» »

Energija/gravitacija

Energija/gravitacija

BRBR ::

Jupiter/europe in še par lun tam okoli menda raztegujejo evropo sem in tja, kajpak se od trenja segreva. Od kod energija za to če je energija - can not be created or destroyed.
Alora, kdo/kaj tule energijo izgublja ?

kloko ::

Jupiter se vedno počasneje vrti tonamensko, a misliš da je v odnosu Zenlja-Luna kaj drugače? Drugače pa v soboto zjutraj, po opoja polni noči, ni najbolj zdravo pretakati takšne misli po možganih...

c3p0 ::

Tudi Luna in Zemlja si potakata energijo zaradi plimovanja in še česa, enega lepega dne bosta spet eno, če sta kdaj bili.

kloko ::

Nič ne bosta eno, luna se oddaljuje od zemlje

c3p0 ::

A, pa res, sem zamešal, leta. Potem pa se bo enkrat Luna poslovila in šla naprej svojo pot.

tomlin ::

Zemljina Luna vpliva na Zemljo na različne načine. Najpomembnejša je seveda gravitacija, ki drži Luno v orbiti. Bolj subtilen način so plimske interakcije. Luna počasi upočasnjuje hitrost vrtenja Zemlje. Zemlja je tista, ki izgublja energijo, ne Luna. Ta izguba rotacijske energije mora nekam iti in to nekam je predvsem na Luno.
To se dogaja v celotnem sončnem sistemu. Sateliti, ki krožijo hitreje od matičnega planeta, se vrtijo spiralno navznoter proti planetu zaradi plimskih interakcij. Sateliti, kot je Zemljina Luna, ki krožijo dlje navzven, se spiralno obrnejo navzven.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

FrRoSt ::

BRBR je izjavil:

Jupiter/europe in še par lun tam okoli menda raztegujejo evropo sem in tja, kajpak se od trenja segreva. Od kod energija za to če je energija - can not be created or destroyed.
Alora, kdo/kaj tule energijo izgublja ?


Ni čisto res, da energije ne moreš producirati ali uničiti!! ;)

Ta izrek velja ABSOLUTNO!! Ne samo to, še več. Albertova enačba pove, da je energija in masa isto oz. podaja zvezo med njima. 8-)

Gravitacijska sila je ena od primarnih (osnovnih) sil v naravi! Ima jo vsako telo, ki ima maso (in deluje povratno na druga telesa z maso)!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Venera

Oddelek: Znanost in tehnologija
466257 (5172) jest10
»

Asteroid bo trčil v Mars? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
909566 (7111) Thomas
»

Je perpetuum mobile možen: Maxwell-ov demon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1278431 (6624) Thomas
»

fizikalna nalogica

Oddelek: Loža
403001 (2330) Thomas
»

Zakaj so galaksije ploščate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
545460 (4613) Thomas

Več podobnih tem