» »

Problem PC

Problem PC

Conqueeftado ::

Pozdravljeni, imam problem z PC računalnikom. Danes zjutraj sem ga prižgal in se je vse zagnalo ventilatorji in tudi 2x pisk tako kot vedno, potem pa se ugasne še preden se pojavi windows slikica sam od sebe? Kaj bi to lahko bilo? Nočem nesti na servis, ker bo zelo drago, nekaj stvari znam zamenjati tudi sam..

Če uporabim logiko potem ni šel napajalnik ali matična? Mogoče grafična?

Hvala za pomoč že v naprej.

DarwiN ::

Po logiki sta ravno PSU in matična glavna osumljenca. Prvi favorit verjetno matična plošča (glede na to, da je stara 10 let, ker si bil tako dober in si nam zaupal vse te podrobnosti sistema :D), ampak napajalnik je najlažje izločit.. Testiraj z drugim napajalcem.

p.s.: če bi šla grafa, potem bi se comp najbrž resetiral, ne ugasnil.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

FireSnake ::

Da, pri grafi je velika možnost, da tudi slike ne bi bilo ali bi bila popačena.

Najverjetneje kakšen kondenzator na napajalniku (če je sreča) ali matični (če je manj sreče).
Tako, da najprej z drugim napajalnikom poskusi, kot so ti že namignili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Conqueeftado ::

Hvala za pomoč. Specifikacij žal ne vem, ker zdaj tudi pogledat ne morem, ker se ne prižge. Računalnik je zaplombiran in si ne upam odpret dokler ne dobim dovolj informacij ali popravljat sam ali kaj.. Zelo zaskrbljen, še vedno se sam ugasne... Tudi računa ne najdem, žal sem zelo zmedena oseba kar se tehnike tiče. Se opravičujem...

Zgodovina sprememb…

Conqueeftado ::

Ali bi lahko nekdo iz foruma prišel osebno pogledat? Seveda če vam ni odveč... z veseljem vam dam za pivo ali dva in tudi delo bi plačal, še vedno bo ceneje kot BigBang servis. Če je kdo zainterisiran naj mi sporoči tukaj. Nič se mi ne mudi, ker PC računalnik uporabljam samo v prostem času.. Je pa PC čunalnik kupljen leta 2020 decembra, ostalih podatkov žal ne vem, ker je zaplombiran in me je strah odpirati, ker na njem piše opozorilo o garanciji..

LP, Silvo.

Zgodovina sprememb…

val46 ::

Če je kupljen decembra 2020 je že skoraj sigurno izven garancije, tako da tista nalepka nima nobene veze več. In če ni več v garanciji ti BigBang trgovina tko in tko nima kaj pomagat. Bo treba kar na kak privat servis dat, če ne znaš sam popravit. Lahko pa (če že sprašuješ) vsaj poveš iz kje si, če bo kdo od nas iz foruma ti morda lahko prišel pogledat na dom.

Conqueeftado ::

Hvala za pomoč, mi je zrihtal sosedov fant, fejst fant iz njega bo še nekaj! Crknila je matična..

Lp Silvo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ena d.o.o. servis !!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20652112 (12078) Han
»

garancijsko zamenjani izdelek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
869092 (6957) medenko
»

Bigbang in njihovo obnašanje in dobavni roki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527151 (4755) Zheegec
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575590 (4316) venetu
»

GPRS server

Oddelek: Omrežja in internet
231227 (995) neoto

Več podobnih tem