» »

GPRS server

GPRS server

Lincolin ::

Pozdrav!
Zanima me ali je že kdo razmišljal ali postavljal lasten GPRS server?
Zanima me namreč, kaj se potrebuje in kako naprej?

Pithlit ::

Koncesijo?
Life is as complicated as we make it...

roli ::

Mislim,da hoče on WAP server.
http://www.r00li.com

Pithlit ::

Sej je isto... oboje bazira na GSM tehnologiji za kar rabiš koncesijo. Če pa misliš web server s hostingom za wap strani pa v bistvu ne bi smelo bit problemov.

Aja... pa da ne začnemo slučajno o ceni GPRS oz WAP serverja (antene, sprejemniki, oddajniki...) :P
Life is as complicated as we make it...

Lincolin ::

To se da tudi narediti s samogradnjo!
Samo rabil bi za začetek kaj se sploh potrebuje?
P.S. Rad bi pa postavil WAP oziroma GPRS server!
Koncesijo?

Pithlit ::

Verjemi da Mobitel/Simobil/Vega (pa konec koncev tudi država) ne bi bli ravno navdušeni nad tem. Oni so plačal ogromno denarcev za to da lahko te stvari nudijo uporabnikom. In tudi drago zaračunajo.

Kolk je že bla koncesija za UMTS? 4 Miljarde SIT?
Life is as complicated as we make it...

Lincolin ::

No to že,>:D
samo bi uporabljal za lastne namene in dejavnosti naprimer za exprementiranje!

Pithlit ::

No sej dokler nima nekega dometa pol ne bi smelo bit blemov. Jest sm mel recimo probleme zarad TV oddajnika k je mel radij dometa nekje okol 800m.
Life is as complicated as we make it...

Lincolin ::

S TV Oddajnikom na 800m si imel probleme :O !?
Kakšne pa?
Jest sem tud naredil TV Oddajnik, pa še nobeden niti posumil ni, kaj šele težil!

pingec ::

lol jst sm mel radio oddajnik, da sm se pogovarjal s sosedom pa je se ene par ulic okol namest vala 202 poslusalo naju :P
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Pithlit ::

Lincoln: v radiju 800m okol mene živi par policajev, ter stojijo: občina, policijska postaja, šola, knjižnica (z nekaj občinskimi pisarnami ter studiom TV Primorka) in regionalni RTV servis (un taprav od TV Slovenija). Ni me blo težko najt. Pač prisiljen sem bil stvar sklopit zarad "prijateljskih nasvetov".
Life is as complicated as we make it...

neoto ::

Kaj točno bi rad imel? WAP server? Namreč tega lahko postaviš na vsak računalnik, ki je povezan v net. Če pa hočeš narediti svojega 'operaterja' in s tem tudi svojo celico za mobitele, boš to bolj težko naredil v samogradnji... (poleg tega da boš imel probleme, če te bo kdo prijavu... :D )

sash ::

emmm, kaj bi ti točno rad sploh imel, ker za "GPRS server" rabiš samo en mašin ki je na tak ali drugačen način (xDSL/Cable/GPRS/...) povezan v internet in ti servira podatke do katerih dostopaš preko omrežja GPRS.

Če bi pa ti rad postal svoj ponudnik storitev potem pa je to čist druga zgodba, katero dvomim da si boš lahko sam privoščo, saj gre za exxxtremno neugodno cenovno varianto in ja v tem primeru boš potrebnoval koncesijo države in še marsikaj zraven (dovoljenja za postavitev, gradbena dovoljenja, meritve, ...).
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Lincolin ::

Ja jest bi uporabljal zgolj za exprementiranje.
Zdej imam v načrtu 2 pogoja.
1 pogoj: ali bi naredil preko GPRS-ja mobitel priključen na računalnik in z njim dostopati doo nterneta. Samo zanima me ali s tem dobim lasten IP ali ne?
2 pogoj: Pa je da si bi zgradil GPRS server samo kako naprej, pa je druga zgodba!

Obvetzno bi pa potreboval dodatno linijo za internet GPRS ali ADSL samo povem da imam ADSL linijo samo bi jo potreboval 24/7/365 in obvezno IP!

sash ::

@1: IP naslov v vsakem primeru dobiš, problem samo nastane če bi ti rad imel fiksni IP, saj moraš v tem primeru zakupiti APN (20-30k) in hkrati imeti nek prenos podatkov za 5k na mesec. Zraven tega pa boš imel še probleme z zaprtostjo omrežja (zaprti porti).

@2: še kr nevem o čem govoriš

Zakaj bi pa ti potreboval 2 ADSL priklopa pa veš verjetno samo ti :\
--------------------
Think different...
TOROiD Group

c00L3r ::

Saj če ma on narejen GPRS/GSM/UMTS server ni problem, ko mu bo itak delal samo na par 100m. pa zraven tega nebo nikumur ponujal storitev (prenos podatkov ali pa celo klice). Pač za lastno uporabo.

Edino kar mi ni jasno, kak boš to rešil s SIM kartico, če boš "sam svoj" operater?

Kak pa boš naredo anteno in kaki software rabiš to pa je druga zgodba...

sash ::

Saj če ma on narejen GPRS/GSM/UMTS server ni problem, ko mu bo itak delal samo na par 100m. pa zraven tega nebo nikumur ponujal storitev (prenos podatkov ali pa celo klice). Pač za lastno uporabo.

Torej bo on sam svoj ponudnik storitev (za take zadeve načeloma rabiš dovoljenja), to pa _NI_ isto, kot je napisal v prvem postu da bi rad imel samo svoj server.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Pithlit ::

Fantje... On bi rad mel SERVER in ne SERVIS. Torej laično: lastno bazno postajo.

Vsaj tko sem ga jaz zastopil. Sicer pa da bi kak servis (service) za gprs obstajal pa ne bi vedel. Pa tudi če... mi ni jasno kako bi se prek GPRS-a nanjga vezal če nima oddajnika/sprejemnika.
Life is as complicated as we make it...

AndrejS ::

@Lincolin: kaj bi ti sploh imel ?

GPRS Server ne obstaja... vsaj mislim tako.
Obstaja GPRS bazna postaja.
Obstaja WAP server.

Torej ... ?

neoto ::

Težko verjamem, da bi si lahko kot fizična oseba postavil svojo bazno postavo in svoje omrežje...

Bi ti rad imel svoj server, kamor bi lahko postavil svojo spletno stran, ki bi jo lahko odpiral preko WAP-a (z GPRS ali pač brez)??

Lincolin ::

Pozdrav!,
jest in 4 fantje bi radi postavili GPRS server, preko katerega bi dostopali preko prenosnikov in tako izvedeli nekaj informacij, ki bi bile pač podrte za to dejavnost. Za ta server res bi bil narejen na "šverc", samo kako bodo pa vedeli za TV oddajnik še sedaj nevejo pa je.
V googla sem napisal "GPRS server", pa mi je najdlo nekaj zadetkov na to tematiko?
Samo zanima me pa kaj potrebujem za postavitev GPRS serverja?
Programsko opremo, strojno opremo, sprejemnik/oddajnik (ali je prav na 900/1800 Mhz ...)!
Kako bi pa Vi naredili?
L.P. Grega

neoto ::

Torej, če sem prav razumel:
Vi bi radi imeli računalnik povezan v GSM omrežje preko GPRS-a, ker nimate druge možnosti povezave serverja na internet?
Potem rabite samo mobitel, ki je povezan na računalnik, na katerem lavfa nek web server.

Pithlit ::

neoto: Pithlit je par postov višje napisal
Fantje... On bi rad mel SERVER in ne SERVIS. Torej laično: lastno bazno postajo.

Vsaj tko sem ga jaz zastopil. Sicer pa da bi kak servis (service) za gprs obstajal pa ne bi vedel. Pa tudi če... mi ni jasno kako bi se prek GPRS-a nanjga vezal če nima oddajnika/sprejemnika.


*edit* Sam bolj ko berem to temo bolj se mi dozdeva da Lincoln niti ne ve kako bi vprašanje postavil.

*edit* sem en referat napisal pa se je FF sesul in se mi ne da še enkrat. Ignore this post. ;(
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

neoto ::

OK, sej vidim kaj je napisal. Toda, iz njegovih postov se ne da razbrat, če sploh ve o čem govori. Če hoče imet bazno postajo, naj gre to kam drugam spraševat, še sploh če jo hoče narediti sam.... Zakaj potem ni več ljudi, ki bi si naredili svoje mobitele, če je bazno postajo tako enostavno dobiti/narediti??? >:D
Resno: če hoče imet svojo bazno postajo, se mora zavedati, da je to precej draga zadeva, rabljene pa mislim da sploh ne bo dobil. Sem že to enkrat videl v živo kako zgleda: omara z racki, ki je zaplombirana (in antena seveda, pa še klimo nuca). Zato resnično dvomim, da bi on to rad imel svojo.... drag špas :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobil-Gprs (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11412548 (7310) [_MW_]
»

Ker Kekec bo plaču 15.000 sit /mesec za UMTS (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
867231 (5612) CaqKa
»

Mobitel d.d. zagnal tretjo generacijo mobilnih telekomunikacij - UMTS

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
284710 (4710) DMouse
»

Mobilna konkurenca ADSL/KABEL ponudnikom?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
142562 (2562) alien-w
»

Internet v stanovanju brez telefona

Oddelek: Pomoč in nasveti
151278 (879) Lime

Več podobnih tem