» »

Kako ste prišli do trenutne službe?

Kako ste prišli do trenutne službe?

Kekokekič ::

Hello. Da odpremo eno vikend temo.

Verjetno ste že videli kakšno temo iz moje strani, kar se tiče šihtov. Upam, da vam še ne grem preveč na K* s temi temami. Dejansko mi še vedno ni ratalo zamenjati moje crap službe. Nekak ne gre :).

Kako ste vi prišli do vaše (trenutne) službe? Je šlo kej preko vez in poznanstev? Ste našli oglas nekje na spletu? So vas oni povabili? Mogoče dobim kakšno idejo:)).

Pa lep vikend.

Gospod ::

Kekokekič je izjavil:

Hello. Da odpremo eno vikend temo.

Verjetno ste že videli kakšno temo iz moje strani, kar se tiče šihtov. Upam, da vam še ne grem preveč na K* s temi temami. Dejansko mi še vedno ni ratalo zamenjati moje crap službe. Nekak ne gre :).

Kako ste vi prišli do vaše (trenutne) službe? Je šlo kej preko vez in poznanstev? Ste našli oglas nekje na spletu? So vas oni povabili? Mogoče dobim kakšno idejo:)).

Pa lep vikend.

Kaj si po izobrazbi in koliko si star to je najbolj pomembno
Lp.

miha98 ::

Na zavodu . Čakal par dana. Me poklicali . Šel na probo. In evo delam zdaj za določen čas seveda.

Kekokekič ::

Gospod je izjavil:

Kekokekič je izjavil:

Hello. Da odpremo eno vikend temo.

Verjetno ste že videli kakšno temo iz moje strani, kar se tiče šihtov. Upam, da vam še ne grem preveč na K* s temi temami. Dejansko mi še vedno ni ratalo zamenjati moje crap službe. Nekak ne gre :).

Kako ste vi prišli do vaše (trenutne) službe? Je šlo kej preko vez in poznanstev? Ste našli oglas nekje na spletu? So vas oni povabili? Mogoče dobim kakšno idejo:)).

Pa lep vikend.

Kaj si po izobrazbi in koliko si star to je najbolj pomembno


Star sem 27let, imam nekaj cez 7 let delovne dobe.

Po izobrazbi sem inženir telekomunikacij, ampak dejansko nism nikoli delal v tej smeri tko, da je to bolj samo na papirju. Sem bolj kot ne vse pozabil.

Delam pa kot tehnična podpora v eni fermi že 7 let. Je pa to bolj samo naziv, ker sem dejansko mal deklice za vse..od prodaje, nabave, podpore do produktnega/projektnega vodenja...ni da ni. Dela preveč za premalo denarja ;((

A. Smith ::

Zadnjo sem dobil tako, da sem se odzval na oglas in šel na razgovor. Nobenih vez, nihče mi ni namignil.
Moji nasveti za iskanje šihta:
- račun na mojedelo, da dobivaš dnevno mail z oglasi za delo
- mogoče tudi račun na linkedin, je tudi veliko ponudb
- pripravljen vnaprej europass življenjepis v slovenščini in angleščini. Spuščena skozi spellchecker, spimpana. Skenirane diplome, dokazila, itd., da je vse pripravljeno za takojšnje pošiljanje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kixs ::

Po vezah :(

borut_p ::

Do sedaj se mi se v nobeno firmo ni bilo potrebno 'prijavit'. Bil sem sicer v casu krize malo na soncni upravi ... ampak se vsak siht sem dobil/zamenjal na povabilo novega delodajalca

ViperR ::

Mojedelo.com

Baja ::

dobil sem ponudbo od direktorja, smo pa že prej projektno sodelovali.

Assass1n ::

Nesel sem nazaj obleke v firmo kjer sem dal odpoved. Med potjo domov videl oglas na facebook, poklical in šel na razgovor čez 30min, naslednji dan začel in od tega bo 4 leta odkar delam v tem podjetju. :)

Srečno!
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

IL_DIAVOLO ::

Kot vedno v lastni reziji, zavod ti išče samo gnile sihte, ki jih noben noče.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Twixz ::

Bil v dead-end šihtu 5 let kot vodja oddelka.
Preko faksa (bil predsednik letnika in član akademska sveta posledično član skupine diplomantov, ki dobivajo na mail iz faksa kjer si diplomiral, ponudbe za šiht) dobil ponudbo za šiht. Sicer šiht kot tak ni ravno za smer izobrazbe, je pa na veliko točkah fajn, da maš mal pojma :)).
Šel na razgovor. Vsi zadovoljni sklenemo dogovor.
Zbolim za (še zdaj nerazloženo) boleznijo, ki me prikuje v bolnico in bolniško za 3 mesece. Firma odpove, češ da nujno rabi delavca na razpisanem delovnem mestu.
Čez 1 mesec, ko sem bil že na cca. 80% okrevanja, me kontaktirajo spet, da niso našli koga primernejšega meni za delovno mesto, če me še zanima.
Ko sem prišel iz bolniške podpišem pogodbo pri novem delodajalcu. Pri starem dam odpoved. Vmes se dvakrat dvigne plača (kot smo se dogovorili), po enem letu dobim za nedoločen čas.
Zdaj sem tu že skoraj 2 leti. Fajn je zaenkrat, mam pa filing da ni to to še.
Star sem pa 29 let. :)

immortan ::

na faxu imel obvezno prakso, začel tam delat prek študenta, potem sem še 2-3 firme sprobal ko sem bil študent in se pri zadnji zaposlil

user4683 ::

Eno leto po faksu dal odpoved, odprl firmo in zacel iskat stranke, ki rabijo nekoga, ki zna kao full stack.

c3p0 ::

Tuj startup, vemo koliko možnosti je za uspeh SaaS projektov, smo rekli da če kdaj dobijo funding, se slišimo.

In so dobili... malo naprej od takrat sem zraven.

Boomerang ::

Moja zgodovina:

1. Praktično usposabljanje (praksa) na faksu: Med študijem sem marsikomu pomagal z zapiski in inštrukcijami, kar se mi je obrestovalo. Kolega, ki je ravno zaključeval prakso je rekel: "Jaz ravno končujem, delam to in to, če bi te zanimalo, ti lahko dam konktakt." Poslal ponudbo in čez par dni so me poklicali po telefonu. Brez kakšnega predhodnega razgovora smo se zmenili, kdaj pridem na delo.

2. Študentsko delo (programiranje): Tukaj na slo-techu zasledil oglas, prečekiral spletno stran podjetja in poslal ponudbo. Takrat so ravno nekoga že zaposlili, a sem jim kljub temu rešil testno nalogo. V naslednjih 2 mesecih sem na njih skoraj pozabil, nakar me nekega dne kontaktirajo, če sem še vedno na voljo in bi lahko prišel k njim delat. Naslednji teden sem bil že pri njih, brze razgovora.

3. Prva redna zaposlitev (programiranje): Po faksu sem padel na realna tla - imel več izkušenj kot povprečen diplomant, a premalo za redno zaposlitev. Naredil sem nekaj lastnih projektov, postavil portfolio stran in začel pošiljati ponudbe. Po kakšnem letu najdem firmo, ki je iskala programerja. Prvi razgovor, drugi razgovor in sem bil njihov. Zaradi slabih izkušenj (velika odgovornost + stalna dosegljivost = minimalec) sem po 5ih letih skupnega sodelovanja sklenil zamenjati področje.

4. Druga readna zaposlitev (IT expert): Ravno sem pustil zgoraj opisani šiht in imel več časa za druženje s kolegi. Enemu sem slučajno omenil, da menjam šiht pa mi pove, da bodo pri njih zaposlovali. Kolega me priporoči kadrovniku, jaz pošljem ponudbo in čez mesec dni sem na razgovoru. Nato še drugi krog razovora in podpis pogodbe. Sedaj sem tu že 4 leta. Obžalujem samo to, da nisem prej poznal to firmo.

kuall ::

ViperR je izjavil:

Mojedelo.com

jaz isto. potem zelo uspešno prestal celodnevni test programiranja. in zdaj delajo z menoj velik profit, jaz pa tudi služim dobro.
zavod mi je zrihtal samo shitty job s smrdljivim zmešanim levakom dejanom jefimom. še dobro, da nisem ostal v njegovi firmi, ker bi tenko piskal, ker na bizi vidim, da niso od leta 2013 nič zrastli pa že takrat me je debelo gledal, ko sem omenjal, da menda plača ne bo minimalna. kakšen bedak.

AtaŠtumf ::

Tako kot v prejšnjem podjetju, ustvaril sem jo in se zaposlil! 8-)
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

PovemVfaco ::

Sumim, da zato, ker sem šefici fizično všeč, ker me non-stop osvaja. Ampak ohranjam profesionalen odnos in se redko posvetim njej, ker mlajše sodelavke v timu potrebujejo več pozornosti.

bobby ::

Linkedin pa so me sami najdli,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

l0g1t3ch ::

Podjetje me je kontaktiralo na podlagi linkedin profila (izkušnje, znanja).

lonewolf_ ::

Bivša sodelavka me je predlagala šefu.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

janezvalva_5 ::

Kekokekič je izjavil:

Hello. Da odpremo eno vikend temo.

Verjetno ste že videli kakšno temo iz moje strani, kar se tiče šihtov. Upam, da vam še ne grem preveč na K* s temi temami. Dejansko mi še vedno ni ratalo zamenjati moje crap službe. Nekak ne gre :).

Kako ste vi prišli do vaše (trenutne) službe? Je šlo kej preko vez in poznanstev? Ste našli oglas nekje na spletu? So vas oni povabili? Mogoče dobim kakšno idejo:)).

Pa lep vikend.

bil je razpis. sem se prijavil.

jest10 ::

Nadaljevanje družinskega posla po strani partnerke. Lahko bi se štelo pod veze in poznanstva >:D

sonar1 ::

do prejšnih : moje delo , zavod za zaposlovanje, veze.

Do trenutne, nič, učil sem se od 9-ga leta hobi ki je prerasel v delo. Tko že 7 let mam s.p. Glede zaposlitve kar uživam. Škoda da razen dobre 'službe' nimam nič v lajfu.

Phantomeye ::

zaključil s faksom in posledično moral prenehat s študentskim delom. So me vprašali če bom odprl s.p. oz. si sposodil napotnico. Sem rekel, ne. So me začudeno vprašali "če se bom zaposlil".

Pol sem pa si rekel, da bom začasno našel en job, slučajno pripravništvo v JU, kjer sem praktično vodil in izvajal projekt, ki je bil bistveno nad plačo pripravnika (700€), na koncu so me pa še hoteli odpustit (šefica was a bitch). Potem sem pa zamenjal oddelek ... in od tega je zdaj 6 let in ne znam ven iz situacije, ker sem dosegel ekvalibrium. Ni dobr, ampak tud slabo ni :D

feryz ::

Vzel sem denar iz prašička in sem si službo kupil.
Lažem, prase je bilo prazno, zato sem si moral denar sposoditi. Za nakup firme.

Alien123 ::

Ko se je prišlo na firmo so bile prisotne veze, ob napredovanju so bile prisotne veze. Sem pa se moral sam potrudit saj šolanje, ki ga je plačala firma, ni bla na izi in poceni.

MIHAc27 ::

Meni so pri prvi službi malo pomagala poznanstva. Potem ko so začeli po 4 letih odpuščati in se krčiti pa sem imel dovolj izkušenj, da menjava ni bila problem, in sem vedno hitro našel.
Sem pa pri obeh službah, ki sem ju še imel, videl oglas, poslal CV opravil razgovor in to je bilo to.

Sedaj pa še polovička (cca 20 let) pa penzija :)

WaterBoy ::

Ko sva se z punco odločila, da se preselim k njej v lublano, sem ji v hecu rekel da mi naj zrihta novo službo. Nato je vprašala par kolegic in hopa nova je bila tu.
Pol sem še malo zavlačeval ker sem še šel na par drugih razgovorov, a je bila njena ponudba boljša :)

Elektri stroka

Baja ::

lucky bastard, jaz ko sem v lj preseljo k bivši sem si mogo šiht sam najti :P

OlfaNožek ::

Jaz sem se zaposlil v firmi mojih staršev. Danes sem že vodja razvoja in kmalu bom prevzel posel. Lajf iz gud!

IzRezije ::

Tole z vezami in poznanstvi se edin v komunistični Slo. sliš lame, ampak je v ostalmu razvitmu svetu bistvo vsega. Ameri temu pravjo networking. To tko je. Če maš na faksu prave frende boš deleč prlezu. Folk hoče karizmatičen, sposoben in priden folk zraven sebe. Veze so vse. Sošolc je glup, ampak ma fotr orenk firmo. Valda pogleda okol kdo je kdo. Službe so se talale u lokalčkih v petek zvečer po 10h perih. Ne pa na nekih razgovorih. Zakva pa mislte, da je Amerom najbolj pomembno od vsega, v katero alfa alfa beta beta bratovščino bodo padl? Ker so tm pa tm sami sinovi tovarnarjev al pa busines ovnerjev. Za to se gre.

T440 ::

kakopak

Phantomeye ::

Pac dejansko, neizkoristit poznanstva oz. ne-delat na poznastvih je, kot da bi si polomil vsaj eno nogo pred maratonom. Oz. bi se motoristični dirki odločil za kolo :D

BorutO ::

Zadnje štiri službe, vse preko vez. :P
Ko gledam za nazaj, niso bile dobre, slabe pa tudi ne.

lisaac ::

Prijavil se v bazo (od firme) iskalcev službe, poklicali čez 3-4 dni..čez dober mesec že začel s službo. Prišel pa brez vez - pa čeprav, so me spraševali dosti direktno na prvem razgovoru če koga in koga poznam
že v firmi, da bi me naprej potegnu.

FireSnake ::

Vedno našel sam. Nobenih vez nikoli.
Vedno sem našel na mojedelo, nazadnje pa tukaj na slo-tech.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

ViperR ::

Te veze so meni tako, mal slab izgovor za nesposoben kader, da ne najdejo dobre službe. Itak, da je fajn, če koga poznaš in te lahko priporoči, sam če si totalen debil, tega noben ne bo naredu.

PrihajaNodi ::

BorutO je izjavil:

Zadnje štiri službe, vse preko vez. :P
Ko gledam za nazaj, niso bile dobre, slabe pa tudi ne.


Jebe se teb, ko si Shibo obogatel, delaš samo da ne zapravljaš denarja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mertseger ::

Direktor firme me je vprašal če pridem delat, brez vez in poznanstev.

Mato989 ::

ViperR je izjavil:

Te veze so meni tako, mal slab izgovor za nesposoben kader, da ne najdejo dobre službe. Itak, da je fajn, če koga poznaš in te lahko priporoči, sam če si totalen debil, tega noben ne bo naredu.


Ja itak, če si majmun za katerega se ve da ne naredi nič ali si včeraj prišel z psihiatrične res noben ne bo rekel za tebe.

Bistvo Vez in Poznanstev je v tem, da pač neka firma nekoga bo iskala, pa pride tvoje poznanstvo in reče da ma super kandidata, in se slišite že malo prej in pol te vzamejo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dtrader ::

Dobil po vezah, pred 25 leti, ko je bilo res težko službo dobit. Od takrat v eni firmi, še vedno na istem oddelku, napredoval iz nižjega kadra, do strokovnega.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

link_up ::

najlepse je, ce si delovno mesto ustvaris. :)
In and Out

asdf_jklc ::

Na kratko s trdim delom, rednim izobrazevanjem in rezulatati. Dvomestna cifra delovna doba, ostalo je pa povsem nepomembno.

miha98 ::

jaz v trenutni brez vez.. Na zavodu našel.. prejšnja pa je bila prek vez ja... se posipam s pepelom... ;)

blay44 ::

Sredi največje krize v Sloveniji, pa tudi v svetu,
so me štipendirali že v prvem letniku. Tko, da so vsi
rekli: Ne sprašuj, samo vzemi.
Potem pa samo inercija. Pa kar zadovoljen sem z delom.
Skozi je kaj novega za mlinčkat.:)

Phantomeye ::

ViperR je izjavil:

Te veze so meni tako, mal slab izgovor za nesposoben kader, da ne najdejo dobre službe. Itak, da je fajn, če koga poznaš in te lahko priporoči, sam če si totalen debil, tega noben ne bo naredu.


Mislim jaz delim na "nepotizem" in "mreženje". Pri prvem gre v veliko primerih za zaposlovanje nekvaliaficiranih. Pri drugem je "predhodno spoznavanje".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neumnosti kariernih delavnic in raznih svetovalnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636783 (4630) TheBlueOne
»

Študentsko življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5618475 (14025) K3kec
»

Študij in zaposlitev v IT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14233523 (27769) lobo_feroz
»

"Problem" mojega delovnega mesta oziroma kaj povedat šefu

Oddelek: Loža
404769 (2177) ABX
»

˝Strah˝ me je, da nebi dobil zaposlitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10818904 (15298) @nny

Več podobnih tem