» »

˝Strah˝ me je, da nebi dobil zaposlitve

˝Strah˝ me je, da nebi dobil zaposlitve

1
2
3

Ramon dekers ::

Matev je izjavil:

ne rečem če bi bilo to neka firma apple, microsoft kjer bi se učil, (brezplačno, in še tu rabiš veze)...Ja potem bi sigurno dobil delo nekoč, nekje plačano delovno mesto, no ali pa tudi ne.


a samo če si v applu ali microsoftu se kaj naučiš
daj naredi si uslugo in se odstrani



Lahko je tudi google. :) sicer pa nekater "pametne" glave tu ne štekate da znanje niti ne šteje toliko, štejejo reference, ampak tega vi ne dojamete, verjetno zato ker ste že uležani v nekaterih službah, potem pa tu dajete nasvete.

Poznam profesorja kemije, ki obvlada zadeve, ampak res obvlada, sploh kar se tiče materilov pri gradnji in je želel delati pri sct-ju Ivanu Zidarju ja. No ta mu je rekel no če misliš da imaš diplomo in znanje meni dol visi za to, plačan boš minimalno kolikor si lahko.

V tujini bi tale gospod našel službo z levo roko oz bi ga podjetja prosial, tu v naši deželi pa je tako kot je. No sreča je dobil službo.

"daj naredi si uslugo in se odstrani"

na ta komentar pa lahko odgovorim da si nek zaplankan retard.

hamax ::

ne štekate da znanje niti ne šteje toliko, štejejo reference

To sploh ni res. Steje vse, reference, poznanstva in znanje. Predvsem znanje.
Reference so uporabne predvsem zato, da lahko podjetje oceni kaj znas brez da te do podtankosti izprasajo. In te reference so lahko od googlea, kiberpipe, open source projektov, ali pa iz cistih hobi projektov.

Ce zelis google za referenco se pa prijavi na njihov internship. Vsako leto jih vzamejo okoli 1000. Tudi kakega slovenca vsake toliko.

bluefish ::

Poznam profesorja kemije, ki obvlada zadeve, ampak res obvlada, sploh kar se tiče materilov pri gradnji in je želel delati pri sct-ju Ivanu Zidarju ja. No ta mu je rekel no če misliš da imaš diplomo in znanje meni dol visi za to, plačan boš minimalno kolikor si lahko.
Ker SCT seveda velja za izjemno uspešno in želeno podjetje - Google in drugi se kar bojijo, da jih bo Zidar prevzel.
Tista ponudba je bila verjetno najboljša stvar, ki se mu je lahko zgodila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

sss ::

Delam v gostinstvu in vam povem, da očitno pri nas še ne velja taka kriza kot zgleda.
Stalno se išče folk za pomoč in osnovna dela, ampak ni šans, da jih najdeš :)

Also, velika večina mojih kolegov, sovrstnikov študira oz. končuje študij.
Zgleda, da bomo za nizko plačana dela najemali tujce, izobražen kader bo pa gledal v luft ker delovnih mest ne bo :)

fucked up

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sss ()

jkosen ::

Tako je. Dela v proizvodnji in vzdrževanju so še vedno iskana. Vendar je plača minimalc (nekje tudi več). Poznam nekaj šefov, ki so jamrali, da ne dobijo delavcev za v šlosarijo. Ne bi o imenih firm. Povem pa lahko, da sta dve podjetji uvozili direktno iz bosne ljudi, ker naši nočejo delat za minimalca, ampak rajš čepijo na borzi za 100-200 € manj na mesec, pa še fušajo lahko. Eno podjetje je uvozilo 50 ljudi, drugo 100. Še en primer, ko od sestrične mož ne more dobiti delavca pečarja. Sam sem že več kot 4 leta na ~940 bruto plače. Zaposlen sem kot tehnolog II, vodim pa še vzdrževanje, skrbim za ogrevanje, popis energentov, menjavo orodij na strojih, prijava škodnih primerov,.... Sem pa diplomirani inženir elektrotehnike. Se pa že pol leta pogajam za 1600 bruto in 2 leti išeč boljšo službo.
Rock N Roll

softić ::

Jst sem pa mizar..imam privat..delam od a do Ş..posle iť�em ,posel speljem in ga naredim, se s strankami ukvarjam na tiso� na�inov, se borim da imajo moji delavci vsak mesec izpla�ane pla�e...se dela skorajda non stop..denar �edalje manjťi--vendar mi ťe na misel ne pride da bi ťel fehtat denar na borzo za svoje preŞivetje...mi je izpod �asti..

Jst osebno bi borze takoj ukinil..delat al pa na Ĺžale...druge ni!!!

RockyS ::

jkosen je izjavil:

Tako je. Dela v proizvodnji in vzdrževanju so še vedno iskana. Vendar je plača minimalc (nekje tudi več). Poznam nekaj šefov, ki so jamrali, da ne dobijo delavcev za v šlosarijo. Ne bi o imenih firm. Povem pa lahko, da sta dve podjetji uvozili direktno iz bosne ljudi, ker naši nočejo delat za minimalca, ampak rajš čepijo na borzi za 100-200 € manj na mesec, pa še fušajo lahko. Eno podjetje je uvozilo 50 ljudi, drugo 100. Še en primer, ko od sestrične mož ne more dobiti delavca pečarja. Sam sem že več kot 4 leta na ~940 bruto plače. Zaposlen sem kot tehnolog II, vodim pa še vzdrževanje, skrbim za ogrevanje, popis energentov, menjavo orodij na strojih, prijava škodnih primerov,.... Sem pa diplomirani inženir elektrotehnike. Se pa že pol leta pogajam za 1600 bruto in 2 leti išeč boljšo službo.



Da pa bi ti šefi dvignili plače pa niti pomislijo ne. Zato pa smo tam kjer smo, v kurcu. In samo taki jamrajo o tem da ni kadra, ki so pri plačah škrt, pri dopustih na kubih in voznem parku celotne družine (od 14letnika ki že ima skuterja, do 17 letnice ki je za RD dobila nov avto).

Sej če pogledaš teme na slo-techu je povsod isto. Cel čas nam(iskalcem zaposlitve) pravijo naj se cenimo, naj se ne prodajamo pod ceno itd... po drugi strani pa ti vletiš in napišeš da sta dve firmi zaposlili 150 južnjakov zato, ker smo slovenci predragi =)

Ja pa valda ti nebo doben delal 12ur za 500€, če na borzi dobi 250€ za brezdelje pa še fuša lahko, če ima znanje. In to ni kriva borza, ker tudi če bi te osebe dobile 50€ nebi šle delat za 500€ pa je kak je.

In verjamem da je tudi v gostinstvu, da vsi želijo izkušen kader. Seveda, 4 leta SŠ pa bi že rabli 3 leta izkušenj, in take bedarije pišejo na študentskih servisih, zato pa če vprašaš kakega natakarja kaj je po izobrazbi ga je sram povedat, ker je velika verjetnost da je diplomiral iz kvantne fizike pa ne dobi zaposlitve zdaj pa kelnari,malo je natakarjev z gostinsko izobrazbo.

Mavrik ::

Načeloma tudi zelo pomaga če maš za pokazati dejansko kako znanje in vrednost firmi. Če si pač fizičar, ki ga lahko vsak južnjak zamenja, potem boš težko od šefa dobil večjo plačo.
The truth is rarely pure and never simple.

RockyS ::

Tisti ki delajo šlosarijo in so pri tem dobri so odprli svoje firme, zato ker so imeli poln k slabih plač in nemogočih delovnikov ampak s časom so pozabli zakaj so oni šli na svoje in ponavljajo napake svojih bivših šefov.

Ampak to kar si ti napisal velja za vse panoge. Poglej kaj se dogaja v zdravstvu, birokracija zavlačuje da bi zgradili novo medicinsko fakulteto, da pa smo odprli meje za vse tuje zdravnike, ki bodo odžirali delovna mesta slovencem pa ni problem.

Mislim, da dobena panoga ni varna pred "južnjaki". Tudi v IT najdeš programerje ki bodo pisali kodo 10h za male pare, samo v sloveniji jih jezik mantra, ker znajo rusko,kitajsko in spolomljeno angleščino, teh "šefi" ne bodo importali, pa še prej ti ukradejo kodo in odprejo svojo firmo, slovence pa lahko držiš v šahu z vsemi mogočimi pogodbami ker itak veš da ne more nikam "prebegnit".

Isotropic ::

jkosen - izvoz je v polnem zamahu, kaj se cakas, menjaj siht.

Ramon dekers ::

Mavrik je izjavil:

Načeloma tudi zelo pomaga če maš za pokazati dejansko kako znanje in vrednost firmi. Če si pač fizičar, ki ga lahko vsak južnjak zamenja, potem boš težko od šefa dobil večjo plačo.



mah pravljice govori, drugam. Tujina, izobražen kader samo v tujino. Garaš tu ali tam, je pa večja verjetnost da dobiš tisto kar želiš kot tu, sploh izšolan kader.

Kot rečeno veze in poznastva.

Kot drugo fizičar dela za familije v drugih državah kjer živi celotna familija brez problema z njegovo plačo.

RockyS je izjavil:

Tisti ki delajo šlosarijo in so pri tem dobri so odprli svoje firme, zato ker so imeli poln k slabih plač in nemogočih delovnikov ampak s časom so pozabli zakaj so oni šli na svoje in ponavljajo napake svojih bivših šefov.

Ampak to kar si ti napisal velja za vse panoge. Poglej kaj se dogaja v zdravstvu, birokracija zavlačuje da bi zgradili novo medicinsko fakulteto, da pa smo odprli meje za vse tuje zdravnike, ki bodo odžirali delovna mesta slovencem pa ni problem.

Mislim, da dobena panoga ni varna pred "južnjaki". Tudi v IT najdeš programerje ki bodo pisali kodo 10h za male pare, samo v sloveniji jih jezik mantra, ker znajo rusko,kitajsko in spolomljeno angleščino, teh "šefi" ne bodo importali, pa še prej ti ukradejo kodo in odprejo svojo firmo, slovence pa lahko držiš v šahu z vsemi mogočimi pogodbami ker itak veš da ne more nikam "prebegnit".


evo moj post, to se dogaja povsod, samo nekaterim butalcem tu to ni jasno

"ja takšno je stanje, in če mislite delati v gradbeništvu, tam dela ni in ga nikoli ne bo.
Porpadel je sct, ok kul, ampak sedaj je prišel strabah ki je v lasti raifaisen, dobi vse grancije, posojila, da najnižje ponudbo, domačim gradbincem pa krade dela. Seveda so dela nekvalitetna saj gredo s ponudbo pod ceno stroškov materiala kje je še delo. Tisti na razpisih pa normalno gledajo samo ceno.

Tako da mi smo zafurana država, treba bi bilo napraviti čistko tam zgoraj do tretjega kolena od vsakega kozla. Odpreti kakšen goli otok in imeti veselico.

Ja stanje je takšno kot ga opisujete. Tudi če si študent ni nič lažje, dobiš delo, ampak večinoma strežba. Za vse ostalo je: te pokličemo nazaj. Za diplomante se pa ve da jih je preveč, tako inžinerjev kot družboslovcev. No inžinerjev ne so pa enako brez dela.
Tako da danes rabiš samo veze će hočeš delati."

Isotropic je izjavil:

jkosen - izvoz je v polnem zamahu, kaj se cakas, menjaj siht.



najlažje je gobc otresat.

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Kot rečeno veze in poznastva.

Ker v tujini pa to ne velja? Se v googleu prides cez prvi krog avtomaticno, ce te kdo od zaposlenih predlaga.

Ramon dekers ::

hamax ja samo je tam večji trg, torej že v defoltu več šans za uspeh, kot pa tu tri leta nabirati delovne izkušnje v strežbi (waste of time)...če ne drugega se naučiš jezik.


Sploh pa tisto pisanje prošenj, obup...

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

hamax je izjavil:

Kot rečeno veze in poznastva.

Ker v tujini pa to ne velja? Se v googleu prides cez prvi krog avtomaticno, ce te kdo od zaposlenih predlaga.


Se mi zdi da še nisi prebral kako potekajo razgovori pri google in ti en k koristi če si prišel čez prvi krog. In seveda je logično da si firme želijo, da delavci sami "importajo" svoje kolege saj ti vedo koliko znajo in česa so zmožni. To ni dobena uporaba vez, uporaba vez je to ko mogoče narediš ekonomski fax, stric v petem zlomljenem kolenu pa ti zrihta službo(1000€ čistega) na rtvslo da si tam sam sebi namen.

hamax ::

Se mi zdi da še nisi prebral kako potekajo razgovori pri google in ti en k koristi če si prišel čez prvi krog.

Sem prebral, slisal in videl. Koristi ti toliko, da prides direktno do razgovora. Tako kot v vseh resnih slovenskih firmah.

bluefish ::

Sploh pa tisto pisanje prošenj, obup...
Jah, z eno samo prošnjo boš težko takoj dobil zaposlitev. Še pri zate tako osovraženih vezah je včasih zaradi samega postopka potrebno spisati kak list papirja.

737 ::

Matejg91, če je res, kar praviš o sebi, si preberi knjigo Življenje je tvoje, avtorice Louise Hay.

Isotropic ::

najlažje je gobc otresat.

ti to meni? on je strojnik, pred kratkim je bila pa novica v financah, da ima nemcija najvecji industrijski izvoz v preteklosti in najmanj brezposelnih kadarkoli. in trikrat lahko ugibas, na koga je vezana vecina (izvazajoce) slo industrije.

Matev ::

Lahko je tudi google. :) sicer pa nekater "pametne" glave tu ne štekate da znanje niti ne šteje toliko, štejejo reference, ampak tega vi ne dojamete, verjetno zato ker ste že uležani v nekaterih službah, potem pa tu dajete nasvete.


imaš prav

šteje vse kar si naštel

a če ni znanja... hmmm mogoče v slovenijalandu še prideš čez

jalovec09 ::

Delo je

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Mati ::

frnikola, a MB pride v poštev. Imam delo zate za okoli jurja.

jalovec09 ::

Ups nisem napisal, da sem iz okolice Ljubljane, no nas se še smatra za 01. Tu iz 01 bi moral dobiti delo, kar hitro, a zaenkrat ga še ne iščem le malo sprašujem, kako stojijo zadeve, da ne bo presnečenj.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

PA kaj vam je z temi vezami in poznasntvi? fovšija, ker ste sami nesposobni to met?

Čisto nič ni narobe s tem, da se zaposuje tudi po te kriteriju jebat ga. Ko je foter rabil noevga zaposlenega, ga niti pod razno nismo iskali na zavodu. Mal pomisliš, koga si kje srečal, kdo je kaj pojamral da rabi službo pa smo našli. Kdo pri zdravi pameti se bo drkal z zavodom in 100 intervijuji, če imaš sposobnega človeka v telefonskem imeniku?

Tear_DR0P ::

Če si iz LJ to ni problem, kak pa si iz MB ali MS pa se pojavijo težave

ker v svoji vasi pa nimate prostovoljnih društev? pridruži se gasilskemu društvu, poskrbi da bo ekipa mulčkov prva na regionalnem gasilskem tekmovanju in ni hudič, da ti v naslednji službi to ne bo referenca za šefovsko pozicijo. vsaka vas ima kakšno društvo, pojdite tja pomagat, boste imeli tako izkušnje, kot reference, kot veze in poznanstva
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

mojsterleo ::

St235 je izjavil:

PA kaj vam je z temi vezami in poznasntvi? fovšija, ker ste sami nesposobni to met?

Čisto nič ni narobe s tem, da se zaposuje tudi po te kriteriju jebat ga. Ko je foter rabil noevga zaposlenega, ga niti pod razno nismo iskali na zavodu. Mal pomisliš, koga si kje srečal, kdo je kaj pojamral da rabi službo pa smo našli. Kdo pri zdravi pameti se bo drkal z zavodom in 100 intervijuji, če imaš sposobnega človeka v telefonskem imeniku?

za primer, ki ga omenjaš, je to tudi meni normalno. pač obstajajo male firme in spji kjer je zaposlena cela familija.
za firme, ki posredno ali neposredno poslujejo (tudi) s pomočjo javnega denarja, pa je to nedopustno (tudi zakonsko, če hočeš). poleg tega kadri, ki grejo mimo filtra, ponavadi niti približno niso najbolj kvalitetni, kvečjemu maksimalno lojalni. saj poznam konkretne primere, mariborčan zaposli mariborčana. pa imeli so enkrat razpis, prijavi se 60 ljudi, naredili so celo preizkus znanja, na koncu pa so vzeli neko osebo, ki je bila menda tam dalj časa pripravnik in je dobila izpit vnaprej. jasno da je dobila 100% točk. lahko bi se pritoževal, ampak nima smisla. nimam od tega nobene koristi, saj bi se zgolj ponovil postopek, kjer bi spustili samo še već megle.

@frnikola1 te sezname mojedelo.com tudi jaz prejemam v email, a ko se pozanimam za konkretno delovno mesto, ali me zavrnejo ali pa ni odziva. skratka večinoma fiktivne objave. celo na spletni strani zavoda lj sem zasledil najmanj 10 objav brez kontakta. no kontakt sicer je, a ko greš tja klicat, pošiljat e/pošto, ugotoviš da ne obstajajo...

St235 ::

Z zavod sem že napisal da se objav, ki so objabvjene minimalen zakonsko predpisan rok, ne splača gledat.

V državnih firmah/javni upravi se pa strinjam da,bi mroale veljati objektivne okoliščine. Samo vsi menda nimate želje bit zaposleni v javni upravi? Obstaja tudi cel kup firm, ki niso majhne lai pa s.p. tudi njih nič ne zavezuje po kakšnem kriteriju morajo zaposlovat. Ne smejo bit pogoji diskriminatorni in kandidat mora izpolnjevat razpisne pogoje. Od tam naprej je pa dobra volja odgovrne osebe koga bo zaposlil. Če je to njegov nečak, ali pa sosed, ki mu to pod mizo ureja že 10 let je popolnoma irelavantno.

Kar se pa tiče tega, da zaposlijo pripravnika, a si res domišljaš da bolj obvladaš delo od nekoga ki točno specifično delo opravlja že eno leto? ti direktno povem, ad če imam nekoga zaposlenega kot pripravnika, ki pozna delo in se je izkazal mi popolnoma dol visi za razpise in pravila. Spelješ vse tako, da ne more noben jokat, postaviš v test dve specifični vprašanji vezani na delovno mesto in je to to. Ne se slepit, da z neko izobrazbo in ne vem čem kar tako konkurirate nekomu, ki specifično delo opravlja že leto dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mojsterleo ::

St235 je izjavil:

Kar se pa tiče tega, da zaposlijo pripravnika, a si res domišljaš da bolj obvladaš delo od nekoga ki točno specifično delo opravlja že eno leto? ti direktno povem, ad če imam nekoga zaposlenega kot pripravnika, ki pozna delo in se je izkazal mi popolnoma dol visi za razpise in pravila. Spelješ vse tako, da ne more noben jokat, postaviš v test dve specifični vprašanji vezani na delovno mesto in je to to. Ne se slepit, da z neko izobrazbo in ne vem čem kar tako konkurirate nekomu, ki specifično delo opravlja že leto dni.
ravno to kar si napisal je rak rana slovenske javne uprave. ne samo v zaposlovanju ampak obče.
primeri:
- razpisujejo se delovna mesta, kjer ima prednost točno določen kandidat, ki je postal pripravnik po neznanih kriterijih (jih nisem našel, sploh ne vem kako je ta človek postal pripravnik)
- delajo se javni razpisi za posle, ki so na kožo pisani točno določeni firmi (ultra, sct)

in tako naprej

to je legalizirana kraja fant. zaradi takih stvari bi moral nekdo na sodišče. če nameravajo vnaprej zaposliti nekega kandidata, naj to napovejo vnaprej, da se ne bo 60 ljudi brezveze prijavljalo, zgubljalo čas in denar zaradi tega postopka.

na javne razpise mju se pa prijavljam,ker sem zaenkrat zaposlen za določen čas (še 3 mesece), nimam nobenih garancij za podaljšanje, ter ker imam poklic in izpite, ki so pogoj za prijavo na nekatere take razpise.

St235 ::

Sam sem že dalj časa v javni upravi, kjer po mennju mnogih parazitsko zajedam dobrobit naroda. In sem bil že večrat zraven pri zaposlovanju. nazadnje smo imeli lani enkrat razpis za pripravništvo . Na razpis so je prijavilo 300 i nešto kandiadtov. Številka je bila še toliko večja ker za pripravništvo niso zahtevane delovne izkušnje in se lahko prijavi vsak z diplomo. Tako si imel 300 potencialnih kadndidatov, z diplomami in boljše ali slabše spisanimi prošnjami. Kakih 10 le bilo takih da bi jih bili pripravljeni zaposlit. Med njimi tudi nekdo, ki je že dve leti delal pri nas preko študenta. Odveč omenjat, da je ta oseba imela najboljše reference, saj je lahko zanjo jamčila cela izbirna komisija, imela je najbolj primerne delovne izkušnje, bila je upeljana v delo, dve leti sta več kot dovolj časa da ugotoviš, če si z nekom zadovoljen.

Seveda se bodo potem vsi drli, da je to nefer in, da se izbira po zvezah in poznanstvih...

mojsterleo ::

že dejstvo, da je delal v javni upravi preko študenta, je zame fascinantno. sem bil gotovo 5 let aktivno na trgu študentskega dela pa se po mojem vedenju kake take zaposlitve niso nikoli pojavile. človek upravičeno domneva, da je tej osebi nekdo "malo pomagal".

St235 ::

to je legalizirana kraja fant. zaradi takih stvari bi moral nekdo na sodišče. če nameravajo vnaprej zaposliti nekega kandidata, naj to napovejo vnaprej, da se ne bo 60 ljudi brezveze prijavljalo, zgubljalo čas in denar zaradi tega postopka.


V privatnem sektorju ti nihče ne more diktirat koga boš zaposloval in po kakšnih kriterijih. Tudi ne rabiš nobenih razpisov, niti ne rabiš izbrati najugodnejšega ponudnika. Nič od naptetega. Zaposliš kogar hočeš in delaš z komer hočeš.

V javni upravi pa je stvar drugačna, samo kaj ko se potem sprevrže v totalno banalne primere. Imaš nekoga, ki ima dve leti izkušenj kot študent, opravi pripravništvo, potem ga pa ne smeš zaposlit ampak moraš speljat razpis. Pač zadostiš pogojem, v naprej je pa kristalno jasno da z še tako objektivnimi kriteriji drugi kandidat ne more bit konkurenčen.

Kako nekdo pride do prirpavništva/študetskega dela? Na zgoraj omenjenem primeru je šlo za osebo, ki je med predsedovanjem EU delala preko študenta za MZZ.
Takrat je MZZ speljal velik nabor kakih 20-30 študentov, ki so opravili še kar zahtevne teste in so za časa predsedovanja služili kot officirji za zveze/logistična pomoč. Na konferenci sem bil nad njenim delov navdušen, zato sem jo pri nadaljnih dogodkih povabil k sodelovanju, ko se je pojavila prilika pa je ta oseba lahko začela delat preko šudenta z polnim delovnikom. Jebat ga, bla je na pravem mestu ob pravem času in je dokazala da zmore. Seveda bi pa lahko delal razpis, izgubil en mesec z razgovori z n študeti, ki bi hoteli to delovno mesto ina nakoncu dobil bog si ga vedi kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Pa ti lahko poevm tudi mojo zgodbo, kako sem po vezah in poznanstvih prišel v javno upravo. Ko sem pisal diplomsko nalogo (FDV), ki je dejansko imela konkretno vsebino, sem potreboval precej gradiv in sodelovanja z določeno javno ustanovo in zaposlenim tam. kake pol leta po tistem, ko sem diplomiralso so razpisali pripravništvo, kot nadomeščanje porodniške. Seveda je skrajno ne fer in krivično da so zaposlili mene, kljub temu, da sem odlično poznal tako delo kot ljudi. Zaposliti bi seveda morali nekoga x, ki bi najboljše pisal nek test iz splošnih vprašanj. Ker vprašaja vezana na specifično delovno mesto so očitno nefer, ker sem jih jaz najbolje poznal. Tudi to, da praktično nisem rabil uvajanja, in da sem področje obvladal tako z teoretičnega kot praktičnega vidika je nepomembo. Ker so me osebno poznali je šlo evidentno za korupcijo, zlorabo javnih sredsetv in na sploh grdo grdo obnašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mojsterleo ::

heh, a ti misliš da smo ostali diplomirali iz jebivetra? lahko se imaš za srečneža. večina institucij namreč nima nobenega namena ali želje, da bi poskrbeli za diplomante svoje stroke. sam se pogosto vrtim med "našimi" pa vsi samo jamrajo, kako ni denarja, pa da država prepoveduje zaposlovanja in podobno sranje. in tako pač delam pri privatniku (ki sicer vleče javni denar iz razpisa), hkrati pa imam izobrazbo za nekaj konkretnih institucij. in konkurenca niti ni velika. le da veze opravijo svoje (ne take, kot si sam zapisal). drugače si ne morem predstavljat, kako lahko nekdo v lj zaposli mariborčana, čeprav sem bil sam enako ustrezen kandidat, stanujem pa v lj in delodajalec bi imel z menoj minimalne stroške prevoza. jah, šef je bil mariborčan in je fzel mariborčana ane? ampak ker je šlo itak za polovični delovni čas, se mi ni zdelo smiselno pritoževat.
nasploh so te pritožbe nesmiselne, saj se v najboljšem primeru samo razveljavi postopek, in ne dosežeš nič. samo drugim daš še eno možnost.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

najlažje je z prstom kazat na drugega in se sklicevat na ne fer odnose.

Si mogoče pomislim, da pri zaposlovanju ni šlo za to od kje je kdo in je šlo za zaposlovalca, ki djeansko ni gledal samo na potne stroške ampak je zaposlil primernejšega kandidata? A bi morali samo za 100€ na mesec manj potnih stroškov zaposlit manj priemrnega. Razdalja do dela v javni upravi NE SME bit kriterij zaposlovanja.

Drugače pa če rpav razumem sta oba izpolnjevala pogoje, toti mariborčan pa je imel tudi že leto dni konkretnih izkušenj na tistem delovnem mestu? Seveda je logičen zaključek, da je bil zaposlen samo zato ker je iz MB.

Isotropic ::

ej lakotnik in mojsterleo
a mogoce vesta, ce je res, da bo JU (oz. celoten javni sektor, da se ne bosta kaj obregnila) res nehala zaposlovati (tokrat zares) zaradi austere-slovenija problematike? mogoce kaj vesta, kdaj naj bi ta prepoved (zaposlovanja) stopila v veljavo? okoli konca leta mogoce?

mojsterleo ::

Isotropic je izjavil:

ej lakotnik in mojsterleo
a mogoce vesta, ce je res, da bo JU (oz. celoten javni sektor, da se ne bosta kaj obregnila) res nehala zaposlovati (tokrat zares) zaradi austere-slovenija problematike? mogoce kaj vesta, kdaj naj bi ta prepoved (zaposlovanja) stopila v veljavo? okoli konca leta mogoce?

ja meni je sef zaposlovanja v eni vecji slo instituciji povedal kak teden nazaj, da so dobili "befel od zgoraj", da se morajo takoj ali pa čim prej prekinit vsa študentska dela ter individualne pogodbe, nadaljnje zaposlovanje pa ustavljeno. koliko in če je to res, pa ne vem (ljudje iščejo miljon razlogov, da koga ne bi zaposlili), toliko insajderskih info pa nimam, mgoče lakotnik kaj več ve...


Si mogoče pomislim, da pri zaposlovanju ni šlo za to od kje je kdo in je šlo za zaposlovalca, ki djeansko ni gledal samo na potne stroške ampak je zaposlil primernejšega kandidata? A bi morali samo za 100€ na mesec manj potnih stroškov zaposlit manj priemrnega. Razdalja do dela v javni upravi NE SME bit kriterij zaposlovanja.

Drugače pa če rpav razumem sta oba izpolnjevala pogoje, toti mariborčan pa je imel tudi že leto dni konkretnih izkušenj na tistem delovnem mestu? Seveda je logičen zaključek, da je bil zaposlen samo zato ker je iz MB.
nobeden ni imel izkušenj iz tega delovnega mesta, saj je bilo na novo narejeno za organizacijo nekega dogodka. oba sva imela pač izkušnje, ki so bile nekako primerne, nobeden pa spot on. lahko torej domnevam, da je kadrovnik metal kovanec?

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

to za avtorske in podobne sem tudi jaz ze slisal. dost beda, glih zdaj, niso morali pocakati se pol leta.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Zaposlovanje v javnem sektorju naj bi se blokiralo čim prej. Kako točno bo narejeno ne vemo v tem trenutku.
Nazadnje ko so se šli te igrice sta bila uvedena dva ukrepa. Eden je bil, da je blo treba vsa delovna mesta najprej objavit na internem razpisu in če ni blo kandidata javni razpis. Drugi ukrep pa je bil, da je moralo vse razpise potrjevat MJU. Samo takrat je šlo za prepoved novih zaposlitev, tokrat pa naj bi šlo za totalno prepoved vseh zaposlitev.

Kako bo tokrat nimam pojma. So pa praktično vsa ministrstva dokler ne bo jasnih navodil nehala objavljat razpise. Postopke, ki so odprti se bo speljalo do konca, novih pa ne bomo odpiral (vsaj pri nas, sodeč po števlu objav na potalu MJU pa tudi drugje) dokler ne bo jasno kako in kaj. Če se bo šlo v totalno blokado zaposlovanja, bo to preprosto pomenilo, da bo z sklepom vlade določeno se z xx.xx.xxxx ne sme več sklenit nove pogodbe o zaposlitvi.

Direktnega navodila še ni. je pa že zadnje leto močan pritisk tako na študentsko delo, kot na pogodbe in določen čas. Lani od 10 pogodb za določen čas smo samo dve podaljšali. Podobno je z študenti. Praktično ni več študenta z polnim delovnikom. Študentsko delo se odobri strogo samo še projektno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Isotropic ::

pri vas tudi studente odpuscajo? kdaj pa bo to (jasno kako in kaj)?

St235 ::

ne grem zdaj točno gledat ampak mislim, a mamo samo še dva študenta full time, tri leta nazaj jih je blo 12-13.

V javni upravi je težko govorit o odpuščnaju. Se pa ne zaposluje novih. Ko študent zradi takšnega ali drugačnega razloga odide, se ne zaposli novega. Tako smo mi že dve leti brez tajnice:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Isotropic ::

mogoce ves, koliko casa naj bi trajala prepoved (za cel JS)?

Zgodovina sprememb…

St235 ::

nemogoče vedet, sem pa skoraj prepričan da do konca mandata.

St235 ::

bodimo fer, v JU imamo preveč ljudi. Kljub temu, da ta preveč vključuje osebke, ki bi jih bilo terba davno ven vrč, to v javnem sektorju ni enostavno. Zato je lažje blokirat nove zaposlitve. Pri nas je že sedaj kažin ker to pomeni več dela za obstoječe zaposlene in hkrati tudi poskus večjega nadzora nad opravljenim delom. Če bomo s tem lahko spravili luftarje do višje produktivnosti je pa druga zgodba ali bomo samo še bolj obremenili tiste, ki že sedaj prideno delajo je pa druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Isotropic ::

mja, sam jaz sem zal mislil priti v del ju, kjer je bilo dobesedno pomanjkanje kadra (in ne upravni del ju oz. js)...:8)
je pa naceloma res, kar si rekel.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Matev je izjavil:

Lahko je tudi google. :) sicer pa nekater "pametne" glave tu ne štekate da znanje niti ne šteje toliko, štejejo reference, ampak tega vi ne dojamete, verjetno zato ker ste že uležani v nekaterih službah, potem pa tu dajete nasvete.


imaš prav

šteje vse kar si naštel

a če ni znanja... hmmm mogoče v slovenijalandu še prideš čez


Ni to malo nasprotujoče? Namreč, če imaš reference, pomeni da si nekaj delal in da nekaj znaš, drugače nebi mogel delat oz. prit do referenc.

Jaz imam v bistvu samo eno pravo refenco iz mojega področja na katerem sedaj iščem študentsko delo (php,mysql,xhtml,js, maribor oz. okolica) in to je to. Zakaj nimam več referenc ti lahko iskreno povem, da sem pri 16.ih letih začel delat v lokalnem podjetju (nekaj z CNCji,strojništvo), kasneje kot animator (takrat me je veselila tudi pedagogika), in trgovec (delo s strankami), sedaj pri 22ih pa sem končno imel priložnost programirat in nekaj razvijat za eno firmo in mi je enostavno bilo zakon. Čeprav sem bil tudi po 14ur na dan za tipkovnico in si razbijal glavo me ni ustavilo, imel sem nekaj zamude pri roku ampak predvsem na račun komplikacij naročnika, delal sem lahko od doma in koliko ur sem hotel. Torej lahko bi rekel da to pa to ne gre in konec, dogajalo se je tudi da sem določene probleme reševal recimo po 72 delovnih ur, pisal pa sem si samo pol tega, zakaj? Zato, ker sem pošten človek, ker sem vedel da tak problem bi nekdo drug rešil v par urah in ker me je to delo veselilo, ni se mi šlo toliko za dober zaslužek kot to da bom imel končno prvo referenco in jo bom lahko dodal v CV.

Sem pravkar šel gledat v poslane maile in sem v par tednih poslal 14 prošenj. Nekateri so odgovorili, pa čeprav z negativnim odgovorom ampak mogoče pa se bodo kdaj spomnili da je nekdo poslal in bodo poiskal moj mail in kontakt, drugi niti odpišejo ne, tretji pa te pokličejo se zmeniš za test, ni nikoga, pošlješ prvi mail, pokličeš nič... mrtvo.
In tako bom letos ponovno pristal v kaki xyz službi, samo zato da bom nekaj delal. Sicer ob strani razvijam neko svojo zadevo ampak ker sem, kar se da, samostojen, brez denarja ne gre in spet bo šlo mimo mene poletje brez kakšne "pametne" zaposlitve in reference.

jalovec09 ::

Danes bi se lahko prošnje pošiljajo skoraj izključno samo preko e-maila, ravno tako zgleda ta sistem, kot leta 1990, ko so pisali prošnje in pošiljali preko pošte.
Pa še vsaki bi dobil povratni e-mail, ali je izbran ali ne, da veš kje je zadeva.

St235 ::

Saj se velika večina prošenj pošilja preko emaila, na 10 razpisov bo mogoče eden, kjer bodo zahtevali na papirju. Kar se pa povratnega emaila tiče, pa je to odvisno od vestnosti in resnosti podjetja, kamor se prijavljaš. Ne rečem, da morajo odgovorit vsakemu, ki se na blef prijavlja, ampak ob objavi prostega delovnega emsta bi to morali storiti.

Moivre ::

jalovec09 je izjavil:

Danes bi se lahko prošnje pošiljajo skoraj izključno samo preko e-maila, ravno tako zgleda ta sistem, kot leta 1990, ko so pisali prošnje in pošiljali preko pošte.
Pa še vsaki bi dobil povratni e-mail, ali je izbran ali ne, da veš kje je zadeva.

To o povratnem email se mojim, da se nebi zgodilo. Pa tudi lepo napisana prošnja, celo prostoročna tudi nekaj pove delodajalcu o kandidatu.

St235 ::

Na roke napisane prošnje še nisem videl (vsaj ne take, ki bi bila kredibilna) in po pravici povedano nisem prepričan kaj bi si mislil o njej. Mogoče, če bi bilo samo motivacijsko pismo res lepo napisano, ostalo pa natisnjeno. Ne vem no. Smo le v 21. stoletju in mi je že to smešno, da nekatere prošnje pridejo po navadni pošti.

Matev ::

na roko napisana prošnja bi bila sprejemljivo zgolj za kako delo v muzeju ali starinarnici

za vse ostalo je pa neprimerna - kandidat izpade računalniško nepismen (ali pa v najboljšem primeru prepotenten)

St235 ::

Recimo motivacijsko pismo napisano z res lepim rokopisom. Potem pa sama prošnja in CV normalno tipkana.

Sam tukaj govorimo o nadpovprečno lepem rokopisu, torej o nečem kar ga dela boljšega od ostalih. Nakracat nekaj na list papirja bi moral znat vsak, ki je tri razrede osnovne šole končal.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ekonomska smiselnost tečŤajev na zavodu za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810863 (8691) PrihajaNodi
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9121164 (16124) PrihajaNodi
»

Status študenta vs status iskalca zaposlitve

Oddelek: Loža
384933 (4102) Karaya 52
»

Predlog vladi

Oddelek: Loža
241972 (1486) St235
»

Protikorupcijska komisija koruptivna?

Oddelek: Loža
418404 (7615) BALAST

Več podobnih tem