» »

Neumnosti kariernih delavnic in raznih svetovalnic

Neumnosti kariernih delavnic in raznih svetovalnic

1
2
»

Raptor F16 ::

SloKin je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

SloKin je izjavil:


Pri visjih denarjih ne odloca kadrovnik o tvoji usodi pac pa management...

Pri dogovorjenih sluzbah cvja niti pokazal nisem...

Zanimivo. Poznam vrhunske strokovnjake, ki predavajo na seminarjih pa pravijo, da s seminarji niso dobili nobenega posla. Vedno je sla beseda okoli, da bo ta clovek resil vas problem. Poznam pa iz IJSja zgodbe ki govorijo to kar ti pravis. Mrezi se bla bla bla in dobil bos sluzbo. Delijo vizitke na veliko pa imajo tezave dobit sluzbo.

2,5k sem dal mejo, ker ti ne zelim povedat koliko zasluzim... Ampak za slo smo ze kar blizu realnih plac...


Dobr, pusti zdaj seminarje. Ti ki predavajo predavajo tistim, ki se hočejo izobrazit/seznanit o neki zadevi ne pa takim ki zadevo že poznajo, jo imajo vpeljano in iščejo eksperte.

Ali je to tako težko razumeti, ko rečem - trkaj na prava vrata.

Ti si napisal, da hodis po seminarjih ne jaz... Pa, da hodis po faksih. Delis vizitke... Za seminar sem ti ze napisal. Za faks ti recem tako, da je vecina projektov na nivoju seminarskih nalog. Ki jih pa seveda prodajajo kot oh in sploh. Vizitka je pa papir brez vsebine. Tam nekje obstaja Raptor F16, ki naj bi delal v tej branzi.. Ne vemo ali je dober ali ne... Ampak ima pa vizitko.

Pri posiljanju CVja tocno vem komu posiljam. Kaj potrebuje. Poiscem kam lahko umestim njegova pricakovanja in napisem tako rekoc vse. Seveda nikoli ne lazem! Ce kaj ne pokrijem poiscem sorodna podrocja, ki so podobna. Se nikoli se mi ni pripetilo, da ne bi bil povabljen vsaj na prvi krog.

Dragi... A ti se o placi pogovarjas s tehnikom?


Tvoja logika odgovarjanja mi sploh ni jasna. Oprosti... ampak ti govoriš kako predavatelj ekspert na seminarju ni nikogar spoznal, da bi mu koristil in potem to primerjaš z menoj in ostalimi udeleženci.

Ja, tudi na smeniarje grem in tam med udeleženci mimogrede spoznam koga iz iste branže, drugega podjetja, ... vizitko normalno daš, izmenjaš ali boš fehtal za telefonsko kot največji zmedenc brez organizacije? Glede tvojega predavatelja sem ti pa že pojasnil, da mu kontakti teh ljudi ne koristijo za prosperiranje na njegovem področju.

Projekti na faksu gor dol... spet prideš med ljudi, dobiš bonus pike pri profesorjih, ki te lahko kam po svojih vezah porinejo naprej itd.

Razvoj socialne mreže, za to se gre. Ni fora da ti puzaš za šihtom in lezeš v rit na razgovorih. Fora je da ti ponudiš svoje znanje in iščeš navezo kjer bosta ti in delodajalec zadovoljen. Če pa iščeš na napačnih mestih se boš žal zajebaval tam kjer ni treba.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

SloKin je izjavil:

A govoris o sluzbi, ki jo dobis preko vez? V primeru, da mi nekdo sluzbo zrihta, jaz ne posiljam cvja. Mi je zlo zal, da ga moras ti...


Si tudi sicer tako zatežen in zajedljiv ? Imam občutek da bo debata s tabo šla kmalu na jug.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

SloKin ::

Raptor F16 je izjavil:

SloKin je izjavil:

A govoris o sluzbi, ki jo dobis preko vez? V primeru, da mi nekdo sluzbo zrihta, jaz ne posiljam cvja. Mi je zlo zal, da ga moras ti...


Si tudi sicer tako zatežen in zajedljiv ? Imam občutek da bo debata s tabo šla kmalu na jug.

Oprosti ampak ti govoris kako so vsi ostali bedaki in kako neumno svetujejo ljudem itd. Kdo je tu zatezen? A po drugi strani si pristranski, ker sluzbe dobivas preko vez. V taksnih situacijah jaz niti cvja ne potrebujem. A zdaj bom pa trobezljal okoli, da si ti bedak, ker pises cv?

Jao pa od kje tebi o mojem puzanju? Ce kdo leze komu v rit si to ti pri svojih profesorjih in seveda kasneje na razgovoru, kjer bos omenil, da poznas tega in tega...

Sem ti povedal... IJS hodi po seminarjih in zbira vizitke. Jih razumem... borijo se za raziskovalni denar. Moji kolegi iz zasebnega sektorja ne hodijo tja iz tega razloga.

Raptor F16 ::

SloKin je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

SloKin je izjavil:

A govoris o sluzbi, ki jo dobis preko vez? V primeru, da mi nekdo sluzbo zrihta, jaz ne posiljam cvja. Mi je zlo zal, da ga moras ti...


Si tudi sicer tako zatežen in zajedljiv ? Imam občutek da bo debata s tabo šla kmalu na jug.

Oprosti ampak ti govoris kako so vsi ostali bedaki in kako neumno svetujejo ljudem itd. Kdo je tu zatezen? A po drugi strani si pristranski, ker sluzbe dobivas preko vez. V taksnih situacijah jaz niti cvja ne potrebujem. A zdaj bom pa trobezljal okoli, da si ti bedak, ker pises cv?

Jao pa od kje tebi o mojem puzanju? Ce kdo leze komu v rit si to ti pri svojih profesorjih in seveda kasneje na razgovoru, kjer bos omenil, da poznas tega in tega...

Sem ti povedal... IJS hodi po seminarjih in zbira vizitke. Jih razumem... borijo se za raziskovalni denar. Moji kolegi iz zasebnega sektorja ne hodijo tja iz tega razloga.


Torej se midva prepirava zato, ker ti meniš da me moraš postaviti na "svoje mesto" ?

To pojasni zakaj je stvar prišla na osebno prepucavanje in kazanje s prstom "ti delaš to".

Jaz menim da se mi zdijo v splošnem te delavnice škodljiv bullshit. Zakaj tako menim sem pojasnil. In ne... pobarvanka in gluma je nekaj kar bi svetoval nekomu, katerega bi se rad odkrižal z razpisa.

Meni v osnovi ni treba iskati drugje. Sem pa poskusil in svoje izkušnje strnil v tej temi. Spodbujam da se ljudje začnejo pogovarjat, in navezovat stike čeprav ti temu praviš lezenje v rit.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

qwertyy ::

2dark je izjavil:

Invictus je izjavil:

Najprej je treba ukiniti zavod za zaposlovanje, saj ne služi ničemur več, folka pa cel kup zaposlenih in to na precej visokih plačah...


v javnem sektorju nobeden nima slabe plače.

Nevem od kje vam ta informacija. Ogromno je poklicov v javnem sektorju, ki spadajo v najnižje plačne razrede in so plače praktično minimalec. S tem, da napredovanja praktično ni. Po 10 letih dela boš imel pičlih 200e večjo plačo. Hvala lepa.

Medtem, ko v javnem sektorju lahko prilezeš do mnogo večjih številk, če si sposoben.

SloKin ::

Raptor F16 je izjavil:

SloKin je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

SloKin je izjavil:

A govoris o sluzbi, ki jo dobis preko vez? V primeru, da mi nekdo sluzbo zrihta, jaz ne posiljam cvja. Mi je zlo zal, da ga moras ti...


Si tudi sicer tako zatežen in zajedljiv ? Imam občutek da bo debata s tabo šla kmalu na jug.

Oprosti ampak ti govoris kako so vsi ostali bedaki in kako neumno svetujejo ljudem itd. Kdo je tu zatezen? A po drugi strani si pristranski, ker sluzbe dobivas preko vez. V taksnih situacijah jaz niti cvja ne potrebujem. A zdaj bom pa trobezljal okoli, da si ti bedak, ker pises cv?

Jao pa od kje tebi o mojem puzanju? Ce kdo leze komu v rit si to ti pri svojih profesorjih in seveda kasneje na razgovoru, kjer bos omenil, da poznas tega in tega...

Sem ti povedal... IJS hodi po seminarjih in zbira vizitke. Jih razumem... borijo se za raziskovalni denar. Moji kolegi iz zasebnega sektorja ne hodijo tja iz tega razloga.


Torej se midva prepirava zato, ker ti meniš da me moraš postaviti na "svoje mesto" ?

To pojasni zakaj je stvar prišla na osebno prepucavanje in kazanje s prstom "ti delaš to".

Jaz menim da se mi zdijo v splošnem te delavnice škodljiv bullshit. Zakaj tako menim sem pojasnil. In ne... pobarvanka in gluma je nekaj kar bi svetoval nekomu, katerega bi se rad odkrižal z razpisa.

Meni v osnovi ni treba iskati drugje. Sem pa poskusil in svoje izkušnje strnil v tej temi. Spodbujam da se ljudje začnejo pogovarjat, in navezovat stike čeprav ti temu praviš lezenje v rit.

Pravim ti, da si pristranski s svojim mnenjem, ker dobivas sluzbe preko vez.

Druzenje in pogovarjanje ljudi med seboj je dobro tudi tako... Za dobro voljo... To pac ni lazenje v rit. Ampak, ce se ti druzis s profesorjem zato, da te bo nekam porinil (to so tvoje besede) potem pa to je lazenje v rit. Razgovor za sluzbo brez poznanstev in vez pac ne more biti lazenje v rit.

Navezovanje stikov je tudi to, da posljes svoj cv podjetju, ki ima potrebo po kadru kot si ti.

Pojdi na delavnico in se nauci pisat cvje...

Raptor F16 ::

SloKin je izjavil:


Pravim ti, da si pristranski s svojim mnenjem, ker dobivas sluzbe preko vez.

Druzenje in pogovarjanje ljudi med seboj je dobro tudi tako... Za dobro voljo... To pac ni lazenje v rit. Ampak, ce se ti druzis s profesorjem zato, da te bo nekam porinil (to so tvoje besede) potem pa to je lazenje v rit. Razgovor za sluzbo brez poznanstev in vez pac ne more biti lazenje v rit.

Navezovanje stikov je tudi to, da posljes svoj cv podjetju, ki ima potrebo po kadru kot si ti.

Pojdi na delavnico in se nauci pisat cvje...


Pristranski ? Si preveril zadnjo postavko ? Potihem se strinjaš po drugi strani pa pizdiš.

Ok whatever, lezenje v rit če ti temu tako praviš. Škoda časa da se tu dajeva. Dokler ti človek sploh ne predstavi opcij je brezveze lesti v rit oz. ko so ti oredstavljene ti sploh ni treba. Pa razumi če zmoreš. Greš, probaš, vprašaš, vidiš, če je kaj pametnega, potem se pa sam odločaš naprej.

Vprašati nikoli ni bilo greh, le zaradi stigme ki jo ustvarjate je mnogim izpod časti oz. jih je strah. Iskreno, kaj me boli ku*ac če ti nisi imel jajc vprašat ak majo kako pametno delo v laboratoriju ali poznajo koga... Iskreno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

sunshine403 ::

zobnik je izjavil:

Dokler bodo take za posrat plače in delo bodo ljudje raje na socialni pomoči + fušanje.
Zakaj novinarji NIKOL ne pišejo, kako delavci v Avstriji dobijo za isto delo 1500 neto plače....pri nas pa 700 evrov.

Zakaj ne pisejo tega? Zato ker so za razliko od tebe naredili domaco nalogo in ugotovili, da so te stevilke zgolj v domisljiji lenih slovenckov, ki nimajo nobenega znanja za povrhu se jim pa se delat ne da. Tisti, ki pri nas zasluzi 700eur neto, bo v Avstriji zasluzil mogoce 900eur neto, nikakor pa ne 1500eur ;) Ce ne verjames poglej ponudbo sluzb po Avstriji in njihove place, pa ne pozabi da oglasujejo bruto place ne neto.

sbawe64 ::

Z minimalno urno postavko pri 40 urnem tedenskem delovniku v At ne moreš zaslužiti samo 900 eur netto (cca 1500 bruto je minimalna plača).
https://www.karriere.at/c/brutto-netto-...

Gledano skozi celo leto zaslužiš na minimalcu v At skoraj 1x več kot v Slo (oz 188% Slo plače).


Slo
12*700 + 700 (regres) = 8400+700 = 9100 eur

At
skupno 17115 eur
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kuall ::

če ne bi bili pod komunističnimi "geniji" 50 let bi imeli zdajle avstrijske plače. ker smo tako blizu avstrije in italije drugače skoraj ne more biti. da je pa zdaj skoraj 1-kratna razlika je pa res nelogično.

Highlag ::

Raptor je v svoji prvi objavi, kar lepo napisal. Sem imel možnost sodelovat pri razgovorih z kar nekaj kandidati in se strinjam z vsem napisanim.

Predvsem moraš biti normalen, pa pokazati nekaj kar delodajalca zanima.
Never trust a computer you can't throw out a window

sunshine403 ::

sbawe64 je izjavil:

Z minimalno urno postavko pri 40 urnem tedenskem delovniku v At ne moreš zaslužiti samo 900 eur netto (cca 1500 bruto je minimalna plača).

S tem da v Avstriji ni zakonsko dolocene minimalne place ;) Ja v velikem stevilu panog imajo Tarifvertrage, kjer je naceloma dolocen min. 1500eur bruto, ampak to so kolektivne pogodbe, ki niso zakon in jih nimajo vse panoge. In tudi takoj ko gres izven "minimalne" place, tako pri nas kot v AT, se procenti mocno spremenijo in je bolj kot ne 20% vec kot pri nas, ne pa 100% vec kot pri nas. S tem da so stroski zivljenja (pa ne mislim sedaj na eno doloceno stvar v Hoferju, na kar se tako radi pri nas obesajo) neprimerno visji kot pa pri nas.

tikitoki ::

sunshine403 je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Z minimalno urno postavko pri 40 urnem tedenskem delovniku v At ne moreš zaslužiti samo 900 eur netto (cca 1500 bruto je minimalna plača).

S tem da v Avstriji ni zakonsko dolocene minimalne place ;) Ja v velikem stevilu panog imajo Tarifvertrage, kjer je naceloma dolocen min. 1500eur bruto, ampak to so kolektivne pogodbe, ki niso zakon in jih nimajo vse panoge. In tudi takoj ko gres izven "minimalne" place, tako pri nas kot v AT, se procenti mocno spremenijo in je bolj kot ne 20% vec kot pri nas, ne pa 100% vec kot pri nas. S tem da so stroski zivljenja (pa ne mislim sedaj na eno doloceno stvar v Hoferju, na kar se tako radi pri nas obesajo) neprimerno visji kot pa pri nas.


Spet s podatki na pamet? Kaj je drzaje? Hrana in stvari v stacunah ocitno ne. Obleka ni. Stanovanja so cenejsa glede na povprecno bruto placo in bolj dostopna, kot pri nas. Drazje je ce hodis ven jesti in astoritve, ki pa vecinoma niso ravno nujne za zivljenje.
Torej imas cenejso hrano, obleko, osnovne potrebscine, prevozna sredstva, stanovanja so bolj dostopna, kot so pri nas. Pa se smesno poceni jim je, ko gredo na pocitnice na jug. Res jim je hudo.

https://svetkapitala.delo.si/aktualno/n...

TheBlueOne ::

Malo berem in vidim, da s temi servisi marsikdo ni zadovoljen. Je pa treba opozoriti, da Slo-Techovec ni tipicen kandidat in da seveda zavodi niso servis, ki je primarno za take. Vecina tukaj bi verjetno tam lahko predavala.

Ostalih recimo 80% (ko odstejes studente in izobrazene), pa potrebuje tocno tak servis, ker marsikdo ne zna napisati niti maila.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354984 (37099) Trubar
»

Kreativen življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215400 (13319) SeMiNeSanja
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9121170 (16130) PrihajaNodi
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816473 (13992) bluefish
»

CV in/ali življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6419685 (16722) Invictus

Več podobnih tem