» »

Neumnosti kariernih delavnic in raznih svetovalnic

Neumnosti kariernih delavnic in raznih svetovalnic

«
1
2

Raptor F16 ::

Preteklo je že nekaj malega let odkar sem imel prvi stik z raznimi delavnicami za iskanje službe in kadrovkse razgovore. Vsebine teh delavnic nimajo stika z realnostjo temveč gre za postavljanje teorij, ki se izkažejo za slabe.

Na tovrstne svetovalce sem naletel tudi že v srednji šoli in kasneje na faksu pri raznih samooklicanih "ekspertih" ki nikoli niso iz sebe naredili nič pojmljivega razen, da so organizirali glupe tečaje za izobraževanje odraslih ipd. kar se mi zdi bizarno.

Čedalje bolj pa opažam koliko ljudi te neumnosti dejansko upošteva in se v bistvu blamirajo na polno.

Torej povzetek povprečnega svetovanja izgleda nekako takole, zraven pa bom dopisal lastne izkušnje.

-Na razgovoru se moraš pokazat kot neverjetno poseben kandidat.

Ko prideš na razgovor bodi normalen. Ne igraj hiperaktivca, ni ti pa treba tam zehat in čakat da gre ura okoli in se pustit prosit.

-Na razgovor se spodobi priti urejen v obleki.

Da, pobrit, čist, oblečen v sveže perilo, mogoče srajco, hlače ni pa treba kupit obleke kot da se greš ženit v firmo, razen če je tak dress-code. Bistvo je, da ne prideš na razgovor ves pocepan, zmačkan, z majico "Union/Laško/Žuja je zakon" in v pošvedranih teniskah.

-Tvoj življenjepis mora izgledati kot pisana pobarvanka sicer nihče ne bo opazil, da si "poseben"

Idiotizem ki že sam po sebi kriči po tem da človek zahteva posebno pozornost.

EUROPASS je čisto ok. Hiter pregleden, gets job done. Življenjepis naj bo učinkovito sestavljen, ne pa zmešan kot šopska solata.

-Na veliko in široko moraš pisat o svojih dobrih lastnostih. Povej kaj dobrega o sebi.

Koga iskreno povedano boli kurac ? Ko mi nekdo začne utrujat "sem samoiniciativna, pozitivna oseba..." YOU LOST ME, NEXT To je avtomatski padec, ko človeka lasten ego in samoponos zaciklata.

-Povejte da radi delate z ljudmi
Um... to je sicer zaželeno toda nekdo, ki ima težave s socialnimi stiki naj raje tega ne skriva in išče službo kjer ga bodo lahko dali na pozicijo, ki ga ne bo bremenila.

-V CV napiši čim več izkušenj...

Piši samo tisto kar je pomembno. Ne napletaj o nekih malenkostih ki v svetu normalnih sodijo pod samoumevne.

Zaželeno je da našteješ relevantne projekte na katerih si delal in če je možno pokažeš kak vzorčni izdelek.

-Vaš prvi stik bodo ljudje iz kadrovske službe.

Samo če si len ali popolnoma brez vez in poznanstev. Če veš na katera vrata potrkat, se ti svet odpre, zapomnite si to.


V skrajnem primeru, če vam ne uspe najt dobre službe greste lahko za bullshit svetovalca.

Pravijo da trenerji ne igrajo ;)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

vostok_1 ::

Jaz bom odgovoril v mojem stilu:

To je zgolj indic, da smo overpopulated glede na job opportunities.
V normalno delujoči družbi/ekonomiji večina ljudi ne bi smela imeti težave z iskanjem službe. Še posebej ne srednješolske izobrazbe.
To kar se dogaja na višji stopnji pa je res patetično. Dobesedno borba za nek ponavadi brezvezen desk job, nič kaj posebej plačan.

Še eno odgovor za tiste "but vostok...with automation people will become youtubers, tattoo artists, personal trainers..."
A res mislite, da vsi znajo dobro risati? Imajo dobre dramaturške sposobnosti? So karizmatični?
Not really.

Ljudje, ki so sestavljali Apollo program niso imeli prisilnih team building dogodkov pa so vseeno spravili človeka na luno.

Skratka, trenutni trg dela se mi zdi precej ogaben.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Evolve ::

V normalno delujoči družbi/ekonomiji večina ljudi ne bi smela imeti težave z iskanjem službe


v normalno delujoči družbi bi vsak delal (pa tudi če ne ravno tisto kar ti paše), ne pa da so priklopljeni na pipce socialne pomoči ali pa joške od mame

vostok_1 ::

Načeloma res.

Če je pucanje dreka neugledno delo, potem naj se zvišajo plače. Nekdo se bo že našel.
Poglejte kdaj demografsko in starostno strukturo komunalnih delavcev in razmislite, kdo jih bo čez 15 let, ko gredo v pokoj, nadomestil.
Neupravičena socialna pomoč zgolj poglablja denegriranje smetarskega in podobnih poklicev.
Zato pa pol moramo pisati CVje polne fluffa in bullšita, ker noben noče biti smetar za minimalca.

I really think we're fucked. Resno. Zgodovinska inercija (mostly boomerji) nas je uspela zvlečti do zadnje četrtine klanca navzgor, sedaj pa počasi zgublja potenco in voz hitrost.

Take izpirjenosti, kot jih opisuje OP bodo iz leta v leto večje. Kakšen bo trg dela leta 2040, ko bodo trenutni novorojenčki začeli odraščati...i shudder to think.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Raptor F16 ::

vostok_1 je izjavil:

Jaz bom odgovoril v mojem stilu:

To je zgolj indic, da smo overpopulated glede na job opportunities.
V normalno delujoči družbi/ekonomiji večina ljudi ne bi smela imeti težave z iskanjem službe. Še posebej ne srednješolske izobrazbe.
To kar se dogaja na višji stopnji pa je res patetično. Dobesedno borba za nek ponavadi brezvezen desk job, nič kaj posebej plačan.

Še eno odgovor za tiste "but vostok...with automation people will become youtubers, tattoo artists, personal trainers..."
A res mislite, da vsi znajo dobro risati? Imajo dobre dramaturške sposobnosti? So karizmatični?
Not really.

Ljudje, ki so sestavljali Apollo program niso imeli prisilnih team building dogodkov pa so vseeno spravili človeka na luno.

Skratka, trenutni trg dela se mi zdi precej ogaben.


Svet se po mojem mnenju z izjemo razvoja socialnih omrežij in posodobljenega voznega parka v praksi za večino ni veliko spremenil.

Informacijska doba se sooča s problemom glasne manjšine ljudi, ki informacijske tehnologije uspešno izkoriščajo za propagiranje abotnih idej.

Naivnih ljudi je dovolj. Mnogi za konzumiranje neumnosti prostovoljno tudi plačujejo. Seveda taki nato glasno pizdijo da jim nikjer nočejo niti odpisat, čeprav so super popolni kandidati oz jim je to nekdo povedal v zameno za plačilo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

vostok_1 ::

To, da se danes ljudje precenjujejo je povsem res. Socialni mediji imajo pri tem veliko vlogo.
Kdo v času socialnih medijev bi povsem ponosno naredil selfie kot smetar? Nobody really.
Socialni mediji silijo ljudi biti več kar so, but in a wrong, unproductive way.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

kuall ::

bodi vesel, da ti kdo hoče pomagat.
vzemi koristne nasvete, neumne pa ignoriraj, kritično razmišljaj.
meni je pomagal ta njihov nasvet: napiši za vsako firmo prošnjo posebej za njih. tako sem naredil in dobil službo.
to je potrebno narediti zato, ker ljudje opazijo male detajle, za katere mislimo, da jih ne bodo opazili. torej opazijo, da si jim poslal prošnjo, ki je generična, katero si poslal že številnim firmam. noben pa ne dobi dobrega občutka, če je samo številka.

IL_DIAVOLO ::

Filozofija druzboslovnih nakladacev oz. teoretikov.

Fake it till u make it.

kuall ::

lenoba je huda stvar in če se človeku že v prošnji/na razgovoru ne da potruditi potem si predstavljaj, kako bo len šele v ponedeljek zjutraj, ko bo treba začet delat.

IL_DIAVOLO ::

Nekateri pac neradi nakladamo in raje "govorimo" na delovnem mestu, ko je treba pokazati kdo je tam da dela in kdo je tam, da mu hitreje cas mine.

Takih pijavk je zal ogromno, za katere delamo mi in posledično smo plačani kot smo.

Zgodovina sprememb…

styrian ::

Pa kdo lepo prosim ima čas za vsako firmo pisati posebej prošnjo, če je možnost da te vzamejo ko greš skozi vse njihove ožje izbore 1/10000.

Naslednjič ko bom iskal službo bom napisal eno prošnjo in jo poslal 10.000 podjetjem.

kuall ::

Jaz sem posebej takih prošenj poslal samo parim firmam, se ni bilo treba na veliko matrat. Itak pa napišeš posebej prošnjo taki firmi, za katero imaš občutek, da si idealen kandidat za njih, da je največja možnost, da te bodo vzeli, da rabijo tvoje znanje.

Smurf ::

styrian je izjavil:

Pa kdo lepo prosim ima čas za vsako firmo pisati posebej prošnjo, če je možnost da te vzamejo ko greš skozi vse njihove ožje izbore 1/10000.

Naslednjič ko bom iskal službo bom napisal eno prošnjo in jo poslal 10.000 podjetjem.

Ce imas verjetnost 1/10000 za izbor potem definitivno delas nekaj narobe in se ti morda splaca pogruntati kaj. Personalizacija CVja je recimo lahko ze prvi korak kako si lahko to verjetnost izboljsas.

styrian ::

Sem bil v preteklosti že na nešteto "svetovalnicah" ZRSZ o pisanju življenjepisov in iskanju složbe, torej bi moral obvladati. :)

WhiteAngel ::

Sem imel podobno izkušnjo kot OP na enem od teh kariernih seminarjih, kjer sem se enkrat znašel. Ampak za večino ostalih okoli mene sem imel pa občutek, da imajo res probleme, so totalno izgubljeni, nesamozavestni, nekompetentni, neizobraženi ... tako da ne vem. Če si 18 let v šolo hodil pa že nekaj znaš p*zda?! Razumem tiste s končano samo OŠ, ampak tisti tudi ne iščejo nekih bajnih pozicij in plač in bodo hitro dobili službo v bližnji fabriki.

Oberyn ::

Raptor F16 je izjavil:

-Na razgovoru se moraš pokazat kot neverjetno poseben kandidat.

Hm, kakšen klovn pa moraš biti, da postaneš "neverjetno poseben kandidat" tam nekje na sredini niza od 300 ostalih, ki so seveda vsi tudi sami "neverjetno posebni kandidati"? Kako bi to izgledalo iz vidika ubogih kadrovikov, ki morajo to vrsto procesirati? Sumim, da kot parada na zaprtem oddelku v Begunjah.

vostok_1 ::

To, da mora podjetje skozi 300+ prijav je, kot rečeno, znak težav v naši družbi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

otago ::

Po koncu študija sem imel težavo, da brez izkušenj nisem našel dela v gospodarstvu. V letih 2011-2015 je bilo v Sloveniji skoraj misija nemogoče najti kaj v JU. Nimaš izkušenj, ne poznanstev. Odločil sem za tujino in imel priložnost delati zanimive stvari. Videti in delati na stvareh, za katere večine ljudi niti pomislila ne bi, ali ciljala nanje. Tako sem se odločil za vrnitev v Slovenijo, korona je zadevo pospešila.

Zaposlitvenih oglasov za gospodarstvo praktično ni. V kolikor so, se sumljivo ponavljajo. Ob znatno večji brezposelnosti.

JU je specifična dalje, da se pojavljajo oglasi za nekajmesečno nadomeščanje, za nadomeščanje porodniških za čas 9-12 mesecev. Občasno je kak razpis na ndč. Pričakovanja so, da bodo kandidati za 30. plačilni razred, za delo v LJ skakali v zrak. Razumem, da je za kariernega javnosektoraša napredovanje za 1 razred ali npr. 10 eur bruto napredovanje, realno ni. Inflacija je 2% ali več.

V tujini (v Nemčiji, Avstriji) ni bilo problema se na prvem razgovoru, v kolikor so druge zadeve sovpadale, se pogovoriti o številu dni dopusta, začetna bruto plača, morebitna napredovanja, je reden delavnik, gre za izreden delavnik z možnostjo koriščenja ur, so ugodnosti, kot služben avtomobil, prenosnik, telefon, službena kartica. Če so službena potovanja, kakšen rang je mišljen. Zmeniš se realno za kolikor se lahko, ne olepšuješ. V takšnem okolju sem zavračal službe, dobil povišice ranga 2-3, do 10k eur letno. Odločili so se takoj oz. so ti dali časa nekaj dni, da se kandidat odloči. Tujec, s tujo diplomo, z relativnim znanjem jezika.

V Sloveniji te na razgovoru pričakajo cvetke, naštejte svoje prednosti in slabosti, se vidite kot timski igralec. Razumel bi slog vpraševanja, če je smisel le tega, da te ocenijo kot osebnost. Občasno navržejo kakšno vprašanje, ki bi naj te iztirilo. Npr. Našteje vrste tega in tega, opredeljenega v tem in tem zakonu iz tega leta. Ali zapišite matematično enačbo x. V takšnem primeru več ne vem, kaj bi bil primeren odgovor.

V teh razpisih sem doživel, da se ponavljajo češke napake, da so sektorju, službe, oddelki narobe napisani. Da prihaja do napak v podpisih, glavah dopisov. Pri copy-paste-anju pride do ponavljanja napak. Pošljem prijavo z napako, dobim sklep oz. obvestilo o neizbranosti, kjer državni organ sam naklepe dodatne napake. V Sloveniji sklep o neizbranosti pride čez 2 meseca. Izdaja potrdila za potne stroške (vljudno naprošeni po 2 tednih), pa je intelektualni presežek. Slovenec, s slovensko diplomo, na razgovorih v Sloveniji.

Prebral sem si nekaj knjig glede psihologije, NLP-ja itd. Prvi instinkt, intuicija je večinoma pravilna, oz. se ne moti. Več informacij je tudi večinoma slabše za odločevalce kot manj. Razgovori so lahko hitri, nekateri pa trajajo dlje. V takšnih primerih izgubim interes, v kolikor so vsi znaki negativni. Tale zadeva je zanimiva: FACS.

Se strinjam v vostok_1, res je problem s slovenskim trgom.

V kolikor je posameznik brezposeln, prejema nadomestilo za brezposelnost, je dolžan mesečno pošiljati poročilo o aktivnostih. Včasih je res tako, da za zadostitev pogojev nadomestila, pošlješ prijavo. Unikat ali generik, s slovničnimi napakami ali brez, ne vpliva na rezultat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

janezvalva ::

niso krivi prodajalci megle.
krivi so ljudje, kateri to meglo kupujejo.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

2dark ::

Vsak mora opravljati delo ki ga veseli.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

vostok_1 ::

2dark je izjavil:

Vsak mora opravljati delo ki ga veseli.


Da, ampak potem je neizogibno uvažanje tretjesvetovnih "državljanov".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Scaramouche1 ::

Slovenija bi morala imeti v zakonu da se mora plača pred razgovoru povedati, ne pa da se ni lepo o tem pogovarjati med razgovorom!

In ne smeš dati plačo v smislu od 800-1600, ker vemo da misliš 800!

Glede teh kariernih delavcev, so pa samo način kako od države dobiti sredstva, torej najti zaposlitev, kjer drugim predavaš kako ti sploh ne tekmuješ ampak samo kradeš denar davkoplačevalcu!

Jaz sem bil na enem od teh in sem osebo ki nam je predaval o tem kako odpreti firmo vprašal, katero firmo ima, odgovoril da sploh nikoli ni odprl firme.

Smešno,žaljivo,potratno in tukaj se vidi da država nima odnosa, tako bo ves intelekt bežal ven!

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

kuall je izjavil:

meni je pomagal ta njihov nasvet: napiši za vsako firmo prošnjo posebej za njih. tako sem naredil in dobil službo.

In kako to narediš če pišeš 10 različnim firmam za isto delovno mesto oz. isti poklic?

Raptor F16 ::

Smurf je izjavil:


Ce imas verjetnost 1/10000 za izbor potem definitivno delas nekaj narobe in se ti morda splaca pogruntati kaj. Personalizacija CVja je recimo lahko ze prvi korak kako si lahko to verjetnost izboljsas.


Pri meni je situacija bila takšna. Ko sem zaključil 1. Stopnjo faksa sem požel ogromno zanimanja tako doma kot v tujini. Samo reči bi moral ker sem v stik prišel s oravimi osebami, nisem se pa prostituiral pred kadrovniki ki s samim vodstvom in delom v podjetju nimajo kaj dosti skupnega.

Dosti so pomagale veze, pa vendar sem zaradi samoiniciative in tudi obračanja na prave ljudi zelo hitro prišel do direktne ponudbe za delo. Navsezadnje so me celo tisto kratko obdobje kar sem ga preživel v vojski spodbujali naj grem za častnika. (Ok tam ljudi res manjka vendar tudi to bi bila opcija)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Blinder ::

Jaz bi dal zakon da mora bit 30.000 brezposelnih ljudi, potem pa naj se regulira npr. trajanje ur delovnega tedna. Ker kaj si vse lahjko dovolijo pocet delodajalci ce je 100k brezposelnih na trgu dela je noro.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Raptor F16 ::

Blinder je izjavil:

Jaz bi dal zakon da mora bit 30.000 brezposelnih ljudi, potem pa naj se regulira npr. trajanje ur delovnega tedna. Ker kaj si vse lahjko dovolijo pocet delodajalci ce je 100k brezposelnih na trgu dela je noro.


Na primer ?

Poglej dosti ljudi dela ne dobi samo zato ker se ne znajo normalno obnašat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Invictus ::

Najprej je treba ukiniti zavod za zaposlovanje, saj ne služi ničemur več, folka pa cel kup zaposlenih in to na precej visokih plačah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

2dark ::

Invictus je izjavil:

Najprej je treba ukiniti zavod za zaposlovanje, saj ne služi ničemur več, folka pa cel kup zaposlenih in to na precej visokih plačah...


v javnem sektorju nobeden nima slabe plače.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

s1m0n ::

Poznam iz primera, ki mi je blizu, da pošiljajo ljudem delovna mesta, ki sploh niso ustrezna (ali iz lokacijskih, zdravstvenih in podobnih razlogov). Pa potrebno je imeti veze to je prvo kar bo zapisano v zaposlitvenem načrtu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

mojsterleo ::

Sam sem bil na zavodu kakšno leto dni pred cca 10 leti. Lahko samo rečem, da so sami sebi namen. Kdor pričakuje, da jim bo zavod našel službo, se še kako moti. Oni so tam samo zato da te dodajo v evidenco, naredijo zaposlitveni načrt in te potem še vsake tolk pošljejo na kakšen tečaj oz. izobraževanje. To slednje še ni tako slabo, ko bi bilo izobraževanje možno individualno prirediti, tako pa gre v glavnem za skupinske zadeve (ker so vezani na javna naročila). In potem ima vsak ista izobraževanja.
Zaposlitvene delavnice so totalna katastrofa. Tam sem bil samo enkrat ene dve uri. Mlajša gospa je nekaj nakladala o tem, kar je že op napisal na vrhu. Nato sem dvignil roko in gospo vprašal, koliko prijav na delovno mesto je sama napisala in na koliko razgovorih je bila. Namesto da bi odgovorila, me je nadrla da sem nesramen. V tistem trenutku sem se dvignil in odšel. Svetovalka je bila jezna name in grozila da me bo izbrisala iz evidence. Ampak na srečo sem kmalu za tem našel šiht, ker če ne bi se mi od gluposti zavoda verjetno odpeljalo. Lp.

LeQuack ::

Toliko enega truda da lahko človek dela za kapitalista?
Quack !

pirat ::

styrian je izjavil:

Pa kdo lepo prosim ima čas za vsako firmo pisati posebej prošnjo, če je možnost da te vzamejo ko greš skozi vse njihove ožje izbore 1/10000.

Naslednjič ko bom iskal službo bom napisal eno prošnjo in jo poslal 10.000 podjetjem.

Vidiš, tvoj odnos je razlog, da imas moznost 1\10000.
Tisti z boljsim odnosom imajo bistveno, bistveno boljse moznosti.
Zakaj tocno bi te delodajalec gledal 8 ur dnevno, ce se tebi se vloge/prosnje ne da napisat. Genericna prosnja pove o kandidatu dovolj - da dejansko ni zainteresiran za delo, zato tudi kadrovnik ne izgublja casa s teboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirat ()

IL_DIAVOLO ::

Nekateri pac gremo h kapitalistu po placo, ne pa se lepega delat in se druzit ob kavici.

Ampak v modernem svetu je baje to strogo prepovedano.

Raptor F16 ::

pirat je izjavil:

styrian je izjavil:

Pa kdo lepo prosim ima čas za vsako firmo pisati posebej prošnjo, če je možnost da te vzamejo ko greš skozi vse njihove ožje izbore 1/10000.

Naslednjič ko bom iskal službo bom napisal eno prošnjo in jo poslal 10.000 podjetjem.

Vidiš, tvoj odnos je razlog, da imas moznost 1\10000.
Tisti z boljsim odnosom imajo bistveno, bistveno boljse moznosti.
Zakaj tocno bi te delodajalec gledal 8 ur dnevno, ce se tebi se vloge/prosnje ne da napisat. Genericna prosnja pove o kandidatu dovolj - da dejansko ni zainteresiran za delo, zato tudi kadrovnik ne izgublja casa s teboj.


No zdaj pa mogoče šok, ki ga nisi pričakoval nekateri na forumu pa za to dejstvo že vedo. Jaz ti lahko povem kako to dejansko izgleda iz prespektive delodajalca. Sem sin podjetnika/podjetnice (2 firmi v družinski lasti), ki le hoče iti v začetku po samostojni poti zato tudi iskanje raznih možnosti naokoli.

Preveč kreativen CV je kot rečeno znak da človek potrebuje posebno pozornost. CV ni za nas nič drugega kot FORMALNOST in priročen seznam referenc ki jih ima ta oseba. CV je v bistvu zadnja stvar zaradi katere boš sploh zaposlen. En nujen papir da se lahko izpelje birokracijo in ta naj bo pregleden, urejen in ažuren.

Glavna precena kandidata se zgodi na prvem razgovoru, preizkusu s priporočilom znanca... da dobiš predstavo, če boš sploh dobil normalno osebo na delovno mesto.

Ko se pogovarjamo o večjih sistemih z več sto zaposlenimi ste verjetno že slišali za tiste slavne kroge razgovorov, ki niso nuč drugega kot psihotesti, da se preveri psihološki profil kandidata, ki ga praktično nihče ne pozna. Kandidati, katere pozna nekdo iz firme bodo šli skozi po hitrem postopku ostale pa bodo prej stestirali.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Oberyn je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

-Na razgovoru se moraš pokazat kot neverjetno poseben kandidat.

Hm, kakšen klovn pa moraš biti, da postaneš "neverjetno poseben kandidat" tam nekje na sredini niza od 300 ostalih, ki so seveda vsi tudi sami "neverjetno posebni kandidati"? Kako bi to izgledalo iz vidika ubogih kadrovikov, ki morajo to vrsto procesirati? Sumim, da kot parada na zaprtem oddelku v Begunjah.


Exactly the point I am making. Ogromno kandidatov iz teh razgovorov dela nepotreben cirkus. Tega ni treba in to je bistvo teme, ki ga hočem predstaviti.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zobnik ::

Dokler bodo take za posrat plače in delo bodo ljudje raje na socialni pomoči + fušanje.
Zakaj novinarji NIKOL ne pišejo, kako delavci v Avstriji dobijo za isto delo 1500 neto plače....pri nas pa 700 evrov.
Naj tem na socialni ponudijo plačo 1000 neto+ pa jih bo hitro zmanjkal na socialni...ampak NE ker potem bi medicinska sestra bla razočarana da ona pa dobi 1000 za pošteno odgovrno delo...glavno da pol taki nadaljujeo svoje baltenej ljudi na socialni

tu bi lahko reševal s kakimi pogodbami, da se takim dodeli 1000 plače, da se jih aktivira in da država nima stroškov z njimi, socialna + 50 zavarovanje + druge ugodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Raptor F16 ::

pirat je izjavil:



Zakaj tocno bi te delodajalec gledal 8 ur dnevno, ce se tebi se vloge/prosnje ne da napisat.

Genericna prosnja pove o kandidatu dovolj - da dejansko ni zainteresiran...


Odnos se meri drugje.

Oseba, ki pa razmišlja na tvoj način "zakaj bi človeka gledal 8 ur dnevno" pa delavca več kot očitno sploh ne rabi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

dexterboy ::

Če bi napisal, kam vse sem že poslal prošnje pa na koliko sem sploh dobil odgovore, ali pa celo bil povabljen na razgovor... me ne bi verjeli.
Vsa ta kolobocija okoli "motivacijskih pisem" je v nebo vpijoča greznica. Ker se tako moraš izražati, to je pač v teh cajtih "moderno"! Danes štejejo poznanstva ali pa da si takšna karizma, da znaš prepričati ljudi že v prvo... In se ponavadi izkaže, da so vzeli najslabšega kandidata. Pri nas v kokoški je neka "fama" okoli izobrazbe in starosti. Ko kadrovska služba zaposli študenta/ko za prvi filter pregleda vseh 100 in več prošenj, si oplel, pa čeprav si po izkušnjah "tata mata" za ostale. Ker nimaš 7. stopnje izobrazbe... Skratka, že zdavnaj bi nehal pisati prošnje, pa mi frendi pravijo, da se mi bo nekega dne odprlo. In daleč od tega, da bi bil edini takšen primer. Žal kot država tonemo, ker izkušene nihče noče, mladi pa so še "neizpiljeni". Rezultat je kadrovska podhranjenost, podjetja ne "prosperirajo", konkurenca pokupi naše firme namesto mi njihove, dobiček pada, ker ... "takle mamo"? My ass, da ne bi moglo biti bolje!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Scaramouche1 je izjavil:

Slovenija bi morala imeti v zakonu da se mora plača pred razgovoru povedati, ne pa da se ni lepo o tem pogovarjati med razgovorom!

Se strinjam. To so prav užaljeni, če jih začneš spraševat o plači, čeprav je to elephant in the room. Tabu tema, ne vem pa zakaj je temu tako. Tabu teme so včasih koristne, kot npr to, če govoriš da si osamljen je ena od teh tabu tem in najbrž je prav, da ostane taka ker nobenemu ne koristi kaj takega poslušat. Zakaj je plača tabu tema? Mogoče zarad fovšije.
Mene zdej ena vabi na razgovor (hehe če si programer ti ni treba pošiljat prošenj ampak jih delodajalci tebi) in ker že imam službo kjere ne mislim menjat se mau igram z njo in jo sprašujem kakšna bi bila plača: še nisem zvlekel te info iz nje. Najbrž bolj majhna. Enkrat mi je eden ustrelil, kakšne plače bi bile pri njih, ampak tam so bile precej velike in mu ni bilo nerodno povedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

A110 ::

Zakaj bi sploh šel na razne delavnice in svetovanja? Verjetno sam veš bolje česa si želiš zase kot pa nek popoldne tujec. Glede razgovorjev in cvjev in podobnega pa: z veliko prijateljev/znancev, nekateri so se študentje nekateri pa ne, sem se pogovarjal o tem in so govorili kako moraš na razgovor priti čimbolj lepo oblečen, kako mora CV biti čimbolj zanimiv, poseben, drugačen,... Ampak jaz vedno storim ravno obratno. Vez iz svojega področja nisem razen nekaj sošolcev imel praktično nič. Oblečem se enako kot vsak dan, kavbojke in pulover, CV je najbolj dolgočasen spisek znanj napisan v latexu v 10min in povezava do githuba. ampak zaenkrat je svoje delo opravil dobro. Po mojih izkušnjah najbolj prav poleg znanja seveda pride sproščenost. Se pa strinjam da je najpomembnejše vprašanje definitivno plača. Če to skrivajo potem že nekaj smrdi. Konec koncev vsi delamo za denar. Čudijo me ljudje ki gredo na 3 razgovore pa še vedno ne vedo za kakšen denar bodo delali če bodo sprejeti in si niti ne upajo vprašati češ da je neprimerno. Jaz bi rad okvirno plačo izvedel takoj da ne zapravljam njihovega časa oz mojega če nismo na podobnem željenem znesku.

Hemi426 ::

vostok_1 je izjavil:

Načeloma res.

Če je pucanje dreka neugledno delo, potem naj se zvišajo plače. Nekdo se bo že našel.
Poglejte kdaj demografsko in starostno strukturo komunalnih delavcev in razmislite, kdo jih bo čez 15 let, ko gredo v pokoj, nadomestil.
Neupravičena socialna pomoč zgolj poglablja denegriranje smetarskega in podobnih poklicev.
Zato pa pol moramo pisati CVje polne fluffa in bullšita, ker noben noče biti smetar za minimalca.


Vostok malo moraš posodobiti svoje podatke. Dober znanec je smetar v večjem slovenskem mestu.
Zaposlen 2 leti, samo kot nakladalec, dobi 1100-1300e neto. Pustimo da še kot šofer lahko 150e več.
Lani so imeli cca 900 prošenj od mladih fantov, ampak se izbira samo na podlagi notranjih vez in priporočil. Tudi dosti novincev ima diplome, pa ne samo družboslovne!

Aja pa čistilci dreka, oz. fekalci imaji v istem podjetju 25% večjo osnovo kot nakladači.
Tja pa ni možno priti, razno če te pripelje kdo od zaposlenih na tem dejanskem mestu.

Ne vem pa kako je z temi zasebnimi komunalnimi podjetji, tam pa možno, da so nižje plače.

Tako, da ne mislati, da so ti poklici še kar tako slabo dojeti. To ni več desetletje ali več nazaj, ko so se smejali smetarjem.
Njih ne prizadane kriza, epidemija, smeti bo vedno več.
Ajde, mogoče kakšna avtomatizacija.

HotBurek ::

Oblečem se enako kot vsak dan, kavbojke in pulover,...

Dbest! Jst tud nekako tako.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

KraitPay ::

kuall je izjavil:

Scaramouche1 je izjavil:

Slovenija bi morala imeti v zakonu da se mora plača pred razgovoru povedati, ne pa da se ni lepo o tem pogovarjati med razgovorom!

Se strinjam. To so prav užaljeni, če jih začneš spraševat o plači, čeprav je to elephant in the room. Tabu tema, ne vem pa zakaj je temu tako. Tabu teme so včasih koristne, kot npr to, če govoriš da si osamljen je ena od teh tabu tem in najbrž je prav, da ostane taka ker nobenemu ne koristi kaj takega poslušat. Zakaj je plača tabu tema? Mogoče zarad fovšije.
Mene zdej ena vabi na razgovor (hehe če si programer ti ni treba pošiljat prošenj ampak jih delodajalci tebi) in ker že imam službo kjere ne mislim menjat se mau igram z njo in jo sprašujem kakšna bi bila plača: še nisem zvlekel te info iz nje. Najbrž bolj majhna. Enkrat mi je eden ustrelil, kakšne plače bi bile pri njih, ampak tam so bile precej velike in mu ni bilo nerodno povedat.


Na tole temo imam sam eno zelo zanimivi zgodbo.

Sam sem dobil, na tole vprašanje, na enem razgovoru, odgovor v smislu; spodnja meja je minimalna plača, zgornje meje pa pri nas ni. Sem si mislil super. Nadaljujemo z raznimi intervjuji, jih je bilo mislim da okoli 5.
Na zadnjem razgovoru, po tistem ko sem bil "že izbran" za kandidata pa sem dobil hladen tuš. Po tistem, ko sem povedal svojo željo; sem dobil mail v katerem je pisalo, da nisem ustrezen kandidat.

Tako da sedaj že v začetku želim informacijo o območju višine plače. Da ne hodim na razgovore za brezveze, če se nikoli ne bomo ujeli.

SloKin ::

Raptor F16 je izjavil:



Piši samo tisto kar je pomembno. Ne napletaj o nekih malenkostih ki v svetu normalnih sodijo pod samoumevne.

Zaželeno je da našteješ relevantne projekte na katerih si delal in če je možno pokažeš kak vzorčni izdelek.

Koliko resnih razgovorov si dal cez? Pa ne govorim o tistih za bruto 2.5k?
Dokler gleda tvoj zivljenjepis clovek iz stroke je ok. Takoj, ko pogleda zivljenjepis kdo drug tvoja teorija pade v vodo. Tile pogledajo: rabimo to. Ali ima kandidat to v zivljenjepisu? Nima... Neustrezen!
Ceprav sva s tehnicarjem vse predelala in je ugotovil, da tehnologijo poznam, da sem primeren, je management rekel, da mojega profila ne rabijo. Meni se pac ni zdelo omembe vredno...
Zato napisi vse! Ampak bodi kratek!

Raptor F16 ::

SloKin je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:



Piši samo tisto kar je pomembno. Ne napletaj o nekih malenkostih ki v svetu normalnih sodijo pod samoumevne.

Zaželeno je da našteješ relevantne projekte na katerih si delal in če je možno pokažeš kak vzorčni izdelek.

Koliko resnih razgovorov si dal cez? Pa ne govorim o tistih za bruto 2.5k?
Dokler gleda tvoj zivljenjepis clovek iz stroke je ok. Takoj, ko pogleda zivljenjepis kdo drug tvoja teorija pade v vodo. Tile pogledajo: rabimo to. Ali ima kandidat to v zivljenjepisu? Nima... Neustrezen!
Ceprav sva s tehnicarjem vse predelala in je ugotovil, da tehnologijo poznam, da sem primeren, je management rekel, da mojega profila ne rabijo. Meni se pac ni zdelo omembe vredno...
Zato napisi vse! Ampak bodi kratek!


Dovolj, da ti lahk rečem da noben od kadrovnikov niti prebrat ni hotel CV-ja ko sem nabil sezanm čisto vsega kar sem že delal. Samo odložil je pa me raje začel zmedeno spraševat če in kaj sem že počel. Zmenili se nismo nič. Debata je skrenila na nianse.

Ko sem solato skrajšal na tisto kar se išče, si je vsak vzel čas in pogledal malo so me še vprašali za vsako postavko, na koncu še, če bi me tako delo zanimalo ? Itd.

Pa vendar je ta razgovor s kadrovniki meni osebno samo bariera, da se management ne rabi direktno ukvarjat z vsakim, ki ima 5 minut cajta firbcat. Vedno, vedno vedno sem najlažje prišel do dobre ponudbe prek osebnega razgovora. Seveda so me na koncu prosili za CV tolk da se to "uradno" izpelje in to je to.

Ti moraš vedet na katera vrata trkat. Tough luck če nikogar ne poznaš, vendar zato se hodi na seminarje, sejme, deli vizitke, udeležuješ se projektov na faksih, stopiš v stik z ljudmi ki imajo veze... mreženje je VSE. Lahko se ti igraš introventiranega carja, ki ga BK toda če ne boš komuniciral, pristopil do nikogar, niti vprašal kaj počnejo, ne boš imel informacij, nihče ne bo vedel zate...

Tako se dela že stoletja. Roko na srce družba še vedno v osnovi deluje prek spoznavanja novih ljudi. Random bizgeci na socialnih mrežah to NISO.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

showsover ::

SloKin je izjavil:

Koliko resnih razgovorov si dal cez? Pa ne govorim o tistih za bruto 2.5k?

Wtf, za 2.5k bruto (eur, domnevam) nikakor niso resni pogovori...
Ali?

SloKin ::

Raptor F16 je izjavil:

SloKin je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:



Piši samo tisto kar je pomembno. Ne napletaj o nekih malenkostih ki v svetu normalnih sodijo pod samoumevne.

Zaželeno je da našteješ relevantne projekte na katerih si delal in če je možno pokažeš kak vzorčni izdelek.

Koliko resnih razgovorov si dal cez? Pa ne govorim o tistih za bruto 2.5k?
Dokler gleda tvoj zivljenjepis clovek iz stroke je ok. Takoj, ko pogleda zivljenjepis kdo drug tvoja teorija pade v vodo. Tile pogledajo: rabimo to. Ali ima kandidat to v zivljenjepisu? Nima... Neustrezen!
Ceprav sva s tehnicarjem vse predelala in je ugotovil, da tehnologijo poznam, da sem primeren, je management rekel, da mojega profila ne rabijo. Meni se pac ni zdelo omembe vredno...
Zato napisi vse! Ampak bodi kratek!


Dovolj, da ti lahk rečem da noben od kadrovnikov niti prebrat ni hotel CV-ja ko sem nabil sezanm čisto vsega kar sem že delal. Samo odložil je pa me raje začel zmedeno spraševat če in kaj sem že počel. Zmenili se nismo nič. Debata je skrenila na nianse.

Ko sem solato skrajšal na tisto kar se išče, si je vsak vzel čas in pogledal malo so me še vprašali za vsako postavko, na koncu še, če bi me tako delo zanimalo ? Itd.

Pa vendar je ta razgovor s kadrovniki meni osebno samo bariera, da se management ne rabi direktno ukvarjat z vsakim, ki ima 5 minut cajta firbcat. Vedno, vedno vedno sem najlažje prišel do dobre ponudbe prek osebnega razgovora. Seveda so me na koncu prosili za CV tolk da se to "uradno" izpelje in to je to.

Ti moraš vedet na katera vrata trkat. Tough luck če nikogar ne poznaš, vendar zato se hodi na seminarje, sejme, deli vizitke, udeležuješ se projektov na faksih, stopiš v stik z ljudmi ki imajo veze... mreženje je VSE. Lahko se ti igraš introventiranega carja, ki ga BK toda če ne boš komuniciral, pristopil do nikogar, niti vprašal kaj počnejo, ne boš imel informacij, nihče ne bo vedel zate...

Tako se dela že stoletja. Roko na srce družba še vedno v osnovi deluje prek spoznavanja novih ljudi. Random bizgeci na socialnih mrežah to NISO.

Pri visjih denarjih ne odloca kadrovnik o tvoji usodi pac pa management...

Pri dogovorjenih sluzbah cvja niti pokazal nisem...

Zanimivo. Poznam vrhunske strokovnjake, ki predavajo na seminarjih pa pravijo, da s seminarji niso dobili nobenega posla. Vedno je sla beseda okoli, da bo ta clovek resil vas problem. Poznam pa iz IJSja zgodbe ki govorijo to kar ti pravis. Mrezi se bla bla bla in dobil bos sluzbo. Delijo vizitke na veliko pa imajo tezave dobit sluzbo.

2,5k sem dal mejo, ker ti ne zelim povedat koliko zasluzim... Ampak za slo smo ze kar blizu realnih plac...

Raptor F16 ::

SloKin je izjavil:


Pri visjih denarjih ne odloca kadrovnik o tvoji usodi pac pa management...

Pri dogovorjenih sluzbah cvja niti pokazal nisem...

Zanimivo. Poznam vrhunske strokovnjake, ki predavajo na seminarjih pa pravijo, da s seminarji niso dobili nobenega posla. Vedno je sla beseda okoli, da bo ta clovek resil vas problem. Poznam pa iz IJSja zgodbe ki govorijo to kar ti pravis. Mrezi se bla bla bla in dobil bos sluzbo. Delijo vizitke na veliko pa imajo tezave dobit sluzbo.

2,5k sem dal mejo, ker ti ne zelim povedat koliko zasluzim... Ampak za slo smo ze kar blizu realnih plac...


Dobr, pusti zdaj seminarje. Ti ki predavajo predavajo tistim, ki se hočejo izobrazit/seznanit o neki zadevi ne pa takim ki zadevo že poznajo, jo imajo vpeljano in iščejo eksperte.

Ali je to tako težko razumeti, ko rečem - trkaj na prava vrata.

Recimo prej si pisal, da je tehnik ocenil da si ustrezen, management pa ne ker s tabo ni imel drugega razen papirnega stika. Potrkal si na napačna vrata. Super, da si nekoga spoznal vendar on bi te lahko tudi usmeril naprej.

Ne vem kako to mnogim ljudem to ni jasno da en delavec (tudi, če je malo višje) razen dobre besede zate ne more nič zrihtat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

SloKin ::

Raptor F16 je izjavil:

SloKin je izjavil:


Pri visjih denarjih ne odloca kadrovnik o tvoji usodi pac pa management...

Pri dogovorjenih sluzbah cvja niti pokazal nisem...

Zanimivo. Poznam vrhunske strokovnjake, ki predavajo na seminarjih pa pravijo, da s seminarji niso dobili nobenega posla. Vedno je sla beseda okoli, da bo ta clovek resil vas problem. Poznam pa iz IJSja zgodbe ki govorijo to kar ti pravis. Mrezi se bla bla bla in dobil bos sluzbo. Delijo vizitke na veliko pa imajo tezave dobit sluzbo.

2,5k sem dal mejo, ker ti ne zelim povedat koliko zasluzim... Ampak za slo smo ze kar blizu realnih plac...


Dobr, pusti zdaj seminarje. Ti ki predavajo predavajo tistim, ki se hočejo izobrazit/seznanit o neki zadevi ne pa takim ki zadevo že poznajo, jo imajo vpeljano in iščejo eksperte.

Ali je to tako težko razumeti, ko rečem - trkaj na prava vrata.

Ti si napisal, da hodis po seminarjih ne jaz... Pa, da hodis po faksih. Delis vizitke... Za seminar sem ti ze napisal. Za faks ti recem tako, da je vecina projektov na nivoju seminarskih nalog. Ki jih pa seveda prodajajo kot oh in sploh. Vizitka je pa papir brez vsebine. Tam nekje obstaja Raptor F16, ki naj bi delal v tej branzi.. Ne vemo ali je dober ali ne... Ampak ima pa vizitko.

Pri posiljanju CVja tocno vem komu posiljam. Kaj potrebuje. Poiscem kam lahko umestim njegova pricakovanja in napisem tako rekoc vse. Seveda nikoli ne lazem! Ce kaj ne pokrijem poiscem sorodna podrocja, ki so podobna. Se nikoli se mi ni pripetilo, da ne bi bil povabljen vsaj na prvi krog.

Dragi... A ti se o placi pogovarjas s tehnikom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SloKin ()

SloKin ::

A govoris o sluzbi, ki jo dobis preko vez? V primeru, da mi nekdo sluzbo zrihta, jaz ne posiljam cvja. Mi je zlo zal, da ga moras ti...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354918 (37033) Trubar
»

Kreativen življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215387 (13306) SeMiNeSanja
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9121154 (16114) PrihajaNodi
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816465 (13984) bluefish
»

CV in/ali življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6419682 (16719) Invictus

Več podobnih tem