» »

Outlook - problem z mail računi

Outlook - problem z mail računi

Oxford ::

Imam problem z MS Outlookom, ki mi že nekaj ur najeda živce ...

Moj ponudnik interneta je T-2, toda zaradi praktičnih razlogov sem ohranil SiOL-ov e-mail, ki ga uporabljam že celo večnost in se mu ne bom odpovedal. Danes sem pri Hostko.si usposobil gostovanje e-maila za svojo domeno npr. Nekdo@krneki.si (samo primer za lažje razumevanje). V Outlooku sem si uredil še dodatni account (za nov poštni naslov), da bi lahko pošiljal in prejemal pošto za oba poštna naslova. Toda ugotovil sem, da ne dobim pošte na Nekdo@krneki.si, če jo pošljem kot uporabnik SiOL-ovega maila.

Nastavitve accounta od SiOL-a so (sem jih dobil od T-2-ja):




... od Nekdo@krneki.si pa (sem jih dobil od Hostko.si):




Obkrožil sem nastavitve POP3 in SMTP serverjev. Posebnost je ta, da moram pri SiOL-ovem računu uporabiti smtp.t-2.net za odhodno pošto, kot je to razvidno iz slike. Zakaj mi Outlook serje in ne dobim maila na Nekdo@krneki.si? Mail ne pride niti na strežnik (kar sem preveril na www.krneki.si/webmail). ;((

Zanimivo pa je, da obratno zadeva deluje in preko Outlooka in preko Gmaila, email.si, SiOL-ovega webmaila ... Po moji logiki je problem v imenu SMTP serverja za SiOL-ov račun, ki je smtp.t-2.net.

Bojim se namreč, da bo še kdo, ki uporablja T-2 (in ima prav tako nastavljen smtp.t-2.net) neuspešno pošiljal maile na moj nov naslov.
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Oxford ::

WTF!!

Danes zjutraj, ko sem prižgal Outlook sem imel v mailbox-u enih 15 mailov, ki sem jih včeraj poslal sam sebi. Očitno so se nekje izgubili. ;((

A mogoče kdo ve, kaj bi bil lahko razlog?
Ali še komu dela T-2-jev SMTP strežnik podobne težave, da mu maili hodijo pol dneva?

Oxford ::

Evo, tole je prepis maila, ki sem ga dobil danes zjutraj med množico testnih mailov:



From: Mail Delivery Subsystem [mailto:MAILER-DAEMON@md2.t-2.net]
Sent: Saturday, February 16, 2008 1:23 AM
To: Nekdo@krneki.si ------------------------------------------------- popravljeno, da je usklajeno s prejšnjimi posti!
Subject: Warning: could not send message for past 4 hours ------------------------------------------------ ;((

**********************************************
** THIS IS A WARNING MESSAGE ONLY **
** YOU DO NOT NEED TO RESEND YOUR MESSAGE **
**********************************************

The original message was received at Fri, 15 Feb 2008 21:17:31 +0100 (CET) from 89-212-178-35.dynamic.dsl.t-2.net [89.212.178.35]

----- The following addresses had transient delivery errors ----- "Nekdo@krneki.si" ------------------------------------------------- popravljeno, da je usklajeno s prejšnjimi posti!

----- Transcript of session is unavailable -----


Iz napisanega sklepam, da je bil problem ali na T-2 ali pa na Hostko.si, kjer gostujem z mailom. Ali lahko kdo obrazloži zgornji mail.

Tomas 33 ::

Da ne boš imel monologa.

Preveri, če ti siol omogoča šifrirano povezavo s strežnikom.
Če ti, si nastavi po njihovih navodilih in boš lahko uporabljal siolov SMTP.

Oxford ::

Hehe. :8)

Tomaz 33, si prepričan, da si lahko nastavim SiOL-ov SMTP strežnik, če je moj internetni ponudnik T-2?

Ravnokar sem še enkrat poskusil s mail.siol.net (toda nisem nastavljal SSL porta) in se nisem mogel povezati s strežnikom.

Tomas 33 ::

Sem mal pogledal na siolovi strani in ugotovil, daa verjetno ne podpirajo sifriranega prenosa podatkov.
Jaz sem imel račun pri arnesu in nastavljeno šifriranje ter vključeno avtentikacijo strežnik, pa sem lahko pošiljav preko arnesovega smtp s katerega koli omrežja.
Preveri še ti na siolu.

lp, Tomaž

Oxford ::

Ma ... ko sem včeraj zjutraj ugotovil, da so vsi testni maili prišli na naslov Nekdo@krneki.si (z osemurno zamudo), in ko sem cel dan poskusno pošiljal maile iz SiOL-ovega računa na omenjeni naslov brez zamikov, sem se pač sprijaznil, da je bile težave slučaj. Tako za enkrat ne bom vrtal dalje.

Vseeno hvala za informacije. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dovoljena velikost priponke pri posameznih ponudnikih e-pošte

Oddelek: Omrežja in internet
73110 (2966) Bakunin
»

Siol mail, T-2 internet

Oddelek: Omrežja in internet
4817917 (16265) barakus
»

Outlook express noče pošiljati

Oddelek: Pomoč in nasveti
73091 (3048) -Neverhood-
»

Po menjavi ponudnika problem s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
425265 (4654) Matko
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14012786 (10263) Bakunin

Več podobnih tem