» »

Outlook Express Error sending/receiving message - SiOL

Outlook Express Error sending/receiving message - SiOL

(sic) ::

Imam težavo:

Outlook Express mi javi napako ob preverjanju pošte (SiOL) - prej je vse delalo OK zdaj pa je samo enkrat začel srati... Na SiOLovi strani pa si pošto lahko pogledam, čeprav mi javi napako:

The connection to the server has failed.
Account pop.siol.net, Server mail.siol.net, Protocol: SMTP,
Port 25,....


Sem probal na novo dodati račun pa se zgodi isto...

any idea?

Blup ::

Jst ti lohka sam povem, da men že neki časa noče pošilat emailov (tut na SiOLu)

Your server has unexpectedly terminated the connection. Possible causes for this include server problems, network problems, or a long period of inactivity. Account: 'SiOL', Server: 'pop.siol.net', Protocol: SMTP, Port: 25, Secure(SSL): No, Error Number: 0x800CCC0F

Blup
:\

SkIDiver ::

Men pa na email.si neče lepo delat! Ko napišem mail pa dam send lepo javi error in pol čez neki časa pošlje brez težav.

Dusko ::

Kaj pa če zaradi tega?
Spostovana narocnica, spostovani narocnik,


obvescamo vas, da smo na SiOL-ovem postnem strezniku mail.siol.net 26. januarja namestili protivirusni zascitni sistem. To je brezplacna storitev, ki je namenjena vsem SiOL-ovim narocnikom z elektronskimi postnimi predali. Sistem bo avtomatsko pregledoval vse postne predale in onemogocil razposiljanje okuzenih elektronskih sporocil z virusi.

Z namestitvijo protivirusnega zascitnega sistema je prislo do dolocenih sprememb, za katere narocnike prosimo, da jih upostevajo pri uporabi elektronske poste.


Streznika za odhajajoco posto (mail.siol.net) uporabnikom, ki nimajo lastnih postnih streznikov ni potrebno spreminjati.


Nov IP naslov streznika mail.siol.net

Zamenjali smo IP naslov streznika mail.siol.net za posiljanje elektronske poste, in sicer je novi IP naslov streznika 193.189.160.18 (prej 193.189.160.11).

Mail.siol.net za "relaying" je postal pegasus.siol.net

Streznik za dostavljanje elektronske poste narocnikom na njihove lastne streznike je po novem pegasus.siol.net (IP 193.189.160.24) - prej mail.siol.net.

Narocnike, ki uporabljajo mail.siol.net kot "back-up" streznik za lastno domeno, obvescamo, da je potrebno ukaz ETRN za sprejem elektronske poste odslej posiljati na naslov etrn.siol.net, na standardni port 25 (prej mail.siol.net).

Narocnike, ki uporabljajo storitev smtp avtentikacije, obvescamo, da je bila funkcija ob vzpostavitvi protivirusne zascite zacasno izkljucena.

Vsem, ki imajo pozarni zid kakorkoli povezan z IP naslovi, priporocamo, da svoj sistem prilagodijo novim parametrom(omogocijo dostop do pegasus.siol.net - 193.189.160.24)


Za varnost racunalnikov priporocamo, da imate se vedno namesceno tudi lokalno protivirusno zascito, saj virusi, ki se sirijo z elektronsko posto, niso edini mozni nacin za okuzbo racunalnikov.

Zelimo vam prijetno uporabo elektronske poste in drugih internetnih storitev,

SiOL, d.o.o.
www.siol.net

Dodatne informacije:
e-posta: info@siol.net, tel.: 080 1000.
Mislim nevem kak mata vidva mogoče pa morta kake nastavitve spremenit.

(sic) ::

Ravno tu je fora: nisem čisto nič spreminjal. Popoldne vstanem poženem Outlook Express kot vsak dan in napaka...

Pred kratkim sem imel virus, vendar je bil takoj odpravljen - če bi to bilo kaj...

nimam idej...

Predator ::

pri meni je to včeraj delalo, nisem mogel ne poslat ne dostopat do maila ( medtem ko je volja delala ), danes se je kot kaže uredilo

Aspirinix ::

Ey people, kaj pa ta finta:
na arnesovi povezavi lahko vse maile berem (volja, arnes). Pošiljam pa lahko samo arnesove. Voljinega računa mi sploh ne 'šljivi'.
Je mel kdo kaj podobnega? Kaj nardit?

alf__ ::

Lej to je pa tko...
prek unga providerja k si povezan od unga mors met smtp streznik upisan...
torej ce si prek arnesa gor mors met tut u racunu od volje smtp od arnesa...
lp
Ales


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maili iz SiOLa ne preidejo na Yahoo mail

Oddelek: Omrežja in internet
52229 (2024) BlueRunner
»

MyDoom napada ... SCO!

Oddelek: Novice / Varnost
322890 (2890) RejZoR
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14012901 (10378) Bakunin
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316425 (16425) Bakunin
»

Si ol a kdo kaj v o tem

Oddelek: Omrežja in internet
131921 (1607) AlienGT

Več podobnih tem