» »

vprašanje denarna socjalna pomoč

vprašanje denarna socjalna pomoč

revna ::

Zdravo prvič sm dala vlogo za dsp in sem dobila odobreno, ampak samo za 1 mesec. Kaj to pomeni?
Mogoče ker sm prvič v življenju? Kaj torej zdej dam vsak mesec vlogo a ni kao za 3 mesece ponavadi?
V ponedeljek jih bom poklicala, ta čas pa če kdo ve kaj več
  • zaklenil: bluefish ()

Endivja ::

Tudi meni podaljšujejo samo za 1 mesec. Nisi edina revna. Predlagam, da se včlaniš v kakšno trol skupino - SDS, Komunajzarji, cepilci ali anticepilci in ujameš še do 100 mesečno na črno in občasen free obrok ponavadi golaž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

revna ::

Endivja je izjavil:

Tudi meni podaljšujejo samo za 1 mesec. Nisi edina revna. Predlagam, da se včlaniš v kakšno trol skupino - SDS, Komunajzarji, cepilci ali anticepilci in ujameš še do 100 mesečno na črno in občasen free obrok ponavadi golaž.

a to me hecaš al res tudi tebi ?

Endivja ::

Nič se ne hecam. Slovenci dobimo drobtinice Albancem pa talajo vse. Tako to gre danes. Smo pa svobodni, ne moreš met vsega, to je majhna crna.

Alien123 ::

Če hočeš več socialne, se namaži s šmirom po obrazu in rokah, pa idi na csd. Pomaga tudi da si v priimku daš črko q noter.

zobnik ::

To ni res, za vse velja zakonodaja. Albanci načeloma nimajo premoženja v Sloveniji, Slovenci pa al živijo doma pri starših ali pa imajo kake pretekle dohodke in se upoštevajo

Pazte pa se tistih ki blebetajo o lenuhih na socialni, da naj gredo delat ja za koliko za 800 neto....saj nismo v suženjstvu

Slopek ::

zobnik je izjavil:

To ni res, za vse velja zakonodaja. Albanci načeloma nimajo premoženja v Sloveniji, Slovenci pa al živijo doma pri starših ali pa imajo kake pretekle dohodke in se upoštevajo

Pazte pa se tistih ki blebetajo o lenuhih na socialni, da naj gredo delat ja za koliko za 800 neto....saj nismo v suženjstvu

Se strinjam z vsem razen zadnjim stavkom. Kje pa smo če ne v suženjstvu? Ali drugače, kako torej lahko utemeljiš 800 neto, če ne prav s tem, kar nadalje zanikaš?
Pa ne samo to. Še huje je, saj sem že dolgo nazaj bral, da je tudi Tom imel svojo kočo.

Gagatronix ::

Visina in trajanje denarne socialne pomoci sta odvisna od vecih faktorjev. Si samska oseba ? Imas prihranke ? Se lahko prezivljas z nepremicnino ? Si dejansko lastis nepremicnino ? Pa se par takih je. Saj ti lepo vse pise v vlogi za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev.

svecka ::

Pozabljate, da socialna ni zastonj. 1 leto ti država "podari" zastonj socialno, vse nadaljnja prejemanja se štejejo kot DOLG V ZAPUŠČINO. Če nimaš premoženja ti je itak vseeno, če pa imaš, pa potem ob dedovanju zahteva svoj denar nazaj ali pa se vsede na premoženje. Tako da tisti ki nimajo nič, briga jih, majo socialno cev lajf, pa še varstveni dodatek lahko v pokoju zahtevajo (ki se tudi vrača ob smrti). Sam če nimaš nič premoženja, to tujci dobro vedo in kle molzejo državo, dol v bosni pa si gradijo bajto.

Furbo ::

Pa kaj potem, če se usedejo na zapuščino? Brezpredmetno. Itak ti je vseeno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kriptobog ::

Delat se spravte, ne pa zazirat davkoplacevalcev.

JohnnyM ::

kriptobog je izjavil:

Delat se spravte, ne pa zazirat davkoplacevalcev.

Rece Kriptobog. A je sam meni tole nekoliko smesno? :)

kriptobog ::

JohnnyM je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Delat se spravte, ne pa zazirat davkoplacevalcev.

Rece Kriptobog. A je sam meni tole nekoliko smesno? :)


pusti nickname. Se vedno delam, sicer v svoji firmi, ampak je s tem vec dela, kot nek full time job od 8 do 4.

zobnik ::

Če tolk niso sorodniki fer da bi za časa življenja pomagal takemu materialno, finančno. zakaj se po smrti sploh upajo brigat za dediščino naj bodo tud takrat fer in se naj odpovejo vsem

Mato989 ::

svecka je izjavil:

Pozabljate, da socialna ni zastonj. 1 leto ti država "podari" zastonj socialno, vse nadaljnja prejemanja se štejejo kot DOLG V ZAPUŠČINO. Če nimaš premoženja ti je itak vseeno, če pa imaš, pa potem ob dedovanju zahteva svoj denar nazaj ali pa se vsede na premoženje. Tako da tisti ki nimajo nič, briga jih, majo socialno cev lajf, pa še varstveni dodatek lahko v pokoju zahtevajo (ki se tudi vrača ob smrti). Sam če nimaš nič premoženja, to tujci dobro vedo in kle molzejo državo, dol v bosni pa si gradijo bajto.


Pa to še velja? Kajti mislim da so to spremenili in da je do vrednosti nepremičnine pod 120k še vedno nič vsedanja na nepremičnino itd...

To je bilo tam pred 8 ali neka jleti še aktualno pa je še danes, lahko kdo potrdi?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gagatronix ::

Do 120k se ti ne bodo usedli na nepremicnino itd. To je zdaj v veljavi.

inferno666 ::

To o dolgu ne velja več že nekaj časa. Je ustavno sodišče razveljavilo že nekaj časa nazaj, in so potem tudi ustrezno popravili zakon.

sbawe64 ::

Inflacija 2021/2022
https://slo-tech.com/forum/t785616/p786...
Tu je slika da je za januar 2023 brezposelnost 3.2%, baje vsesplošno pomanjkanje delovne sile
"Pomanjkanje" študentske delovne sile in delovne sile nasploh ,
za vsakega se bojda delodajalci skoraj stepejo, in potem vidim temo glede socialne.

???
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kriptobog ::

sbawe64 je izjavil:

Inflacija 2021/2022
https://slo-tech.com/forum/t785616/p786...
Tu je slika da je za januar 2023 brezposelnost 3.2%, vsesplošno pomanjkanje delovne sile
"Pomanjkanje" študentske delovne sile in delovne sile nasploh ,
za vsakega se bojda delodajalci skoraj stepejo, in potem vidim temo glede socialne.

???


Saj pravim. Dokler firme iscejo kader bi morali socialno ukinit.

zobnik ::

Zato, ker se s tem rešuje socialni mir, in tudi da se ne izkorišča ljudi....ni to Italija 850 evrov socialne, plača pa 1400 evrov+, so 3/4 ljudem sedaj to leto ukinli pomoč, ker prvo ni blo pogojev za pomoč, zaprosil je lahk vsak brezposelni Italjan za 1.5 leta in tudi dobil. Tak je men živeči tam povedal. V Nemčiji je 1000 evrov, ne sme pa brezposelni zavrnit delo v drugo...ampak plača navadnega delavca je 1500 evrov +13-14.plača. če mal znaš, kak nadure, sobota/nedelja pa pol med tednom fraj, 2000 evrov kapne na TRR, hrana je pocen, menza pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Shegevara ::

kriptobog je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Inflacija 2021/2022
https://slo-tech.com/forum/t785616/p786...
Tu je slika da je za januar 2023 brezposelnost 3.2%, vsesplošno pomanjkanje delovne sile
"Pomanjkanje" študentske delovne sile in delovne sile nasploh ,
za vsakega se bojda delodajalci skoraj stepejo, in potem vidim temo glede socialne.

???


Saj pravim. Dokler firme iscejo kader bi morali socialno ukinit.


zavod jih pošilja na razgovore tud za minimalca. Če ne sprejmejo službe tudi socialne miloščine ni.

Seveda ni težko bit zavrnjen za službo, hočem samo povedat, da ta sistem že obstaja za delovno zmožne ljudi, ki so na zavodu prijavljeni.

treba se je zavedat. V vseh državah kjer je sociala, tam imajo vedno nek delež ljudi, ki jo izigravajo. Sej povsod ljudje izigravajo državo. utaje davkov, pri penzijah, v zdravstvu, bolniške,...

tako da edina rešitev bi bila, da se vse preprosto ukine in naj se znajde vsak kakor ve in zna.

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

kriptobog je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Inflacija 2021/2022
https://slo-tech.com/forum/t785616/p786...
Tu je slika da je za januar 2023 brezposelnost 3.2%, vsesplošno pomanjkanje delovne sile
"Pomanjkanje" študentske delovne sile in delovne sile nasploh ,
za vsakega se bojda delodajalci skoraj stepejo, in potem vidim temo glede socialne.

???


Saj pravim. Dokler firme iscejo kader bi morali socialno ukinit.


zavod jih pošilja na razgovore tud za minimalca. Če ne sprejmejo službe tudi socialne miloščine ni.

Seveda ni težko bit zavrnjen za službo, hočem samo povedat, da ta sistem že obstaja za delovno zmožne ljudi, ki so na zavodu prijavljeni.

treba se je zavedat. V vseh državah kjer je sociala, tam imajo vedno nek delež ljudi, ki jo izigravajo. Sej povsod ljudje izigravajo državo. utaje davkov, pri penzijah, v zdravstvu, bolniške,...

tako da edina rešitev bi bila, da se vse preprosto ukine in naj se znajde vsak kakor ve in zna.


socialno bi morali ukinit v EUR... socialna bi morala bit v osnovnem sortimanu hrane (moka, kruh, sladkor, kvas, olje, kis, jajca, malo salame suhe) bistvo socialne mora bit v tem, da oseba NE UMRE, torej da ima hrano.

V osnovi bi morali delovno pravno zakonodajo spremeniti. Torej Odpuščanje poenostavit, tako da te lahko delodajalec iz danes na jutri odpusti (to si baje želijo) VENDAR, uredit sledeče odpravnine:

1. Če delaš 1 - 9 mesecev = 3 bruto plače odpravnine (neobdavčeno)
2. če delaš 9 - 36 mesecev = 6 bruto plač odpravnine
3. če delaš 3 - 12 let = 12 bruto plač odpravnine
4. Če delaš 12+ let = 24 bruto plač odpravnine

Pa bo rešeno, ta denar pa se naj porabi za plačevanje položnic tačas ko iščeš šiht... Če gre firma v stečaj so te odpravnine prednostna postavka šele potem upniki >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

1. Če delaš 1 - 9 mesecev = 3 bruto plače odpravnine (neobdavčeno)
2. če delaš 9 - 36 mesecev = 6 bruto plač odpravnine
3. če delaš 3 - 12 let = 12 bruto plač odpravnine
4. Če delaš 12+ let = 24 bruto plač odpravnine


Ali to za skupni delovno dobo, ali samo za zaposlitev pri zadnjem delodajalcu?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

fikus_ je izjavil:

1. Če delaš 1 - 9 mesecev = 3 bruto plače odpravnine (neobdavčeno)
2. če delaš 9 - 36 mesecev = 6 bruto plač odpravnine
3. če delaš 3 - 12 let = 12 bruto plač odpravnine
4. Če delaš 12+ let = 24 bruto plač odpravnine


Ali to za skupni delovno dobo, ali samo za zaposlitev pri zadnjem delodajalcu?


Pri zadnjem... drugače nihče ne bi hotel zaposlit nikogar nad 12 let delovne dobe in bi se ga slučajno moral rešit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Shegevara ::

socialno bi morali ukinit v EUR... socialna bi morala bit v osnovnem sortimanu hrane (moka, kruh, sladkor, kvas, olje, kis, jajca, malo salame suhe) bistvo socialne mora bit v tem, da oseba NE UMRE, torej da ima hrano.

V osnovi bi morali delovno pravno zakonodajo spremeniti. Torej Odpuščanje poenostavit, tako da te lahko delodajalec iz danes na jutri odpusti (to si baje želijo) VENDAR, uredit sledeče odpravnine:



spet ideja, kjer bi za nadzor in samo učinkovito izvedbo brez izigravanja (20€ za kilo moke) verjetno država zapravila še več, kot če se spregleda tist procent ali dva socialcev, ki uspejo dobit več.

Tu na forumu se sliši ful dobra ideja, ja, bomo revežem dajali salame pa skret papir, ne denarja, ampak v praksi je pa vseeno lažje nakazat 600€ in maš mir.

Jaz bi samo poskrbel, da se denar potem zapravi v državi oziroma da se minimizira odtok tega denarja v tujino. Če ostane v Sloveniji potem sploh ni tak problem. država itak potem polovico tega pobere nazaj preko nadaljnih davkov, ostalo gre pa v žepe gospodarstva.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

socialno bi morali ukinit v EUR... socialna bi morala bit v osnovnem sortimanu hrane (moka, kruh, sladkor, kvas, olje, kis, jajca, malo salame suhe) bistvo socialne mora bit v tem, da oseba NE UMRE, torej da ima hrano.

V osnovi bi morali delovno pravno zakonodajo spremeniti. Torej Odpuščanje poenostavit, tako da te lahko delodajalec iz danes na jutri odpusti (to si baje želijo) VENDAR, uredit sledeče odpravnine:



spet ideja, kjer bi za nadzor in samo učinkovito izvedbo brez izigravanja (20€ za kilo moke) verjetno država zapravila še več, kot če se spregleda tist procent ali dva socialcev, ki uspejo dobit več.

Tu na forumu se sliši ful dobra ideja, ja, bomo revežem dajali salame pa skret papir, ne denarja, ampak v praksi je pa vseeno lažje nakazat 600€ in maš mir.

Jaz bi samo poskrbel, da se denar potem zapravi v državi oziroma da se minimizira odtok tega denarja v tujino. Če ostane v Sloveniji potem sploh ni tak problem. država itak potem polovico tega pobere nazaj preko nadaljnih davkov, ostalo gre pa v žepe gospodarstva.


Ok lahko se da kartico državno kjer je gor 420 eur ali koliko ki se lahko v trgovinah porabi samo za zdrave zadeve, ne pa za čike, alkohol, sladke pijače, že spečeno hrano tam, sladkarije ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Master_Yoda ::

Samo potem mora ta kartica tudi omogocati placevanje poloznic - najemnina, elektrika, etc...
Dovie'andi se tovya sagain.

Mato989 ::

Master_Yoda je izjavil:

Samo potem mora ta kartica tudi omogocati placevanje poloznic - najemnina, elektrika, etc...


Zakaj... oseba na socialni daljše obdobje pač nima kaj živet na svojem, naj živi s sorodnikom ki je zaposlen... in mu doma kuha in pere in kupuje osnovno hrano... nekdo na socialni sma z 420EUR tako ne more živet... sploh če ima najemnino 450EUR ali 350 ali kakršnokoli ki je višja od 100EUR (kar vsaka je)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:



Ok lahko se da kartico državno kjer je gor 420 eur ali koliko ki se lahko v trgovinah porabi samo za zdrave zadeve, ne pa za čike, alkohol, sladke pijače, že spečeno hrano tam, sladkarije ipd...


Če je samo hrana upravičena, potem je še 300€ preveč. tud jaz samo za hrano ne vem, če porabim toliko denarja na mesec pa kupujem vse bio pridelano in sveže in kar se mi še mimogrede sprdne.

državna kartica, 420€, sem za, ampak jaz ne bi kompliciral kaj se kupuje nanjo, ker je fino, da si ljudje kdaj vsaj zamenjajo kak pralni stroj, uredijo štrom, vodovod, avto, kot pa samo to, da se nahranijo.

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ok lahko se da kartico državno kjer je gor 420 eur ali koliko ki se lahko v trgovinah porabi samo za zdrave zadeve, ne pa za čike, alkohol, sladke pijače, že spečeno hrano tam, sladkarije ipd...


Če je samo hrana upravičena, potem je še 300€ preveč. tud jaz samo za hrano ne vem, če porabim toliko denarja na mesec pa kupujem vse bio pridelano in sveže in kar se mi še mimogrede sprdne.

državna kartica, 420€, sem za, ampak jaz ne bi kompliciral kaj se kupuje nanjo, ker je fino, da si ljudje kdaj vsaj zamenjajo kak pralni stroj, uredijo štrom, vodovod, avto, kot pa samo to, da se nahranijo.


Dobro to lahko debatiramo, bistvo je da ne moreš s kartico kupit cigaretov, alkohola, sladkarij, že pripravljene hrane itd...

Socialna ni namenjena urejanju nekih zadev, ampak je mišljena da se z njo glih za glih preživi da ne umreš "čez 7 dni" ker nimaš hrane.

Če je nekdo na socialni mesece in mesece potem je treba preveriti zakaj je tako, ali je invalid potem naj gre v invalidno, ali je slepar in dela na črno, potem ga vržemo dol ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Master_Yoda ::

Mato989 je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Samo potem mora ta kartica tudi omogocati placevanje poloznic - najemnina, elektrika, etc...


Zakaj... oseba na socialni daljše obdobje pač nima kaj živet na svojem, naj živi s sorodnikom ki je zaposlen... in mu doma kuha in pere in kupuje osnovno hrano... nekdo na socialni sma z 420EUR tako ne more živet... sploh če ima najemnino 450EUR ali 350 ali kakršnokoli ki je višja od 100EUR (kar vsaka je)



Seveda, ker vsi imajo sorodnike ki imajo zmoznost kaj sele voljo te imeti v njihovem flatu. Ti potem dejansko navijas na to da bo vecina socialcev brezdomcev zunaj na ulici.
Dovie'andi se tovya sagain.

zobnik ::

Pol bi to veljal tudi za pol Javnega sektorja----> plača v moki--->bonih. Vaše ženske bi znorele

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:


Dobro to lahko debatiramo, bistvo je da ne moreš s kartico kupit cigaretov, alkohola, sladkarij, že pripravljene hrane itd...

Socialna ni namenjena urejanju nekih zadev, ampak je mišljena da se z njo glih za glih preživi da ne umreš "čez 7 dni" ker nimaš hrane.

Če je nekdo na socialni mesece in mesece potem je treba preveriti zakaj je tako, ali je invalid potem naj gre v invalidno, ali je slepar in dela na črno, potem ga vržemo dol ipd...


ja in potem ti bo ta obupanec preprodajal vreče jabolk za bonbone, ki si jih njegov sin želi. za svoje čike bo pa goveje zrezke in sir preprodajal.

Jaz bi raje pustil te mizerne zneske, naj kupi tiste čike in pice, sej itak bolj kot državo sam sebe okoli prinaša. Ne, jaz bi raje nadgradil zavod v kadrovski zavod. po dogovoru s podjetji in obrtniki bi vse nezaposlene plačeval namesto njih plačo za pomočnike raznim obrtnikom ali v dejavnostih kjer se pri delu še nekaj priučiš in dobiš prakso.

Kdor ne bo pripravljen delat bo izgubil kakršnokoli pomoč, za ostale bi se pa s podjetjem zmenil, da po pol leta plačujejo 50% plače, od enega leta pa celo plačo.

je veliko dražja opcija od trenutne, ampak bi s tem lahko marsikoga preusmerili na produktivno pot. Potencialno veliko bolj, kot trenutno, ko jih zavod porine pred prvi tekoči trak, ki je na voljo.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Dobro to lahko debatiramo, bistvo je da ne moreš s kartico kupit cigaretov, alkohola, sladkarij, že pripravljene hrane itd...

Socialna ni namenjena urejanju nekih zadev, ampak je mišljena da se z njo glih za glih preživi da ne umreš "čez 7 dni" ker nimaš hrane.

Če je nekdo na socialni mesece in mesece potem je treba preveriti zakaj je tako, ali je invalid potem naj gre v invalidno, ali je slepar in dela na črno, potem ga vržemo dol ipd...


ja in potem ti bo ta obupanec preprodajal vreče jabolk za bonbone, ki si jih njegov sin želi. za svoje čike bo pa goveje zrezke in sir preprodajal.

Jaz bi raje pustil te mizerne zneske, naj kupi tiste čike in pice, sej itak bolj kot državo sam sebe okoli prinaša. Ne, jaz bi raje nadgradil zavod v kadrovski zavod. po dogovoru s podjetji in obrtniki bi vse nezaposlene plačeval namesto njih plačo za pomočnike raznim obrtnikom ali v dejavnostih kjer se pri delu še nekaj priučiš in dobiš prakso.

Kdor ne bo pripravljen delat bo izgubil kakršnokoli pomoč, za ostale bi se pa s podjetjem zmenil, da po pol leta plačujejo 50% plače, od enega leta pa celo plačo.

je veliko dražja opcija od trenutne, ampak bi s tem lahko marsikoga preusmerili na produktivno pot. Potencialno veliko bolj, kot trenutno, ko jih zavod porine pred prvi tekoči trak, ki je na voljo.


Nah to je spet kompliciranje, pa izkoriščanje, naj preprodajajo, vsaj ne bodo imeli časa delat na črno ker bodo morali iskat kupce za svoje čike da menjajo meso zanje itd...

Master_Yoda je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Samo potem mora ta kartica tudi omogocati placevanje poloznic - najemnina, elektrika, etc...


Zakaj... oseba na socialni daljše obdobje pač nima kaj živet na svojem, naj živi s sorodnikom ki je zaposlen... in mu doma kuha in pere in kupuje osnovno hrano... nekdo na socialni sma z 420EUR tako ne more živet... sploh če ima najemnino 450EUR ali 350 ali kakršnokoli ki je višja od 100EUR (kar vsaka je)



Seveda, ker vsi imajo sorodnike ki imajo zmoznost kaj sele voljo te imeti v njihovem flatu. Ti potem dejansko navijas na to da bo vecina socialcev brezdomcev zunaj na ulici.


Ja v času takega pomanjkanja kadra pa res, če si na sociali mesece in mesece si ali

1. invalid ki nisi v invalidski in bi moral bit
2. lenuh ki cuza in dela na črno
3. lenuh ki se noče prekvalificirat (tu kvečjemu naj zavod pomaga) za negovalca, osebnega asistenta itd...


Your pick...

Če si 1., moramo to rešit in te po hitrem dat v invalidsko
Če si 2. potem je ok če dobiš samo bon in ti otežimo z tem denarjem prosto razpolagat
Če si 3. se prekvalificiraj in delaj ali pa trpi na kubik
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

zobnik ::

Preveč velik javni sektor, preveč občin, preveč penzičev, premile kazni za goljufijo, premal inšpektorjev ki bi preganjal delo na črno (svercarji telefonov in avtov), premal delujoč pravni sistem ki bi kaznoval zavožene projekte.
Ko bodo tole uredil pol pride na vrsto "socialni" sistem, sam pri nas bo ravno obratno udri po šibkemu čoveku, tiste glavne pustiš.
To je NSI stranka taka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

mr_chai ::

Mato989 je izjavil:

Shegevara je izjavil:

kriptobog je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Inflacija 2021/2022
https://slo-tech.com/forum/t785616/p786...
Tu je slika da je za januar 2023 brezposelnost 3.2%, vsesplošno pomanjkanje delovne sile
"Pomanjkanje" študentske delovne sile in delovne sile nasploh ,
za vsakega se bojda delodajalci skoraj stepejo, in potem vidim temo glede socialne.

???


Saj pravim. Dokler firme iscejo kader bi morali socialno ukinit.


zavod jih pošilja na razgovore tud za minimalca. Če ne sprejmejo službe tudi socialne miloščine ni.

Seveda ni težko bit zavrnjen za službo, hočem samo povedat, da ta sistem že obstaja za delovno zmožne ljudi, ki so na zavodu prijavljeni.

treba se je zavedat. V vseh državah kjer je sociala, tam imajo vedno nek delež ljudi, ki jo izigravajo. Sej povsod ljudje izigravajo državo. utaje davkov, pri penzijah, v zdravstvu, bolniške,...

tako da edina rešitev bi bila, da se vse preprosto ukine in naj se znajde vsak kakor ve in zna.


socialno bi morali ukinit v EUR... socialna bi morala bit v osnovnem sortimanu hrane (moka, kruh, sladkor, kvas, olje, kis, jajca, malo salame suhe) bistvo socialne mora bit v tem, da oseba NE UMRE, torej da ima hrano.



Ja sj ni samo hrana nujna za preživetje. Pozabu si še naročnino na Netflix, ni pocen, kr velik % socialne vzame.

Polda ::

Socialna se najbolj splača tujcem. Tujec oče pride v Slovenijo dela 1 leto v Slvoeniji nato s seboj pripelje ženo , 5 otrok babico in dedka ti so na socialni zaprti v bloku oče pa ta čas že napreduje in dobi delo v Nemčiji ali Avstriji Slovenija pa plačuje socialno. To je splošna znana dobrota sirota Slovenskega sistema.

revna ::

poznam ene par kalibrov ja,

definitivno največji kaliber ki poznam je , v tujini plača 7500€ , v sloveniji pa vleku socjalno par let. Zdej pred kratkim so mu prekinli.

132932 ::

zobnik je izjavil:

Pazte pa se tistih ki blebetajo o lenuhih na socialni, da naj gredo delat ja za koliko za 800 neto....saj nismo v suženjstvu


Smo ja, samo, da se mu po novem rece "neoliberalni kapitalizem", ki ga vecina revnih suznjev zagovarja, sploh na desnici. Podobno evolviran in retardirana izraz kot iz "shell shock" v "shell concussion", nato v "battle fatigue" pa verjetno se kaksen izraz vmes in na koncu v "post-traumatic stress disorder". Isto sranje, ampak scasoma se ga oblece v lepe besede, ki pomenijo enako, se pa lepse slisijo, bedaki pa mu lazje nasedejo in sanjajo o rozicah in lepotah vojne.

Problem je samo, ko suznji, namesto, da bi spreminjali sistem, raje zazirajo starse in bliznje za svoje prezivetje. Takim se pa rece cistonavadneegoisticnepizde, ker neeee, ne bojo delali v suzenjstvu, pardon "neoliberalnem kapitalizmu", za 800 eurov, nic pa ni narobe, ce v suzenjstvu delajo njihovi starsi in zraven se prezivljajo njih - parazite. In predvsem tisti, ki so prepricani, da je potenciranje "neoliberalisticnega kapitalizma" prava pot (ker bodo nekoc miljarderji), so prav tipcine cistonavadneegoisticnepizde. Na eni strani hocejo moznosti, ce jim uspe (sanjarijo ameriske sanje iz filmov, namesto, da bi si prebrali kaksno knjigo, ki njihove sanje postavlja tja kamor spadajo - v sanje), na drugi strani zajedajo vso okolico.

In taksne je vecina slovenceljske mladine, vzgojene od nesposobnih starsev, odraslih v gnoj od ljudi, zdaj pa so ze dobro razviti paraziti druzbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

132932 ::

Ah, se ostali manjkajocih izrazih za bebce, ki gredo v vojno za svoje vladarje (povdarek na Ukrajincih): "bullet wind", "soldier's heart", "operational exhaustion"

Cool, a ne? Slovenceljski domobranci, ki jih je skrbelo samo, da bojo izgubili nadvlado nad drugimi revnimi in so se vdinjali nacistom, teh problemov niso imeli.

Mogoce pa JE cas za revolucijo, ne nad srednjim razredom in revnimi, ki smo jo dozivljali zadnjih 30 let ampak nad kapitalisti? Seveda mehko, danes povprecen gnoj od mladinca ne zmore zelodca, da bi lahko videl kri, lahko pa dvignemo davke najbolj premoznim. Samo se mularija mora dojeti, da sanjajo ameriske sanje in da nimajo popolnoma nobenih sans uspeti (99.999% ne). Potem, bi znal zaceti njihov nemaren, egocentricen, egoisticen, smrad od mentalitete, koncno zaceti delovati v pravo smer. Ne pravim, da bo, si bojo raje zafurali s sanjami celotno prihodnost, ampak upanje umre zadnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

132932 ::

Malo materiala za mlade idiote, ki jim nic ni jasno, se jim pa pocasi svetlika:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

zobnik ::

132932 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Pazte pa se tistih ki blebetajo o lenuhih na socialni, da naj gredo delat ja za koliko za 800 neto....saj nismo v suženjstvu


Smo ja, samo, da se mu po novem rece "neoliberalni kapitalizem", ki ga vecina revnih suznjev zagovarja, sploh na desnici. Podobno evolviran in retardirana izraz kot iz "shell shock" v "shell concussion", nato v "battle fatigue" pa verjetno se kaksen izraz vmes in na koncu v "post-traumatic stress disorder". Isto sranje, ampak scasoma se ga oblece v lepe besede, ki pomenijo enako, se pa lepse slisijo, bedaki pa mu lazje nasedejo in sanjajo o rozicah in lepotah vojne.

Problem je samo, ko suznji, namesto, da bi spreminjali sistem, raje zazirajo starse in bliznje za svoje prezivetje. Takim se pa rece cistonavadneegoisticnepizde, ker neeee, ne bojo delali v suzenjstvu, pardon "neoliberalnem kapitalizmu", za 800 eurov, nic pa ni narobe, ce v suzenjstvu delajo njihovi starsi in zraven se prezivljajo njih - parazite. In predvsem tisti, ki so prepricani, da je potenciranje "neoliberalisticnega kapitalizma" prava pot (ker bodo nekoc miljarderji), so prav tipcine cistonavadneegoisticnepizde. Na eni strani hocejo moznosti, ce jim uspe (sanjarijo ameriske sanje iz filmov, namesto, da bi si prebrali kaksno knjigo, ki njihove sanje postavlja tja kamor spadajo - v sanje), na drugi strani zajedajo vso okolico.

In taksne je vecina slovenceljske mladine, vzgojene od nesposobnih starsev, odraslih v gnoj od ljudi, zdaj pa so ze dobro razviti paraziti druzbe.


Starši v penziji so največji paraziti sedanjega sistema, njihovih penziji ni več, preživljajo jih pa mladi ki delajo. Vidiš kako je.

feryz ::

Realne penzije bi morale biti realne. Pa bi bile mnogo večje.
Žal so vse prej kot to, gre za korito iz katerega si jemlje javni sektor za svoje nezaslužene penzije in tudi za vse ostalo. Potem pa zmanjka, jebi ga.

nevone ::

feryz je izjavil:

Realne penzije bi morale biti realne. Pa bi bile mnogo večje.
Žal so vse prej kot to, gre za korito iz katerega si jemlje javni sektor za svoje nezaslužene penzije in tudi za vse ostalo. Potem pa zmanjka, jebi ga.


Mislim, da se premalokrat vzame v obzir zmožnost proizvajanja dobrin, ki je z vsak dnem bolj neodvisno od velike količine ljudi. In da se premalokrat vzame v obzir, da je danes težkih fizičnih del v namen zagotavljanja standarda življenja bistveno manj kot kadarkoli v zgodovini človeštva. In da mogoče včasih jamramo zgolj iz previdnosti, ne da bi bilo to res potrebno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Država brez poceni delovne sile iz tujine (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
857681 (4435) zobnik
»

nekateri trdijo, da je socialna drzava predraga (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
815989 (3931) Mr.B
»

Zaposlitev preko SP-ja vs. za nedoločen čas (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17921510 (13948) Gregor P
»

Kako nekoga odpustiti brez slabe vesti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417598 (13950) joze67

Več podobnih tem