» »

Država brez poceni delovne sile iz tujine

Država brez poceni delovne sile iz tujine

1
2
»

scipascapa ::

Šiptarija na kvadrat....raje njim minimalca + kravi vse gratis + 3 pamži vse doklade in socialke....kot pa doma dvigniti plačo.

zobnik ::

Prej so čisti Slovenci na sociali kot pa tisti iz juga. Problem je da tisti iz juga so vse zasral da je min. Plača še vedno 740. Za njih je to dol bogastvo. Tukaj si nabirajo izkušnje potem pa grejo v tujino, ostanejo tisti ki so nesposobni in kradljivi vred s čistimi Slovenci. Če potegneš črto imas odlično kombinacijo barabinstva, pohlepa in korupcije in se kaj. Poznam take ki kradejo sam jih ne bodo nikol našli vedno bodo pa obtožil čistilke, hišnike in tiste na socialni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mato989 ::

zobnik je izjavil:

Prej so čisti Slovenci na sociali kot pa tisti iz juga. Problem je da tisti iz juga so vse zasral da je min. Plača še vedno 740. Za njih je to dol bogastvo. Tukaj si nabirajo izkušnje potem pa grejo v tujino, ostanejo tisti ki so nesposobni in kradljivi vred s čistimi Slovenci. Če potegneš črto imas odlično kombinacijo barabinstva, pohlepa in korupcije in se kaj. Poznam take ki kradejo sam jih ne bodo nikol našli vedno bodo pa obtožil čistilke, hišnike in tiste na socialni



Ja, velika razliak je da na sociali so "čisti" Slovenci in pa žene delavcev Juga z 4 froci in te slednje dobijo več kot Slovenec na sociali...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Froci iz juga so prakticno 100% integrirani v druzbo, jih poznam zelo dosti, za nobenega ne bi vedel, da ima starse iz juga, ce ne bi poznal starsev.

To je kar jackpot dobiti za poceni stiri froce. Kjer sploh ni nujno, da je kdo na sociali. Sam v bistvu poznam na sociali vec slovencev, jugo poznanstva pa so bolj delovne sorte.

Slopek ::

zobnik je izjavil:

Prej so čisti Slovenci na sociali kot pa tisti iz juga. Problem je da tisti iz juga so vse zasral da je min. Plača še vedno 740. Za njih je to dol bogastvo. Tukaj si nabirajo izkušnje potem pa grejo v tujino, ostanejo tisti ki so nesposobni in kradljivi vred s čistimi Slovenci. Če potegneš črto imas odlično kombinacijo barabinstva, pohlepa in korupcije in se kaj. Poznam take ki kradejo sam jih ne bodo nikol našli vedno bodo pa obtožil čistilke, hišnike in tiste na socialni

Tisti z juga so vse zasrali? A bejž no? Vedno je kriv nekdo drug, kaj? Četudi išče samo boljši prostor pod soncem. Kdo pa to dopušča? Kdo ima korist od tega, da priseljenci nižajo ceno dela in bišajo ceno nepremičnin?
Praviš, da ja za njih minimalno plačilo bogastvo?
Zdaj vem, zakaj imaš tak nick. Kar nekaj zobnikov ti namreč manjka.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Froci iz juga so prakticno 100% integrirani v druzbo, jih poznam zelo dosti, za nobenega ne bi vedel, da ima starse iz juga, ce ne bi poznal starsev.

To je kar jackpot dobiti za poceni stiri froce. Kjer sploh ni nujno, da je kdo na sociali. Sam v bistvu poznam na sociali vec slovencev, jugo poznanstva pa so bolj delovne sorte.


Bullshit... torej kdo so vse tisti famozni neintegriranci ki govorijo albansko, srbsko, bosansko po LJ in Kranju... hočeš rečt da so to novi prišleki ali kako?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Slopek ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Froci iz juga so prakticno 100% integrirani v druzbo, jih poznam zelo dosti, za nobenega ne bi vedel, da ima starse iz juga, ce ne bi poznal starsev.

To je kar jackpot dobiti za poceni stiri froce. Kjer sploh ni nujno, da je kdo na sociali. Sam v bistvu poznam na sociali vec slovencev, jugo poznanstva pa so bolj delovne sorte.


Bullshit... torej kdo so vse tisti famozni neintegriranci ki govorijo albansko, srbsko, bosansko po LJ in Kranju... hočeš rečt da so to novi prišleki ali kako?

JA! Kar se Albancev tiče, so to novi prišleki.
Tudi drugi, prihajajo masovno na novo.
Slovensko govorijo vsi "tujci" rojeni med letom 1965, pa tja do Max. 1985. Njihovi otroci, pa so že čapci in čefurji. Otroci teh, pa govorijo nam tuj jezik tudi v osnovni šoli. Seveda imajo podporo novih prišlekov in se tako vsi počutijo preveč domače. Leta 1991, je bila Slovenija veliko bolj slovenska kot pa leta 2022. Žalostno, toda resnično.
Ja, takle mamo po "mestih".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

zobnik ::

Slopek je izjavil:

zobnik je izjavil:

Prej so čisti Slovenci na sociali kot pa tisti iz juga. Problem je da tisti iz juga so vse zasral da je min. Plača še vedno 740. Za njih je to dol bogastvo. Tukaj si nabirajo izkušnje potem pa grejo v tujino, ostanejo tisti ki so nesposobni in kradljivi vred s čistimi Slovenci. Če potegneš črto imas odlično kombinacijo barabinstva, pohlepa in korupcije in se kaj. Poznam take ki kradejo sam jih ne bodo nikol našli vedno bodo pa obtožil čistilke, hišnike in tiste na socialni

Tisti z juga so vse zasrali? A bejž no? Vedno je kriv nekdo drug, kaj? Četudi išče samo boljši prostor pod soncem. Kdo pa to dopušča? Kdo ima korist od tega, da priseljenci nižajo ceno dela in bišajo ceno nepremičnin?
Praviš, da ja za njih minimalno plačilo bogastvo?
Zdaj vem, zakaj imaš tak nick. Kar nekaj zobnikov ti namreč manjka.


Zobniki so vsi, oni iz juga in čisti Slovenci so pa 100% krivi, da se min.plača ne dvigne. Zakaj niso šli v Avstrijo, Nemčijo, Francijo. A ti bi plačal delavca 1000 evrov neto čeprav imaš 30,.000 drugih ki bi delal za 600 bruto in z dodatki prlezl na 740 izplačila + malica, prevoz. Je pa res, da prihajajo položnice, treba hrano kupit in treba delat za 600 bruto tak je ena rekla iz vasi, zdej še ni v penziji pa je že vse izmučena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Kayzon ::

Govorite iz riti,sem imel sodelavce v prejsnjih sluzbah od 20 lefnikov pa takih ki so tukaj ze 35+ let,pa so vsi govorili slabo slovnesko ter se obnasali kot najvec idioti. Sem iz Lj btw,sam to vec niti nima veze saj so se razlezlo juzni bratje po celi sloveniji:8)

Reycis ::

Nekaj južnjakov je zelo pridnih. Tudi prva favoritka za novo predsednico Nataša ima svojega (na ruski dači) in pod vodstvom nje in moža dobro vodi zadevo. Govori zelo polomljeno slovenščino. Še kar nekaj družinskih podjetij bi lahko naštel kjer je zadevo namesto sina vodi kak ambiciozen južnjak. AMPAK TO SO IZJEME.
Diversity is our greatest strength

Slopek ::

zobnik je izjavil:

Slopek je izjavil:

zobnik je izjavil:

Prej so čisti Slovenci na sociali kot pa tisti iz juga. Problem je da tisti iz juga so vse zasral da je min. Plača še vedno 740. Za njih je to dol bogastvo. Tukaj si nabirajo izkušnje potem pa grejo v tujino, ostanejo tisti ki so nesposobni in kradljivi vred s čistimi Slovenci. Če potegneš črto imas odlično kombinacijo barabinstva, pohlepa in korupcije in se kaj. Poznam take ki kradejo sam jih ne bodo nikol našli vedno bodo pa obtožil čistilke, hišnike in tiste na socialni

Tisti z juga so vse zasrali? A bejž no? Vedno je kriv nekdo drug, kaj? Četudi išče samo boljši prostor pod soncem. Kdo pa to dopušča? Kdo ima korist od tega, da priseljenci nižajo ceno dela in bišajo ceno nepremičnin?
Praviš, da ja za njih minimalno plačilo bogastvo?
Zdaj vem, zakaj imaš tak nick. Kar nekaj zobnikov ti namreč manjka.


Zobniki so vsi, oni iz juga in čisti Slovenci so pa 100% krivi, da se min.plača ne dvigne. Zakaj niso šli v Avstrijo, Nemčijo, Francijo. A ti bi plačal delavca 1000 evrov neto čeprav imaš 30,.000 drugih ki bi delal za 600 bruto in z dodatki prlezl na 740 izplačila + malica, prevoz. Je pa res, da prihajajo položnice, treba hrano kupit in treba delat za 600 bruto tak je ena rekla iz vasi, zdej še ni v penziji pa je že vse izmučena.

V neki trgovini v nekem mestu sem videl pod zelenjavo ročno napisan izvor le te. Pisalo je Njemačka. Zakaj tako, sem vprašal trgovko, ki mi je odgovorila, da pač ni delavcev in zaposlujejo tiste iz Bosne. Po odgovoru sodeč sklepam, da sem lahko vesel, da to znam prebrati in prebrano tudi razumem.
Ko bodo vsi ti odšli v tvoj obljubljen raj, ki mimogrede to sploh ni, napisanega mogoče ne bom več znal prebrati, saj je Afrika polna ljudi, katerim je tudi 600€ veliko. Koliko bi pa za ta denar naredili, je pa že druga zgodba.
Pa to niti ni važno. Za tako plačilo, sam zjutraj niti riti ne dvignem.
Problem je sistemski, ki je namerno uperjen proti malemu človeku in prav imaš samo v tem, da smo za to krivi prav vsi, ker to sploh dopuščamo.

Kayzon je izjavil:

Govorite iz riti,sem imel sodelavce v prejsnjih sluzbah od 20 lefnikov pa takih ki so tukaj ze 35+ let,pa so vsi govorili slabo slovnesko ter se obnasali kot najvec idioti. Sem iz Lj btw,sam to vec niti nima veze saj so se razlezlo juzni bratje po celi sloveniji:8)

Govorim kot (bivši)prebivalec enega bolj čefurskih mest v Sloveniji in pravim, da jim zaradi množičnosti, slovensko sploh ni potrebno več govoriti. Le zakaj bi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

zobnik ::

Sistem so ljudje naredil, družba je sistem naredila. Nikoli pa ne obratno.

Slopek ::

zobnik je izjavil:

Sistem so ljudje naredil, družba je sistem naredila. Nikoli pa ne obratno.

Sistem je ustvarila peščica ljudi, drugi samo sledite....pa ne zamudi volitev, saj bodo pa te res prinesle spremembe.;)

Invictus ::

Zdaj v multikulti EU se morajo domačini učliti jezikov prišlekov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Veste kaj pa meni najeda zadnje case?



Bil na sestanku vceraj, pa sem bil sokiran. Taksno posiljevanje z to anglescino, da sem na koncu rekel, saj ne rabimo live translate itak je 50% besed angleskih ali pa so neki anglizmi.

Invictus je izjavil:

Zdaj v multikulti EU se morajo domačini učliti jezikov prišlekov...

Ukrajinci so zelo trdi pa ponosni. Niti anglescine ne vedo, potem pa se pritozujejo zakaj mi ne razumemo njih.
V ponedeljek me je ena ukrajinska mama "skurcala", kako to da Slovenci ne vemo ukrajinsko in zakaj ne znam brat cirilice, saj je slovenscina ista kot ruscina mi razlaga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zobnik ::

Slopek je izjavil:

zobnik je izjavil:

Sistem so ljudje naredil, družba je sistem naredila. Nikoli pa ne obratno.

Sistem je ustvarila peščica ljudi, drugi samo sledite....pa ne zamudi volitev, saj bodo pa te res prinesle spremembe.;)


Skrivajoče ovce, ki veselo po e-mailu težijo občinam,in državi in policajem in redarjem so vidne posledice tudi v živo.
Sistem so ljudje ustvarli ne peščica.
In ti te ovce ne boš nikoli videl iz oči v oči, ampak boš videl iz svojih oči kaj se tam dogaja.

Valvoline ::

Posledice placnega dumpinga:
https://www.blic.rs/biznis/privreda-i-f...

Slopek ::

Valvoline je izjavil:

Posledice placnega dumpinga:
https://www.blic.rs/biznis/privreda-i-f...

Ja in prav imajo.
Tudi sam ne hodim več v službo. Ne najdem pravega razloga zakaj bi.
Delam pa, to pa. Ampak zase, ne pa za celo verigo nekih vmesnih členov, kateri si vsak nekaj vzame še zase, pod neko pretvezo, da jih potrebujem. Zakaj že?
Za večino, pa je največji razlog kredit in če tega ni, ne vem zakaj bi sploh futral ta gnil sistem.

zobnik ::

Vidiš zato pa mamo danes nafto 1.6 evra/litr, boste pač na tak način vrnil. Pa še kak davek. Delat na črno in se hvalit, da pošteno ne boš delal imaš pa te posledice, dražje storitve, inflacija, gorivo dražje itd...

Valvoline ::

Ze vec desetletij je delo v EU in sisre popolnoma razvrednoteno, zahvaljujoc 24/7 dumpinga z uvozenimi suznji. Kako to Japonska funkcionira brez uvazanja suznjev, ostali *razviti* pa niso sposobni? V ZDA ter AUS se vsaj kolk tolk ceni poklicno delo, za dolocen iskan kader so place 10:1 primerjano evropskim.

Zgodovina sprememb…

Slopek ::

zobnik je izjavil:

Vidiš zato pa mamo danes nafto 1.6 evra/litr, boste pač na tak način vrnil. Pa še kak davek. Delat na črno in se hvalit, da pošteno ne boš delal imaš pa te posledice, dražje storitve, inflacija, gorivo dražje itd...

To, da delam zase, ne pomeni delam na črno bizgec. Napisal sem, da ne hodim v službo. Delam pa. Lahko, da nabiram kostanj, kaj veš. To ni delo?
Avta nimam, ker ga ne potrebujem. Ti se verjetno vsak dan na tlako voziš sam v avtu. Mene res ne gane, koliko stane nafta, niti ni taka cena zaradi mene.
Res si beden, saj za vso svojo nesrečo iščeš zunanjega krivca. Za svoj lajf, si odgovoren samo ti in nihče drug.

Valvoline je izjavil:

Ze vec desetletij je delo v EU in sisre popolnoma razvrednoteno, zahvaljujoc 24/7 dumpinga z uvozenimi suznji. Kako to Japonska funkcionira brez uvazanja suznjev, ostali *razviti* pa niso sposobni? V ZDA ter AUS se vsaj kolk tolk ceni poklicno delo, za dolocen iskan kader so place 10:1 primerjano evropskim.

Tudi USA potrebuje sužnje. Zakaj ne greš tja? Boš bedo kapitalizma izkusil z veliko zajemalko. Delal boš namreč tri šihte.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

zobnik ::

Delaš za sebe ja, koliko na črno narediš brez računa. Takih poznam ogromno, v bistvo so vsi taki. Redki so ki ti dajo račun. Posledično boste palčeval drago elektriko, ogrevanje, nafto, itd in hrano dražje.
Nisem si zmislil tega, ampak to je dejstvo, realnost .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Slopek ::

zobnik je izjavil:

Delaš za sebe ja, koliko na črno narediš brez računa. Takih poznam ogromno, v bistvo so vsi taki. Redki so ki ti dajo račun. Posledično boste palčeval drago elektriko, ogrevanje, nafto, itd in hrano dražje.
Nisem si zmislil tega, ampak to je dejstvo, realnost .

Dej nehaj lagati in obračati moje besede. DELAM ZASE!
Kaj ti pri tem ni jasno? To ne pomeni, da polagam keramiko na črno, saj tako že delam za nekoga drugega. Razumeš? Prav tako vse dobrine plačuješ dražje ti, pa ne glede na to kakšen svetnik si. Pravim, da ni tako zaradi mene. Sam prispevaš k tem več kot si misliš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

sbawe64 ::

Valvoline je izjavil:

Posledice placnega dumpinga:
https://www.blic.rs/biznis/privreda-i-f...

Je drugod je kaj drugače?
2020 is new 1984
Corona World order

Invictus ::

Slopek je izjavil:


Za večino, pa je največji razlog kredit in če tega ni, ne vem zakaj bi sploh futral ta gnil sistem.

jaz sem imel kredit, pa sem nehal hodit v službo.

Sem našel dobro plačane projekte, pa je to to.

Delam zdaj 3x manj za 5x več keša...

zobnik je izjavil:

Vidiš zato pa mamo danes nafto 1.6 evra/litr, boste pač na tak način vrnil. Pa še kak davek. Delat na črno in se hvalit, da pošteno ne boš delal imaš pa te posledice, dražje storitve, inflacija, gorivo dražje itd...

Ne nabijaj.

Če bi bilo državi v interesu smotrno uporabiti denar, bi najprej popucala pred svojim pragom in odpustila cel kup fikusov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

zobnik ::

Ne to ne gre, najprej morajo za sebe psokrbet, na koncu pa za ljudi namenijo natančno toliko kot ostanejo ostanki od kosila.

Slopek ::

zobnik je izjavil:

Ne to ne gre, najprej morajo za sebe psokrbet, na koncu pa za ljudi namenijo natančno toliko kot ostanejo ostanki od kosila.

Lahko pa se v tej tvoji poenostavljeni zgodbi postaviš v vlogo kuharja in o tem ti govorim. Če veš, da si ti kuhar, jim serviraš kar češ. Ostanke? Zakaj pa ne.8-)

celje ::

cez pol leta se ne boste pritozevali nad ex yu folkom. zdaj se masovno delajo papirji za folk iz indije, bangladesa in pakistana. prve "probne" runde so ze tu. Za deficitne poklice bodo nove "posiljke" po novem letu.

LeQuack ::

Brez skrbi, tudi folk iz indije, bangladesa in pakistana so bolj pametni, kot da bi delali v Sloveniji za mizerno plačo in v mizernih pogojih. To imajo na voljo že doma.
Quack !

celje ::

jaz pisem iz osebnih izkusenj, ti tudi?

LeQuack ::

Seveda, saj smo vsi videli migrante ko prečkajo ta raj, polni navdušenja:

Quack !

celje ::

eh, hebiga ga. cisto legalno pridejo v slo. se karte za letalo se jim placa.
bom prenehal. bom kaj dopisal cez, recimo, pol leta.

Slopek ::

LeQuack je izjavil:

Seveda, saj smo vsi videli migrante ko prečkajo ta raj, polni navdušenja:


Ja sej ni problema. Tukaj bodo oddelali, da odplačajo papirje za vstop na trg dela v EU in je sistemsko to rešeno. Kako pa bo storitev opravljena, pa je drugo vprašanje, ampak s tem se bom obremenjeval, ko bom mogoče enkrat v DSO, negovalci pa podobni tem, iz zgornjega posnetka.

zobnik ::

Negovalcev sploh ne bo oz. bo en delal za 3 negovalce, bo tak kot v Žireh zaprt DSO, ker ni kadra.

LeQuack ::

Edino roboti bodo še tu delali, pa še ti se bodo uprli če bodo preveč pametni postali.
Quack !

zobnik ::

Fizično delo bi moral bit v tej državi max.plačano in nebi smel bit v nobeni plačilni lestivci. S em bi se motiviral ljudi.
Si cestar plača 1400 neto. Ne pa da preko javnih del iščejo ljudi za 650 neto
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomanjkanje kadra v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
43058843 (40123) sbawe64
»

Španija kot prva v EU zaustavila prekarne zaposlitve pri dostavah

Oddelek: Novice / Ostale najave
236423 (4771) c3p0

Več podobnih tem