» »

Telekom vsiljuje nov priključek za internet

Telekom vsiljuje nov priključek za internet

«
1
2

k4vz0024 ::

Sedaj imam xVDSL linijo, čigar prenos je 15/1 in ne potrebujem hitrejše linije. Problem je v tem, da želijo ukiniti zračni vod iz razloga, da kvari izgled arhitekturne krajine in me hočejo priklopit na talni vod, ki bo optični. Marsikdo bi bil navdušen, jaz pa zaradi posega v toplotno izolacijo hiše in skazitve fasade nisem navdušen. Niti se ne predstavljam kako bi to zaradi specifične arhitekture izvedli. Zame je obstoječi zračni vod optimalen, saj ne posega v fasado, ampak je priključen na nosilec za streho. Če ne pristanem na talni vod mi grozijo z odklopom na Telekomov internetno omrežje. Sicer potrebujejo moje soglasje, ampak če ga ne dam bo Telekom štel, da sem jim dal ultimat in po njihovih besedah me bodo enostavno odklopili od omrežja. Čeprav jaz ne zahtevam spremembe mesta priključka. Zakaj bi nekaj spreminjal, če že desetletja zadovoljivo funkcionira. Zanima me, Ali je mogoče optični vod priklopiti na del bakrene parice, ki vodi do modema z ustreznim v vmesnim konverterjem? Kaj mi sploh ostaja v boju proti Telekomu?
  • zaklenil: bluefish ()

Vanadium ::

Postavi si kandelaber na dvorišču in do njega naj napeljejo zemeljski vod od njega pa zračni vod optike do tega tvojga priključka na strehi. Ima telekom tudi zračne optične kable, v najslabšem primeru sam nabaviš pa je... Da se komot rešit sam dobra volja mora bit obojestranska...

k4vz0024 ::

Nimam ne dvorišča oz. je ta širok zgolj 1 m, niti lastne zemlje okoli hiše.

k4vz0024 ::

Jaz sem za rešitev,vendar mi ne sme povzročati škode. Že v notranjosti hiše, kjer je speljan bakreni vod do modema je zaradi omar bakren kabel nedosegljiv in neodstranljiv.To je zatečeno stanje vrsto desetletji, ker nihče ni pričakoval, da bo Telekom vsiljeval talni vod, ker zračni vod po njihovem mnenju kazi arhitekturno krajino ulice.

MadMax ::

Preboj v klet pod zunanjim nivojem tal ni opcija? Omarica na fasadi namreč ni ravno nujna.
Baker bodo slej ko prej nehali vzdrževat...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

starfotr ::

Zmeni se za prostostoječo omarico, katera ne bo vdelana v fasado objekta.

Lahko ti dajo pa tudi omarico, ki bo nadometna, katera tudi ni vdelana v fasado ampak na fasado.

Lahko ti pa tudi postavijo samo jašek pred hišo brez omarice in napeljejo iz jaška direktno v hišo. Če bodo hoteli to naredit. Jaz ti te opcije ne priporočam, če bo preboj pod zemljo.

Tista 10 mm luknja ti ne bo delala nobene omembe vredene toplotne izgube hiše. Lahko zapurpenaš, če te skrbi.

Eni pa res komplicirate 100 na uro.

Moram zgleda pohvalit TS, očitno so v vseh teh desetletjih le uspeli spregledat, da zračni vodi niso za nikamor in da bakreni vodi so balast, če je na lokaciji optika. Še dobro, da ne furajo več dveh omrežij, kot so to počeli vse do sedaj.

Meizu ::

k4vz0024 je izjavil:

Jaz sem za rešitev,vendar mi ne sme povzročati škode. Že v notranjosti hiše, kjer je speljan bakreni vod do modema je zaradi omar bakren kabel nedosegljiv in neodstranljiv.To je zatečeno stanje vrsto desetletji, ker nihče ni pričakoval, da bo Telekom vsiljeval talni vod, ker zračni vod po njihovem mnenju kazi arhitekturno krajino ulice.



Ponavadi krajinska arhitektura ni domena privatnih izvajalcev, temveč je to odredba iz strani občin. Na občino se obrni in povprašaj če kaj vedo o tem.

k4vz0024 ::

MadMax je izjavil:

Preboj v klet pod zunanjim nivojem tal ni opcija? Omarica na fasadi namreč ni ravno nujna.
Baker bodo slej ko prej nehali vzdrževat...


Žal hiša zaradi starosti ni podkletena.

starfotr ::

A za staro bajto se sekiraš glede toplotne izolacije in prebojev? :)):))

k4vz0024 ::

starfotr je izjavil:

Zmeni se za prostostoječo omarico, katera ne bo vdelana v fasado objekta.

Lahko ti dajo pa tudi omarico, ki bo nadometna, katera tudi ni vdelana v fasado ampak na fasado.

Lahko ti pa tudi postavijo samo jašek pred hišo brez omarice in napeljejo iz jaška direktno v hišo. Če bodo hoteli to naredit. Jaz ti te opcije ne priporočam, če bo preboj pod zemljo.

Tista 10 mm luknja ti ne bo delala nobene omembe vredene toplotne izgube hiše. Lahko zapurpenaš, če te skrbi.

Eni pa res komplicirate 100 na uro.

Moram zgleda pohvalit TS, očitno so v vseh teh desetletjih le uspeli spregledat, da zračni vodi niso za nikamor in da bakreni vodi so balast, če je na lokaciji optika. Še dobro, da ne furajo več dveh omrežij, kot so to počeli vse do sedaj.



In kje boš naredil luknjo v steni, če jo v celoti prekriva omara?

Nič ne kompleciram, ampak dejansko se trudim, da bi našel rešitev, ki pa je ne vidim.

starfotr ::

V omaro?

k4vz0024 ::

starfotr je izjavil:

A za staro bajto se sekiraš glede toplotne izolacije in prebojev? :)):))


Že tako smo prisiljeni ogrevati se na elektriko, ker ne moremo vzpostaviti centralnega ogrevanja, ker enostavno ni prostora.

broken/link ::

kaj pa LTE/5G? če lovi signal, daš modem/router glih kamor ti paše. in od tam naprej lahko ostane vse isto. tako da teoretično ni potrebne nobene spremembe.

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

starfotr je izjavil:

V omaro?


Ta je zapolnjeno z vsem mogočim. Pred omaro pa je pisalna miza, na njej skener, ki ga zaradi starosti ni priporočljivo premikati, stacionarna računalnika in omrežni tiskalnik, pa ogromen monitor, skratka prostor je zatrpan in vsako spreminjanje stanj bi vzelo precej čas. Poleg tega smo že pozabili kaj vse in kje je povezano.

Evolve ::

kva ti živiš v nekem muzeju v jami?

MadMax ::

"Sekiraš" se za (četudi novo) fasado prastare bajte, v kateri že od smrti Jimija Hendrixa niti omare nisi premaknil...

"Kdor želi, najde način.
Kdor ne želi, najde izgovor."
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

k4vz0024 ::

broken/link je izjavil:

kaj pa LTE/5G? če lovi signal, daš modem/router glih kamor ti paše. in od tam naprej lahko ostane vse isto. tako da teoretično ni potrebne nobene spremembe.


Smo se pogovarjali o tem, a ker sem ustvaril pametno hißo z IoT, z varnostnim sistemom in kamerami in najrazličnejšimi internetnimi napravami, smo ugotovili, da ne pride v poštev. Še najnovejši Frizbox po nekaj mesecih zablokira in ga moramo vsake 3 mesece izklopiti in ponovno vklopiti, da stvari interneta funkcionirajo. Pa Frizbox najbrž ni slab modem. Trdijo pa tudi, da se ga ne da povezati z modemom LTE/5G.

Evolve je izjavil:

kva ti živiš v nekem muzeju v jami?


Hiša je stara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

mertseger ::

Sej optiko se drugače tudi po štangah vleče, pol dolenjske je na tak način narejene tam kjer je v skala za kopat.

k4vz0024 ::

mertseger je izjavil:

Sej optiko se drugače tudi po štangah vleče, pol dolenjske je na tak način narejene tam kjer je v skala za kopat.


Še Strinjam, ampak oni so dobili ukaz od občine, da ne sme biti nobenih zračnih vodov, ker kvarijo izgled krajine!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Utk ::

Kje je problem? Najdeš lokacijo kamor ti lahko postavijo omarco z optiko, ali ti je pa ne bojo.

k4vz0024 ::

Občina grozi, da bo svoje dosegla, pa če tudi spremeni občinski prostorski plan!

tony1 ::

"skratka prostor je zatrpan in vsako spreminjanje stanj bi vzelo precej čas."

Skratka, ko te bodo pokopali bodo potomci svinjarijo pospravili z dinamitom... Vzemi se v roke, fant, in začni metati kramo stran.

k4vz0024 ::

Utk je izjavil:

Kje je problem? Najdeš lokacijo kamor ti lahko postavijo omarco z optiko, ali ti je pa ne bojo.


Ja saj sem zato, da se postavi na zunanji strani pod ostrešjem.

Utk ::

k4vz0024 je izjavil:

Občina grozi, da bo svoje dosegla, pa če tudi spremeni občinski prostorski plan!

Pravilno. Ker se tebi ne da ene omare premaknit ne bo nihče vzdrževal še enga omrežja, in to po zraku.

k4vz0024 je izjavil:

Utk je izjavil:

Kje je problem? Najdeš lokacijo kamor ti lahko postavijo omarco z optiko, ali ti je pa ne bojo.


Ja saj sem zato, da se postavi na zunanji strani pod ostrešjem.

Noben problem. Ti bojo dali kanal po fasadi do tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

k4vz0024 ::

To je enostavno reči, drugo pa to storiti!

Utk ::

Sej bojo oni, ne ti. Ti jim pokaži kje imaš modem in do tam ti bojo pripeljali optiko.

111111111111 ::

Stop feeding the troll.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

k4vz0024 ::

Utk je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Občina grozi, da bo svoje dosegla, pa če tudi spremeni občinski prostorski plan!

Pravilno. Ker se tebi ne da ene omare premaknit ne bo nihče vzdrževal še enga omrežja, in to po zraku.

k4vz0024 je izjavil:

Utk je izjavil:

Kje je problem? Najdeš lokacijo kamor ti lahko postavijo omarco z optiko, ali ti je pa ne bojo.


Ja saj sem zato, da se postavi na zunanji strani pod ostrešjem.

Noben problem. Ti bojo dali kanal po fasadi do tam.


Celotno mesto je prepredeno z zračnimi vodi. Ponekod se za električno omrežje še vedno uporabljajo goli vodniki, pa se noben ne spotika.

Omare sploh ne moremo premakniti, ker enostavno ni dovolj prostora.

Zgleda pa, da nekateri zavzeto podpirate avtokracijo, če že ne diktature in ste pristaši neoliberalne doktrine šoka, kjer podjetja delujejo zgolj v svojo korist, na državljane pa se gleda kot hlapce njihovim interesom.

Utk je izjavil:

Sej bojo oni, ne ti. Ti jim pokaži kje imaš modem in do tam ti bojo pripeljali optiko.


Da mi uničijo vse kar je med luknjo v steni do modema. Ne hvala, To lahko storiš pri sebi doma, nam ne bo nihče uničeval stvari.

111111111111 je izjavil:

Stop feeding the troll.


Ko bi bil vsaj trol, tako pa imam Telekomove samovolje poln kuter in se moram ukvarjati z nečem kar nisem začel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

tony1 ::

Pogrešam čase ko je bil internet domena intelektualcev.

k4vz0024 ::

Jaz bi z veseljem napeljal optiko, če bi bilo to mogoče v razumnih mejah, brez večje škode. Predlagal jim bom naj napeljejo optiko po fasadi, vendar bo nastal problem, kako jo bodo speljali iz stene v tla, kjer se parkira avto. Omarico naj montirajo pod ostrešjem, tam naj med optiko in bakreno parico, ki vodi do modema vstavijo konverter, če se ne motim koptopter. Upam, da je to izvedljivo. Druge rešitve ne vidim.

tony1 je izjavil:

Pogrešam čase ko je bil internet domena intelektualcev.


Jaz tudi. Namesto, da bi podajali predloge za čim sprejemljivejšo in enostavno rešitev, dobivam kup poleni pod noge. Kot, da sem jaz bad guy, čeprav ißčm rešitev za nekaj kar nisem začel. Nekateri podpirate samovoljo Telekoma na račun posameznega uporabnika. Kot, da bi bili v komunizmu, smo pa v najbolj divjem neoliberalizmu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Utk ::

Vsaj 100,000 hiš ima naknadno potegnjeno optiko, zakaj misliš da si ti nekaj posebnega?
Lahko sam najdeš najboljšo pot, pod kakim žlebom ali kaj takega, da ni videt kanala preveč, lahko ti pa oni. Omarica bo v vsakem primeru pri dnu hiše, ker ne bo nihče plezal 6 metrov do nje. Od omarce do modema ti pa tudi potegnejo kjer hočeš.

k4vz0024 ::

Zato, ker imam težave zaradi nečesa, kar nisem začel. Zame predstavlja največji problem kam sploh v pritličnem delu fasade postaviti omarico, saj že tako del avtomobila parkiram na cesti. Sedaj bo to še dodatna ovira pri parkiranju. Potem pa ali je mogoče v omarico vstaviti konvertor, ki pretvori optični signal primeren za bakreni vod do modema. Namreč obstoječa odprtina, kjer poteka sedaj bakreni vod do modema, je kot sem navedel z leti postal nedosegljiv za zamenjavo za optični kabel. Po vrhu pa predstavnik Telekoma zatrjuje, da mora biti omarica v hiši.

zobnik ::

To sem prekinil in šel na Hot Hofer, pa ne rabim nobenih priključkov, in položnic, dobroimetje nafilam pa je to to.
Imaš 80gb, 150gb, 300gb.
Telefon mam povezan z brezžično kartico v računalniku.

tony1 ::

Kramo, ki se je nabrala z leti bo treba enkrat "pospaviti" (t.j. zmetati proč). Vzemi to kot signal višje sile, ki te je rešila še preden je bo toliko, da ne boš mogel več vstopiti v bajto.

Vem, da je to težko, vendar potrebuješ pomoč, ker ti krama slabša kakovost življenja. Zbiranje krame je pogosto simptom depresije, okrog katere pa se vsaj do neke mere da kaj pomagati s terapijo.

"Potem pa ali je mogoče v omarico vstaviti konvertor,"
Najverjetneje ne, ker v Telekomovo omarico ne boš imel dostopa (zaklenjena je, ključa pa ne boš dobil) in ker (verjetno) v njej ne bo el. napajanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

k4vz0024 ::

Saj itak nimam namena posegati v omarico. Naj pač Telekom vstavi vmesni konvertor med optiko in bakrenim vodom, ki vodi do modema.

tony1 ::

Do modema *mora* priti optični vod.

V omarico tvoje opreme ne bodo dajali. Telekom bo optiko zaključil na svojem modemu, ki potrebuje el. napajanje in mora biti v notranjem prostoru, ker ni narejen za delovanje zunaj.

Ne kompliciraj, omarico naj prišravfajo nekam na bajto, optiko pa ti naj iz nje napeljejo nekam v vežo, magari pod strop, in tja našravfaj še modem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

k4vz0024 ::

To, da mora biti omarica znotraj hiše predstavlja povsem nov problem, ker ne vidim prostora kamor naj bi jo montirali in problem bo potegniti napajalni kabel za omarico. To, da mora priti optični kabel do modema ne drži popolnoma, saj poznamo pretvornike optičnega signala v električni signal. In seveda obratno. Verjetno je to za Telekom dražja rešitev.

Ne razumete, da gre za starejšo hišo z malo kvadrature in že tako trpimo za pomanjkanje prostora.

Od sedaj naprej zbiram zgolj še pravne predloge, kako se upreti samovolji Telekoma, ker fizična rešitev zelo verjetno ni mogoča oz. je malo verjetno izvedljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Kaj pa tisti, ki imajo v ulici zgolj klasični telefonsko linijo? Kam bodo pa tiste priklopili?

delavec44 ::

Eni bi plačali, da bi imeli optiko pa nam je nočejo urediti. Tu bi pa zastonj pa je problem.

Bodo pač izklopili vod, jaz pravne rešitve ne vidim.

Meizu ::

Pravna rešitev je, da boš ostal brez priključka. Malo preveč kompliciraš, omarica ni toliko velika da bi bil cel fakof, naredi pa kot ti paše seveda.

Ti ne rabiš naših nasvetov, ti rabiš kontaktirat Telekom in se z njimi pogajat. Če je to občina odredila zaradi krajinske arhitekture, tega z njimi ne boš izpogajal, kar pozabi. Če s telekomom ne najdete ustrezne rešitve ti ostane samo še LTE net.

k4vz0024 ::

Jaz pa vidim, da je pravica dostopa do interneta pridobljena pravica v katero se ne sme posegati za nazaj. Lahko pa jo obravnavamo kot neprava retroaktivnost, kjer ima pridobitelj pravice upravičeno pričakovanje, da ima dostop do interneta kot je trenutno obstoječe stanje. Pa še to zakaj sploh sklepamo pogodbe? Zato, da jih korporacije brez upravičenega razloga kršijo?

tony1 ::

"To, da mora priti optični kabel do modema ne drži popolnoma, saj poznamo pretvornike optičnega signala v električni signal."

Tako si pameten, da si sam škodiš. Telekomova omarica *mora* biti zunaj objekta in javno dostopna (dediščina bakrenih tel. napeljav, ki se je delala v krogih, od hiše do hiše in bi lahko kdo s posegom vanjo poslušal telefon od soseda).ž

El. napajanja nimaš v omarici na zun. steni bajte za prvi konverter, v bajti ga pa spet ne boš imel kam postaviti, ker menda nimaš prostora.

Telekom ima, vsaj za poslovne uporabnike Fritzbox, ki deluje na LTE, za rezidenčne pa hibridni modem (LTE+baker, vendar nimam pojma, če ti ga bodo hoteli prodati brez VDSL linije).

Pa tudi predlog za HOT kartico s 300 GB ni slab.

k4vz0024 ::

tony1 je izjavil:

"To, da mora priti optični kabel do modema ne drži popolnoma, saj poznamo pretvornike optičnega signala v električni signal."

Tako si pameten, da si sam škodiš. Telekomova omarica *mora* biti zunaj objekta in javno dostopna (dediščina bakrenih tel. napeljav, ki se je delala v krogih, od hiše do hiše in bi lahko kdo s posegom vanjo poslušal telefon od soseda).ž

El. napajanja nimaš v omarici na zun. steni bajte za prvi konverter, v bajti ga pa spet ne boš imel kam postaviti, ker menda nimaš prostora.

Telekom ima, vsaj za poslovne uporabnike Fritzbox, ki deluje na LTE, za rezidenčne pa hibridni modem (LTE+baker, vendar nimam pojma, če ti ga bodo hoteli prodati brez VDSL linije).

Pa tudi predlog za HOT kartico s 300 GB ni slab.


Nekaj postov nazaj je nekdo trdil, da mora biti omarica znotraj hiše. Izjasnite se, kje mora biti.

tony1 ::

Pomešao si bre, Stojane. Problem je tvoj, edini relevanten odgovor pa ti lahko da samo Telekom, pozanimaj se.

k4vz0024 ::

tony1 je izjavil:

"To, da mora priti optični kabel do modema ne drži popolnoma, saj poznamo pretvornike optičnega signala v električni signal."

Tako si pameten, da si sam škodiš. Telekomova omarica *mora* biti zunaj objekta in javno dostopna (dediščina bakrenih tel. napeljav, ki se je delala v krogih, od hiše do hiše in bi lahko kdo s posegom vanjo poslušal telefon od soseda).ž

'To je z uvedbo ip telefonije oteženo!'

El. napajanja nimaš v omarici na zun. steni bajte za prvi konverter, v bajti ga pa spet ne boš imel kam postaviti, ker menda nimaš prostora.

'Ti konvertorji ne morejo zasesti veliko prostora.'

Telekom ima, vsaj za poslovne uporabnike Fritzbox, ki deluje na LTE, za rezidenčne pa hibridni modem (LTE+baker, vendar nimam pojma, če ti ga bodo hoteli prodati brez VDSL linije).

Pa tudi predlog za HOT kartico s 300 GB ni slab.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Pa naj bakreno parico položijo kot talni vod. Zakaj bi moral trpeti nekaj kar nisem začel? Zato, ker se je korporacija odločila kaj je zanjo najbolje, uporabnika pa mandeljc gleda.

Meizu ::

To da polagajo baker na novo je podobno, kot da bi ti iz principa vztrajal, da Nokia zalavfa tastare mašine in ti sprinta novo 3310. Waste of money, waste of time.

k4vz0024 ::

Za korporacije, ne pa za uporabnike.

Meizu ::

Pa imaš ti tam kakšno korporacijo al kej takega?

starfotr ::

Tole je ultimativna trol tema.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1116209910 (1581) starfotr
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6620252 (10639) ToniT
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659549 (25608) Lonsarg
»

priklop optičnega kabla

Oddelek: Omrežja in internet
378563 (7096) Vanadium
»

Optika (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7113526 (10942) Skyman

Več podobnih tem