» »

Google drive scam

Google drive scam

Hardon ::

Pozdravljeni,
danes sem na telefonu prejel phishing notification in sicer preko google drive-a in ga iz notification centra odprl, brez da bi pomislil da je scam. Ko sem ga odprl se mi je pojavila neka blank stran, kot nek prazen A4 format, po temu ko sem ga zaprl, pa tole sporocilo, seveda mi je bilo takoj jasno, da gre za nateg.
Sporocilo je bilo taksno:

Horin Andrusiva mentioned you
15:20
Hi
Information for you about the fact that you have a new transaction BTC. You need to withdraw it All instructions in the attached link: https:// script.google.com/macros/s/
AKfycb×jQ4MLylpGKIcLn3byPO-xe68sc9d7mMGOth4im3sSIWBtmTMsHWk8d5 mP7FeEfllaA/exec?dwhuc81yczaygzzp
Read it!
You have 2 hours, to order your funds

Seveda nisem kliknil na link, takoj sem spremenil geslo na googlu in iCloudu. Pogledal sem ce je na google prinavljena kaksna sumljiva naprava in ni, v mapi z download file-i tudi nic sumljivega, prav tako na telefonu ni nobene sumljive aplikacije.

Po internetu iscem informacije, prebral sem, da nikakor me smes klikniti na notification.
Je vse ok?

acookook ::

Typical precausion, prepričaj se, da nisi fasal kakega virusa in zamenjaj gesla povsod.
.

BCSman ::

To se dokaj pogosto zgodi tudi meni, da kak scammer nekaj shara in dobim od gdrive notification.

vres.ales ::

Zdaj že dolgo nisem nič dobil. So dokaj dobro spucali. Drugače pa dokler ne odpiraš ti nima kaj bit

Robert ::

Bo uporabil kar to temo, sicer ne vem točno ali je prava. Že nekaj dni opažam da dobivam preko Google Drive (via Google Drive) e-pošto od nekih oseb, ki jih sploh ne poznam (večino so to nemška imena in priimki, vsaj tako zgleda) kot neko izmenjavo (shared) in je zelo moteče. Kako to odpravim oziroma se izognem temu, zadeve sicer sproti zbrišem, čim jo dobim.

vres.ales ::

Ne moreš nič. Jaz vsako zadevo prijavim, pa se avtomatsko blokira vsaj tistega pošiljatelja.
Ni to, da bi redno dobival, je pa vsake toliko časa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2470838410 (506) bosmla
»

Najpreprosteje poslati slike in videje na smartphone? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
515245 (3873) Badwolff
»

Android 10 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5416611 (11414) pirlo
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614169 (7744) crniangeo
»

Je tole spam, virus morda (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5211669 (6837) operator88

Več podobnih tem