» »

Je tole spam, virus morda

Je tole spam, virus morda

«
1
2

Tim10 ::

Iz tega maila ,, Google@account.ssh.server.com,, sem dobil posto, pise pa tole:
This notification was sent to tim@gmail.com because you’ve recently agreed to delete your Google account , Request will be granted within 24hrs and your Account will be deleted. If you made this change, you’re all set.

If not, please stop request to continue using your Account to avoid permanent hardware failure in Google directory

ACCESS ACCOUNT ADMINISTRATOR,,

Ali moram ukrepati na to? Bom hvalezen za pomoc. :)

KraitPay ::

ČE v mailu ni linkov, potem da.

Tim10 ::

Link je to ACCES ACCOUNT ADMNIISTRATOR.

toplakd ::

Kateri te verjetno pelje do lažne google strani kjer vneseš uporabniško ime in geslo.
Potem si pa zmagal.

KraitPay ::

Potem ne! Lahko pa prilepiš link meni, na ZS :) me zanima kako izgleda :)

Tim10 ::

U madona!Hvala obema:)

shadeX ::

To je fake zadeva. Podobno sem jaz dobil...




Developers server@server01.linkhost.com.br


This is a notification that your Google Play Publisher information could not be verified.

REASON : Violations of the Developer Program Policies and Developer Distribution Agreement.

You need to confirm your information, you will not be able to log in to your account.

We kindly ask you to confirm it in accordance with the instructions that we give you more down.

Update Account

As soon as you have completed the necessary changes, will be pleased to consider your request

The Play Team

MrStein ::

Google biti zelo bogat.
Google biti zmožen privoščiti lektor.
Google ne pošiljati maile v polomljena angleština.

;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Daniel ::

Ampak angleščina jih pa čisto zmeraj izda :-)

AC_DC ::

Iz tega maila ,, Google@account.ssh.server.com,, sem dobil posto, pise pa tole:


Če iz tega sklepaš, da email pošilja google, potem si nepismen.

Phantomeye ::

AC_DC je izjavil:

Iz tega maila ,, Google@account.ssh.server.com,, sem dobil posto, pise pa tole:


Če iz tega sklepaš, da email pošilja google, potem si nepismen.


Zakaj ze? zgleda uradno, kar pomeni, da je za laika uradno.

AnotherMe ::

This: "permanent hardware failure in Google directory" :)

torentino ::

Sicer gre za telefon, stvar je pa taka:
dobil sms/mms od samega sebe, v glavi je moja tel.št. in ime,
v telesu sporočila pa piše citat: "moje ime", ste prejeli novo foto-grafijo sporočilo: http://shortyz.co/KxOH2Fb?i=aph3C0mhr
.
Tale stvar je v obliki linka. Ma kdo kaj pojma? Telefon je Redmi note 3, dosedaj ni bilo nikakršnih izpadov. Antivirus telefona ne javi nič.

lp

Update: kliknil link na PC, pelje na google play, neko reklamarsko sranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: torentino ()

AC_DC ::

Lahko da jih kakšna nameščena aplikacija pošilja.

MrStein ::

Ponarediti številko pošiljatelja na SMS je še bolj preprosto kot za email. To je lahko kdorkoli poslal, od koderkoli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AnotherMe ::

MrStein je izjavil:

Ponarediti številko pošiljatelja na SMS je še bolj preprosto kot za email. To je lahko kdorkoli poslal, od koderkoli.

Link? :)

MrStein ::

Poišči debato o tem. Je bilo tudi v dnevnih novicah.
Tačas pa lahko pogledaš sms.najdi.si kjer pošljejo SMS s tvojim, mojim ali poljubnim pošiljateljem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

AnotherMe je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ponarediti številko pošiljatelja na SMS je še bolj preprosto kot za email. To je lahko kdorkoli poslal, od koderkoli.

Link? :)


za začetek:
SMS spoofing @ Wikipedia

AnotherMe ::

Saj teorija mi je jasna - ampak napisano je bilo da je to zelo enostavno, pa ni. Vsaj ne za povprečnega uporabnika.

MrStein ::

Kaj je povprečen uporabnik?
Vsakdo se lahko registrira na kakem servisu za (masovno) pošiljanje SMS-ov. Večina teh ponudnikov omogoča poljubno številko pošiljatelja. Kvečjemu pošljejo kontrolni SMS, kar lahko izvohaš z malo truda.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SumTingWong ::

Ne vem sicer v katero temo naj to dam, pa bom tukaj vprašal.

Nekaj tednov zdaj, me na Google Chrome vsakič ko odprem Aliexpress, Banggood, Geekbuying in podobne strani najprej preusmeri na referer.pro stran potem pa nazaj na AE/BG/GB, ampak z drugačno (referer) URL vsebino.



Sem kompletno zbrisal Google Chrome, pobrisal register in piškotke, ampak vsakič potem spet isto.

Kaj lahko naredim? Na netu ne najdem rešitve oziroma sploh karkoli o temu.

Daniel ::

Preglej Windows HOSTS datoteko, kam se usmerjajo zahtevki za te strani, če je slučajno kakšen vnos s tem imenom. Kot drugo s kakšno drugo napravo v domačem omrežju preveri, če dela normalno. Javi rezultate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

SumTingWong ::

Sem odprl tole hosts datoteko z "HostsMan", pa nikjer ne najdem tega referer.pro

Na Chromu v iOS deluje super. Oziroma kjerkoli drugje se povežem. Samo na temu računalniku me heca ...

Kaj se zgodi, če resetiram tole datoteko. Oziroma da pač backup naredim, pa dam na default.

Zgodovina sprememb…

Yacked2 ::

SumTingWong je izjavil:

Sem odprl tole hosts datoteko z "HostsMan", pa nikjer ne najdem tega referer.pro

Na Chromu v iOS deluje super. Oziroma kjerkoli drugje se povežem. Samo na temu računalniku me heca ...

Kaj se zgodi, če resetiram tole datoteko. Oziroma da pač backup naredim, pa dam na default.


To datoteko zna odpreti tudi notepad, samo more laufat z admin pravicami, če hočeš datoteko kaj popravit in shranit. Verjetno imaš na računalniku nek malware, naloži še program od malwarebytes in popucaj
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

SumTingWong ::

Imam ESET Antivirus, imam Malwarebytes Anti-Malware, naložil sem AdwCleaner (po priporočilo na neki strani), resetiral hosts file ... nič ne pomaga :(
Sem probal prešaltat na Opero in Firefox, pa mi Chrome najbolj sede.

Yacked2 ::

SumTingWong je izjavil:

Imam ESET Antivirus, imam Malwarebytes Anti-Malware, naložil sem AdwCleaner (po priporočilo na neki strani), resetiral hosts file ... nič ne pomaga :(
Sem probal prešaltat na Opero in Firefox, pa mi Chrome najbolj sede.


Hmm imaš kakšne čudne plugine, v tistem host fajlu ne rabiš načeloma ničesar edino mogoče 127.0.0.1 localhost
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Egii ::

SumTingWong je izjavil:

Ne vem sicer v katero temo naj to dam, pa bom tukaj vprašal.

Nekaj tednov zdaj, me na Google Chrome vsakič ko odprem Aliexpress, Banggood, Geekbuying in podobne strani najprej preusmeri na referer.pro stran potem pa nazaj na AE/BG/GB, ampak z drugačno (referer) URL vsebino.



Sem kompletno zbrisal Google Chrome, pobrisal register in piškotke, ampak vsakič potem spet isto.

Kaj lahko naredim? Na netu ne najdem rešitve oziroma sploh karkoli o temu.

Si pobrisal celotno lokalno mapo C:\Users\tvoj_račun\AppData\Local\Google tu not je ponavadi vsa ta navlaka.

MrStein ::

Yacked2 je izjavil:


Hmm imaš kakšne čudne plugine, v tistem host fajlu ne rabiš načeloma ničesar edino mogoče 127.0.0.1 localhost

Ne rabiš 127.0.0.1 že en čas (od Viste?).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SumTingWong ::

Imel sem ogromno vrstic z 0.0.0.0
Zdaj sem še Google mapo zbrisal pod AppData, pa da vidim še to.

SumTingWong ::

Upam da ne govorim prehitro, ampak zaenkrat se mi zdi problem rešen. Ne vem kaj je rešilo to, ampak sem vesel.

Hvala vsem, ki se podali predloge!

d4vid ::

SumTingWong je izjavil:

Upam da ne govorim prehitro, ampak zaenkrat se mi zdi problem rešen. Ne vem kaj je rešilo to, ampak sem vesel.

Hvala vsem, ki se podali predloge!


Za vsak slucaj zamenjaj se gesla na teh straneh. Da ne bo kako narocilo prevec...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

MrStein ::

0.0.0.0 je ponavadi zaščita proti zlonamernim stranem.
Torej blokada. Recimo Spybot ima to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SumTingWong ::

Ah, spet se je ponovilo :( Nič ... sem mislil v kratkem naresti format, pa bom zgleda malo pospešil zadevo. Upam da bo vsaj format pomagal.

crniangeo ::

če imaš windows 10 ne rabiš nobenega formata :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

d4vid ::

SumTingWong je izjavil:

Ah, spet se je ponovilo :( Nič ... sem mislil v kratkem naresti format, pa bom zgleda malo pospešil zadevo. Upam da bo vsaj format pomagal.


Chrome ima eno svojo muho. Ko se prijaviš v njega s svojim računom, ti namesti vtičnike (meni adblock namesti avtomatsko ko se vpišem). Tako, da poskusi še brez da se vpišeš, če si slučajno sedaj vpisan.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SumTingWong ::

Imam Windows 7. To sem pa opazil ja, da mi Chrome naloži vtičnike takoj po prijavi. Imam ene 4 vtičnike, skupaj z AdBlock Plus (ki pa se je malo poslabšal, spusti kar oglasov mimo).

Problem je, ker ni to čisto vsakič ko obiščem omenjene strani. Zdaj ko se mi je že tolikokrat to zgodilo, lahko rečem da skoraj 100% me preusmeri ob prvem obisku strani tisti dan.

BorutK-73 ::

Boljša zamenjava za Adblock je uBlock Origin. Še na bolhi ne teži da imam adblock.

The Player ::

Si bom sposodil to temo, da ne bom odpiral nove.

Skratka, danes ob 1 zjutraj sem dobil email od nekega Vietnamca Truong Tran z zadevo emaila: purchase order



email prihaja iz poštnega predala: truonghoaviet@gmail.com

nimam pojma kaj je to in kako je prišel do mene, saj nisem ničesar kupoval. Če pogooglam njegov ime ali poštni predal ne dobim ničesar konkretnega.

Kako naj reagiram? Maila še nisem odprl, saj se bojim virusa. Kakšna je možnost okužbe? Ali obstaja kak način, da mail poskeniram za viruse?

hvala!

SeMiNeSanja ::

Srečnež, če imaš samo en sam tak mail. Tega se dnevno razpošlje na tone, v upanju, da bo kakšen naivnež nasedel, ga premagal firbec za kaj se gre in prestopil vsa opozorila, dokler se ne bo okužil z nekim virusom ali trojancem.

Z Vietnamom najbrž ne posluješ, verjetno tudi ne prodajaš ničesar - torej lahko zadevo direktno pobrišeš brez da bi trenil z očesom.

MrStein ::

Če gledaš na spletu ( www.gmail.com ) lahko komot odpreš.
Da bi se tam okužil, bi bila velika sramota za Google.
Sploh če je vmes že minil kaki dan (in so spoznali morebitne probleme).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

Si neumen al kaj? Takih zadev se enostavno ne odpira in je skrajno neodgovorno to komurkoli govoriti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

MrStein ::

Ne, sem pametnejši od marsikoga.
Google pa še bolj.

A prilimamo statistike okužb preko gmail.com?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

Torej je tudi povsem nemogoče, da on v preko spleta v googlovem mailu klikne kak link in okuži pc npr?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Yacked2 ::

Furbo je izjavil:

Torej je tudi povsem nemogoče, da on v preko spleta v googlovem mailu klikne kak link in okuži pc npr?

Zakaj pa ne ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

MrStein ::

Furbo je izjavil:

Torej je tudi povsem nemogoče, da on v preko spleta v googlovem mailu klikne kak link in okuži pc npr?

Govora je bilo o odpiranju, ne pa zavestnemu nalaganju malware-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

A resno misliš, da bučman, ki odpre priponko, ne bo tudi klikal linkov notri?
Ali v mailu samem?

Zanje to ni nalaganje malwera.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Vprašanje je bilo, ali se lahko varno odpre (prikaže) sporočilo v gmail.com.
Odgovor je "da", razen če kdo dokaže obratno.

Naslednji korak (klikanje na bilo kaj v sporočilu) je že drugo vprašanje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

To mu bo zelo v tolažbo, ko bo z občutkom lažne varnosti odprl mail in takoj zatem kliknil na 'tracking info'.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

The Player ::

Furbo je izjavil:

To mu bo zelo v tolažbo, ko bo z občutkom lažne varnosti odprl mail in takoj zatem kliknil na 'tracking info'.


hehe, sm vam dal jabolko spora :D

brez skrbi, vem, da se s priponkami in linki širijo virusi in jih nimam namena klikat, ampak nikoli pa nisem bil 100% če se lahko okužiš samo s tem ko odpireš (prikažeš) email (brez da bi klikal na linke in priponke).

mislim, da bom mail kar lepo ignoriral in zbrisal, ampak bom še enkrat vprašal:

Se lahko okužim samo s tem, da mail odprem (da vidim njeno vsebino) in ga potem recimo izbrišem?

BorutK-73 ::

Če veš da je spam, zakaj bi sploh odpiral?!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaš račun je bil shekan This account has been hacked! Change your password right now!

Oddelek: Informacijska varnost
374027 (1975) Matija82
»

Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10523937 (10567) donvito
»

Amazon fax?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172388 (1956) qlabfgerka
»

Gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
475933 (4144) tattoo
»

Facebook

Oddelek: Omrežja in internet
193119 (2288) jedateruk

Več podobnih tem