» »

Nova KBM in menjava banke?

Nova KBM in menjava banke?

«
1
2

Jerry000 ::

Spet berem da bodo madzari kupili Nova KBM, in glede na to da od Abanke do zdaj da madzari kupujejo nekako mislim da to ne bo dobro. Kaj menite, se splača menjati banko in če ja, katera je dobra (s tem da bom rabil vzeti tudi kredit (stanovanjski) v bližji prihodnosti

CiClon ::

Kaj pa tebe mede? :))

Dvigni vse in vloži v kripto.

Kripto mesi ::

Ti že 3 leta jemlješ stanovanjski kredit :)) Počakaj še kakšnih 5 let.

kriptobog ::

V stumf

Horas ::

nč ne bo drgač, isto bo kot pod abanko in potem/sedaj.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

BCSman ::

Itak da bo drugace, vecja kot bo banka, vecji bodo stroski za komitente (vodenje racuna, paketi).

japapajade ::

nekih drastičnih sprememb ne bo, so kupili tudi SKB, pa lahko rečem da je imho šlo na bolje... je pa res da ta SKB že prej ni bil ravno da bi vriskal od veselja...

storitve pa itak vse banke dražijo, ukinjajo bankomate in poslovalnice, ker 100mio dobička ni dovolj.... če ni miljarda nismo nč nardil...

BCSman ::

Drugače pa na madžarskem se vsaka stvar zaračuna, dvig na bankomatu lastne banke, dvigi/pologi za šalterjem na banki, ipd.
Čudno da so pri nas dvigi na bankomatih lastnih bank še vedno zastonj.

Phantomeye ::

sej lahko letaš od banke do banke, ampak prej ali slej bo na koncu ena banka pri nas :D

Jerry000 ::

Kripto mesi je izjavil:

Ti že 3 leta jemlješ stanovanjski kredit :)) Počakaj še kakšnih 5 let.

Če ni, ni ;)

japapajade je izjavil:

nekih drastičnih sprememb ne bo, so kupili tudi SKB, pa lahko rečem da je imho šlo na bolje... je pa res da ta SKB že prej ni bil ravno da bi vriskal od veselja...

storitve pa itak vse banke dražijo, ukinjajo bankomate in poslovalnice, ker 100mio dobička ni dovolj.... če ni miljarda nismo nč nardil...

No, če bo šlo na boljše potem super. Sprašujem ker slišim folk ki pravijo da ni dobro da madzari kupijo. Ampak ok, bomo vidli očitno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

asdf_jklc ::

Sem komitent NKBM, sploh zaradi odlične mobilne aplikacije. Vendar ko bo nakup končan, bom banko zamenjal. Madžarom pač ne bom deval svojega denarja, preveliki ljubitelja rusov.

BCSman ::

Pazi, da ne gres na gorenjsko, ki je v lasti srbina. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

Patrik0 ::

Ko se skb in nkbm zdruzita potem vprasanje kaj bo. Ze prehodi na druge sisteme vorasaj kaj bo. Nove aplikacije nova mobilna in spletna banka, dvig cen in spet novi paketi itd.

BCSman ::

Ce bodo posiljevali z menjavo kartic, aplikacij, drazji paketi, se bo spet za vrnit na DH. Mene njihove kapitalisticne igrice z odkupi in preprodajami ne zanimajo.

krho ::

asdf_jklc je izjavil:

Sem komitent NKBM, sploh zaradi odlične mobilne aplikacije. Vendar ko bo nakup končan, bom banko zamenjal. Madžarom pač ne bom deval svojega denarja, preveliki ljubitelja rusov.

Ti pa si za hece. A to je tista aplikacija, ki jo moraš imeti, da lahko plačuješ preko interneta. In ki po vsaki nadgradnji Androida crkne za 2 meseca? Lani sta bili dve nadgradnji, kar pomeni, da po spletu nisem imel možnosti plačevati 4 mesece! To aplikacijo si lahko vtaknejo tja, kamor ne posije sonce.
Za potrjevanje plačevanja pa naj mi dajo nazaj SMSje, ki delajo tudi na navadni Nokii
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mtosev ::

Kdo je lastnik Nove KBM je meni vseeno. Sem pa njihov komitent.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Horas ::

krho je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Sem komitent NKBM, sploh zaradi odlične mobilne aplikacije. Vendar ko bo nakup končan, bom banko zamenjal. Madžarom pač ne bom deval svojega denarja, preveliki ljubitelja rusov.

Ti pa si za hece. A to je tista aplikacija, ki jo moraš imeti, da lahko plačuješ preko interneta. In ki po vsaki nadgradnji Androida crkne za 2 meseca? Lani sta bili dve nadgradnji, kar pomeni, da po spletu nisem imel možnosti plačevati 4 mesece! To aplikacijo si lahko vtaknejo tja, kamor ne posije sonce.
Za potrjevanje plačevanja pa naj mi dajo nazaj SMSje, ki delajo tudi na navadni Nokii


to je problem v uporabniku in njegovem telefonu ne appu.

meni in veliko drugim ki jih poznam nkbm mobilna in spletna banka delujeta odličns in BP.

eni ste res smešni kako jokate češ da je aplikacija za en k, a bistvu ste vi problem ker sami ne znate delat z tehnologijo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Tiger ::

mtosev je izjavil:

Kdo je lastnik Nove KBM je meni vseeno. Sem pa njihov komitent.

Trenutno ti je morda še vseeno, ko bodo čez 18 mesecev združili infomatiko in storitev obeh bank SKB in NKBM, pa ti morda ne bo vseeno, ker bodo vse spremenili (mobilno, spletno banko, nadomestila itd...)

Boobiz ::

glede na to, da SKB nima cenovno primerljivih paketov NKBMu bo najbrž vse skupaj res šlo na slabše. NKBM mobilna banka app je sicer OK, a bi bil bolj vesel če mdenarnico oz. potrjevanje nakupov integrirajo v sklop mobilne banke, da je ena aplikacija za oboje (kot ima SKB AFAIK).

Na splošno se mi zdi, da je folk že sprejel 8€ "paket" kot standard za bančne "usluge". Jebejo naj se s takim ropom pri belem dnevu, imo.
I'm drunk, what's your excuse?

link_up ::

8e? A nimajo komplet za 5e? Premium je pa 14.
In and Out

Boobiz ::

imaš prav, sem se zmotil. 5.8€ je osnovni paket, ki sicer smrdi a ne toliko, da bi bil neuporaben. paket za 8€ je pa že 9.8€. 8-O

rop pri belem dnevu anyhow.
I'm drunk, what's your excuse?

anketar ::

a ma kdo NLB digitalni? 1EUR/mesec kakšne izkušnje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

delavec44 ::

Samo če je NKBM večja od SKB, ne bi bilo smiselno da ostane infrastruktura in paketi od NKBM?

jocoj ::

Ali mogoče kdo ve, če je možno na njihovo predplačniško Visa kartico denar nakazati s kateregakoli računa, ali je potrebno prej nakazati preko njihove (sicer brezplačne) banknet aplikacije in potem na predplačniško Viso. Torej dva koraka, dvojno delo.

delavec44 ::

Direkt na kartico nakažeš, TRR in sklic imaš na zadnji strani kartice. Samo pazi, da ni čez mesečno omejitev 2k€.

jocoj ::

Torej je edina opcija v EU, da je stvar brezplačna, vključno s pošiljanjem fizične kartice, kar ostali ponavadi računajo okrog 10 EUR.

krho ::

Horas je izjavil:

krho je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

Sem komitent NKBM, sploh zaradi odlične mobilne aplikacije. Vendar ko bo nakup končan, bom banko zamenjal. Madžarom pač ne bom deval svojega denarja, preveliki ljubitelja rusov.

Ti pa si za hece. A to je tista aplikacija, ki jo moraš imeti, da lahko plačuješ preko interneta. In ki po vsaki nadgradnji Androida crkne za 2 meseca? Lani sta bili dve nadgradnji, kar pomeni, da po spletu nisem imel možnosti plačevati 4 mesece! To aplikacijo si lahko vtaknejo tja, kamor ne posije sonce.
Za potrjevanje plačevanja pa naj mi dajo nazaj SMSje, ki delajo tudi na navadni Nokii


to je problem v uporabniku in njegovem telefonu ne appu.

meni in veliko drugim ki jih poznam nkbm mobilna in spletna banka delujeta odličns in BP.

eni ste res smešni kako jokate češ da je aplikacija za en k, a bistvu ste vi problem ker sami ne znate delat z tehnologijo.

Se pravi je problem v uporabniku, ko zažene m denarnico in dobi nazaj app has unexpect dy stopped. Daj mal poglej ocene na m denarnico in komentarje pa potem fantaziraj. Vsaka nadgradnja androida 11->12->13->13.1 denarnica ne dela
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Patrik0 ::

vprašanje kaj bo, nkbm je sicer vecja od skb-ja. morda se bodo zdruzili, zaceli zapirat viska poslovalnice in bo ena skupna banka OTP BANKA, ne bo vec skb-ja in ne nkbm, kaj pa ves. bodzaprli nekaj poslovalnic, bodo dolocili novi sedez, nova ebanka nove kartice itd, vprašanje kaj bo...

Horas ::

ste dobili komitenti nkbm obvestilo po mejlu, nič posebnega zaenkrat. edin novi logotip zelene barve nkbm otp group.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

wajdouc ::

Boobiz je izjavil:

imaš prav, sem se zmotil. 5.8€ je osnovni paket, ki sicer smrdi a ne toliko, da bi bil neuporaben. paket za 8€ je pa že 9.8€. 8-O

rop pri belem dnevu anyhow.

Jaz plačujem 2.7€ za transakcijski račun in mi nič ne manjka. Kaj vam osebno ponujajo ostali paketi za razliko od transakcijskega, da ste pripravljeni plačati več?

Patrik0 ::

Pa je uradno, z danasnjim dnem je madzarska otp grupa postala lastnik nove kbm. Novi logotip bo isti kot pri skb banki. Obe anki se bosta zdruzili v naslednjem letu-letu in pol. Mreza bankomatov pa bo na voljo prej. To je danes blo sporoceno s stani nkbm, obvestilo je na povezavi nkbm.si/otp.

 Novi logotip

Novi logotip

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Patrik0 ()

Boobiz ::

wajdouc je izjavil:

Boobiz je izjavil:

imaš prav, sem se zmotil. 5.8€ je osnovni paket, ki sicer smrdi a ne toliko, da bi bil neuporaben. paket za 8€ je pa že 9.8€. 8-O

rop pri belem dnevu anyhow.

Jaz plačujem 2.7€ za transakcijski račun in mi nič ne manjka. Kaj vam osebno ponujajo ostali paketi za razliko od transakcijskega, da ste pripravljeni plačati več?


odvisno kaj rabiš. pri teh paketih so ponavadi vsaj UPN plačila zastonj, kar ti lahko hitro prinese razliko, če moraš plačat polno provizijo pri plačilu položnic. Ne zagovarjam teh paketov, ker so itak čisto lopovstvo, a če že je treba sodelovat v tej noriji, mi je v interesu, da je čimceneje (in brez nepotrebnih neumnosti).
I'm drunk, what's your excuse?

Dober dan ::

Glede na to, da smo na tech forumu, bi čkovek pričakoval, da bo 3/4 uporabnikov na Intesi. Kako, da temu ni tako? Pa pustimo sedaj fintech ob strani.

grablje ::

če že sprašujete za mnenje : mene prav nič ne briga kaj se dogaja kdo je nov lastnik, edino kar si želim je da ostanejo iste aplikacije za online banking.
@Dober dan : kaj imaš s to inteso? Google play , apple pay, ne rabim

aja že k smo pri temu.. Js nevem kako je lahko ta NKBM tako glupa da na njihovi aplikaciji ni možnosti flik plačila, na intesa pa en klik in maš flik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grablje ()

asdf_jklc ::

@krho: meni Bankanet in MDenarnica delata odlično in se ne spomnem, kdaj je app crashnil. Je pa res, da sem na iOS in ne na Androidu.

Kakorkoli že, konec tedna ne bom več njihov komitent. Madžarov pač ne mislim podpirat.

BCSman ::

Ne vidim razlike al so madžari al srbi, oboje so okupatorji.

link_up ::

jaz pa morda razmislim o premiku zopet na nkbm, ker rdece nisem trpel. Ce bo zelena je pa druga pesem.
In and Out

Boobiz ::

Dober dan je izjavil:

Glede na to, da smo na tech forumu, bi čkovek pričakoval, da bo 3/4 uporabnikov na Intesi. Kako, da temu ni tako? Pa pustimo sedaj fintech ob strani.


pojasni mi, kaj ima Intesa da je toliko boljše (oz. manj slabo)?
I'm drunk, what's your excuse?

lithium ::

Imajo dober paket Digital - ima namreč apple pay, google pay, vključeno neomejeno plačil UPN, neomejeno dvigov na tujih bankomatih, vse to eno leto zastonj, potem 2.99EUR

Negativno: zanič obrestne mere na depozite.
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lithium ()

Kodi ::

Ali njihova predplačniška kartica omogoča brezstično plačevanje preko mobitela?

trololololo ::

offtopic oz. je pa v temi: katera banka v SLO omogoča odpiranje računa brez siljenja, da moraš prenest plačo k njim. ne rabim nobenih storitev, razen spletno ali mobilno banko, da lahko izvedem transakcijo ali pogledam stanje. čimceneje valda. rabim spot za parkirat nekaj dinarjev.

Blaz90 ::

UniCredit Digitalni paket:
- pol leta zastonj
- mesečni strošek vodenja računa 0,90 EUR
- enostavno lahko dobiš 30 EUR nagrade, kar pomeni, da imaš dejansko 3+ leta zastonj račun

https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...

Jerry000 ::

Pa še kolikor gledam ma UniCredit res dobre ponudbe kreditov (vsaj preko informativnih izračunov), so najcenejši.

Patrik0 ::

delavec44 je izjavil:

Samo če je NKBM večja od SKB, ne bi bilo smiselno da ostane infrastruktura in paketi od NKBM?


Ja in to tudi bo. So iz skbja sporocili, da bodo ime preimenovali v OTP Banka, imeli bomo vec bankomatov, manj poslovalnic, komitenti skb pa bomo prelai na digitalno infrastrukturo Bankanet-a in dobili bomo verjetno nove kartice (morfa tudi nove stevilka trr-jev).
Tako je bilo povedano za enkrat. Sedaj so nacrti zdruzitve zakljuceni, postopek zdruzitve se pricne zgodaj jeseni 2023 (sep/okt) in se konca v drugi polovici poletja 2024 (jul/avg).
To pa je vse kaj so nam z skbja sporocili.

BCSman ::

Slutim da bo ta komplet paket pri novikbm ki je sedaj 5eur naenkrat postal 10eur. Ko banke postanejo še večje imajo še večje stroške, ki jih seveda prenesejo na komitente.

Jerry000 ::

Jaz nimam nobenega paketa, pa me skos kličejo naj grem na paket, se ne dam in ne grem na te njihove glupe pakete.

Lonsarg ::

Jaz ko sem šel na SKB S paket mi je mesečni strošek padel za 1EUR, glede na prej ko je bilo posebej online+infoSMS+nakazila obračunano. Tak da niso kar vsi paketi slabi, je čisto case by case, pač treba si preračunat.

Madžarsko lastništvo OTP banke me je sprva malo motilo, ampak sem pogooglal in je Madžarskega lastništva samo 49%, ker je veliko Evropskih institucij vložilo v to banko. Tak da je OTP bolj Evropska korporacija kot pa Madžarska firma, imajo pa svoje korenine in sedež na Madžarskem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Horas ::

Jerry000 je izjavil:

Jaz nimam nobenega paketa, pa me skos kličejo naj grem na paket, se ne dam in ne grem na te njihove glupe pakete.


vjremi da te cenj pride, s paketom, recimo nkbm za 4.99€ maš veliko stvari. kr poglej si.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Jerry000 ::

Ne vem, po preračunih me dražje pride, sicer to govorim o par centih seveda

link_up ::

a imas samo dve poloznici na mesec?
In and Out
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako bo po novem pri skb in nkbm ebančništvo?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
899548 (526) Tene
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11920286 (2128) delavec44
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19055674 (5197) cortez
»

Nova KBM - nakup OTP družbe

Oddelek: Loža
121773 (1059) WizzardOfOZ
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16632243 (15339) nejc_nejc

Več podobnih tem