» »

Windows longhorn

Windows longhorn

J@n ::

Kako se vam zdijo novi windowsi longhorn?

Gandalfar ::

Recimo, da ti verjamo, da si developer in imas dostopa. Recimo, da verjamemo tudi ostali. Brez debate o viru. Seveda pa ste vabljeni, da sporocite svoj build number, da boste vedeli, ce o isti verziji debatirate.

Sims ::

Strašno nakičeni, tako kot XP. Kaj več pa ne morem povedat. Par slik je tukaj.

LINK

Klikne se na Bildergalerie: Longhorn.

LP,

Sims

undefined ::

Bomo pa Longhorn Server verzijo potegnil, ta pa ne bo tako nakičena. :)

J@n ::

Ce so viri recimo iz www.microbeta.net so cisto legalni...

Drugace pa: Moti me velika ura saj je tista manjsa, ko jo imamo v xp-jih cisto v redu. Ne vem pa zakaj stalno nekaj silijo na net.

Mercier ::

Zakaj je (zakaj se uporablja) "pomanjšano namizje" na desni strani nad uro?

andrej ::

IceMan: Server verzija sploh ne obstaja ;)

1. To kar sedaj predstavlja Longhorn je samo developer preview. gre se samo za to, da se developerji spoznajo z novim API-jem.

2. Ce pa instaliras longhorn samo tak pa tak ni velike razlike v premerjavi z XP-ji, se posebej ce ne ves kam mores pogledat.

3. longhorn je za obicajnega uporabnika neuporaben.

4. za vse, ki pa jih zanimajo nove tehnologije pa je lonhorn zelo zelo zanimiv.

5. dosti legalnih informacij je na www.longhornblogs.com ;)

undefined ::

> IceMan: Server verzija sploh ne obstaja ;)

Tud Longhorn Retail ne obstaja, what's your point? Sem pa siguren, da bo obstajal NT 6.* server prej al slej. ;)

andrej ::

saj se nihce ne pogovarja o retail verziji ;)

undefined ::

> saj se nihce ne pogovarja o retail verziji ;)

Sej se tud nihče ne pogovarja o sedanji Server verziji. ;)

andrej ::

no rekle si da bomo dobomo downloadali server verzijo, kar je odprto interpretaciji... ;)

Tr0n ::

Jaz se vedno cakam na max 100 mb sistem install, ki bo namestil in aktiviral samo tisto, kar rabi in kaj mu ob setupu dolocis. Minimiziran/optimiziran Windows ce tako hocete :).

KTr1sk ::

A je kdo preizkusil vezijo Build 4051? A se že da uporabljat namesto winXp, s tem mislim da bil delala približno enako hitro kot win xp na proc.1700+ , ker enkrat sem si inštaliral neko alpho verzijo Codname Longhorn in je delala zelo počasi, zato sem jo dol vrgu.
I love "našminkane" windowse:D

andrej ::

Tomaz: kot sem ze prej povedal velja tudi za 4051. Je strasno pocasno in nima not nic pametnega za navadne uporabnike. Pazi, gre za pre-beta verzijo! pa se tudi dosti bugov je notri...

TrOn: vse bolj kaze, da tega ne bos dozivel...

IceIceBaby ::

andrej, zakaj MS ne naredi enga lepega OSa ? Pri vsem denarju bi pa ja lahko plačali eno ekipo designerjev ki bi stvari še iz tega stališča mal popravili. Men gre prou na bruhanje tista default XP tema. Takoj na classic preklopim (ki je tudi grda in zastarela, ampak vsaj ne bode tolk v oči) tisti screenshoti od iCemana pa tudi niso nič obetavni. Sux to.

andrej ::

kst: MS dela na tem. Glede na zadeve, ki jih LH sedaj podpira imajo res veliko moznosti.

kot sem ze prej napisal je nov graficni vmesnik velika skrivnost. niti vecina MS zaposlenih se ni vidla ta pravega UI-ja, kaj sele kdo izven... mi lahko zdaj samo cakamo, kaj bodo naredli...

root987 ::

Kako se sploh postane developer? Nikdar kaj zasledil na spletni stran od m$.

Sicer pa: Kaj potem z temi windowsi igre že delajo? :) Današnje se ve.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

undefined ::

Zaenkrat mi še ni uspelo usposobit grafične, ne na VPC, ne na VMWare, za grabljenje spodobnih slikostrelov. Ko to enkrat uredim, pričakujte nadaljne objave v tej temi. :)

Spajky ::

TrOn, obstaja www.litepc.com .... :-) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

tx-z ::

zakaj je zuni že ta predizadjna verzija al kera že, če pa original izide šele čez 3leta??
tx-z

andrej ::

deloper je razvijalec. To postanes pac takrat ko pises programe ;)

iceMan: dela bp v vmware.

zigam: prvic zato, da dobijo developerji prvi stik s sistemov in tako partnerji dobijo vec vasa za pisanje Longhorn aplikacij. drugi razlog je, da MS dobi povratne informacije od uporabnikov, kar jih moti, kar bi se radi, itd...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157948 (7948) SunCell
»

Namen Windows Longhorna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
735025 (5025) minmax
»

Za dolgočasen petkov večer: Windows Longhorn Build 4051

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
222077 (2077) andrej
»

Fedora Core 1 je zunaj ...

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
162481 (2481) undefined
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574311 (3348) undefined

Več podobnih tem