» »

CSD in racuni v tujini

CSD in racuni v tujini

Temo vidijo: vsi
«
1
2

jaoboze ::

Ima CSD pogled tudi v racune v tujini? Namrec retardirano mi je, da mi za izracun cene vrtca gledajo visino place, potem mi pa k temu pristejejo se stanje na varcevalnem racunu pri Intesi, ceprav sem denar na varcevalni racun dajal od place. Torej po domace mi prihodek 2x upostevajo. Ce bi namesto na Intesi, prihranke imel na Revolutu, bi bilo kaj drugace?

kixs ::

Imajo vse podatke. Pred leti si moral recimo za N26 sam poslati stanje. Vsaj od lani pa dobijo avtomaticno.

Placo logicno upostevajo samo enkrat. Vse ostalo gre za tvoje dohodke in premozensko stanje, upostevajo cisto vse.

kriptobog ::

Ce gre za manj kot 50k prihrankov jih vrzi na nek broker, recimo na traders republic ali interactive brokers. Pa imas skrito, pa se nekaj malega obresti bos dobil na neinvestiran kes.
To da upostevajo prihranke dodatno je debilizem brez primere oz "nagrada", ker si nekaj privarceval.

buttcrack ::

O kakšnih obrestih pa je tu govora? Je kakšen inactivity fee, če imaš samo parkiran denar?

Furbo ::

Kupiš par zlatnikov, pa je.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

kriptobog ::

buttcrack je izjavil:

O kakšnih obrestih pa je tu govora? Je kakšen inactivity fee, če imaš samo parkiran denar?


traders global ti da 2% letno, nakazuje mesecno. Samo na parkiran denar. Nimas inactivity feeja

borisk ::

no dej poglaj kolk di dejansko upoštevajo k cenzusu glede na privarčevani denar. Drgač pa pojd na CSD pa reč da šparaš za stanovanje ali obnovo hiše. vsaj tak mi je rekla svetovalka ko sem ji rekel da bom vzel kredit za hišo.

user4683 ::

CSD ima vpogled tudi v podatke iz borzno posredniških hiš (in še v kakšnih 20 drugih virov). 51. člen ZUPJS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

kikach ::

Kolikor je meni znamo CSD nima dostopa do stanja na računu v Avstriji. Oni samo lahko vidijo, da imas racun v kolikor si ga prijavil stanja pa ne, ker ga banka ne sporoča.

Alayne ::

Jaz imam že leta varčevalni racun locen v AT. Stanja ne vidijo. Ampak itak obracunajo nek minimalni dobicek od obresti na to. Tudi ce imas 100k gor gre za par eur razlike na mesec, ki jo upostevajo.

Mene bolj moti kako mi placo racunajo. V AT ni loceno malica in prevoz in je zato neto visji. V SLO pa je vse to ekstra na neto. Jebiga je vedno polno za placat. Eni so vlagali neke pritozbe in uspeli nekaj dosezt, ampak to je veliko truda za malo muzike.

Bo pa vsaj penzija visja, ce pridem do nje.

Poanta: vidijo, da imas racun, ne pa stanja. Meni vidijo samo IBAN od tekocega, varcevalnega, ki je vezan na tekocega, pa sploh ne. Zato "varcujem" tam.

lucky13 ::

CSD zahteva izpisek za mesec v katerem ti naredijo izračun za otroški dodatek. Tako je bilo pri meni. Za račun pri N26.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lucky13 ()

link_up ::

naj te mama, ata, babi, dedi, brat ... pooblastijo na varcevalni racun. :)
In and Out

Invictus ::

kriptobog je izjavil:

Ce gre za manj kot 50k prihrankov jih vrzi na nek broker, recimo na traders republic ali interactive brokers. Pa imas skrito, pa se nekaj malega obresti bos dobil na neinvestiran kes.
To da upostevajo prihranke dodatno je debilizem brez primere oz "nagrada", ker si nekaj privarceval.

No ja, ko so to začeli gledati, je bil prejemnik socilane pomoči, ki je imel na račiunu 16 milijonov :).

Ne vem kaj folk, ki ima denar, tišči po tistih par fičnikov na CSD. Sam v zobe se jim daješ, ker tiste kjrave tam imajo dobesedno vpogled v vse. Če te vzamejo na piko, potem to ve cela vas.

CSD bi morali ukiniti, pa bi bilo dovolj keša za zastonj vrtce...

Poleg tega je tako ali tako ironija, da si zaposlen in rabiš socialno pomoč.

Plus tega bi bil lahko otroški dodatek avtomatizem, in nediskriminatoren.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

johnnyyy ::

kriptobog je izjavil:

Ce gre za manj kot 50k prihrankov jih vrzi na nek broker, recimo na traders republic ali interactive brokers. Pa imas skrito, pa se nekaj malega obresti bos dobil na neinvestiran kes.
To da upostevajo prihranke dodatno je debilizem brez primere oz "nagrada", ker si nekaj privarceval.

Ta je dobra. Imaš parkirano na fiduciranem računu brokerja in "nihče" ne ve, da imaš.

Alfonso ::

Alayne je izjavil:

Jaz imam že leta varčevalni racun locen v AT. Stanja ne vidijo. Ampak itak obracunajo nek minimalni dobicek od obresti na to. Tudi ce imas 100k gor gre za par eur razlike na mesec, ki jo upostevajo.

Mene bolj moti kako mi placo racunajo. V AT ni loceno malica in prevoz in je zato neto visji. V SLO pa je vse to ekstra na neto. Jebiga je vedno polno za placat. Eni so vlagali neke pritozbe in uspeli nekaj dosezt, ampak to je veliko truda za malo muzike.

Bo pa vsaj penzija visja, ce pridem do nje.

Poanta: vidijo, da imas racun, ne pa stanja. Meni vidijo samo IBAN od tekocega, varcevalnega, ki je vezan na tekocega, pa sploh ne. Zato "varcujem" tam.


Zakaj bi ti karkoli dobil od slovenskih davkoplačevalcev če delaš in plačuješ davke in prispevke v Avstriji?

sbawe64 ::

Alfonso je izjavil:

Alayne je izjavil:

Jaz imam že leta varčevalni racun locen v AT. Stanja ne vidijo. Ampak itak obracunajo nek minimalni dobicek od obresti na to. Tudi ce imas 100k gor gre za par eur razlike na mesec, ki jo upostevajo.

Mene bolj moti kako mi placo racunajo. V AT ni loceno malica in prevoz in je zato neto visji. V SLO pa je vse to ekstra na neto. Jebiga je vedno polno za placat. Eni so vlagali neke pritozbe in uspeli nekaj dosezt, ampak to je veliko truda za malo muzike.

Bo pa vsaj penzija visja, ce pridem do nje.

Poanta: vidijo, da imas racun, ne pa stanja. Meni vidijo samo IBAN od tekocega, varcevalnega, ki je vezan na tekocega, pa sploh ne. Zato "varcujem" tam.


Zakaj bi ti karkoli dobil od slovenskih davkoplačevalcev če delaš in plačuješ davke in prispevke v Avstriji?

Ker je davčni rezident Slo ?
2020 is new 1984
Corona World order

BlaY0 ::

borisk je izjavil:

no dej poglaj kolk ti dejansko upoštevajo k cenzusu glede na privarčevani denar...

This ^^^

Jaz sem enkrat (15 let nazaj) to preračunaval in prišel do ugotovitve, da ni bistvene razlike ali imaš 2k, 20k ali 200k prihrankov, ob predpostavki da imaš plačo vsaj malo nad povprečjem.

Drugače pa tako kot je že nekdo napisal, ko daš vlogo pogledajo. Torej takrat vzameš vse ven in čez en mesec daš nazaj potem pa to funkcijo vržeš v while true;[funkcija];sleep 360d;done.

Invictus ::

BlaY0 je izjavil:

Torej takrat vzameš vse ven in čez en mesec daš nazaj potem pa to funkcijo vržeš v while true;[funkcija];sleep 360d;done.

In fašeš obisk FURSa zaradi pranja denarja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

matobeli ::

0.17% je bila letos upoštevana letna obrestna mera. Če maš miljon v premoženju se ti pri 4 članski familiji pozna lih 35.4€/mesec. To je od oka tolk kot se bo enim poznal dvig minimalne plače.

Old Spice ::

Ali kdo ve, če se te plačilne razrede (znesek dohodka) v katere padejo starši vsako leto prilagaja? Glede na inflacijo, bi bilo namreč smiselno, da se meje dvignejo za vsaj 10%.

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Torej takrat vzameš vse ven in čez en mesec daš nazaj potem pa to funkcijo vržeš v while true;[funkcija];sleep 360d;done.

In fašeš obisk FURSa zaradi pranja denarja...

Pa kaj pol. Rečeš da si ga hoterl nabasati v pouštr pol si si pa premislil. Dal si gor toliko kot si vzel dol, izvor pa itak lahko dokažeš.

matobeli je izjavil:

0.17% je bila letos upoštevana letna obrestna mera. Če maš miljon v premoženju se ti pri 4 članski familiji pozna lih 35.4EUR/mesec. To je od oka tolk kot se bo enim poznal dvig minimalne plače.

Točno tako.

Old Spice je izjavil:

Ali kdo ve, če se te plačilne razrede (znesek dohodka) v katere padejo starši vsako leto prilagaja? Glede na inflacijo, bi bilo namreč smiselno, da se meje dvignejo za vsaj 10%.

To določa zakon (ZDoh-2).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Alfonso ::

sbawe64 je izjavil:

Alfonso je izjavil:

Alayne je izjavil:

Jaz imam že leta varčevalni racun locen v AT. Stanja ne vidijo. Ampak itak obracunajo nek minimalni dobicek od obresti na to. Tudi ce imas 100k gor gre za par eur razlike na mesec, ki jo upostevajo.

Mene bolj moti kako mi placo racunajo. V AT ni loceno malica in prevoz in je zato neto visji. V SLO pa je vse to ekstra na neto. Jebiga je vedno polno za placat. Eni so vlagali neke pritozbe in uspeli nekaj dosezt, ampak to je veliko truda za malo muzike.

Bo pa vsaj penzija visja, ce pridem do nje.

Poanta: vidijo, da imas racun, ne pa stanja. Meni vidijo samo IBAN od tekocega, varcevalnega, ki je vezan na tekocega, pa sploh ne. Zato "varcujem" tam.


Zakaj bi ti karkoli dobil od slovenskih davkoplačevalcev če delaš in plačuješ davke in prispevke v Avstriji?

Ker je davčni rezident Slo ?


Plačuje samo razliko do slovenskih davkov, koristi pa na polno. Naj dobi dodatke v Avstriji.

Invictus ::

BlaY0 je izjavil:


Pa kaj pol. Rečeš da si ga hoterl nabasati v pouštr pol si si pa premislil. Dal si gor toliko kot si vzel dol, izvor pa itak lahko dokažeš.

Ne gre.

Beri malo časopise...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DeeJay ::

vsi bi se izogibal davkov, na drugi strani pa pizdijo, kok je država u kurcu :)
Don't f with me.

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:

BlaY0 je izjavil:


Pa kaj pol. Rečeš da si ga hoterl nabasati v pouštr pol si si pa premislil. Dal si gor toliko kot si vzel dol, izvor pa itak lahko dokažeš.

Ne gre.

Beri malo časopise...

Gre gre. V časopise pišejo novinarji...

DeeJay je izjavil:

vsi bi se izogibal davkov, na drugi strani pa pizdijo, kok je država u kurcu :)

Ne, samo tisti ki se jih izogibajo in jih dobijo pol pizdijo. Ostali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kriptobog ::

DeeJay je izjavil:

vsi bi se izogibal davkov, na drugi strani pa pizdijo, kok je država u kurcu :)


Problem davkov je, da so vedno visji, storitve pa vedno slabse. Ce bi imeli dobre storitve se sploh ne bi pritozevali.

DeeJay ::

To je vse povezano. Osnovni problem je, da se jih preveč folka izogiba (delo na črno, oddaja na črno, skrivanje premoženja, slamnata podjetja, in še in še in še...) in premalo odkrije.
Če bi vsi plačeval tolk kot morjo, bi bli tud davki nižji in boljše storitve.
Don't f with me.

Invictus ::

Ne, ne bi bili.

V tem slovenskem sranju, kjer vsi sanjajo, kako ne bi nič delali, to pač ne gre.

Zato folk skriva denar.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DeeJay ::

Seveda, dokler bo miselnost egoistična, bomo tam kjer pač smo in bo država, da preživi, lahko samo večala davke in bolj brusila palico za tiste, ki se jih hočjo izogibat. Folk bo pa še bl "optimiziral" in bežal ven.
Seveda pa tud gospodarsko politične korupcijske afere nič ne pripomorejo k vsemu skupi.
Don't f with me.

Pat_MaGroin ::

Nekdo z 2k neto da državi 70% zasluženega. Kam pri pizdi matrni bi se vi dvignil davke?

Alfonso ::

Ne seri, javni sektor se v Sloveniji že leta samo krepi. Tako po številu kot po masi za plače. Folku je dost tega futranja čedalje večje množice.

BlaY0 ::

kriptobog je izjavil:


Problem davkov je, da so vedno visji, storitve pa vedno slabse. Ce bi imeli dobre storitve se sploh ne bi pritozevali.

To se ti samo zdi. Preveri malo kako je bilo 5, 10, 20, 50 let nazaj, kakšne storitve si dobil takrat.

Alfonso je izjavil:

Ne seri, javni sektor se v Sloveniji že leta samo krepi. Tako po številu kot po masi za plače. Folku je dost tega futranja čedalje večje množice.

Hja, mel bi pa še vedno vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kriptobog ::

BlaY0 je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Problem davkov je, da so vedno visji, storitve pa vedno slabse. Ce bi imeli dobre storitve se sploh ne bi pritozevali.

To se ti samo zdi. Preveri malo kako je bilo 5, 10, 20, 50 let nazaj, kakšne storitve si dobil takrat.


Kaksne so bile pa 1000 let nazaj? Ne seri z brezveznimi primerjavami. Dejstvo je, da nam visajo davke, kvalitete storitev pa ne.
Kar pa folk se bolj moti je pa to, da delas ko fuknjen, da zasluzis vec kor povprecno placo, in potem te posvod oberejo in ti na koncu meseca ostane manj, kot nekomu, ki je cele dneve doma. Imamo visoke kazni za uspeh. Neumno je ze, da moram za nagrado za uspeh placevati 600e mesecno vrtca, medtem ko ga nekateri skoraj nic, samo zato ker se jim ni dalo v lajfu nic narediti iz sebe. Potem je pa nagrajen se z visokimi otroskimi dodatki in ve vem s cim vse. Za koga ze? Ni cudno, da zeli folk skrivati denar.

Furbo ::

johnnyyy je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ce gre za manj kot 50k prihrankov jih vrzi na nek broker, recimo na traders republic ali interactive brokers. Pa imas skrito, pa se nekaj malega obresti bos dobil na neinvestiran kes.
To da upostevajo prihranke dodatno je debilizem brez primere oz "nagrada", ker si nekaj privarceval.

Ta je dobra. Imaš parkirano na fiduciranem računu brokerja in "nihče" ne ve, da imaš.

Ma vsak dan se manjšajo opcije skrivanja, vse več je dogovorov in zahtev o poročanju, ki jih maskirajo v 'boj proti terorizmu'. Jaz se na to ne bi zanašal, kup rizikov vidim v tem.

Kot rečeno, kupiš zlatnik ali srebrno palico, pa si zmagal. Ali pa denar pod povšter.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Alfonso ::

kriptobog je izjavil:

Ce gre za manj kot 50k prihrankov jih vrzi na nek broker, recimo na traders republic ali interactive brokers. Pa imas skrito, pa se nekaj malega obresti bos dobil na neinvestiran kes.


Kaj ti misliš da imaš skrito? FURS dobi podatke o fiduciarnim računih in njih stanju pri evropskih brokerjih, preverjeno.

BlaY0 ::

Alfonso je izjavil:


Kaj ti misliš da imaš skrito? FURS dobi podatke o fiduciarnim računih in njih stanju pri evropskih brokerjih, preverjeno.

Zakaj potem nas plebejce pozivajo, da prijavimo račune, če itak že vse sami dobijo?

Alfonso ::

BlaY0 je izjavil:

Alfonso je izjavil:


Kaj ti misliš da imaš skrito? FURS dobi podatke o fiduciarnim računih in njih stanju pri evropskih brokerjih, preverjeno.

Zakaj potem nas plebejce pozivajo, da prijavimo račune, če itak že vse sami dobijo?


To pa njih vprašaj. Meni so težili že ene 8 ali več let nazaj zakaj nisem prijavil trgovalnega računa. Sem ji kazal zakon kjer je pisalo, da trgovalnega računa ni potrebno prijaviti pa so mi trdili da ga moram, ker je to tudi bančni račun. Imeli so pa podatek s strani brokerja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

BlaY0 ::

V zakonu (zadnič sem ga citiral) piše da določene podatke dobijo po uradni dolžnosti in jih apdejtajo, za tiste ki jih ne dobijo po uradni dolžnosti pa jih vseeno dobijo, morajo pa po uradni dolžnosti apdejtat. Tko da res ne vem, zakaj to eksplicitno zahtevajo tudi od nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kixs ::

Sej, ce nisi ravno na minimalcu, itak takoj pades v najvisji razred in ne dobis nicesar.

sonar1 ::

odprl sm revolut račun, a ga je treba prijavit ?

DeeJay ::

sonar1 je izjavil:

odprl sm revolut račun, a ga je treba prijavit ?

ja
Don't f with me.

sonar1 ::

DeeJay je izjavil:

sonar1 je izjavil:

odprl sm revolut račun, a ga je treba prijavit ?

ja

za Wise sem poslal pismo na furs kake 2 leti nazaj... Za revolut pa se mi ne da pisat pisma, lahko na kakšen email pošljem?

DeeJay ::

Zakaj bi karkoli pošiljal? Vse lahko urediš preko spleta, rabiš pa certifikat.
https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...
Don't f with me.

BlaY0 ::

Gre tudi prek maila. Nazadnje sem jaz uredil kar prek maila brez obrazca DR-03.

sonar1 ::

BlaY0 je izjavil:

Gre tudi prek maila. Nazadnje sem jaz uredil kar prek maila brez obrazca DR-03.

kateri mail pa ?

BlaY0 ::

Kar na info tvoje izpostave pošlji vprašanje potem te pa itak kontaktira kontrolor z osebnega @gov.si naslova in se tam zmenita. Samo napiši že na začetku, če bi šlo po mailu ker nimaš certifikata, trenutno pa se nahajaš v tujini in bi to rad čim prej rešil. Jaz nisem imel dokazila o datumu odprtja in sem jim samo napisal odprt je bil takrat in takrat, častna pijonirska. In je bilo zadosti.

Še tale link:

https://www.fu.gov.si/fileadmin/Interne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

buttcrack ::

kriptobog je izjavil:

buttcrack je izjavil:

O kakšnih obrestih pa je tu govora? Je kakšen inactivity fee, če imaš samo parkiran denar?


traders global ti da 2% letno, nakazuje mesecno. Samo na parkiran denar. Nimas inactivity feeja

tnx

sonar1 ::

BlaY0 je izjavil:

Kar na info tvoje izpostave pošlji vprašanje potem te pa itak kontaktira kontrolor z osebnega @gov.si naslova in se tam zmenita. Samo napiši že na začetku, če bi šlo po mailu ker nimaš certifikata, trenutno pa se nahajaš v tujini in bi to rad čim prej rešil. Jaz nisem imel dokazila o datumu odprtja in sem jim samo napisal odprt je bil takrat in takrat, častna pijonirska. In je bilo zadosti.

Še tale link:

https://www.fu.gov.si/fileadmin/Interne...

hvala sam mislim da bom šel osebno oddat... Nikjer ni obrazca samo za račun v tujini oziroma na furs strani se ga ne da pobrat. Moj računovodkinja ima dostop do mojih e davkov, lahko njo zadolžim da mi prijavi račun?

BlaY0 ::

Kako da ne? Tukaj imaš vse potrebno:

https://www.fu.gov.si/poslovni_dogodki_...

sonar1 ::

BlaY0 je izjavil:

Kako da ne? Tukaj imaš vse potrebno:

https://www.fu.gov.si/poslovni_dogodki_...



ni možno pobrat ničesar, ikonce so un clickable .. Tko da nimam kje dobit tega obrazca.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko prihrankov imate? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60757530 (20651) Mato989
»

Ležarina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10617813 (6021) Jerry000
»

Kam s prihranki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14524557 (16473) FrRoSt
»

Dvig prihrankov in hramba gotovine, kako zagotoviti sledljivost za FURS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10018662 (9900) Mato989
»

Varčevanje v banki DA/NE in nadzor države (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10323071 (20764) Furbo

Več podobnih tem