» »

Razlika kvalitete med izdelki v trgovini

Razlika kvalitete med izdelki v trgovini

1 2 3
4
»

starfotr ::

Barila je res največji šrot. V Italiji nihče ne je tega. Zdi se mi, kot da je narejena samo za izvoz.

Pri nas je zelo precenjena.

IL_DIAVOLO ::

Moras znati kupovati in brati oznake, ki oznacujejo debelino spagetov. N°5 od barille so recimo top, N°1 pa se za psa ne.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

starfotr ::

Ah, imaš toliko drugih boljših tudi pri nas.

https://www.toskanadelikatesa.com/suhe-...

dobrote.si

Samo pač to ni za socialce.

kow ::

Japajade. Placal bom x3, ker pise gor Toskana. Price/performance, ne pa "italija".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

starfotr ::

Ti raje kupiš neko barilo, katera je 2x dražja kot pa najcenejši špageti od trgovske znamke.

Ker Italija.

V resnici so pa isti klinac. Če hočeš kakovost, boš pa pač več odštel. Če so socialc, pa se ni treba opravičevat za to. Kupi kar hočeš.

IL_DIAVOLO ::

Ocitno se nisi probal resničnega klumpa.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

c3p0 ::

Pithlit je izjavil:


Brezveze. Ne moreš kar podaljševati rokov. So tm kar z razlogom. Prodajati čez rok uporabe tudi ne gre.

Lahko pa, kot so že bili predlogi (ampak to v slovenistanu pač ne gre ker smo hudo papežki)... Hrano po preteku roka doniramo socialno ogroženim. Testenine, moka, olje... pač stvari ki so še kak teden po roku uporabe razmeroma dobre, razen če prav nimaš sreče. Razna jajca pa mlečni izdelki pa po izteku roka relativno hitro postanejo rizična. Meso in ribe tudi.

Ampak ja, Mercator raje ima na policah na pol gnilo zelenjavo v prodaji. Hint: od vseh teh večjih trgovcev ima najboljšo zelenjavo Eurospin. Čist fascinantno. Je pa itak praktično vsa zelenjava in sadje v Sloveniji lepo II kategorija. Dobro maržo imajo to (dražja od, recimo, robe v Italiji ki je I kategorija) ni kaj.


Haha, testenine po tednu poteka roka še dobre? Še LETO najmanj, tudi več.

Enako mlečni izdelki, so dobri še vsaj tedne. Govorim za jogurte. Razne trde sire se da tudi zamrznit.

Prodajati čez rok uporabe gre, videl v tujini, jasno označeno. V Avstriji so imeli celo gratis neke zadeve. Le pri nas ne gre, ker smo posebni.

c3p0 ::

starfotr je izjavil:

Barila je res največji šrot. V Italiji nihče ne je tega. Zdi se mi, kot da je narejena samo za izvoz.

Pri nas je zelo precenjena.


Barilla je na ravni "Tre mulini", šrot. Za osnovne testenine tudi to jemo.

Za bolj fine priložnosti pa kupim npr. DeCecco, ekstrudirane z bakrom, pri nas še jih nisem videl. So precej hrapave, da se omaka prime gor, tudi okus je drug.

Imaš pa tudi razne "artizanske" izdelke, niso toliko boljši, kot so dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

phnj90 ::

c3p0 je izjavil:

Enako mlečni izdelki, so dobri še vsaj tedne. Govorim za jogurte.

odvsetujem testiranje užitnosti jogurtov teden (ali dva) po potečenem roku, ima lahko 'čistilne' učinke.

Horas ::

phnj90 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Enako mlečni izdelki, so dobri še vsaj tedne. Govorim za jogurte.

odvsetujem testiranje užitnosti jogurtov teden (ali dva) po potečenem roku, ima lahko 'čistilne' učinke.


še en ko nima pojma in je presran.jaz kupujem ementalerje ki jim je pretekel rok in jih dam zmrznit, pojemo v roku 3mesecev. jaz pojem tudi skyre po 1tednu potečenosti roka pa do zdaj mi še nič ni bilo? :D ali mleko odprto v hladilniku 1teden, nič.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

kajtimara ::

phnj90 je izjavil:


odvsetujem testiranje užitnosti jogurtov teden (ali dva) po potečenem roku, ima lahko 'čistilne' učinke.


Saj ga lahko ješ prav zaradi tega!
A Actimil je pa v redu (v rednem roku)?

phnj90 ::

Zaradi mene jeste še vse kaj hujšega ampak jaz zagotovo ne jem jogurtov en teden po pretečenem roku... Mogoče imam blago alergijo, ne rečem, ampak verjetno veliko boljše kot vi, vem, kakšne posledice pustijo jogurti MENI. Zaradi mene jeste tudi 100 let stare jogurte, sem dal samo nasvet :-) Ne jemo aktimila kakšne 10-15 let, ne vidimo potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

IL_DIAVOLO ::

Grški jogurt 2% iz lidla mlatim se 2 tedna po pretečenem roku.

Kakšne bolj mastne stvari, predvsem doma pripravljene se pa verjetno pokvarijo v nekaj dneh.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V katerih trgovinah so dobri poceni izdelki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711197 (7682) mojsterleo
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18650152 (28550) gruntfürmich
»

trgovinske znamke in kvaliteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911812 (10075) mulc007
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28463118 (57192) ...:TOMI:...
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255967 (40735) cholt45

Več podobnih tem