» »

Radiator standard priklop

Radiator standard priklop

Assass1n ::

Zdravo,

Sem nekaj googlal ampak očitno ne znam, tudi med prijatelji nimam nobenega vodovodarja, da bi mu zagnjavil pa bom to naredil tukaj.
Prenavljam sobo za naraščaj, v tej sobi je železni radiator 100x60 na navaden ventil. Priklopljen je na železne cevi. Med cevmi(sredina) merjeno na radiatorju je 59cm in na njem konus in navoj. Na ceveh pa matica na 24 ključ. Zgoraj na ventilu in spodaj isto 24 matica ventil na navaden izvijač.
Verjetno menjava na termostatski ventil bi šla, nekaj sem meril in v dnevni kjer ga imam je nekako ista dolžina ventila.
Kaj pa radiator ali je ta priklop standard ali je potreben sam poseg v te cevi, kar res nimam volje početi?
Potem je verjetno treba cev odžagat, vrezat navoj in dati vmesnik na baker pa naprej lotat? Tako mi je naredil vodovodar za kuhinjo in dnevno sobo pred leti.
Aja, ker bo kdo vprašal zakaj bi ga zamenjal, dal bi termostatski ventil ter radiator je star 40let in je ves rumen in star pa bi novega za novega člana :)
Hvala za nasvete.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

darkolord ::

Imaš kakšno sliko?

Assass1n ::

še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Mato989 ::

Kupi nove ventile, na baker cev redu irko pa termostatski ventil pa je reseno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DeeJay ::

Če nočeš met poplave, dej to enmu mojstru za poštimat.
Cevi morjo bit u nulo naštimane, da pol vse skupej paše na radiator.

mihagr ::

Karkoli so ti svetovali, je v redu, nekaj pa ni. Sedaj je v ceveh vroča voda in ne moreš delati nič. Vodovodar pa lahko, če ima pribor za zamrzevanje vode v ceveh.

janezvalva ::

samo dodaš termostatski, navadnega pa pustiš. rešeno za pet minut.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

kari ::

Na to glavo paše gor termostatski ventil dobiš ga v trgovini naprimer ika samo odstranis to plasticno glavo in namestis termostat

DeeJay ::

kari je izjavil:

Na to glavo paše gor termostatski ventil dobiš ga v trgovini naprimer ika samo odstranis to plasticno glavo in namestis termostat

Če nima termostatskega VENTILA tud termostatska GLAVA ne bo pomagala.
Obe stvari morta bit.

DamijanD ::

?
Ventil je ventil - zapiraš (pritiskaš na palčko, ki gleda ven) ga lahko pa z navadno plastiko ali pa s termostatsko glavo...

DeeJay ::

DamijanD je izjavil:

?
Ventil je ventil - zapiraš (pritiskaš na palčko, ki gleda ven) ga lahko pa z navadno plastiko ali pa s termostatsko glavo...


Če ima palčko je termostatski.
Maš pa tudi navadne, kamor pa termostatska glava ne paše.

DamijanD ::

Aha nisem vedel. Thx

Assass1n ::

Veste še manj kot jaz pa bi nekaj svetovali :) , če bo kdo kdaj iskal.
Sem se zapeljal v lokalni vodoterm, dobijo se ekscentri za cevi v obliki črke Z. Grejo po centimeter.
Med cevmi imam 59, standard, kar sem spraševal je 54 vsaj na tem radiatorju katerega sem kupil. Vzel sem 2cm in 3cm in bom prišel na 54cm. Prav tako sem kupil nove ventile, loctite vrvico za navoje imam jutri se spravim namontirat.

Hvala vsem in lp.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

darkolord ::

Ratalo?

Assass1n ::

Sem pozabil dat update :) ratalo, seveda že par dni greje.
Edina zapleta sta bila, da za privijačenje nekega komada v radiator rabiš posebno orodje ampak sem zbrusil nek velik izvijač in je šlo.
Pa po vsem nameščanju je ena cev bolj ven gledala proti radiatorju, sem na eni priključke zategnil na eni pa odtegnil.
Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

LeXani ::



Trenutno imam take ventile gor se pravi klasika on/off, kaj potrebujem da namestim termostatske glave od danfosa ali kake druge? Kaj menjam celoten ventil ali se da dobit kak adapter oziroma drugačen tale bakreni del iz slike? Ni mi čist jasno..vem pa da mora bit ventil na iglo, in da ima danfos v ponudbi njihov kompleten ventil.
Čas prve prijave 04.11.2005

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

To je klasični ventil "na vrtenje". Bo treba cel ventil zamenjat za termostatskega (s termostatsko glavo).

Lp

Jože

LeXani ::

Hvala.
danfos ventil
Samo ni enak priklop kot obstoječi? Gledam pravega? Tista puščica je obrnjena od radiatorja?
Čas prve prijave 04.11.2005

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeXani ()

Invictus ::

Če boš menjal radiator, zamenjaj še ventil. Po možnosti na enakega kot jih imaš drugje. malo zaradi starosti, malo zaradi domačih standardov...

Ti ventili so poceni (reda 10 EUR).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Lexani, kaše da je sedaj montiran ventil 3/8" , tvoj linkan je tudi. Mislim, da bi moralo ustrezat. Mogoče celo ne boš rabil menjat dela privijačenega v radiator.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Skylord ::

LeXani je izjavil:

Hvala.
danfos ventil
Samo ni enak priklop kot obstoječi? Gledam pravega? Tista puščica je obrnjena od radiatorja?

Ne, tista puščica je obrnjena proti radiatorju.;)
Če ne bi pasalo na radiatorju pa dobiš razne reducirke in podaljške tako da se lahko igraš. Samo ne kupovat preko Shoppsterja prosim. Saj ni potrebe ravno po danfosu. Pojdi v prvo trgovino z vodovodnim materialom, lahko tudi merkur, boš dobil vse in še ceneje. Lahko pa spustiš vodo ven kar boš moral v vsakem primeru storit (razen če ne boš zamrzoval) ga odšrafaj dol in nesi sabo, pa ti bodo v trgovini dali pravega.

Invictus ::

Pokliči vodovodarja, oni imajo pri sebi el kup nastavkov, ventilev, lahko se zmenijo v štacuni, da neporabljeno prinesejo nazaj, pa ti bo uredil...

Da ne bo pozimi post, počil ventil, kako naj zamenjam parket...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

fulgur ::

Se opravičujem če pišem v napačno temo. Sem v najemu z radiatorji pa so radiatorji v takšnem stankju, da nimajo "plastičnega ventila/pokrova" (ali kako se temu) reče za reguliranje, koliko je radiator odprt:

SLika:
https://postimg.cc/njTLByny

Kje kupiti tako plastično zadevo, da bo šla gor in da se bo dalo z normalnim vrtenjem regulirati koliko je radiator odprt in da ne bo treba pri tem uporabljati klešč?

Hv ala za pomoč.

WizzardOfOZ ::

bauhaus, obi,...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

marsovcek ::

Samega pokrova ne boš dobil nikjer. Lahko kupiš cel ventil in upaš, da bo pokrov ustrezal (oziroma pred tem prosiš prodajalca, da ga sname & premeriš). Bolj enostavno je kupiti viličasti ključ ustrezne dimenzije ter z njim odpirati ventil.
Glede na to, da si v najemu, lahko tudi lastnika vprašaš za menjavo ventila.

fikus_ ::

Jaz sem ravno lani v jeseni vstran zmetal podobne ventile.
Mogoce ti kdo 3D sprinta. Ali pa klešče v roke in primeš na ozobljenemu delu ter odpreš/zapreš ventil.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

darkolord ::

Če izmeriš kvadrat (6, 7, 8 milimetrov?), ti lahko sprintam.

fulgur ::

Fantje, hvala vsem, tudi darkolordu za ponudbo, razmišljam pa, da bi kupil tak kvadratni ključ v obliki "metuljčka" (7 mm). Mogoče kdo ve, kako se temu reče in kje so dobi?

https://www.conrad.si/p/kljuc-za-stikal...

Razmišljam v smer, da bi bilo to najboljše, ker bi tako glede na pozicijo ročaja v obliki "metuljčka" točno vedel, koliko je odprt radiator. Če imam samo okrogli pokrovček, ne vem, koliko je odprt oz. zaprt.

starfotr ::

Investiraj nekaj desetakov in kupi termostatski ventil in glavo.

Utk ::

To da se ne da vrtet radiatorjev ni slučajno, jaz bi malo vprašal najemodajalca kaj zaboga je to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radiatorska avt. termostatska glava (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21265494 (5302) zpza
»

Digitalni radiatorski termostat

Oddelek: Kaj kupiti
439856 (1349) m0LN4r
»

Ne razumem tega sistema ogrevanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23731345 (17457) joze67
»

Radiator ropota

Oddelek: Loža
397216 (5905) lucky13
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821301 (13146) vinetu

Več podobnih tem