» »

INDUKCIJSKI ŠTEDILNIK

INDUKCIJSKI ŠTEDILNIK

Temo vidijo: vsi
1
2
3

Slopek ::

Prej imel Bosch, ki je 12let delala odlično, zdaj za hišo pa smo "skoparili" in vzeli gorenje. Ni primerjave. Gorenja nočem več niti zastonj. Razmišljam, da bi jo vrgel ven in šel nazaj na plin.

Likalnik ::

ja tako je...če se gleda profesionalno kuhanje je plin 1A...če gledamo za domačo uporabo je indukcija 1A....predvsem zato kar je bilo že zgoraj omenjeno, čiščenje, menjava plinske bombe itd...to so vse stvari s katerimi se men ne ljubi ukvarjati....si ne predstavljam, da imaš obiske in jim kuhaš celo pojedino...nakar ti zmanjka plina oziroma je plinska bomba prazna.

Magic1 ::

Invictus je izjavil:

Še nisem videl kuharske oddaje kjer bi kuhali na indukcijo... Vsaj ne od znanih kuharjev.

Mislim, da to pove vse o indukciji.

Že ničkolikokrat povedano zakaj se v profi kuhinjah uporablja plin. Preprosto je najbolj enostavno zagotovit poljubno moč. Že tako je v kuhinjah ogromno stvari na elektriko, zdaj pa dodaj še kar nekajkrat 10kW za štedilnike in elektro reče $$$$ (ali pa preprosto ne odobri primerne priključne moči). Torej je z razlogom plin in temu primerno je večino kuharjev navajenih na plin.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Machete ::

Likalnik je izjavil:

ja tako je...če se gleda profesionalno kuhanje je plin 1A...če gledamo za domačo uporabo je indukcija 1A....predvsem zato kar je bilo že zgoraj omenjeno, čiščenje, menjava plinske bombe itd...to so vse stvari s katerimi se men ne ljubi ukvarjati....si ne predstavljam, da imaš obiske in jim kuhaš celo pojedino...nakar ti zmanjka plina oziroma je plinska bomba prazna.


Ponavadi imamo lastniki v hišah 1 polno na zalogi stalno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Terminathor ::

Sem se pogovarjal z prodajalcem. Priporoča 3fazni strom za indukcijo?!

cebelar123 ::

Terminathor je izjavil:

Sem se pogovarjal z prodajalcem. Priporoča 3fazni strom za indukcijo?!

Naj kr priporoča.
Vsaka indukcija se lahko zveže 1 fazno. Navodila imaš na sami indukciji.

Iz navodil indukcije gorenje

Zgodovina sprememb…

Irbis ::

Machete je izjavil:

Likalnik je izjavil:

ja tako je...če se gleda profesionalno kuhanje je plin 1A...če gledamo za domačo uporabo je indukcija 1A....predvsem zato kar je bilo že zgoraj omenjeno, čiščenje, menjava plinske bombe itd...to so vse stvari s katerimi se men ne ljubi ukvarjati....si ne predstavljam, da imaš obiske in jim kuhaš celo pojedino...nakar ti zmanjka plina oziroma je plinska bomba prazna.


Ponavadi imamo lastniki v hišah 1 polno na zalogi stalno.

Ali pa imamo priključek za zemeljski plin, ki ga uporabljamo za ogrevanje, in je tako štedilnik samo manjši porabnik zraven.

So pa v ZDA začeli razpravljati, da bi omejili uporabo plinskih štedilnikov (ampak bolj zaradi škodljivih kemikalij, ki se sproščajo pri njih).
https://www.cnet.com/health/will-there-...

nejcek74 ::

Plin je v profesionalni kuhinji ker mečejo posodo po štedilniku in ker je cenejši*. Delni prehod na indukcijo se je ze zgodil, predvsem v tistem delu kjer je pomembna natančnost. Bonus, množica plinskih gorilnikov v profesionalnih kuhinjah potencialno ogroža zdravje.
*kot je zgoraj napisal Magic1, Elektro ti računa dodatno priklopno moč, dobavitelj plina pa ti da popust.


slika iz restavracije Jatak, Kopenhagen. Ker imajo Chef's table mora biti ta del kuhne primerno opremljen, torej indukcija in električni grill.

TESKAn ::

Plin je 'kul' za kuhanje predvsem zato, ker je bilo dosti vloženega v reklamo 'kuhanja na plinu'.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

starfotr ::

cebelar123 je izjavil:

Terminathor je izjavil:

Sem se pogovarjal z prodajalcem. Priporoča 3fazni strom za indukcijo?!

Naj kr priporoča.
Vsaka indukcija se lahko zveže 1 fazno. Navodila imaš na sami indukciji.

Iz navodil indukcije gorenje



Ja, drži. Imeti pa moraš 20 A varovalko in 4 mm^2 kable. Imaš to? Potem ni problema.

Invictus ::

Terminathor je izjavil:

Sem se pogovarjal z prodajalcem. Priporoča 3fazni strom za indukcijo?!

Ja, oz. vsaj 2 ločeni fazi.

Drugače ti ne bo delalo, ker je max moč nekaterih indukcijskih tudi 8kW.

Machete je izjavil:

Likalnik je izjavil:

ja tako je...če se gleda profesionalno kuhanje je plin 1A...če gledamo za domačo uporabo je indukcija 1A....predvsem zato kar je bilo že zgoraj omenjeno, čiščenje, menjava plinske bombe itd...to so vse stvari s katerimi se men ne ljubi ukvarjati....si ne predstavljam, da imaš obiske in jim kuhaš celo pojedino...nakar ti zmanjka plina oziroma je plinska bomba prazna.


Ponavadi imamo lastniki v hišah 1 polno na zalogi stalno.

Pripeljejo vedno v eni uri... In zamenjajo. Na zalogi nimam nobene...

cebelar123 je izjavil:


Vsaka indukcija se lahko zveže 1 fazno. Navodila imaš na sami indukciji.

Seveda, če ti dela sam 1 plata :D.

Me zanima kako bo delala polna plata na 16A varovalki... Ali celo 10A, ker eni šparajo...

starfotr je izjavil:


Ja, drži. Imeti pa moraš 20 A varovalko in 4 mm^2 kable. Imaš to? Potem ni problema.

Pa še 20A varovalka ni dovolj včasih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

starfotr ::

Irbis je izjavil:

Machete je izjavil:

Likalnik je izjavil:

ja tako je...če se gleda profesionalno kuhanje je plin 1A...če gledamo za domačo uporabo je indukcija 1A....predvsem zato kar je bilo že zgoraj omenjeno, čiščenje, menjava plinske bombe itd...to so vse stvari s katerimi se men ne ljubi ukvarjati....si ne predstavljam, da imaš obiske in jim kuhaš celo pojedino...nakar ti zmanjka plina oziroma je plinska bomba prazna.


Ponavadi imamo lastniki v hišah 1 polno na zalogi stalno.

Ali pa imamo priključek za zemeljski plin, ki ga uporabljamo za ogrevanje, in je tako štedilnik samo manjši porabnik zraven.

So pa v ZDA začeli razpravljati, da bi omejili uporabo plinskih štedilnikov (ampak bolj zaradi škodljivih kemikalij, ki se sproščajo pri njih).
https://www.cnet.com/health/will-there-...


Kaj se sprošča?

Spet nekdo, ki ne pozna kemije. Pri popolnem gorenju imaš samo ogljikov dioksid in vodno paro v zraku. Nič drugega.

V "plinu" imaš plin oz. mešanico plinov ter odorant, tetrahidrofen (THT).

Enačbe za popolno gorenje:
Če imaš zemeljski plin je to: CH4 + 2O2 → CO2 + 2H2O

Če imaš propan pa: C3H8 + 5O2 → 3CO2 + 4H2O

Za butan oziroma mešanico butan/propan je podobno.

TESKAn ::

Nekaj je kemija, drugo pa realnost. Ki se požvižga na tvojo ljubezen s plinom.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Machete ::

Invictus je izjavil:


Pripeljejo vedno v eni uri... In zamenjajo. Na zalogi nimam nobene


Ja super zate, če nimaš prostora za eno bombulo in raje čakaš 1h - neskončno. Sam ne vidim razloga za to. Sicer meni je vseeno, imam vse vrste kuhališč, plin, el, drva, samo nič me ne stane imeti dve. Plin pa je na vsakem vogalu, razen če v Nemčiji temu ni tako. 3 min z avtom, v katokoli smer zapeljem :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Invictus ::

Ne bi vedel kako je v Nemčiji, nisem tam :P.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Slopek ::

Plin je najboljši zaradi same kontrole. Točno veš kakšna moč je pod loncem.

Magic1 ::

Slopek je izjavil:

Plin je najboljši zaradi same kontrole. Točno veš kakšna moč je pod loncem.

A bejž, celo vidiš razliko med 10% in 100%. A vidiš razliko med 60% in 70%? Kaj pa še manj? Tvoja kontrola je zgolj navidezna.
Magic

cebelar123 ::

starfotr je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Terminathor je izjavil:

Sem se pogovarjal z prodajalcem. Priporoča 3fazni strom za indukcijo?!

Naj kr priporoča.
Vsaka indukcija se lahko zveže 1 fazno. Navodila imaš na sami indukciji.

Iz navodil indukcije gorenje



Ja, drži. Imeti pa moraš 20 A varovalko in 4 mm^2 kable. Imaš to? Potem ni problema.
¸

16A 2,5mm2 tako kot vsak v bloku.
Niti 1x v 8 letih ni varovalka odletela.

Magic1 ::

Seveda ko ti štedilnik omeji max moč na 4kW na eni varovalki. A veš, da je drugače 4 platna indukcijska okoli 7kW?
Magic

Terminathor ::

starfotr je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Terminathor je izjavil:

Sem se pogovarjal z prodajalcem. Priporoča 3fazni strom za indukcijo?!

Naj kr priporoča.
Vsaka indukcija se lahko zveže 1 fazno. Navodila imaš na sami indukciji.

Iz navodil indukcije gorenje



Ja, drži. Imeti pa moraš 20 A varovalko in 4 mm^2 kable. Imaš to? Potem ni problema.


Ampak to velja v primeru, da bi imel vse 4 plošče na polno?

cebelar123 ::

Magic1 je izjavil:

Seveda ko ti štedilnik omeji max moč na 4kW na eni varovalki. A veš, da je drugače 4 platna indukcijska okoli 7kW?

Vem in nima veze. Indukcija dela brez problema na 1 fazi čeprav je omejena.
Lahko tu debatirate koliko hočete da rabiš 3 faze, ja je boljše ampak realnost je taka, da na 10000 ljudi v blokih imajo na eno fazo priklopljeno in dela.

Terminathor je izjavil:

starfotr je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Terminathor je izjavil:

Sem se pogovarjal z prodajalcem. Priporoča 3fazni strom za indukcijo?!

Naj kr priporoča.
Vsaka indukcija se lahko zveže 1 fazno. Navodila imaš na sami indukciji.

Iz navodil indukcije gorenje



Ja, drži. Imeti pa moraš 20 A varovalko in 4 mm^2 kable. Imaš to? Potem ni problema.


Ampak to velja v primeru, da bi imel vse 4 plošče na polno?

Ne bo ti indukcija pustila imeti vse na max. Sama zmanjša moč določeni plošči.

Zgodovina sprememb…

Terminathor ::

Kaj potem steklokeramični štedilniki požerejo manj? Sem testiral vse 4 na 9 in špila...ali ne pustijo na polno

Slopek ::

Magic1 je izjavil:

Slopek je izjavil:

Plin je najboljši zaradi same kontrole. Točno veš kakšna moč je pod loncem.

A bejž, celo vidiš razliko med 10% in 100%. A vidiš razliko med 60% in 70%? Kaj pa še manj? Tvoja kontrola je zgolj navidezna.

Indukcija se vseskozi izklaplja in vklaplja, kot, da bi z par sekund plin do konca navil in za par sekund izklopil. Plin je konstanten in kuhanje bolj kontrolirano. Zgleda, da ne kuhaš dosti, se pa gotovo spoznaš na tehnikalije.

cebelar123 ::

Terminathor je izjavil:

Kaj potem steklokeramični štedilniki požerejo manj? Sem testiral vse 4 na 9 in špila...ali ne pustijo na polno


Ce dam na vse plosce posodo in vse nastavim na boost potem indukcija sama nastavi tako kot na sliki.

nejcek74 ::

a se vedno prodajate te bučke. Izklapljanje indukcij je načeloma neopazno, mozna pa je nastavitev temperature na 1° natančno (s sondo) oziroma 5° (plosca) tam nekje od 40°C naprej. Indukcija s sondo pomeni da ne rabis posebnega grelca za sous vide, da ti mleko ne prekipi, da rumenjaki ne koagulirajo, da ti voda za vodno kopel ne zavre, da cvreš na pravi temeprature, da je sladkorni sirup na pravi trdoti itd. V glavnem amaterju omogočijo precej tega za kar profesionalci rabijo leta treninga.
Plin ima se par posebnosti, ki so lahko zaželene, ampak zelo redko odločujoče. Je pa cel kup možakarjev očitno prepričanih, da moraš imet doma plin, da se lahko hvališ kak kuhar si.

Invictus ::

Tudi indukcij je več vrst. Že bistvena razlika je v tem, ali ima eno navitje (poceni) ali več (dražje).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Terminathor ::

cebelar123 je izjavil:

Terminathor je izjavil:

Kaj potem steklokeramični štedilniki požerejo manj? Sem testiral vse 4 na 9 in špila...ali ne pustijo na polno


Ce dam na vse plosce posodo in vse nastavim na boost potem indukcija sama nastavi tako kot na sliki.




Ja... koliko krat pa to uporabiš v praksi? Vse maaax?

Slopek ::

nejcek74 je izjavil:

a se vedno prodajate te bučke. Izklapljanje indukcij je načeloma neopazno, mozna pa je nastavitev temperature na 1° natančno (s sondo) oziroma 5° (plosca) tam nekje od 40°C naprej. Indukcija s sondo pomeni da ne rabis posebnega grelca za sous vide, da ti mleko ne prekipi, da rumenjaki ne koagulirajo, da ti voda za vodno kopel ne zavre, da cvreš na pravi temeprature, da je sladkorni sirup na pravi trdoti itd. V glavnem amaterju omogočijo precej tega za kar profesionalci rabijo leta treninga.
Plin ima se par posebnosti, ki so lahko zaželene, ampak zelo redko odločujoče. Je pa cel kup možakarjev očitno prepričanih, da moraš imet doma plin, da se lahko hvališ kak kuhar si.

Sem že napisal pa zate še enkrat.
Gorenjeva nova indukcija za malo pod 600€ deluje tako, kot, da bi imela samo eno stopnjo gretja in ta se potem vklaplja in izklaplja, glede na nastavljeno stopnjo. Na 9 dela non stop, na enaki pa se vklopi za res kratek čas in potem izklop za dalj.
Problem je, ko ti enkrat recimo zavre in je potem to nemogoče vzdrževati, saj ko jo daš na štirico, se za tri sekunde vklopi na full in potem za recimo tri, štiri sekunde tudi prekine. Na tak način imaš plato skos mokro, ker takrat ko se vklopi grelec, je to na full. Če pa daš na trojko pa po petih minutah ne vre več.
Sem napisal, da je Bosch glede tega veliko boljši in tudi drugi so ti povedali, da je indukcij več vrst. Verjetno imaš ti boljšo, pa teh problemov ne poznaš, zato ne pametuj kako nekateri mislimo, da je s plinom kuha lažja. No, jaz to vem. Ni pa zjutraj hitreje kava kuhana, to pa res.

cebelar123 ::

Terminathor je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Terminathor je izjavil:

Kaj potem steklokeramični štedilniki požerejo manj? Sem testiral vse 4 na 9 in špila...ali ne pustijo na polno


Ce dam na vse plosce posodo in vse nastavim na boost potem indukcija sama nastavi tako kot na sliki.




Ja... koliko krat pa to uporabiš v praksi? Vse maaax?


Nikoli saj to je ves point. Že to kaj tu vidiš je samo samo teoretičen primer :) kaj zmore 1 faza in 16A varovalka

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

230V in 16A ti da okrog 3,6 kW.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Terminathor ::

To piše pri enem gorenju:
Kuhalna površina
Kuhalna cona levo spredaj: indukcijsko grelo, ? 180 mm, 1500 W, 2. moč: 2000 W
Kuhalna cona desno spredaj: indukcijsko grelo, ? 145 mm, 1200 W, 2. moč: 1600 W
Kuhalna cona levo zadaj: indukcijsko grelo, ? 180 mm, 1500 W, 2. moč: 2000 W
Kuhalna cona desno zadaj: indukcijsko grelo, ? 210 mm, 1500 W, 2.moč: 2000 W

Pezdicek ::

cebelar123 je izjavil:

Terminathor je izjavil:

Kaj potem steklokeramični štedilniki požerejo manj? Sem testiral vse 4 na 9 in špila...ali ne pustijo na polno


Ce dam na vse plosce posodo in vse nastavim na boost potem indukcija sama nastavi tako kot na sliki.



Če prav razumem ( nimam gorenja) imaš 2 na max (P) 3 in 4 polje pa pa sta na 8 in na 7 stopnji od 9 ?

cebelar123 ::

Pezdicek je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Terminathor je izjavil:

Kaj potem steklokeramični štedilniki požerejo manj? Sem testiral vse 4 na 9 in špila...ali ne pustijo na polno


Ce dam na vse plosce posodo in vse nastavim na boost potem indukcija sama nastavi tako kot na sliki.



Če prav razumem ( nimam gorenja) imaš 2 na max (P) 3 in 4 polje pa pa sta na 8 in na 7 stopnji od 9 ?


Tako. Vse 4 sem stisnil boster potem pa pecica sama tako nastavi.

starfotr ::

Plate lahko požrejo toliko, kot jim date. Če imaš vrtno cev z omejenim presekom, potem lahko lapate o tem, da bi s tem lahko zagotovili vodo celi soseski. Realnost je pa taka, da je cev s premajhnim premerom in gre skoz njo omejena količina vode in ni kos nalogi. Saj dela, samo omejeno. In za vas je dovolj. Za celo sosesko pa ne.

Indukcija vs. navadna steklokeramika ni ravno velike razlike v porabi električne energije. Indukcija je malo bolj učinkovita, saj greje poden posode direktno. Skratka, da bi se sekiral zaradi porabe tega, ni omembe vredno.

Kaj si na te sliki naredil? Na vse plate si dal posodo, obrnil si jih za 90 stopinj, da je površina majhna.

Če ti dam analogijo tvojemu hacku, imaš jadro na jadrnici veliko 100 kvadratov. Ti pa pihaš v 5 kvadratov. In govoriš, da pihaš na polno, v vseh 100 kvadratov. Ni res. Ti pihaš samo v 5 kvadratov na polno. Ne pa na vseh 100.

Magic1 ::

Kaj je naredil na sliki, ti jaz povem, da se ne boš preveč matral. Na vse štiri kuhališča je dal posode s vodo in vse vklopil na max. Ker ima indukcija omejitev max moči, mu seveda ni omogočil boost na vse štiri plate, kljub temu da ima dvofazni priklop. Če bi imel priklop na enofazno, bi bile številke moči še drastično nižje. Boost verjetno sploh ne bi delal na nobeni. Eno osnovno elektroniko, ki omejuje max imajo vse not. Štrom ni pipa, kjer potegneš, kolikor ti pretok omogoča. Štrom teče poljubno visoko, dokler ne skuriš kakšne žice(ali vrže ven varovalko).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Aramis ::

Kako potem dela steklokeramični štedilnik - vezan na 1 fazo - vse na polno+ pečica?
pa potrebuje enako moč kot indukcija?!
Še 1x ni nič ven metalo, pa imamo cca 12 let

Invictus ::

Zato, ker pač ni 7 KW močan, ampak tam max 2kW.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cebelar123 ::

Magic1 je izjavil:

Kaj je naredil na sliki, ti jaz povem, da se ne boš preveč matral. Na vse štiri kuhališča je dal posode s vodo in vse vklopil na max. Ker ima indukcija omejitev max moči, mu seveda ni omogočil boost na vse štiri plate, kljub temu da ima dvofazni priklop. Če bi imel priklop na enofazno, bi bile številke moči še drastično nižje. Boost verjetno sploh ne bi delal na nobeni. Eno osnovno elektroniko, ki omejuje max imajo vse not. Štrom ni pipa, kjer potegneš, kolikor ti pretok omogoča. Štrom teče poljubno visoko, dokler ne skuriš kakšne žice(ali vrže ven varovalko).


Če omenjaš mojo sliko nimam 2 faznega priklopa ampak 1 fazni priklop.

fikus_ ::

Aramis; na kakšni varovalki pa je priklopljen?

Štedilnik "ve" , da je priključen na eno fazo in ima varovanje da ne potegne "prevelikega" toka. Če ne bi imel tega, bi ti "ven metalo".

230V in 16A je okrog 3,6 kW
230V in 20A je okrog 4,6 kW
230V in 25A je okrog 5,7 kW
230V in 35A je okrog 8 kW
400V in 16A je okrog 6,4 kW
400V in 20A je okrog 8 kW
400V in 25A je okrog 10 kW
400V in 35A je okrog 14 kW

Steklo-keramične in indukcije imajo nazivno moč okrog 7-8 kW. Sedaj pa zgoraj glej kakšno varovalko rabiš za to moč. Če nimaš takšnih varovalk, ti zadeva omeji moč delovanja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Magic1 ::

cebelar123 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Kaj je naredil na sliki, ti jaz povem, da se ne boš preveč matral. Na vse štiri kuhališča je dal posode s vodo in vse vklopil na max. Ker ima indukcija omejitev max moči, mu seveda ni omogočil boost na vse štiri plate, kljub temu da ima dvofazni priklop. Če bi imel priklop na enofazno, bi bile številke moči še drastično nižje. Boost verjetno sploh ne bi delal na nobeni. Eno osnovno elektroniko, ki omejuje max imajo vse not. Štrom ni pipa, kjer potegneš, kolikor ti pretok omogoča. Štrom teče poljubno visoko, dokler ne skuriš kakšne žice(ali vrže ven varovalko).


Če omenjaš mojo sliko nimam 2 faznega priklopa ampak 1 fazni priklop.

Potem predvidevam, da to nimaš na 16A varovalki? Vsaj 20A. Ker to mi deluje mal močan output za eno varovalko.
Magic

cebelar123 ::

Magic1 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Kaj je naredil na sliki, ti jaz povem, da se ne boš preveč matral. Na vse štiri kuhališča je dal posode s vodo in vse vklopil na max. Ker ima indukcija omejitev max moči, mu seveda ni omogočil boost na vse štiri plate, kljub temu da ima dvofazni priklop. Če bi imel priklop na enofazno, bi bile številke moči še drastično nižje. Boost verjetno sploh ne bi delal na nobeni. Eno osnovno elektroniko, ki omejuje max imajo vse not. Štrom ni pipa, kjer potegneš, kolikor ti pretok omogoča. Štrom teče poljubno visoko, dokler ne skuriš kakšne žice(ali vrže ven varovalko).


Če omenjaš mojo sliko nimam 2 faznega priklopa ampak 1 fazni priklop.

Potem predvidevam, da to nimaš na 16A varovalki? Vsaj 20A. Ker to mi deluje mal močan output za eno varovalko.


Spet narobe 16A varovalka in 2,5mm2 kabel , čeprav bi lah
ko bila 20A. Tako da je vse zaščiteno kot mora biti.
Pač v bloku je tak.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Potem pa gorenje buče nabija o svoji max moči. Poglej malo matematično. Če dve švohnejši plati delajo na polno na 1600W, je to že 3200W, ostane zelo malo do 3600W. Pri tebi pa delujeta še dve močni na stopnji 7,8 od deste... Ehhh, marketing buče.
Oziroma že vem, to se je dogajao pri moji prejšnji indukciji. Preprosto zniža moč pri isti nastavitvi. Tebi kaže boost, v realnosti pa da ven le 1000W. Spet zavajanje.
Fizika je fizika. Že imaš kuhališča 2x2kW in 2x1.6kW(7.2kW), dela lahko le na 50% max moči na eni varovalki.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

cebelar123 ::

Magic1 je izjavil:

Potem pa gorenje buče nabija o svoji max moči. Poglej malo matematično. Če dve švohnejši plati delajo na polno na 1600W, je to že 3200W, ostane zelo malo do 3600W. Pri tebi pa delujeta še dve močni na stopnji 7,8 od deste... Ehhh, marketing buče.


Čisto možno, matematično nič ne rečem.
Ko sem vgradil indukcijo sem imel pripravljeno 20A varovalko na strani. Ampak nikoli ni bila potrebna.
Jaz sem s sliko samo želel pokazati, da ljudje nebojo prestrašeni ko jim rečeš, da indukcija deluje tudi na 1 fazo in da jo tako imajo priključeno vsi, ki živijo v blokih in najbrž večina, ki živi v starejših hišah.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Sej sem rekel, da dela. Samo moč imaš omejeno. Tista vsa voda ti potrebovala 2x več časa, da zavre, kot pri meni. Koliko je to pomembno pa naj vsak sam presodi. Ni glih kak hud deal breaker, če nimaš izbire. V večini časa itak uporabljaš le 1-2 kuhališči.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Invictus ::

cebelar123 je izjavil:


Spet narobe 16A varovalka in 2,5mm2 kabel , čeprav bi lah
ko bila 20A. Tako da je vse zaščiteno kot mora biti.
Pač v bloku je tak.

Lahko daš 32A varovalko na 2,5mm2 žico, če hočeš.

Sam če bo zagorelo, boš od zavarovalnice dobil prst v rit...

cebelar123 je izjavil:


Jaz sem s sliko samo želel pokazati, da ljudje nebojo prestrašeni ko jim rečeš, da indukcija deluje tudi na 1 fazo in da jo tako imajo priključeno vsi, ki živijo v blokih in najbrž večina, ki živi v starejših hišah.

Sam takrta pač izgubiš polno moč indukcije. Kot bi ti v avtu vzeli 3 prestave...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

cebelar123 ::

Magic1 je izjavil:

Sej sem rekel, da dela. Samo moč imaš omejeno. Tista voda ti potrebovala 2x več časa, da zavre, kot pri meni. Koliko je to pomembno pa naj vsak sam presodi. Ni glih kak hud deal breaker, če nimaš izbire.


Zdaj je samo vprašanje kako dolgo lahko avtomatska varovalka nese višek toka. Če nese dovolj dolgo da boost prej preklopiš na nižjo vrednost potem nebo nikoli ven vrgla 16A varovalka. Dejansko bi moral izmeriti tok.

Magic1 ::

Pa sej ti piše v navodilih, koliko indukcija max porabi na eni varovalki... čez 3600W verjetno ne gre. Ni to tebi prepuščeno.
Magic

starfotr ::

Indukcija zaznava padec napetosti. Indukcija ne ve, kakšna varovalka je vgrajena niti ne kakšni kabli so pripeljani do indukcije.

Omejitev moči si lahko predstavljate tako, kot pri avtu, če si nastaviš hitrostno limito. Lahko do konca tiščiš gas, pa ne bo šlo čez nastavljeno limito.

Isto je tu, vi imate gas do konca, v resnici se pa cjazite 30 na uro. Ampak važno, da vi veste, da je gas do konca, torej vse na 9 ali na P.

Sploh ne vem zakaj si vgrajujete take štedilnike, če jih ne koristite do konca. Oziroma jih niti ne morete, ker ste preveč vohrni, da bi si ob nakupu indukcije plačali še električarja, da vam uredi inštalacijo, tako kot je treba.

Potem pa na 1,5 ali 2,5 mm^2 žicah gonite indukcije. Ko pa začne varovalke ven metat pa sledi vgradnja 20, 25 A na iste žice. Bravo.

fikus_ ::

cebelar123 je izjavil:



Spet narobe 16A varovalka in 2,5mm2 kabel , čeprav bi lah
ko bila 20A. Tako da je vse zaščiteno kot mora biti.
Pač v bloku je tak.


2,5mm2 kabel in 16A varovalka če je kabel položen v cevi, slabše hlajenje

2,5mm2 kabel in 20A varovalka če je kabel položen direktno v ometu, boljše hlajenje
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Magic1 ::

starfotr je izjavil:

Indukcija zaznava padec napetosti. Indukcija ne ve, kakšna varovalka je vgrajena niti ne kakšni kabli so pripeljani do indukcije.

Omejitev moči si lahko predstavljate tako, kot pri avtu, če si nastaviš hitrostno limito. Lahko do konca tiščiš gas, pa ne bo šlo čez nastavljeno limito.

Isto je tu, vi imate gas do konca, v resnici se pa cjazite 30 na uro. Ampak važno, da vi veste, da je gas do konca, torej vse na 9 ali na P.

Sploh ne vem zakaj si vgrajujete take štedilnike, če jih ne koristite do konca. Oziroma jih niti ne morete, ker ste preveč vohrni, da bi si ob nakupu indukcije plačali še električarja, da vam uredi inštalacijo, tako kot je treba.

Potem pa na 1,5 ali 2,5 mm^2 žicah gonite indukcije. Ko pa začne varovalke ven metat pa sledi vgradnja 20, 25 A na iste žice. Bravo.

Starfotr v vsej svoji "modrosti". kako tipično. Imaš standarde, katere se drži in napetost ni eksakten standard, saj je normalno, da niha med 200-230V odvisno od odaljenosti do trafota in porabnikov.
Preprosto indukcija ve ali je priklopljena na 1 fazo ali na 2. Duhh, napetosti... medfazna je konkretno višja. Torej 3600W na eni in 7200W na dveh. To so vse opcije max moči.
Pri kablih smo spet na standardu. 2,5mm2 je 16A. Seveda lahko daš več, na lastno odgovornost. Kot je bilo omenjeno, se ti zavarovalnica nato le smeje.
V bloku ti ne bo noben štromar napeljal 3-fazno, če imaš 1 fazo v omarci...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova idukcijska plošča crkuje - Beko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
15722703 (3961) hafnerurban
»

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30862241 (14022) koyotee
»

Indukcijska plosca tezave

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
333161 (1501) Comandante
»

Indukcijska plošča (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6528256 (20105) mat xxl
»

Priklop steklokeramične kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8645152 (41553) Volk|

Več podobnih tem