» »

Indukcijska plošča

Indukcijska plošča

1
2
»

lovro535v2 ::

telexdell je izjavil:

mirator je izjavil:

Če so kabli preseka 2,5 mm2, potem jakost varovalke ne sme biti večja od 16 A.

To velja, če je vodnik trajno obremenjen torej 24/7. Grelci (oz. tuljave pri indukciji) na štedilniku pa se vklapljajo in izklapljajo. Tako je vodnik obremenjen le kratek čas, v preostalem času pa se lahko hladi. Torej lahko za hišne instalacije pri vodniku 2,5 mm2 uporabiš tudi 20 A varovalko pa se vodnik niti po 50 letih ne bo poškodoval (realne izkušnje>:D).

2,5mm2 se po pravilih varuje z 16A varovalko.Lahko pa tudi prenese obremenitev 20A samo ne za daljše obdobje.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Magic1 ::

To je tako posplošeno do konca. Maksimalna obremenitev kabla je še najbolj odvisna od tega, kako poteka do vtičnice. Če je v izolaciji(eps, steklena volna,...), bi znalo 16A res bit na meji. V cevi, ki je v zidu, je že lahko več. Če pa je na star način kabel kar direkt v zidu, potem pa lahko konkretno več. Seveda govorimo o konstantnih tokovih na dolgi rok, kar načeloma v stanovanju ni ravno praksa, kot je že bilo omenjeno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

_Tejc_ ::

Magic1 je izjavil:

Bojler(koliko W je?), pečico in pomivalca daj na 16A, indukcijo na 20A. Vendar ne uporabljaj pečice in pomivalca hkrati(to nebi smelo bit težko).

Magic1, bojler bo po vsej verjetnosti Gorenje in sicer 2.000W (10L). Aja še to ta 16A varovalka na kateri je bojler je samo bojler gor in nič drugega, tako kot na 20A ki je sedaj gor samo štedilnik (steklokeramična plošča + pečica).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Tejc_ ()

Magic1 ::

Torej ti nameravaš obesit na 20A(4600W), indukcijo(max poraba 4000W), pečico(3000W), pomivalca (2200W), napa (200W)... boš moral zelo pazit, da ti ne bo varovalko ven metalo. Jaz bi pomivalca povezal k bojlerju pa seveda ne nucat vsa štiri polja na indukciji in pečice istočasno.
Magic

_Tejc_ ::

Magic1, ne ne. Za indukcijo, pečico, pomivalca in bojler imam na razpolago 20A in 16A. Zato pa sprašujem, kako je najbolj pametno razporediti te štiri porabnike na ti dve varovalki. Saj si prvič prav mislil, samo vprašanje je še kam potem vezati bojler :) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Tejc_ ()

Utk ::

Jaz bi indukcijo (in morda še tisto napo) na 16, vse ostalo na 20, in upal na najboljše. Enostavno sešteješ moči in razdeliš. Ali pa če podpišeš sam s sabo, da ne boš nikoli kuril pečice in 4 indukcije naenkrat, in daš to skupaj na 20, pa ostalo na 16.

_Tejc_ ::

Utk, sem zdele probu in je napa na drugi varovalki, tako da je en porabnik manj :).Ostanejo pa še vedn,indukcija, pečica, pomivalni in bojler. Jaz sem razmišljal da bi dal na 20A indukcijo + nekaj..., na 16A pa pečico + nekaj....
To kaj bi najbolje "zraven pasalo" me zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Tejc_ ()

Utk ::

36A prenese 8kw, ti jih pa imaš kakšnih 10, od oka. Če daš indukcijo na 16, je to glih nekje 80% tega koliko bi rabil, in ostalo na 20A, je tudi teh 80%, pa tudi da boš 4 indukcije istočasno žgal je približno enako verjetno kot da bojo delali na polno bojler, pomivalec in pečica. Najbrž ne, ni pa nemogoče.
Če daš indukcijo plus karkoli na 20, boš imel 20A takoj malo bolj obremenjeno (ker ti 4A so premalo za karkoli), 16A pa malo manj obremenjeno. Edino če kalkuliraš kaj ne boš istočasno nažigal, samo to je pa težko. Vse čudne kombinacije so čisto možne.
Če ima napa svojo varovalko, verjetno skupaj s kakšnimi vtičniacmi, pa raje tam še kaj dodaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

Sej ni tolk hudo. Načeloma pri indukcijski uporabljamo le po dve plati pa še ti dve ne na max, tako da dvomim da gre poraba kaj dost čez 2k, pečica (ko ne dela žar) tudi okoli dva. Pomivalec tudi porabi 2.2kW le ko ogreva vodo, prav tako boiler. Tako da bi jaz dal prva dva skup in druga dva skup ter pazil da pečica in indukcja ne delata na max istočasno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

_Tejc_ ::

Magic1, pol pravš indukcija+pečica na 20A, pomivalc+bojler na 16A ?

Magic1 ::

Jaz bi tako naredil, vendar bi prej stestiral, ali ti vrže 16A ven, če dela bojler in pomivalc hkrati. Je načeloma malo čez, a pri meni ne vrže, če zalaufam dva pralna stroja naenkrat.
Magic

jnovak ::

Nekdo je napisal, da ma indukcija max porabo 4 kW ... a to je mišljena una z le dvema kuhalnima mestoma?
Ker drugače ima to čez 7 kW. Je res, da redko kdo hkrati uporablja vse 4 plošče na max istočasno, ampak če se računa pa 4 kW max, je pa lahko hitro premalo.
No saj pomoje sam jaz kaj spregledal v tej komunikaciji, ker če zdaj že dela steklokeramika, potem ne bi smelo biti težav, ker ni ogromne razlike pri porabnikih.

mirator ::

Magic1 je izjavil:

To je tako posplošeno do konca. Maksimalna obremenitev kabla je še najbolj odvisna od tega, kako poteka do vtičnice. Če je v izolaciji(eps, steklena volna,...), bi znalo 16A res bit na meji. V cevi, ki je v zidu, je že lahko več. Če pa je na star način kabel kar direkt v zidu, potem pa lahko konkretno več. Seveda govorimo o konstantnih tokovih na dolgi rok, kar načeloma v stanovanju ni ravno praksa, kot je že bilo omenjeno.

Se nisem mislil več oglašati, ampak ker si skoraj zadel bistvo, bom še nekoliko pojasnil (seveda tistim, ki se zavedajo, da o električnih inštalacijah ne vedo kaj dosti). Dejansko je zdržni tok (ali maksimalni tok), ki po vodniku pod določenimi pogoji sme teči, za različne načine polaganja kablov, različen. Pri določenem načinu (n.pr. način F - enožilni vodniki v zraku, obremenjeni enofazno)je zdržni tok 32 A, je lahko tudi inštalaciski odklopnik 20A. Vendar so inštalacije v stanovanjskih objektih največkrat v cevi v zidu, kar pomeni način polaganja B2 in zdržni tok 19,5A za trifazno oz. 21A za enofazno obremenitev. In če upoševamo še faktorje temperature okolice in paralelnih kablov, je maksimalna varovalka lahko le 16 A.
Kar se tiče časovne obremenljivosti, seveda drži, da se kabel, v času ko ni obremenjen, ponovno ohladi. Mora pa vseeno biti čas preobremenitve izredno kratek, tako kratek, da se v tem času ne da nič niti skuhati niti speči.
Seveda lahko na lastno odgovornost vsakdo počne kar hoče, jasno pod pogojem, da vse posledice nosi sam.

Tomay ::

jnovak je izjavil:

Nekdo je napisal, da ma indukcija max porabo 4 kW ... a to je mišljena una z le dvema kuhalnima mestoma?
Ker drugače ima to čez 7 kW. Je res, da redko kdo hkrati uporablja vse 4 plošče na max istočasno, ampak če se računa pa 4 kW max, je pa lahko hitro premalo.
No saj pomoje sam jaz kaj spregledal v tej komunikaciji, ker če zdaj že dela steklokeramika, potem ne bi smelo biti težav, ker ni ogromne razlike pri porabnikih.



Imam že drugo kombinirano 2x indukcija 2x steklokeramična plošča. Velika indukcija pri polnem delovanju potegne 14A (merjeno s tokovnimi kleščami). Tudi mala sama ne potegne dosti manj. Ko pa vklopiš obe skupaj se ta tok razporedi. Lahko pa še nastaviš zgornjo mejo intenzivnosti, če ti začne ven metat. Vsaj pri Gorenju in Boschu je tako.
Voodoo 4Ever

cebelar123 ::

ALi lahko dam na indukcijo posodo z večjim premerom kot je navečja plošča? Je še kaj drugega slučajno problem kot pa izkoristek?

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Noben problem tudi izkoristek tu ni problem ! Tundi na manjšo ni problem, če je pre majhna bo sam odklopil in napisal F false....
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova idukcijska plošča crkuje - Beko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
15722349 (3607) hafnerurban
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11942342 (28935) borut_p
»

Pet žilni kabelj - 2 napravi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173251 (2670) OmegaM
»

Varovalke v stanovanju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4016886 (15717) imagodei
»

Priklop steklokeramične kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8644928 (41329) Volk|

Več podobnih tem