» »

Bolha Kupec iz UK

Bolha Kupec iz UK

Jernej15 ::

Pozdravljeni.

Pred kratkim me je iz UK kontaktirala oseba, ki želi od mene kupiti laptop, ki ga je videla na bolhi. Komunikacija deluje verodostojna. Nakup pa bi izvedel tako, da mi vsoto nakaže na moj TRR, za kar mi je napisal naj mu pošljem TRR, ima banke ter ime na računo in mobilno številko. Dostava pa bi potekala preko Fedex, tako da bi se oglasili na mojem naslovu in prevzeli izdelek. Ker sem zdi malo preveč "lepo", da bi nekdo iz UK kupil laptopa ter poravnal stroške dostave me zanima če je imel kdo kakšne podobne izkušnje. Verjetno nebi smel biti problem z podatki ki bi jih moral posredovat - se pravi nebi moglo priti do "natega".

mgermo ::

Nateg.

Tidule ::

Seved bo nateg. Variacija na temo: Dobil bos kvazi potrdilo, da je nakazano in da se caka potrditev fedex da prevzame paket. Nakazali ti bodo seveda prevec z obrazlozitvijo, da treba placat fedex.

Denarja seveda ,nikoli ne bo, ti bos pa brez izdelka in s stroski postnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

freesty ::

Lahko se vmes zgodi, da tudi ni nateg. Ampak 99,99% je nategov.

Ce gres v to se prepricaj na banki, da imas denar na racunu preden karkoli predajas posti.

Se to lahko verjetno naredi cashback. Tako, da najbolj ziher bi bilo, da odpres nov racun. Ko si 100%, da je denar na racunu(obvestilo na mail ni dovolj). Potem dvignes denar dol, zapres racun in potem predas laptop.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Tidule ::

Ti nakazilih TRR ni chargebackov. Pri teh nategih denar seveda nikoli ne pride na TRR.

</head> ::

xseki ::

Sumljiv kupec iz bolhe, hoce placati preko paypala
Nategnt nateguna
Bolha scam, hekerji

Mogoče gre za podobno prevaro. Jaz bi ga ignoriral - prijavil Bolhi.

Jernej15 ::

Nakazal bi direktno na TRR, potem ko jaz potrdim da sem plačilo prejel. Se pravi nebi šlo preko Paypala.

To je kopirano iz pogovora kaj mi je napisal: "Any hidden defects with it? FedEx will come and pick it up at your address after you confirmed the payment. I'm only safe with a bank transfer if it's okay with you, Kindly advise with your last offer in euro."

"Fair enough. I'm satisfied with the condition. Kindly send me the data for the payment.
IBAN :
Bank Name:
Name on Account :
mobile number : "

Horas ::

lol, ja iz velike UK bojo šli na eno bolhco iz kokoške :D iskat eno stvar. lep prosim, pejt raj spat. za druga nisi.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

bbbbbb2015 ::

Jernej15 je izjavil:

Pozdravljeni.

Pred kratkim me je iz UK kontaktirala oseba, ki želi od mene kupiti laptop, ki ga je videla na bolhi. Komunikacija deluje verodostojna. Nakup pa bi izvedel tako, da mi vsoto nakaže na moj TRR, za kar mi je napisal naj mu pošljem TRR, ima banke ter ime na računo in mobilno številko. Dostava pa bi potekala preko Fedex, tako da bi se oglasili na mojem naslovu in prevzeli izdelek. Ker sem zdi malo preveč "lepo", da bi nekdo iz UK kupil laptopa ter poravnal stroške dostave me zanima če je imel kdo kakšne podobne izkušnje. Verjetno nebi smel biti problem z podatki ki bi jih moral posredovat - se pravi nebi moglo priti do "natega".


Nekje noter je scam. Kje, je težko reči. V UK imaš ogromno laptopov, nakazovanje preko TRR je rizično za kupca, 100x bolje je kupiti preko eBaya.
Kje je scam, težko rečem.

Tudi da bi kupec organiziral FedEx, je neobičajno, da ne rečem čudno.

Zdaj scam, ki bi lahko bil zadaj je, da ti kupec plača z ukradenim denarjem, kartico. Izvede preplačilo. Nakar zahteva, da mu denar vrneš nazaj nekako drugače. Ti, zadovoljen, da se je vse dobro izšlo, vrneš preplačilo. Konec dober, vse dobro. Nakar za 6-9 mesecev potrka policija, ter vpraša o nakazilih. Nakar tebe obremenijo kot "mulo", ki pere denar, razen če denar vrneš.

Denar, ki izvira iz tatvine, moraš vrniti, če ti je bilo kaj z njim plačano, četudi za to nisi vedel.

Jaz takemu kupcu zagotovo ne bi prodal ničesar.

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

SCAM.
Don't f with me.

Bolf3nk ::

Jernej15 je izjavil:

Pozdravljeni.

Pred kratkim me je iz UK kontaktirala oseba, ki želi od mene kupiti laptop, ki ga je videla na bolhi. Komunikacija deluje verodostojna. Nakup pa bi izvedel tako, da mi vsoto nakaže na moj TRR, za kar mi je napisal naj mu pošljem TRR, ima banke ter ime na računo in mobilno številko. Dostava pa bi potekala preko Fedex, tako da bi se oglasili na mojem naslovu in prevzeli izdelek. Ker sem zdi malo preveč "lepo", da bi nekdo iz UK kupil laptopa ter poravnal stroške dostave me zanima če je imel kdo kakšne podobne izkušnje. Verjetno nebi smel biti problem z podatki ki bi jih moral posredovat - se pravi nebi moglo priti do "natega".


si že 63056045450 na tem forumu ki to sprašuje. Pa še kar imaš upanje?
Ni čudno,da je svet v kurcu

Furbo ::

Jernej15 je izjavil:

Nakazal bi direktno na TRR, potem ko jaz potrdim da sem plačilo prejel. Se pravi nebi šlo preko Paypala."

Pa furaj zadevo naprej, če ti paše, nam je vseeno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Linko ::

Jernej15 je izjavil:

Pozdravljeni.

Pred kratkim me je iz UK kontaktirala oseba, ki želi od mene kupiti laptop, ki ga je videla na bolhi. Komunikacija deluje verodostojna. Nakup pa bi izvedel tako, da mi vsoto nakaže na moj TRR, za kar mi je napisal naj mu pošljem TRR, ima banke ter ime na računo in mobilno številko. Dostava pa bi potekala preko Fedex, tako da bi se oglasili na mojem naslovu in prevzeli izdelek. Ker sem zdi malo preveč "lepo", da bi nekdo iz UK kupil laptopa ter poravnal stroške dostave me zanima če je imel kdo kakšne podobne izkušnje. Verjetno nebi smel biti problem z podatki ki bi jih moral posredovat - se pravi nebi moglo priti do "natega".


Eh.. ni nateg. Boljše da počakaš, da kdo kupi ta laptop za sina iz Nigerije. Boš dobil 100€ več.

karafeka ::

Naredi se francoza, pa mu napiši da boš slučajn v angliji drug teden, pa mu lahk osebno prineseš, za gotovino.
Pa sporoč če boš dobil odgovor.

Zvezdica27 ::

reci mu, da ni blema, da boš dal na ebay in naj tam kupi. Tam si potem varen.

zz

MIHAc27 ::

karafeka je izjavil:

Naredi se francoza, pa mu napiši da boš slučajn v angliji drug teden, pa mu lahk osebno prineseš, za gotovino.
Pa sporoč če boš dobil odgovor.


Sam res.

Drugače pa že vsi vpijemo da je nateg, pa še kar 0.0001% upanja da ni. Že format, kako za podatke prosi je isti, kot v spam mailih.

Normalen človek bi napisal: I will need form you Iban, TRR account number and mobile phone.

Drugač pa FedEx računa kar funo. vsaj 100-200€. Če je vrednost prenosnika manjša pod 1000€ se mu itak ne splača.
Pa še UK ni v evropi več... verjetno ga usekajo še z dodatnimi DDV, carino,...

Pa konec konca, če mu daš TRR... ne vem kako te lahko ogoljufa, razen da pošlje lažno poročilo o nakazilu. Če ni na računu je nateg.

Machete ::

Nedeljski trol. Če še niste opazil, je to klasična nedeljska raca. Mogoče celo inside job s temi trol temami, da je malo več življenja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Sej je čisto enostavno, če pride denar na trr ni nateg, če pa ne pride pa je nateg.

Osebno sem že pošiljal kupcu v UK (še pred brexitom), ki me je našel na bolhi, prvo sporočilo je zgledalo takole:
"Hi, I am in Manchester,UK can you post this item?"
Če to ni očiten scam, pol pa res nevem kaj bi bil.

V mojem primeru ni bil. Sem pa prodajal en kos aftermarket elektronike za original avtoakustiko, ki je bil praktično na voljo samo od enega butičnega proizvajalca (ampak vse skup vredno 50eur...) in šele ko me je ta model kontaktiral sem ugotovil da se ne proizvaja več, kar je pojasnilo zakaj bi lahko nekdo želel to kupit na random oglasniku.

Tako da... sej ni težko. Ko dobiš keš na trr pošlješ in nič prej.

PersonaRuda ::

Najboljše kar lahko nekdo iz UK naredi, da kupi elektroniko iz EU in potem še kupi razne adapterje in pretvornike, da lahko potem sploh polni to elektroniko ;((:



twom ::

MIHAc27 je izjavil:

Normalen človek bi napisal: I will need form you Iban, TRR account number and mobile phone.

TRR je lokalni izraz..., tko kot vnosna polja naših položnic.

ginekk ::

Horas je izjavil:

lol, ja iz velike UK bojo šli na eno bolhco iz kokoške :D iskat eno stvar. lep prosim, pejt raj spat. za druga nisi.


Zakaj pa ne? Jaz sem kupoval najmanj od Hrvata, Angleža, Francoza, Portugalca, Nemca, Avstrijca, Italijana in če bi vsi ti mislili "iz Slovenije se nekdo oglaša, zihr je nateg", ne bi nikoli stvari dobil. Pač so počakali da je denar nakazan in to je bilo bolj moje tveganje, ne njihovo. Nazadnje sem tako nakazal Nemcu na TRR več kot jurja.

Nategne te isto Slovenec, če ne še lažje.

Styrian11 ::

ginekk je izjavil:

Horas je izjavil:

lol, ja iz velike UK bojo šli na eno bolhco iz kokoške :D iskat eno stvar. lep prosim, pejt raj spat. za druga nisi.


Zakaj pa ne? Jaz sem kupoval najmanj od Hrvata, Angleža, Francoza, Portugalca, Nemca, Avstrijca, Italijana in če bi vsi ti mislili "iz Slovenije se nekdo oglaša, zihr je nateg", ne bi nikoli stvari dobil. Pač so počakali da je denar nakazan in to je bilo bolj moje tveganje, ne njihovo. Nazadnje sem tako nakazal Nemcu na TRR več kot jurja.

Nategne te isto Slovenec, če ne še lažje.


Mogoče zato, ker so taki izdelki v ZK cenejši oz. na isti cenovni ravni, imajo tudi precej bolj razvit trg rabljenih izdelkov, za nakup iz Slovenija pa mora kupec plačati še: poštnino, carino (12 %), DDV (20 %). Zdaj če gre za neko redko stvar, se mogoče splača, za nek navaden laptop pa se zagotovo ne.

</head> ::

Vedno ista zgodba.
OP vpraša, a je tole nateg?

10 ljudi odgovori, da je nateg.

OP še vedno upa, da ni.

V taki točki ti lahko samo želimo srečno in poročaj, ko te nategnejo.

Furbo ::

Ja pohlep zamegli razum, isto se je folk nasral na kripto in nešteto drugih nategov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Ijus ::

Jernej15 je izjavil:

Pozdravljeni.

Pred kratkim me je iz UK kontaktirala oseba, ki želi od mene kupiti laptop, ki ga je videla na bolhi. Komunikacija deluje verodostojna. Nakup pa bi izvedel tako, da mi vsoto nakaže na moj TRR, za kar mi je napisal naj mu pošljem TRR, ima banke ter ime na računo in mobilno številko. Dostava pa bi potekala preko Fedex, tako da bi se oglasili na mojem naslovu in prevzeli izdelek. Ker sem zdi malo preveč "lepo", da bi nekdo iz UK kupil laptopa ter poravnal stroške dostave me zanima če je imel kdo kakšne podobne izkušnje. Verjetno nebi smel biti problem z podatki ki bi jih moral posredovat - se pravi nebi moglo priti do "natega".


jaz sem imel tako izkušnjo, da ko me je nekdo iz tujine kontaktiral, je hotel preko isto tako kot si ti napisal Fedex al neki tazga.
ko sem dobil mail od, mislim, da je bil DPD, pardon, vidim, v poštnem odjemalcu, da je DPD naslov od Gmail. LOL WTF?!! sem ga sam skenslal.
jao ej...

in zdaj si vi predstavljajte, da bi bilo tako kot je on napisal:
da bo do mene prišel DPD kombi ki mi bo izročil denar za kitaro ki sem jo prodajal za kolega (ker on ni imel časa se s tem ubadat zarad šihta pa to) jaz pa njim izročim kitaro.
ja pa wtf majke mile... gmail poštni naslov od DPD z kombijem. kako daleč gredo ti ljudje? umetni DPD kombi ki bi mi izročil najbrž ukraden al pa fake denar. ja jst ne vidim druge.
faaak življenje.

p***a svet je res pokvarjen.
Corpse & Mrhovina & Jožica, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

starfotr ::

Svet je neumen, zato scamerji še vedno obstajajo.

Riff ::

hoče te okul prnest kot vsi pravjo , jst vse tuje kupce ki hočjo od mene neki kupit na bolhi ne jemljem resno

Karen ::

Največja fora bi bila (se je tudi že dogajalo), da v resnici nakaže (iz kake ukradene kreditne kartice), pol pa pride policija do tebe čez kak teden...
Skratka: bolha ni ebay, če ni iz Slo potem smrdi. Hrvat mogoče še, vse ostalo je neke vrste scam, samo vprašanje katera od variacij.

matobeli ::

In kako točno ti tujec nakaže iz ukradene kreditne kartice?

Sploh če se pogovarajmo o osebnih računih?

Ne nabijaj.

stara mama ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Nekje noter je scam. Kje, je težko reči. V UK imaš ogromno laptopov, nakazovanje preko TRR je rizično za kupca, 100x bolje je kupiti preko eBaya.
Kje je scam, težko rečem.

Tudi da bi kupec organiziral FedEx, je neobičajno, da ne rečem čudno.

Zdaj scam, ki bi lahko bil zadaj je, da ti kupec plača z ukradenim denarjem, kartico. Izvede preplačilo. Nakar zahteva, da mu denar vrneš nazaj nekako drugače. Ti, zadovoljen, da se je vse dobro izšlo, vrneš preplačilo. Konec dober, vse dobro. Nakar za 6-9 mesecev potrka policija, ter vpraša o nakazilih. Nakar tebe obremenijo kot "mulo", ki pere denar, razen če denar vrneš.

Denar, ki izvira iz tatvine, moraš vrniti, če ti je bilo kaj z njim plačano, četudi za to nisi vedel.

Jaz takemu kupcu zagotovo ne bi prodal ničesar.

Jasno, vse skupaj je scam. Te zadeve delujejo vedno na enak princip, le variacije (plačilni servisi, dostave, ...) so druge.
On ti obljublja celotno ceno in še več, ter pošlje fake mail, da te sredstva nekje čakajo, vendar nikjer ni nobenih sredstev, vsi maili so fejk (od bank do paypalov, odvetnikov, do FBI celo hehe, ter vse ostale grožnje, vse je pri nigerijcu doma napacano iz poslano iz sumljivih naslovov). Zato mu tud ni problem v mail napisat kakršnekoli cifre, ker tu sploh ni nobenega denarja zadaj niti nobene resne prijave. Najverjetneje tud nima nobenega namena sploh prit po stvar. On hoče samo, da mu ti plačaš "kurirske stroške", ponavadi v rangu 200-400€, in ko/če mu enkrat nakažeš, je to za njega free money in zgodba je za njega zaključena, ti pa ga ne slišiš več.
Mislim, a že ni samo po sebi smešno, da ko se spustiš v njegovo igro in nočeš plačat, človek začne grozit z neko ameriško tričrkovno agencijo? :))

Če si bil kdaj v deželi zamorcev, ti je jasna njihova mentaliteta in sposobnost večurnega pregovarjanja, če ma voljo :)
Hakuna matata!

kixs ::

Ja. Vsi ze po defaultu vejo da je scam. Vedno, ko hocem kupiti kaj iz Allegro.pl in podobnih ne eBay strani, me skenslajo. Le en deal je sel skozi. Placam kakor oni zelijo, bank transfer, PayPal gift... s postnino in kurirjem kakor oni zelijo. Ampak ja, vse je scam.

Predvsem, bom rekel, je odvisno kaj prodaja. Ce je res nekaj redkega in tega ni na eBayu, potem bi se rekel. Ce pa ni redko, pa je nateg.

Likalnik ::

Nateg....OP jaz ti lahko pošljem 10+ takih "verodostojnih" pogovorov...uglavnem...samo, da dam oglas na Bolho me že trije taki kontaktirajo...

Nikonja ::

Vprašaj se samo kako bo anglež sploh najdel Slovenijo in Bolho in tvoj laptop, potem bo kar eni osebi iz ene vzhodno eu države kar na slepo nakazal denar in upal da mu ti nekaj pošlješ????
Dejte bit mal zdrave pameti!

Samo se vprašaj ali je tebi kdaj padlo na pamet da iščeš ekvivalent bolhi v Rumuniji in jim kar na slepo pošlješ denar... itak da ne...

Machete ::

Hitro se oceni kontekst. Kot so že omenili, je to redek predmet? Potem obstaja možnost kupca iz tujine.
Če gre za generičen beden pristop tipa: je še na prodaj, koliko časa je v vaši lasti in podobna neumna vprašanja in neki kurijrji in hitre pošte, ki bodo prevzeli, potem je pač nateg.
Sam sem že nekaj stvari kupil iz avstrijskega Willhaben in nemškega egun, pa je šlo vse gladko, ker resničen kupec ima drugačen pristop od skemerjev.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Mene je enkrat en Nemec kontaktiral na njuskalu. Bi imel en procesor, redek, ampak ne spet tako redek. Se prodajajo vsake toliko casa tudi na eBayu. Koncala sva, ko sem povedal ceno. 10% nizja kot prodani na eBayu. V glavnem, ce bi se zmenila, bi ga prodal. Pac pod mojimi pogoji - TRR ali PayPal gift in posljem preko nase Poste s sledenjem.

c3p0 ::

Legit af.

filip007 ::

Vzameš denar, samo ker ga ni je malo brezveze skupaj.
Trevor Philips Industries

matobeli ::

Zgleda pol ljudi tukej še vedno čaka na papirnate mesečne izpiske kjer lahko vidi transakcijo.

filip007 ::

Sem našel nekaj podobnega, kdo bo pisal na mojcapusnik55@gmail.com?

https://www.bolha.com/oblacila/podarim-...
Trevor Philips Industries

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

djfixme ::

filip007 je izjavil:

Sem našel nekaj podobnega, kdo bo pisal na mojcapusnik55@gmail.com?

https://www.bolha.com/oblacila/podarim-...


Hiše v ozadju so zgrajene povsem v stilu Loškega Potoka :)

Machete ::

Pa da ne boste mislili, da folk ne piše na ta mail.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ijus ::

folk, zapomnite si: najbolj te bo nategnil tvoj prvi sosed, ki ve o tebi vse.
gledam kako odpirajo teme tle na slo-tech kako vi šparate, kako hranite gesla itd/ipd.

ja pa f*k pas mater kaj je z vami?
ste vsi pr****jeni?
Corpse & Mrhovina & Jožica, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

c3p0 ::

In? Če si rekel, da prihranke zakoplješ na vrtu pri paradajzu št. 2, imaš problem, če kdo ve tvoj naslov.

MIHAc27 ::

Jaz se lahko hvalim, da imam 3000€ plače, v resnici pa minimalc in - na računu.

SasoS ::

naj plača s kriptojem, pošlješ ko bo 6+ confirmationov...pa naj to pol reverta :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334102303 (8037) predi
»

Sumljiv kupec iz bolhe, hoce placati preko paypala

Oddelek: Loža
262360 (1099) gruntfürmich
»

Nategnt nateguna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918365 (4519) Machete

Facebook nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
759034 (6597) MadMax
»

Prodaja v tujino

Oddelek: Loža
275740 (4848) grepun05

Več podobnih tem