» »

Prodaja v tujino

Prodaja v tujino

tomazpr_ ::

Pozdravljeni,

na bolhi že več kot pol leta prodajam invalidsko kolo in javil se je kupec iz Škotske. Na eni strani se mi zdi, da to ne mora biti nateg, ker sem tudi sam gledal že po raznih straneh za invalidske pripomočke, ker jih je pri nas težko dobiti. Po drugi strani, pa bi rad bil zelo previden, ker vem kakšne stvari se dogajajo in poleg tega še nikoli nisem ničesar prodajal v tujino. To je zadnji mail, ki sem ga dobil in zanima me, kaj mi svetujete.

"i am ok with your price, give me your paypal email so i can proceed
with the payment and i will be responsible for all transportation
charges to my home in Scotland, and I will be adding the 5% PayPal
surcharge to the total amount i will be paying you. So i will be
paying directly into your PayPal account without any delay, and i hope
you have a PayPal account. If you have one already, just send me the
email address to send the payment to, which is the email address you
use for it or you can send me a PayPal money request, so once i
receive the details i will go ahead with the payment and then i will
contact my shipping agent after you get the payment and i will be
responsible for all transportation charges. I will need your home
address for the merchandise to be Picked Up by the Shipping Company
and other necessary things

So kindly get back to me with this details bellow
for the payment

Paypal Name
PayPal Email address
Total Cost
Phone Number
Home Address for pick-up

Await your response."

Najlepša hvala,

Tomaž

sandmat ::

nisem še videl angleža s tako pomanjkljivim izražanjem. A ti sede pošiljat v JAR? Če ti ne, se izogni :)

Roadkill ::

Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

knesz ::

Lahko bi bilo legit.
Komunikacija je na ravni ST uporabnikov, tako da tukaj večjega problema ne vidim.
5% extra na PayPal bi bilo logično zaradi PayPal provizije.
Naslov za prevzem in telefonska številka se zahteva s strani dostavnih služb, sam mam pogodbo s TNT in tedensko naročim vsaj 3 take prevzeme pošiljk pri strankah, večinoma po evropi. Glede na to, kakšno imam jaz pogodbo, je tudi meni to najcenejši način za prejetje pošiljk.

Če ni kakšna fora, da bi lahko potegnil nazaj plačilo, bi zadeva bila lahko OK. Poleg tega pa v primeru PayPal dispute s strani kurirske službe vedno dobiš tovorni list, ki je lahko kot dokaz, da je zadeva dejansko poslana. Lahko pa za vsak slučaj počakaš kurirja z odprto škatlo kjer se vidi kolo, slikaš škatlo in kurirja ter vpričo njega dokončno zapakiraš paket in pošlješ (če si paranoičen)

Mojih 5c

Machete ::

Zmeni se za bitcoin / okpay only. Vse ostalo te lahko olupi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

Nateg je no, dobil bo fake potrdilo, fake dopis od transportnega podjetja..

Kar naj ti nakaže na trr.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

toplakd ::

Sam sem lep čas dobil točno takšen mail (100% ista vsebina) za eno stvar na bolhi. Škoda časa za reply, 100% scam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

knesz ::

Furbo je izjavil:

Nateg je no, dobil bo fake potrdilo, fake dopis od transportnega podjetja..

Kar naj ti nakaže na trr.

V tem primeru ne.
Denar dobi na PayPal še preden pošlje izdelek
Kupec naroči prevzem pošiljke pri prodajalcu, kurirska služba pač pusti transportni list pri pošiljatelju.

Če ne dobi nakazila na PayPal, pač ne odda kolesa kurirju, ne?

AndrejO ::

knesz je izjavil:

Furbo je izjavil:

Nateg je no, dobil bo fake potrdilo, fake dopis od transportnega podjetja..

Kar naj ti nakaže na trr.

V tem primeru ne.
Denar dobi na PayPal še preden pošlje izdelek
Kupec naroči prevzem pošiljke pri prodajalcu, kurirska služba pač pusti transportni list pri pošiljatelju.

Če ne dobi nakazila na PayPal, pač ne odda kolesa kurirju, ne?

Nateg je zato, ker bo oseba na drugi strani nato poklicala na podporo PayPal, si izmislila bolj ali manj verjetno zgodbico zakaj ne more prebrati e-pošte in kako so mu ukradli telefon. Če mu uspe s tvojimi podatki (ki so tvoj naslov, tvoja telefonska in tvoj e-mail) prepričati operaterja, bo dobil dostop do tvojega PayPal računa.

Za tistih 0,001% možnosti, da je to legit kupec, ki mu je slučajno padla opeka na glavo, da več ne zna pisati v svojem materinem jeziku (npr. "jaz" z malim "i" namesto "I"), pa ni vredno tvegati.

Limona ::

pa ka mu tuki eni splho govrite da je lahko zadeva vredu in da nekdo res hoče kupiti.

TO JE NATEG!!!

St235 ::

AndrejO je izjavil:

knesz je izjavil:

Furbo je izjavil:

Nateg je no, dobil bo fake potrdilo, fake dopis od transportnega podjetja..

Kar naj ti nakaže na trr.

V tem primeru ne.
Denar dobi na PayPal še preden pošlje izdelek
Kupec naroči prevzem pošiljke pri prodajalcu, kurirska služba pač pusti transportni list pri pošiljatelju.

Če ne dobi nakazila na PayPal, pač ne odda kolesa kurirju, ne?

Nateg je zato, ker bo oseba na drugi strani nato poklicala na podporo PayPal, si izmislila bolj ali manj verjetno zgodbico zakaj ne more prebrati e-pošte in kako so mu ukradli telefon. Če mu uspe s tvojimi podatki (ki so tvoj naslov, tvoja telefonska in tvoj e-mail) prepričati operaterja, bo dobil dostop do tvojega PayPal računa.

Za tistih 0,001% možnosti, da je to legit kupec, ki mu je slučajno padla opeka na glavo, da več ne zna pisati v svojem materinem jeziku (npr. "jaz" z malim "i" namesto "I"), pa ni vredno tvegati.


Kako točno? Paypal je po mojih izkušnjah izjemno pasji glede izgubljenih dostopov in brez kopije tako izpisa banke kot osebnega dokumenta ne verjame, da lahko karkoli naredi.

knesz ::

AndrejO je izjavil:

knesz je izjavil:

Furbo je izjavil:

Nateg je no, dobil bo fake potrdilo, fake dopis od transportnega podjetja..

Kar naj ti nakaže na trr.

V tem primeru ne.
Denar dobi na PayPal še preden pošlje izdelek
Kupec naroči prevzem pošiljke pri prodajalcu, kurirska služba pač pusti transportni list pri pošiljatelju.

Če ne dobi nakazila na PayPal, pač ne odda kolesa kurirju, ne?

Nateg je zato, ker bo oseba na drugi strani nato poklicala na podporo PayPal, si izmislila bolj ali manj verjetno zgodbico zakaj ne more prebrati e-pošte in kako so mu ukradli telefon. Če mu uspe s tvojimi podatki (ki so tvoj naslov, tvoja telefonska in tvoj e-mail) prepričati operaterja, bo dobil dostop do tvojega PayPal računa.

Za tistih 0,001% možnosti, da je to legit kupec, ki mu je slučajno padla opeka na glavo, da več ne zna pisati v svojem materinem jeziku (npr. "jaz" z malim "i" namesto "I"), pa ni vredno tvegati.

Še enkrat iz prakse,
- Paypal email je potreben, da ti nekdo lahko nakaže sredstva na tvoj račun
- naslov in telefonska sta potrebna, da lahko pošlje kurirja na tvoj naslov, da pobere paket in dostavi. Ta trenutek naročujem en tak prevzem pošiljke iz Italije.
- i, I, pisanje je pa čisto v slogu pisanja ST uporabnikov in za marsikaterega .ing in .dr dukaj bi rekel, da je pol pismen, vključno z mano.

Nisem rekel, da je legit, napisal sem samo, da bi lahko bil in da se zahteva samo podatke, ki so potrebni za transakcijo glede na napisano (plačilo vnaprej, ureditev prevzema s strani kupca). Seveda dopuščam možnost da gre za nateg, ampak ne vidim kako.

Utk ::

Shipping Company
To obstaja? Itak da je nateg. To je delo nekega Slovenca, prišel bo s fake kombijem, pobral to stvar in ti dal fake potrdilo, ki ga boš pokazal paypalu ko bo on naredil refund. Paypal bo takoj videl da je tvoje potrdilo fake, njemu vrnil denar, ti boš pa še kak poskus goljufije fasal.

knesz ::

Utk je izjavil:

Shipping Company
To obstaja? Itak da je nateg. To je delo nekega Slovenca, prišel bo s fake kombijem, pobral to stvar in ti dal fake potrdilo, ki ga boš pokazal paypalu ko bo on naredil refund. Paypal bo takoj videl da je tvoje potrdilo fake, njemu vrnil denar, ti boš pa še kak poskus goljufije fasal.

UPS, GLS, TNT?

Utk ::

Ja, ampak Shipping Company? Verjetno bo na tistem kombiju pisalo dobesedno to :)

St235 ::

Verjetnost, da je tale zadeva legit je približno 0,001%.

Glede natega in paypala pa sta ponavadi dva scenarija:
- Prodajalec dobi kvazi legitimen email z kupom logotipov (paypal, escow, dostavna služba) kjer je navedeno, da kupec plačal in bo denar sproščen takoj ko pošlje robo.
- Kupec odpre dispute in zahteva povračilo denarja, ker si mu poslal pokvarjen/pomanjkljiv izdelek.

driver_x ::

So že bili primeri, ko nategovalci tako postopali. To delajo predvsem pri robi, ki je vredna malo več. Robo pride prevzeti njihova "dostavna služba". Ko njihov kombi enkrat odpelje, pa fašeš dispute, da nisi odposlal robe.

SeMiNeSanja ::

1.) NIKOLI ne verjameš nekemu mailu, da je bil denar nakazan - obvezno preveriš na svojem Paypal accountu, da je denar prispel (in ga po možnosti pobereš dol, če se da).

2.) Shipping Company - sporočiš, da delaš samo z znanimi (DHL, TNT, UPS)

3.) Od kurirja lahko zahtevaš osebno legitimacijo (slikaš osebni dokument). Če karkoli ni kot bi moralo biti, bo policija vedela, kje začeti raziskovati.

4.) Pri vsej zadevi moti edino email dopis - precej, kar malo preveč je podoben tistim, ko se je šlo dejansko za nateg. To sicer še ne pomeni, da je stvar nateg, vsekakor pa bi bil ZELO previden.

issak ::

sandmat je izjavil:

nisem še videl angleža s tako pomanjkljivim izražanjem. A ti sede pošiljat v JAR? Če ti ne, se izogni :)

Ker sede je tako lepa slovenska beseda, in ti vsak email pišeš 100% slovnično pravilno :)


Naj nakaže na TRR, in potem pošlješ. Pozanimaj se koliko pride poštnina, sam si zrihtaj dostavno službo in mu povej stroške, če ti nakaže vse skupaj, pošlji, sicer pa kar so že zgoraj povedali.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Furbo ::

knesz je izjavil:

Furbo je izjavil:

Nateg je no, dobil bo fake potrdilo, fake dopis od transportnega podjetja..

Kar naj ti nakaže na trr.

V tem primeru ne.
Denar dobi na PayPal še preden pošlje izdelek
Kupec naroči prevzem pošiljke pri prodajalcu, kurirska služba pač pusti transportni list pri pošiljatelju.

Če ne dobi nakazila na PayPal, pač ne odda kolesa kurirju, ne?


Madona ste naivci, a ti tudi kaj prodajaš na bolhi, morda kaj kupim za mojega nečaka v Afriki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sandmat ::

issak je izjavil:

sandmat je izjavil:

nisem še videl angleža s tako pomanjkljivim izražanjem. A ti sede pošiljat v JAR? Če ti ne, se izogni :)

Ker sede je tako lepa slovenska beseda, in ti vsak email pišeš 100% slovnično pravilno :)


Naj nakaže na TRR, in potem pošlješ. Pozanimaj se koliko pride poštnina, sam si zrihtaj dostavno službo in mu povej stroške, če ti nakaže vse skupaj, pošlji, sicer pa kar so že zgoraj povedali.


je čisto lepa slovenska beseda. http://bos.zrc-sazu.si/cgi/neva.exe?nam...

Ne zavajaj OPa, ker se z vesolja vidi, da je nateg.

AndrejO ::

knesz je izjavil:

Še enkrat iz prakse,
- Paypal email je potreben, da ti nekdo lahko nakaže sredstva na tvoj račun

In pri temu se konča. Oseba ne rabi vedeti čisto nič več, da izvede nekazialo.

knesz je izjavil:

- naslov in telefonska sta potrebna, da lahko pošlje kurirja na tvoj naslov, da pobere paket in dostavi. Ta trenutek naročujem en tak prevzem pošiljke iz Italije.

To je prva rdeča zastavica. Neobičajno je, da si bi nekdo urejal sam svojo dostavo.

knesz je izjavil:

- i, I, pisanje je pa čisto v slogu pisanja ST uporabnikov in za marsikaterega .ing in .dr dukaj bi rekel, da je pol pismen, vključno z mano.

Ne, ni. So napake in so napake, ki jih ne bo storil nihče, ki je odrasel na britnaksih otokih. Še zlasti ne, če veliko začetnoco uporablja pri drugih besedah in torej ni tako len gnoj, da se mu ne bi dalo pritisniti tipke Shift. Še manj pa, če je toliko previden, da celo vejice postavlja pravilno.

Ravno tako uporablja velike začetnice tam, kjer to za domorodce sploh ni običajno. "Shipping Company"? Nope.

Tudi to je rdeča zastavica.

knesz je izjavil:

Nisem rekel, da je legit, napisal sem samo, da bi lahko bil in da se zahteva samo podatke, ki so potrebni za transakcijo glede na napisano (plačilo vnaprej, ureditev prevzema s strani kupca). Seveda dopuščam možnost da gre za nateg, ampak ne vidim kako.

Pokličjo na PayPal in se pregovarjajo. Vsake toliko jim uspe. Po telefonu se da narediti čuda stvari.

Če ni to neka izredno redka roba, ki jo na kontinentu skoraj ni možno dobiti po ugodni ceni, potem je to še ena rdeča zastavica.

Preveč rdečih zastavic: ni vredno tvegati.

Sicer pa je v takšnem primeru bolje dati:
- Telefonsko, ki je ne uporabljaš za PayPal in o kateri PayPal ne ve nič.
- Variacijo imena, ki bo kurirju omogočila, da te najde, bo pa otežila socialni egineering (npr. samo g. Novak - če se priimek v bloku ne ponavlja, boš hitro najden).

AndrejO ::

Ah, pa dodaj še PayPal buyer protection. Pri takšnem direktnem nakazilu moraš nujno zahetvati, da ti navede natančen naslov kam bo pošiljka potovala. Ko/če kdaj pride kurir, moraš od kurirja dobiti potrdilo o prejemu in kam bo pošiljka potovala, ki se mora ujemati z naslovom, ki si ga dobil preko PayPal sistema.

To je nujno, ker bo PayPal v primeru spora zahteval potrdilo, da je bila pošiljka poslana iz katerega bo razvidno tudi kam je bila poslana. Pregledal pa bo lahko samo in izključno komunikacijo, ki je potekala preko PayPal. Če bo vse skupaj odposlano na napačen naslov, bo PayPal dal prav kupcu (goods not delivered) in mu vrnil kupnino.

Machete ::

St235 je izjavil:

Verjetnost, da je tale zadeva legit je približno 0,001%.

Glede natega in paypala pa sta ponavadi dva scenarija:
- Prodajalec dobi kvazi legitimen email z kupom logotipov (paypal, escow, dostavna služba) kjer je navedeno, da kupec plačal in bo denar sproščen takoj ko pošlje robo.
- Kupec odpre dispute in zahteva povračilo denarja, ker si mu poslal pokvarjen/pomanjkljiv izdelek.


+ plačano je z pohekano / ukradeno kreditno kartico. Paypal pa nakazane zneske lepo povrne prijavitelju zlorabe. Sem že doživel uporabljeno goljufijo, na meni osebno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shmandi ::

Tole je 100% nateg. Sem že videl ničkoliko podobnih mejlov.

gruntfürmich ::

daj za hec prečekiraj kdo je ta 'shipping company'? naj pridejo po robo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Roadkill ::

Noben ti ne bo heknil paypala. Nakazal ti bo 200€ več za stroške, ki jih moraš ti nakazati transportnemu podjetju.

PayPal od "transportnega podjetka" je paypal nategovalca. Po možnosti je celo Western Union ali kaj podobnega.

Originalni paypal račun je ukraden (ukradene CC) in tako on dobi 200€ na fake "transportni" račun in hitro cashouta, paypal pa potem po pritožbi zlorabe kreditne stornira vsa plačila in ti obrdžiš svojo omaro (oziroma karkoli že prodajaš), on pa 200€.

Se pa seveda splača reskirat. LOL.
Ü

grepun05 ::

Pozdravljen,
naredil sem si nov račun samo da ti povem, da je kolega dobil identično sporočilo od tega prodajalca vendar za drugo stvar. Maili bodo sledili v smislu, da nakažeš del stroškov v neko drugo državo itd... Ne nasedaj in najdi drugega kupca.
LP Grega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785740794 (23825) plusdzabaka1
»

Nategnt nateguna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6917839 (3993) Machete
»

PayPal placilo,sumljiv prodajalec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12219327 (14847) St235
»

Paypal-Bolha goljufija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9216701 (9020) Furbo
»

Bolha, kupec iz Amerike

Oddelek: Pomoč in nasveti
313908 (2398) toplakd

Več podobnih tem