» »

Nategnt nateguna

Nategnt nateguna

«
1
2

sntntn ::

Na bolho sem dal oglas, nakar po začetnem bla blaju dobim od tipa sledeče:

v v sob., 10. nov. 2018 ob 12:51 je oseba marko golez markogolezsi@gmail. com napisala:
am ok with your price, and condition i will add the 5% paypal charge give me your paypal email so i can proceed with the payment, my shipping agent will be coming for the pick up after i complete the payment and you get your money, and i will be responsible for all transportation charges to my home in poland i'll like you to send me your address so that my shipping agent can figure it out and come for the pick up and other necessary things i will pay for it now i am a serious buyer ok

paypal name ;
paypal e-mail ;
cell phone no :
total price ;
home address for pick-up :

awaiting your response


njegov mejl puščam v vednost vsem
ok, očitni nateg. in mu odgovorim:

sorry mate
no paypal.
cash only


si mislim, da je s tem stvar zaključena, ampak očitno ne:

v v sob., 10. nov. 2018 ob 16:17 je oseba marko golez markogolezsi@gmail. com napisala:
ok no problem i can also transfer the money from my paypal account to your bank account so kindly get back to me with your bank details for the payment

bank name
account name
account number
swift number
phone number
home address for pick up

ga vržem pod spam, pa si po neki časa premislim in začnem blefirat:

can't do that. i owe irs some money. why don't you give your shipping agent the money and when he'll pick up the? we. ll do the exchange. or we can do transaction via bitcoin

to bo to si rečem. zdej mu je verjetno jasn, da sem ga pošteku. pa pride včeraj naslednje:

i want you to know that the shipping agent dont work that way they will only come for the pick up once the transaction of payment is completed ok no problem i can also transfer the money from my paypal account to your bank account so kindly get back to me with your bank details for the payment

bank name
account name
account number
swift number
phone number
home address
total price


zdej me pa zanima, če ima kdo kakšno dobro idejo za nadaljni ping pong oziroma kako nategnt nateguna?
  • polepsalo: zee ()

Stari maček ::

Sam tako cenim svoj čas, da mi je še Fuck you nigga težko napisat.

Mehmed ::

Ugibam da bi nakazu prek pp pa skusal preklicati potem?
Kaj se pa zgodi ce dobis denar na banko, ga dvignes pa zapres racun?

sntntn ::

Kakor vem, da če je brez kritja ga moraš vrnt

_Denny_ ::

Če že imaš preveč časa, probaj ugotoviti iz katere države je in mu potem daj bančne podatke v njegovem jeziku :))

@Mehmed: Ne bi nič nakazal. Iz drugega fake emaila bi poslal, da Paypal/Amazon/Escrow/karkoli zadržuje denar dokler ne dobijo dokaza, da je bila stvar oddana na pošto. Pred leti so nategovali z ne-kritimi bančnimi čeki. Naše banke so seveda izplačale denar, čez 2-3 mesece si pa dobil obvestilo, da ček ni imel kritja ("bounced check") in moraš denar vrniti.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

errhec ::

Napiši mu da sprejmeš denar samo preko Western Union.
Te ne bo več kontaktiral. :)
dd

Haderach79 ::

No, ja ... tole ni ravno da si "nategnil nateguna" ... samo nisi mu nasedel. Kar se tiče "nategniti nateguna" so pa 419Eater carji. Tole je njihov arhiv:
https://www.419eater.com/html/letters.h...

Glej npr. od userja Shiver Metimbers. Je pa kr precej obsežna zadeva ... ker da "nategneš nateguna", rabiš bit kar iznajdljiv ter si moraš vzet precej časa. Ampak končni rezulatati so pa priceless!

Zgodovina sprememb…

LightBit ::

Unknown_001 ::

Don't

Get over it and leave him alone. Lahko ga prijaviš, nategnit ga pa ne probavaj ker boš na koncu ti potegnil kratko.

Mislit, da boš poklicnega nateguna nategnit iz dolgčasa je naivno. Ne odgovarjaj in to je to.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Meiniken ::

Da ne boš čez par dni prišel nazaj jokat kako te je nategnu... Pa sej veš... če te nategne nam moraš povedat še, če ti je pasal :D Drugače pa ga pust pri miru. Škoda cajta, škoda živcev.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

sntntn ::

Trenutno mam res dost časa(zdravje), pa bi mal ping pong z njim igral oz. njemu kradu čas. Da ga pa ne bom nategnu mi je pa popolnoma jasno

kixs ::

Za kolk casha pa prodajas, da se mu splaca? :))

Reci, da sprejmes, ce placa kot PayPal gift/friend...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

GupeM ::

Daj mu podatke, da ti "nakaže." Pošlji mu pa pasji drek.

Unknown_001 ::

GupeM je izjavil:

Daj mu podatke, da ti "nakaže." Pošlji mu pa pasji drek.


Bravo... še stroške naj si dela s pošiljanjem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

GupeM ::

Unknown_001 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Daj mu podatke, da ti "nakaže." Pošlji mu pa pasji drek.


Bravo... še stroške naj si dela s pošiljanjem.

Podal sem samo idejo. O izvedbi se bo odločal sam. Če bi ga tako rad zajebaval in mu strošek poštnine ni prevelik, zakaj pa ne? Tebe nisem nič vprašal, niti nisem podajal replike na tvoje odgovore.

Unknown_001 ::

GupeM je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Daj mu podatke, da ti "nakaže." Pošlji mu pa pasji drek.


Bravo... še stroške naj si dela s pošiljanjem.

Podal sem samo idejo. O izvedbi se bo odločal sam. Če bi ga tako rad zajebaval in mu strošek poštnine ni prevelik, zakaj pa ne? Tebe nisem nič vprašal, niti nisem podajal replike na tvoje odgovore.


Za debilizme nimam potrpljenja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

sntntn ::

Gre se za stativ za 150 Eur. Pošiljat mu ne mislim nič, sam čas bi mu rad kradel

MIHAc27 ::

Sam tolk, fekalije se ne sme pošiljat. Čas mu boš po moje še najboljš kradu, če se še naprej pogovarjaš z njim. Ponudi mu kak popust če nakaže preko paypala npr. Ali pa mu daj lažne podatke, pa da se pomatra z lažnim nakazilom.

Mogoče ko da nakazilo ugotoviš, da si mu dal napačne podatke, pa da naj stornira in še enkrat prenakaže drugam....

m0LN4r ::

Jaz bi reskiral tistih nekaj evrov in mu poslal paket z placilom ob prevzetju in dal namesto 150 evrov samo 75... Mogoce bi ga premamilo pa bi prevzel. Seveda notr pa eno bukovo poleno in listek, da se 75 manjka in pol dobi stativ xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

St235 ::

Ker scamer bo zadevo naročil na slovenski naslov? jao...

reeves ::

A ni tole malo čuden scam? Nekdo je pripravljen vnaprej plačati in potem poslati svojega "agenta" po kupljeno stvar. Rabi pa podatke.

IBAN in SWIFT nista ravno neka skrivna podatka preko katerih bi ti lahko kdo kaj vzel
Naslov daš od bližnje trgovine. Rečeš, da bajte ne bo najdu
Edino tel., pa spet lahko menjaš ali blokiraš, če kdo teži

Nekako ne razumem, kako bi OP sploh lahko bil oškodovan.
Je pa nateg, to se vidi, samo ne razumem ga. Če mi kdo lahko pojasni...

HotBurek ::

Dobil pred kratkim isti/podoben mail. Fora je, da je model (kako) nakazal na PayPal ceno + stroške dostave, le-te (stroške) pa bi naj jaz preko WU nakazal naprej, da bi se sprostila PayPal transakcija.

The total sum of EUR370,00 EUR that was transferred to you by Uprava Bora has been fully deducted from the payee's account which includes the Transport/Delivery Charges and is ready to be transferred into your own account, but before the transaction can be finalized you would have to pay the Transport Charges to the Transport Agent.

In order to complete this transaction and get the funds credited into your account, you have to go to your closest Western Union Office and transfer the excess sum of EUR150,00 EUR to the Transport Agent and send us a Scanned Copy/Photograph of your Western Union Transaction Receipt (in .JPG Format).


Transport Pick up Agent:
First name: Barric
Surname: Brant
City: Tbilisi
State: Tbilisi
Postcode: 0105
Country: Republic of Georgia.



Ker nisem uporabnik PayPal-a, tudi ne poznam teh postpokov. For ja, da sem ob njegovem "nakazilu" dobil potrditveni mail iz tega naslova:
service@intl.paypal.com {service@intlpayservice.com}

Na sreče sem pogruntal, za kaj se gre. :)

Hebo jim skamersko vsem po spisku.

YT:
Jim Browning | https://www.youtube.com/channel/UCBNG0o...
ScammerRevolts | https://www.youtube.com/channel/UC0uJKU...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

starfotr ::

V UK so podatki o IBANih skruvnost. Pri nas je pa javno. Odakar imamo SEPA SDD je nevarnost, da ti kdo kaj zvizne iz računa. Prej si lahko direktne bremenitve urejal pri banki ali ponudniku atoritev. Sedaj, odkar je SEPA SDD, se vse ureja pri ponudniku. Ponudik je pa lahko tudi scam in ti vzamejo dol iz računa.

anketar ::

dej mu trr od policije, ime pa dej izmišljen

The Player ::

Ne vem kdo se sploh ukvarja s tujci na bolhi. Bolha je slovenski portal in čim se ti oglasi kak tujec je že sumljivo. Pa tudi če nebi bilo sumljivo in bi želel skleniti posel s tujcem, le zakaj bi ga, če je lažje skleniti posel z domačinom, ker ni nobene prepreke v komunikaciji in transportu blaga? Škoda zapravljat svjg čas za to.

Tudi sam sem dobilval čudne ponudbe iz tujine, ampak samo 1x ko sem prodajal skuter na bolhi. Sem dobil SMS v angleščini, namesto telefonske številke je bil pa le ime.

Ti pa tale stavek že takoj pove, da je tole nateg :))

i will pay for it now i am a serious buyer, ok



Če nebi bilo tega "OK" na koncu bi mogoče še mislil, da je legit, tko se je pa sam izdal.

Zgodovina sprememb…

reeves ::

Aha, mi je jasno sedaj. Hvala za pojasnila.

OP, če se ti da, se lahko igraš z njim. Vedno mora misliti, da si ravno prav "neumen". Ne preveč, ne premalo. Meja je domišljija.
Ne pričakuj pa, da boš nategnil nekoga, ki se s tem preživlja.

Unilseptij ::

Žal mi je, vsaj kar se tiče bančnega računa noben podatek ni kakorkoli občutljiv in vsi so potrebni, da se lahko izvede nakazilo. Če je kje tukaj scam, potem sledi po tem, ko mu daš podatke, samo s tem, da daš zahtevane podatke, ne moreš biti oškodovan. Človek ti ponuja, da ti nakaže denar in še pride po robo, tako da ne vem, kaj te muči... morda samo zelo nujno rabi to, kar prodajaš. Če bi bil res paranoik, potem mu ne bi dal domačega naslova, ampak bi se zmenil za predajo nekje na nevtralnem terenu, drugače pa ne vidim problema.

Možno je, da je zadaj kaj podobnega temu, kar je napisal HotBurek... torej, da ti bo on nakazal tudi stroške za "Transport Agenta", pri čemer jih boš moral poravnati ti, on pa bo potem preklical prvotno transakcijo. Samo pri bančnem nakazilu to ni tako enostavno.

Zgodovina sprememb…

Superboyy ::

Isti scam je doletel mojo sestro par mesecev nazaj. Sem ji takoj rekel, da je verjetno scam.

Če ima un agenta, ki bo prišel pobrat robo, mu da lahko tudi keš s katerim naj plača na licu mesta, ne pa da glumi neki s paypalom.

Seveda se vse skupaj konča s tem, da trdi, da ti je nakazal fee na paypal račun in hoče, da isto vsoto posreduješ "agentu, ki bo prevzel robo".

sntntn ::

Nateg je sigurno. Me pa niti ne zamima kakšen. Sem mu poslal lažne podatke in povedu da bom do petka brez neta ker grem kao na hiking v avstrijske alpe in da upam da bo do takrat nakazan in da lahko pride potem njegov agent po robo. Pol bom reku da sem po pomoti dal IBAN od poslovnega računa, ...ITD. Na konc dobi pa tole in naj si najde svojo verzijo

kixs ::

Sem hotel enkrat na Allegro.pl kupit eno rec. Pa je verjetno prodajalec mislil, da sem nategun :))

MIHAc27 ::

100% sem da bo nakazal preveč. Seveda po pomoti (ali pa da je razlika za tega agenta). In potem te bo prosil, da mu preveč plačano vrneš. Ko mu boš razliko vrnil, pa boš ugotovil, da sploh ni nič nakazal (photoshop računa). Za stativ ga po moje prav malo briga, a ga pošlješ ali ne.

Podatke o banki pa pomoje hoče, da lahko ponaredi račun/nakazilo. Ker če bi na računu pisalo Micka Kovačeva, Spodnja Kungota, SI 1234567890 bi redki nasedel.

sntntn ::

 Viber chat

Viber chat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sntntn ()

Sheteentz ::

pa reču mi, naj ti nakaže, nimaš nič za zgubit. ko bo rekel, da mu preveč nakaži nazaj, pa še ti sfejkaj račun in zraven pripopaj en smajli

priden2 ::

Sem mislil, da sem edini, ki je imel to situacijo a vidim, da nisem. Tudi mene je kontaktirala oseba za oglas iz bolhe z istim emailom 2 dni nazaj in hotela imete vse podatke od banke, naslov...
Sicer isti primer do potankosti, kot je bil opisan tukaj... https://www.monitor.si/clanek/zgodba-o-...
Seveda dlje kot do mojega emaila za paypal nisva prišla a je vztrajen. D)

Meiniken ::

Sicer je tale nateg že dokaj star. Se spomnim da je moj brat dobil kar precej teh emailov/sporočil na bolhi že dobro leto nazaj. Najbolj smešn je zgledal ko je bila beseda "goods" v vsakem stavku (začuda so nekateri celo ločila uporabljali) :D
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

MIHAc27 ::

Itak da so vstrajni, če ne bi bili bi nategnili manj ljudi. To je njim služba. Najbolje jih je ignorirat.

Vanich ::

Tale Cerkvenik je recimo zopet aktualen. En tak klasičen primer kako nasede pohlepna budala - težko bi našel večjega kretena kot je on - ne vem, kdo ga je zaposlil v UKC kot svetovalca glavne direktorice. Uglavnem, šele sedaj se mu sodi. Kje bo pa našel tistih 460.000€, kolikor jih je poslal v Nigerijo in drugod po svetu, je pa vprašanje.

MIHAc27 ::

Lol, nimam kaj drugega rečt. Najprej 4k, ko nasede še 10, potem 30k... še malo bi ga nategvali, pa tudi če bi res dobil 1.8 miljončka, bi komaj stroške pokril.

Jaz nazadnje ko sem 'zadel' čiščenje stanovanja, je gospa 5 minut sesala potem pa mi na vsak način hotela prodat sesalec za 2000€. Še tisti za 50€, ki ga imam veliko počiva.

The Player ::

OP

obvesti nas kako napreduje "nateg"?

minila sta dobra 2 tedna od zadnje objave.

Ti ga je uspelo pretentat al je stvar že mimo?

Telebajsek7 ::

marko je se vedno aktiven preko maila marko.golez0222@gmail.com ... ko sem ugotovil da je nateg sem nasel se ta forum in mu poslal prinskrin od sntntn .. mi je odgovoril samo z OK :)) ... mislm da je zaklucu deal z menoj:))

Raptor F16 ::

Naredi skripto, ki bo na njegove maile avtomatsko odgovatjala z "OK".

Enkrat se bo naveličal.

Denarja pa ne boš izvlekel iz njega. Največ kar lahko narediš je, da mu kradeš čas. Pozab, človk je profesionalc oz. to mu je poklic nategovar ljudi. Ne se ti z njim bost ker te bo na koncu tako obrnu da zase ne boš vedu.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

soncee1 ::

Hm, tudi jaz sem razmišljal , kako nateguna nategnt. Vsaka čast temu , ki mu uspe ;-)))

Machete ::

Raptor F16 je izjavil:

Naredi skripto, ki bo na njegove maile avtomatsko odgovatjala z "OK".

Enkrat se bo naveličal.


Hehe to sem pa že videl..

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DeeJay ::

M1960 ::

Oj nov projekt "kupca", a se niti toliko potrudil da bi kaj spremenil.
Hvala, ker sem malo pobrskal in prebral prvi zapis.Saj ne bi nasedel, vedno je najbolši olačilni način "solarni"- denar na sonce , roka in gremo
M60


Marko Golze

13:01 (pred 2 urama)

Za jaz
Am ok with your price, and condition I will add the 5% paypal charge give me your Bank Details so i can make payment from my PayPal to your bank account so i can proceed with the payment, my shipping agent will be coming for the pick up after i complete the payment and you get your money , and i will be responsible for all transportation charges to my home in Germany I'll like you to send me your address so that my shipping agent can figure it out and come for the pick up and other necessary things i will pay for it now i am a serious buyer ok so i can also transfer the money from my PAYPAL ACCOUNT to your bank account so kindly get back to me with your bank details for the payment

Bank Name
Account Holder's name
Account Number
Phone Number
Total Amount
Home Address for pick up

Awaiting your response

_Denny_ ::

Enemu je le uspelo :))

Limerick student tricks scammer to give him money
"A student from County Kilkenny in the Republic of Ireland has managed to scam money out of an internet scammer."
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bluefish ::

_Denny_ je izjavil:

Enemu je le uspelo :))

Limerick student tricks scammer to give him money
"A student from County Kilkenny in the Republic of Ireland has managed to scam money out of an internet scammer."
Solomon, uporaba šifer,...

James Veitch je očitno dober vzor :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

illion ::

soncee1 je izjavil:

Hm, tudi jaz sem razmišljal , kako nateguna nategnt. Vsaka čast temu , ki mu uspe ;-)))



tole je moj obcasen vir zabave https://www.419eater.com/html/letters.h..., ob nekaterih sm scal od smeha :)

na forumu so se enkrat razdelil v 4 "ekipe" in tekmoval med seboj kera bo prej zbrala celoten deck kart https://forum.419eater.com/forum/viewto...

Pac-Man ::

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bančni račun

Oddelek: Pomoč in nasveti
191780 (1266) HappyPills
»

Paypal-Bolha goljufija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9216466 (8785) Furbo
»

Bolha, kupec iz Amerike

Oddelek: Pomoč in nasveti
313861 (2351) toplakd
»

Na oglas na bolhi se mi je javil en scammer.

Oddelek: Loža
71918 (1751) Stari maček
»

Prodaja v tujino

Oddelek: Loža
275450 (4558) grepun05

Več podobnih tem