» »

Bolha scam, hekerji

Bolha scam, hekerji

bubaluba ::

Pozdrav,

danes sem dobil sms sporočilo iz telefonske št. 0 1 910 11, z tekstom:
Ali imate na Bolha. com svoj glasbeni inštrument na prodaj? Prosim, kontaktirajte me preko (mihasivec56@gmail.com). Hvala.

Spregledal telefonsko številko, in poslal email. Odgovor je bil:
Hvala za odgovor, me zanima nakup vašega izdelka, sporočite mi vašo zadnjo ceno? In kako dolgo ste že v lasti, ste govorili v angleščini?

Zadnji stavek malce čuden, sem predvideval, da je morda ponovni kupec (prej že komuniciral v angleščini). Moj odgovor je bil, da moja cena ni končna in koliko želi ponuditi.

Njegov odgovor:
Hello Again,
Well I'm satisfied with the condition and the final price. I'm making arrangements for a shipping agent for the pick up of the item from your home address and deliver it to my home after i complete the payment to you am from Germany
Nevertheless, send me the address where the item is kept so that I can contact the shipping agent to figure it out in order to know the actual cost of the pick up and shipping from your home address and to schedule a suitable time for the pick up after i made the payment.
Waiting for your response.
Thanks


Seveda, takoj absolutno sumljivo, da nekdo s slovenskim imenom ne komunicira v slovenščini. Ga je pa zgleda odgnalo, ker je bil moj odgovor le, da mi naj da svojo telefonsko številko in se bova tako zmenila :D Je še prosil, da se čimprej preko maila zmeniva, pa sem rekel, da telefon ali nič - potem nobenega odgovora.

No, gledam potem po internetu in vidim, da so take prevare pogoste ne samo pri nas, ampak po celi Evropi - zelo pogosto iz iste telefonske številke.

Moj problem oz. vprašanje pa je: Glede na ostale objave po forumih vidim, da običajno vprašajo za paypal in pošljejo ponarejeno potrdilo, ki kaže da so poslali preveč denarja, nato zahtevajo, da prodajalec nakaže preostanek denarja preko bank transfer 'shipping agentu'. Po možnosti kasneje še grozijo z Interpolom in FBI. V mojem primeru pa so želeli vedeti moj domači naslov - ne razumem zakaj. Se komu kaj svita zakaj bi želeli imeti moj domači naslov? Morda je to le prva faza, ampak vidim, da je ponavadi spraševanje po paypal-u stlačeno v isto sporočilo kot shipping agent.
Poleg tega me zanima, kaj bi lahko tak heker naredil z mojo telefonsko številko in email naslovom (ima namreč oboje)? Me mora skrbeti?

Rias Gremory ::

Zbrišeš mail oz. daš pod spam pa čao.

Toliko teksta za brez veze.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

bubaluba ::

Mogoče bo pa komu ves ta tekst pomagal, ko bodo imeli opravka z istim scammerjem :D
Hvala za odgovor.

kloko ::

Nepismenim tako ali tako ni pomoči, njih vedno nategnejo. Pismeni pa že dolgo vedo, da so takšna sporočila poskus natege.

Horas ::

bubaluba je izjavil:

Mogoče bo pa komu ves ta tekst pomagal, ko bodo imeli opravka z istim scammerjem :D
Hvala za odgovor.


eni nismo tako butasti.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

c3p0 ::

Tvoj domači naslov, morda grožnje z obiskom. Jaz sem enkrat enega pod pravim imenom precej kurblal, so se začeli klici iz Romunije ipd. Itak ne dvigam, ampak gre za kriminalne združbe, ni nujno da je vedno nek mulc v coffee shopu v Lagosu.

Koraaz ::

Ni treba biti neumen, se lahko hitro zgodi, zlikavci so pa tudi čedalje bolj pretkani.

Npr. se mi je zgodilo, da sem dobil klic iz slovenske številke, za slušalko, je bil pa en anglež, ki je ponujal "priložnost" življenja.

Pa kljub temu, da je bilo na internetu veliko informacij glede teh "priložnosti", ki se začnejo xx-777, sem vseeno spregledal številko, ker pač avtomatično dvigneš slušalko in si ne vzameš časa, da bi pregledal celo številko.

c3p0 ::

To se je meni zgodilo včeraj, angleški glas, zakupijo SLO številke in spammajo. Pogooglam številko in je vpisana na nekega ortodonta v LJ? :?

Machete ::

Saj ni važno, naj kliče iz Marsa. Plačilo na TR ali še bolje bitcoin, potem pa naj da naslov.
Vidiš pa že po prvih dveh besedah, da je scam, tako, da tile romani so res brezveze. Ignoriraš, in ne pišeš 2 strani dolgih postov :]

Sem hotel kupiti od enega iz Lj par iger, pa mi napiše, da se je v decembru 3x opekel po pošti in da raje vidi prevzem. (Jaz se nisem opekel v 20 letih, moraš biti res specialec, da ti res kaj takega rata).
Mu napišem, da ni problema, da plačam vse v naprej. Ni odgovora. Prav, pa imej šaro doma.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alfa Dog ::

Včeraj sem na Bolhi oddal oglas za prodajo otroškega stola v vrednosti 15 eur. Kmalu me je preko Vibra kontaktirala "Julia" iz Rogatca (tel št +380 (99) 451 57 31) in predlagala plačilo in prevzem preko Pošte:
" Dostavo želim naročiti prek Slovenske pošte, saj sem v Rogatcu. Za vas je varno, saj boste sredstva takoj prejeli na svojo kartico in šele nato poslali blago. Bi mi lahko zagotovili takšno storitev?"

Nato pošlje link, kamor naj bi vpisal detajle svoje bančne kartice, kamor naj bi prejel nakazilo:
https://postasi.shop/tracks/6084548888
Stran je seveda namenjena temu da vam denar poberejo s kartice, ne nakažejo :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfa Dog ()

ajdov2 ::

moram priznat da je lepo narejeno, sigurno se na to foro nategne kar nekaj ljudi

WizzardOfOZ ::

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

c3p0 ::

Alfa Dog je izjavil:


Nato pošlje link, kamor naj bi vpisal detajle svoje bančne kartice, kamor naj bi prejel nakazilo:
https://postasi.shop/tracks/6084548888
Stran je seveda namenjena temu da vam denar poberejo s kartice, ne nakažejo :P


Vsi linki vodijo na pravi posta.si. Tam bi lahko preverjali referer in dodali kako opozorilo. Vem, da je od državnega podjetja to sicer težko pričakovat.

Edit: sem jih prijavil na namecheap, bodo vsaj morali novo domeno kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

prowb ::

https://postasi.shop/tracks/6084548888

Tole je res lepo narjeno - poznam kar nekaj webmajstrov, ki niso sposobni kaj takega skup spravit :D

Predvsem mi je všeč forma, z narisano kartico in lepo vsa polja za izpolnit - tudi cvv.

Pač če ti ni jasno čemu je to namenjeno, bi verjel, da kdo natipka svoje podatke!

Je pa itak kar precej čudnih napak: "Izdelka:", "Število odhodov:" - df that shit? :D Pa recimo "Podpora za klepet" :)

Firebat ::

Ta link je ze odstranjen :). Ste pa hitr to porihtal!

Alfa Dog ::

Sedaj imajo tudi na bolha.com objavljeno opozorilo:
" Zasledili smo, da so spletni goljufi tokrat na lovu za vašimi kreditnimi karticami. Pozivamo vas, da podatkov o kreditni kartici ne posredujete tretjim osebam. Vaša bolha.com."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nategnt nateguna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6917759 (3913) Machete
»

Bančni račun

Oddelek: Pomoč in nasveti
191806 (1292) HappyPills
»

Američan želi kupiti biljard mizo - nateg

Oddelek: Loža
81455 (821) Baja
»

Bolha, kupec iz Amerike

Oddelek: Pomoč in nasveti
313894 (2384) toplakd
»

Na oglas na bolhi se mi je javil en scammer.

Oddelek: Loža
71939 (1772) Stari maček

Več podobnih tem