» »

Dodatno/Dopolnilno zdravstveno zavarovanje ukinitev/sprememba

Dodatno/Dopolnilno zdravstveno zavarovanje ukinitev/sprememba

««
«
1 / 15
»»

Mato989 ::

Torej kot naslov teme govori, ali ste za spremembe na DZZju ali ne in če v kakšni obliki?

1. Ukinitev DZZ, povišanje prispevne stopnje za ZZ na plačah bruto in bruto 2
2. Ukinitev plačevanja DZZ zavarovalnicam in prenos plačevanja DZZ direkt blagajni ZZZS
3. Ohraniti obstoječe stanje

Sam sem osebno samo za točko 2, torej da ukinemo plačevanje DZZ zavarovalnicam in preprosto nakazujemo direkt ZZZS, nikakor pa nisem za povišanje obremenitev plač zato da penzijonisti ki največ koristijo dobijo še 40EUR (malo manj) prihranka
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

1. in 2. opcija je najslabša, ker ZZZS je enako kot metati denar v smeti. Ves denar ki ga daš tja notri se izgubi in storitve so zmeraj slabše. Kvečjemu je treba ukinit ZZZS in celotna zavarovanja prenest na privat zavarovalnice.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

starfotr ::

Definitivno to kar imamo ni za nikamor.

Valvoline ::

Ukinitev dodatnega, uvest participacijo, tist ki vec uporablja naj tudi placa, pa cimprej 100% privatizacija zdravstva.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Ukinitev dopolnilnega in privatizirati zdravstvo in s tem ukiniti placilo obveznega in vsak dobi to pri placi na svoj trr, pa se potem vsak sam odloci kaksno polico in kateri zavarovalnici bo placeval.

Invictus ::

Komu plačuješ zavarovanje, je skoraj vseeno.

Najprej je treba porihtati, kako se zdravnikom računajo plače. Naj bodo plačani od dela, ne po neki glavarini, dežurstvih, ipd...

Zdravstvo mora ostati javno, zdravniki brez koncesij, kaj za hudiča se ima en župan vtikat v zdravstvo.

ZSSS pa ukinit, ker je vir sranja, oz. jo reorganizirati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Evo mogoče se bo pa dalo iztožiti prispevke nazaj od države, če že ne morejo zagotoviti plačnih storitev.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...


"V Pravni mreži za varstvo demokracije so se namenili ponuditi pravno pomoč osebam, ki kljub plačevanju zdravstvenega zavarovanja ne morejo pridobiti osebnega zdravnika, saj menijo, da jim je s tem kršena zakonska pravica. Kot je pojasnila Anuška Podvršič iz mreže, akcijo razumejo kot dodatno spodbudo državi, da ljudem zagotovi zdravnike."

"Nekdanji minister za zdravje in nekdanji generalni direktor ZZZS Samo Fakin pa je prepričan, da je ZZZS napačna tarča. "Naj tožijo tistega, ki je podlegel pogajalski taktiki sindikatov in sprejel normativ 1895 količnikov, ter tistega, ki ni poskrbel za zadostno število splošnih zdravnikov," je pojasnil za Dnevnik."
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

primoz4p ::

Invictus je izjavil:

Komu plačuješ zavarovanje, je skoraj vseeno.

Najprej je treba porihtati, kako se zdravnikom računajo plače. Naj bodo plačani od dela, ne po neki glavarini, dežurstvih, ipd...

Zdravstvo mora ostati javno, zdravniki brez koncesij, kaj za hudiča se ima en župan vtikat v zdravstvo.

ZSSS pa ukinit, ker je vir sranja, oz. jo reorganizirati.

Komu plačuješ zavarovanje, je skoraj vseeno.

Tako je. Lahko tudi meni. Ko boš potreboval zdravnika za bolniško in boš eded izmed 130000+, le-te neboš dobil. Da o kakšni bolj strokovnih storitvah ne govorim ...

Sem pa offtopic, ker se moj zapis nanaša na obvezno zdrastveno zavarovanje.
Sicer pa, koga naj tožim, za neizpolnjevanje "pogodbe obveznega zavarovanja", ko me doleti usoda tistih 130000+ brez osebnega zdravnika.

MIHAc27 ::

Privat lepo funkcionira. Seveda če imaš denar si tudi takoj na vrsti.
Javno pa... je dobro le dokler nič ne rabiš.

Jaz zavarovalnicam ne zaupam. Ne bom vzel ultra premium paketa, pa bodo po hitrem postopku ugotovili, da pa operacija/poseg ki ga rabim ni nujen.
Kako je z varčevanjem v naprej... veliko ljudi si tega niti ne morejo privoščit. Ali pa pač ne mislijo (sem mlad in zdrav. A koliko jih umre že pred 30.)

Mogoče bi bilo res še najbolje, da gre vse v privat. Če bodo naši predragi, bomo pa hodili v tujino na posege (kar se tudi že dela). Ali bo pa pač nas revne prej pobralo. Sej ljudi je itak preveč na svetu.

tonttu ::

Mato989 je izjavil:

Torej kot naslov teme govori, ali ste za spremembe na DZZju ali ne in če v kakšni obliki?

1. Ukinitev DZZ, povišanje prispevne stopnje za ZZ na plačah bruto in bruto 2
2. Ukinitev plačevanja DZZ zavarovalnicam in prenos plačevanja DZZ direkt blagajni ZZZS
3. Ohraniti obstoječe stanje

Sam sem osebno samo za točko 2, torej da ukinemo plačevanje DZZ zavarovalnicam in preprosto nakazujemo direkt ZZZS, nikakor pa nisem za povišanje obremenitev plač zato da penzijonisti ki največ koristijo dobijo še 40EUR (malo manj) prihranka

Ce ze spreminjamo in ukinjamo solidarnost, potem spremenimo tako, da vsak placa zase, kolikor se mu zdi primerno in/ali kolikor zmore. In potem posledicno tudi dobi temu primerno oskrbo. Upam da ti je jasno, da meni ne bo na misel prislo placevati tvojega zdravljenja po recimo avtomobilski nesreci (ti s tvojo placo si ga tako ali tako ne bos mogel privosciti... niti zavarovanja za kaj takega ne). Meni je cool. Ostalo mi bo neprimerno vec kot sedaj, kako pa bo s taksno ureditvijo zadovoljnih 90% Slovencev, pa ne vem.... dokler ne boste rabili zdravnika (za kaj vec kot za antibiotike ob angini ali aspirin ob gripi) bo verjetno cool, ko pa bo prislo do kaksnega sranja, bo pa malo jeba, ko ne bo denarja in posledicno ne bo oskrbe. Zdravljenje raka s kamilicami, ali pa 3 mesece v bolnici na aparatih in z 10 operacijami po hudi avtomobilski nesreci stane precej vec, kot bo krilo zavarovanje, ki si ga bo lahko privoscil nekdo s 1000eur place.

feryz ::

Od dopolnilnega ni popolnoma nič, razen da mečemo denar vzajemni in se tam redijo.
Od ostalega pa vsaj nekaj je. Hvala k... da nič od tega ne rabim, ampak samo plačujem. Ker tudi tisto nekaj ni nič vredno.
V zadnjem času sem izvedel že za par ljudi, ki so jih v zdravstvu poizkušali ubiti, pa jim ni ratalo. Če bi jim projekt uspel, pa itak ne bi nihče izvedel. Korona in to.

Pat_MaGroin ::

tonttu je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej kot naslov teme govori, ali ste za spremembe na DZZju ali ne in če v kakšni obliki?

1. Ukinitev DZZ, povišanje prispevne stopnje za ZZ na plačah bruto in bruto 2
2. Ukinitev plačevanja DZZ zavarovalnicam in prenos plačevanja DZZ direkt blagajni ZZZS
3. Ohraniti obstoječe stanje

Sam sem osebno samo za točko 2, torej da ukinemo plačevanje DZZ zavarovalnicam in preprosto nakazujemo direkt ZZZS, nikakor pa nisem za povišanje obremenitev plač zato da penzijonisti ki največ koristijo dobijo še 40EUR (malo manj) prihranka

Ce ze spreminjamo in ukinjamo solidarnost, potem spremenimo tako, da vsak placa zase, kolikor se mu zdi primerno in/ali kolikor zmore. In potem posledicno tudi dobi temu primerno oskrbo. Upam da ti je jasno, da meni ne bo na misel prislo placevati tvojega zdravljenja po recimo avtomobilski nesreci (ti s tvojo placo si ga tako ali tako ne bos mogel privosciti... niti zavarovanja za kaj takega ne). Meni je cool. Ostalo mi bo neprimerno vec kot sedaj, kako pa bo s taksno ureditvijo zadovoljnih 90% Slovencev, pa ne vem.... dokler ne boste rabili zdravnika (za kaj vec kot za antibiotike ob angini ali aspirin ob gripi) bo verjetno cool, ko pa bo prislo do kaksnega sranja, bo pa malo jeba, ko ne bo denarja in posledicno ne bo oskrbe. Zdravljenje raka s kamilicami, ali pa 3 mesece v bolnici na aparatih in z 10 operacijami po hudi avtomobilski nesreci stane precej vec, kot bo krilo zavarovanje, ki si ga bo lahko privoscil nekdo s 1000eur place.


Večina plačuje premalo. Mislim da obstaja neka statistika, da 20% top plačanih plača 50% vseh prispevkov za zdravje na leto.

tonttu ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Večina plačuje premalo. Mislim da obstaja neka statistika, da 20% top plačanih plača 50% vseh prispevkov za zdravje na leto.

My point exactly ;)

matobeli ::

Glede na to da je povprečna plača res nekje pri 20% bo to kar držalo. Plačujejo pa toliko kot je zakonsko potrebno in ne toliko kot bi se zdelo nekomu primerno.

Mato989 ::

Večina plačuje premalo. Mislim da obstaja neka statistika, da 20% top plačanih plača 50% vseh prispevkov za zdravje na leto.


Problem je da največji porabniki v tekočem letu načeloma plačajo premalo, to pa so penziči... in zdaj bi Mesečnik vzel še Dopolnilno ZZ iz pleč enake participacije (ko plača vsak) v to da penziči spet ne rabijo še tega plačat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Ti je že tonttu razložil, pri enaki participaciji bi ti plačal več, ker trenutno plačuješ manj kot pa bi moral. Teh 30€ je neka retardirana anomalija.

Penzičem se jo najbolj zagode z davkom na premoženje, tko da lajaj v tisto drevo. Ali pa v tisto drevo ki bo naredila popolno reformo na pokojninskem nivoju in poslalo pol penzičev na minimalno, ostale pa na jurja.

Invictus ::

Če bo kdaj davek na premoženje, bodo penziče izvzeli iz tega...

Prevelika volilna baza...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pat_MaGroin ::

ustavno ne gre skozi ...

solatko ::

kriptobog - Ko boš fasal kakšno kronično bolezen ali raka, te bo pa zavarovalnica izpisala iz sistema zavarovanj, sploh se ne zavedate kaj govorite. Vse zavarovalnice delajo za profit. To je enako kot javne službe in javno zasebno partnerstvo, v MB plačujem storitve 50%-ov dražje, kot sem jih plačeval v LJ, ker privatniki ne delajo za fižolčke, javne službe pa ne smejo imeti dobička, se pa izguba (mestni promet) pokriva iz eventualnih dobičkov drugih služb, ki niso v minusu.

tonttu - Bil je pred leti predlog, da se prometne nesreče, adrenalinski športi, odvisnosti,.... izključi iz obveznega zavarovanja pa je zavarovalniški lobi preprečil sprejem take zakonodaje. Reševanje bedakov v sandalih iz hribov je pri nas za bedake brezplačno, naredi to v CH, I, A, D,... Pri nas vsako bedarijo pokriva obvezno zdravstveno zavarovanje in dodatno (obvezno). Zakaj vse zavarovalnice razen Vzajemne, lovijo ravno mlade, tiste, ki šele začenjajo ustvarjalno pot, jebe pa se jim za penzioniste? Mislite, da dobičke iz tega vlagajo na poseben račun, za takrat, ko boste postali stari in ob

Mato989 - Bedak, kot vedno, se ne zavedaš, da bojo tvojo starost ravno tako podpirali mladi. Z 1200€/mesec si ne boš prišparal niti za 10 let ob upokojitvi, niti za eno malo težjo operacijo. Ravno tako so zdravi mladi, sedaj starejši, celo življenje plačevali za storitve, ki jih koristijo sedaj in pojdi že enkrat ven iz teh tvojih bedastih, neživljenskih prepričanj, bo bolje zate in za druge. Sicer pa financiraj življenje tvojih starcev, ki niso zalužili toliko, da bi lahko sedaj to koristili, niti niso imeli kam vplačevati.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Ti je že tonttu razložil, pri enaki participaciji bi ti plačal več, ker trenutno plačuješ manj kot pa bi moral. Teh 30€ je neka retardirana anomalija.

Penzičem se jo najbolj zagode z davkom na premoženje, tko da lajaj v tisto drevo. Ali pa v tisto drevo ki bo naredila popolno reformo na pokojninskem nivoju in poslalo pol penzičev na minimalno, ostale pa na jurja.


Ne pri plačevanju kolikor porabim bi plačal bistveno manj penziči pa neskončno več =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Kar brez zavarovanja? Pogumno, pogumno :)

zobnik ::

Tisti k sedaj nimajo dopolnilnega prišparajo 35 evrov, po ukinitvi tega zaavrovanaj bodo ga prisiljeni plačevat predvsem tisti ki nekaj dohodkov imajo a jim zmanjka.
Za revne bo poskrbljeno, ampak za tiste s 500 evriv+- pa ga bodo moral palčevat v sklopu obveznega.

kriptobog je izjavil:

Ukinitev dopolnilnega in privatizirati zdravstvo in s tem ukiniti placilo obveznega in vsak dobi to pri placi na svoj trr, pa se potem vsak sam odloci kaksno polico in kateri zavarovalnici bo placeval.


Potem bodo revni umiral na cesti, pločniku ali pred bolnišnico predvsem starejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

recmajkemi ::

zobnik je izjavil:


Potem bodo revni umiral na cesti, pločniku ali pred bolnišnico predvsem starejši.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

jest10 ::

kriptobog je izjavil:

Ukinitev dopolnilnega in privatizirati zdravstvo in s tem ukiniti placilo obveznega in vsak dobi to pri placi na svoj trr, pa se potem vsak sam odloci kaksno polico in kateri zavarovalnici bo placeval.


Lej, vidimo čez lužo, kako je tole fajn.
Tako da ne hvala.

tonttu ::

jest10 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ukinitev dopolnilnega in privatizirati zdravstvo in s tem ukiniti placilo obveznega in vsak dobi to pri placi na svoj trr, pa se potem vsak sam odloci kaksno polico in kateri zavarovalnici bo placeval.


Lej, vidimo čez lužo, kako je tole fajn.
Tako da ne hvala.

Ne vem no... ce bi eni brez problema pustili penzioniste da crknejo, ceprav so celo zivljenje placevali davke, potem tudi jaz nimam problemov pustiti revezev (recimo taksne kot so Mato s tistim ficniki od place) da crknejo, ce nimajo za dohtarja. Ceprav 10x preplacam vse, mi je ta solidarnost za razliko od tistih, ki zares zivijo ravno zaradi te solidarnosti, cisto vsec. Ampak ce se revezi pizdijo, da bi bilo to za sprivatizirat, sem pa tudi za. Zame bo boljse, kako tenko bo Mato piskal, ko bo moral enkrat samo k zobarju, kaj sele k zdravniku za kaj malo bolj resnega, me pa zares ne bo vec zanimalo.

kriptobog ::

jest10 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ukinitev dopolnilnega in privatizirati zdravstvo in s tem ukiniti placilo obveznega in vsak dobi to pri placi na svoj trr, pa se potem vsak sam odloci kaksno polico in kateri zavarovalnici bo placeval.


Lej, vidimo čez lužo, kako je tole fajn.
Tako da ne hvala.


Sistem je fajn, neodgovornji ljudje niso fajn. Ce bi dobil pri placi znesek, ki ga delodajalec nameni za zdravstveno zavarovanje in bi jaz ta znesek placal izbrani zavarovalnici bi bil 100x na boljsem. Ce pa ta denar raje zapijes in potem jokas, da ker si ne mores privosciti zdravnika je pa to tvoj problem.

Pat_MaGroin ::

Ne nakladajte, zavarovanje v ZDA je cist znosno. Problem je, ker je prostovoljno in ga lahko tudi ne placas. Od tu potem vse težave in tegobe.

Mato989 ::

Evo penzice skoz subvencioniramo en je to zracunal

Leta 2006 smo naredili simulacijo oz. izračun ekonomske pokojnine oz. pokojnine po pravilih tržnega gospodarstva za osebe, ki so se s polno delovno dobo upokojile do leta 1996...in potem naprej do leta 2006.

Poenostavljeno: oseba, ki se je upokojila leta 1996 s polno delovno dobo in je imela poprečno plačo bi moralal imeti pokolnino 14 evrov (štirnajst evrov), oseba ki se je polno upokojila leta 2006 pa 85 evrov.

Dejstvo je, da so sicer te osebe trdo delale, venda je bila njihova plača in posledično odvajanje tako nizka z vidika ekonomske vrednosti proti npr. današnji, da bi bile tržno gospodarsko pokojnine danes take kot sem omenil iz našega izračuna. Naše poročilo se je enostano pomedlo pod tepih, neuradno zaradi vznemiranja javnosti.

Torej ima danes nekdo (upokojivev v 90-ih letih), ki ima pokojnino npr. 700 evrov več kot5 40x višjo kot si jo je dejansko ekonomsko zaslužil. Bodimo srečni, da imamo sistem solidarnosti in pozitivno diskriminacijo...le kdo si želi 400000 oseb s 14-100 evrov mesečnega dohodka? Jaz bi rekel današnjim upšokojencem (tudi jaz sem med njimi...) "ne diraj lava dok spava...".
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ne nakladajte, zavarovanje v ZDA je cist znosno. Problem je, ker je prostovoljno in ga lahko tudi ne placas. Od tu potem vse težave in tegobe.
Večina ljudi v US (oziroma v vseh državah kjer si prepuščen v nemilosti zavarovalnicam brez dobre regulatorne zaščite) je nategnjena ker vidi zgolj nizke stroške ko si mlad, nato pa eksponentno narastejo z starostjo!

Na temle grafu vidiš da raste strošek iz 300$ do 1250$ za starejše. Ampak pozor, to gre za osnovno regulirano zavarovanje "affordable care act". Beseda osnovno v ameriki pomeni da precej ni krito, kake so šele premije, ki vse krijejo na stara leta. Mimogrede mi ni uspelo zgooglat teh premij, ker vse privat zavarovalnice zahtevajo da oddaš povpraševanje predno ti pošljejo "individualni" izračun koliko ti bodo zaračunali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Senzor ::

Zdaj bom malo nesramen, ampak mislim, da je potrebno.

Mato, a ti se misliš pred penzjonom fentat?

Misliš, da ti nikoli ne boš penzič in nikoli ne boš imel zdravstvenih težav?

solatko ::

Senzor - Mato je že resno bolan, vendar se tega še ne zaveda, je pa tudi res, da večina podobnih bolnikov ne dočaka penzije, ker naredijo samomor.
Delo krepa človeka

kajtimara ::

Je kdo iz PRVE roke doživel zdravstvo, BREZ dodatnega zavarovanja.
Povdarek je iz prve roke!

feryz ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Večina plačuje premalo. Mislim da obstaja neka statistika, da 20% top plačanih plača 50% vseh prispevkov za zdravje na leto.
A ni tema o dopolnilnem? Tega naj bi plačali vsi enako.

mm&r ::

kajtimara je izjavil:

Je kdo iz PRVE roke doživel zdravstvo, BREZ dodatnega zavarovanja.
Povdarek je iz prve roke!


Da, povej kaj te zanima.
Pri obisku zdravnika moram ponavadi doplačat 1.88 EUR, ultrazvok je bil za doplačat npr 11.40 EUR

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Večina plačuje premalo. Mislim da obstaja neka statistika, da 20% top plačanih plača 50% vseh prispevkov za zdravje na leto.
A ni tema o dopolnilnem? Tega naj bi plačali vsi enako.


Ja debata je o DOPOLNILNEM in o ideji VLADE in Mesečniku da bi se dopolnilno ZZ UKINILO v tej obliki in preneslo na VIŠJO STOPNJO odtegljaja spet samo PRI PLAČAH... torej po domače da penzijonisti, in noben drug ne bi tega plačevali ampak spet vse obesit na delovno aktivnega prebivalca SLO...

Čeprav največ Zdravstva koristijo invalidi in starejši
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

In kaj te briga če bo tisti z 3k bruto plačeval 60€ namesto 30? Važno da boš ti imel 25.
Al iz katere riti točno vlečemo dejanske zneske?

Glede na to da so tisti ki nimajo otrok (svojih ali v reji) direktno odgovorni za višje socialne izdatke ker je treba uvažat nizkokvalificirano delavno silo in še kakšen strošek zraven, bi morali plačevati po 250€ mesečno na osebo ki ne skrbi za otroka. Torej moraš imet dva.

jan_g ::

Mislim, da imajo v ZDA nad 65 (in če se ne motim tudi invalidi, pa še kakšne skupine verjetno) posebno državno zavarovanje Medicare, tako da jim je vseeno malo lažje. Še vedno morajo doplačevati določene storitve in mesečno zavarovalno premijo, ampak je bistveno manj kot pri navadnih oz. privatnih zavarovanjih. Meni se zdi prav, da je poskrbljeno za ljudi, ki so celo življenje delali in plačevali davke. Tako da se ne strinjam z avtorjevo tezo, da predlog ukinitve dodatnega zavarovanja (in prenos na prispevke) ni pošten, ker potem penzionisti ne prispevajo ničesar. Saj so plačevali davke in prispevke celo življenje.

Drugi del predloga, ko naj bi se prispevek za ZZZS za večino spremenil minimalno (+ 10 evrov ali nekaj takega), za manjšino pa konkretno (do 200 evrov gor), pa ne vem, če se strinjam. Sicer sledi uveljavljeni logiki "zaslužiš več, prispevaš več", ampak s tem spet pritiskamo na plače kvalitetnih kadrov. Ne vem, kakšna je rešitev, ampak višanje prispevkov sigurno nima pozitivnega vpliva.

kajtimara ::

mm&r je izjavil:

kajtimara je izjavil:

Je kdo iz PRVE roke doživel zdravstvo, BREZ dodatnega zavarovanja.
Povdarek je iz prve roke!

Da, povej kaj te zanima.
Pri obisku zdravnika moram ponavadi doplačat 1.88 EUR, ultrazvok je bil za doplačat npr 11.40 EUR

Tvoja ocena. Dopolnilno da ali ne?
Kot vidim hodiš k zdravniku. 1,88 € (vsakič?) pa res ni en denar. Ultra zvok pa tudi nimaš 1x mesečno.

Mato989 ::

Mislim, da imajo v ZDA nad 65 (in če se ne motim tudi invalidi, pa še kakšne skupine verjetno) posebno državno zavarovanje Medicare, tako da jim je vseeno malo lažje. Še vedno morajo doplačevati določene storitve in mesečno zavarovalno premijo, ampak je bistveno manj kot pri navadnih oz. privatnih zavarovanjih. Meni se zdi prav, da je poskrbljeno za ljudi, ki so celo življenje delali in plačevali davke. Tako da se ne strinjam z avtorjevo tezo, da predlog ukinitve dodatnega zavarovanja (in prenos na prispevke) ni pošten, ker potem penzionisti ne prispevajo ničesar. Saj so plačevali davke in prispevke celo življenje.


Problem tega je da penzijonisti ne plačujejo zdravstva takrat po tistih cenah ko ga največ koristijo... mi imamo vse zmešano...

Največ naj plačujejo osebe ki NAJVEČ koristijo, to bi bilo edino pošteno, ne pa obratna logika.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Mislim, da imajo v ZDA nad 65 (in če se ne motim tudi invalidi, pa še kakšne skupine verjetno) posebno državno zavarovanje Medicare, tako da jim je vseeno malo lažje. Še vedno morajo doplačevati določene storitve in mesečno zavarovalno premijo, ampak je bistveno manj kot pri navadnih oz. privatnih zavarovanjih. Meni se zdi prav, da je poskrbljeno za ljudi, ki so celo življenje delali in plačevali davke. Tako da se ne strinjam z avtorjevo tezo, da predlog ukinitve dodatnega zavarovanja (in prenos na prispevke) ni pošten, ker potem penzionisti ne prispevajo ničesar. Saj so plačevali davke in prispevke celo življenje.


Problem tega je da penzijonisti ne plačujejo zdravstva takrat po tistih cenah ko ga največ koristijo... mi imamo vse zmešano...

Največ naj plačujejo osebe ki NAJVEČ koristijo, to bi bilo edino pošteno, ne pa obratna logika.


Saj so placevali celo zivljenje in niso koristili toliko, kot so vplacali. Tako kot mi sedaj vplacujemo veliko veliko vec, kot koristimo. Bomo pa koristili ko bomo stari.
Mene moti, samo da ne placujemo vsi enako, za enako storitev.

matobeli ::

Mene tudi moti da nismo vsi enako plačani na uro dela. Ker če bi bilo kopanje jarkov lažje od programiranja bi se slo-tech imenoval slo-kramph

Malidelničar ::

tonttu je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Večina plačuje premalo. Mislim da obstaja neka statistika, da 20% top plačanih plača 50% vseh prispevkov za zdravje na leto.

My point exactly ;)

Verjetno bi ob tem, da bi se uvedlo konkurenco med zavarovalnicami, to optimiziralo prispevke na neko vzdržno raven (ker trenutno le-to ne drži, zato so tudi uvedli dodatno, ki pa spet ni dovolj).
Absolutno pa pred reorganizacijo ZZZS (ukinitvijo?) oz. da se omogoči konkurenca med zavarovalnicami, nisem za ukinitev dodatnega in uvedbo progresivnega enotnega (kar planirajo). To bi bila (bo?) kraja.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

feryz ::

Saj bi tudi močvirniki in ostali "meščani" morali več plačevati, ker imajo večji riziko raka in podobnih živali, kot posledica svežega zraka in prehranjevanja s hofer/lidl... kemično industrijo.
Pa ga ne.
Če se že pogovarjate o progresivnosti.

mm&r ::

kajtimara je izjavil:

mm&r je izjavil:

kajtimara je izjavil:

Je kdo iz PRVE roke doživel zdravstvo, BREZ dodatnega zavarovanja.
Povdarek je iz prve roke!

Da, povej kaj te zanima.
Pri obisku zdravnika moram ponavadi doplačat 1.88 EUR, ultrazvok je bil za doplačat npr 11.40 EUR

Tvoja ocena. Dopolnilno da ali ne?
Kot vidim hodiš k zdravniku. 1,88 € (vsakič?) pa res ni en denar. Ultra zvok pa tudi nimaš 1x mesečno.


Da, že par let sem brez dopolnilnega, pač unih 35 EUR mesečno si dajem na poseben podračun, ker sem pričakoval, da bodo združili obe zavarovanji, kot se že nekaj let napoveduje.

To se moraš sam odločit, da ali ne.

Recimo za kakkšno bolniško sem potem plačal 2 x 1.88 EUR, odprtje in zaprtje.
Kakšna težja operacija pa ti zna kar povečat strošek, recimo zlom noge je kolega potem doplačal cca. 1500 EUR.

Spura ::

kriptobog je izjavil:

Ukinitev dopolnilnega in privatizirati zdravstvo in s tem ukiniti placilo obveznega in vsak dobi to pri placi na svoj trr, pa se potem vsak sam odloci kaksno polico in kateri zavarovalnici bo placeval.

To se fino sliši, v praksi pa v 20-30 letih dobiš shithole, kot je amerika. Začne se uredu, potem se pa počasi cene dvigujejo, zavarovalni pogoji in kritja se slabšajo, in tudi storitev sama se slabša.

V-i-p ::

Za tistih 30€ se vam da yebat? Bože mili :]. Oni dan mi je sosed "pojokal" (nima dodatnega), da je mel eno preiskavo na Vrhniki ali kje že, nekaj z mehurjem. Je par dni pizdil, ker je dobil položnico zraven za 70€ :). Pa poznam tudi primer, ko je bolnišnico moral plačat čez 4k evrov in še dva "pacjenta": zlom prsta, drugi pa počena rebra. Oba nista hotela it k zdravniku, ker sta brez dodatnega zavarovanja. Po drugi strani jih pa toliko košta runda ali dve v gostilni kot je mesečni znesek zavarovanja. Tisto pa ni problem, to pa ne :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zobnik ::

kajtimara je izjavil:

Je kdo iz PRVE roke doživel zdravstvo, BREZ dodatnega zavarovanja.
Povdarek je iz prve roke!


Razlika med dopolnilnim in dodatnim je velika.
Že sama beseda dopolnilno ti pove da se poleg osnovnega dopolni še z dopolnilnim, Kaj se plača brez dop.zavarovanja imaš primere, uporabi google, v primeru bolezni, poškodb, ki so življenjsk ogrožene vse krije osnovno. Dopolnilno krije pol kar ni obvezno, kak rehabilitacija, več dni v bolnišnici, ki niso nujni....najbolj je lahko problem rešilec, tam te tud 300-500 evrov lahko stane, če ni nujno.

Če dopolnilno ukinejo in prenesjo v obvezno bodo prislil vse tiste ki ga sedaj niso plačevali da ga bodo poleg osnovnega.

matobeli ::

Zato nej ga pa čimprej ukinejo pa mal dvignejo osnovno zavarovanje pri plači pa bo mir. Ene 10% bi bilo mogoče že dost, penzije pa znižat za 5%.

Bodo penziči še veseli ker prišparajo kakšen € pri plačevanju položnice.

Mato989 ::

Ti bi še bolj bremenil plače za tako nedelujoče zdravstvo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Glugy ::

Privatne zavarovalnice imajo dobičke ki bi se jih dal izkoristit za javno zdravstvo. Ukinit dopolnilnega pa povečat obseg javno obveznega zavarovanja. Če je problem v ZZZS pa še tega prevetrit da ne bo to vreča brez dna.

Ne mi rečt da se ne da javnega zavarovanja zrihtat sam zato ker ni zasebno. VSE SE DA ČE SE HOČE. Valda bomo gledal na dolgi rok ne pa na kratkoročno korist kjer so zasebne zavarovalnice na boljšem. Dolgoročno se da javno zavarovalnico čist lepo zrihtat.
««
«
1 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

a bodo ukinili dodatno zavarovanje al ne? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53742576 (8172) aviator
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937767 (9607) jocoj
»

Ukinitev dodatnega zavarovanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21134005 (24858) lolipop2

Več podobnih tem