» »

Praznovanje božiča?!

Praznovanje božiča?!

«
1
2

Terminathor ::

... sem ateist in osebno v družini ne praznujemo božiča. Nimamo dobrih mož in sem vesel da je tako. Ker tole je še samo eno veliko sranje - Kdo bo kupil razvajencem boljše darilo. Vsi še samo pričakujejo PS5, iphona 14 in ipade.
Zato sem še predno sva ženo ustvarila družino - preklel, da tega pa se ne grem več! Pa smo tudi srečni.

Sem kot Grinch, vse skupaj od reklam po tv, trgovin filmov, sploh pa pesmi po radiu mi gre na bruhanje.
Samo eno veliko potrošništvo.
Nazven se vse blešči. Popolne smrekice in okraski, veliko jedi in pijače. Navznoter pa gniloba tega sveta.

Kot otrok, smo z babico in dedekom, za božični večer postavili smreko in jaslice na predbožični večer.... Ne pa že 15.oktobra kot 99% ljudi na FB in IG.
Vse skupaj bi naj bila neka družinska toplina in bližina. Sedaj pa otroke zanima le, kaj bo za darilo.
Na tt je ogromno videov otrok, kateri so jezni in imajo izpade jeze, ker so dobili nogavice, obleke in sadje.
Slabo ti postane...
Res bi potrebovali en reset gubm.

Prireja se ogrombno nekih dobrodelnih koncertov, za katere organizacija stane par 10k €, podari pa se družini 500€.
Res super, potem pa se vsi lepo slikajo za TV in internet.

BOLANO, kam gre ta svet. Ali pa sem jaz bolan in nestrpen.

Yossarian ::

Saj ni vsepovsod tako, to, kar ti navajaš, ni nekaj, kar bi veljalo za vse. Mi npr. po Miklavžu napeljemo lučke zunaj, vmes si kupimo kakšna majhna darila (zokni, pulover, perilo in obvezno kakšna čokolada...), 24. decembra pripravimo dopoldan smrekico in popoldan božično večerjo, na katero povabimo najine starše in to je to. Kakšna hektika je samo v kuhinji na 24. decembra dan od 15 ure dalje. In to radi počenjamo. Aja, 24. decembra še izobesim zastavo. Fučka se nam za vso to nakupovalno mrzlico in bleščice, reklame, kar gre tebi na bruhanje; si pa radi vrtimo božične pesmi na božiča dan.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

TheTrick ::

To pa zato, ker se je zadeva izkoristila za potrošniške namene. Božič je drugače praznovanje sončnega obrata, gre za praznovanje, kjer se odganja noč in kliče spet dolge svetle dni. Tudi okraševanje smreke je s tem povezano ter seveda dodane lučke, sveče, ogenj. Lahko imaš samo to kar v osnovi ta praznik je, brez daril, cerkve in coca cole.

Terminathor ::

Yossarian je izjavil:

Saj ni vsepovsod tako, to, kar ti navajaš, ni nekaj, kar bi veljalo za vse. Mi npr. po Miklavžu napeljemo lučke zunaj, vmes si kupimo kakšna majhna darila (zokni, pulover, perilo in obvezno kakšna čokolada...), 24. decembra pripravimo dopoldan smrekico in popoldan božično večerjo, na katero povabimo najine starše in to je to. Kakšna hektika je samo v kuhinji na 24. decembra dan od 15 ure dalje. In to radi počenjamo. Aja, 24. decembra še izobesim zastavo. Fučka se nam za vso to nakupovalno mrzlico in bleščice, reklame, kar gre tebi na bruhanje; si pa radi vrtimo božične pesmi na božiča dan.



Vrtenje pesmi 104338x od 1.12 mi gre na bruh

c3p0 ::

Potrošniški praznik, izrojeno sporočilo, od katerega ni ostalo nič več. Ljubezen skozi denarnico. Tudi kristjan bi se moral temu odreči in praznovati bolj v pristni obliki.

Še hujši so pa valentinovo, halloween, dan mrtvih in procesije plastike in cvetja.

starfotr ::

Vsi prazniki so postali trgovske molzne krave.

Vsako leto se zadeve zamikajo v mesece pred dejanskim dogodkom in nimajo nobene veze s samim praznikom, gre se samo za biznis.

Ker so vsi stari in tudi novi prazniki že izkoriščeni, se izmišljujejo nove potrošniške dneve: črni petek, cyber monday ipd.

Še celo šolske potrebščine začnejo prodajat takoj po koncu šole.

Vse kar lahko narediš je, da nisi del tega sranja in da ne kupuješ in podpiraš nakupovanja teh "prazničnih zadev" in nakupovanja na te praznične dni. Ker to je direktno na mlin trgovcev in bodo še bolj agresivno potiskali. Na koncu bo julija že božično okrasje, če boste oktobra podpirali božične okraske.

O raznih nakupih iphonov in ostalih zadev pa nimam besed. Otroci ne rabijo tega v svojem življenju.

nejc_nejc ::

starfotr je izjavil:

Vsi prazniki so postali trgovske molzne krave.

Vsako leto se zadeve zamikajo v mesece pred dejanskim dogodkom in nimajo nobene veze s samim praznikom, gre se samo za biznis.

Ker so vsi stari in tudi novi prazniki že izkoriščeni, se izmišljujejo nove potrošniške dneve: črni petek, cyber monday ipd.

Še celo šolske potrebščine začnejo prodajat takoj po koncu šole.

Vse kar lahko narediš je, da nisi del tega sranja in da ne kupuješ in podpiraš nakupovanja teh "prazničnih zadev" in nakupovanja na te praznične dni. Ker to je direktno na mlin trgovcev in bodo še bolj agresivno potiskali. Na koncu bo julija že božično okrasje, če boste oktobra podpirali božične okraske.

O raznih nakupih iphonov in ostalih zadev pa nimam besed. Otroci ne rabijo tega v svojem življenju.


Yep

FireSnake ::

Terminathor je izjavil:


Kot otrok, smo z babico in dedekom, za božični večer postavili smreko in jaslice na predbožični večer.... Ne pa že 15.oktobra kot 99% ljudi na FB in IG.
Vse skupaj bi naj bila neka družinska toplina in bližina.


In ti si se enostransko odločil, da svojim otrokom to odrečeš.
Resno? Ti sebe kličeš starš?

Mi si kupimo darilo v vrednosti 10€.
Čemu je treba zapravljati?
Če zapravim več pa družini nesem kaj uporabnega (naprimer domače bučno olje).
Božič je lahko lep tudi zastonj.

Yossarian je izjavil:

Saj ni vsepovsod tako, to, kar ti navajaš, ni nekaj, kar bi veljalo za vse. Mi npr. po Miklavžu napeljemo lučke zunaj, vmes si kupimo kakšna majhna darila (zokni, pulover, perilo in obvezno kakšna čokolada...), 24. decembra pripravimo dopoldan smrekico in popoldan božično večerjo, na katero povabimo najine starše in to je to. Kakšna hektika je samo v kuhinji na 24. decembra dan od 15 ure dalje. In to radi počenjamo. Aja, 24. decembra še izobesim zastavo. Fučka se nam za vso to nakupovalno mrzlico in bleščice, reklame, kar gre tebi na bruhanje; si pa radi vrtimo božične pesmi na božiča dan.


To je to!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

toro69 ::

Potlačene travme iz mladosti, ki jih ne predelaš in malo tolčejo ven?

Terminathor ::

FireSnake je izjavil:

Terminathor je izjavil:


Kot otrok, smo z babico in dedekom, za božični večer postavili smreko in jaslice na predbožični večer.... Ne pa že 15.oktobra kot 99% ljudi na FB in IG.
Vse skupaj bi naj bila neka družinska toplina in bližina.


In ti si se enostransko odločil, da svojim otrokom to odrečeš.
Resno? Ti sebe kličeš starš?



Ja, zakaj pa ne? Obdarimo se lahko tudi na kak drug način. A jim treba lagat o " dobrih" možeh?
In kako jim dopovedat, zakaj "dobri" možje obdarujejo samo premožne otroke, revnih pa ne?
Zakaj je sošolec Jaka dobil PS5, sošolec Jože pa samo 1kg pomaranč.

Zgodovina sprememb…

Jure14 ::

Pa zakaj bi PS5 kupoval? Razvadil si jih, zdaj pa imaš.

Naša dva sta dobila rokavice, štumfe, ene karte, pa majčko.

Terminathor ::

Kdo pravi, da sem jaz kupil PS5? Povedal sem za primer.
Jih imaš na YT ogromno. Ker niso prejeli določenega darila,
so začeli uničevati darila, katera jim nič ne pomenijo...

starfotr ::

Tudi 10 eur je preveč.

Danes nihče nič ne rabi.

Če kdo kaj rabi, si to kupi. In kupi si tisto, kar želi. Buteljke vina, katere si ljudje tako radi podarjajo, samo krožijo in jih dajejo dalje.

Sladkarije itak niso zdrave. Ni treba otrok filat s cukrom.

Tako, da jaz ne obdarujem. Niti nočem nobenih daril in to povem v naprej. Kdor kupi kaj, zavrnem. Če vztraja, vzamem in pred njim vržem v kanto. Nočem biti del nepotrebnih nakupov.

AmokRun ::

Nazven se vse blešči. Popolne smrekice in okraski, veliko jedi in pijače. Navznoter pa gniloba tega sveta.

Tako kot ti. Praviš, da ste srečni, navznoter pa bruhaš. :))

Bolf3nk ::

Vse skupaj je preseglo meje dobrega okusa. To je res...

IL_DIAVOLO ::

Kot vsepovsod obstajajo ekstremi, lahko pa je tudi normalno brez ekstremov. Nikoli se nismo obdarovali z darili nad 50 evrov. Pa ze to je preveč, ampak vcasih ne ves kaj bi kupil dotični osebi.

Sem seveda pristaš skromno preživetih praznikov. Nobenih potovanj in dragih daril.

Verjetno bi bilo dovolj ze kava in čokolada. Ne bit taki komunist.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mpu2Q7 ::

Terminathor je izjavil:

Jih imaš na YT ogromno. Ker niso prejeli določenega darila,
so začeli uničevati darila, katera jim nič ne pomenijo...

Čisto njihov problem, še najboljše bi naredili, da jim ne bi ničesar dali...

Terminathor ::

AmokRun je izjavil:

Nazven se vse blešči. Popolne smrekice in okraski, veliko jedi in pijače. Navznoter pa gniloba tega sveta.

Tako kot ti. Praviš, da ste srečni, navznoter pa bruhaš. :))


Otroci in žena so srečni. Edino to mi je važno..
Meni gre na bruhanje ob vsem tem cirkusu okoli teh "praznikov"
Včeraj sem se peljal iz sližbe ob 13.30. Kakšna norišnica in polni vozički....
OMG!

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Manj socialnih omrezij, pa bo svet lepsi, manj stresen in z manj pričakovanji.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mpu2Q7 ::

Terminathor je izjavil:

Otroci in žena so srečni. Edino to mi je važno..
Meni gre na bruhanje ob vsem tem cirkusu okoli teh "praznikov"
Včeraj sem se peljal iz sližbe ob 13.30. Kakšna norišnica in polni vozički....
OMG!

Resnično se preveč obremenjuješ, pa BTK...

Miki N ::

Vesele praznike , tečnobe! :))

OP, ena božična samo zate

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Utk ::

Ne vem zakaj se vsi pritožujete nad pretiranim "potrošništvom". Obenem pa najbrž zaprsvite par 100 evrov za brez veze. Meni ni nihče nič v voziček vrgel.

#000000 ::

Bil na polnočnicim v stolnici, pol pa boom videl v prvi vrsti Borisa Vaseva kako pridno postavlja Jasli in okraske na smrekco, baje samo zarad božičnice na RTV

starfotr ::

Pretirano potrošništvo ni dobro za celotno družbo. Kot tudi za okolje.

Iz mojega obvezno prispevanega denarja gre za zdravljenje, ker se preveč napijejo in so zaradi preveč pojedenega predebeli prašiči.

PacificBlue ::

Merry Christmas, you filthy animals

;)

asdf_jklc ::

Meni gre ceu december tako na kurac, da ne znam napisat. Ene in iste pesmi, povsod lučk, kot da si ponoč na fusbal štadionu, vsi neki osladno prijazni, 3 januarja pa isto kot precej celo leto. Za bruhat. Otrokom so pač všeč lučke in postavijo smrekco ponavad začetek decembra, za novo leto jo podremo. Kar se daril tiče: štumfi, rokavice, bomboni in podobne zadeve. Zakaj bi mogu v roku 1ga meseca 3x kupovat ne vem kaj, če je celo leto prostor za to. Se pravi, če bi otroci meli PS5, ga dobijo že prej - pri kojem kuracu bom čaku do 25 decembra? Seveda dobijo to kar je smiselno, ne pa kar vsako idejo po spisku.

Sicer enako ateisti vsi, sam je tašča verski fanatik, pa pač, mamo tisto večerjo tam. Men je vseen če si doma en jogurt za božič odprem zvečer, je glih tko dober.

IL_DIAVOLO ::

Saj pravim, nekateri ne bi smeli imeti otrok.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

pegasus ::

Božič? Novo leto? To je najboljši čas da si v server roomu, lahko vse ugasneš in poservisiraš, kar sicer med letom ne moreš.

Miki N ::

Dajte no, glavo pokonci.
Evo pesmica za dvig morale:

Sveta noč, jebena noč.
OP besni, žugajoč.

Člani Sloteha bruhajo,
konec decembra upajoč.

Tam v kaminu, darilo
tašče že gori,

upanje, da vse skupaj mini.

asdf_jklc ::

pegasus je izjavil:

Božič? Novo leto? To je najboljši čas da si v server roomu, lahko vse ugasneš in poservisiraš, kar sicer med letom ne moreš.

In krasen čas, da v miru kaj sprogramiraš, nabereš plus in potem k vsi švicajo nazaj v službi, greš kam v miru. No še šolske počitnice preživimo, pa smo gotovi.

IL_DIAVOLO ::

Depresijo v decembru lahko enacimo s tem, da so nekateri najsrecnejsi v službi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

pegasus ::

Pač nas neki čudaki plačujejo za naš hobi ... se ne bom pritoževal ;)

IL_DIAVOLO ::

Ne kriviti praznikov za vaso nesrečo v zasebnem zivljenju.

Lp
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mirator ::

Pretirano potrošništvo ni dobro za celotno družbo. Kot tudi za okolje.

Kaj pa je pretirano potrošništvo?
Probem je samo v tem, da si nekateri lahko privoščijo več kot drugi.
Vprašanje je, zakaj si nekateri lahko privoščijo več?
Odgovor seveda ni samo eden ampak jih je več (ker so pridni, ker imajo znanje, ker imajo srečo, ker so v pravem trenutku na pravem mestu, ker znajo prodajti meglo, ker so goljufi, ker so koruptivni, ker so ...)
Ampak kakor koli, se je vsaj pri obdaritvi otrok treba prilagajati času. Kar zamislite si v kakšno travmo pade otrok, ki mu nek dobri mož, kljub drugačnim željam in pričakovanjem, prinese nogavice, njegovim sošolcem ali prijateljem pa razne računalniške pripomočke.
Sicer brez potrošnitva tudi ne bi bilo gospodarstva. Palica pač ima dva konca.

Yossarian ::

Joj, joj, nekaterim stvarem ne moreš pobegnit. Jaz recimo ne morem pobegnit hrvaški glasbi na vsaki zabavi, eni pa ne morete pobegnit božični glasbi. Hrvaški glasbi na zabavi se ne da izognit, bozicni na radiu pa se da. Recimo na Rock radio ali Ars, kar poslušam jaz, je praktično ni, božične pesmi pa imam najraje od New Swing Quarteta. Nazadnje sem tudi naletel na Lemmyja Kilmistra, odlična priredba Run, Rudolfa, da Ramonesov sploh ne omenjam.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

starfotr ::

mirator je izjavil:

Pretirano potrošništvo ni dobro za celotno družbo. Kot tudi za okolje.

Kaj pa je pretirano potrošništvo?
Probem je samo v tem, da si nekateri lahko privoščijo več kot drugi.
Vprašanje je, zakaj si nekateri lahko privoščijo več?
Odgovor seveda ni samo eden ampak jih je več (ker so pridni, ker imajo znanje, ker imajo srečo, ker so v pravem trenutku na pravem mestu, ker znajo prodajti meglo, ker so goljufi, ker so koruptivni, ker so ...)
Ampak kakor koli, se je vsaj pri obdaritvi otrok treba prilagajati času. Kar zamislite si v kakšno travmo pade otrok, ki mu nek dobri mož, kljub drugačnim željam in pričakovanjem, prinese nogavice, njegovim sošolcem ali prijateljem pa razne računalniške pripomočke.
Sicer brez potrošnitva tudi ne bi bilo gospodarstva. Palica pač ima dva konca.


Pretirano potrošništvo je točno to, kar ta besedna zveza govori.

To je, da klub temu, da imamo vsega dovolj (hrane, pijače, raznih predmetov ipd.) kupujemo nove.

Torej, na primer božična večerja je nepotreben strošek. Nihče, ki je prisoten na njej ni ne lačen ne žejen. Torej je povsem nepotrebno trošenje naravnih virov.

Prav tako obdarovanje. Nihče od teh, ki so prejeli darila, ne rabi teh daril. Tudi če prejmejo nove novagice. Nihče ne nosi tega.

špinel1 ::

kakšna idiotska tema, kje so moderatorji ?

Yossarian ::

Starfotr, mogoče je pri tebi tako, pri nas ni. Recimo včeraj smo imeli zajtrk, vmes pa samo (vsaj jaz) jabolko, tako da smo k večerji sedli pošteno lačni. Kar se pa tiče daril, smo si malo namignili in dobili točno to, kar rabimo. Se pa strinjam glede d3finicije pretiranega potrošništva. Kdor k temu nasede, pač nasede.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

starfotr ::

Če bi normalno jedel 5 uravnoteženih obrokov na dan, kolikor priporoča tudi stroka, ne bi bil nič lačen.

mpu2Q7 ::

Karkoli pretiranega je slabo in škodljivo, potrošništvo ni izjema Za 'ravno prav' pa ni enotne lestvice, ker vsake oči imajo svojega ple-/fre-skarja in o okusih se ne razpravlja.

pegasus ::

5 obrokov na dan? Kaj ste nori? 1 na dan, 5 na teden.

Yossarian ::

Starfotr, drži, ampak če smo si omislili božično večerjo, se pač čez ta dan malo zadržimo. Tako naredimo recimo tudi takrat, če imamo kdaj poleti kakšen piknik ob npr. 16. uri, ali pa če kdo povabi na kakšen rojstni dan.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

hendriks ::

Z ženo prihajava oba iz katoloških družin s to razliko, da je moja primarna družina veliko bolj konzervativna kot njena, kar pomeni, da smo po moji strani več obiskovali svete maše in hodili spovedi, ženina družina pa zelo poredko. Poleg tega je ženina družina imela Božička že od sredine devedesetih, moja pa samo Sv. Miklavža. Zdaj ko imava svoje otroke, smo morali pač omejiti vso to galamo, pri nas je Božiček, pri mojih starših Sv. Miklavž., pri ženinih Božiček. Darila skušamo zapakirati v čim bolj uporabna (oblačila, obutev, od igrač lego kocke), kljub temu da otroka (8 in 6 let) napišeta kaj naj jima dobri mož prinese. Žal živimo v hiperpotrošniški družbi (vsaj zahod), kjer ti niti iz hiše ni potrebno stopiti, pa si kljub temu iz vseh strani bombardiran z reklamami (pa je praznični čas ali ne). Če gledam moje otroštvo in kaj smo dobili za Miklavža mi in moji starši, je razlika velika: moji starši so dobili (recimo v letih od 1950 do 1960) suhe slive, suhe hruške in suha jabolka, medtem ko sem sam dobil (v letih od 1980 do 1990) mandarine, nogavice in sem pa tja kakšno igračo. Na srečo je bil oče (pa tudi mati) dovolj konzervativen in moralno razsoden, da je vedel kaj je prav in koliko dozirati otrokom za take dogodke. Žal po ženini strani, starši (predvsem oče) niso imeli tako veliko moralne razsodnosti (posledica njegovih izredno težkih dogodkov v otroštvu, odraščanje brez očeta ipd.), kar je rezultiralo v draga darila in v obdarovanje s stvarmi, ki jih kot otrok sploh ni potrebovala. Ta tendenca se kaže tudi pri ženi, kjer sem jaz potem tisti, ki zadeve kompenzira/zavira. Mi kar dobro uspeva, glede na to da otroci od naju v glavnem dobivajo darila v obliki oblačil in obutve, če pa je že igrača je to družabna igra ali kakšna knjiga.

Horas ::

jah tudi nama ni všeč zato pa so darila oziroma igrače samo za božič! čez leto nič. tisto smrekico že postavima, pa dama obiske črez to je p to.

aja pa zraven spet tema o prenajedanju :)) se vidi da pojma nimate o osnovah prehrane. če bi vedeli in znali gledat tabele makrohranil, bi jedli temu primerno, ni treba zato met posta. pač pa jeste preostale obroke kalorično manj, lahko samo belakovine, in en ogromen obrok. ni čudn da mate čudne diete ki se jih ne morete držat. potem pa jo-jo ciklirate vse skup čez leto.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

špinel1 ::

js nevem samo vedno bolj mam občutek da je ta forum poln enih bolanih v glavi ljudi ki krneki blodijo...

Aramis ::

In ti si zdaj prijavil na ta forum, da si lahko pameten? Idi nazaj v luknjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aramis ()

Glugy ::

Mi nismo nikol praznoval božiča. Postavili smo jaslice, postavili smo smerekco, lučke in to je blo to. Nobenih daril..nobenih božičnih pojedin in podobnih stvari. Kakšen let sem pa tja da smo mel božično večerjo ( navaden kosil sam da zvečer ) pa da smo se mal podružil za kakšno urco/urco pa pol. Ampak to bolj tak slučajno.

Jz sm ravno zato Božič imel rad zarad božičnih dolgih risanih filmov pa ostalih božičnih filmov ( dokler so še dobre delal ; takih božičnih filmov tipa Sam doma dons ne delajo več ) pa ker je bil res preprost praznik to v naši družini. Brez daril in vsega tega.

To da so v ospreedju Božiča za veliko večino darila pa da se božične pesmi vrsti že na začetku decembra mi je pa čisto mimo. To ni več Božič. To je sam že božično potrošništvo.

Mislim da je čas da strogo ločimo med pravim pomenom božiča in med potrošnitvo ugrabitvijo božiča z strani korporacij ( ja radio postaje tud pri tem sodelujejo ker tok zgodi začnejo vrtet božične pesmi; niso nič nedolžni tle ) .

Na sploh pa se mi zdi da če snega ni božičnega vzdušja nikol ne bo pravega ne glede na vse. Tista leta ko ni snega za božič jz niti ne čutim da je božič več. Zadnji bel božič je bil po Sloveniji pred 15 leti. Pol se pa pejt.


Vir:
https://www.zurnal24.si/slovenija/beleg...

( pol pa pravjo da globalnega segrevanja ni haha )

Še v 90tih letih je bil bel božič skor vsak let! Kaj imamo pa zdej..sam še potrošništvo...nič od nič od čarobnosti božiča ni več ostal. Zame je bil božič to da si šel ven se sankat s prjatli kepat... delat snežene bunkerje in uživat v snegu ..sedet ležat krkol ..pogovarjat.. Evo pa da si šel pol zvečer na božično večerjo domov s majhnim krogom sorodnikov. pogledal si si kak božični film tipa Sam doma, kako božično daljšo risanko ..šel mogoče na božičnico in to je blo to. Nimaš boljšga. Nobenih daril.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

tetriandoch ::

Ne vem zakaj bi pa moral bit sneg. Predvsem si dajte mir drug drugemu in ne težit vsakemu, ki vam pride na pot.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Ker sneg naredi naravo čist drugačno in je lepo vidt. Ne pravim da mora biti snežni vihar ki ga imajo v ZDA to je druga strajnost ampak mal bele čarobnosti pa ne škodi. Me kr potegne v naravo it pol.

filip007 ::

TV ugasnjen, sem rekel hvala bogu, malo več večerje in prižgan radio, to je to.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božična blaznost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7410661 (7863) Raptor F16
»

Kam se dat za "veseli" december? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11713451 (8746) harvey
»

Božič in praznovanje tega praznika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17427035 (23942) LitralSM
»

Božiček, do kdaj ?

Oddelek: Loža
499920 (8089) Ziga Dolhar

Slaba volja

Oddelek: Loža
262427 (2070) bluefish

Več podobnih tem