» »

Božična blaznost

Božična blaznost

«
1
2

k4vz0024 ::

Se samo meni dozdeva, da se je Božič izrodil in nas mediji posiljujejo s tem komercialnim praznikom?

PrihajaNodi ::

Drzi. Zelo so tecni s tem gnilimi "prazniki".
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

Ja, ae strinjam
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Furbo ::

Brez težav se jim izogneš, če recimo ne gledaš tv, muziko pa tudi večina posluša svojo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

krucymucy ::

Izrodil? Je imel kak namen za vse ostale poleg kristjanov?

Spxy ::

Furbo je izjavil:

Brez težav se jim izogneš, če recimo ne gledaš tv, muziko pa tudi večina posluša svojo.


Pa v zadnji šoping pred novim letom je treba v novembru :))

PrihajaNodi ::

Furbo je izjavil:

Brez težav se jim izogneš, če recimo ne gledaš tv, muziko pa tudi večina posluša svojo.


Ce ne rabis hrane in trgovine pol res nic ne vidis.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

Nodi: v romuniji se dobi orehovo potico?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

krucymucy ::

Vazelin je izjavil:

Nodi: v romuniji se dobi orehovo potico?

Ze v Srbiji se je ne.

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ce ne rabis hrane in trgovine pol res nic ne vidis.
Če hodiš po dnevno špecerijo v velike nakupovalne centre, res zna biti problem. Sicer niti ne.

PrihajaNodi ::

bluefish je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ce ne rabis hrane in trgovine pol res nic ne vidis.
Če hodiš po dnevno špecerijo v velike nakupovalne centre, res zna biti problem. Sicer niti ne.


Lidl, hofr sta napumpana...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

nsa_ag3nt ::

Vazelin je izjavil:

Nodi: v romuniji se dobi orehovo potico?

Verjetno ne, ker je to tradicionalna Slo jed.
Tako kot v Slo bolj težko kupiš piroške.

Popularna je tudi dach območju (V At je najboljši približek Reindling Nuss, oz Nussrolle v DE).

http://www.xn--kochenwiefrher-qsb.at/?p...
https://www.heimgourmet.com/artikel-807...
https://www.gutekueche.de/potica-artike...
https://www.oetker.ch/ch-de/rezepte/r/o...


Če daš lokalni kuharici recept bo verjetno znala narediti potico...



edit: Imajo nekaj podobnega (cozonac)
https://www.thebossykitchen.com/romania...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

zobnik ::

Ugasni TV in si na internetu izbiraj sam vsebine ki jih želiš. V trgovino greš najbližjo, kupiš kar rabiš in adijo.
Decembra se itak izogibam nakupovalnim centrom. No pa saj na Vrhniki mamo vse.

shadeX ::

k4vz0024 je izjavil:

Se samo meni dozdeva, da nas mediji posiljujejo s tem komercialnim praznikom?


To sicer velja že dolgo časa, imam pa sicer občutek da je zadnje leta tega več oz. vedno bolj zgodaj. Razlog je seveda večja potrošnja. Ko bodo ljudje postali imuni na lučke in praznično okrašene trgovine, potem bo potrošnje manj.

IL_DIAVOLO ::

Obožujem cas praznikov in zapravljanja. Je kot neka nagrada, ko si bil cez leto priden.

Zgodovina sprememb…

rusilec ::

Kogar zanima, od kod božič, je odgovor v naslednjem dokumentarcu od približno 4. minute neprej:

psychoshorty ::

Meni dol visi za ta komercialni bullshit (prazniki). Trgovine prenatrpane, folk kupuje kot da je sodni dan... edino kar mi ustreza je mir in cas zase pa to da se te dneve z drago zgema ko zajca.

energetik ::

bluefish je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ce ne rabis hrane in trgovine pol res nic ne vidis.
Če hodiš po dnevno špecerijo v velike nakupovalne centre, res zna biti problem. Sicer niti ne.

Se strinjam, Rudnik, še bolj pa BTC sta no-go coni v drugi polovici decembra. Po drugi strani pa sem bil danes v lokalnem Hoferju in ni bilo nič posebnega, kot ponavadi sem nabavil špecerijo, za parkirat plac, nobene gužve. Tudi nihče me ni posiljeval z butastim radijem, reklamami in božički.

telexdell ::

Saj se ni treba preveč jokcati. Kmalu bo tu januar pol bosta pa lahko uživali v partizanskih kruljenih v Dražgošah, Pohorju... Kot je za ene pravljica Božič je za druge pravljica tisto kruljenje.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Furbo ::

Ti bi zgleda raje krulil po nemško.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

keba ::

Zelo se pretirava s temi skomercializiranimi prazniki.

In se je praktično nemogoče izognit tega. Gužve na cesti, gužve v vseh trgovinah. radia pa televizije sploh poslušati pa gledati ne smeš ker prav posiljujejo s temi vsebinami. Potem so različne božične zabave v božičnih poloverjih in tako naprej

Vazelin ::

kaj pravite pa na penzionerje, ki delajo gužvo ob 16ih v trgovskih centrih na božični večer?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Ganon ::

Vazelin je izjavil:

kaj pravite pa na penzionerje, ki delajo gužvo ob 16ih v trgovskih centrih na božični večer?


Mnogo manj moteči so od tebe.

Glugy ::

na božičen večer se pa res ne gre kupovat no; preveč ljudi vsepovsod. trgovski centri so povečini do 9h zvečer odprti; greš par dni prej ob 8h zvečer v trgovino pa vsaj po mojih izkušnjah potem ni tok ljudi. čist simpll. sam dat se ti more. to je edin.

__Devil__ ::

zobnik je izjavil:

Ugasni TV in si na internetu izbiraj sam vsebine ki jih želiš. V trgovino greš najbližjo, kupiš kar rabiš in adijo.
Decembra se itak izogibam nakupovalnim centrom. No pa saj na Vrhniki mamo vse.



Točno to. Najraje zklopim radio/TV in vklopim Slo-tech! :D Tvja nasploh ne gledam in ga nimam od 2012. Mislim, da nisem nič zamudil :))

Sicer pa no naših lokalnih krajih na vasi še ni neke ogromne gužve, da bi moral zelo dolgo čakat ali se rivat. Je pa res, da se pozna naskok nakupovanja ljudi po trgovinah in nasploh povsod, kjer se lahko zapravlja. Zato sem raje doma ali pa se dobim z ožjim krogom prijateljev, ker ni gužve. Mi pač vemo, da so na zadnje trenutke pred božičem trgovine polne, ker je veliko takih, ki ne razmišljajo naprej kaj bodo rabili za prijetno praznovanje božiča. kakor za koga.

Vseeno pa bi vsem Slo-Tech forumašem zaželel lep in miren božič! ;)

vostok_1 ::

Božič, kodificiran praznik rojstva Jezusa, so iz verske šege spremenili v komercialni eksces, pretežno tisti, ki se takrat niso z jezusem strinjali, da je mesija. To je pač poskus eradiciranja hereticizma.
Neizobraženi plebsi, ki nimajo pojma od pojma o ničemer pač veselo goltajo, kar je servirano.
Boste pa prej ali slej bili žrtvovani na oltarju Jahveja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

IL_DIAVOLO ::

Brez tv-ja je tak, kot da bi kdo umrl.

blink ::

k4vz0024 je izjavil:

Se samo meni dozdeva, da se je Božič izrodil in nas mediji posiljujejo s tem komercialnim praznikom?


Božič ni nič kriv. Trgovci imajo celo leto razdeljeno na sezone in lansirajo akcije, saj dobro razumejo človeško vedenje -> čredni nagon.

Če iz življenja odstraniš TV/radio, daš na nabiralnik nalepko proti neželjenim pošiljkam in si v browser instaliraš nek ad-blocker, si rešil 90% problema.

2dark ::

energetik je izjavil:

bluefish je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ce ne rabis hrane in trgovine pol res nic ne vidis.
Če hodiš po dnevno špecerijo v velike nakupovalne centre, res zna biti problem. Sicer niti ne.

Se strinjam, Rudnik, še bolj pa BTC sta no-go coni v drugi polovici decembra. Po drugi strani pa sem bil danes v lokalnem Hoferju in ni bilo nič posebnega, kot ponavadi sem nabavil špecerijo, za parkirat plac, nobene gužve. Tudi nihče me ni posiljeval z butastim radijem, reklamami in božički.



Jaz sem bil dons ob 16ih v btc-ju v šparu pa ni blo pretirane gužve. Mal preveč se pretirava.

Vazelin je izjavil:

kaj pravite pa na penzionerje, ki delajo gužvo ob 16ih v trgovskih centrih na božični večer?


Jaz sm moral it po tatarsku namaz in margarino. Me je prav cudilo, kako prazna je dejansko ljubljana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Meiniken ::

Nimaš kej, ovčke pastirji pošljejo v štacune ane :)

Posiljeval te bo pa itak vsak, ki ima od tebe neko korist (običajno gre za denar ali uslugo). Potem je še samo na tebi kako se boš problema znebil oz. ga minimaliziral.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

Utk ::

Jaz sem bil dons ob 16ih v btc-ju v šparu pa ni blo pretirane gužve. Mal preveč se pretirava.

Ja čudno, pismo, kater bedak je pa šel danes ob 4h v trgovino. Oh wait...

forplan ::

Dejansko me presenetijo vsi starejši od 16 let, ki se veselijo teh praznikov kot nekaj posebnega. Čisto preveč je to vsako leto. Na pet let če bi bilo, bi bilo zanimivo, več pričakovanja...

Ali pa se samo meni zdi vse to isto, vsako leto isto, nič posebnega več.
da se strinjam

mailer ::

Problem je, ker posiljujejo s tem že od sredine novembra naprej in stvar izgubi čar. Če bi trgovine in vsi ostali s tem začeli 15 decembra se nebi nihče pritoževal. V primeru vojne napovedi bi se polovico folka poklalo že po trgovinah.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zlate ::

krucymucy je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Nodi: v romuniji se dobi orehovo potico?

Ze v Srbiji se je ne.

To je pa laž! Seveda se jo dobi, rečejo pa ji "štrudla sa orasima"... ;)

Vesele praznike vsem! :))
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

blackbfm ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Obožujem cas praznikov in zapravljanja. Je kot neka nagrada, ko si bil cez leto priden.


Nakupovanje je nagrada? Meni je to mučenje, ne obstaja nic kar bi si krvavo želel, ce pa karkoli kupim pa 0.03 sekunde po nakupu ze itak obžalujem ali pa je nekaj narobe z izdelkom :)) Such fun. Ko bi vsaj bil tok preprost potrosnik da bi si lahko filal dušo s prazničnimi nakupi..

k4vz0024 ::

Božič je z neoliberalizmom razvodenel. Ostala je lupina potrošnje brez vsebine. Naj bodo prekleti mediji, ki ga izkoriščajo.

blink ::

k4vz0024 je izjavil:

Božič je z neoliberalizmom razvodenel. Ostala je lupina potrošnje brez vsebine. Naj bodo prekleti mediji, ki ga izkoriščajo.


Ne, samo postaral si se. Otrokom in mladini je to normalno stanje, drugega ne poznajo. Godrnjajo starejši ki se luknjičasto spomnejo "dobrih starih časov" Jugoslavije, ko so bili mladi in je bilo vse bolj skromno in nedosegljivo. Se pa dobro spomnem izletov v neoliberalno Avstrijo in nakupovalne mrzlice v 80ih in zgodnjih 90ih in bilo je odlično (kinder jajčki, milka, najnovejša tuja glasba, japonska elektronika, petarde itd.).

Glugy ::

mah problem je tud to ker se rabš vse bolj in bolj pozanimat da res dobiš največ za svoj denar ker so izdelki načrtno vse bolj tako narejeni da enega zamešaš z drugim ; in pa da je identični izdelek narejen v drugi seriji ki pa je manj kvalitetna. več je tud tiste načrtne življenjske dobe. vse je bolj zmedeno zato pa je občutek vse bolj meh ko kej kupiš. Ja ko si mlajš se tega še ne zavedaš tok ker je vse na nek način novo; sveže; ampak glej jz karkol kupm ni ultimativno to to. vedno imam pomisleke, tako da je boljš da nč ne kupm al pa zlo mal pa vsaj vem evo; nisem bedarije kupu. Seveda si med letom mimo razno nakupovalnih sezon tudi kdaj kej privoščim ampak ja morm res se fejst pozanimat prej vsepovspod po forumih in raznih youtube revizijah ( seveda se najprej išče znake nepristranskih youtuberjev kar je mini raziskava že samo po seb ) in vsesorte; skoz vse morm it da lahk v miru kupm zadevo da si jo recimo temu privoščim : ]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Furbo ::

Utk je izjavil:

Jaz sem bil dons ob 16ih v btc-ju v šparu pa ni blo pretirane gužve. Mal preveč se pretirava.

Ja čudno, pismo, kater bedak je pa šel danes ob 4h v trgovino. Oh wait...

Morda kdo, ki dela do treh?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

Ja, v torek do 3h in v ponedeljek do 10h, pa še da nima nikogar drugega, da kaj kupi. Sej so takšni, samo ni jih veliko.0

The Player ::

k4vz0024 je izjavil:

Se samo meni dozdeva, da se je Božič izrodil in nas mediji posiljujejo s tem komercialnim praznikom?


Ne vem a živim v luknji al pa me te stvari enostavno ne dotaknejo.

December je švignil mimo hitreje kot sem si mislil, gneča v mestu LJ vedno kot ponavadi, pa če je december ali avgust. TVja/radia ne poslušam, če pa ga, ga ignoriram in sploh nimam občutka, da bi me kdo "posiljeval" razen kakih očitnih izjem, ki mi gredo res na živce npr. tista od telemacha na radiu:"ne rabiš kape, šala, rokavice, raje privošči svoji družini nov telefon za 1K€, da se ti ne bo treba ukvarjat s svojim razvajenim mulcem ;((

Razlog za mrzlične nakupe vidim predvsem v tem, da ljudje nimajo časa in potem nakupujejo zadnji hip. 2 tedna nazaj je bil BTC "prazen", prejšnji teden se je že zamašek naredil, ker ljudje ne znajo vozit po krožiščih, za včeraj pa si raje ne upam predstavljati kako je bilo :D

Vazelin je izjavil:

kaj pravite pa na penzionerje, ki delajo gužvo ob 16ih v trgovskih centrih na božični večer?


Penzionerji nimajo za burek in ne delajo gneče na božični večer. Po možnosti preživijo božični večer celo sami doma. Ampak po raznih temah koliko ma kdo božičnice bo to marsikomu težko za razumet.

Vesel Božil vsem 8-)

asdf_jklc ::

Meni je to najbolj zoprn del leta. Komaj čakam da mine - prave cene v trgovinah so v januarju in če kaj potrebujem kupim takrat (naprimer oblačila in podobne reči). Preostalo kupim takrat ko potrebujem.

Kar se pa dopustov tiče - je v času praznikov najslabša varianta za dopust, ker je vse najdražje. Mi gremo na počitnice, ko so drugi v službi / šoli. Manj ljudi, manj guvže, ceneje oziroma več za isti denar.

2dark ::

Furbo je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz sem bil dons ob 16ih v btc-ju v šparu pa ni blo pretirane gužve. Mal preveč se pretirava.

Ja čudno, pismo, kater bedak je pa šel danes ob 4h v trgovino. Oh wait...

Morda kdo, ki dela do treh?

Ah kje. Prej sem nakupoval po stari ljubljani.:).. potem sem skočil še po sveži tatarc v špar. :D

IL_DIAVOLO ::

blackbfm je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Obožujem cas praznikov in zapravljanja. Je kot neka nagrada, ko si bil cez leto priden.


Nakupovanje je nagrada? Meni je to mučenje, ne obstaja nic kar bi si krvavo želel, ce pa karkoli kupim pa 0.03 sekunde po nakupu ze itak obžalujem ali pa je nekaj narobe z izdelkom :)) Such fun. Ko bi vsaj bil tok preprost potrosnik da bi si lahko filal dušo s prazničnimi nakupi..


Nagrada v smislu, da si lahko privoscis praznike kot se zagre, brez da bi gledal na cene. To je bistvo praznikov, da nisi v pomanjkanju. No ja, saj nikoli nisem bil :)

Sploh se pa ne gre za neko filanje praznine. Navadno obdarovanje bliznjih, malo jedace in pijace. Da je malo drugače.

Upam, da imas vsaj smrekco, upam si rect da je to za tebe nepotreben kič.

2dark ::

Bozicnica je nagrada , da lahko si polepsas konec leta. Eni mate full zamorjeno zivljenje.

bluefish ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

To je bistvo praznikov, da nisi v pomanjkanju. No ja, saj nikoli nisem bil :)
Kdor je v pomanjkanju, je v pomanjkanju sredi leta ali za praznike - pri slednjih morda še bolj. Razen seveda zadetkov, ki se kreditirajo za občutek "nepomanjkanja".

vijak20 ::

k4vz0024 je izjavil:

Se samo meni dozdeva, da se je Božič izrodil in nas mediji posiljujejo s tem komercialnim praznikom?


V resnici so izrojeni komentarji podobni tvojemu. Vsako obdobje, se najdete z istimi mislimi. Teme pa so: božič, novo leto, valentinovo, noč čarovnic, prvi sneg, trgovine odprte v nedeljo, vročina, potrošništvo, ipd.

Vsebinsko se vsako leto v medijih in v družbi ponovijo argumenti iz prejšnjih let, ki so mogoče drugače povedani. V glavnem dolgčas. Bolj me dolgočasi to kot reklame in potrošništvo.

ahac ::

krucymucy je izjavil:

Izrodil? Je imel kak namen za vse ostale poleg kristjanov?

Izrodil se je že zaradi kristjanov, ki so izvedl en nasilen "cultural appropriation" starih poganskih in rimskih praznikov ter gor nalimal svojega Jezusa.
To zdaj je kul, ker se končno praznik spet odvzema cerkvi in vrača ljudem.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

zobnik ::

borut_p ::

zobnik je izjavil:

Upam da vidte:

https://www.facebook.com/MagicianulRobe...


Izgledajo ko ribe za casa hranjenja :):)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam za novo leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13914152 (11065) shadeX
»

Že praznujete Dan zahvalnosti?

Oddelek: Loža
282920 (2001) STASI
»

Kam se dat za "veseli" december? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11713395 (8690) harvey
»

Božič in praznovanje tega praznika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17426937 (23844) LitralSM

Več podobnih tem