» »

Božiček, do kdaj ?

Božiček, do kdaj ?

m0LN4r ::

Ker se bližajo prazniki in da bo nekaj aktualnega, bi rad odrpl temo v kateri me zanima do kdaj ste verjeli v božička oz. dedka mraza, če sploh ste?

Kako ste ugotovili, da božička oz. dedka mraza ni? (naprimer starši so mi povedali)

Dodatno za tiste, kateri imate otroke. Ali vaši otroci verjamejo ali pa se vam zdi butasto? Kdaj bi jim povedali?

Hvala za sodelovanje in

V E S E L E P R A Z N I K E

Jaz sem verjel do 6. leta, nato pa še 3 leta koristil, ker imam mlajšo sestro :P Ugotovil sem pa... hmm se mi zdi da iz televizije al nekaj v zvezi stem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
  • spremenil: m0LN4r ()

mikena ::

Jaz v bistvu nikoli nisem imel fantazij o Božičku, ker so bili moji starši precej neizvirni kar se tega tiče. Zvečer sem recimo napisal pismo Božičku (ker so vsi otroci v vrtcu govorili, da bodo pisali) in ga dal na okensko polico v upanju, da ga jutri več ne bo. Ampak mojim staršem je bilo očitno vseeno za moje otroške sanje in se sploh niso zmenili za pismo. Tako da sem zjutraj ves razočaran našel pismo na okenski polici in od takrat se nisem več zmenil za Božička... niti nisem dobival daril od njega, nič!!

Mi je pa ta stvar lepa in zanimiva, ker menim, da je potrebno spodbujat otroško domišljijo in vsaj do neke starosti (recimo 7 ali 8 let) pripovedovat o Božičku, Dedku mrazu, Zobnimi miškami, Parklji (če otrok ne uboga) itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikena ()

Mesar ::

Božiček ne obstaja? Ne laži mi!!! Če ne verjameš lahko greš na severni pol pa pogledaš od malega ko božiček...
Your turn to burn!

HighBane ::

V Dedka Mraza sem nehal verjet, preden sem vedel kaj je Božiček. Se ga ne spomnim kaj preveč v otroštvu, razen kot strica s kokakolo in lika v ameriških filmih. Nekako je bilo on je v USA, pri nas pa pri enih nosi Miklavž pri drugih pa Dedek Mraz.
Za Dedka sem ugotovil, preprosto ko sem videl nezavite legice v prtljažniku in se čudil za koga so ... seveda jih dobil pod jelko čez par dni. Pa še par namigov tu in tam, ki jih nimaš za mar do kritičnega trenutka, ko se vsi namigi povežejo skupaj.

mtosev ::

sam nisem verjel v božička pri 7-8letih
ni se mi zdelo logično.in tud vsakič ko mi je božiček prineso nekaj sn jaz bil v drugi sobi in potem se je darilo čuženo pojavilo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mipe ::

V mojem času je bil samo Dedek Mraz. Ko ga je vzel kapitalizem in ga je nadomestil CocaCola-ček, sem nekako takrat že postal ciničen.

RejZoR ::

Ko sem bil čist majhen je bil aktualen Dedek Mraz. Sej veste kako je blo, ko so po firmah še organiziral te zadeve za otroke zaposlenih (zdej niti ne vem kako je s tem). Kasneje pa Miklavž. Božička nekako niti nismo "častili". Ta stric v rdeči obleki z belo brado je bil vedno bolj domena ameriških filmov, kot pa da bi se tega posvećali doma.

Tud nisem nikoli pisal tem stricem. Vsaj ne da bi se spomnil, pa moj spomin za vse malenkosti seže zelo daleč nazaj. Pač je bila pri nas doma navada, da Miklavž sam vedel, kaj mora prinest in je pri tem tud ostalo. Na noč Miklavža se pač pojavile sladkarije in mogoče kakšna igrača. Glede na to da kot otroci nismo bili blazno zahtevni je bila vsaka pozornost velika stvar. Ker ni bilo neke direktne navezanosti na te karakterje tud ni bilo neke prelomnice glede tega, da bi izvedel, da pa so to fiktivni karakterji, pač smo s tem ko smo odraščali postopoma začel direktno dobivat malenkosti od sorodnikov in staršev. Pač kakšna čokolada al pa medenjaki za Miklavža. Neka malenkost, sladke stvari itaq vedno pridejo prav, tko da se tega nikoli ne branim. Zadeva je postala bolj kot neka letna navada, nekako tko kot so rojstni dnevi. Imam lepe spomine, ko si kot otrok vedno nestrpno čakal s čim te bo(jo) presenetil(i). Če bi dobival kar bi si sam zaželel za moje pojme ne bi imelo enakega efekta. Tko da sem čist zadovoljen kako je bilo s tem v otroštvu, imam lepe spomine. :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Xserces ::

eni še zmer verjamemo ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

OK.d ::

Saj ni važno kdo je, samo da kaj prinese ho-ho-ho:D
LPOK.d

mtosev ::

meni več nič ne nosi že nekaj časa hehe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Aston_11 ::

Verovanje v Dedka Mraza in ostale ne vleče za seboj nič bistveno slabega. Tudi pravljic ne zažigamo. Se je pa nekomu zazdelo, da bo pekel na zemlji, če ne verjamemo v unga čudaka, ki je sprožil neko kemijsko reakcijo v glavi.

Phantomeye ::

Jaz bom svoje otroke že takoj sprijaznil z dejstvom, da tega ni. Če mi bo pa kateri starš očital, bom pa poskrbel, da bodo njihovi otroci izvedeli od mojih...,,

p.s. najbolj, da začnemo otrokom pravit, da darila nosi Bog. Jim vsaj noben potem ne bo povedal, da boga v resnici ni.

Zgodovina sprememb…

xxx ::

Skril sem se v omaro in zasačil fotra ko nastavlja darila... mislim da tam nekje 5 let.

Phantomeye je izjavil:

p.s. najbolj, da začnemo otrokom pravit, da darila nosi Bog. Jim vsaj noben potem ne bo povedal, da boga v resnici ni.

Jim bom jaz povedal. Nekateri se pri 30+ verjamejo pravljicam, to je treba rešit!
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Jerry000 ::

Phantomeye je izjavil:

Jaz bom svoje otroke že takoj sprijaznil z dejstvom, da tega ni. Če mi bo pa kateri starš očital, bom pa poskrbel, da bodo njihovi otroci izvedeli od mojih...,,

p.s. najbolj, da začnemo otrokom pravit, da darila nosi Bog. Jim vsaj noben potem ne bo povedal, da boga v resnici ni.


Sej boga tut ni, zdaj pa uniči sanje vsej religiji, al pa poskrbi da bojo tvoj otroc to razložili sošolcem

Phantomeye ::

Jerry000 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Jaz bom svoje otroke že takoj sprijaznil z dejstvom, da tega ni. Če mi bo pa kateri starš očital, bom pa poskrbel, da bodo njihovi otroci izvedeli od mojih...,,

p.s. najbolj, da začnemo otrokom pravit, da darila nosi Bog. Jim vsaj noben potem ne bo povedal, da boga v resnici ni.


Sej boga tut ni, zdaj pa uniči sanje vsej religiji, al pa poskrbi da bojo tvoj otroc to razložili sošolcem



Meni je ta del zanimiv, kako starši selektivno otroku priznajo, da en 'dobri mož' ne obstaja. Za drugega pa ne. Aja, saj res, ker v drugega sami verjamejo. :D

m0LN4r ::

Otroci verjamejo tut v superjunake, majo svoje heroje od "moj mali poni" in "nodi" do "son gokuja" in "supermana" pa jim čisto nič ne prinesejo.

Ontopic please!

Vesele praznike, ljubezni, veselja in čim manj slabega in nepotrebnih petard ! Ho-Ho-Ho !
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

opeter ::

Pri nas smo verjeli v Jezuščka (ta je prinesel kakšno darilo na 24. december), pa seveda v Miklavža.

V vrtcu/šoli pa smo imeli Dedka Mraza v beli/sivi/rjavkasti obelki s ploščato kapo in ljudskimi motivi na obleki (večinoma kakšni rastlinski ornamenti). Ta je bil v tistih časih itak prisoten vsepovsod.

Božička pa nismo poznali, vse nekje do 90-ih let oz. dokler niso na avstrijskih/nemških kanalih začeli predvajati reklamo za Coca-colo ...

Sicer pa še dandanes se mi zdi, da je Božiček čisto brez zvezni lik. Osebno mi je bolj simpatičen Dedek Mraz, ki ima še staroslavske korenine iz ljudskih pripovedi/legend.

Kdaj sem ugotovil, da ne obstajajo neka magična božična bitja? Hmm ... se ne spomnim se točno, vem pa, da je bilo tam v drugi polovici osnovne šole (5., 6. razred?). Vem, da so bili za to krivi predvsem sošolci, ki znajo občasno bit res kruti in ti uničijo sleherno fantazijo. Seveda, če se jim pustiš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

kolk ste stari, da niste odraščali s santa clausom? jaz sn 26 pa se ga imel kot otrok
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MIHAc27 ::

Jaz sem 33, in praznovali oz. obdaroval nas je edino Miklavž, ko sem bil majhen.

So pa kar lepi spomini. Čeprav nismo bili ravno pri premožnih, ampak Miklavž je pa vedno prinesel kup stvari in igrač.

Mislim, da je naokrog hodil tudi Dedek mraz, ampak to bolj v službah se mi zdi, pa samo kako malenkost.
Božiček pa je prišel šele dolgo, dolgo kasneje. Šele zadnje čase smo imeli običaj, da se med seboj obdarujemo v družini (vsak 1 darilo nabavi za tam max 10€, nato pa žrebamo kdo kaj dobi). Letos bomo žal to preskočili, ker je kriza vseeno kot kaže prehuda.

Do kdaj sem verjel? Ne vem točno... rekel bi tam 10-12 nekje. Potem se mi je že počasi začelo svitati, kdo bi lahko nabavil vse te dobrote. Ko smo otroci zrastli, se je tudi kupček dobrot močno skrčil.
Sedaj imam svojo družino, in Miklavž je že spet glavni :D
Dedka mraza vidijo na povorkah ali kakem dogodku. Božiček pa kot sem zgoraj napisal.

... se mi pa zdijo 3. sveti možje, ki prinašajo darila vseeno malce preveč. So tamali že čisto paf, in kar vsako jutro pričakujejo, da bo spet kaj na mizi. 1x je čisto dovolj.

ToniT ::

Sem že kar star...
Pri nas je darila nosil Miklavž, Božička ni bilo, je pa res, da smo na božični večer odšli k polnočni maši. Potem pa je še v takratni krajevni skupnosti Dedek mraz prinesel kakšne bonbone.

opeter ::

MIHAc27 je izjavil:

... se mi pa zdijo 3. sveti možje, ki prinašajo darila vseeno malce preveč. So tamali že čisto paf, in kar vsako jutro pričakujejo, da bo spet kaj na mizi. 1x je čisto dovolj.


Kakor jih navadiš. Drugače pa se strinjam. Čim manj daril, tem večja bo zanje vrednost le teh.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

energetik ::

Mi smo imeli Dedka mraza in Miklavža. Pogruntu sm pa okol 7. leta, sm biu dolg naiven :)
Aja, pa za Miklavža sem skoz vedu, da dajejo starši, v Dedka mraza sem pa verjel, haha.
Božička sem videl šele v butastih ameriških filmih, pri kakšnih 10. letih.

Zadnja leta pa nekaj hodijo okoli tile fantje:
Yule Lads @ Wikipedia

Je fino, ker jih je veliko, pa vsak dan kakšen kaj spusti v štumf. :D
Čeprav so se tudi ti nekja pokvarili in nosijo božičkove obleke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Zheegec ::

ob podobnem času sem pogruntal za Božička, Jezusa in Dedka mraza, tam nekje v 8. letu.

LuiIII ::

Božička nismo poznali v otroštvu, Dedka Mraza po politično-službeni liniji, Miklavž mi pa še sedaj kaj prinese! Torej je zaključek jasen ;-)

jype ::

LuiIII> Božička nismo poznali v otroštvu,

Čudno, mi smo pa ga.

LuiIII ::

Ja pri nas ga pač nismo in mi ni pravzaprav čisto nič žal.

jype ::

Poznali, ne zlorabljali.

LuiIII ::

Ja, bistvena razlika, glede na splošno situacijo danes.

jype ::

Jaz sem otrokom že pokvaril otroštvo (in jim razložil, kaj te reči v resnici so).

LuiIII ::

Jah jaz se še trudim. Predvsem z Miklavžem. Vidim pa, da moja najstarejša (9 letna) hči, nekako prostovoljno sodeluje. OK letos sem jo malo presentil, tako da...

Je bilo pa letos priceless ker so bila darila na malo manj konvencionalnem mestu in je bilo presenečenje popolno. Uf je bilo vpitja :-D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuiIII ()

kr1ženska ::

Ko sem bila majhna mi ni bilo najbol jasno, zakaj mi mami na krožnik da dobrote in potem reče, da je to naredil nekdo drug. (Ponoči ne spiš, ker nekaj pričakuješ, poznaš stopinje in veš kdo je v kuhinji, počakaš da stopinje izginejo in greš gledat.) Ko so se drugi pogovarjali o miklavžu (božičku) sem mislila, da mogoče pa pri njih res nosi darila nekdo drug zato sem bla kar tiho. Mi je pa bil malo čudno, da so se vrednosti daril tako razlikovala. Sem pa razmišlala da sem lahko vesela, da neznanci ne hodijo po hiši. Bi me bilo strah če bi kakega takega zagledala ponoči... :)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

LuiIII ::

Pa sej Miklavž parkelne pusti zunaj hiše, a ne? ;-)

Invictus ::

LuiIII je izjavil:

Pa sej Miklavž parkelne pusti zunaj hiše, a ne? ;-)

Stvar dogovora ...

In odvisno od pijanosti parkelnev in Miklavža.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LuiIII ::

He he! No ja Miklavž je ponavadi bolj trezen (dolgočasen) možakar, za parkelne je vseeno, trezen Božiček je bolj mističen kot mavrični samorog, Dedek Mraz nosi pri nas samo v vrtcu (mislim, da je bolj JU guy). Hm se pravi, da je potem edina varianta, da se prebijemo nekako skozi, da se otroke, preden grejo spat, opozori, da znajo bit letos (2014, no) parkelni pod gasom in naj zato dajo do jutra mir?

kr1ženska ::

LuiIII je izjavil:

Pa sej Miklavž parkelne pusti zunaj hiše, a ne? ;-)


Kako pa naj bi js vedla, da sm bla zares dost pridna? Loh se pa obes lih ti tisto, k sva se z bratom skos tepla k sva bla majhna :)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

LuiIII ::

Ja če je pa tako pol so bila pa vsa darila do sedaj na kredit. BTW, precej tipično za Miklavža. Torej mislim, da v zgodnjem decembru 2014 ne bo nič z darili, pride samo šiba! Jaz vem k mam veze pa to...

mtosev ::

in je kdo kaj letos dobil?
jaz nič ne bom dobo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

Sem. Čokolade, če te zanima. Babica še vedno misli, da smo mali otroci ... pri njej se je ustavil čas, ne moreš ji enostavno razložit ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Engineer_ ::

opeter je izjavil:

Sem. Čokolade, če te zanima. Babica še vedno misli, da smo mali otroci ... pri njej se je ustavil čas, ne moreš ji enostavno razložit ...


pa kupi ti njej kinderjajčka za rojstni dan ;) Ali pa že jutri za božička.. :)

LuiIII je izjavil:

Ja če je pa tako pol so bila pa vsa darila do sedaj na kredit. BTW, precej tipično za Miklavža. Torej mislim, da v zgodnjem decembru 2014 ne bo nič z darili, pride samo šiba! Jaz vem k mam veze pa to...


torej ti dobiš obisk Krampusa namesto Miklavža
Krampus @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

opeter ::

Engineer_ je izjavil:

pa kupi ti njej kinderjajčka za rojstni dan ;) Ali pa že jutri za božička.. :)


Dobila bo darilni bon za Hofra ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Engineer_ ::

opeter je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

pa kupi ti njej kinderjajčka za rojstni dan ;) Ali pa že jutri za božička.. :)


Dobila bo darilni bon za Hofra ...


waw...kako...osebno darilo. super, pohvalno!!... -.-

much personal....wow....such quality present...wow

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

opeter ::

Engineer_ je izjavil:

waw...kako...osebno darilo. super, pohvalno!!... -.-
much personal....wow....such quality present...wow


Jep, žal letos nisem imel dovolj prostega časa, da bi naredil kaj bolj osebnega (npr. naslikal sliko) ...

Sicer pa, če že živimo v potrošniški družbi, zakaj pa bon ni dobro darilo? Tega lahko porabi za špecerijo ali karkoli, kar tam prodajajo obenem pa itak rada zahaja v trgovino in troši penzijo (kot tudi drugi ljudje).

Sicer pa, glej poste v sorodni temi o božičnih praznikih, predvsem tiste od iKsta.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Engineer_ ::

saj vem, saj smo že vsi podarili komu kak dariln bon. ampak moraš pa priznat da ni ravno osebno darilo.

Če rada kvačka se lahko znajdeš in rečeš da si videl da bodo imeli neke reči za kvačkanje v hoferju :P
https://www.hofer.si/si/html/offers/pos...


dobro poglej temo, ki si jo linkal in boš videl da sem bil eden glavnih nasprotnikov iKsta ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

opeter ::

Engineer_ je izjavil:

saj vem, saj smo že vsi podarili komu kak dariln bon. ampak moraš pa priznat da ni ravno osebno darilo.


Imaš prav, ampak ...

Engineer_ je izjavil:

Če rada kvačka se lahko znajdeš in rečeš da si videl da bodo imeli neke reči za kvačkanje v hoferju :P
https://www.hofer.si/si/html/offers/pos...


... nič ne štrika, kvačka, plete ipd. ročne zadeve. Ama ništa. Vse kar dela je, da občasno pogleda te mehiške ali kakršnekoli so že nadaljevanke. Tudi brati ne mara (razen podnapisov). Zaradi tega nakup kakšnih knjig ipd. odpade.

Rada je industrijske bonbone, čokolade ipd. Ampak to si itak sama nakupuje, ker tisto, kar ji kupim jaz ali drugi družinski člani, ziher ne bo dobro.

Engineer_ je izjavil:

dobro poglej temo, ki si jo linkal in boš videl da sem bil eden glavnih nasprotnikov iKsta ;)


Sem videl. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Sriple Tix ::

Moja fanta sta stara 12 ter 15 in že pred leti sem jima povedal, če nehata verjeti v Miklavža, ne bo več ničesar prinesel. Pika! Tako se še danes o njem pogovarjamo kot o osebi, ki jima 6. decembra prinese darila (pa da ne bi kdo res mislil, da še vedno verjameta v njegov obstoj, prosim). OK, letos je glavno prinesel že novembra, ko je izšla njuna priljubljena streljačina, v začetku decembra pa ju je na krožniku pričakalo nekaj sladkarij ter suhega sadja. Vsi hapi in drugo leto bo spet prišel naokrog.

manniac ::

COD al BF sriple tix?

GabrieLeo ::

Auu jaz sem verjel do 12 leta. Vem sliši se neumno ampak sta starša če zdajle pomislim, res se zelo potrudila. Bil pa je Miklavž tisti ki je prinesel čez noč. Božiček je bil tako da se je cela familija zbrala s tetami in babicami in strici in bratranci in smo se med sabo obdarovali. Ampak tisto so bila bolj splošna darila. Miklavž je prinesel tiste -točne določene- želje :D. Ampak to so bile kake lego kocke, mandarine, več si pa itak nisem želel. Sem pa v Miklavža verjel tako dolgo zaradi tega, ker sem naprimer napisal željo na predvečer (tam okoli 6,7) in to za take lego kocke, ki se jih je dobilo takrat še več ali manj samo v Ljubljani v teh večjih centrih. Res ne morem verjetni kako je očetu uspelo priti do časa tja in ves ta trud vložen v to, da so mi te časi še vedno posebni, čeprav zdaj prinese kakšne štunfe, mandarine, več pa tako ali tako ne rabim. Se mi zdi kar fino da se ta običaj obdrži.

Sriple Tix ::

Hahaha ... bf pro, COD je bil ... pač, ne razpravljam z njima o njunih željah :).

einstein :P ::

m0LN4r je izjavil:

Ker se bližajo prazniki in da bo nekaj aktualnega, bi rad odrpl temo v kateri me zanima do kdaj ste verjeli v božička oz. dedka mraza, če sploh ste?

Kako ste ugotovili, da božička oz. dedka mraza ni? (naprimer starši so mi povedali)

Dodatno za tiste, kateri imate otroke. Ali vaši otroci verjamejo ali pa se vam zdi butasto? Kdaj bi jim povedali?

Hvala za sodelovanje in

V E S E L E P R A Z N I K E

Jaz sem verjel do 6. leta, nato pa še 3 leta koristil, ker imam mlajšo sestro :P Ugotovil sem pa... hmm se mi zdi da iz televizije al nekaj v zvezi stem.


Nikoli nisem resno mislil, da obstajajo božiček, dedek mraz ali miklavž ali zobna miška, čeprav so mi starši do nekega leta trdili, da obstaja (ko sem bil še čisto majhen), tako da nisem bil ziher, ali naj verjamem ali ne, pa nisem, ker sem vedel, da darila prinesejo starši, pač sem že samodejno imel tak občutek.

Ziga Dolhar ::

Jaz sem svoje dobro streniral, letos sem na obeh koncih dobil pakete toplih štumfov! (Meni najljubše darilo.)
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miklavž vs Božiček vs Dedek Mraz - December čas obdarovanja

Oddelek: Loža
362921 (1822) A. Smith
»

Darila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110815 (9190) Pika na i

Božič - Religija

Oddelek: Loža
141716 (1446) bluefish
»

Božič in praznovanje tega praznika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17426936 (23843) LitralSM
»

Kaj ste pisali Božičku?

Oddelek: Loža
232209 (1729) Bass0

Več podobnih tem