» »

Zvočniki mi lovijo nek fon pogovor.

Zvočniki mi lovijo nek fon pogovor.

Alex- ::

Torej že neki cajta se mi dogaja, da se sm pa ke ponavad zvečer slišjo neki čudni zvoki iz zvočnikov. Ker se je dogajal sm sm pa ke niti nism temu posvečal kej preveč pozornosti sm zadnjič mi čist presedl k sm gledu ( poskušal ) en film. In spet.

In mal bolj poslušam in sm it tistga momlanja razloču besede. 8-O8-O Sliš se tko govorjenje samo zlo popačeno k da bo ornk čez neko cunjo govoru. Tko je govori pa utihne... tko da predvidevam, da slišm nek fon pogovor, ampak slišm samo eno osebo. Z ene strani. Ker so umes presledki k da bi odgovarjal.

Večino časa govori en tip sm zadnjič je tut ena ženska.

Kako je vse to mogoče?8-O8-O Pa kako to skenslat...? Ker je tko... ne lovim ene 090 linije :D ampak sm neke obične pogovore... in zna bit najedajoče ker se ne da skenslat.

Brane2 ::

Duhove mas v stanovanju... :D

Predvidevam, da si v bloku, bo res ?

Alex- ::

Blok res je.
In niso duhovi k nism edini k sm jih slišu ... me pa mal na aliene asociiral k sm prvič slišu :D

Brane2 ::

Sosed ma bolgarski brezzicni telefon, ti pa romunske racunalniske boxe... :D

DejaVu ::

jah, ocitno mas to bolj ene cheap zvoznike, ki niso dovolj izolirani.

zlabo ::

Ja, to se je meni dogajalo na starih zvočnikih, kadar je bil telefonski kabel vkloplen v modem.
Nekaj časa sem poslušal, potem pa: Poslušate radio slovenija, ob znaku bo ura 13 in 0 minut, sledijo poročila. Ku, ku, ku..>:D :D
Mi je blo prec vse jasn, verjetn kabel deluje kot ena antena:)

bastadu ::

Ja, to se dogaja meni tudi, pa nisem v bloku in nimam cheap rač. zvočnikov:\
:D

Dr_M ::

verjetn slis ksno cb postajo. jest sm meu en radio s katerim sem kle lovil take pogovore :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spajky ::

treba je enim malim kondenzatorjem (par nF) blokirat vhod na maso na notranjem ojačevalcu računalniških zvočnikov (rahlo bo verjetno tudi zbilo visoke tone, ma ne bi smelo preveč... verjetno najbolje na drsniku volume potenciometra... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

pirx ::

Zakaj pa moji zvočniki niso takšni? :O ... >:D

@ljash ::

jst sm meu ene Walky talkie na isti princip - lovili so RTVSLO1.
sj je blo kr ql....

jRk0 ::

meni pa zvocniki delujejo kot satelit in na monitoru se mi vcasih pokaze kar Pro Sieben :D

malo heca;)

ne lovi mi nic, verjetno ker okoli tezko najdes sosede pr ans:D
You fuck up once, you loose two teeth.

Alec999 ::

Hehe men se je tud dogajal, da mi je ponoc zacel lovit Radio slovenija ... ksne cudne violine pa to :( .... zdej mam pa skoz na TV prkloplen zvok. Tko je ce kups woofer za 2500 sit ;)

rfmw ::

ok, če slišiš res samo pogovor (monolog), pol maš problem ali s CBjaši ali radioamaterji (oziroma vsemi, ki oddajajo elmg valovanje v tvoji bližini) ali mogoče sosed z brezžičnim telefonom.
samo oni niso (ponavadi) nič krivi, če oddajajo skladno z dovoljenjem (max oddajna moč) in to lahko delajo kolikor časa pač hočejo.

problem je res v slabo načrtovani el. opremi, v tvojem primeru zvočniki. namreč vsak elektronski nelinearni element (diode, tranzistorji, integrirana vezja, ..) usmerja visokofrekvenčni signal (nastajanje signalov na raznih frekvencah), in če je ta dovolj velik, pač pride do takih efektov, kot jih imaš (torej zvočne frekvence).

tisto s par nF bi pomagalo, kot je nekdo omenil. drugače pa malo poglej v tvoji neposredni bližini za kako čudno ne-tv in ne-radio anteno in takoj ti bo jasno, kdo ti generira motnjo.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

mare_ ::

zdej sem se spomnil...
Nekaj časa nazaj sem imel walkie-talkie, ki je lovil pogovore med inštruktorjem in motoristom pri avtošoli. In nekoč sem slišal: Ja, zdej pa tle na levo zavij... Lepo, mau bul hitro... pazi zdej tle... bremzi, BREMZI, BREEMZIIIIII!!!!
>:D

@ljash ::

klori: vem ja, bremza mi je crknla...
:D

txdrxd ::

:D

Alex- ::

Svašta še vedno imam isti problem. Samo da zdej slišm modela še iz diskmana! Tole mi počas že začel ornk najedat. Torej edina rešitev nabava boljših zvočnikov?

Kako bi se dal, da bo očitno amatersko radio postajo naštimal, da bi jo bolje lovil. Da vsaj slišim kaj se pogovarjajo? In tko probam ugotovit od kje so.

Vsaka pomoč dobrodošla.

pingec ::

kaj pa se te ufoti hocjo navezat stik s teboj??? 8-O 8-O 8-O
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Alex- ::

I am special :D

Or not ;) Ne neka amaterska radio postaja mora bit. Samo najeda!!!

nokia6310 ::

Pozdrav vsem!
Sem cbjaš pa vem kako je to če kam letiš moj nick na cbju je honda drugače pa če tisti ki oddaja nima ozemljene antene je to lahko velik problem posebaj če dela z kakimi velikimi kilovati oziroma z preveliko močjo!
Preglej kable ozemljitev električne inštalacije to zna bit problem preglej zvočniške kable od kartice do zvočnikov preglej notranje povezovalne zvočna/tv pa poročaj drugače pa je ta problem čisto enostavno rešit!
Sam se ukvarjam s pro audio pa so mi te stvari znane


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AM Stereo postaje v Sloveniji

Oddelek: Zvok in slika
407669 (5773) nikolahodin
»

starši jih ne prenesejo!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
737573 (5395) Vice
»

Tv kartica problem

Oddelek: Zvok in slika
12992 (934) mihhec
»

Poslušanje CB postaj na TV-tunerju, ki ima tudi radio tuner.

Oddelek: Strojna oprema
162562 (2249) tejo
»

Po 24:00 kr ena muzka :>

Oddelek: Zvok in slika
141321 (1085) elfin

Več podobnih tem