» »

Windows Server 2003 - mnenje ?

Windows Server 2003 - mnenje ?

««
6 / 10
»»

Sci-Fi ::

Hux:

že res da drajverji nimajo uradne podpore s strani logitecha za windowse server 2003, vendar to še ne pomeni, da tudi ne delajo.
Drajverji prav lepo delajo, le inštalirati jih moraš tako, da setupu nastaviš, da se zažene v kompatibilnosti z windowsi XP pa je pol vse kul.
In meni prav lepo laufa tale software verzija 2.20

Prav tak, dela tudi software za miške z enakim načinom namestitve.

Drive copy, če bi bil tako pomemben bi kdaj slišal zanj, pa še nisem. Ga ne poznam.
Za kaj se uporablja, za delanje backupa?
To majo 2003 že po defaultu notri. RTFM!
Sci-Fi is the best way to dream

Hux ::

Drive Image je.
To sploh nisem pomislo da majo not. Hm in kolko je kaj dobro? Ce je totalni sistem kolaps a lahko botas kak gor?

Ze da se da instalirat ampak dela tudi? Ne nedela. Se vedno cirka 9 knofom ostane neuporabnih.

btw. o stabilnosti teh winseh. Omenim samo da so mi vsi logini za vse forume zginli ko sem instaliro softwere spet. Tak da je tu kar nekaj napak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Larifari je z stabilnostjo serverov 2003. Sem ze mel prvi crash lol. Ta lepi RPC.

The Remote Procedure Call (RPC) service terminated unexpectedly. It has done this 1 time(s). The following corrective action will be taken in 60000 milliseconds: Reboot the machine.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.a....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

DMouse ::

Si že namestil vse popravke? :\

Hux ::

Mah tič sem ce koda nedela lol. Pa tudi nic nenajdem v zvezi z tem in 2003ko na downladsih od MSja. Poglej se tisti link nedela ko mi ga je izpisalo. Oz nic nimajo gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

MrStein ::

Tisti link (http://go.microsoft.com/fwlink/events.a... dela le, če ga klikneš v tistem dialogu, ker je neka FORM-a al podobno.

Tipišno M$, dela v 14% slučajev, sicer pa ne :-D

Sergio ::

Eno vprašanje -- kdaj ste nazadnje nameščali popravek za Windows 2003, oziroma, kdaj je izšel zadnji popravek, ki ste si ga namestili preko windowsupdate.microsoft.com?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Hux ::

Kdaj je izsel nazadne nevem. Zdaj sem nanovo instaliral in pognal autoupdejt pa je cirka 11 all 12 kriticni popravkov potegnilo.

Kakorkoli ze negrem nazaj na XPje vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Sergio ::

Ugotovil sem, da ni bilo novega popravka od konca novembra. A se hecajo, al majo res tako varen in sploh OS? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

DMouse ::

Sklenili so, da bo "mesec brez popravkov" božično darilo vsem administratorjem, a niso MSjevci face? :D

Hux ::

lol glavno da autoupdejt dela sad ko mam "original" :D
brez tega bi definitivno sel na XPje nazaj sej se mi neda vsak fucking patch posebej instalerevat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Sci-Fi ::

Hux:

Glede softwera za tipkovnico je takole:

Meni je lepo da delajo tipke za glasnost in multimedijo (tiste linke redko uporabljam).
Pa ni kriv samo microsoft (da ne bi kdo mislil, da ga zagovarjam), ampak je krivda na Logitechu, saj tudi na njihovi strani piše, da njihov software zaenkrat še ne podpira Windowsow server 2003.
Torej so celo sami priznali napako.

toliko zaenkrat.
Sci-Fi is the best way to dream

Hux ::

Prej sem uporabljo 15 verzijo softwera in se vedno cudo zakaj racunalnik tak dugo rabi da se resetiro. Zdaj ko sem ap prebral kaj je v 30 popravleno mi je pa jasno.
Eh sej vbistvu nerabim tega. 2 knofa od onih jajcastih sem uporabljal ampak se da tudi brez tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Ve kdo kiri servisi se djao vse disablat ki niso pomebni za delovanje sistema v home desktop modu?

Ko sem isntaliral sem disablal vse nazacetku razen netwrok povezave. Client of MS netwrok, network load balance, file and printer sharing. Pa je par errorov javlo ob bootu sistema da ta in ta servis se ni pognal itd.

kockish ::

raje daj vse servise (razen tistih, ki so ze po defaultu na disabled) na enabled.
tisti, ki se bodo startali, so potrebni, ostali ne.
aja, nekateri servisi se ne bodo hoteli sami startat, ampak jih bos moral sam.

Matri[X] ::

En dokaz o stabilnosti:



Zaradi varnosti so izbrisani nekateri deli slike (tray, taskbar, desktop). Strežnik je bil ves čas delovanja srednje obremenjen in se je na njem izvajalo in nalagalo veliko stvari. Škoda le, da je uptime prekinil potek evaluation različice (180 dni).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

ShowDown ::

vem da je to malo off topic samo sem vido daa ste se nekaj časa manli o SMARTGART.Kaj je to?Ali mi zato moja kartica ne dela v redu?tu je problem:

problemi z 3d mark 2001SE

MrStein ::

Malo je težko dosečti dolge uptime, ko ti še vedno vsaki kurčevi program zahteva reboot :-(

Sci-Fi ::

MrStein:

Če ga zahteva, še ne pomeni, da mu ga moraš omogočit
To je ponavadi, še ostanek iz prejšnih verzij windowsew.
Js sem po namestitvi resertireal zgolj enkrat med namestitvijo vse programske opreme in drajverjev in to zaradi drajverjev za grafično karico. Ko so bli drajverji naloženi in sem naložil še vse programe so le ti takoj delovali, čeprav so zahtevali restart.

Pač ostanki preteklosti.

Tk je blo vsaj pri meni.
Sci-Fi is the best way to dream

MrStein ::

Ja, samo pol ko nočejo delati, ne veš, če je zato ker nisi restartal ali pa kaj drugega.
Že tak programi komaj delajo, pol pa tisti na supportu sliši, da nisi restartal po inštalaciji, pa ima takoj izgovor zakaj ne dela. Ti pa pol lahko reinstaliraš, tokrat z restartom. Pod pogojem da se bo prej sploh prav deinstaliral...

Hux ::

In kaj mislis isntalirat tolko? Sej uptime se ne dosegajo na domacih racunalnik. Tudi ta zgoraj vidis da je remote server. To enkrat isntaliras pa pustis ce ni kakega kriticnega popravka.
Najvecji uptime ki sem ga na home sistemu dosego je blo 2 tedna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

ender ::

Hux: problem je, ker kakšnih 50% popravkov iz windows update zahteva restart. Delam v firmi, kjer med drugim tudi skrbimo za strežnike, in tehniki so se cel oktober in november pritoževali, da je treba Windows strežnike restartat zaradi popravkov, za kar pa ni bilo časa...
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

darkolord ::

v veliko primerih je dovolj samo restart Explorerja

Zaradi varnosti so izbrisani nekateri deli slike (tray, taskbar, desktop). LOL :D :D

Zgodovina sprememb…

Matri[X] ::

Človek se more zavarovat. Na internetu je dandanes polno lumpov >:D

Hux ::

Eh. Ki pa pise d amoras vsak popravek instalirat :>.

3 server laufam v Londonu pa so tudi bli updejti med letom pa vseeno nisem instaliral tega.
Oni RPC pa tak ni efektal teh racunalnikov za firewalli.

darkolord ::

Hux: jah ko ti bojo server 'rootnili' (:D) si boš želel da bi to vse instaliral :D :D

MrStein ::

"Pač ne instaliraš vseh popravkov"
Ja , čez 4 mesece pa se čudiš , zakaj celi internet stoji ...

Hux ::

ender: restartat streznik pa je res dugotrajno opravilo ali? Ce ne druga naredis od doma zvecer ko vsi spijo.

ToniT ::

@Hux:
Če mora server delati 24/7, je vsako resetiranje problem.

Hux ::

sem preprican v to. lol

Hux ::

dans se je pojavla autoupdejt ikona na win2003 in novi patch priplaval :D.
Obdobje brez teh je mimo hehe.

Hux ::

Pa kaj si nor :). Ta vgrajen windows backup suxa pune. Pocasni ko polzek.
Zaj uporablam 2Mb verzijo Dos Ghosta :D. Program sem isntaliral samo da sem si Dos verzijo ghosta na CD naredo pa zbrisal spet hehe.

MrStein ::

dd | gzip , edini image backup software, ki ga svet potebuje :-)

DMouse ::

Mislim da si mal falu temo :\

rap3r ::

Eno uprašanje. Mam win 2003 server. In ko se remote connectam, mi naredi nov login. Ne logira se mi v obstoječega uporabnika. Primer se logiram kot janez, racunalnik je skoz logiran kot janez, sigurno se ni noben odlogiru. Grem v službo in se connectam prek remote desktop connection kot janez, in zdej sta logirana 2 janeza. Ne logiram se v obstojeci session, kot je to pri XPjih.
Mogoče kdo ve kaj narest da se lahko logiram v že logiranega uporabnika(sicer je samo 1, samo useeno se mi logira usakič kot drug).
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Ziga Dolhar ::

Connect to console.

run -> cmd -> mstsc /?

:-)
https://dolhar.si/

rap3r ::

A preko RDC se pa neda?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Nevem kere parametre nej upišem, če dam /? mi nč nenapiše
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Ziga Dolhar ::

mstsc --> ukaz za zagon "RDC"ja. Pač command line vmesnik.
https://dolhar.si/

rap3r ::

Isto mi odpre nov session.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rap3r ()

Ziga Dolhar ::

Napiši mstsc --bwahaha >:D
https://dolhar.si/

rap3r ::

Neštekam. mstsc sm napisu in tud s terminalom se mi ne logira v obstoječi session
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Ziga Dolhar ::

Jao.

Lej ... če napišeš mstsc /?, se ti v msgboxu pojavi help z vsemi ukazi. Z uporabo switcha /console se ti bo pač konektalo na konzolo.

Primer:

mstsc /v:ImeKište /console
https://dolhar.si/

hruske ::

Drgac se da tud s task managerjem "zamenjat" sejo potem ko si ze prjavljen.

ender ::

Ko smo že pri remote connection in /console (btw, kako microsoftu uspe to informacijo tako skriti v helpu), a je možno na kakšen način shraniti sejo (.RDP) na konzolo?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

rap3r ::

Kko že zamenaš sejo?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Ziga Dolhar ::

Jao jao jao.

Task Manager -> Users -> pol pa desno klikneš. :\
https://dolhar.si/

Zheegec ::

Ravno na fresh installu Win2k3 Server pišem tole in moram reči da so tile Winsi kar dobri 8-O
Zaenkrat zelo stabilno, problem je samo s Catalysti, samo Omega delujejo bp.
Prav tako sem opazil da se ti Win2k3 nočejo ravno veliko kustomizirati, že preprost programček kot je TweakNow power pack povzroči velike probleme samo če spremenim nastavitve za izgled & ostalo, tako da mi je pomagal edino reinstall.
Imam pa en problem - ko pridem recimo ven iz igre traja nekaj sekund da lahko kaj delam. Potem pa vsak klik na katerokoli ikono zašteka cele Winse in čakati moram kar nekaj časa da lahko ponovno karkoli naredim (kakšnih 30s se sistem ne odziva), potem pa vsak klik na explorer, start ali kaj drugega povzroči isto.
ctrl+alt+del -> performance mi pa da zanimiv graf za page file usage, namreč page file naraste na max (1GB), potem pa ponovno pade in PC se spet odziva, pa spet klik in page file ponovno naraste na max...

Poizkusil sem s tweakom "conservative page file usage", vendar sem posledice tweakanja razložil že zgoraj (pač ni tweakerja za Win2k3, verjetno imajo ti Winsi nastavitve v registru drugače razporejene or something).

Ima mogoče kdo kakšno rešitev?! Hvala :D

P.s.: nisem gledal cele teme, upam da tega še ni bilo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Myth ::

Za p.s.. Tega še res ni bilo :))

Sedaj pa če se prav spominjam, je to bolj od rama odvisno kolko ga imas. Recimo npr. ce imas 2 gb rama, lahko vse komot delas, ce pa imas 512, ne bo, kajti če dl iz edonkeya file, se ti nalaga v ram tudi (al kak je s tem, ne vem) in je zato del rama zaseden. Torej bi bilo cisto logicno, da jaz vedno ko zvecer domov pridem, resetiram racunalnik, ker je pocasn ko zaprem edonkey. Sedaj, ce se motim, naj me kdo popravi.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Myth ::

Ja, in kolko mas rama?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 server standard za delovno postajo - vaše mnenje ?

Oddelek: Operacijski sistemi
91613 (1303) Ziga Dolhar
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607032 (5588) krneki0001
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157922 (7922) SunCell
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574302 (3339) undefined
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352327 (1687) andrej

Več podobnih tem