» »

Javni sektor - javne place

Javni sektor - javne place

Kayzon ::

Ali menite da bi morale biti vse place javnega sektorja javno dostopne,glede na to da se jih financira z denarjem davkoplacevalcev?

l0g1t3ch ::

Da. Pa seveda navedena osnovna bruto plača in potem še posebej vsi dodatki od malice, prevoza, dežurstev, nočnih, XY dodatki,...

Ampak brez osebnih podatkov.
Samo plača in kje dela, šolstvo, zdravstvo, vojska, policija, ministrstva, občina,...

Da lahko potem narediš kako zanimivo statistiko.

Kayzon ::

Na podoben nacin bi morali pokazati polno placilno listo,tako kot so naredili s policaji med covidom.

Sem takrat lepo videl da bivsi sosolec ki ima zgolj srednjo solo in tisto osnovno izobrazevanje v tacnu,zasluzi 1750neto mesecne place. A kljub temu so stavkal in jamral da je premalo.

l0g1t3ch ::

To z imeni in priimki je brez veze, ker to je sam za fovsijo med sosedi in znanci.

WizzardOfOZ ::

Jaz bi dal VSE plače v Sloveniji javno objavljat vsak mesec, brez imen in priimkov, samo delovno mesto.
Hkrati pa v vsaki firmi obvezno tablo v avli ali hodniku, kjer bi bile vse plače zaposlenih v tej firmi objavljene na tej tabli. Pa naj potem ljudje malo primerjajo. Mislim, da bi bilo kar nekaj firm, ki bi jih bilo sram dati tak seznam, ker res slabo plačujejo delavce.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kixs ::

Problem je tudi nesistematizacija delovnih mest. Tako imas na enakem delovnem mestu ljudi z razlicno placo. Zdej, ce kdo iztopa, naj dobi stimulacijo/destimulacijo.

bbbbbb2015 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Da. Pa seveda navedena osnovna bruto plača in potem še posebej vsi dodatki od malice, prevoza, dežurstev, nočnih, XY dodatki,...

Ampak brez osebnih podatkov.
Samo plača in kje dela, šolstvo, zdravstvo, vojska, policija, ministrstva, občina,...

Da lahko potem narediš kako zanimivo statistiko.


Ime in priimek je lahko zraven. Razen za poklice, kjer mora biti tajnost podatkov (Sova). Se strinjam, plača v celoti, z dodatki in povračili.

Jure14 ::

Saj anonimizirane podatke že imaš na netu.
Portal javnih plač al nekaj takega.

urli ::

Kayzon je izjavil:

Na podoben nacin bi morali pokazati polno placilno listo,tako kot so naredili s policaji med covidom.

Sem takrat lepo videl da bivsi sosolec ki ima zgolj srednjo solo in tisto osnovno izobrazevanje v tacnu,zasluzi 1750neto mesecne place. A kljub temu so stavkal in jamral da je premalo.


Zakaj? Da boš še bolj zafrustriran, ko boš videl, da ima policist s končano srednjo šolo takšno neto plačo o kateri lahko ti le sanjaš? :))

Mato989 ::

urli je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Na podoben nacin bi morali pokazati polno placilno listo,tako kot so naredili s policaji med covidom.

Sem takrat lepo videl da bivsi sosolec ki ima zgolj srednjo solo in tisto osnovno izobrazevanje v tacnu,zasluzi 1750neto mesecne place. A kljub temu so stavkal in jamral da je premalo.


Zakaj? Da boš še bolj zafrustriran, ko boš videl, da ima policist s končano srednjo šolo takšno neto plačo o kateri lahko ti le sanjaš? :))



Ne to bi bilo dobro predvsem zato ker bi vsi lahko videli koliko ima kdo plače in bi se folk prej zbunil =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CiClon ::

En velik del tega je že objavljeno

http://www.pportal.gov.si/

Seveda pa brez osebnih podatkov.

c3p0 ::

Trenutna vlada svojih ljubljencev ne bo tako izpostavila, žal.

IL_DIAVOLO ::

Kar ne vem, me ne boli.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz bi dal VSE plače v Sloveniji javno objavljat vsak mesec, brez imen in priimkov, samo delovno mesto.
Hkrati pa v vsaki firmi obvezno tablo v avli ali hodniku, kjer bi bile vse plače zaposlenih v tej firmi objavljene na tej tabli. Pa naj potem ljudje malo primerjajo. Mislim, da bi bilo kar nekaj firm, ki bi jih bilo sram dati tak seznam, ker res slabo plačujejo delavce.

Jaz sem pa za norveski sistem, kjer so vse dohodnine javne. Tako alhko pogledas koliko zasluzi predsednik drzave...

Sranje vseh kao nizkih plac v javnem sektorju je, da vedno objavijo osnovno placo za placilni razred. Na dodatke, ki jih je nebroj, se pa pozabi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz bi dal VSE plače v Sloveniji javno objavljat vsak mesec, brez imen in priimkov, samo delovno mesto.
Hkrati pa v vsaki firmi obvezno tablo v avli ali hodniku, kjer bi bile vse plače zaposlenih v tej firmi objavljene na tej tabli. Pa naj potem ljudje malo primerjajo. Mislim, da bi bilo kar nekaj firm, ki bi jih bilo sram dati tak seznam, ker res slabo plačujejo delavce.

Jaz sem pa za norveski sistem, kjer so vse dohodnine javne. Tako alhko pogledas koliko zasluzi predsednik drzave...

Sranje vseh kao nizkih plac v javnem sektorju je, da vedno objavijo osnovno placo za placilni razred. Na dodatke, ki jih je nebroj, se pa pozabi...



Zato paj e v SLo potrebno VSE dodatke (in prevoz) ukinit...

Izjema ki bi jo pustil je 100% dodatek za nočno in VSO vikend delo (ja tudi sobote)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

phnj90 ::

Invictus je izjavil:

Na dodatke, ki jih je nebroj, se pa pozabi...

Pozabi pač ne - zamolči se jih. Pa saj ne moreš ljudem zameriti, če so bile cele generacije vzgajani po principu 'snađi se' in nikakor ni bilo problematično do samega razpada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

reksi ::

Včasih je bilo to mogoče videti preko ERAR. Sedaj pa so to ukinili.

Tiger ::

Če govoriš o tistem, ko je KPK (v aplikaciji ERAR) objavljal prejemke honorarjev po avtorskih in podjemnih pogodbah, ki so jih iz javnega sektorja prejele fizične osebe, je bila to napaka. To so počeli brez pravne podlage.
Več informacij.

trololololo ::

Invictus je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz bi dal VSE plače v Sloveniji javno objavljat vsak mesec, brez imen in priimkov, samo delovno mesto.
Hkrati pa v vsaki firmi obvezno tablo v avli ali hodniku, kjer bi bile vse plače zaposlenih v tej firmi objavljene na tej tabli. Pa naj potem ljudje malo primerjajo. Mislim, da bi bilo kar nekaj firm, ki bi jih bilo sram dati tak seznam, ker res slabo plačujejo delavce.

Jaz sem pa za norveski sistem, kjer so vse dohodnine javne. Tako alhko pogledas koliko zasluzi predsednik drzave...

Sranje vseh kao nizkih plac v javnem sektorju je, da vedno objavijo osnovno placo za placilni razred. Na dodatke, ki jih je nebroj, se pa pozabi...


MI jih našteješ prosim? Ker bi rad zvedel, kaj so vse ti dodatki.

Dodatek na delovno dobo (0.33% ali 0.5% na leto delovne dobe)
Dodatek na stalnost (vojska in policija 0.33%, mogoče še kdo, ampak mislim da ne)
Dodatek na uspešnost (1-20%?) - ki pa se ni izplačeval vrsto let, oz se izplačuje zelo selektivno.

Drugih ne poznam. Kaj od tega nima privat sektor? (poleg tega, da ima božičnico, višji regres in nasploh višje dodatke)

urli ::

trololololo je izjavil:

Invictus je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz bi dal VSE plače v Sloveniji javno objavljat vsak mesec, brez imen in priimkov, samo delovno mesto.
Hkrati pa v vsaki firmi obvezno tablo v avli ali hodniku, kjer bi bile vse plače zaposlenih v tej firmi objavljene na tej tabli. Pa naj potem ljudje malo primerjajo. Mislim, da bi bilo kar nekaj firm, ki bi jih bilo sram dati tak seznam, ker res slabo plačujejo delavce.

Jaz sem pa za norveski sistem, kjer so vse dohodnine javne. Tako alhko pogledas koliko zasluzi predsednik drzave...

Sranje vseh kao nizkih plac v javnem sektorju je, da vedno objavijo osnovno placo za placilni razred. Na dodatke, ki jih je nebroj, se pa pozabi...


...
Dodatek na uspešnost (1-20%?) - ki pa se ni izplačeval vrsto let, oz se izplačuje zelo selektivno.
...


Si praviloma izplačujejo le vodje sektorjev, oddelkov, direktorji med seboj, ker mislim, da je zadeva številčno precej omejena.

PINki ::

trololololo je izjavil:

Invictus je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz bi dal VSE plače v Sloveniji javno objavljat vsak mesec, brez imen in priimkov, samo delovno mesto.
Hkrati pa v vsaki firmi obvezno tablo v avli ali hodniku, kjer bi bile vse plače zaposlenih v tej firmi objavljene na tej tabli. Pa naj potem ljudje malo primerjajo. Mislim, da bi bilo kar nekaj firm, ki bi jih bilo sram dati tak seznam, ker res slabo plačujejo delavce.

Jaz sem pa za norveski sistem, kjer so vse dohodnine javne. Tako alhko pogledas koliko zasluzi predsednik drzave...

Sranje vseh kao nizkih plac v javnem sektorju je, da vedno objavijo osnovno placo za placilni razred. Na dodatke, ki jih je nebroj, se pa pozabi...


MI jih našteješ prosim? Ker bi rad zvedel, kaj so vse ti dodatki.

Dodatek na delovno dobo (0.33% ali 0.5% na leto delovne dobe)
Dodatek na stalnost (vojska in policija 0.33%, mogoče še kdo, ampak mislim da ne)
Dodatek na uspešnost (1-20%?) - ki pa se ni izplačeval vrsto let, oz se izplačuje zelo selektivno.

Drugih ne poznam. Kaj od tega nima privat sektor? (poleg tega, da ima božičnico, višji regres in nasploh višje dodatke)

Dodatek na vecizmensko delo, dodatek za nocno delo, dodatek za nedeljo, dodatek za delo na praznik, dodatek za povecan obseg dela, dodatek na delovno uspesnost…

trololololo ::

PINki je izjavil:

trololololo je izjavil:

Invictus je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz bi dal VSE plače v Sloveniji javno objavljat vsak mesec, brez imen in priimkov, samo delovno mesto.
Hkrati pa v vsaki firmi obvezno tablo v avli ali hodniku, kjer bi bile vse plače zaposlenih v tej firmi objavljene na tej tabli. Pa naj potem ljudje malo primerjajo. Mislim, da bi bilo kar nekaj firm, ki bi jih bilo sram dati tak seznam, ker res slabo plačujejo delavce.

Jaz sem pa za norveski sistem, kjer so vse dohodnine javne. Tako alhko pogledas koliko zasluzi predsednik drzave...

Sranje vseh kao nizkih plac v javnem sektorju je, da vedno objavijo osnovno placo za placilni razred. Na dodatke, ki jih je nebroj, se pa pozabi...


MI jih našteješ prosim? Ker bi rad zvedel, kaj so vse ti dodatki.

Dodatek na delovno dobo (0.33% ali 0.5% na leto delovne dobe)
Dodatek na stalnost (vojska in policija 0.33%, mogoče še kdo, ampak mislim da ne)
Dodatek na uspešnost (1-20%?) - ki pa se ni izplačeval vrsto let, oz se izplačuje zelo selektivno.

Drugih ne poznam. Kaj od tega nima privat sektor? (poleg tega, da ima božičnico, višji regres in nasploh višje dodatke)

Dodatek na vecizmensko delo, dodatek za nocno delo, dodatek za nedeljo, dodatek za delo na praznik, dodatek za povecan obseg dela, dodatek na delovno uspesnost…

naštevaš dodatke, ki jih realno dobi predvsem policija, zdravstvo itd. a ti bi njim ukinil? ne govorim tle o tistih profesorjih kar je anomalija - tam se 100% strinjam da bi moral dobiti orenk po prstih, ko so si nočne nabijal al kaj je že bilo... sicer pa je večina tega tudi v privat sektorju... vsaj jaz dobim vse kar si našteval.

zobnik ::

Ja naj dajo pa da folk slika in objavi kakšne sramotne plače imamo. Bo taka firma šla hitro v 3pm, k se noben ne bo več prijavil.

PINki ::

@uporabnik54: nic ne bi ukinil, samo nastel sem ti dodatke, ki jih poznam

Aja pa še dodatek za dvojezičnost obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

Invictus ::

Dodatke ukinit, določit letno plačo, dopust in način dela.

Če ti ni všeč, pač ne sprejmeš službe.

Ne pa milijon dodatkov...

Recimo, še vedno dobivajo dodatne dneve dopusta zaradi sevanja ekranov. Na rentgenu še vedno dodaten dopust in skrajšan delovnik. Čeprav tisti rentgen seva manj kot en 2 urni polet z letalom. Itn,...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CiClon ::

Pa sej imate tudi višino izplačanih dodatkov javno objavljeno na portalu plač. A ste slotechovci res tako nesposobni brskat po sicer zastareli strani?

Mato989 ::

Dodatki samo mutijo vse skupaj

Edini dodatki ki bi morali bit in to orenk visoki 300% je dodatek za nocno nedeljsko in praznicno delo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mirator ::

No Mato989 pa si se razkrinkal. Penziče bi najraje kar izbrisal, jim prepovedal vožnjo z avtomobili itd, dodatke za nočna dela in dela proste dni, bi pa kar talal? Se pravi, da imaš takšno službo in se globoko smiliš samemu sebi (ne trdim, da je to res, ampak iz tvojih postov tako sklepam).
Ti pa nekaj zaupam. V časih samoupravljanja, ko tebe še ni bilo, so bili opisi del in nalog za vsako delovno mesto. In v mojem opisu je bilo, da moram nadomeščati odsotnost upravičeno odsotnost turnosnih delavcev v primeru bolniške ali dopusta. Vse lepo in prav, dokler nisem ugotovil, da so zamenjave samo takrat, ko je kolega imel dnevne izmenjave, ko ni bilo nobenih praznikov in tudi za nedelje so me moje dolžnosti odrešili. Tudi bolniška se je čudežno prekinila tik pred prazniki. Ko sem moje detektivsko spoznanje razkril direktorju, me je mrko pogledal rekoč, da so to delavci z veliko izkušnjami, katere pa meni še manjkajo in da je včasih pač treba potrpeti. Naslednji dan (kar sicer ni pomembno) je dobil mojo odpoved.
Vseeno pa se s tabo strinjam, da je treba dela, ki so izven delovnega časa, nagraditi. Ne vem, mogoče si poanto moje zgodbe razumel, mogoče ne, vseeno saj je to samo forum.

mirator je izjavil:

No Mato989 pa si se razkrinkal. Penziče bi najraje kar izbrisal, jim prepovedal vožnjo z avtomobili itd, dodatke za nočna dela in dela proste dni, bi pa kar talal? Se pravi, da imaš takšno službo in se globoko smiliš samemu sebi (ne trdim, da je to res, ampak iz tvojih postov tako sklepam).
Ti pa nekaj zaupam. V časih samoupravljanja, ko tebe še ni bilo, so bili opisi del in nalog za vsako delovno mesto. In v mojem opisu je bilo, da moram nadomeščati upravičeno odsotnost turnosnih delavcev v primeru bolniške ali dopusta. Vse lepo in prav, dokler nisem ugotovil, da je nadomeščanje samo takrat, ko je kolega imel dnevne izmenjave, ko ni bilo nobenih praznikov in tudi za nedelje so me moje dolžnosti odrešili. Tudi bolniška se je čudežno prekinila tik pred prazniki. Ko sem moje detektivsko spoznanje razkril direktorju, me je mrko pogledal rekoč, da so to delavci z veliko izkušnjami, katere pa meni še manjkajo in da je včasih pač treba potrpeti. Naslednji dan (kar sicer ni pomembno) je dobil mojo odpoved.
Vseeno pa se s tabo strinjam, da je treba dela, ki so izven delovnega časa, nagraditi. Ne vem, mogoče si poanto moje zgodbe razumel, mogoče ne, vseeno saj je to samo forum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

#000000 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Da. Pa seveda navedena osnovna bruto plača in potem še posebej vsi dodatki od malice, prevoza, dežurstev, nočnih, XY dodatki,...

Ampak brez osebnih podatkov.
Samo plača in kje dela, šolstvo, zdravstvo, vojska, policija, ministrstva, občina,...

Da lahko potem narediš kako zanimivo statistiko.



Brez os podatko ja, Ime in priimek pa bi bil kar dobrodošel, zakaj dat neko inf. če ne moreš vedeti kam paše, dat ven kot so dali za policaje ali nič, tle ne sme biti polovičarstva. Seveda pa bi se vsa kopja zlomila ko bi zadela ob glavo IP, kot vedno z nekajdnevnim zamikom, ko pride pravi tel klic do nje.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Dodatki samo mutijo vse skupaj

Edini dodatki ki bi morali bit in to orenk visoki 300% je dodatek za nocno nedeljsko in praznicno delo

Dodatki za nočno in vikend delo so že določeni.

jebi ga, imaš tako službo, kito zahteva. Jo pa ne sprejmi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

mirator je izjavil:

No Mato989 pa si se razkrinkal. Penziče bi najraje kar izbrisal, jim prepovedal vožnjo z avtomobili itd, dodatke za nočna dela in dela proste dni, bi pa kar talal? Se pravi, da imaš takšno službo in se globoko smiliš samemu sebi (ne trdim, da je to res, ampak iz tvojih postov tako sklepam).
Ti pa nekaj zaupam. V časih samoupravljanja, ko tebe še ni bilo, so bili opisi del in nalog za vsako delovno mesto. In v mojem opisu je bilo, da moram nadomeščati odsotnost upravičeno odsotnost turnosnih delavcev v primeru bolniške ali dopusta. Vse lepo in prav, dokler nisem ugotovil, da so zamenjave samo takrat, ko je kolega imel dnevne izmenjave, ko ni bilo nobenih praznikov in tudi za nedelje so me moje dolžnosti odrešili. Tudi bolniška se je čudežno prekinila tik pred prazniki. Ko sem moje detektivsko spoznanje razkril direktorju, me je mrko pogledal rekoč, da so to delavci z veliko izkušnjami, katere pa meni še manjkajo in da je včasih pač treba potrpeti. Naslednji dan (kar sicer ni pomembno) je dobil mojo odpoved.
Vseeno pa se s tabo strinjam, da je treba dela, ki so izven delovnega časa, nagraditi. Ne vem, mogoče si poanto moje zgodbe razumel, mogoče ne, vseeno saj je to samo forum.

mirator je izjavil:

No Mato989 pa si se razkrinkal. Penziče bi najraje kar izbrisal, jim prepovedal vožnjo z avtomobili itd, dodatke za nočna dela in dela proste dni, bi pa kar talal? Se pravi, da imaš takšno službo in se globoko smiliš samemu sebi (ne trdim, da je to res, ampak iz tvojih postov tako sklepam).
Ti pa nekaj zaupam. V časih samoupravljanja, ko tebe še ni bilo, so bili opisi del in nalog za vsako delovno mesto. In v mojem opisu je bilo, da moram nadomeščati upravičeno odsotnost turnosnih delavcev v primeru bolniške ali dopusta. Vse lepo in prav, dokler nisem ugotovil, da je nadomeščanje samo takrat, ko je kolega imel dnevne izmenjave, ko ni bilo nobenih praznikov in tudi za nedelje so me moje dolžnosti odrešili. Tudi bolniška se je čudežno prekinila tik pred prazniki. Ko sem moje detektivsko spoznanje razkril direktorju, me je mrko pogledal rekoč, da so to delavci z veliko izkušnjami, katere pa meni še manjkajo in da je včasih pač treba potrpeti. Naslednji dan (kar sicer ni pomembno) je dobil mojo odpoved.
Vseeno pa se s tabo strinjam, da je treba dela, ki so izven delovnega časa, nagraditi. Ne vem, mogoče si poanto moje zgodbe razumel, mogoče ne, vseeno saj je to samo forum.



Nimam take sluzbe delam pon do pet od 7 do 15 tako da meni osebno ni problem ampak razumem da je potrebno najbolj to uredit da je tako drago to delo da prisili delodajalce da ali bogato placajo ali pa spremenijo delovni cas
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

driver_x ::

Kayzon je izjavil:

Ali menite da bi morale biti vse place javnega sektorja javno dostopne,glede na to da se jih financira z denarjem davkoplacevalcev?


Še bolje bi bilo, da bi se ti in podobni raje zase in za svojo plačo brigali. Za večino delovnih mest si niti ne predstavljaš, kakšna znanja so potrebna ali kakšno odgovornost prinapajo. Pa nisem zaposlen v javnem sektorju.

chucki ::

Jaz dobim 16 eur dodatka za nocno delo...Ce je mozno se jih izogibam. Sreca imam samo 4 na mesec...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Machete ::

TRI mesece je povprečna odsodnost zdravnika od dela v Kliničnem centru. Koliko pa si jo vi privoščite? Jaz 15 d. dni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Cveto ::

Če je tako, je to po lastni izbiri. Vsakomur namreč pripada 20 dni dopusta.

WizzardOfOZ ::

20 dni dopusta je za začetnike v službi. Doktorji imajo po 35 in več dni dopusta.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PINki ::

Dohtarji po 50 dni dopusta (specialisti v bolnisnici), oddelcne sestre cca 25-35, odvisno od oddelka, na kaksni psihiatriji imajo ze sestre cca 40-50 dni dopusta.

FireSnake ::

Machete je izjavil:

TRI mesece je povprečna odsodnost zdravnika od dela v Kliničnem centru. Koliko pa si jo vi privoščite? Jaz 15 d. dni.


Drži.
Koristijo ure tudi za takrat, ko spijo in jih nihče ne upa zbuditi.
Za nekatere si rekel še premalo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Invictus ::

PINki je izjavil:

Dohtarji po 50 dni dopusta (specialisti v bolnisnici), oddelcne sestre cca 25-35, odvisno od oddelka, na kaksni psihiatriji imajo ze sestre cca 40-50 dni dopusta.

Radiologi tudi tam 45 dni... To je več kot 2 meseca...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Likalnik ::

poznam primere zdravnikov, ko dajo dopust zato, da gredo delati na drugo lokacijo kjer dobijo mastno plačano.
če bi imeli 20 dni na leto dopusta me zanima kdo bi dal dopust zato, da gre lahko drugam delati.....

Lonsarg ::

Ampak to je seveda minus za zdravnike ne plus (da morajo dopust koristit za nadure).

Jaz sem slišal da bo tako tudi za te ambulante za neopredeljene v veliko primerih, torej izvajale se bodo pretežno dopoldne in bo kdor bo hotel to delat moral dopust pisat v originalni ambulanti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

WizzardOfOZ ::

Sej imajo izmensko delo, bo pa v original ambulanti pač popoldne delal
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

tonttu ::

Lonsarg je izjavil:

Ampak to je seveda minus za zdravnike ne plus (da morajo dopust koristit za nadure).

Jaz sem slišal da bo tako tudi za te ambulante za neopredeljene v veliko primerih, torej izvajale se bodo pretežno dopoldne in bo kdor bo hotel to delat moral dopust pisat v originalni ambulanti.

Verjetno v teoriji. V praksi bo pa priblizno tako kot je sedaj, ko je vecina zdravnikov tako sposobna, da v 24h spravi 3 redno placane 8h sluzbe, popoldanski sp, hobije pa se malo mu za spati ostane.

Cveto ::

Itak. Realno je tako. Normativ je ne vem, 20 minut na pacienta. Naredi v 10 minutah in ima v 3 urah podelano. Gre ven (štempljajo se itak ne) in hop, v drugo ambulanto.

Pa drugi strani, zadnjič sem govoril z nekom, ki živi v eni od res dragih stanovanjskih zgradb v Ljubljani, pač vzame v najem ko pride delat k nam. In pravi, da so vse pokupili zdravniki, in to po dve-tri stanovanji naenkrat. In lepo dajejo v najem in denar kar leti na kup.

Lonsarg ::

Plače so itak pesek v oči in skrivanje dejanskih problemov s strani elite, jasno da imajo takoj za ITjem najvišje plače zdravniki, tako je v vseh državah. Zdaj bodo pač imeli še dodatnih 10%, kar je spet v širšem kontekstu zanemarljivo.

Ja plače so bile malenkost prenizke glede na trg in je to še malenkost dodatno prispevalo k kolapsu, glavni vzrok za kolaps pa to nikakor ni, niti 10% vzroka niso plače.

Glavni vzrok je definitivno slaba organiziranost, takoj na 2. mestu pa korupcija (razni excesni dodatki spadajo sem notri).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

svecka ::

ogromno dodatkov si izplačujejo v javnem sektorji, ki jih ne poznate ali so popolnoma pisani samo in izkjučno KRAJO JAVNEGA DENARJA. Ste pozabili na naše profesorje, ki si so izplačevali vsak mesec bogatke ddoatke za PRIPRAVLJENOST 24/7, ker so kao dežurni in skoz na voljo. Tega dodatka še poklicni gasilci niso imeli.

Da o drugih dodatkih ne govorim. Samo poglejte honorarje na rtvslo za kvazi novinarstvo.

Mato989 ::

Ajanovič Hovnikova je dejala, da razpolagajo s 611 milijoni evrov, in vsi dogovori, ki so bili sklenjeni, so v okviru tega denarja.


Torej za javni sektor razpolagajo s kešom ki ga bojda ni bilo da bi dohodnino tolko znižali

LEPO NAS NATEGUJEJO
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Državna pomoč - dodatek do minimalne plače podjetjem ki poslujejo z dobičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749738 (6941) GregiB
»

Javno objavljene plače MNZ (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1018117399 (63761) sbawe64
»

Radikalna transparentnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / NWO
40751455 (32751) Mato989
»

Minimalna neto plača

Oddelek: Loža
2724401 (22834) MadMicka

Več podobnih tem