» »

Državna pomoč - dodatek do minimalne plače podjetjem ki poslujejo z dobičkom

Državna pomoč - dodatek do minimalne plače podjetjem ki poslujejo z dobičkom

«
1
2

Go-ahead ::

"Ena od skrajno neumnih ukrepov države je tudi ta, da prispeva denar za doseganje minimalne plače tudi dobičkonosnim podjetjem. Takšne bedarije je potrebno takoj ukinit in poskrbeti, da podjetja sama zagotovijo vsaj zakonsko določeno minimalmo plačo. Sam nočem prispevati v proračun zato, da si potem delničarji delijo dobiček ustvarjen tudi z mojimi prispevki v proračun."

Vir .... Gostilniške debate
  • spremenilo: Go-ahead ()

Wrop ::

Kje država prispeva denar, da pokrije razliko do minimalne plače?

Pat_MaGroin ::

LOL, to ne obstaja. Podjetje doplača razliko od pogodbene plače do (nove) minomalne plače.

Kje vam prodajajo take butaste ideje?

Tidule ::

Gostilniške pravljice, ki jih tisti s podpovprečnim intelektrom potem veselo trosijo na okrog. Revež je edino spregledal, da ni na med-over-net.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Gagatronix ::

To je na nivoju bedarij v stilu "socialna je 1k eur"

Pat_MaGroin ::

Jaz sem klanjam posameznikom v Sloveniji, ki zaposlujejo ljudi. To moraš biti posebne vrste mazohist.

AndrejS ::

Največ denarja gre itak za JU. Dokler se tam ne počistijo zadeve bomo tam kjer smo.

l0g1t3ch ::

Go-ahead je izjavil:

Ena od skrajno neumnih ukrepov države je tudi ta, da prispeva denar za doseganje minimalne plače tudi dobičkonosnim podjetjem. Takšne bedarije je potrebno takoj ukinit in poskrbeti, da podjetja sama zagotovijo vsaj zakonsko določeno minimalmo plačo. Sam nočem prispevati v proračun zato, da si potem delničarji delijo dobiček ustvarjen tudi z mojimi prispevki v proračun.


Malo so te nafarbal.

kriptobog ::

l0g1t3ch je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Ena od skrajno neumnih ukrepov države je tudi ta, da prispeva denar za doseganje minimalne plače tudi dobičkonosnim podjetjem. Takšne bedarije je potrebno takoj ukinit in poskrbeti, da podjetja sama zagotovijo vsaj zakonsko določeno minimalmo plačo. Sam nočem prispevati v proračun zato, da si potem delničarji delijo dobiček ustvarjen tudi z mojimi prispevki v proračun.


Malo so te nafarbal.


Ah socialkarji pa njihove gostilniške debate. En bolj pameten ko drug. ČE bi manj debatirali po gostilnah, bi jim tudi kak € več ostal :))

Masayoshi ::

Ma niso to gostilniške, takšne bučnice tipom kot je meizu, nejc, solatko na AFŽ prodajajo. Tipi so tudi prepričani da privatni sektor živi na račun države, denar pa država z drevesa obira. Takle mamo

Tidule ::

AndrejS je izjavil:

Največ denarja gre itak za JU. Dokler se tam ne počistijo zadeve bomo tam kjer smo.

Še en revež, ki v gostilni nabira znanje.

Jure14 ::

Go-ahead je izjavil:

Ena od skrajno neumnih ukrepov države je tudi ta, da prispeva denar za doseganje minimalne plače tudi dobičkonosnim podjetjem.

Ne bučk prodajat.
VSE plača delodajalec.
Če se prav spomnim, je celo tako, da tudi delavčeve prispevke od razlike do minimalne plače plača delodajalec (se ne odštevajo od bruta delojemalca).
Torej da destimulira delodajalce, da izplačujejo plače pod minimalno.

Invictus ::

Delodajalec plača manj dohodnine, in to je to.

Minimalno plačo bi morali ukiniti in določiti minimalno urno postavko za panogo.

Ta dodatek do minimalne plače je sramota za celo državo in izigravanje sistema s strani države...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

Go-ahead je izjavil:

Ena od skrajno neumnih ukrepov države je tudi ta, da prispeva denar za doseganje minimalne plače tudi dobičkonosnim podjetjem. Takšne bedarije je potrebno takoj ukinit in poskrbeti, da podjetja sama zagotovijo vsaj zakonsko določeno minimalmo plačo. Sam nočem prispevati v proračun zato, da si potem delničarji delijo dobiček ustvarjen tudi z mojimi prispevki v proračun.


Daj ne bluzi... Dodatek do minimalne plače plačajo delodajalci nič ne subvencionira država
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Go-ahead ::

Ko zaposleni na minimalcu začne dobivati pokojnino, pa država ( mi ) dodajamo do minimalne pokojnine!!!

Masayoshi ::

Go-ahead je izjavil:

Ko zaposleni na minimalcu začne dobivati pokojnino, pa država ( mi ) dodajamo do minimalne pokojnine!!!


Od kje pa država dobi?

Go-ahead ::

Verjetno prav veliko ne od tistih ki so na minimalcu?

Masayoshi ::

Verjetno od javnega sektorja, ki ima v povprečju precej boljše plače kot privatni sektor.

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

Verjetno od javnega sektorja, ki ima v povprečju precej boljše plače kot privatni sektor.

Ja, to je posledica, da je javni sektor organiziran v sindikate, privatni sektor je pa prevec pameten za to in raje namesto v visino svojih plac, delavci vlagajo v nove avtomobile lastnikov podjetij.

Na prvo zogo bi lahko rekli, da so zaposleni v javnem sektorju manjsi idioti od ostalih in si visje place zasluzijo.

In zdaj kreteni mislijo, da je problem javni sektor, ne pa legendarna zabitost, prestrasenost in nesposobnost delavcev v zasebnem sektorju, ki namesto, da bi izsilil visje place s stavkami, raje zivi od tistega kar jim blagovoljijo dati fevdalci (razen tiste branze, kjer je tak manjko delavcev, da se zato dviga placa, ampak tega je zelo malo - seveda bojo zdaj odgovorili samo tisti, ki so v teh branzah (ali lazejo, da so), pa nujno me bojo obtozili, da delam v javnem sektorju :))).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Invictus ::

Masayoshi je izjavil:

Verjetno od javnega sektorja, ki ima v povprečju precej boljše plače kot privatni sektor.

Javni sektor je pa plačan od koga ?!?!?!

Gre samo za pretakanje denarja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Masayoshi ::

murrieta je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

Verjetno od javnega sektorja, ki ima v povprečju precej boljše plače kot privatni sektor.

Ja, to je posledica, da je javni sektor organiziran v sindikate, privatni sektor je pa prevec pameten za to in raje namesto v visino svojih plac, delavci vlagajo v nove avtomobile lastnikov podjetij.

Na prvo zogo bi lahko rekli, da so zaposleni v javnem sektorju manjsi idioti od ostalih in si visje place zasluzijo.

In zdaj kreteni mislijo, da je problem javni sektor, ne pa legendarna zabitost, prestrasenost in nesposobnost delavcev v zasebnem sektorju, ki namesto, da bi izsilil visje place s stavkami, raje zivi od tistega kar jim blagovoljijo dati fevdalci (razen tiste branze, kjer je tak manjko delavcev, da se zato dviga placa, ampak tega je zelo malo - seveda bojo zdaj odgovorili samo tisti, ki so v teh branzah (ali lazejo, da so), pa nujno me bojo obtozili, da delam v javnem sektorju :))).


Torej so krivi kapitalistični prasci, ki živijo na račun žuljev proletariata? Dajmo vse nacionalizirat se bosta cedila med in mleko.

Problem je malo sicer ker imajo kapitalisti orožje, ki v js ni na voljo. Odpustijo in/ali kar zaprejo firmo in se preselijo drugam. V js se zaposlenim tega res ni bati. Pa še pogajajo za višje plače se dejansko sami s sabo...

Zgodovina sprememb…

redtech ::

V JS se napreduje po točkah, produktivnost nima veze tukaj. V privatnem podjetju, je recept za uspeh v večini primerov večja produktivnost.

JS he velik aparat in je sindikalno gibanje zaščiteno že pod državo.

V manjših podjetjih je sindikalno gibanje težje, bi te verjetno s takimi idejami, hitro odrezali.

Potem večina ljudi, noče tvegati svojega ugodja: plača - kredit - poln želodec..

c3p0 ::

Masayoshi je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Ko zaposleni na minimalcu začne dobivati pokojnino, pa država ( mi ) dodajamo do minimalne pokojnine!!!


Od kje pa država dobi?


Ponzi, printanje denarja, realni sektor, itd.

Tidule ::

Go-ahead je izjavil:

Ko zaposleni na minimalcu začne dobivati pokojnino, pa država ( mi ) dodajamo do minimalne pokojnine!!!


Kak dodatek do minimalne pokojnine? Pokojnina se izračuna za vsakega posameznika in je v celoti plačani iz iste vreče. Ti si pa včeraj še v gostilni samo na pol poslušal da take klatiš danes.

Mato989 ::

Tidule je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Ko zaposleni na minimalcu začne dobivati pokojnino, pa država ( mi ) dodajamo do minimalne pokojnine!!!


Kak dodatek do minimalne pokojnine? Pokojnina se izračuna za vsakega posameznika in je v celoti plačani iz iste vreče. Ti si pa včeraj še v gostilni samo na pol poslušal da take klatiš danes.


Dobro to sicer ni res, oz. pokojnina se RES izračuna glede na plačo in povprečja posameznika, ampak ker ZPIZ nima dovolj vplačil, proračun torej mi vsi še dodatno dodajamo 2 milijardi letno za pokojnine... tako da potrebno bi bilo delit pokojnine z 2 ali vsaj 35% dol... da bi bilo realno in ne bi zpiz nič doplačeval.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tidule ::

dodajamo miliardo, ampak to ni point. Dokler imamo državni pokojninski sistem je popolnoma vseeno iz katerega državnega vira se napaja. Na koncu je celoten strošk pokojnine strošek države. To, da kupčkamo prispevke in odhodke je sicer z vidika računovodstva logično in pravilno ampak na koncu dneva gre celotna pokojnina iz javnih sredstev. In na to nič ne vpliva ali zaposleni prejema minimalno plačo, ali pa mu delodajalec doplačuje do minimalne plače, kar OP tako ali tako ne razume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Mato989 ::

Tidule je izjavil:

dodajamo miliardo, ampak to ni point. Dokler imamo državni pokojninski sistem je popolnoma vseeno iz katerega državnega vira se napaja. Na koncu je celoten strošk pokojnine strošek države. To, da kupčkamo prispevke in odhodke je sicer z vidika računovodstva logično in pravilno ampak na koncu dneva gre celotna pokojnina iz javnih sredstev. In na to nič ne vpliva ali zaposleni prejema minimalno plačo, ali pa mu delodajalec doplačuje do minimalne plače, kar OP tako ali tako ne razume.



Torej če je popolnoma vseeno nam dajte na TRR bruto 2 plačo in dvignimo DDV na 50%... saj denar bo prišel enako kajne?

Če ZPIZ ne more od vplačil NAMENSKEGA DAVKA ZPIZ pokrit izplačila pokojnin naj preračuna pokojnine in jih zniža toliko da bo lahko brez doplačila to pokril... simpl. to je edini PRAVILNI PAYGO sistem kjer vplačila za namenski davek pokrivajo (zavarovanje) izplačila...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Tidule ::

Vidim, da si tudi ti svoje znanje pobiral po lokalnih gostilnah, da take neumnosti klatiš. Rešitev za to kar ti zagovarjaš je res reforma pokojninskega sistema v smer Pay as you go, ampak pri tem seveda spregledaš, da bo morebitna reforma v to smer najbolj po glavi usekala ravno generacijo revežev tvojega kova s podpovprečno plačo, ki so na polovici delovne dobe.

Predvsem pa ostaja enostavno dejstvo, na višino pokojnine nič ne vpliva ali ima posameznik minimalno plačo ali pa je plača nižja in mora DELODAJALEC doplačevat do minimalne plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

c3p0 ::

Gagatronix je izjavil:

To je na nivoju bedarij v stilu "socialna je 1k eur"


400 pa ni dosti za nič dela in smrdenje doma (poznam dosti takih)? No, kmalu res več ne bo.

Gagatronix ::

Ce ti poznas par izmeckov ne pomeni, da so vsi prejemniki socialnih transferjev enaki. Ampak saj vemo, kako cepci z doktoratom iz steklenice pametujete. :)

Mato989 ::

Tidule je izjavil:

Vidim, da si tudi ti svoje znanje pobiral po lokalnih gostilnah, da take neumnosti klatiš. Rešitev za to kar ti zagovarjaš je res reforma pokojninskega sistema v smer Pay as you go, ampak pri tem seveda spregledaš, da bo morebitna reforma v to smer najbolj po glavi usekala ravno generacijo revežev tvojega kova s podpovprečno plačo, ki so na polovici delovne dobe.

Predvsem pa ostaja enostavno dejstvo, na višino pokojnine nič ne vpliva ali ima posameznik minimalno plačo ali pa je plača nižja in mora DELODAJALEC doplačevat do minimalne plače.


Seveda, in zato ker bi najbolj usekala po glavi večino ljudi moramo pay go sistem ukinit in uredit po vzoru individualnih računov, kar bo neodvisno od fluktuacije delovno aktivnih in od višine vplačil, ko imaš dovolj za penzijo greš, če prej umreš deduje, tvoj potomec... rešimo 99% primerov... če ne moreš delat si invalid...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Wrop ::

Kako pa bodo zaslužni preživeli več let v penziji, kot so imeli delovne dobe? Ne gre to tako.

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Seveda, in zato ker bi najbolj usekala po glavi večino ljudi moramo pay go sistem ukinit in uredit po vzoru individualnih računov, kar bo neodvisno od fluktuacije delovno aktivnih in od višine vplačil, ko imaš dovolj za penzijo greš, če prej umreš deduje, tvoj potomec... rešimo 99% primerov... če ne moreš delat si invalid...


Zadeva ni tako preprosta, lep primer so ZDA...
Namreč, kdaj veš, da imaš dovolj za penzijo... Če imaš namen umreti v roku enega leta, se lahko upokojiš kadarkoli, če pa imaš namen umret pri 100ih, boš tudi do 70 leta starosti težko našparal dovolj. Družine, v katerih bi bil "life expectancy" precej nižji bi bili ekonomsko na precej boljšem, kot tisti, ki bi živeli dlje.
Poleg tega imaš populacijo, ki je bodisi nezmožna dela, ali pa nezmožna (pa ne po lastni krivdi) šparanja za penzijo. Kam pa s temi. Na socialo? Ki jo bo financiral kdo? Ali štrik?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda, in zato ker bi najbolj usekala po glavi večino ljudi moramo pay go sistem ukinit in uredit po vzoru individualnih računov, kar bo neodvisno od fluktuacije delovno aktivnih in od višine vplačil, ko imaš dovolj za penzijo greš, če prej umreš deduje, tvoj potomec... rešimo 99% primerov... če ne moreš delat si invalid...


Zadeva ni tako preprosta, lep primer so ZDA...
Namreč, kdaj veš, da imaš dovolj za penzijo... Če imaš namen umreti v roku enega leta, se lahko upokojiš kadarkoli, če pa imaš namen umret pri 100ih, boš tudi do 70 leta starosti težko našparal dovolj. Družine, v katerih bi bil "life expectancy" precej nižji bi bili ekonomsko na precej boljšem, kot tisti, ki bi živeli dlje.
Poleg tega imaš populacijo, ki je bodisi nezmožna dela, ali pa nezmožna (pa ne po lastni krivdi) šparanja za penzijo. Kam pa s temi. Na socialo? Ki jo bo financiral kdo? Ali štrik?



1. Kdaj veš da imaš dovolj za penzijo? Ko uzakoniš evtanazijo in veš da boš 10 let v penziji potem pa lahko greš v evtanazijo če ne morš več delat (primer) ali pa pač delaš in umreš in dobi tvoj potomec cel tvoj penzijski sklad in se bo upokojil pri 50tih recimo... Bolje je tako, da so na boljšem družine ki prej umirajo kajti to reši več primerov... Prvi je ta da je ljudi preveč, drugi je ta, da starejši kot si več zdravstva obremenjuješ... Danes je tako da najbolj nas oropajo oni ki so hodli v penzijo pri 53tih kot moja babica in so zdaj stari 89 kot moja babica... ona je v penziji dalj časa kot je delala... je to fer do mene ki bom delal do 67tega in umrl pri 70tih? Ne, seveda ne...

2. Populacija ki je INVALID od rojstva ima to urejeno, tisti ki postanejo invalidi v službi jim naj invalidnino plačuje firma oz. lastnik in njegova družina (z osebnim stečajem se ne bi mogel tega rešit) bo pač delal lastnik firme forever za invalide za katere ni primerno poskrbel... Tako bi bilo najbolj fer.

Če si pa nezmožen za delo in nimaš zdr. težav (ali psihičnih) potem pa jebiga, evtanazija ali pa se pasi na travniku občinskem... do takih nimam nobenih simpatij
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

1. Kdaj veš da imaš dovolj za penzijo? Ko uzakoniš evtanazijo ...


Jo... se opravičujem... dejansko sem že pozabil na tvoja fašistoidna izvajanja glede starejše populacije... se ne bo ponovilo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

1. Kdaj veš da imaš dovolj za penzijo? Ko uzakoniš evtanazijo ...


Jo... se opravičujem... dejansko sem že pozabil na tvoja fašistoidna izvajanja glede starejše populacije... se ne bo ponovilo...



Dovolj imaš takrat ko dobivaš več dividend kot porabiš... Če je povprečna življ. doba 75 let... veš da če boš šel z 75timi v penzijo in imaš na računu predvidoma za 20 let lajfa, da je verjetnost da boš ostal brez majhna.... penzija je en tak zgrešen pojem... večino zgodovine penzije ni bilo, to je šele zadnjih 100 let, kdo pravi da je to prava pot...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tidule ::

Kar pozabljaš v tej zgodbi je, da si ravno ti v skupini sljudi, ki bo v takem sistemu delala do smrti, pa še bodo potomci morali plačevati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Mato989 ::

Tidule je izjavil:

Kar pozabljaš v tej zgodbi je, da si ravno ti v skupini sljudi, ki bo v takem sistemu delala do smrti, pa še bodo potomci morali plačevati.


Ja in? Jaz sem pripravljen to žrtev sprejet da naredimo način in sistem bolj zdrav in robusten... Ker zdaj sem pa v skupini ko zaradi glupega načina in zakona se mi bolj splača bit na minimalcu in vse do 1.800 bruto dobit na roke, ker tudi če imam 1.800 BRUTO plače do penzije bo minimalna penzija višja in bom dobil minimalca ne glede na plačo... To je pa še bolj destimulativno. Pa še več, če jutri umrem gre 8 let plačevanja prispevkov v smeti ker ne dobi potomec ali partner... v mojem primeru bi vsaj nekdo nekaj dobil, četudi bolj malo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

UkrFTW! ::

Imaš potomca in partnerja? Ta mi je čudna, da ti tvoj/a še ni pobegnil/a, glede na to, kakšen škrtuh si.

maticb492 ::

Eni preprosto ne morete razumet kaj objektivno hoče Mato povedat, ker ste kao "solidarni" do starejših ali kaj, ne razumem?

Saj je lepo napisal, da je njegova babica tak primer, isto je moj dedek. Ali mu želim slabo in da čimprej umre? Seveda ne, tako kot nobenemu drugemu ne želim smrti (razen mogoče kak psihopat, ki svoji punci odreže roko za denar, ampak pustimo to za kako drugo temo), ampak objektivno ni pravično do nas mladih.

In eni pač rečete jebiga, sistem je tak, gremo ga laufat do konca al kaj? In zdaj boste raje plačevali visoke prispevke, davke, in pustili da se stotine miljonov steka v doplačevanje in vzdrževanje tega sistema?



UkrFTW! je izjavil:

Imaš potomca in partnerja? Ta mi je čudna, da ti tvoj/a še ni pobegnil/a, glede na to, kakšen škrtuh si.



Zakaj je škrtuh, ker hoče poskrbet za svoje s tem da ne vplačuje nesmiselnih prispevkov, od katerih ne bo imel nič?

To za kaj se porabljajo davki se odloča celotna družba, vključno z tabo, mano in Mato-tom in pravico izražanja neodobravanja do sistema ima vsak, ne glede nato če ga ti ali kdorkoli drug označi za ne-moralnega ali še kaj hujšega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

zobnik ::

Ukinit min.plačo in kdor išče delo si naj zmeni z delodajalcem za koliko bo začel delat in koliko bo kasneje, če ti ne paše hvala in adijo, ne pa da mamo potem raznorazne javne pijavke, ki takim brezposelnim dihajo za vrat zakaj ne sprejmejo dela za 600-700 neto + dodatek do izplačila min.plače, ker pač dobivajo nadomestilo iz zavoda.

UkrFTW! ::

maticb492 je izjavil:

Zakaj je škrtuh, ker hoče poskrbet za svoje s tem da ne vplačuje nesmiselnih prispevkov, od katerih ne bo imel nič?


Kaj razumeš s tem - kaj imeti?
Mato razume denar, ki ga je dal in se mu zdi izgubljen for ever. Ti tudi?

maticb492 ::

UkrFTW! je izjavil:

Kaj razumeš s tem - kaj imeti?
Mato razume denar, ki ga je dal in se mu zdi izgubljen for ever. Ti tudi?


Mogoče nočem šparat za pokojnino preko ZPIZ-a, in sem zadovoljen z minimalno pokojnino?

In ja, vsak dodaten evro nad minimalnim zneskom prispevkov za pokojnino se mi zdi enako stran vrženemu denarju. Torej izgubljen forever.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

UkrFTW! ::

maticb492 je izjavil:

Mogoče nočem šparat za pokojnino preko ZPIZ-a, in sem zadovoljen z minimalno pokojnino?

Sem se lotil pisati, kaj vse potegne za sabo, pa je preveč tega.
Na kratko, plačeval bi sam vse, drugi te pa ne bi financirali, sam pa se itak ne bi mogel. Nobene sociale. Je to to, kar bi rad?

maticb492 ::

Wtf?

Kaj nobene sociale, kdo bi me financiral? What?

Služim 500 jurjev na mesec, ampak prispevek za pokojnino hočem plačat enak kot oseba na minimalcu, ker ne rabim in nočem večje kot minimalne pokojnine.

Če bi bilo po moje itak ne bi vplačeval v ZPIZ 0 in dobil 0 pokojnine, ampak ajde to vem da ni realno pričakovat, zato sem napisal minimalno oz. vsaj socialna kapica, kot so jo hoteli uvest preden je narod izvolil te levnuharje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

UkrFTW! ::

maticb492 je izjavil:

Wtf?

Kaj nobene sociale, kdo bi me financiral? What?

Razmisli torej tole. Nič ali minimalni prispevki, vse pravice, od kje misliš, da pridejo.
Mato tega ni razmislil.

maticb492 ::

Kake pravice, do čega? Če ne vplačujem ZPIZ nimam pravice do pokojnine, a sem kje napisal da bi jo imel?

Pa tu govorim samo o prispevkih, ne o davku.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Gagatronix ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

1. Kdaj veš da imaš dovolj za penzijo? Ko uzakoniš evtanazijo ...


Jo... se opravičujem... dejansko sem že pozabil na tvoja fašistoidna izvajanja glede starejše populacije... se ne bo ponovilo...


Nic bat, bo on delezen enakega, ko bo sam v letih. :))

UkrFTW! ::

Jaz sem posplošil na vse prispevke. Ker težko izločiš posameznega iz sistema. Npr. pokojninsko in invalidsko zavarovanje + zdravsteno zavarovanje + zav. za primer brezposelnosti. Itd.

Seveda se lahko gremo, da vsak sam zase špara in za posamezno področje. Vendar potem bo par takih, ki bodo imeli dostop do storitev, ostali pa ne bodo imeli. Mato npr. ne bo imel, je pa najbolj glasen.

Zaenkrat imamo tako ureditev. Če se bo spremenila (ukinemo torej socialno dražavo in se gremo USA), se bo za večino na slabše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UkrFTW! ()

maticb492 ::

UkrFTW! je izjavil:

Jaz sem posplošil na vse prispevke. Ker težko izločiš posameznega iz sistema. Npr. pokojninsko in invalidsko zavarovanje + zdravsteno zavarovanje + zav. za primer brezposelnosti. Itd.

Seveda se lahko gremo, da vsak sam zase špara in za posamezno področje. Vendar potem bo par takih, ki bodo imeli dostop do storitev, ostali pa ne bodo imeli. Mato npr. ne bo imel, je pa najbolj glasen.

Zaenkrat imamo tako ureditev. Če se bo spremenila (ukinemo torej socialno dražavo in se gremo USA), se bo za večino na slabše.



Socialna kapica je bila govora okoli 3-5 jurjev bruto, ne spomnem se točno. To bi bila idealna rešitev, na presežek se pa plača samo dohodnina.

Kdor si z tako plačo ni sposoben skozi kariero nekaj ustvarit, da potem preživi na "mizerni" pokojnini mora bit pa malo fukjen.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netto kalkulator za izračun plače

Oddelek: Loža
302969 (1466) lepmakaron
»

Dvig urne postavke, Bruto in Neto plača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8119307 (16923) McHusch
»

Minimalna neto plača

Oddelek: Loža
2724401 (22834) MadMicka

Več podobnih tem