» »

Google v Sloveniji podpira številne družbeno odgovorne iniciative

Google v Sloveniji podpira številne družbeno odgovorne iniciative

brbr21 ::

https://www.delo.si/sobotna-priloga/goo...

Podobno kot cerkev. Mar naj ne bi bilo takšno pisanje po zakonu označeno kot oglasno sporočilo? Sobotna priloga? Eh....bila je davno tega.
Google vztrajno pleza po letvici najtemnejših stvari, ki so se pripetile človeštvu. Je že #2, takoj za RKC, le občutimo še ne dobro.

FrRoSt ::

:)):)):))

Na katere projekte v Googlu pa ste najbolj ponosni?

Ponosna sem na vse izpeljane projekte, osebno pa mi je najbolj pri srcu projekt digitalne zbirke Zgodbe iz Slovenije s poudarkom na slovenski kulturni dediščini, ki je nastal pod okriljem neprofitne platforme Google Arts & Culture, zaživel pa je decembra lani. Zanj smo, skupaj s Slovensko turistično organizacijo in drugimi ustvarjalci, prejeli diamantno priznanje the golden city gate, ki nagrajuje odličnost na področju promocijsko-komunikacijskih kampanj in orodij v turizmu. Zbirka vsebuje več kot 60 zgodb in virtualnih ogledov ter več kot 1200 fotografij, umetnin in fresk. V njej so med drugim posnete tudi štiri znane slovenske pravljice in ta projekt je odličen primer pozitivnih vidikov digitalizacije - povečevanje dostopnosti do vsebin.

Marjan Bagatel že ve, zakaj jim ni pustil snemati v Postonjski jami! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

nirburu ::

Folk enostavno ne razume, da je Google primarno ekonomska organizacija in ne neprofitno društvo. Karkoli jim daš, bo vedno obravnavano iz ekonomskega vidika.
Nevrjetno koliko moči so/ste prepustili neki eskimovski družbi.

-Wall ::

FrRoSt je izjavil:

:)):)):))

Na katere projekte v Googlu pa ste najbolj ponosni?

Ponosna sem na vse izpeljane projekte, osebno pa mi je najbolj pri srcu projekt digitalne zbirke Zgodbe iz Slovenije s poudarkom na slovenski kulturni dediščini, ki je nastal pod okriljem neprofitne platforme Google Arts & Culture, zaživel pa je decembra lani. Zanj smo, skupaj s Slovensko turistično organizacijo in drugimi ustvarjalci, prejeli diamantno priznanje the golden city gate, ki nagrajuje odličnost na področju promocijsko-komunikacijskih kampanj in orodij v turizmu. Zbirka vsebuje več kot 60 zgodb in virtualnih ogledov ter več kot 1200 fotografij, umetnin in fresk. V njej so med drugim posnete tudi štiri znane slovenske pravljice in ta projekt je odličen primer pozitivnih vidikov digitalizacije - povečevanje dostopnosti do vsebin.

Marjan Bagatel že ve, zakaj jim ni pustil snemati v Postonjski jami! 8-)


Itak, legalni pirati, kradejo kulturno dediscino in jo zlorabljajo za svoj profit. Neprofitna platforma my ass.

In ne dvomim, da je gospodicna tako zblojena, da ne ve, kaj njena cudovita korporacija pocne. Prevec uporablja razne korporativne zlozenke, da bi ji bilo karkoli jasno in namesto, da bi se pogreznila od sramu gre dajat interview... ni normalna.

Valda, Bagatel zadevo razume zelo dobro, zal pa ogromno drugih ne, namesto, da bi google maksimalno ovirali, jim grejo se pomagat.

Je pa fino, da smo dobili obraz z imenom in priimkom, da se ve v koga vreci jajce na ulici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Summer of Code 2014 in slovenski projekti

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
145982 (3555) AndrejO
»

Musopen izdal obsežno zbirko prostih izvedb klasične glasbe

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
279834 (8580) dr.Akula
»

Ohranjanje kulturne dediščine

Oddelek: Loža
467608 (7318) Pyr0Beast
»

Izšla zbirka odprtokodnega programja za Windows, OKNO

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
364427 (2718) roli
»

ASP slovarji

Oddelek: Pomoč in nasveti
264668 (4115) kilobajt

Več podobnih tem