» »

Formula 1 2023

Formula 1 2023

««
17 / 31
»»

BT52 ::

Bedarije delajo. Well done Baku. Money talks bullshit walks.

Cr00k ::

Lanski Baku mi je bil bolj vsec.... Mogoče so malo prevec skrajsali drs cone, pa tudi aero dirkalnikov je sedaj bolj dodelan in ne omogoča vožnje tesno za nasprotnikom. Bo Brown moral spet malo pravila natunat :D

BT52 ::

 Ohh no here we go again

Ohh no here we go again

Tilen88 ::

driver_x ::

Je bil kdo na (prvi uradni) razstavi F1 v Madridu? Ta mesec se tam mudim službeno in razmišljam, da bi si šel pogledati.

Skyman ::

Detailed list of teams with upgrades.

Ferrari
Floor Body

Reason for change: Performance - flow conditioning
Difference: "Updated front/mid floor and diffuser geometries"
Description: "This new floor component is part of the standard development cycle. Particular attention has been put on losses reduction in all the updated areas, with the aim to improve the overall aerodynamic performance and car efficiency"

Alfa Romeo

Beam Wing

Reason for change: Circuit specific - drag range
Difference: "Added option to run the beam wing without the flap."
Description: "This is an additional configuration of previously utilised parts; we have added this possible combination to give us an additional aerodynamic solution to respond to the characteristics of the Miami track."

Aston Martin

Cooling Louvres

Reason for change: Circuit specific - cooling range
Difference: "A new bodywork panel is available for R05 with an additional area of cooling exits in the side of the bodywork. Use will be dependent on the conditions."
Description: "The additional exit area allows more cooling flow to exit from the underbody cavity hence increasing cooling capacity allowing operating targets to be met in hotter conditions."

Haas

Floor Body

Reason for change: Performance - local load
Difference: "Geometry of the surface that control the expansion of the floor has been modified."
Description: "With a better control of the pressure distribution and the management of the lateral flow, we have obtained improvement of the car aerodynamic efficiency at low, medium and high speed."

AlphaTauri

Front Wing

Reason for change: Performance - local load
Difference: "Compared to launch, the outboard end of the front wing is modified to raise the tip elements and add small winglets to the inboard side of the endplate close to its trailing edge."
Description: "These modifications reduce the tip losses generated by the assembly that pass inboard of the front tyre. This increases the energy in the flow field downstream and allows the floor in particular to generate more load."

Sidepod Inlet

Reason for change: Performance - local load
Difference: "Relative to the launch mirror assembly that only has an aerofoil section above the mirror body, this update adds an aerofoil section below the mirror body as well. An extra winglet has also been added to the outboard mirror stay where it meets the sidepod upper surface."
Description: "The addition of the wing element below the mirror body reduces the size of the wake generated by the mirror glass by generating local up-wash behind it. The reduction in wake losses allows the rear of the car to receive higher energy flow, improving downforce generation as a result. The extra winglet provides some additional outwash to help keep front wheel wake losses further away from the bodywork."

Ham 13:| kaksna kanta je to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

ripmork ::

Max P9, lol

Checo pa Alonso spredaj, bo zabavno tole jutr na štartu 8-)

BT52 ::

Chuck ga je vrgel v zid. :D

Špansko govoreča prva vrsta. Ay CARAMBA.

Plus ta proga je krneki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

DamijanD ::

A se samo meni zdi ali je na tej progi ful nekih napak - torej, da vozniki delajo več napak kot povprečno?

WallSreet ::

Ča ne bo nekih zunanjih dejavnikov bo to lahka zmaga Pereza...

BT52 ::

DamijanD je izjavil:

A se samo meni zdi ali je na tej progi ful nekih napak - torej, da vozniki delajo več napak kot povprečno?


Ne vem. Recimo Baku je bil katastrofalen. Samo tole so vse neke start-stop umazane klošarske proge, velikokrat brez značaja. Plus menim, da ne pomaga dejstvo da je Pirelli guma spet izbrana na trši stopnji. Ker bo tole spet EZ 1 stop.

Je pa tak, da dirkači morajo potiskati meje mogočega, če hočejo najti mejo do katere lahko gredo na dirki. Paradoksalno malce. Samo tak je.

Skyman ::

LEc ima zamenjan menjalnik..Ni receno da je zanic samo na safe stran so sli.

Gambino ::

WallSreet je izjavil:

Ča ne bo nekih zunanjih dejavnikov bo to lahka zmaga Pereza...


Verstapen je za tri razrede boljši voznik!

Biki imajo fantasticen avto, kapo dol!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

ripmork ::

Ni kej, Max je opravil super delo. Če bi se med dirko pojavil SC, bi mu šlo pa sploh na roke. Perez sredi dirke mal popustil s hitrostjo in potem plačal ceno za to.
Kar mal presenetljivo, da je dirka šla brez enega incidenta mimo.

WallSreet ::

Presenetljiva zmaga Maxa danes. Če bo takole nadaljeval skozi celotno sezono bi lahko že letos ujet Vettla po številu zmag, kaj pravite?

1 Lewis Hamilton 103
2 Michael Schumacher 91
3 Sebastian Vettel 53
4 Alain Prost 51
5 Ayrton Senna 41
6 Max Verstappen 38

Če ponovi lanski uspeh bi lahko že letos dosegel vsaj 50 zmag v karieri. Je pa na dobri poti glede nato da je star šele 25 let in ima pred seboj še vsaj 10 sezon morda celo 15 če pogledamo Alonza ki niza uspeha pri 41 letih. Če bo Max nadaljeval v takšnem tempu bo popravil praktično vse rekorde vključno s tistimi ki si jih lasti Hamilton. Hamilton je sicer nizal po 10 zmag na sezono vendar je Max vse skupaj postaviš še stopničko višje. Recimo lani je dobil 15 dirk če se ne motim, letos je na dobri poti da uspeh ponovi. Je pa res da naj bi bilo letos več dirk kot lani tako da je to voda na mlin Maxa. Koliko časa bo lahko držal takšen tempo je pa vprašanje. Lahko pa si privošči tudi kakšno slabo sezono vmes glede nato da ima šele 25 let. Če bi letos osvojil nov naslov bi jih imel že 3 in bi bil na pravi poti v lovu na Hamiltona. Če bo držal takšen tempo še 3+ sezone bi lahko že čez nekaj let podrl tistih 103 zmag Hamiltona. Kdo bi vedel vse skupaj se hitro spreminja. Menim pa da Hamilton ne bo veš osvojil naslova. Morda ima še max 2 sezoni potem pa bo verjetno tudi pri njemu počasi konec.

Zgodovina sprememb…

roCkY ::

Malodane vsak drugi teden je v letu 23 dirka. Tebi pa št. zmag v karieri en ključnih podatkov. ...

billy ::

MAX, je za razlika od lujza, neke vrste družinski človek, to ga lahko malo demotivira...lujz je vseeno imel samo f1 in pač njegovo woke sceno in je lahko držal oz še drži fokus.

no comment ::

billy je izjavil:

MAX, je za razlika od lujza, neke vrste družinski človek, to ga lahko malo demotivira...lujz je vseeno imel samo f1 in pač njegovo woke sceno in je lahko držal oz še drži fokus.

?! Bolj se zdi, da je imel Hamilton F1 (tudi) za to, da je prišel še do drugih stvari, ki ga zanimajo (showbiz). Verstappna pa zanima samo F1. In še to samo gola F1, ki je brez nepotrebne navlake (sprint races, intervjuji, Netflixi, LL Cool Ji in Serene...).

Verstappen je zaradi tega manj zanimiv za F1 in mu je tudi F1 manj zanimiva kot večini ostalim tekmovalcem. Ne vidim, da bi v F1 ostal tako dolgo kot Hamilton ali celo Alonso... Od vseh tistih rekordov, o katerih sanja WallSreet, ne bo nič. IMHO.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

Max ma rad dirkanje in bo verjetno prej šel še v kaj drugega...

Groot ::

billy je izjavil:

MAX, je za razlika od lujza, neke vrste družinski človek, to ga lahko malo demotivira...lujz je vseeno imel samo f1 in pač njegovo woke sceno in je lahko držal oz še drži fokus.


Hahaha Max družinski človek?!! Kaj vse ne prebereš od trolov na ST :)):))

Gambino ::

Max bo osvojil vse, če bo imel možnost!

codeMonkey ::

Da bo osvojil vse, bo zelo verjetno rabil se vsaj en uspesen prestop. Ceprav si je to tezko predstavljati zdaj, ko je RB tako dalec na vrhu.

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

V kolikor bo RB ostal tako dominanten do konca VER pogodbe, sem mnenja, da bo VER takrat zakljucil s tem sportom.
Deluje tak, da si zeli dirkanja in ne zgolj voznje do ciljne crte.
S takim bolidom si lahko privosci preskociti Q2 ter Q3 in si tako narediti vsaj malo zanimivo dirko.

ripmork ::

Tut sam mam občutek, da bo Max takoj ko dirkalnik ne bo več konkurenčen za zmage poiskal izziv v kaki drugi seriji, ja.

PrimozR ::

Gambino je izjavil:

Max bo osvojil vse, če bo imel možnost!

Možnost ima prekleto dobro, pa je vseeno že rekel, da se v današnji F1 ne vidi več preveč dolgo. So much for that...

AtaŠtumf ::

Še ena brezvezna dirka v ospredju, kjer je Max z Red Bullom občutno prehiter za vse ostale.

Še povprečni Perez vse ostale običajno prehiti za vsaj kakih 20 sekund na dirki.


BTW, če smo nekaj časa gledali brezvezne dirke s Ferrarijem in Schumacherjem, potem Hamiltonom in Merecedesom, imamo sedaj brezvezne dirke s Verstapnom in Red Bullom.

Škoda, pa sem vsaj malce upal, da bo sprememba pravil prinesla več moštev za prvaka.

Ah, bodo pa vsaj vikendi bolj frej in ne več posvečeni gledanju F1.


ps: Sicer pa Alonso preseneča z Astom Martinom!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Scorpy84 ::

AtaŠtumf je izjavil:

Še ena brezvezna dirka v ospredju, kjer je Max z Red Bullom občutno prehiter za vse ostale.

Še povprečni Perez vse ostale običajno prehiti za vsaj kakih 20 sekund na dirki.


BTW, če smo nekaj časa gledali brezvezne dirke s Ferrarijem in Schumacherjem, potem Hamiltonom in Merecedesom, imamo sedaj brezvezne dirke s Verstapnom in Red Bullom.

Škoda, pa sem vsaj malce upal, da bo sprememba pravil prinesla več moštev za prvaka.

Ah, bodo pa vsaj vikendi bolj frej in ne več posvečeni gledanju F1.


ps: Sicer pa Alonso preseneča z Astom Martinom!


Pri meni je že od druge polovice lanske sezone, vikendi posvečeni marsičemu drugemu. Pa sem bil zagrizen gledatelj f1 od leta 95, če sem kakšno dirko izpustil, to ni bilo zaradi mene. Včeraj sem imel čas gledati, pa sem enostavno pozabil. Ko je bil Schumacher dominanten, si vseeno gledal, ker je vedno bilo kakšno atraktivno izletanje ali pa prehitevanje, kateremu smo lahko rekli prehitevanje in ne to danes. Če so takrat dirke bile dolgočasne, je tole danes... čeprav sta se par let nazaj max in hamilton udarjala, ampak ko razmislim zdaj, ni bilo to neko pravo dirkanje, ko imaš ta prekleti drs, dirkalniki se še bolj držijo steze, ne smejo dirkalnik razbiti, zaradi denarja. Da so 30 let nazaj tako gledali, nebi videli marsikatero legendo in bi končali kot Mick. Mogoče me tudi malo emšo daje in drugo zanimanje, ampak ko pogledam očeta, zaradi katerega sem začel gledati f1, je takrat pri 40ih ko je bil še senna, gledal dirke, jaz pa še toliko nimam in sem že izgubil zanimanje. Pogledam pa druge dirkaške serije, sicer z ogledom nazaj, ampak gledam pravo dirkanje.

ZveeZ ::

Jaz pa skoraj vsako dirko gledam z zamikom. Vecinoma zvecer, ko ze vsi spijo. Do takrat seveda ne spremljam niti foruma niti novic, da ne bi izvedel kakih podrobnosti. Pac, se zavijem v mini mehurcek in izkoristim vikend na maksimum;) se vcerajsnjo dirko sem gledal z 1h zamikom.
Da bi se pa na lep nedeljski dan, popoldne usedel pred tv, mi niti na pamet ne pride.

b3D_950 ::

Js tud ne spremljam kaj več v detajle... Največkrat imam na mute, pa gledam zraven kaj drugega, kvalifikacije samo še Q3 ali pa še to ne, dirko ponavad že pred koncem neham gledat, tistih ceramonij pred/po dirki sploh ne gledam, intervjuji so totalno brezvezni, ena in ista vprašanja... Crofty mi je že isti kot Ališič, nek umetn hype, brezvezno dretje, ene in iste fore...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

ripmork ::

Scorpy84 je izjavil:

Ko je bil Schumacher dominanten, si vseeno gledal, ker je vedno bilo kakšno atraktivno izletanje ali pa prehitevanje, kateremu smo lahko rekli prehitevanje in ne to danes.


No ja... :) V Šumijevih peak časih je bilo gledat dirke kot "groundhog day"; na štartu je iz pole-a poletel naprej, zadaj ostale Barrichello zadrževal, do prvih postankov si je pa nemec že tako prednost nabral, da je z lahkoto iz boksov zapeljal nazaj na prvo mesto pa jadral tam do konca. Praktično vsaka dirka ista štorija, skoraj sem nehal spremljat f1 takrat (mnogi ki jih poznam, dejansko so). S prehitevanji je bilo pa tako, da kakor sta se dva dirkača nekaj časa lovila in se je že obetala akcija, je v 99% primerov en zavil v bokse (ker dolivanje goriva in večja fleksibilnost s taktiko). Spopadov na stezi so se ekipe zaradi rizika nesreče kar ogibale. Je bilo pa zaradi lažjih in okretnejših/krajših dirkalnikov, mal daljših zavornih poti, manj občutljive aerodinamike ter večjih razlik v težah dirkalnikov (različne količine goriva) v osnovi prehitevanje mal lažje (minus DRS, seveda). Nekajkrat, ko smo zadnja leta gledali večino dirke z izklopljenim DRS-om je bila kar tuga od dogajanja.

Tut dominacija Mercedesa je bila precej dolgočasna, vsaka dominacija je (vsaj meni). Na vsakih nekaj let se pa dogaja - to so potem tiste dirke, ki si jih zapomniš za vselej :)
Npr. Imola in predvsem Suzuka 2005, brilijanten Kimi. Pa Brazilija 2007 in 2008, Hollywood nebi take drame sproduciral. 8-) Začetek sezone 2012 (7 različnih zmagovalcev na prvih sedmih dirkah) je bilo meni osebno nekaj najboljšega in tisto, kar sem zelo dolgo želel v f1 videt (nepredvidljivost). 2016 so interne borbe v Mecci popestrile šport. 2021 je bila pa čist drama, sploh zaključek. Take izenačenosti do zadnjega še lep čas ne bomo videli.

btw: zdej je kar fajn, ko je možnost na F1TV za nazaj pogledat (tudi še medtem, ko dirka poteka). Svoje čase niti pod razno nisem bil pripravljen štarta spustit.:D

PrimozR ::

Glede na poročila je vsaj dve sezoni med svojo dominanco imel MsC kar težave osvojiti naslov. Eno leto je bil Kimi prekleto blizu, zadnje pa mislim da Alonso.

ripmork ::

PS: seveda sem pozabil omenit Hakkinen - Schumacher ero 8-) borbe na nož, a vedno z obojestranskim rešpektom.

ripmork ::

PrimozR je izjavil:

Glede na poročila je vsaj dve sezoni med svojo dominanco imel MsC kar težave osvojiti naslov. Eno leto je bil Kimi prekleto blizu, zadnje pa mislim da Alonso.

Res je Mclaren en čas kazal precejšnjo hitrost (sam katastrofalno vzdržljivost). Williams je imel tudi nekaj utrinkov sicer. Se strinjam, da ni bilo tako enostavno zanje.

Cveto ::

Schumija je bilo najbolj zanimivo gledat, dokler je imel še slabši avto, torej sezone 96-99. Tudi nasprotniki so bili dobri, sploh Hakkinen in Villeneuve.

skyform ::


skyform ::

Mercedes reveals new update for Imola.
https://pbs.twimg.com/media/FwT2ITtXoAA...

Tole bo zlahka 1-2 pod trenutnimi pogoji.

skyform ::

Odločitev je padla, dirka skenslana
https://twitter.com/F1/status/165879354...

billy ::

Škoda, bi lahko max postavil še boljši rekord letos. Al je kaj govora da bodo nadomestili?

Cr00k ::

Berem, da je to zarota F1 in FIE in da so Maxu šli na roko, da ga dež ne preseneti...:)

BT52 ::

Ma dajte no. Folk plava v vodi eni pa take sekajo ven. Jao.

billy ::

Kake? Folk v afriki vsako sekundo bolj trpi, kot ti ko jih je malo voda, pa ne vidim tsunode kako bi šaflal doli v kakem rudniku, ali pa ferarija ki bi namenil miljone za cepiva.

a že vemo če bo nadomestna dirka?

PrimozR ::

Kakor sem bral na GPOne al kaj je že stran je malo verjetno, ker enostavno ni prostora v koledarju. Pa da je že itak viewer fatigue pri toliko dirkah in tako nezanimivi sezoni.

roCkY ::

Pišuka no, za 7 dni so podalšan naročnino na F1 TV.
Se pravi, da je nekdo pozabil zvišat naročnino, ko so dodali nove drke?

Tilen88 ::

Nov merc je kar zanimiv, morm rečt, končno so dičal "zero-pods"

billy ::

30 years on since his last win, Ayrton Senna is still the king of Monaco

https://www.facebook.com/plugins/post.p...

broken/link ::

sem mislil, da bodo določeni osebki skočili iz grmovja po monako FP1.

Skyman ::

Zgleda da je ta tanov mercedez prehiter za hamiltona...dobili so dejansko krila..

Perez OUT

BT52 ::

LOL Monako ni merodajen.

Skyman ::

Njegov crash je tukaj mislen...

UF hude QUALI

BT52 ::

Ma naj gre vse nekam. Xd Pa misli ta Verstappening naredit vsaj eno napako v sezoni.
««
17 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2022 (strani: 1 2 3 496 97 98 99 )

Oddelek: Na cesti
4925292449 (75622) ripmork
»

Formula 1 2021 (strani: 1 2 3 4136 137 138 139 )

Oddelek: Na cesti
6916398298 (166297) BT52
»

Formula 1 2020 (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2375183325 (103717) ripmork
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251172739 (104298) broken/link

Več podobnih tem