» »

Formula 1 2023

Formula 1 2023

««
2 / 31
»»

springfield ::

PrimozR je izjavil:

"McLaren boss Seidl to join Audi F1 effort"
Tole si linkal. Če si ciljal na Josta, tako napiši?

Sicer je bilo pa nekje napisano, da je že za Williams premaknil upokojitev, tako da bo verjetno šel v pokoj. McLaren je namreč kadroval interno z Andreom Stello.

Preberi en post pred mojim, na katerega sem tudi odgovarjal.

PrimozR ::

Ja, zdaj mi je nekako jasno. Vseeno pa je post nekoliko dvoumen.

Hyundai je itak dobil Abiteboula :P

BT52 ::

Aja pa res Abiteboul. lol

Skyman ::

Schumacher stays in F1: new Mercedes reserve driver
https://www.gpblog.com/en/news/166865/s...

Tilen88 ::

Mick si je dal fotra k ga drži za profilko na IG,.. so že razne teorije

PrimozR ::

Da je Michael umrl?

Tilen88 ::

Jap

DamijanD ::

Ne vidim nobenega smisla/koristi, da te informacije ne bi sporočili v javnost - razen, če želijo v miru opraviti še s pogrebom.

AvtoR ::

A ni zdaj enkrat obletnica nesreče?

Tilen88 ::

29.12

raceboy ::

kaj zdej ? ne nakladat neumnosti....

Tilen88 ::

Skyman ::

Mercedes has announced when it will launch its new Formula 1 car for 2023. The W14 will be presented to the world on 15 February.

https://www.gpblog.com/en/news/172439/m...

Skyman ::

Formula 1: Drive to Survive - Season 5 | First Look | Netflix

o0o0o0o0o0 ::

Bolj beden od sezone 4 bo težko

driver_x ::

A to sploh kdo gleda?

BT52 ::

Ma jaz sem prvo sezono pogledal. Samo sem videl kako dramo delajo za brez veze in si izmišljujejo stvari.... Me je minilo.

driver_x ::

jaz isto

Tilen88 ::

codeMonkey ::

Mick se je ocitno izkazal na ROC.

Tilen88 ::

hass livery 2023







Ford je nazaj v F1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

o0o0o0o0o0 ::

Ganon ::

RBR s Fordom od sezone 2026 naprej. Kar veliko tveganje. Prijavljena je tudi Honda. Se vračajo k McLarnu? Dvomim, da bodo ostali pri Mercedesu, potrebujejo tesnejše partnerstvo.

ripmork ::

Ganon je izjavil:

RBR s Fordom od sezone 2026 naprej. Kar veliko tveganje. Prijavljena je tudi Honda. Se vračajo k McLarnu? Dvomim, da bodo ostali pri Mercedesu, potrebujejo tesnejše partnerstvo.

Good point. Honda je precej dozorela, Mclaren-Honda partnerstvo bi imelo definitivno precej boljše šanse kot pred leti. Me je pa kar presenetilo, ko sem na spisku proizvajalcev za 2026 zagledal japonce. Mam občutek, da bo Red Bull obžaloval tale razhod. Bojo pa naredili "full circle" - Red Bullova ekipa je zrasla na pogorišču neuspelega projekta Jaguar Ford (pred tem Stewart GP).

no comment ::

Kakorkoli računaš, RBR je tako odločtev sprejel samo, če se je Ford podpisal pod precejšnjo cifro. Ne vidim smisla, da bi RBR plačeval za motor, ki zagotovo ne bo konkurenčen še nekaj let.

Še najbolj smiselen scenarij se mi zdi, da Ford zgolj financira razvoj motorja v RBPT. Če bo motor po parih letih konkurenčen, Ford dobi reklamo, ki jo je plačal, know-how pa ostane v RBPT kar RBR končno omogoči biti odvisen sam od sebe. Poleg tega pa to verjetno zelo paše tudi Red Bullu (sponzorju), da ne rabijo metati take količine denarja v RBR.

BT52 ::

Ford bo imel toliko z tem motorjem, kot ga je imel Tag Heuer takrat par let nazaj. Skratka enako, kot Akrapovič z Hondinim auspuhom v MotoGP. :D Red Bull je klasa od stroke in po opažanjih nakoli najeli strokovnjake iz F1, Indya, ter druge predvsem tuning stručkote.

No pravzaprav Ford je zaslovel po zaslugi Coswortha. Skratka z podobnim PR zavezništvom. Ohh kako pravijo, da se zgodovina ponavlja ane... heh

PrimozR ::

ripmork je izjavil:

Ganon je izjavil:

RBR s Fordom od sezone 2026 naprej. Kar veliko tveganje. Prijavljena je tudi Honda. Se vračajo k McLarnu? Dvomim, da bodo ostali pri Mercedesu, potrebujejo tesnejše partnerstvo.

Good point. Honda je precej dozorela, Mclaren-Honda partnerstvo bi imelo definitivno precej boljše šanse kot pred leti. Me je pa kar presenetilo, ko sem na spisku proizvajalcev za 2026 zagledal japonce. Mam občutek, da bo Red Bull obžaloval tale razhod. Bojo pa naredili "full circle" - Red Bullova ekipa je zrasla na pogorišču neuspelega projekta Jaguar Ford (pred tem Stewart GP).

Pa RB je bil sponzor Sauberja 1995, ko je bil le-ta tovarniško moštvo Forda.

Tilen88 ::





BT52 ::

PrimozR je izjavil:

ripmork je izjavil:

Ganon je izjavil:

RBR s Fordom od sezone 2026 naprej. Kar veliko tveganje. Prijavljena je tudi Honda. Se vračajo k McLarnu? Dvomim, da bodo ostali pri Mercedesu, potrebujejo tesnejše partnerstvo.

Good point. Honda je precej dozorela, Mclaren-Honda partnerstvo bi imelo definitivno precej boljše šanse kot pred leti. Me je pa kar presenetilo, ko sem na spisku proizvajalcev za 2026 zagledal japonce. Mam občutek, da bo Red Bull obžaloval tale razhod. Bojo pa naredili "full circle" - Red Bullova ekipa je zrasla na pogorišču neuspelega projekta Jaguar Ford (pred tem Stewart GP).

Pa RB je bil sponzor Sauberja 1995, ko je bil le-ta tovarniško moštvo Forda.


Ja pa zadnje Jaguarja. Ki je zanimivo zdaj Red Bull. haha



Nice Birelli gume mrtve do tretjega sektorja RIP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

BT52 ::



Malce bolj verodostojna oseba, da malce poklepeta pred novo sezono. :D

Avto je bolj pozerska maketa pa vendarle konceptualno in ideja okoli pravil se malce lahko premisli.

Kak pa bo v resnici odvilo pa bomo seveda, kot vedno videli na dirki. Letos še posebi, ker imamo samo ena testiranja v Bahrajnu in bodo paketi prej kot ne zelo verodostojni paketom za dirko v začetku Marca.

Thursday, February 23 - Day 1 - Bahrain International Circuit
Friday, February 24 - Day 2 - Bahrain International Circuit
Saturday, February 25 - Day 3 - Bahrain International Circuit


March 3-5: Bahrain Grand Prix, Sakhir

Skyman ::

Ben Sulayem steps back from F1 and passes baton to Tombazis'

https://www.gpblog.com/en/news/178455/b...

Tilen88 ::

AT predstavil dirkalnik včeraj pozno zcečer...tisti 2min video je bil res fenomenalen haha

Imate pa renderje povsod.

BT52 ::

Zanič livery. Rdeča tolče ven, da je kar tečno.

Tilen88 ::

Se strinjam čakam zdej nestrpno ostale, da razkrijejo kaj več

Tilen88 ::

Williams FW45



broken/link ::

drugače se še 5 barvnih shem čaka, da se predstavijo. in to se bo dogodilo v naslednjih 4dnehm danes dva in potem vsak naslednji dan eden.
Drugače pa, kar se mene tiče, lahko te dogodke okrog barvnih shem avtov lahko kar ukinejo, ker so čist brezveze in brez dodane vrednosti.

Cr00k ::

Super, letos bo Williams bolj konkurenčen.
So izgleda pogruntali v katero smer se gume vrtijo :)

PrimozR ::

Mogoče so iste ikone tudi na drugi strani (da se vrtijo v napačno smer). Tako funkcionira večina 'usmerjenih' ALU platišč na serijskih avtih :D

Tilen88 ::

broken/link je izjavil:

drugače se še 5 barvnih shem čaka, da se predstavijo. in to se bo dogodilo v naslednjih 4dnehm danes dva in potem vsak naslednji dan eden.
Drugače pa, kar se mene tiče, lahko te dogodke okrog barvnih shem avtov lahko kar ukinejo, ker so čist brezveze in brez dodane vrednosti.


kaj te pa moti? Razen RBRja so vsi ostali predstavili drugačno različico avtomobila(AT, Haas, Alfa, WIL), mogoče še ni 100% kot bo na testiranjih ampak je že veliko vidnih sprememb

Tilen88 ::

MCL60







PrimozR ::

Zanimiva zgornja sprednja obesa sprednje osi...

Tilen88 ::

AMR23





ripmork ::

Se vidi vpliv Dan Fallowsa, posebej pri sidepod vhodih 8-) Letos že opažamo bolj kot ne kopiranje najbolj uspešnih lanskih konceptov (vključno s ferrarijevsko konkavnim zgornjim delom sidepodov, pri AM so jih tudi kar konkretno izdolbli vidim). Že lani je tale ekipa med sezono naredila konkreten skok naprej, tole je pa prvi dirkalnik narejen pod taktirko ex-red bullovega vodje aerodinamike. Znajo presenetit.

BT52 ::

Zanimivo, kak ko se ideje razvijajo he he. Sicer so tile studio posnetki bolj tak tak. bolj topla voda. :D Noben nima jajc kopirat Lamborghininija XD

Skyman ::

Potem pa ni bil ta sidepod pri ferariju tako napacno,glede na kopije...

Mazepin scores: third in Asian Le Mans debut
https://www.gpblog.com/en/news/179646/m...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Tilen88 ::

Zdej je "next year tm" unveil live na youtube :o

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

BT52 ::

Uuuu pa res livstream pred garažo. Nice

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

BT52 ::

Pa še krog po Fioranu je naredil. No to pa je predstavitev pa pol.

Tilen88 ::

Sam minimalno spremenje dirkalnik :o al sm jst mal šutast(pravjo da je vse v zadku) Mi je pa všeč barvna poslikava









Tilen88 ::



««
2 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2022 (strani: 1 2 3 496 97 98 99 )

Oddelek: Na cesti
4925292283 (75456) ripmork
»

Formula 1 2021 (strani: 1 2 3 4136 137 138 139 )

Oddelek: Na cesti
6916398194 (166193) BT52
»

Formula 1 2020 (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2375183237 (103629) ripmork
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251172691 (104250) broken/link

Več podobnih tem