» »

Profesionalni sistem nadzora hise

Profesionalni sistem nadzora hise

Kapitan Jack ::

Cilj: Nadzor hise in okolice posestva

Zahteve po kameri: Dober zoom, dobra locljivost.
Zahteve po sistemu: Snemanje za 7 dni na HDD, upravljanje na nacin, da se lahko kamero poljubno premika (levo, desno, gor, dol, zoomiranje ipd).
Nadzor preko interneta, itak.

Ma kdo kaksen tak malo naprednejsi sistem.

</head> ::

Jaz sem zadovoljen z reolinkom.

Odvisno od tega, koliko kamer potrebuješ, tak NVR kupiš, lahko v kompletu s kamerami.
PTZ (pan tilt zoom) kamere bi jaz uporabljal samo tam kjer to res nujno potrebuješ. Večinoma je veliko boljše, da za večino stvari uporabiš fiksne kamere.

Tako bi jaz recimo kupil tale komplet
https://smile.amazon.de/Reolink-RLK8-81...

in par teh kamer:
https://smile.amazon.de/-/en/dp/B077YWN...

Ni pa to profesionalni sistem. Pri pro zadevah te posamezna kamera stane toliko, kot celoten takle sistem.

Kapitan Jack ::

A se da te kamere gledat na eksternem zaslonu? To je tudi ena od zahtev. Recimo 4 kamere porazdeljene na enem ekranu, po potrebi npr. da se lahko dolocena slika potem vidi na full.

</head> ::

Jup. Imaš HDMI izhod ki ha vštekaš v TV in si fertik.
Drugo spremljaš na aplikaciji na telefonu ali na windows aplikaciji. Pa mislim da lahko tudi preko httpja se konektaš gor.

Kameri te dve ki sem jih linkal sta 4k in imata zares kul sliko. Me precej zanima, koliko denarja bi moral dat, da dobiš opazno boljšo kvaliteto.
Pri dražji opremi bi verjetno dobil boljše zmogljivosti v temi, ampak vseeno te tam fizika omejuje in čudežev ni za pričakovat.

Kapitan Jack ::

Jaz bi dal do 2k za cel sistem. Rabim pa ene 6 kamer. Tako to bo to.

gost987 ::

Vrtljivih kamer ne rabiš (dobre so predrage). Rabiš kamere ranga Dahua, Hikvision in podobno. Vzemi kamere s fiksinim objektivom nekje 5Mp, obvezno z napredno detekcijo gibanja (prepoznavanje, ljudi, živali, vozil).
[url=http://www.zasebnidetektiv.si/]

Kapitan Jack ::

No sej tud ta Hikvision ni drag.

c3p0 ::

PTZ so boljše za ročno spremljanje, fiksne pa za nek normalen video nadzor.

Čeprav imam za poseben namen eno 25x zoom Hikvision, ki zna sama iskat gibajoče objekte in jim sledit z zoomom, ampak taka pa stane 600+.

SW mi je boljši Hikvisionov, Dahua se mi zdi malo lesen, Reolink ne poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

starfotr ::

Profesionalni nadzor je nadzor preko varnostne službe oz. njihovega VNC. Imaš denar za to?

Kapitan Jack ::

Moti me to, da Reolink deluje samo na -10 stopinj.

starfotr ::

Kupi profi kamero, katera ima ogrevano ohišje. Saj iščeš profi sistem, kaj sedaj tu noter vlačiš neke consumer products.

Kapitan Jack ::

starfotr je izjavil:

Kupi profi kamero, katera ima ogrevano ohišje. Saj iščeš profi sistem, kaj sedaj tu noter vlačiš neke consumer products.

Daj link do te profi kamere.

starfotr ::

https://us.hikvision.com/en/products/ca...

Recimo ta dela pri zelo nizkih temperaturah.

https://www.dahuasecurity.com/ceen/prod...

Ta malo manj, vendar še vedno dovolj nizko.

c3p0 ::

Pri nas ti bilokak Hikvision deluje bp pozimi. Dovolj se sama elektronika greje, da ni problema. Par kamer imam zunaj že 10 let.

link_up ::

mah tega imas full...jaz trenutno na objektih uporabljam synology surveillance z dodatnimi licencami in je cisto ok. Pred tem je bil uporabljen cieffe, ki je tudi ok, ampak predrag. Syno ima vso potrebno app podporo + omogoca nadaljni rtsp za na tv ali kaj podobega. Omogoca PTZ, zoom, audio, alarme. Pogresam sicer napredno obdelavo videa, ki bi recimo omogcal human tracking. Trenutno ta algo tece na kamerah samih(katere pac to omogocajo).
In and Out

Vetrpiha ::

Shinobi.video omogoča tracking z PTZ kamerami

s1m0n ::

Dobra PTZ kamera je pa tudi konkretno draga... Dobiš za ceno ene dobre PTZ več kosov kar dobrih z nastavljivo lečo. Je pa ob sledenju PTZ kamere treba vedet, da če približuje na objekt izgubiš vse ostalo iz vidnega polja kar je pa spet lahko pomembno. Raje daš več fiksnih, ki pokrijejo vse potrebne kote hiše/parcele.

Imamo 2 komada 4K kamere (Dahua, 12MP) in pokrijejo lepo obe strani hiše tako, da se, da tudi na koncu prepoznati obraz osebe kaj več pa ni potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

svecka ::

problem vseh teh kamer je, da rekdokdaj posname obraz roparja, razen če je skrita majhna kamera. Vsi roparji nosi maske ali kapuce in ker so kamere na visokem položaju dostikrat kamere ne posnamejo nobenega obraza. Tebi je bolj interes, da ti kamera razlikuje med avtom mačko in človekom in da dobiš takoj obvestilo iz kamere, da je zaznana oseba v vidnem polju (telefon). Pogledaš posnetek ali tvoj domači in če vidite sumljive osebe, takoj se kliče policijo ali sosede, da malce ropotajo iz prestrašijo sosede in seveda če imaš sirene in reflektorje na remote,d a jih vse prižgeš in da tuli kot v WW2.
Kaj ti pomaga kamera, če pa za vsako mačko ki se smuka okrob bajte ti piska obvestila in te budi ponoči. Poleg tega pa policistom raziskava ropov ni v interesu, saj jih je raziskanih slabih 30% ali velikih tatvin še manj in sicer okrog 20%. Tebi je, da narediš preventivo in prestrašiš potencialne roparje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

MasterTade ::

svecka je izjavil:

problem vseh teh kamer je, da rekdokdaj posname obraz roparja, razen če je skrita majhna kamera. Vsi roparji nosi maske ali kapuce in ker so kamere na visokem položaju dostikrat kamere ne posnamejo nobenega obraza. Tebi je bolj interes, da ti kamera razlikuje med avtom mačko in človekom in da dobiš takoj obvestilo iz kamere, da je zaznana oseba v vidnem polju (telefon). Pogledaš posnetek ali tvoj domači in če vidite sumljive osebe, takoj se kliče policijo ali sosede, da malce ropotajo iz prestrašijo sosede in seveda če imaš sirene in reflektorje na remote,d a jih vse prižgeš in da tuli kot v WW2.
Kaj ti pomaga kamera, če pa za vsako mačko ki se smuka okrob bajte ti piska obvestila in te budi ponoči. Poleg tega pa policistom raziskava ropov ni v interesu, saj jih je raziskanih slabih 30% ali velikih tatvin še manj in sicer okrog 20%. Tebi je, da narediš preventivo in prestrašiš potencialne roparje.


lol, a tako mate v Kočevju :))
Mors omnia aequat

c3p0 ::

s1m0n je izjavil:

Dobra PTZ kamera je pa tudi konkretno draga... Dobiš za ceno ene dobre PTZ več kosov kar dobrih z nastavljivo lečo. Je pa ob sledenju PTZ kamere treba vedet, da če približuje na objekt izgubiš vse ostalo iz vidnega polja kar je pa spet lahko pomembno. Raje daš več fiksnih, ki pokrijejo vse potrebne kote hiše/parcele.

Imamo 2 komada 4K kamere (Dahua, 12MP) in pokrijejo lepo obe strani hiše tako, da se, da tudi na koncu prepoznati obraz osebe kaj več pa ni potrebno.


Ponavadi je kombinacija fiksnih in PTZ. Nastaviš lahko tudi do kod bo zumiral. Če so razdalje večje, ti širokokotne ne bodo ujele npr. obraza intruderja, razen če se res približa. Vsekakor pa dobega video nadzora večkrat niti profiji ne postavijo kot se šika.

Jaz še mojega po letih kdaj tunam in izboljšujem, neke vrste hobby pač.

s1m0n ::

Hitro tudi napolniš kapacitete snemalnikov, diskov... Visoka ločljivost + visok bitrate pa je hitro po par GB/uro po kamerci. Recimo te, ki jim imamo mi so pri 4K/15FPS z meni ustreznim bitratom 4GB/uro zdaj pa, da imaš takih kamer 5-6 je tudi že potrebno, da je snemalnik zadaj konkreten kar pa spet ni poceni.

Likalnik ::

Kapitan Jack je izjavil:

Moti me to, da Reolink deluje samo na -10 stopinj.


Kakšnih -10 stopinj...Reolink sistem imam že 7 let...8 kamer vse zunaj (na dežju, snegu, mrazu, soncu) vse dela brez težav...lokacija Gorenjska.

c3p0 ::

s1m0n je izjavil:

Hitro tudi napolniš kapacitete snemalnikov, diskov... Visoka ločljivost + visok bitrate pa je hitro po par GB/uro po kamerci. Recimo te, ki jim imamo mi so pri 4K/15FPS z meni ustreznim bitratom 4GB/uro zdaj pa, da imaš takih kamer 5-6 je tudi že potrebno, da je snemalnik zadaj konkreten kar pa spet ni poceni.


Odvisno ali snemaš vse, ali le evente. H265+ tudi precej pomaga.

Kapitan Jack ::

Likalnik je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Moti me to, da Reolink deluje samo na -10 stopinj.


Kakšnih -10 stopinj...Reolink sistem imam že 7 let...8 kamer vse zunaj (na dežju, snegu, mrazu, soncu) vse dela brez težav...lokacija Gorenjska.

Ja, kaj jaz vem, pise do minus 10 in jaz temu pac verjamem.

Likalnik ::

Kapitan Jack je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Moti me to, da Reolink deluje samo na -10 stopinj.


Kakšnih -10 stopinj...Reolink sistem imam že 7 let...8 kamer vse zunaj (na dežju, snegu, mrazu, soncu) vse dela brez težav...lokacija Gorenjska.

Ja, kaj jaz vem, pise do minus 10 in jaz temu pac verjamem.


te zastopim...če ti po pravici povem še jaz nisem vedel, da dela do samo -10stopinj.....kakorkoli...kot sem napisal imam jih že 7 let....temperatura ponoči pade tudi kdaj pod -10 in zaenkrat ni bilo težav.

Furbo ::

Pot pod noge v https://digitklik.si/ v OC Trzin, ni da ni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

darkolord ::

s1m0n je izjavil:

Hitro tudi napolniš kapacitete snemalnikov, diskov... Visoka ločljivost + visok bitrate pa je hitro po par GB/uro po kamerci. Recimo te, ki jim imamo mi so pri 4K/15FPS z meni ustreznim bitratom 4GB/uro zdaj pa, da imaš takih kamer 5-6 je tudi že potrebno, da je snemalnik zadaj konkreten kar pa spet ni poceni.
Snemanje 24/7 je večinoma nepotrebno. Če snemaš na motion detection (-30 sekund recimo), pa še H265, je tega lahko zelo malo.

Pa tudi 15 fps lahko brez težav zmanjšaš - da je slika "tekoča" večinoma ni pomembno :)

link_up ::

snema se nonstop, skos...tukaj ni debate. Drugace dogodka ne bo.

Lahko pa das motion detection v ljubljanski megli in IR osvetlitvi. :)
In and Out

StevicaM ::

Kamera profesionalcev nebo odgnala, samo dala jim bo vedit da se nekaj vrednega skriva za objektom. Vsak kekec bo danes dal masko/balaclavo ce bo sel vlamljat, razen ce gre za narkomana. Ce bo pa hotel zaslepit IR kamero bo posvetil v njo z led reflektorsko prenosno lucjo in ti kle ne pomaga nobena high tech kamera. Ce objekt ni vezan z alarmnim sistemom na VNC varnostne sluzbe, ki ima lastno intervencijo v tvojem mestu, je pac objekt lahka tarca za profesionalce. Ce te je ornk strah za objekt in ce mislis, da se ti to splaca lahko najames tudi fizicno varovanje objekta pri varnostni sluzbi, ali pa pri lokalni mafiji =D


Dobro varovanje je sklop tehnicnega in fizicnega varovanja. Samo kamere, brez tehnicnih ovir in fizicnega varovanja, so pa pickin dim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

c3p0 ::

Ta "trik" z lučjo bolj slabo deluje, če imaš več kamer (in upa da ga že ne gledaš).

Ob vstopu pa se itak triggera alarm, ki te pokliče, sirena opcijsko.

In že kličeš 113 ter upaš, da se kdo prikaže pravi čas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzorne kamere (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10215601 (407) rado7rado
»

Katero zunanjo IP kamero kupiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
236040 (1160) blackbfm
»

IP Kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
577019 (2591) Kekec
»

Hikvision, 5MP IP kamera

Oddelek: Kaj kupiti
468259 (3780) b3D_950
»

Video nadzor. Kaj moram vedeti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91817 (1341) darksamurai

Več podobnih tem