» »

Katero zunanjo IP kamero kupiti?

Katero zunanjo IP kamero kupiti?

BorutO ::

Starša sta si omislila, da bi okoli hiše oz. parcele in okoli vikenda namestila kamere. Ker se na kamere nič ne razumeta, jaz nekaj več, ampak še vedno ne dovolj, da bi vedel katero kamero kupiti. Saj gledam te Youtube posnetke ipd, ampak na koncu me tako zbegajo, da sploh več ne vem kaj kupiti. Ravno Youtube me je kakšno leto nazaj "nategnil" z eno kamero. Namreč kupil sem dve notranji kameri Reolink. Vse lepo in prav. Super zadovoljen s kamero, a problem je, ker Reolink nima Clouda oz. oblaka, kamor se bi na spletu lahko shranjevali podatki. Vse, kjer se lahko shrani, je samo SD kartica, ki pa ne koristi nič, če je kamera izklopljena. V parih videih o reolinku je kazalo, kako ta Cloud deluje itd. Noben pa ni ničesar omenil, da v EUju Cloud ne dela zaradi nekih pravic nečesa. In zdaj, ko sta kameri na offline, ne dela nič.

Mama je recimo par let nazaj kupila preko fejsbuka eno tako kamero kitajske verzije. Tista je imela cloud, je lepo vse delovalo, edino kamera je bila zanič v parih mesecih.

Zanima me katero kamero oz. firmo priporočate, ki je v rangu Reolinka oz. z možnostjo kar visoke ločljivosti, recimo 5mp ali več in da ima obvezno shranjevanje videov v Cloud oz. na spletu?

V-i-p ::

Jaz sem kolegu pred leti rešil na tak, zelo podoben način: nabavili smo nekaj kamer, takrat v Hoferju. Jajc, ampak je delalo. Vzameš eno solidno tablico in 128gb ali 256gb microSD kartico. Potem v štacuni za manj kot 4€ kupiš program TinyCam Pro (https://play.google.com/store/apps/deta... in nanj "vežeš" vse kamere, pa naj snema cele dneve. Dostop si urediš preko Teamviewerja ali pa pač samo fizično kamor hodiš gledat posnetke in je.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Likalnik ::

sicer nimam kamere na SD kartico ampak imam Reolink povezan na NVR (sicer sem nekaj zaasledil, da naj bi bil Cloud tudi v EU...preveri, če je kaj na temu)
a ni če imaš SD kartico, da se ti kamera vklopi oziroma snema, ko zazna gibanje....ne zastopim pa kako misliš offline? kamera je vklopljena oziroma snema ti samo gibanje (laho nastaviš ali snema 24/7 ali pa samo gibanje) in ko je kartica polna ti se sama presnemava.

drugače pa poglej za Nest kamere...so dražje ampak imaš cloud in delajo super...res pa je, da moraš letno plačati 50€ naročnine...da ti na cloud shranjuje 24/7....drugače imaš samo slike oziroma krajše posnetke gibanj.

sandmat ::

BorutO je izjavil:

Starša sta si omislila, da bi okoli hiše oz. parcele in okoli vikenda namestila kamere. Ker se na kamere nič ne razumeta, jaz nekaj več, ampak še vedno ne dovolj, da bi vedel katero kamero kupiti. Saj gledam te Youtube posnetke ipd, ampak na koncu me tako zbegajo, da sploh več ne vem kaj kupiti. Ravno Youtube me je kakšno leto nazaj "nategnil" z eno kamero. Namreč kupil sem dve notranji kameri Reolink. Vse lepo in prav. Super zadovoljen s kamero, a problem je, ker Reolink nima Clouda oz. oblaka, kamor se bi na spletu lahko shranjevali podatki. Vse, kjer se lahko shrani, je samo SD kartica, ki pa ne koristi nič, če je kamera izklopljena. V parih videih o reolinku je kazalo, kako ta Cloud deluje itd. Noben pa ni ničesar omenil, da v EUju Cloud ne dela zaradi nekih pravic nečesa. In zdaj, ko sta kameri na offline, ne dela nič.

Mama je recimo par let nazaj kupila preko fejsbuka eno tako kamero kitajske verzije. Tista je imela cloud, je lepo vse delovalo, edino kamera je bila zanič v parih mesecih.

Zanima me katero kamero oz. firmo priporočate, ki je v rangu Reolinka oz. z možnostjo kar visoke ločljivosti, recimo 5mp ali več in da ima obvezno shranjevanje videov v Cloud oz. na spletu?


Reolink ima cloud sicer, po novem tudi v EU. Druga varianta je push posnetkov na lasten strežnik/cloud solution -> https://support.reolink.com/hc/en-us/ar...

Boljšega od Reolinka za ta denar ta trenutek ne boš dobil.

avtek ::

Moj glas gre za WyzeCam

arkham ::

Kakšne imate izkušnje s Hikvision?

Mislim, da kvaliteta kamere ni vprašljiva. Namreč tudi jaz imam namen namestiti kamere zunaj objekta.

Daniel ::

Reolink Cloud deluje ampak samo za podprte kamere. Jaz imam E1 zoom povezano v njihov oblak.

sandmat ::

arkham je izjavil:

Kakšne imate izkušnje s Hikvision?

Mislim, da kvaliteta kamere ni vprašljiva. Namreč tudi jaz imam namen namestiti kamere zunaj objekta.

imam en komplet 8 kamer od njih. S samimi kamerami nimam problema, niso pa strašno pametne (detekcija je švoh, ali pa je ni, alarm se proži na vsak spremenjen pixel na sliki). NVR je jajc od jajca. Počasen, slabo zastavljen interface, počasno iskanje. Počasi šaltam celoten sistem na Reolink.

Še slabša varianta od hikvision je pa policetech/dahua, ki ga ravnokar setupam na eni lokaciji. Proti temu je še hikvision svetlobna leta v prednosti pri interfaceu :D

Likalnik ::

saj na koncu je to največja težava...sam sistem in interface...kamere kot take načeloma delujejo vse v redu in z njimi ni težav....večja težava je potem te posnetke gledati in prestavljati po interfacu...tudi Reolink ni glih najboljši...sicer nisem uporabljal ostalih znamk...ampak tudi pri Reolinki kdaj človek izgubi živce...si ne upam predstavljati kako je šele pri ostalih, če jih tako pljuvate.

abazuu ::

sandmat je izjavil:

arkham je izjavil:

Kakšne imate izkušnje s Hikvision?

Mislim, da kvaliteta kamere ni vprašljiva. Namreč tudi jaz imam namen namestiti kamere zunaj objekta.

imam en komplet 8 kamer od njih. S samimi kamerami nimam problema, niso pa strašno pametne (detekcija je švoh, ali pa je ni, alarm se proži na vsak spremenjen pixel na sliki). NVR je jajc od jajca. Počasen, slabo zastavljen interface, počasno iskanje. Počasi šaltam celoten sistem na Reolink.

Še slabša varianta od hikvision je pa policetech/dahua, ki ga ravnokar setupam na eni lokaciji. Proti temu je še hikvision svetlobna leta v prednosti pri interfaceu :D


Dahua je slaba kvaliteta? whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat. Več kamer imam že kar nekaj let (vezanih na Dahua NVR) in vse delujejo BP. Svašta kaj tuki gor vse folk piše ane...

c3p0 ::

iVMS-4200 (Hik) mi kar OK deluje, android app je tudi na nivoju, 10 kamer se skoraj instantno prikaže.

Playback bi mogoče bil lahko boljše rešen. Novejše/dražje kamere imajo tudi zaznavanje človeka in vozil, kako dobro to deluje, še ne vem.

BorutO ::

Ja, pa res ga ima. Sem še le zdaj videl. Piše, da je Cloud od 26.4.2022 na voljo v EUju. Ker pol leta nazaj sem jim pisal o tem kdaj mislijo omogočiti Cloud v EUju, in so mi napisali, da delajo na tem, da ga omogočijo, da jih neke pravice EUja ali nekaj držijo stran.

Tista YCC365 oziroma spletna stran www.ucloudcam.com je veliko boljša, kot jo ima ta Reolink. Tam imaš opcijo nastaviti, da snema 24 ur na dan, posnetke lahko gledaš kadar koli, če pride do detekcije giba ali zvoka, je pa časovnica samo bolj temna, da vidiš lahko kdaj se je kaj dogajalo. Tu na reolinku so pa samo videi detekcije. Ne najdem opcije, da bi snemalo nonstop.

Tista kitajska kamera, ki jo je mama kupila takrat prek fejsbuka, je snemala tako slabo kakovost, da če se je kakšen jež ali pa maček okoli sprehajal, sploh ni detekcije zaznalo ... ali pa je detekcijo zaznalo, ko je kakšen človek bil kje, čez čas pa je nehalo "snemati" kot detekcija, če tudi so se ljudje normalno sprehajali tam okoli ... Ne vem kako je pri reolinku oz. zunanjih kamerah, notranje so videti top zadeve ... zelo intenzivne in lepa kakovost.
Ko je žena bila pol leta v bolnici, smo se preko te reolink kamere pogovarjali po cele dneve, zvok je včasih edino začel zaostajati za max 10 sekund, ampak po navadi je zaostajal zvok povprečno 3-5 sekund.

mrTwelveTrees ::

sandmat je izjavil:

arkham je izjavil:

Kakšne imate izkušnje s Hikvision?

Mislim, da kvaliteta kamere ni vprašljiva. Namreč tudi jaz imam namen namestiti kamere zunaj objekta.

imam en komplet 8 kamer od njih. S samimi kamerami nimam problema, niso pa strašno pametne (detekcija je švoh, ali pa je ni, alarm se proži na vsak spremenjen pixel na sliki). NVR je jajc od jajca. Počasen, slabo zastavljen interface, počasno iskanje. Počasi šaltam celoten sistem na Reolink.

Še slabša varianta od hikvision je pa policetech/dahua, ki ga ravnokar setupam na eni lokaciji. Proti temu je še hikvision svetlobna leta v prednosti pri interfaceu :D


Ne morem se strinjat s tabo, Dahua je čisto ok, AMPAK se moraš igrati z nastavitvami vsake kamere in nastavljat nastavitve da bodo tebi odgovarjale. Ni to samo priklopi in to je to. Ja sem še vsako kamero Dahua nastavljal več dni ko sem si ogledoval posnetke na kaj se sproži, in ko enkrat nastaviš je ok.

Buggy ::

Likalnik je izjavil:

saj na koncu je to največja težava...sam sistem in interface...kamere kot take načeloma delujejo vse v redu in z njimi ni težav....večja težava je potem te posnetke gledati in prestavljati po interfacu...tudi Reolink ni glih najboljši...sicer nisem uporabljal ostalih znamk...ampak tudi pri Reolinki kdaj človek izgubi živce...si ne upam predstavljati kako je šele pri ostalih, če jih tako pljuvate.


Konkretno katere tezave pa imas pri gledanju in s cim...cloud ali SD card. Sam z svojimi solar kamerami, ko je v EU koncno prisel cloud (free subscrition) brez vsakih problemov. Evidentirano vse, vazni posnetki pa v arhiv. Slika top tako ponoci in podnevi...zvok morda malo sepa, to je pa to za ta denar.
V cloudu imas lepo sortirano po dnevih (koledar), direkt na SD card prek aplikacije (win/mobile) pa tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamera za nadzor dvorišča (s snemanjem)

Oddelek: Pomoč in nasveti
264245 (372) dvihtelic
»

Nadzorne kamere - non-chinese

Oddelek: Kaj kupiti
363728 (926) Likalnik
»

Nadzorne kamere (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7011375 (2371) ninjaxx
»

Kamere s SD, ali je še smiseln NAS?

Oddelek: Strojna oprema
121526 (1271) Joze_K
»

Video nadzor - kaj kupiti? (snemalnik, kamere)

Oddelek: Kaj kupiti
172774 (2221) Karen

Več podobnih tem