» »

Na Twitterju množični eksodus, podjetje do ponedeljka zaprlo pisarne

1 2
3
4 5

PrimoZ_ ::

https://mobile.twitter.com/chadloder/st...

Twitter's copyright strike system is no longer working. People are tweeting entire movies.


Očitno vse stvari že ne delujejo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

no comment ::

Feature, not a bug. Copyright je kratenje svobode govora.

Ali pa je fejk novica.

PrimoZ_ ::

no comment je izjavil:

Feature, not a bug. Copyright je kratenje svobode govora.

Ali pa je fejk novica.


Filmi dejansko so gor, zaenkrat.

kow ::

Bom špekuliral. Pobrisali jih bodo. :))
Vmes pa bodo vsi mediji poročali o tem in mastno služili z našim attentionom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

no comment ::

Nedelovanje 2FA tudi ni problem ampak želeno stanje.

PrimoZ_ ::

kow je izjavil:

Bom špekuliral. Pobrisali jih bodo. :))
Vmes pa bodo vsi mediji poročali o tem in mastno služili z našim attentionom.


Seveda bodo pobrisal ampak kaže pa da trenutno vsi vidiki twiterja ne delujejo kot so.

kow ::

In? Zadnjic mi ni delovala aplikacija zvem. Je verjetno bolj pomembna zadeva kot entartainment na netu. Bomo porocali o tem?
Obsedenost s twitterjem samo pove kako so vsi prestraseni, ker so izgubili nadzor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PrimoZ_ ::

no comment je izjavil:

Feature, not a bug. Copyright je kratenje svobode govora.

Ali pa je fejk novica.


Copyright je v osnovi ok.
Žal se je izrodil kot mnogo drugih v osnovi ok idej.

kow je izjavil:

In? Zadnjic mi ni delovala aplikacija zvem. Je verjetno bolj pomembna zadeva kot entartainment na netu. Bomo porocali o tem?


Napiši novico.

kow je izjavil:


Obsedenost s twitterjem samo pove kako so vsi prestraseni, ker so izgubili nadzor.


Niti nimam twiter računa (kot tudi nobenega drugega socialnega omrežja)

Twiter mi je trenutno samo neka postranska zabava.
Po eni strani gledam train wreck v počasnem posnetku, po drugi strani pa kopico jokajocih SJW-ev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

kow ::

Ker gre za pomembno zadevo. Vpliv "mass media" na misljenje ljudi. Primoz vidi "train wreck", kjer jaz ne vidim nobene spremembe.
Ista realnost, popolnoma drugacna percepcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

sbawe64 ::

Za Meto, Amazon in US ostale big tech boste tudi posebno temo odprli ?
Oz. zakaj vas samo Twitter tako žuli ?
2020 is new 1984
Corona World order

kow ::

Ce poenostavim: na twitterju so vplivni ljudje, na Meti pa 50 letne gospodinje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PrimoZ_ ::

kow je izjavil:

Ce poenostavim: na twitterju so vplivni ljudje, na Meti pa 50 letne gospodinje.


LOL.
Oboje je greznica.

FireSnack ::

Twitter sigurno ne bo propadel. Za Tiktok, Facebook, Instagram in Snapchat pa si tega ne bi upal trditi.
Preprodajalec NFT umetnin

Jazon ::

Medtem ima folk težave z "mehurčiči" na mastodonu.

https://twitter.com/LefterisJP/status/1...

Admin je sicer pripravljen za nekaj monerosov tolerirati tudi domnevnega "kapitalista" v srenji.

kow ::

"Mehurcki" so tam feature. Tale tviteras je pac joinal neko cudno pleme, zdaj se pa jezi. Naj gre pac drugam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gruntfürmich ::

jlpktnst je izjavil:

Tole si dobro povedal, 7500 spet ni toliko zaposlenih za firmo tega kalibra. Mogoče je preveč, ampak mi nimamo pojma. Je pa zelo očitno da Musk tudi nima pojma :D Plan se vidi ampak očitno ne deluje najbolje. Seveda bodo spet zapakirali situacijo spindoktorji kar kmalu, ampak ko si pozoren se lepo vidi skozi šarado.

Ogromno ljudi v komentarjih kar strelja vse povprek. Se vidi koliko ljudi se je v zadnjem desetletju okužilo s konservativno retoriko in sploh ne razmišljajo več.

@Mr.B: In prav je tako! :D Zato me pa boli ko vidim pri nas oprane glave, ki zahtevajo neolib ameriški sistem še pri nas. No saj smo že dobili dosti tega v praksi četudi zakoni pravijo drugače (pri nas tule pogrnemo ker na papirju imamo kup pravic v praksi je pa drugače).

vedno je zanimivo brati vas levičarje, kako se dobro spoznate na ekonomijo in imate rešitve za vse gospodarske težave!

sbawe64 je izjavil:

Za Meto, Amazon in US ostale big tech boste tudi posebno temo odprli ?
Oz. zakaj vas samo Twitter tako žuli ?

ker je elon novi mesija, odkar ni več steva.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kow ::

gruntfürmich je izjavil:


ker je elon novi mesija, odkar ni več steva.

Drzi. :))

Ce se se posalim: pomembno je, da mase slavijo nogometase ali pa objokujejo smrt kaksne pomembne stare gospe, ki rada namaka kekse v caj (kraljica). Potem je svet v ravnotezju - vse ok. Lahko mirno spimo. :))

Jazon ::

kow je izjavil:

"Mehurcki" so tam feature. Tale tviteras je pac joinal neko cudno pleme, zdaj se pa jezi. Naj gre pac drugam.


No šit šerlok, še dobro da te imamo.

Bolj bode v oči, da je bil admin pripravljen po kapitalistično rešiti težavo blokiranja, z nekaj monerosi.S tako politiko si bo platfotma nakopala kongresno preiskavo.

Po drugi strani pa monetizacija verjetno čaka sLOL-tech, če Primoža predčasno pokličejo v limbo.

Kayzon ::

Ocitno so ostali samo tisti ki so sposobni dela :D

"Here's twitter's before vs after Musk"

 pooper

pooper

BigWhale ::

lynxslo5 je izjavil:


Musk in 50 večinoma Azijcev furajo Twitter naprej.
Woke belci pač nimajo delovne etike, ki jo zahteva Musk.


Hoces rect, da 'woke belci' ne rabijo skrbeti, da bodo ostali brez vize? :>

Jazon je izjavil:

Ko se je eden premislil in prišel nazaj, ga je b.p. sprejel, še celo slikal se je z njim. Tako enostavno je to.


Emm, ne poznas celotne zgodbe. :>

Jazon je izjavil:


Odšel je folk, ki ima 300k plače letno. Si bodo že našli službo, ki jim bo plačala prav vse kar jim pade na pamet. Niso to delavci samohranilci za tekočim trakom, še z dvema dodatnima službama.


A res mislis, da je folk, ki je placan 300k na leto, sploh razvijalci, bil tam brez veze in brez razloga? :) Oziroma kaksen procent teh ljudi se ti zdi, da je bil tam za okras? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

xseki je izjavil:

Twitter uporabniki so se odločili. Račun Donalda Trumpa je tudi uradno nazaj.

https://twitter.com/elonmusk/status/159...


A ni Musk rekel, da je na Twitterju itak vecina botov? :>

c3p0 je izjavil:

Saj ste govorili, da je privat podjetje in da lahko delajo kar želijo. Milijarder si ga je nato kupil "za god" in se zdaj malo igra. Enjoy the fun.


Cak mal, a se sam igra al ma resne business namene? Lahko pa dela vse kar pocne, v okvirih veljavnih zakonov, jasno. Jest se kr zabavam v tem njegovem 4D sahu. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Jazon ::

BigWhale je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:


Musk in 50 večinoma Azijcev furajo Twitter naprej.
Woke belci pač nimajo delovne etike, ki jo zahteva Musk.


Hoces rect, da 'woke belci' ne rabijo skrbeti, da bodo ostali brez vize? :>

Jazon je izjavil:

Ko se je eden premislil in prišel nazaj, ga je b.p. sprejel, še celo slikal se je z njim. Tako enostavno je to.


Emm, ne poznas celotne zgodbe. :>

Jazon je izjavil:


Odšel je folk, ki ima 300k plače letno. Si bodo že našli službo, ki jim bo plačala prav vse kar jim pade na pamet. Niso to delavci samohranilci za tekočim trakom, še z dvema dodatnima službama.


A res mislis, da je folk, ki je placan 300k na leto, sploh razvijalci, bil tam brez veze in brez razloga? :) Oziroma kaksen procent teh ljudi se ti zdi, da je bil tam za okras? :)


Curation team zagotovo, sploh v Ameriki. Pred meseci sem bral nek angleški članek o velikih razlikah v plačah za isto delovno mesto v Twitterju med državami. Za isto pozicijo znotraj Curation teama je Američan prejel cca 230k$, medtem ko je Avstralec prejel 150k$, oboje brez upoštevanja bonusov in ugodnosti. Za Pravno svetovanje je bilo razmerje med ZDA in VB nekje 330k$ : 200k$.
Precej je bilo situacij, da je šef v Angliji ali Avstraliji dobil manj plače (in bonusov), kot njegov podrejeni v ZDA.
V Ameriki je bilo nivo uspešnosti woke politika in lezenje v rit in s tem tudi višina plače/bonusa/nivo ugodnosti.

ginekk ::

Jazon je izjavil:

Pred meseci sem bral nek angleški članek o velikih razlikah v plačah za isto delovno mesto v Twitterju med državami. Za isto pozicijo znotraj Curation teama je Američan prejel cca 230k$, medtem ko je Avstralec prejel 150k$, oboje brez upoštevanja bonusov in ugodnosti. Za Pravno svetovanje je bilo razmerje med ZDA in VB nekje 330k$ : 200k$.
Precej je bilo situacij, da je šef v Angliji ali Avstraliji dobil manj plače (in bonusov), kot njegov podrejeni v ZDA.
V Ameriki je bilo nivo uspešnosti woke politika in lezenje v rit in s tem tudi višina plače/bonusa/nivo ugodnosti.


Ne vem kaj je tu posebnega, tako je že od nekdaj? Nima veze z woke ali s katerokoli drugo zaroto, ampak s splošno višino plač v določeni državi.

Zaposleni v Microsoftu, IBMu, Googlu, you name it multinacionalki imajo v Sloveniji, Avstriji, Švici, Romuniji, Bolgariji za isto delovno mesto bistveno drugačne plače.

l0g1t3ch ::

kow je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


ker je elon novi mesija, odkar ni več steva.

Drzi. :))

Ce se se posalim: pomembno je, da mase slavijo nogometase ali pa objokujejo smrt kaksne pomembne stare gospe, ki rada namaka kekse v caj (kraljica). Potem je svet v ravnotezju - vse ok. Lahko mirno spimo. :))


Biti Elon vernik je povsem isti šmorn.

Jazon ::

ginekk je izjavil:

Jazon je izjavil:

Pred meseci sem bral nek angleški članek o velikih razlikah v plačah za isto delovno mesto v Twitterju med državami. Za isto pozicijo znotraj Curation teama je Američan prejel cca 230k$, medtem ko je Avstralec prejel 150k$, oboje brez upoštevanja bonusov in ugodnosti. Za Pravno svetovanje je bilo razmerje med ZDA in VB nekje 330k$ : 200k$.
Precej je bilo situacij, da je šef v Angliji ali Avstraliji dobil manj plače (in bonusov), kot njegov podrejeni v ZDA.
V Ameriki je bilo nivo uspešnosti woke politika in lezenje v rit in s tem tudi višina plače/bonusa/nivo ugodnosti.


Ne vem kaj je tu posebnega, tako je že od nekdaj? Nima veze z woke ali s katerokoli drugo zaroto, ampak s splošno višino plač v določeni državi.

Zaposleni v Microsoftu, IBMu, Googlu, you name it multinacionalki imajo v Sloveniji, Avstriji, Švici, Romuniji, Bolgariji za isto delovno mesto bistveno drugačne plače.


Ni to ravno pravilo in je odvisno od delovnega mesta in šefa "podružnice", ki razporeja budget med zaposlene. V dosti primerih pa je res, da se krovna firma ne petlja v višine plač. Tukaj se očitno je.

Po drugi strani pa potem razumeš, da če hočeš sklatiti stroške, najprej odpustiš tiste z visoko plačo, ki imajo za isto delovno mesto samo bonus višji od plače treh Indijcev na drugi strani luže.

l0g1t3ch ::

lynxslo5 je izjavil:


Musk in 50 večinoma Azijcev furajo Twitter naprej.

Woke belci pač nimajo delovne etike, ki jo zahteva Musk.


Delati po 10, 12 ali več ur na dan zame ni vrednota. Ti pa kar ploskaj kapitalistom, ki ožemajo zaposlene do konca in jim pri tem prodajajo zgodbice. Upam, da se ne boš premislil ko boš sam stal za trakom 12ur/dan :D

P.S. Da niso ostali tisti, ki jih imajo na kratko zaradi kaki vize. Sej veš ni zaposlitve -> ni vize.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

c3p0 ::

Nad 8h/dan (prej 6) se bi zahtevana plača eksponencialno višala. Morda v 20ih, ko si še naiven in misliš, da soodločaš in spreminjaš svet.

kow ::

l0g1t3ch je izjavil:


Biti Elon vernik je povsem isti šmorn.


Ni cisto. Elon ali Ronaldo sta izjemna posameznika (na svojem podrocju). Kraljica, pa je bila samo stara gospa z rodovnikom.
Ampak ja, v principu imas prav. Poanta je bila bolj v smislu, da nekateri idoli so politicno nevarni, drugi pa ne.

l0g1t3ch je izjavil:


Delati po 10, 12 ali več ur na dan zame ni vrednota.


Saj to je problem. Naj pac potem CNN rece, da garanje ni vrednota in je to slabo za druzbo. Ne pa, da je tam "kaos".
Projeciranje lastnih zelja, pac ni resno novinarsko porocanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Jazon ::

l0g1t3ch ::

kow je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:


Biti Elon vernik je povsem isti šmorn.


Ni cisto. Elon ali Ronaldo sta izjemna posameznika (na svojem podrocju). Kraljica, pa je bila samo stara gospa z rodovnikom.
Ampak ja, v principu imas prav. Poanta je bila bolj v smislu, da nekateri idoli so politicno nevarni, drugi pa ne.

l0g1t3ch je izjavil:


Delati po 10, 12 ali več ur na dan zame ni vrednota.


Saj to je problem. Naj pac potem CNN rece, da garanje ni vrednota in je to slabo za druzbo. Ne pa, da je tam "kaos".
Projeciranje lastnih zelja, pac ni resno novinarsko porocanje.


Pa se ti zdi da je na twiterju vse po starem ? Povsem možno se mi zdi da je bilo tak kup fikusov, ki niso delali veliko ali sploh ničesar direktno povezanega s poslom, ampak vseeno težko verjamem, da je bilo takih 2/3. Sploh pa je treba vedet, da vsak sistem lahko nekaj časa pelješ z zelo minimalno ekipo, bodo pa trpele inovacije, črtal boš večje nadgradnje,...

Kaj CNN govori ne vem, ker ne gledam TV-ja, sem pa zasledil na netu kako PM nekega oddelka prespal v pisarni v prvih dneh ko je Musk prevzel twiter. In potem je twital da včasih je treba stisnit in potegnit delovnik...
Mislem WTF, če so komu to vrednote naj si gre pregledat glavo.

kow ::

l0g1t3ch je izjavil:


Pa se ti zdi da je na twiterju vse po starem ? Povsem možno se mi zdi da je bilo tak kup fikusov, ki niso delali veliko ali sploh ničesar direktno povezanega s poslom, ampak vseeno težko verjamem, da je bilo takih 2/3.


Seveda ni po starem. Tvoja logicna napaka je v tem, da mora twitter ostati enak. Musk se ocitno ne strinja in bo odrezal ogromno stvari. Ce mu bo revenue padel bolj kot stroski, bomo pa videli v nekaj mesecih oz. letu dni.
Ce (izredno) nagle spremembe izenacis z besedo "kaos" ali po nase zmeda, nered, se pomoje motis. Zadeve so postale precej jasne.

Ce je pametno, da ima lastnik taksno moc, kot jo ima CEO v ZDA, je pa politicno vprasanje - tukaj se verjetno vsi strinjamo.

l0g1t3ch ::

kow je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:


Pa se ti zdi da je na twiterju vse po starem ? Povsem možno se mi zdi da je bilo tak kup fikusov, ki niso delali veliko ali sploh ničesar direktno povezanega s poslom, ampak vseeno težko verjamem, da je bilo takih 2/3.


Seveda ni po starem. Tvoja logicna napaka je v tem, da mora twitter ostati enak. Musk se ocitno ne strinja in bo odrezal ogromno stvari. Ce mu bo revenue padel bolj kot stroski, bomo pa videli v nekaj mesecih oz. letu dni.
Ce (izredno) nagle spremembe izenacis z besedo "kaos" ali po nase zmeda, nered, se pomoje motis. Zadeve so postale precej jasne.

Ce je pametno, da ima lastnik taksno moc, kot jo ima CEO v ZDA, je pa politicno vprasanje - tukaj se verjetno vsi strinjamo.


Tvoja logična napaka pa je da misliš da veš kaj jaz mislim ;)
Nisem uporabnik tviterja razen da kaj preberem in nimam nobenih pričakovanj glede tega ali naj ostane enak ali naj se spremeni.

Komentiral sem samo tehnični del za katerega se mi zdi da je težko vsaj približno normlano delujoč če gre stran 2/3 ljudi. Možno je seveda da so šli stran (v večji meri) ljudje ki niso povezani s tehničnim delom. Ali pa bo nekaj časa fural z minimalno ekipo in vmes zaposlil nove po lastnih kriterijih.

Recimo pri nas si vsaj polovica ljudi misli da je security team odveč in da jih lahko odpustimo brez škode.
Ali je to res ali ne je težko določit. Tako je tudi pri twiterju težko določit koliko so bili odveč ljudje, ki so šli.

Če naš security team odide ali je odpuščen lahko firma dela brez težav še leta in leta ali pa nas mogoče pohekajo že jutri, kdo bi vedel ? Konec koncev na lahko pohekajo tudi če security team ostane. Torej ali so potem takem brezveze ali ne ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Invictus ::

Problem za podjetja je, ker ob takih sranjih najporej podjetje zapustijo najbolj sposobni.

Zanic pac ostaneo, ker ne morejo tako hitro najti nove sluzbe...

Drugace je pa firmi dobro laufalo, pa se je stevilo ljudi malo razpadlo, ker ... razlogi ... nekaterih ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

c3p0 ::

kow je izjavil:


Seveda ni po starem. Tvoja logicna napaka je v tem, da mora twitter ostati enak. Musk se ocitno ne strinja in bo odrezal ogromno stvari. Ce mu bo revenue padel bolj kot stroski, bomo pa videli v nekaj mesecih oz. letu dni.
Ce (izredno) nagle spremembe izenacis z besedo "kaos" ali po nase zmeda, nered, se pomoje motis. Zadeve so postale precej jasne.

Ce je pametno, da ima lastnik taksno moc, kot jo ima CEO v ZDA, je pa politicno vprasanje - tukaj se verjetno vsi strinjamo.


Očitno še ne veš, da imamo tu strokovnjake, tam je pa le nek Elon (who?), ki nima proven track recorda uspešnih podjetij /s. Hype/vaporware gor ali dol.

kow ::

l0g1t3ch je izjavil:


Komentiral sem samo tehnični del za katerega se mi zdi da je težko vsaj približno normlano delujoč če gre stran 2/3 ljudi


Se ne strinjam. Vecino ljudi se v firmi ukvarja z novostmi. Da vzdrzujes obstojece stanje potrebujes relativno malo ljudi, sploh ce kaksno funkcionalnost se odrezes.
Glavni problem je pomoje, ce ti odide cel oddelek. Ampak tudi v tem primeru, bos v nekaj dnevih/tednih skapiral kako je ekipa delovala - ce dobis enako sposobne ljudi seveda.
Verjetno bos potem potreboval se nekaj mesecev, da ujames produktivnost. Nevarno je tudi, ce te nekdanji zaposleni sabotirajo. To so ocitna tveganja.

Miki N ::

V velikih podjetjih, ozurpiranih s HR "državnimi udari" je sicer malo drugače - ni nujno da bodo sposobni odšli. Azijec in Whitey bosta namreč počakala, da se razni "diversity officerji" in random HR-najet folk malo popucajo, nakar pridejo iz serverske sobe oziroma svojega kota. :))

PrimoZ_ ::

Invictus je izjavil:

Problem za podjetja je, ker ob takih sranjih najporej podjetje zapustijo najbolj sposobni.

Zanic pac ostaneo, ker ne morejo tako hitro najti nove sluzbe...

Drugace je pa firmi dobro laufalo, pa se je stevilo ljudi malo razpadlo, ker ... razlogi ... nekaterih ...


Imam občutek da v tej temi nekateri naivno verjamejo, da so ostali najbolj sposobni in pridni, lenuhi so pa šli.

V praksi je pa bolj verjetno tako, da so ostali tisti z vizami, ki nujno rabijo službo in taki, ki niso prepričani vase in se oklepajo tega kar imajo. Sposoben folk hitro najde alternative in ne čaka na to da ga bo novi lastnik ali šef jebal v glavo.

l0g1t3ch ::

kow je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:


Komentiral sem samo tehnični del za katerega se mi zdi da je težko vsaj približno normlano delujoč če gre stran 2/3 ljudi


Se ne strinjam. Vecino ljudi se v firmi ukvarja z novostmi. Da vzdrzujes obstojece stanje potrebujes relativno malo ljudi, sploh ce kaksno funkcionalnost se odrezes.
Glavni problem je pomoje, ce ti odide cel oddelek. Ampak tudi v tem primeru, bos v nekaj dnevih/tednih skapiral kako je ekipa delovala - ce dobis enako sposobne ljudi seveda.
Verjetno bos potem potreboval se nekaj mesecev, da ujames produktivnost. Nevarno je tudi, ce te nekdanji zaposleni sabotirajo. To so ocitna tveganja.


Potem pa citiraj celo moj post. Točno to kar si ti napisal sem tudi že sam povedal.

Komentiral sem samo tehnični del za katerega se mi zdi da je težko vsaj približno normlano delujoč če gre stran 2/3 ljudi. Možno je seveda da so šli stran (v večji meri) ljudje ki niso povezani s tehničnim delom. Ali pa bo nekaj časa fural z minimalno ekipo in vmes zaposlil nove po lastnih kriterijih.

Recimo pri nas si vsaj polovica ljudi misli da je security team odveč in da jih lahko odpustimo brez škode.
Ali je to res ali ne je težko določit. Tako je tudi pri twiterju težko določit koliko so bili odveč ljudje, ki so šli.

Če naš security team odide ali je odpuščen lahko firma dela brez težav še leta in leta ali pa nas mogoče pohekajo že jutri, kdo bi vedel ? Konec koncev na lahko pohekajo tudi če security team ostane. Torej ali so potem takem brezveze ali ne ?


Sploh pa je treba vedet, da vsak sistem lahko nekaj časa pelješ z zelo minimalno ekipo, bodo pa trpele inovacije, črtal boš večje nadgradnje,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

c3p0 ::

kow je izjavil:


Se ne strinjam. Vecino ljudi se v firmi ukvarja z novostmi. Da vzdrzujes obstojece stanje potrebujes relativno malo ljudi, sploh ce kaksno funkcionalnost se odrezes.
Glavni problem je pomoje, ce ti odide cel oddelek. Ampak tudi v tem primeru, bos v nekaj dnevih/tednih skapiral kako je ekipa delovala - ce dobis enako sposobne ljudi seveda.
Verjetno bos potem potreboval se nekaj mesecev, da ujames produktivnost. Nevarno je tudi, ce te nekdanji zaposleni sabotirajo. To so ocitna tveganja.


Odvisno od oddelka. Če gre za tiste za zagotavljanje raznih gender equalities in racial diversification, neke škode ne bo. Ima pa twitter proven slab security record in luknjavost, tako da upam v njegovo dobro (osebno mi je sicer ravno), da je pripeljal dobre security inženirje, ki bodo najprej zaklenili ven nepooblaščen kader in prečesali vso špageti kodo.

Zmajc ::

Kar bo moral Musk narediti je nehat izigravat vsesplošnega vseprisotnega genijalca in nehat mikromanagirat stvari. On je lastink naj postavi vodilne ki bojo vodili po njegovi viziji. Ne more pa on istočasno vodit 5 firm in posegat v vse plasti delovanja kot se mu zahoče in kot se mu tisti moment sprdne v glavi. Ta njegova kaotičnost je še najbolj moteč faktor. Ob čutek imam da ima tip ADHD.

darkolord ::

V bistvu lahko to počne.

Jazon ::

Musk je 4.11. v 1st Round of Layoffs, odpustil 50% delovne sile oziroma 3750 oseb. Vsaj nadaljnja dva meseca bodo še prejemali plačo, potem pa lahko gredo, razen če.
Musk je 12.11. v 2nd Round of Layoffs, odpustil še 80% pogodbenikov (contract workforce), oziroma 4400 oseb. Nekateri so bili stacionirani v Indiji in drugje.

Curation team naj bi šel v kompletu
Internal Communications team naj bi šel v kompletu.
Omenja se še Human Rights team, Sales, Trust & Safety, Marketing, in Legal team. Od razvojnih se omenja tudi Engineering in Machine Learning teams.

Pri tistih iz Engineering teama, ki so ostali, uprava spodbuja ideje, kako znižati stroške vsaj za 500mio letno in to na vseh nivojih (data centers, software infrastructure, contract workforce...)

Iz Tesle je pripeljal inženirje, ki so freeznili vse notranje projekte, 8h pred prejemom emailov ukinili vse dostope folku na vratih in pričeli s skrbnim pregledom Twitter kode.

Pa še to: Prejšnja uprava je pred časom predvidevala odpuščanje do 25% zaposlenih oziroma znižanje stroškov dela za 700mio$.

Meta je 9.11. odpustila 13% delovne sile oziroma 10000 oseb. Šlo naj bi za Round 1 of Layoffs.
Cisco je 17.11. odpustil 5% delovne sile oziroma 4165 oseb. Obenem naj bi znižali tudi število nepremičnin.
Roku je 17.11. odpustil 7% delovne sile oziroma 200 oseb. Odpuščanja naj bi se izvajala samo v ZDA, drugje pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jazon ()

Kresnik ::

Kayzon je izjavil:

Ocitno so ostali samo tisti ki so sposobni dela :D

"Here's twitter's before vs after Musk"

 pooper

pooper



Po mojih izkusnjah so tisti, ki so najbolj sposobni dela ponavadi tudi najbolj nesposbni, ko je treba nekaj konkretnega naredit.

lynxslo5 ::

CBS se je po 48 urah že vrnil na Twitter.

LeQuack ::

Jazon je izjavil:

Musk je 4.11. v 1st Round of Layoffs, odpustil 50% delovne sile oziroma 3750 oseb. Vsaj nadaljnja dva meseca bodo še prejemali plačo, potem pa lahko gredo, razen če.
Musk je 12.11. v 2nd Round of Layoffs, odpustil še 80% pogodbenikov (contract workforce), oziroma 4400 oseb. Nekateri so bili stacionirani v Indiji in drugje.

Curation team naj bi šel v kompletu
Internal Communications team naj bi šel v kompletu.
Omenja se še Human Rights team, Sales, Trust & Safety, Marketing, in Legal team. Od razvojnih se omenja tudi Engineering in Machine Learning teams.

Pri tistih iz Engineering teama, ki so ostali, uprava spodbuja ideje, kako znižati stroške vsaj za 500mio letno in to na vseh nivojih (data centers, software infrastructure, contract workforce...)

Iz Tesle je pripeljal inženirje, ki so freeznili vse notranje projekte, 8h pred prejemom emailov ukinili vse dostope folku na vratih in pričeli s skrbnim pregledom Twitter kode.

Pa še to: Prejšnja uprava je pred časom predvidevala odpuščanje do 25% zaposlenih oziroma znižanje stroškov dela za 700mio$.

Meta je 9.11. odpustila 13% delovne sile oziroma 10000 oseb. Šlo naj bi za Round 1 of Layoffs.
Cisco je 17.11. odpustil 5% delovne sile oziroma 4165 oseb. Obenem naj bi znižali tudi število nepremičnin.
Roku je 17.11. odpustil 7% delovne sile oziroma 200 oseb. Odpuščanja naj bi se izvajala samo v ZDA, drugje pa ne.


Če je že v IT taka kriza, potem bo splošna gospodarska kriza še bolj nora. 50% nezaposlenost prebivalstva prihaja.
Quack !

njyngs ::

Kresnik je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Ocitno so ostali samo tisti ki so sposobni dela :D

"Here's twitter's before vs after Musk"

 pooper

pooper



Po mojih izkusnjah so tisti, ki so najbolj sposobni dela ponavadi tudi najbolj nesposbni, ko je treba nekaj konkretnega naredit.

Na kratko: akademiki.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

thramos ::

BigWhale je izjavil:

A res mislis, da je folk, ki je placan 300k na leto, sploh razvijalci, bil tam brez veze in brez razloga? :) Oziroma kaksen procent teh ljudi se ti zdi, da je bil tam za okras? :)


Eh, pustimo, kar se trenutno dogaja s Twitterjem, a je upravičeno al ne, ...

Ampak 300k (če štejemo tudi stock in bonuse) je za Twitter oziroma kar lahko rečemo kar cel FAANG neko povprečje oziroma nič posebnega. https://www.levels.fyi/companies/twitte...

Da se v takih, razmeroma velikih podjetjih zasvaljka nek nezanemarljiv delež 'okraskov', je bolj kot ne jasno. Sej je praktično povsod tako, samo da so plače drugačne.

BigWhale ::

darkolord je izjavil:

V bistvu lahko to počne.


Lahko, sam pametno pa ni glih. :>

thramos je izjavil:


Ampak 300k (če štejemo tudi stock in bonuse) je za Twitter oziroma kar lahko rečemo kar cel FAANG neko povprečje oziroma nič posebnega. https://www.levels.fyi/companies/twitte...


Teh 300k ni spornih.

thramos je izjavil:


Da se v takih, razmeroma velikih podjetjih zasvaljka nek nezanemarljiv delež 'okraskov', je bolj kot ne jasno. Sej je praktično povsod tako, samo da so plače drugačne.

Kaj naj recem? Pics or it didn't happen. Pac, kaj bolj konkretnega kot to, da je jasno, da gre za nezanemarljivi delez. :) Ker to se zdalec ni jasno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

thramos ::

A naj ti limam slike neučinkovitost velikih organizacij? :))

Sej se mogoče motim, ampak samo pravim, da verjetno Twitter glede učinkovitosti ni nič drugačen od drugih velikih organizacij. In da to, da inženirje plačuje za naše razmere veliko, nima kaj dosti vpliva na njihovo učinkovitost.

xseki ::

Na sedežu Twitterja odkrita garderoba z "#StayWoke" majicami.

https://twitter.com/elonmusk/status/159...
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Twitter pod Muskom v težavah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5510700 (3491) nejcek74
»

Zaposleni v SpaceX s pismom nad Muska, ta jih je odpustil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10412424 (6995) c3p0
»

Musk zaradi afere s tvitom oglobljen z 20 milijoni dolarjev, odstopa kot prvi mož upr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5121544 (16961) Truga
»

Tesla dosega cilje, tekoče četrtletje bo pozitivno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8221846 (17015) Zheegec

Več podobnih tem