» »

Na Twitterju množični eksodus, podjetje do ponedeljka zaprlo pisarne

1
...
3 4
5
»

kow ::

nagobčnik je izjavil:


Omenja sicer jih, ampak ne kot founderje™ ali edine founderje™. Možno, da je tule fora v besedi "incoroprated". Musk je totalno odpiljen na naziv "founder"


Mozno, ampak zame je ustanovitelj tisti, ki je prijavil svoje ime v register, ko je prijavil firmo. Ocitno sta to zgoraj omenjena gospoda.
Darwin ga pac malo serje in kar verjame vsaki informaciji, ki jo prebere na internetu.

Zdej, kdo se "pocuti" kot "ustanovitelj" in misli, da je prispeval kljucen delez itd. To je lahko tudi precej subjektivno.
Musk trdi, da je Eberhard slabo vodil podjetje in ga zavajal s financami itd (Musk je bil prvi zunanji investitor).
Zanimivo bi bilo vprasati Straubela kaj meni - samo mi ne deluje kot clovek, ki bi se mesal brez razloga v 20 let stare zadeve.
Musk je ornk ego, ampak tudi tale Eberhard se zdi, da je malo salty za nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

BigWhale ::

Men so tile pogovori kr zabavni.

https://twitter.com/pwnsdx/status/16054...
https://twitter.com/iamraisini/status/1...

Elon izpade kot nek povprecen middle management project manager, ki so ga randomly vrgl v nek projekt o katerem nima pojma in potem ven mece neke random predloge.

kow ::

Dobra. Zmaga Hotz, ki se zraven hihita na polno :))
Pa nekje sem se zasledil, ko se pizdi nad hrano.

nagobčnik ::

Jazon je izjavil:

Nehajte sanjati o Tesla ustanoviteljih. Leta 2009 se je iz izvensodno poravnavo med Eberhardoom in Teslo dogovorilo, da je pet soustanoviteljev: Eberhard, Tarpenning, Wright, Musk, in Straubel.

https://www.cnet.com/culture/tesla-moto...

Kot je razvidno iz članka je istega leta pred tem Eberhard tožil Teslo (Muska) v zvezi z ustanoviteljstvom, sodnik pa je tožbo zavrnil.


Dogovoriš se lahko v sklopu izvensodne poravnave karkoli, če so vsi kolikor toliko zadovoljni in se izognejo nadaljnim tožarjenjem, četudi ne ustreza najbolj resnici. Musku pač zelo ustreza, da si lahko pravi soustanovitelj, četudi to tehnično ni.

kow ::

Drzi. Musk ni ustanovitelj. To je mozno preveriti z nekaj minut googlanja. Ne razumem kaj tocno je sploh poanta te debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nagobčnik ::

kow je izjavil:

Drzi. Musk ni ustanovitelj. To je mozno preveriti z nekaj minut googlanja. Ne razumem kaj tocno je sploh poanta te debate.


Da je Musk pripravljen uporabljati razne vzvode, da prikroji resnico v svojo korist. Sicer ne nujno vsepovsod tam, kot je sumil DarwiN, ampak ima pa take tendence in zgodovino (tudi vsaj v eni prejšnji firmi je bilo podobno). Tudi na wikipediji so pa v tem primeru očitno previdni z uporabo besede "founder", ali je to slučajno ali posledica Muskovih ravnanj, ne vem.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Ne razumes poante. Ko si Darwin izmisli, da na wikiju nekaj ne pise (ceprav lahko to preverimo v 1min), pa da je tip antivaxxer - ceprav googlanje pravi, da se je cepil itd. BigWhale celo namiguje, da je povprecen middle manager. Meni to deluje kot histerija. Iz enega bandwagona (Musk je enako Tesla, vse je naredil sam...) so nekateri skocili na novi bandwagon. Nobenega kriticnega razmisljanja, samo poziranje informacij, ki jim jih servirajo mediji.

Da pa se Musk brez tezav zlaze oz. "prikroji resnico" je pa verjetno ze zdavnajo ocitno. Ena podatkovna tocka je, ko pohvali ekipo ljudi, ampak nerad poimensko inzenirje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nagobčnik ::

kow je izjavil:

Ne razumes poante. Ko si Darwin izmisli, da na wikiju nekaj ne pise (ceprav lahko to preverimo v 1min)


Pravi, da dolgo ni. In še danes ne piše zelo direktno oz. piše z zelo pazljivo izbranimi besedami - se mi zdi možno, da zato, da se ne "vznemirja" ljudi, ki se dokazano radi tožarijo in tudi drugače pritiskajo na druge okoli tega.

In ti ne razumeš te poante, to priznavaš:

kow je izjavil:

Drzi. Musk ni ustanovitelj. To je mozno preveriti z nekaj minut googlanja. Ne razumem kaj tocno je sploh poanta te debate.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Fair enough, pa mu verjames? Napisal je tudi, da je antivaxxer. Pa, da ni ustanovil Paypal. Paypal je nastal z zdruzitvijo dveh podjetij - eno je ustanovil Musk. Zdej, ce to pomeni, da je bil ustanovitelj - nimam pojma kaksna je tukaj logika. Za bonus je se zamenjal Tajvan in Tajsko.

Ce pa govoris o tem, da je Musk dolgo drzal kontroliral "narrative" kaksen cudodelnik je - to drzi. Ampak saj lahko enako reces za marsikatero osebo, ki jo mediji nekriticno castijo. Poglej kaj so naredili iz zgodbe ene povprecne gospe - angleske kraljice. Ali pa nekoc iz Mati Terezije. Ali pa, a resnicno mislis, da je Edison izumil vse kar mu pripisujejo? Resnica je vedno bolj kompleksna - ampak to ne pomeni, da Edison ni bil izjemen.

nagobčnik ::

kow je izjavil:

Fair enough, pa mu verjames? Napisal je tudi, da je antivaxxer. Pa, da ni ustanovil Paypal. Paypal je nastal z zdruzitvijo dveh podjetij - eno je ustanovil Musk. Zdej, ce to pomeni, da je bil ustanovitelj - nimam pojma kaksna je tukaj logika.


Ne verjamem in ne izključujem. Sum, da vpliva ali je vplival na zapis na wikipediji nekdo, ki je pripravljen na sodišču pritiskat glede stvari, ki se jo da, parafraziram, poguglat v 1 minuti, se mi ne zdi nerazumen in totalno deplasiran, tudi če delno temelji na neažurnih informacijah - ker temelji tudi na drugih informacijah.

BigWhale ::

kow je izjavil:

BigWhale celo namiguje, da je povprecen middle manager.


Zakaj si pa sedaj izmisljujes stvari?

kow ::

Dobro, napisal si izpade. Vzamem nazaj. :)

DarwiN ::

Kera gnojšnica nastala.. kow, v videu (lahko je bil leto ali dve leti star video) sem videl screenshot wikija, kjer je pisalo, da je Elon ustanovitelj. Zdaj, kdaj je to bilo, kako dolgo je pisalo, preden so zadevo popravili... Nima veze.. To sem omenil samo mimogrede pri mojem rantu.. Point je, da je Elon nek egomaniak in lažnjivec, ki se na vsak način trudi prikrojiti zgodovino. Milijoni ljudi so verjeli in še danes verjamejo, da je ustanovil Teslo in Paypal. Če prav razumem, je pravzaprav forsiral X.com in bil proti Paypalu, nakar so ga nagnali in je za nagrado dobil večmilijonsko odpravnino v obliki delnic. Nekaj v tem smislu. Pustmo zdaj te postranske malenkosti.

kow je izjavil:

pa da je tip antivaxxer

Trump tudi ne more bit rasist, saj ima par temnopoltih prijateljev. Eni ljudje so antivaxx in so se pustili prisiliti v cepljenje. Ampak ok, striktno gledano imaš vsaj delno prav. Tudi Republikanski politiki so denimo skoraj vsi cepljeni, pa so kljub temu "antivaxx" oziroma na strani antivaxxerjev.. Širijo antiznanost, dezinformacije, teorije zarot, so proti maskam, proti ukrepom, demonizirajo Faucija, WHO, itd, itd..

In sem seveda spada tudi Musk, kar potrjuje že celi dve leti s svojimi izjavami in čivkanjem.

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kow ::

DarwiN je izjavil:

Point je, da je Elon nek egomaniak in lažnjivec, ki se na vsak način trudi prikrojiti zgodovino.

Moj point je sledec:

tudi Michael Jordan je egomaniak, ki je prikrojil zgodovino. In pazi to, pomagal mu je, kot danes pravimo - woke, Netflix.
Razlog, da mediji napadajo Muska je, da si je drznil biti politicen (prevzel je kontrolo nad twitterjem). Ne pa zaradi karakternih napak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DarwiN ::

Dobra primerjava. Elon je Michael Jordan, s tem da na tekmo v povprečju dosega 12 točk in 5 podaj, po tekmi pa statistika pravi 33 točk in 11 podaj. Na koncu še vedno dober igralec, ni pa ravno Dončič.

Političen, ja.. Ampak tebe očitno njegovi nemoralni in neracionalni pogledi nič ne motijo. S tem poveš marsikaj.

Delnica Tesle že 137$.. Where's the bottom?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

no comment ::

kow je izjavil:


tudi Michael Jordan je egomaniak, ki je prikrojil zgodovino. In pazi to, pomagal mu je, kot danes pravimo - woke, Netflix.

Koliko prstanov ima? Če si woke in gledaš Netflix.

kow ::

Nobenega brez Scottieja. Ce gledas Netflix, pa ti razlozijo, da je vseh 6 osvojil "greatness". Very scientific, bro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

no comment ::

Jaz sem drugače videl.

Če prej nisem kaj prida obrajtal Jordana (kot človeka), me Netlix niti pod razno ni nagnil v drugo smer. Prej nasprotno.

Ampak, jaz sem že prej vedel, da Scottie nima nobenega prstana brez Jordana. Mogoče si ti prišel bolj zelen v Netflix in nisi imel podlage, da bi opazil nijanse v dokuju? Jordan NE izpade preveč lepo, če gledaš z vklopljenimi možgani.

kow ::

Narobe si razumel. Laz je, da prstane osvajajo posamezniki. Ce ne bi bilo Jordana, "ki je gnal soigralce", Kukoc sploh ne bi prisel na trening. Verjetno bi vecino casa pil espreso v kaksni cikaski italijanski kafani. Pippen pa bi se mentalno zlomil ze v prvi cetrtini playoffa. Netflix (in ESPN) te je nategnil, ko ti je preusmeril pozornost na odnose. Kako woke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

no comment ::

kow je izjavil:

Narobe si razumel. Laz je, da prstane osvajajo posamezniki. Ce ne bi bilo Jordana, "ki je gnal soigralce", Kukoc sploh ne bi prisel na trening. Verjetno bi vecino casa pil espreso v kaksni cikaski italijanski kafani. Pippen pa bi se mentalno zlomil ze v prvi cetrtini playoffa. Netflix (in ESPN) te je nategnil, ko ti je preusmeril pozornost na odnose. Kako woke.

Če sem narobe razumel njihovo "agendo", kako so me potem nategnili?

BigWhale ::

Oh, bummer! Hotz ni naredil^Wnasel interna, ki bi naredil to kar je rekel, da lahko nardi. :>

https://twitter.com/swyx/status/1605620...

kow ::

Hehe.

Zakljucek je sicer nelogicen. Lahko je twitter ze imel kaksnega x10 inzenirja. Pa potrebujejo x100 inzenirja - ki pa ne obstaja ali pa ga niso nasli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DarwiN ::

DarwiN je izjavil:

Delnica Tesle že 137$.. Where's the bottom?

Prosti pad se nadaljuje. Le nekaj ur kasneje že 124$.. Kdaj se splača kupit? Pri 50$?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

Priložnost za Muska, da komu proda Twitter in si poveča lastniški delež v Tesli, ali pač? >:D
#65W!

kow ::

Kdo bo kupil twitter, ce so dobili milijardo dodatnih stroskov letno zaradi kredita. Ze prej pa so delali izgubo. Padli so jim tudi prihodki za vec kot milijardo letno, ker nekatere firme nocejo oglasevati. Twitter mora povrniti nivo prihodkov na cirka 5 milijard, pa so na konju. Tezka bo v recesiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

BigWhale ::

Musk, vceraj na Spaces klicu s kupom ljudi. The show must go on. :>

https://twitter.com/williamlegate/statu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

FireSnack ::

Toti Musk bo šau podobno kot oni iz FTX čičat za 1500 let v arest. Đabe vse tote milijarde na tekočem računu.
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

kow ::

BigWhale je izjavil:

Musk, vceraj na Spaces klicu s kupom ljudi. The show must go on. :>

https://twitter.com/williamlegate/statu...


Malo je zmeden ta tviteras. Kaksne cudake to isces po tviterju? Prodajalce polstrov?

c3p0 ::

Tudi x100 muha v medu ne bo plavala. Ne moreš v 12 tednih untanglat nekaj kar so drugi tanglali 20 let, pa četudi si heknil PS3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Twitter pod Muskom v težavah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5510780 (3571) nejcek74
»

Zaposleni v SpaceX s pismom nad Muska, ta jih je odpustil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10412518 (7089) c3p0
»

Musk zaradi afere s tvitom oglobljen z 20 milijoni dolarjev, odstopa kot prvi mož upr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5121647 (17064) Truga
»

Tesla dosega cilje, tekoče četrtletje bo pozitivno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8221945 (17114) Zheegec

Več podobnih tem