» »

Na Twitterju množični eksodus, podjetje do ponedeljka zaprlo pisarne

1
2
3 4 5

slitkx ::

Twitter, kot še mnogo podjetij, je imel in še ima kup zaposlenih, ki zgolj vlečejo keš.

DarwiN ::

AtaŠtumf je izjavil:

Vsi jokajo sedaj glede odpuščanj, po drugi strani je pa odlično vprašnje zakaj hudiča je Twitter rabil 7500 zaposlenih?

Content moderation. Že samo za to jih potrebuješ par tisoč, I guess. In to ne samo za angleški jezik.

In to hitro postaja jasno tudi Elonu, ki je že spregovoril, da hate speech vendarle ne bo free. Celo "negativen govor" bi naj bil pod nadzorom, karkoli že spada sem. To ve samo Elon. In žal umetna inteligenca še ni tako daleč, da bi lahko vse to nadzorovala.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Poldi112 ::

AtaŠtumf je izjavil:

Vsi jokajo sedaj glede odpuščanj, po drugi strani je pa odlično vprašnje zakaj hudiča je Twitter rabil 7500 zaposlenih?


Je 7500 veliko za firmo, ki dela miljarde prometa letno?

Glede na jokanje o masovnem odhodu oglaševalcev jih za začetek verjetno rabiš že zato, da so tvoje stranke zadovoljne in ne gredo drugam.

Vprašanje sicer, kaj je sicer dejanski plan Muska. Ker ne verjamem, da ga je kupil, ker ga skrbi za svobodo govora, hkrati je pa preveč pameten, da ne bi predvidel tako očitnih posledic svojih dejanj.

slitkx je izjavil:

Twitter, kot še mnogo podjetij, je imel in še ima kup zaposlenih, ki zgolj vlečejo keš.


Od kje ti ta ideja? Misliš, da prejšnja uprava ni sledila kapitalističnim principom, in so leta zaposlovali "kup" ljudi, ki jih ne potrebujejo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Furbo ::

Točno tako, morda so bili na začetku kapitalisti, ko je pa začel pritekati keš, so se pa zaredili samo levi lenuhi.

Kaj naj bi sploh delalo toliko ljudi tam? Twitter je isti že leta.

Serverji morajo laufati in to je to.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

OutOfTheBox je izjavil:

Ne verjamem, da obstajajo dobrodelna podjetja ki zaposlujejo z namenom, da se talalo denar brez proizvedene ekvivalentne protivrednosti.
Uf, v zadnjih letih je OGROMNO tega.

Ne, da ne pričakujejo čisto nobene vrednosti, ampak je lahko ta zelo nizka, pa bo še vedno ok, dokler je večja od nič.

Pač, če imaš neomejeno denarja, je precej enostavneje najeti več ljudi kot optimizirati delo obstoječih.

Phantomeye ::

darkolord je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Ne verjamem, da obstajajo dobrodelna podjetja ki zaposlujejo z namenom, da se talalo denar brez proizvedene ekvivalentne protivrednosti.
Uf, v zadnjih letih je OGROMNO tega.

Ne, da ne pričakujejo čisto nobene vrednosti, ampak je lahko ta zelo nizka, pa bo še vedno ok, dokler je večja od nič.

Pač, če imaš neomejeno denarja, je precej enostavneje najeti več ljudi kot optimizirati delo obstoječih.


Optimizacija - imaš 10 ljudi, 5 jih da odpoved, njihovo se porazdeli na preostalih pet - za isto plačo. Take optimizacije koristijo le kapitalistu, delavci so pa na slabšem.

OutOfTheBox ::

delavci so pa na slabšem.


To je dvorezen meč. Če dela samo 5 ljudi namesto 10 (recimo da je 10 delavcev optimalna številka da se delo opravlja tekoče - ni zastojev, če kdo koristi dopust, bolniško ni problem za druge shendlat tistega dela), potem pomeni da vsak delavec dela za 2 (v najboljših razmerah). Kadar nekdo začne koristiti dopust, bolniške, to pomeni da bojo 4 ali 3 ljudje delali za 10 ljudi, kar je preprosto nemogoče.

V tem primeru bo sledil burnout in dolgoročno bo firma na slabšem. Taka strategija ni dobra za tista delovna mesta, ki so težko nadomestljiva (ker nov delavec potrebuje čas da postane produktiven).

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Jazon je izjavil:

Pa še 8€/mesec je izvlekel iz vsakega influenserja za vsak njihov račun.


Ta genialna ideja, da bo zaracunal $20 na mesec za verified accounte je dozivela prvi backpedaling, ko je Stephen King rekel, da je to prevec, pa je Musk znizal ceno na $8. Ta feature je zivel priblizno en dan, potem so ga ugasnili. Musku ni bila vsec absolutna svoboda govora. Sedaj je spet presaltal v rikverc, ko je videl, da so ljudje zaceli masovno zapuscati platformo in si je spet premislil o tem kaj pomeni 'free speech'. Zdaj je zacel citirati Borata. :>

Mr.B ::

A ni problem v tem kako v Najbolj demokratični državi odpuščajo ljudi ?
Po elektronski pošti in imaš pol dneva sprejeti nove pogoje ali pa si odpuščen. Čisto legalno v ZDA v EU pač ne. Ali je relevantno ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

OutOfTheBox je izjavil:


To je dvorezen meč. Če dela samo 5 ljudi namesto 10 (recimo da je 10 delavcev optimalna številka da se delo opravlja tekoče - ni zastojev, če kdo koristi dopust, bolniško ni problem za druge shendlat tistega dela), potem pomeni da vsak delavec dela za 2 (v najboljših razmerah). Kadar nekdo začne koristiti dopust, bolniške, to pomeni da bojo 4 ali 3 ljudje delali za 10 ljudi, kar je preprosto nemogoče.


V IT industriji to (nujno) ne drzi. Nekdo (zelo sposoben), ki mu najeda prevelika kolicina dela, najde resitev za cel razred problemov. Kolicina potrebnega dela se mocno zmanjsa in spet si na istem stanju. Delajo vsi "normalno". Dokler kapitalist ne skapira, pa spet poveca kolicino dela z dodatnimi zahtevami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

T440 ::

Mr.B je izjavil:

A ni problem v tem kako v Najbolj demokratični državi odpuščajo ljudi ?
Po elektronski pošti in imaš pol dneva sprejeti nove pogoje ali pa si odpuščen. Čisto legalno v ZDA v EU pač ne. Ali je relevantno ?

Kaj ti je ljubše:
- izprazniš pisarno v pol ure in dobiš odpravnino v višini treh plač
- dobiš sklep o prenehanju delovnega razmerja in še tri mesece potem delaš (za isto plačo seveda v odpovedni dobi)
?

jlpktnst ::

Shegevara je izjavil:

meni je Elon včasih bil res kralj, kaj je ta tip včasih vse naredil iz nule. Tu imam v mislih Teslo in SpaceX. res dve epski zgodbi o trudu in uspehu.

Potem po letu 2016 so se začeli prvi mešani občutki s temi njegovimi projekti kopanja tunelov in hyperloopom. Ajde, tip ima denar. naj mu bo to hobi. totalno nor in neuporaben hobi ampak če ostane z mislimi pri avtonomni vožnji in razvoju raket ter širjenju SpaceX-a mi je vseeno.

nevem koliko enih podcastov in intervjujev sem poslušal po vsem tem, kjer sem se po eni strani nekako pomiril, ker sem videl da ima še vedno Teslo in SpaceX na prvem mestu kljub tem njegovim nerodovitnim distrakcijam. Ampak človek je začel preveč twittat in se preveč posvečat enim brezveznim temam, kjer ima bolj kot ne laična mnenja. Še sam je v intervjuju mislim da na Joe Roganu priznal, da je preveč zasvojen s Twitterjem. Pa sem si vseeno zatiskal oči in se pregovarjal, da že ve kaj dela.

odkar se je pa začela ta saga z nakupom twitterja in sranja z zaposlenimi ki se ga gre, tolk enega brezveznega nabijanja na twitterju in flame vojn se mi je pa iluzija totalno razblinila. moram priznat, je res grenak občutek, ko tvoj idol izgubi kompas v življenju in se prepusti nekemu politično - družbenemu trolanju. To pa boli. Tako mene, ker mi je idol, kot nekje globoko v duši tudi njega.

ko bi se le kak drug spravil v to megalomansko sranje po družbenih omrežjih, Elona je pa škoda in želim si starega awkward Elona iz začetka 2010ih nazaj. :(


Elon ni naredil Tesle iz nule ampak jo je kupil, tudi prvi avto je bil že prej narejen, preberi malo o tem.

Večina ljudi ga je spregledala, meni se je začelo svitat okrog peripetij v tajskih jamah...

https://www.youtube.com/@commonsenseske...

AtaŠtumf je izjavil:

Sicer tole vse skupaj bo nekako šlo v smilsu, tresla se je gora, rodila se je miš!

Vsi jokajo sedaj glede odpuščanj, po drugi strani je pa odlično vprašnje zakaj hudiča je Twitter rabil 7500 zaposlenih?

Me prav zanima, koliko bi bilo odpuščenih v kaki JU ali podjetju v državni lasti (ne nujno samo v Sloveniji), če bi ga Musk kupil? >:D

ps: Pa nisem velik fan tega butastega prevaranta Muska, Tesla je konkretno overvalued, sploh glede na svoj tržni delež, pa če jim rata postati največji proizvajalec vozil na svetu (po številu prodanih vozil), pa še vedno ne bi bila njihova vrednost realna!

SpaceX ima srečo v tem, da NASA ne izdeluje več svojih raket in da je folk trenutno na polno skregan z Rusijo, drugače bi že zdavnaj propadli.

Glede vseh rokov, ki jih ta prevarant napove in vse manipulacije ter laži, ki jih izvaj, bi marsikoga drugega že zdavnaj pohopsali oz. vsaj konkretno oglobili in mu dosmrtno prepovedali CEO položaj!


Poanta je druga, tip odpušča naključno brez cilja in plana. Impulzivno, naključno, neumno. Da ne govorim o norih pričakovanjih do delavcev... čisto je odklopljen od realnosti, pač živi v svojem bogataškem mehurčku že celo življenje. Do sedaj se je nekako izmuznil realnosti ne bo šlo pa vendno.

Glede javnega sektorja je to čisto druga štorija, se čisto strinjam da je ogromno balasta, samo način reševanja? Ne hvala. Bi imel rešitev, ampak cena je previsoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

Mr.B ::

jlpktnst je izjavil:

Shegevara je izjavil:

meni je Elon včasih bil res kralj, kaj je ta tip včasih vse naredil iz nule. Tu imam v mislih Teslo in SpaceX. res dve epski zgodbi o trudu in uspehu.

Potem po letu 2016 so se začeli prvi mešani občutki s temi njegovimi projekti kopanja tunelov in hyperloopom. Ajde, tip ima denar. naj mu bo to hobi. totalno nor in neuporaben hobi ampak če ostane z mislimi pri avtonomni vožnji in razvoju raket ter širjenju SpaceX-a mi je vseeno.

nevem koliko enih podcastov in intervjujev sem poslušal po vsem tem, kjer sem se po eni strani nekako pomiril, ker sem videl da ima še vedno Teslo in SpaceX na prvem mestu kljub tem njegovim nerodovitnim distrakcijam. Ampak človek je začel preveč twittat in se preveč posvečat enim brezveznim temam, kjer ima bolj kot ne laična mnenja. Še sam je v intervjuju mislim da na Joe Roganu priznal, da je preveč zasvojen s Twitterjem. Pa sem si vseeno zatiskal oči in se pregovarjal, da že ve kaj dela.

odkar se je pa začela ta saga z nakupom twitterja in sranja z zaposlenimi ki se ga gre, tolk enega brezveznega nabijanja na twitterju in flame vojn se mi je pa iluzija totalno razblinila. moram priznat, je res grenak občutek, ko tvoj idol izgubi kompas v življenju in se prepusti nekemu politično - družbenemu trolanju. To pa boli. Tako mene, ker mi je idol, kot nekje globoko v duši tudi njega.

ko bi se le kak drug spravil v to megalomansko sranje po družbenih omrežjih, Elona je pa škoda in želim si starega awkward Elona iz začetka 2010ih nazaj. :(


Elon ni naredil Tesle iz nule ampak jo je kupil, tudi prvi avto je bil že prej narejen, preberi malo o tem.

Večina ljudi ga je spregledala, meni se je začelo svitat okrog peripetij v tajskih jamah...

https://www.youtube.com/@commonsenseske...

AtaŠtumf je izjavil:

Sicer tole vse skupaj bo nekako šlo v smilsu, tresla se je gora, rodila se je miš!

Vsi jokajo sedaj glede odpuščanj, po drugi strani je pa odlično vprašnje zakaj hudiča je Twitter rabil 7500 zaposlenih?

Me prav zanima, koliko bi bilo odpuščenih v kaki JU ali podjetju v državni lasti (ne nujno samo v Sloveniji), če bi ga Musk kupil? >:D

ps: Pa nisem velik fan tega butastega prevaranta Muska, Tesla je konkretno overvalued, sploh glede na svoj tržni delež, pa če jim rata postati največji proizvajalec vozil na svetu (po številu prodanih vozil), pa še vedno ne bi bila njihova vrednost realna!

SpaceX ima srečo v tem, da NASA ne izdeluje več svojih raket in da je folk trenutno na polno skregan z Rusijo, drugače bi že zdavnaj propadli.

Glede vseh rokov, ki jih ta prevarant napove in vse manipulacije ter laži, ki jih izvaj, bi marsikoga drugega že zdavnaj pohopsali oz. vsaj konkretno oglobili in mu dosmrtno prepovedali CEO položaj!


Poanta je druga, tip odpušča naključno brez cilja in plana. Impulzivno, naključno, neumno. Da ne govorim o norih pričakovanjih do delavcev... čisto je odklopljen od realnosti, pač živi v svojem bogataškem mehurčku že celo življenje. Do sedaj se je nekako izmuznil realnosti ne bo šlo pa vendno.

Glede javnega sektorja je to čisto druga štorija, se čisto strinjam da je ogromno balasta, samo način reševanja? Ne hvala. Bi imel rešitev, ampak cena je previsoka.


No niti ne. Samo v večini sveta je način : sprejmi nove pogoje preko email linka, imaš 4h časa, drugače si zvečer odpuščen, pač nelegalno. No Long Live America.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jlpktnst ::

Poldi112 je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

Vsi jokajo sedaj glede odpuščanj, po drugi strani je pa odlično vprašnje zakaj hudiča je Twitter rabil 7500 zaposlenih?


Je 7500 veliko za firmo, ki dela miljarde prometa letno?

Glede na jokanje o masovnem odhodu oglaševalcev jih za začetek verjetno rabiš že zato, da so tvoje stranke zadovoljne in ne gredo drugam.

Vprašanje sicer, kaj je sicer dejanski plan Muska. Ker ne verjamem, da ga je kupil, ker ga skrbi za svobodo govora, hkrati je pa preveč pameten, da ne bi predvidel tako očitnih posledic svojih dejanj.

slitkx je izjavil:

Twitter, kot še mnogo podjetij, je imel in še ima kup zaposlenih, ki zgolj vlečejo keš.


Od kje ti ta ideja? Misliš, da prejšnja uprava ni sledila kapitalističnim principom, in so leta zaposlovali "kup" ljudi, ki jih ne potrebujejo?


Tole si dobro povedal, 7500 spet ni toliko zaposlenih za firmo tega kalibra. Mogoče je preveč, ampak mi nimamo pojma. Je pa zelo očitno da Musk tudi nima pojma :D Plan se vidi ampak očitno ne deluje najbolje. Seveda bodo spet zapakirali situacijo spindoktorji kar kmalu, ampak ko si pozoren se lepo vidi skozi šarado.

Ogromno ljudi v komentarjih kar strelja vse povprek. Se vidi koliko ljudi se je v zadnjem desetletju okužilo s konservativno retoriko in sploh ne razmišljajo več.

@Mr.B: In prav je tako! :D Zato me pa boli ko vidim pri nas oprane glave, ki zahtevajo neolib ameriški sistem še pri nas. No saj smo že dobili dosti tega v praksi četudi zakoni pravijo drugače (pri nas tule pogrnemo ker na papirju imamo kup pravic v praksi je pa drugače).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

SambaShare ::

BigWhale je izjavil:

Ta genialna ideja, da bo zaracunal $20 na mesec za verified accounte je dozivela prvi backpedaling, ko je Stephen King rekel, da je to prevec, pa je Musk znizal ceno na $8. :>


Seveda. Stephen King je razlog.
http://changingminds.org/disciplines/ne...

LeQuack ::

Škoda ko Muske ne bere Slo-tech, ker bi bil sedaj že najbogatejši zemljan če bi vse naše nasvete upošteval.
Quack !

tikitoki ::

Mr.B je izjavil:

A ni problem v tem kako v Najbolj demokratični državi odpuščajo ljudi ?
Po elektronski pošti in imaš pol dneva sprejeti nove pogoje ali pa si odpuščen. Čisto legalno v ZDA v EU pač ne. Ali je relevantno ?


Ce Musk tp pocne, se ne pomeni ,da je legalo in da ne bo fasal kaksne drage tozbe.

darkolord ::

T440 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

A ni problem v tem kako v Najbolj demokratični državi odpuščajo ljudi ?
Po elektronski pošti in imaš pol dneva sprejeti nove pogoje ali pa si odpuščen. Čisto legalno v ZDA v EU pač ne. Ali je relevantno ?

Kaj ti je ljubše:
- izprazniš pisarno v pol ure in dobiš odpravnino v višini treh plač
- dobiš sklep o prenehanju delovnega razmerja in še tri mesece potem delaš (za isto plačo seveda v odpovedni dobi)
?
Pri drugi točki si pozabil ... "in dobiš odpravnino"

BigWhale ::

SambaShare je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ta genialna ideja, da bo zaracunal $20 na mesec za verified accounte je dozivela prvi backpedaling, ko je Stephen King rekel, da je to prevec, pa je Musk znizal ceno na $8. :>


Seveda. Stephen King je razlog.
http://changingminds.org/disciplines/ne...


Wow! Genijalno!

T440 je izjavil:


Kaj ti je ljubše:
- izprazniš pisarno v pol ure in dobiš odpravnino v višini treh plač
- dobiš sklep o prenehanju delovnega razmerja in še tri mesece potem delaš (za isto plačo seveda v odpovedni dobi)?


Kje pa velja druga opcija? Verjetno kje velja, pri nas vsekakor ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

lynxslo5 ::



Musk in 50 večinoma Azijcev furajo Twitter naprej.

Woke belci pač nimajo delovne etike, ki jo zahteva Musk.

Saul Goodman ::

lynxslo5 je izjavil:



Musk in 50 večinoma Azijcev furajo Twitter naprej.

Woke belci pač nimajo delovne etike, ki jo zahteva Musk.


jao kteri majmuni komentirajo te novice, vsaj vemo da ni noben še delal v podobni industriji. v firmi so večinoma ostali tisti, ki so v USA na delovni vizi in jim ni v interesu zapustit države. :) folk, ki je delal za twitter pa ne bo imel problema dobit dobro plačane pozicije drugje. res, nč skrbet, noben od njih ne bo rabu na razgovor v mcdonalds.

Zgodovina sprememb…

Jazon ::

BigWhale je izjavil:

Jazon je izjavil:

Pa še 8€/mesec je izvlekel iz vsakega influenserja za vsak njihov račun.


Ta genialna ideja, da bo zaracunal $20 na mesec za verified accounte je dozivela prvi backpedaling, ko je Stephen King rekel, da je to prevec, pa je Musk znizal ceno na $8. Ta feature je zivel priblizno en dan, potem so ga ugasnili. Musku ni bila vsec absolutna svoboda govora. Sedaj je spet presaltal v rikverc, ko je videl, da so ljudje zaceli masovno zapuscati platformo in si je spet premislil o tem kaj pomeni 'free speech'. Zdaj je zacel citirati Borata. :>


Ne vem če je prešaltal v rikverc, vsaj ne na način, kot verjetno ti razumeš. Za njega je to igra in nima afinitete do praktično ničesar, kar se večini delavske populacije zdi sveto. Norčavost ga rešuje. Lahko da se mu bo sreča enkrat iztekla, ampak zdaj še ni ta moment.
Ko se njegovi zaposleni rekli, da ne bodo prišli delat v službo, ampak da bi raje nadaljevali od doma, jim je rekel naj si najdejo drugo službo. Ko je eden od Android programerjev javno kritiziral Elona, ga je Elon javno odpustil. Ko se je eden premislil in prišel nazaj, ga je b.p. sprejel, še celo slikal se je z njim. Tako enostavno je to.
Odšel je folk, ki ima 300k plače letno. Si bodo že našli službo, ki jim bo plačala prav vse kar jim pade na pamet. Niso to delavci samohranilci za tekočim trakom, še z dvema dodatnima službama. Večina (glasno) odhajajočih je brez otrok, ker je njihov ogljični odtis prevelik, z malo ali brez kulture (identitete, razen woke), brez vezave. Si bodo že poiskali novo sveto kravo, ki jih bo dojila naslednjih pet let.

T440 ::

BigWhale je izjavil:

SambaShare je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ta genialna ideja, da bo zaracunal $20 na mesec za verified accounte je dozivela prvi backpedaling, ko je Stephen King rekel, da je to prevec, pa je Musk znizal ceno na $8. :>


Seveda. Stephen King je razlog.
http://changingminds.org/disciplines/ne...


Wow! Genijalno!

T440 je izjavil:


Kaj ti je ljubše:
- izprazniš pisarno v pol ure in dobiš odpravnino v višini treh plač
- dobiš sklep o prenehanju delovnega razmerja in še tri mesece potem delaš (za isto plačo seveda v odpovedni dobi)?


Kje pa velja druga opcija? Verjetno kje velja, pri nas vsekakor ne.


Kaj pa je pri nas druga opcija, kadar imamo opravka s podjetjem, ki:
- tekoče posluje z izgubo in
- je po spremembi lastništva v fazi poslovnega prestrukturiranja, ki vključuje tudi ukinitev delovnih mest (v bistvu kar celotnih oddelkov);
Ali pri nas ukinemo delovno mesto ampak zaposleni ostane na plačilni listi še kar naprej za vedno? Morda je vmes še kak korak ‘socialnega dialoga s sindikati’ ki pa okvira zgodbe vsebinsko ne spreminja….

Jazon ::

Trumpov profil je nazaj.

xseki ::

Twitter uporabniki so se odločili. Račun Donalda Trumpa je tudi uradno nazaj.

https://twitter.com/elonmusk/status/159...

OutOfTheBox ::

Zgodovinski dogodek - to mu bo nezamerljivo pomagalo pri naslednji kanditaturi. Koliko ljudi je / bo sedaj vrglo oči na njegov profil, samo zaradi te ankete.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

xseki je izjavil:

Twitter uporabniki so se odločili. Račun Donalda Trumpa je tudi uradno nazaj.

https://twitter.com/elonmusk/status/159...


Končno.

Je pa ideja, da se lahko uporabniki odločijo, koga bodo cenzurirali, povsem v nasprotju s pravljicami o svobodi govora, ki jih je Musk širil.
Še toliko bolj, ko gre za bivšega predsednika države.

Čemu sploh anketa - mar ni napovedoval, da ga bo odblokiral, ko kupi Twitter?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

mailer ::

Če bi bil izid ankete negativen, bi ga še bolj z veseljem odblokiral.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

c3p0 ::

BigWhale je izjavil:

Jazon je izjavil:

Pa še 8€/mesec je izvlekel iz vsakega influenserja za vsak njihov račun.


Ta genialna ideja, da bo zaracunal $20 na mesec za verified accounte je dozivela prvi backpedaling, ko je Stephen King rekel, da je to prevec, pa je Musk znizal ceno na $8. Ta feature je zivel priblizno en dan, potem so ga ugasnili. Musku ni bila vsec absolutna svoboda govora. Sedaj je spet presaltal v rikverc, ko je videl, da so ljudje zaceli masovno zapuscati platformo in si je spet premislil o tem kaj pomeni 'free speech'. Zdaj je zacel citirati Borata. :>


Saj ste govorili, da je privat podjetje in da lahko delajo kar želijo. Milijarder si ga je nato kupil "za god" in se zdaj malo igra. Enjoy the fun.

mtosev ::

Haha. Twitter pod Muskovim vodstvom res proizvaja dobro dramo in humor. Thanks for the free laughs.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

xseki ::



:O

Mr.B ::

Ja račun je odklenjen. Welcom back. Amerikanci rabijo meglo, da se ne ukvarjajo s problemi kapitalistov.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Poldi112 ::

mtosev je izjavil:

Haha. Twitter pod Muskovim vodstvom res proizvaja dobro dramo in humor. Thanks for the free laughs.


panem et circenses
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SambaShare ::

BigWhale je izjavil:

SambaShare je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ta genialna ideja, da bo zaracunal $20 na mesec za verified accounte je dozivela prvi backpedaling, ko je Stephen King rekel, da je to prevec, pa je Musk znizal ceno na $8. :>


Seveda. Stephen King je razlog.
http://changingminds.org/disciplines/ne...


Wow! Genijalno!



Ni, je pa ena najbolj pogosto uporabljenih pogajalskih taktik.

tilen03 ::

Twitter bo ostal, ne bo propadel. Bo pa propadel Muskov umetni karakter "vizionar" in "inženir/fizik", ker je že zdaj razvidna njegova nesposobnost.

c3p0 je izjavil:


Saj ste govorili, da je privat podjetje in da lahko delajo kar želijo.

Ne, ne morejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

kow ::

Sem zdaj skocil na tviter. Se vedno dela. Ce to naslednjega vikenda service ne pade dol, sem bil zrtev fake newsa?

SambaShare ::

kow je izjavil:

Sem zdaj skocil na tviter. Se vedno dela. Ce to naslednjega vikenda service ne pade dol, sem bil zrtev fake newsa?


Yap. Ironično najbolj širjen na twitterju :)). Dajmo jim mesec ali dva, če jim uspe narediti kakšen približek wechat-a, se pa še sam joinam.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

kow je izjavil:

Sem zdaj skocil na tviter. Se vedno dela. Ce to naslednjega vikenda service ne pade dol, sem bil zrtev fake newsa?


Kateri MSM poroča, da bo ta teden odletel?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mr.B ::

Verjento rem sanje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Nisem omenjal MSM. Preberita se enkrat to novico. Ce bo Twitter normalno deloval, bo Huš izpadel velika naivčina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

T440 ::

tilen03 je izjavil:

Twitter bo ostal, ne bo propadel. Bo pa propadel Muskov umetni karakter "vizionar" in "inženir/fizik", ker je že zdaj razvidna njegova nesposobnost.

c3p0 je izjavil:


Saj ste govorili, da je privat podjetje in da lahko delajo kar želijo.

Ne, ne morejo.

Heh, vedno se najde levičar, ki drugemu govori kaj naj počne s svojo lastnino :))

Poldi112 ::

kow je izjavil:

Nisem omenjal MSM. Preberita se enkrat to novico. Ce bo Twitter normalno deloval, bo Huš izpadel velika naivčina.


Morebiti je čas, da jo ti ponovno prebereš, ker v novici nikjer ne piše, da ne bo deloval.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

darkolord ::

zato se je celo začelo postavljati vprašanje, ali bo Twitter preživel naslednje dni

Poldi112 ::

Vprašanja o stabilnosti se seveda pojavljajo, če na vrat na nos odpustijo pol zaposlenih.

Je pa to vseeno daleč od trditve, da BO padel, oz. bolj konkretno, da je novica FAKE NEWS, če ne pade.

Ali se motim?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

kow ::

Motis se. Taksni stavki hocejo vplivati na tvojo percepcijo dogajanja. Je oblika fake news.

Se en primer:
"Če gre kaj hudo narobe, trenutno ni dovolj usposobljenih inženirjev, ki bi Twitterjevo infrastrukturo znali ponovno vzpostaviti."

Zopet popolnoma ideolosko nabijanje. Jasno, da bo vsak odpusceni pred mediji nabijal kako je on nezamenljiv in najvecji strokovnjak. Blah, blah, blah.

Ce je zgornji stavek resnicen, ne moremo vedeti vnaprej. Zakaj bi avtor clanka siril spekulacije? Odgovor: ker je ideolosko obremenjen.

Se en primer:
"Nekateri zaposleni neuradno ocenjujejo, da bi se stran do ponedeljka lahko celo zrušila, če se ne bo aktivno vzdrževala"

Kar implicira, da drugi zaposleni "neuradno" - karkoli to pomeni, ocenjujejo da se stran do ponedeljka ne bo zrusila.
Zopet tabloidno porocanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Poldi112 ::

Po tej definiciji so vsi mediji fake news (kar dejansko ni daleč od resnice).

>Ce je zgornji stavek resnicen, ne moremo vedeti vnaprej. Zakaj bi avtor clanka siril spekulacije? Odgovor: ker je ideolosko obremenjen.

Ali pa enostavno poroča o dejstvih - da se širijo govorice, da lahko pade.
Medtem ko gre tebi to očitno močno v nos - verjetno ker slepo verjameš kapitalistom, da so delavci privzeto leni in zahtevaš, da se tako tudi piše.
Kdo je tu bolj ideološko obremenjen?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

no comment ::

Če prav razumem je ta članek ideološko "obremenjen", tudi če Twitter pade naslednjo sekundo, ker je "kaj bo, če bo" nujno fake news.

Dribl vreden Cimeritića.

kow ::

Poldi112 je izjavil:


Ali pa enostavno poroča o dejstvih - da se širijo govorice, da lahko pade.

Si ze slisal za refleksivnost?

Huš je tukaj pač na nivoju tabloidov.

no comment je izjavil:

Če prav razumem je ta članek ideološko "obremenjen", tudi če Twitter pade naslednjo sekundo, ker je "kaj bo, če bo" nujno fake news.
Dribl vreden Cimeritića.

Narobe razumeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

no comment ::

Kow - arbiter Resnice!

kow ::

Bolje kow, kot Huš. (s stališča kowa). Drži.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Twitter pod Muskom v težavah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5510758 (3549) nejcek74
»

Zaposleni v SpaceX s pismom nad Muska, ta jih je odpustil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10412492 (7063) c3p0
»

Musk zaradi afere s tvitom oglobljen z 20 milijoni dolarjev, odstopa kot prvi mož upr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5121608 (17025) Truga
»

Tesla dosega cilje, tekoče četrtletje bo pozitivno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8221903 (17072) Zheegec

Več podobnih tem