» »

Primitivizem človeka v modernem svetu

Primitivizem človeka v modernem svetu

OutOfTheBox ::

Po razsvetljenstvu, ki sem ga doživel na določeni točki v življenju in s tem tudi visok nivo zavednosti vedno bolj razmišljam kako je mogoče da smo kot rasa še vedno tako primitivni. Le nekaj ki mi jih pade na pamet:

1. Nesprejemanje (drugačnosti) eden drugega
2. Vojne
3. Tekmovanje “kdo bo boljši” oz. Imel več na individualnem nivoju
4. Namerno škodovanje okolju, naravi , ipd


Jasno je že da primitivizem ki ga “igramo” (zgornje točke), posamezniku ne prinesejo (dolgoročno) popolnoma nič. Zero benefit.

Common primer: Kaj pridobiš če se razpiz*iš na človeka na cesti ker ni speljal točno tisti trenutek ko se je na semaforju pokazala zelena luč?

Common primer 2: Kaj pridobiš če se greš tožit s človekom za dediščino, namesto da bi se oba dogovorila in sprejela srednjo pot (vedno je). Na ta račun (nezavednosti) se bo vrednost razdvajala in služili bodo odvetniki. Odvetniki obstajajo samo zaradi primitivizma človeka (Nesposobnost komunikacije, brez zavedanja).


Človek naj bi v zadnjem stoletju razvil veliko večjo zavest kot jo je imel pred tem, ampak še vedno - to kar gledam kaj se dogaja je povsem jasno da ljudje spijo.

Mnenja?

nejcek74 ::

analizirajmo tvoj zadnji stavek:
"Človek naj bi v zadnjem stoletju razvil veliko večjo zavest kot jo je imel pred tem, ampak še vedno - to kar gledam kaj se dogaja je povsem jasno da ljudje spijo. "

"kaj je zavest?" zakaj to sprasujem, "What Is Consciousness?" je vprašanje ki je dolgo vznemirjalo predvsem teologe in filozofe, trenutno pa se z njim ukvarjajo predvsem neurologi. Smo se daleč od odgovora, ti pa govoriš o zaznavni spremembi le te.

"v zadnjem stoletju naj bi razvil večjo zavest?" od kje ta trditev? kaj naj bi ta trditev sploh pomenila, ce sama zavest sploh ni definirana? ali govoriš samo o tem, da imamo vec znanja ali trdis da se je homo spaiens v zadnjem stoletju razvil v "homo sapiens 1.2" ali celo v "homo sapiensu 2.0"?

trdiš da je delez "spečih ljudi" (karkoli ze to pomeni) večji kot nekoč, ali samo da jih je se vedno vec? Za zacetek, kaj je definicija spečega človeka?

nagradno vprašanje, kaj je to "razsvetljenstvo" in kako veš, da si doživel le-to, ne pa da si samo zgradil neko osebno predstavo o svetu in ljudeh?

Scaramouche3 ::

Dober primer je ta SCENA!

Ko Mann govori o psihologiji človeka!




We can care deeply, selflessly about those we know, but that empathy rarely extends beyond our line of sight

mr_chai ::

Spet so tisti dnevi v mescu za Shintarota. Raje ga imam v unih dneh, ko išče štrike in zvonove...

PacificBlue ::

nejcek74 je izjavil:

analizirajmo tvoj zadnji stavek:
"Človek naj bi v zadnjem stoletju razvil veliko večjo zavest kot jo je imel pred tem, ampak še vedno - to kar gledam kaj se dogaja je povsem jasno da ljudje spijo. "

"kaj je zavest?" zakaj to sprasujem, "What Is Consciousness?" je vprašanje ki je dolgo vznemirjalo predvsem teologe in filozofe, trenutno pa se z njim ukvarjajo predvsem neurologi. Smo se daleč od odgovora, ti pa govoriš o zaznavni spremembi le te.

"v zadnjem stoletju naj bi razvil večjo zavest?" od kje ta trditev? kaj naj bi ta trditev sploh pomenila, ce sama zavest sploh ni definirana? ali govoriš samo o tem, da imamo vec znanja ali trdis da se je homo spaiens v zadnjem stoletju razvil v "homo sapiens 1.2" ali celo v "homo sapiensu 2.0"?

trdiš da je delez "spečih ljudi" (karkoli ze to pomeni) večji kot nekoč, ali samo da jih je se vedno vec? Za zacetek, kaj je definicija spečega človeka?

nagradno vprašanje, kaj je to "razsvetljenstvo" in kako veš, da si doživel le-to, ne pa da si samo zgradil neko osebno predstavo o svetu in ljudeh?



Ta semantika sploh ni pomembna.
Vprašanje je kaj je takega v cloveski naravi, da posameznik počne nerazumljive in neumne ali zle reči.
Kljub zavesti, ki naj bi se skozi tisočletja se razvila, imamo veliko veliko vec znanja kot nasi predhodniki in družba, ki naj bi bila napredna je skozi en pogled unicevalna, nevarna drugim, sami sebi, okolju in naravi.
Torej, kaj smo?

Kayzon ::

Po drugi strani so vojne gonilo clovestva,ves koliko reci smo izumili v dobro ljudi zaradi vojn.

mr_chai ::

Sploh nima veze kaj smo, smo samo nek lokaliziran proces zavesti znotraj ene velike zavesti, ki nam je skupna.

Zavest sploh ni v naših možganih. Iz metafizičnega vidika sem idealist in ne materialist. Ne verjamem da fizična materija sploh obstaja. Obstaja samo, če jo opazujemo, ampak tisto kar opazujemo ni dejansko to kar je. Analogija bi bila npr, da živimo v letalu, in sicer v pilotski kabini in gledamo dashboard(konzola). Vse je samo dashboard. Fizika je jezik dashboarda. Beremo kolk je hitrost vetra, kolk je višina, kakšen je pritisk,kakšna je vlaga v zraku, znamo vozit letalo, čeprav ne vemo kako dejansko zgleda vlaga v zraku in pritisk..itd, celotna fizika je samo jezik tega dashboarda, vemo veliko o dashboardu ampak tisto kar je v zadi, tista resničnosti, tisto nam je skrito.

Miki N ::

Vaš problem je, da se še vedno niste sprijaznili, da je situacija brezupna. Nobenih sprememb na bolje ne bo. Tukaj vas Šinto šiba svetlobna leta.

mr_chai ::

Miki N je izjavil:

Vaš problem je, da se še vedno niste sprijaznili, da je situacija brezupna. Nobenih sprememb na bolje ne bo. Tukaj vas Šinto šiba svetlobna leta.


Ne pa nas ne. Ko pride do določenih tem zna pokazati svoj stalinistični obraz. Ni on noben Pedro Opeka.

Miki N ::

Travma much?

Medtem v Afriki:

jb_j ::

1. Nesprejemanje (drugačnosti) eden drugega
2. Vojne
3. Tekmovanje "kdo bo boljši" oz. Imel več na individualnem nivoju
4. Namerno škodovanje okolju, naravi , ipd

v vseh točkah, nisem sprejemljiv, v današnjem času,
1. ne sprejemajo me, ker želim biti drugačen
2. vojne, ker želim imeti Mir
3. tekmovanje, upam da so vsi boljši (ampak se ne bom obremenjeval s tem)
4. škodovanje okolju, (nikoli nisem močno oškodoval okolja in narave, to je v domeni ostalih)

OutOfTheBox ::

Odlična vprašanja

Za zacetek, kaj je definicija spečega človeka?


Na to vprašanje lahko odgovorim na veliko načinov. Poskusil bom na enega s primerom..

- Speč človek je nekdo ki se ne zaveda sedanjosti oz. kaj se trenutno dogaja. Npr posledica tega so v določenih situacijah "instiktivne" reakcije kar posledično privede do obžalovanja dogodka. Zakaj človek potem obžaluje reakcijo če pa se jo je zavedal? Odgovor je, da se jo ni zavedal - "ti" si bil nekje drugje in kadar si se začel zavedat, potem si začenjal tudi obžalovati same reakcije.

nagradno vprašanje, kaj je to "razsvetljenstvo" in kako veš, da si doživel le-to, ne pa da si samo zgradil neko osebno predstavo o svetu in ljudeh?


Naj prvo povem, da sem prebral o tem veliko materiala ker sem želel ugotoviti kaj jaz sploh sem. Kot drugo se je to dogajalo vzporedno z enimi največjimi preizkušnjami v svojem življenju (ki se še dogaja). Mislim da je beseda "razvestljenstvo" v mojem primeru malo pretirana (malo sem želel "Podžgati" nespeče bralce), vsekakor pa mislim da sem na tej poti.

1. Ne čutim več (tako) negativnih čustev. In če že čutim "buildup" negativnega čustva (npr strah ali žalost), ga zaznam in to preusmerim (kar se ne izkaže dobro v družbi)
2. Razbit ego oz. "sense of self".
3. Čutim izjemen močan namen v življenju, ki ga želim doseči (to sem začutil istočasno kadar sem ugotovil kdo sem)
4. Popolnoma nič več "sojenja" drugih ljudi.
5. Popolnoma spremenjena percepcija na življenje
6. Strah pred smrtjo je izginil (logično, ker jaz pač nisem ego - glej točko 2).


Torej, kaj smo?


"Zavest" v človeškem telesu, ki se zaveda obstoja oz. življenja in samega sebe ter ima izjemno kratko zmožnost upravljanja človeškega telesa (kadar ne spimo). Ampak če ne pustiš da zaspiš, imaš praktično neomejeno kontrolo. Si voznik v človeškem telesu.

Naslednje vprašanje na katerega nimam odgovora je potem "kaj je zavest".

keworkian ::

Človek naj bi v zadnjem stoletju razvil veliko večjo zavest kot jo je imel pred tem, ampak še vedno - to kar gledam kaj se dogaja je povsem jasno da ljudje spijo.

Temu se reče avtomatika, ko nisi več zavesten oz. v sedajšnem času in reagiras na podlagi preteklih izkušenj in čustev katerih nisi razrešil (ali pa si in si posledično BOLJ zavesten in ne dovoliš da se v tebi furajo pretekli vedenjski vzorci).

Naslednje vprašanje na katerega nimam odgovora je potem "kaj je zavest".

Če gremo po Jungu, energija oz. libido (ne izraz, ki se uporablja v medicini).
Obscenities in B-Flat

Zgodovina sprememb…

feryz ::

OutOfTheBox je izjavil:

4. Popolnoma nič več "sojenja" drugih ljudi.
A si prebral naslov svoje teme? In vse ostalo?

jb_j ::

keworkian je izjavil:

Človek naj bi v zadnjem stoletju razvil veliko večjo zavest kot jo je imel pred tem, ampak še vedno - to kar gledam kaj se dogaja je povsem jasno da ljudje spijo.

Temu se reče avtomatika, ko nisi več zavesten oz. v sedajšnem času in reagiras na podlagi preteklih izkušenj in čustev katerih nisi razrešil (ali pa si in si posledično BOLJ zavesten in ne dovoliš da se v tebi furajo pretekli vedenjski vzorci).

Naslednje vprašanje na katerega nimam odgovora je potem "kaj je zavest".

Če gremo po Jungu, energija oz. libido (ne izraz, ki se uporablja v medicini).


če gremo po zavesti človeka, človek ne upošteva libida, ampak je nevtralen in upošteva samo um,
ker libido, je živalski instinkt,

(zato so največji ustvarjalci ravno tisti, ki ne upoštevajo živalskega instinkta, libida,
in so ustvarili skupnosti vredne Miljarde in Miljarde,
ki jih posvečajo revnim, ubogim in izkoriščenim ljudem,
na račun tega, da sami ob miljardah živijo skromno)


če bi se ljudje močno borili za Revne Skupnosti,

ne bi v Afriki še vedno najbolj močno razsajal AIDS,
in izkoriščanje samih revnih ljudi,
prav tako v J Aziji,

ker tam se je v preteklosti najbolj razsajal fuk turizem,
in so se tam močno razširile Neozdravljive bolezni, AIDS, HIV,
kjer so izkoriščali revne in uboge

ginekk ::

Kayzon je izjavil:

Po drugi strani so vojne gonilo clovestva,ves koliko reci smo izumili v dobro ljudi zaradi vojn.


Že mogoče, ampak ne obsojat te izjave oziroma jo postavit kot primitivno, je pač primitivizem. Lahko je vojna gonilo, ampak bi morali vsem bit jasno da je primitivno gonilo, ki lahko obstaja zgolj v preteklosti.

Podobno bi lahko rekel, zaradi poskusov v koncentracijskih taboriščih smo razvili te in te procese oz. iznašli dobro oštevilčenje ali učinikovito ubijanje. Vseeno je to primitivno, kakorkoli obrneš in tega se nočemo več posluževat.

jb_j ::

ginekk je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Po drugi strani so vojne gonilo clovestva,ves koliko reci smo izumili v dobro ljudi zaradi vojn.


Že mogoče, ampak ne obsojat te izjave oziroma jo postavit kot primitivno, je pač primitivizem. Lahko je vojna gonilo, ampak bi morali vsem bit jasno da je primitivno gonilo, ki lahko obstaja zgolj v preteklosti.

Podobno bi lahko rekel, zaradi poskusov v koncentracijskih taboriščih smo razvili te in te procese oz. iznašli dobro oštevilčenje ali učinikovito ubijanje. Vseeno je to primitivno, kakorkoli obrneš in tega se nočemo več posluževat.


primitivizem je podrejanje živalskim instinktom,
Vojna, Jeza, Reproduciranje,Fukanje

predstavniki praktično vseh svetovnih ver,
se odločajo proti seksualnim fukarskim odnosem,
(poglej Budiste, Hinduiste in podobnim)

niso se podrejali osnovnim živalskim instinktom,
ampak so živeli boljše bolj trdno življenje,
za samo boljše samega človeškega naroda

najvišji predstavniki Hinduizma in Budizma

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

nirburu ::

Da smo primitivni?
Huh.
Počakajte, da bo teh 4 miljarde afričanov prišlo do točke, kjer ne bodo več tako zaposleni z begom pred levi. To bo šele zabavno.
Subsaharska afrika je izumila kolo šele 300let nazaj. Kaj mislite,da se bo zgodilo, ko dobi vseh 4000 miljonov broadband?

feryz ::

4000 milijonov nigerijskih pisem, ki iščejo dediča stotih milijonov? Ali si mislil kaj drugega?

pegasus ::

nirburu je izjavil:

Subsaharska afrika je izumila kolo šele 300let nazaj.
Samo v tvoji zblojenih fantazijah.
FYI, subsaharska afrika je imela taka kraljestva in nivo civilizacije, da so belci tam ob odkrivanju samo čeljusti pobirali s tal ...

jb_j ::

nirburu je izjavil:

Da smo primitivni?
Huh.
Počakajte, da bo teh 4 miljarde afričanov prišlo do točke, kjer ne bodo več tako zaposleni z begom pred levi. To bo šele zabavno.
Subsaharska afrika je izumila kolo šele 300let nazaj. Kaj mislite,da se bo zgodilo, ko dobi vseh 4000 miljonov broadband?


največja celina kjer razsaja AIDS,
zaradi tega ker so se tam šli bogataši seks turizem,
nad revnimi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

nirburu ::

pegasus je izjavil:

nirburu je izjavil:

Subsaharska afrika je izumila kolo šele 300let nazaj.
Samo v tvoji zblojenih fantazijah.
FYI, subsaharska afrika je imela taka kraljestva in nivo civilizacije, da so belci tam ob odkrivanju samo čeljusti pobirali s tal ...


Tudi jaz in ti si lahko izmenjava kurino perje in rečeva, da bova sedaj krajla zaveznika v skupni kraljevini. To še ne pomeni, da je naše kraljesvko vredno kaj več kot en k****.
Subsaharska afrika, še posebej zahodni del, ni poznal kolesa, dokler niso ga tja prinesli kolonizatorji.

PA sploh ne gre za neko rasistično. To je preverljivo dejstvo. Razen če misliš, da gre za belsko zaroto in so požgali vse antične afriške vozove al neki.

jb_j ::

nirburu je izjavil:

pegasus je izjavil:

nirburu je izjavil:

Subsaharska afrika je izumila kolo šele 300let nazaj.
Samo v tvoji zblojenih fantazijah.
FYI, subsaharska afrika je imela taka kraljestva in nivo civilizacije, da so belci tam ob odkrivanju samo čeljusti pobirali s tal ...


Tudi jaz in ti si lahko izmenjava kurino perje in rečeva, da bova sedaj krajla zaveznika v skupni kraljevini. To še ne pomeni, da je naše kraljesvko vredno kaj več kot en k****.
Subsaharska afrika, še posebej zahodni del, ni poznal kolesa, dokler niso ga tja prinesli kolonizatorji.

PA sploh ne gre za neko rasistično. To je preverljivo dejstvo. Razen če misliš, da gre za belsko zaroto in so požgali vse antične afriške vozove al neki.


gre se za ustaštvo nad ubogimi,
s strani bogatih in vladarjev

in zato se je zgodba AIDSA,
razširila med revnimi in ubogimi,

bogatunska elita, pa ni storila dejansko ničesar da bi se to preprečilo

nirburu ::

Vprašanje se torej poraja.
Če smo mi primitivni (kar do neke mere smo), kaj bo šele s tem ljudstvom, ki tudi če je poznal, ni prakticiral uporabe okroglega telesa za namene transporta? Kaj šele število pi.
In to v času, ko smo mi (in eskimi, če smo pošteni) že razvijali integrale.

Zakaj to zanikate, en razumem.

jb_j ::

nirburu je izjavil:

Vprašanje se torej poraja.
Če smo mi primitivni (kar do neke mere smo), kaj bo šele s tem ljudstvom, ki tudi če je poznal, ni prakticiral uporabe okroglega telesa za namene transporta? Kaj šele število pi.
In to v času, ko smo mi (in eskimi, če smo pošteni) že razvijali integrale.

Zakaj to zanikate, en razumem.



ko človek zanika, prevlado bunkersko in ostalo,

bo človek spoznal višji nivo,
ker ne potrebujemo bunkerjev da bi obstali


in ko človek zanika, svoje živalske potrebe, fukarske,
bo človek dosegel "višji standard"

menihi in nune vsega sveta
(nekateri so se uprli živalskim potrebam)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

nirburu ::

Glej. Ok. Višji nivo, bogatuni, reveži itd. Štekam, vse lepo in prav.

Ampak kar je dejstvo je, da jaz z vozom prej pripeljem 100kg materiala, kot nekdo na roke in noge.

Metafizika gor ali dol. Lako se dobimo nekje v Mostah, na kaki lepi ravnici in preizkusimo.

jb_j ::

nirburu je izjavil:

Glej. Ok. Višji nivo, bogatuni, reveži itd. Štekam, vse lepo in prav.

Ampak kar je dejstvo je, da jaz z vozom prej pripeljem 100kg materiala, kot nekdo na roke in noge.

Metafizika gor ali dol. Lako se dobimo nekje v Mostah, na kaki lepi ravnici in preizkusimo.


po smrti bomo vsi spoznali višji nivo,

in kam kdo spada,
ampak nihče ne verjame v duše, kot večni popotnik,
in da se vsakemu po smrti sodi direktno in iskreno

tukaj je velika škoda, da praktično nihče tega ne spozna,
za časa njihovega življenja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

nirburu ::

Glej, se strinjam. Morda bova po smrti jaz in tisti črnc uživala AIDS-free prostitutkah v povsem isti meri.
Ampak do tedaj, kolo pač zmaga nad nogami.

In kdor ga izumi 6000 let pred drugimi, bo pač v prednosti.

Meiniken ::

1. Nesprejemanje (drugačnosti) eden drugega
2. Vojne
3. Tekmovanje "kdo bo boljši" oz. Imel več na individualnem nivoju
4. Namerno škodovanje okolju, naravi , ipd


1. Ego
2. Ego
3. Ego
4. Ne vem
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

OutOfTheBox ::

Meiniken je izjavil:

1. Nesprejemanje (drugačnosti) eden drugega
2. Vojne
3. Tekmovanje "kdo bo boljši" oz. Imel več na individualnem nivoju
4. Namerno škodovanje okolju, naravi , ipd


1. Ego
2. Ego
3. Ego
4. Ne vem



Seveda ego. Dejstvo je da kadar je ego "za volanom", nismo mi. Zato se dogajajo te zadeve, hence "primitivizem".

Meiniken ::

Še vedno nosimo odgovornost za svoja dejanja, pa ego gor ali dol. Če nas ta nadzoruje je kvaliteta življenja običajno nižja.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

nirburu ::

Že, ampak to je tudi to akr nas dela unikatne.
Enkrat ko ne bo več individumov, bomo vsi pridni delovni drončki z rednimi OTA updejti.

Ni toliko problem v egu kot v njegovi intenziteti. Eni so taki, da že postanejo destruktivni.

OutOfTheBox ::

Eni so taki, da že postanejo destruktivni.


Tole. In sedaj je vprašanje, zakaj "destruktiven" človek ne vidi da je destruktiven in nadaljuje s svojimi dejanji (ok, ja ego ga slepi). Ampak zakaj če hočeš človeku pomagat kjer vidiš njegove napake, se ta brani na vse možne načine, KLJUB slabim rezultatom, ki jih sam noče met in KLJUB temu da je jasno da je sam zaje*al situacijo. Pomembno: Ne gre se za obsojanje ampak za to da hočeš da se človek zbudi (tukaj je sicer tanka meja - ker ego bo pač naredil vse da do "razsvetljenstva" ne bo prišlo - ego potem sproži defenzivne emocije in rezultat je da se braniš dejstev).

Ali je ego pri nekaterih močnejši in jim ne dovoli "prebujenja"?


Drugače mi je sedaj jasna tista prispodoba iz risank, kjer imaš na eni strani hudiča (ego), ki te prepričuje da naredi nekaj za short term užitek (čeprav ima dolgoročno zelo slabe posledice) in na drugi strani prispodobo angela (zavest oz pravi "ti" ), kjer se poskušaš prepričati da določena situacija ni ok.

Zgodovina sprememb…

XIIT ::

OutOfTheBox je izjavil:

Naj prvo povem, da sem prebral o tem veliko materiala ker sem želel ugotoviti kaj jaz sploh sem. Kot drugo se je to dogajalo vzporedno z enimi največjimi preizkušnjami v svojem življenju (ki se še dogaja). Mislim da je beseda "razvestljenstvo" v mojem primeru malo pretirana (malo sem želel "Podžgati" nespeče bralce), vsekakor pa mislim da sem na tej poti.

1. Ne čutim več (tako) negativnih čustev. In če že čutim "buildup" negativnega čustva (npr strah ali žalost), ga zaznam in to preusmerim (kar se ne izkaže dobro v družbi)
2. Razbit ego oz. "sense of self".
3. Čutim izjemen močan namen v življenju, ki ga želim doseči (to sem začutil istočasno kadar sem ugotovil kdo sem)
4. Popolnoma nič več "sojenja" drugih ljudi.
5. Popolnoma spremenjena percepcija na življenje
6. Strah pred smrtjo je izginil (logično, ker jaz pač nisem ego - glej točko 2).


To, da meniš da imaš razbit ego, je samo naslednja stopnja ega.

Evo en citat Alana Wattsa:
Observing self behind all our thoughts and feelings is itself a thought.

That is to say when the police enter a house in which there are thieves, the thieves go up from the ground floor to the first floor. When the police arrives on the first floor the thieves have gone up
to the second and so to the third and finally out to the roof,
And so when the ego is about to be unmasked it immediately identifies with a higher self.

It goes up a level because the religious game is simply a refined and highbrow version of the ordinary game.

How can I outwit me? How can I one up me?


7 minutni zvočni izsek iz njegovega predavanja, od koder je zgornje besedilo: https://soundcloud.com/mostfear-3812952...

besedilo izseka: https://www.musixmatch.com/lyrics/MoStF...
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

pegasus ::

Malo pop kulture na to temo:


In če rabite razlago, kaj ste ravnokar videli in slišali:

OutOfTheBox ::

XIIT je izjavil:

To, da meniš da imaš razbit ego, je samo naslednja stopnja ega.


Malo sem se dal na te wattsove besede, definitivno globoka zadeva in mi je dalo mislit več različnih stvari. Zanimivo je to kar si rekel - ker če bi to držalo tega sploh ne bi omenjal. Čeprav sem po eni strani bralcu skušal zadevo opisati tako da jo bo razumel, so bili določeni povzetki zelo verjetno napisani v minimalističnem "ego stilu". Čeprav se sedaj sprašujem ali je potem sploh mogoče debatirat o tem (ali drugi zadevi) brez da ego ne bi bil prisoten, čeprav za trenutek.

Zgodovina sprememb…

phnj90 ::

Je kakšna druga realna možnost po vsem tem času in kratkotrajnih domnevnih alternativah?

OutOfTheBox ::

Ne vem če sem razumel kaj točno misliš. Verjetno si odgovoril na moj prešnji post, ampak ne razumem v kakšnem kontekstu misliš.

Si mislil na tole?

Čeprav se sedaj sprašujem ali je potem sploh mogoče debatirat o tem (ali drugi zadevi)

-Wall ::

OutOfTheBox je izjavil:

3. Tekmovanje “kdo bo boljši” oz. Imel več na individualnem nivoju


Tole je edina tocka, ki je relevantna, vse ostalo izvira iz tega.

Od vsesplosnega egoizma, neoliberalizma (sopomenka egoizma) do vsesplosne nerazgledanosti (ker je "imeti vec" lazje doseci in tudi lazje prodajati drugim, kot karkoli intelektualnega - se bolje, tudi to je postala samo prodajna nisa).

Skratka druzba je sfalila na polno in pada v dekadenco kopicenja in neizogiben razkroj civilizacije.

Poti nazaj ni vec, popraviti se ne da, ker to velike vecine ne zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

difftool ::

Poti nazaj ni vec, popraviti se ne da, ker to velike vecine ne zanima.

čuj to se bolj tak bere kot da si ti sfalil neka, ne pa družba

zobnik ::

Ko bi eni vidli, kaj so delal z naravo 30-40 let nazaj, avte purinl v grmovje, tovronjake s tistim gromozanskimi baterijami vrgli v jamo, tv-je....razne strupene tekočine so zlival čez rob .... da ne omenjam loncev na kemtiji in stekla, vrgli v gozd....mat* sem jezen, ker sem več let pospravljal tako šaro, ne sam pri nas, ampak drugje.
Je blo tok težko dajet na kak kup, ampak metal so povsod kamor je letel.

danes tega ne vidiš več.

Je pa res tole so res packi, za telefone majo za čisto okolje jim pa dol visi, sam se en zavedajo da bodo sami sebe potunakl v bedo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

-Wall ::

difftool je izjavil:

Poti nazaj ni vec, popraviti se ne da, ker to velike vecine ne zanima.

čuj to se bolj tak bere kot da si ti sfalil neka, ne pa družba


No, pozabil sem zgoraj napisati, da je vecina zaradi kolektivnega narcisizma zabredla ze tako globoko, da samih sebe sploh ne vidi vec.

Interes je samo do popravljanja modnega, kar se pac plasira kot tako, recimo Ukrajina takoj po dovolj siroki medijski podpori postane bolj pomembna od onesnazevanja zraka itd. In modno je vedno plasirano iz financnih razlogov, nikoli eticnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

zobnik ::

Pozabil sem napisat, da danes smeti vozjo v zbiralne centre in jih od tam vozjo v sežig, ni kaj zjutraj pa pejd na sprehod, ko sve tko diši....po zažganem.
Včasih so smeti vsaj zasuli, danes jih kurijo. Pa smeti je 1000x več kot pred 30-40 leti.

difftool ::

No, pozabil sem zgoraj napisati, da je vecina zaradi kolektivnega narcisizma zabredla ze tako globoko, da samih sebe sploh ne vidi vec.

kdo oz katera skupina je ta kolektiv?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upori proti vladam po Evropi (in svetu) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25824892 (14755) cias
»

Veliki tehnološki preskoki - kdaj spet? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
30031151 (23849) dronyx

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021484 (20120) bluefish

Duhovnost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12819658 (17438) Ziga Dolhar
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027660 (24930) guest #44

Več podobnih tem