» »

Koliko imate mesečnih stroškov z avtom?

Koliko imate mesečnih stroškov z avtom?

1
2
3

teslam2 ::

zato obstaja pa na polici postavka, ki omogoca, da pri karambolu ne izgubis bonusa - "odkup prve skode".

novaa ::

Škoda Citigo eiv - 135€ na mesec

JaVonTech ::

Skupni mesečni stroški: 144€ (brez posebnosti). Letos sem imel še nekaj popravil, ker so mi butnili v avtu in sem moral menjati PDC elektroniko, to je prišlo okoli 49 €/mesec. Če upoštevam še to, bo letos cca 193 €/mesec.

Razčlenitev:
Za gorivo dam samo okoli 74 € na mesec (vozim se zelo malo).
Vinjeta + dajatev in tehnični: 21 €/mesec
Zavarovanje: 29 €/mesec
Servis enkrat na dve leti. Zadnji servis je bil 128€, torej mesečno 7€.
Pnevmatike (menjam na 5 let): 14 €/mesec

Lani je bil strošek cca 119 €/mesec, ker sem se vozil manj in je bilo gorivo tudi cenejše. Letos mi kuri 7,7 l/100 km.

PacificBlue ::

Valvoline je izjavil:

Astra 1.3 cdti 66kw 2007.
Zavarovanje 90e (55% na to se 50% popust)
Cestna taksa + tehnicni + podaljsanje reg 110e
poraba 5-5.5l, trenutno miksam 30% odpadnega motornega/trafo olja z dizlom = voznja 5e na 100km :)
Gume kupim 2x rabljen komplet na alu zimske ter letne,100-130e za komplet, menjam ponavadi na 2-3 leta pol prodam 70-100e komplet, ter spet zamenjam za 2x rabljen komplet vaja se ponovi.... nic montiranja, centriranja, izguba 0-50e na 3 leta :)
Motor na ketno, zaenkrat 0 okvar, olje menjam na vsakih 10.000km kupujem 5l za 15e iz leclerca, filtre menjam na 30.000.

Cenej mislim da ne gre. :D


Od sestre tip se je z astro cdti 1.7 ene dve leti vozil v Muenchen v sluzbo-v nedeljo, pa v petek nazaj. Kasnej ga prodal znancu pa se se on vozi zdaj. Vmes je dal obnovit turbino, avto ima pa zdaj blizu pol milijona prevozenih km.

Motika ::

Taxi, če zamudim bus.

duque ::

BMW F31 325d:
- 890 € kasko zavarovanje (letos bo malo pod jurja)
- 200 € cestnina, tehnični ... vinjeto mi prinese božiček
- nafta cca 150 € mesečno
- letos sem kupil zadnji zimski gumi - 570€.
- servis: 1x letno pri Podlesniku (takoj po novem letu) - 350€; pred dopustom (cca 15k od servisa) menjava olja pod kozolcem - 110€
- izredni servisi: bremze žre kot jaz bonbone ... 200€ letno
- ostalo (brisalci, šamponi za pranje etc ...) - 100€ letno

11-2021 - 11-2022 sem dal 4230€ za avto (vodim stroške v MS Money), kar nanese 350€+ na mesec. Konkretno sem v tem obdobju naredil 22kkm. Amortizacije ne štejem / stroškov financiranja nimam.

GrimReaper ::

d4vid je izjavil:

Zadnje čase malo mečem na kup stroške in premetavam razne ideje, sem prišel tudi do stroškov mojega avtomobila.
Ne bom šel v detajle, vendar razmišljam o menjavi avtomobila za nekaj bolj varčnega in cenejšega.

Trenutno imam megana RS in so stroški taki:
- 400EUR zavarovanje/leto
- 200EUR podaljsanje in cestna taksa/leto
- 1300 km mesečno cca 200EUR
- gume imam 2 sezoni, kar pomeni 1 komplet (zimske ali letne) na leto = 450-500EUR
- servis naredim sam, 1x letno 100EUR.

- izredni servisi mi letno nanesejo še kaksnih 500EUR

- verjamem, da sem še kaj pozabil, spomnite me...

Kakšni so vaši stroški s vozilom in kakšen avto vozite?

Jaz imam 5,5 let staro Astro K 1.6T 200 in me pride praktično zastonj. Firma časti 260EUR za prevoz, to pokrije vse stroške. Bencin 130EUR, zavarovanje 18EUR, cestnina + tehnični 10EUR, servis 18EUR (sem prav vzel povprečje 5 servisov), gume ene 13EUR, če bi dobil komplet za 350EUR in imel za 5 let (do sedaj še nisem menjal, zimske so mi dali zastonj z avtom). Eto, še ostane 70EUR, jaz se vozim v plus in ne v minus, pod pogojem da bi dobil avto zastonj seveda, drugače me je do sedaj koštal 380EUR na mesec.
Ni pa toliko slabši za vozit. Malo sem razmišljal o menjavi gum na 17+18" namesto 16+17", ker zdaj je po ovinkih bolj žalost, sploh s 16", ampak imam ravno ene 3 ovinke, še to v glavnem AC uvozi. 1300 km, to je potem itak AC, kot imam jaz, nimaš to kaj z Meganom RS delat.
Jaz vozim 120 in imam 45l za 2 tedna. Poraba je vedno okol 7l. Mene kar stiska pri srcu, če vozim 140, to je škoda denarja, da prideš tisti 2 minuti prej na cilj. Izven AC potegnem kadar se da, da upravičim 200KM (dobro, tudi po AC pri 120 se pač pelje veliko bolje kot en Punto 60KM), to je pa to.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

-Wall ::

feryz je izjavil:

- zavarovanje 1950 evrov (55% + 5% popusta, polna pride preko šest jurjev)
- cestna taksa plus 280 evrov
- 5000 kkm mesečno 841 evrov
- gume 1200 evrov x 2 je 2400 evrov letno
- servis 2 x 750 evrov letno
- bremze 2x ploščice, 1x komplet z diski 4350 evrov
- tri vinjete okrog 250 evrov

Se pravi okrog 1735 evrov mesečno.

Seveda si pozabil amortizacijo.
Za moj avto znese okrog 1785 evrov (na 7 let) brez stroškov financiranja.

Pod črto 3520 evrov mesečno.

Bimer 7, niti ni važno kateri. Pač nabildan.


x12 = 42k letno, se pravi 5 let brez avtomobila je stanovanje. Zanimivo.

duque je izjavil:

BMW F31 325d:
- 890 EUR kasko zavarovanje (letos bo malo pod jurja)
- 200 EUR cestnina, tehnični ... vinjeto mi prinese božiček
- nafta cca 150 EUR mesečno
- letos sem kupil zadnji zimski gumi - 570EUR.
- servis: 1x letno pri Podlesniku (takoj po novem letu) - 350EUR; pred dopustom (cca 15k od servisa) menjava olja pod kozolcem - 110EUR
- izredni servisi: bremze žre kot jaz bonbone ... 200EUR letno
- ostalo (brisalci, šamponi za pranje etc ...) - 100EUR letno

11-2021 - 11-2022 sem dal 4230EUR za avto (vodim stroške v MS Money), kar nanese 350EUR+ na mesec. Konkretno sem v tem obdobju naredil 22kkm. Amortizacije ne štejem / stroškov financiranja nimam.


Se pravi ~914 eurov mesecno, 11180 eurov letno, 20 let pa imas stanovanje. Dejansko manj od klasicnih kreditov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

NeeV ::

Golf 7 1.6 tdi (letnik 2012), 105 KM, prevoženih 250k km.

Servis opravljam na dobri dve leti pri lokalnemu serviserju - okoli 120EUR.
Dolivanje olja 2x letno - okoli 16EUR
Hladilna tekočina - 30EUR(?) letno
Mesečno naredim okoli 2000 km, torej za gorivo plačam pribl. 140EUR
Letno osnovno zavarovanje 160EUR.
Gume sem menjala samo enkrat, celoletne, ko so opravile 120k km (Continental AllSeason Contact), okoli 380EUR.
Letna vinjeta

Nobenih izrednih popravil ali servisov, razen 2x menjava zavornih kolutov (2x260EUR) in veliki servis pri 200k km (650EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NeeV ()

feryz ::

-Wall je izjavil:

x12 = 42k letno, se pravi 5 let brez avtomobila je stanovanje. Zanimivo.
Mam že 3 bajte in eno stanovanje. Verjetno bom, silom prilike, zaradi dobrososedskih odnosov, v kratkem kupil še četrto bajto, čeprav sem sam pri sebi prisegel, da se ne taknem več nepremičnin. Ampak tako se obrne, kaj čš.

Koliko stanovanj še rabim, praviš? Če se odrečem avtu?

nirm ::

MEGANE benz
Zavarovanje 260, registracija 105, tehnični 35, gorivo cca 7l/100=cca 10e, na 13000 letno je to 1300 EUR.
Potem še servis, je cca 70e v povprečju letno in se kakšnih 200e bi dal na stran za izredne servise. Gume še 100e letno v povprečju.

Avto je bil nabavljen za manjši denar kot ga sedaj lahko prodam tako da ne bom gledal amortizacije.
All in all dobra 2k ali slabih 200e na mesec

kixs ::

Zavarovanje po letosnjih podrazitvah + registracija + vinjeta = 300€
Poraba goriva za cca 8500km. Povprecna cca 5.5L/100 diesla = 800€
Menjava gum 2x letno po 25€ = 50€
Gume navadno menjam na 5 let za rabljene = 10€ na leto
Velik servis na 5 let = 70€ na leto
Mali servis = 80€ na leto
Zavore komplet na 7 let = 40€ na leto
Ostalo = 100€ na leto
Amortizacija = 0€
-----------------------------------
Skupaj: 120€ na mesec

Prevoz na delo mi placajo 104€. Razlika direkt iz zepa 16€

WizzardOfOZ ::

- zavarovanje letno 300€ - 25€ mesečno
- cestna taksa + tehnični 130€ na leto - 12€ mesečno
- cca 1500 km mesečno (vozimo se na plin) - 100€ mesečno
- celoletne gume 500€ na 3 leta - 14€ na mesec
- servis 1x 75€ (sam delam, izrednih do sedaj še ni bilo) - 6,25€ na mesec
- vinjeta 110€ - 9,2€ mesečno

Mesečno skupaj 167€.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dfgdfg ::

323 lizing
80 bencin
800/12 zavarovanje in reg
100/12 mejava olja in filtrov

vinjete nimam
parkirnine v lj. ne placujem, ker tja ne hodim
gume so še original prve gor

... in naslednjih 5 let bo enako.

maticb492 ::

Evo sem naredil še breakdown porabe bencina, če koga zanima koliko kuri B58 motor v M240i:)

KM: 11275
EUR: 2132 (avto kupil letos maja, torej 355EUR / mesec za bencin)
LITRI: 1292 (3/4 tanka polnega še danes)



Povprečna cena na liter: 1,64EUR ** tankal sem na roadtripih v Avstriji, Grčiji in Italiji, kjer je bila prejšnji mesec cena 2EUR/liter, tako da ni relevantno za slovenske cene, ker je več kot polovica bila v tujini

Poraba: 11,46L / 100km

oz. obrnjeno me pride samo benicn 18 centov na kilometer. Zanimivo si je to izračunat, ko si len, pa greš v trgovino z avtom (še večja mestna poraba), če je shopping center 5km vožnje v eno smer in damo x1.5 za mestno porabo te pride 2,7EUR samo bencin za pot v trgovino s takim avtom.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

T440 ::

električni skiro Bolt:
- 20 centov na minuto;
- brez vinjete
- amortizacije čevljev ne štejem (ker Bolta ne smeš puščati kjerkoli)

minus: ni baš primeren v primeru slabega vremena...

maticb492 ::

T440 je izjavil:

električni skiro Bolt:
- 20 centov na minuto;
- brez vinjete
- amortizacije čevljev ne štejem (ker Bolta ne smeš puščati kjerkoli)

minus: ni baš primeren v primeru slabega vremena...


MBajk:
- 3€ / leto
- Zastonj prva ura neomejeno-krat na leto
- Bolečine v riti, če greš prehitro čez ležeče policaje
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Gagatronix ::

LPP. 10 eur/leto max.

martincek1 ::

maticb492 je izjavil:

Evo sem naredil še breakdown porabe bencina, če koga zanima koliko kuri B58 motor v M240i:)

Povprečna cena na liter: 1,64EUR ** tankal sem na roadtripih v Avstriji, Grčiji in Italiji, kjer je bila prejšnji mesec cena 2EUR/liter, tako da ni relevantno za slovenske cene, ker je več kot polovica bila v tujini

Poraba: 11,46L / 100km


Ravno tolk kot moja E39 :D

maticb492 ::

Yup, pred tem sem imel 6 let E46 320CI in je bila poraba tam (samo) dober liter manjša :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

MIHAc27 ::

Za leto 2019 me je avto stal 1600€ (nove gume, servisi, vinjeta..) + 600€ gorivo. Vmes je bila tudi menjava za drugo vozilo iz 306 smo šli na Xsaro
2020 so me servisi, zavarovanje in vse kar spada prišli 1000€ + 1000€ za gorivo (selitev januarja 20km iz LJ in po novem dnevna vožnja)
2021 so bili stroški samo 450€, gorivo 1250€.
Konec leta spet naredil menjavo iz Xsare (stare enih 16let) na Zafiro (staro 8 let)
2022 je bilo pestro. Zafira je dobila nove gume, pol leta kasneje začela kazat razne težave in sem se odločil za zamenjavo. Me je stala cca 2500€ ker sem zanjo toliko manj dobil pri prodaji+servisi, tehnični, vinjeta....

Ko potegnem črto se mi zdi da z zadnjimi 3 avti nisem imel ravno veliko sreče. So prejšnji zdržali dosti več brez ogromno servisov čeprav so že ob nakupu spadali v kategorijo 'shitbox' prvi avto, ki to naj ne bi bil pa še večje razočaranje.

m0LN4r ::

To so dokaj brezvezne primerjave.
Najboljse je imeti en varcen avto in enga za uzivat.
Normalno, da bodo stroski pri drugem drazji.

Sem razmisljal o "varcnem" se enem, ampak its just too much fun. Zato pa pomladi grem po lightweight felge in semislick gume. To bo to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

d4vid ::

m0LN4r je izjavil:

To so dokaj brezvezne primerjave.
Najboljse je imeti en varcen avto in enga za uzivat.
Normalno, da bodo stroski pri drugem drazji.

Sem razmisljal o "varcnem" se enem, ampak its just too much fun. Zato pa pomladi grem po lightweight felge in semislick gume. To bo to.


Tudi jaz razmišljam o nekem "dailyju", enostavno mi je vzdrževanje in gorivo prevelik strošek. Tko da razmišljam o nekem poceni avtočku z majhno porabo, majhnimi dimenzijam gum in poceni vzdrževanjem.

Megane ima porabo 10+, 18 colske gume, ki MORAJO bit kvalitetne (michelin PS4). Saj čez ovinke gre avto zmešano, naknadno imam še LSD vgrajen in gre res kot po tirnicah. Ampak počas se staramo in prioritete gredo drugam, ves denar v avto zmetat mi počasi ni več to to.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

maticb492 ::

Mislim da se dva avta absolutno ne splačata, če govoriš o Meganu in potem nekem dailyju zraven. Mogoče če govorimo o kaki AMG mašini, pa da imaš zraven Cliota, se splača.

Razen ča daily za tebe pomeni da se voziš 100km+ na šiht :D

Jaz delam od doma in mi je samo M240 dovolj, če bi se vozil na šiht kam bolj daleč bi itak razmislil o 2-eh avtih, ker nima smisla kilometre nabijat.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

LeQuack ::

teslam2 je izjavil:

zato obstaja pa na polici postavka, ki omogoca, da pri karambolu ne izgubis bonusa - "odkup prve skode".


To sem jaz vzel enkrat pri Triglavu. In potem sem eno leto res mel manjšo poškodbo in to uveljavil, da ni bilo 3 razrede gor. No naslednjič ko sem hotel podaljšati registracijo se je odkup prve škode podražil za ene 5x, tako da to se splača samo dokler nimaš prvič škode, potem naprej pa preveč podražijo če koristiš.
Quack !

pegasus ::

Kako upravičite vse te vrtoglavo visoke številke za operativne stroške vozil? Just a cost of doing business? Je to sploh biznis, ali je to samo neznanje načrtovanja stroškov?

LeQuack ::

pegasus je izjavil:

Kako upravičite vse te vrtoglavo visoke številke za operativne stroške vozil? Just a cost of doing business? Je to sploh biznis, ali je to samo neznanje načrtovanja stroškov?


Pravi Slovenec, jaki moški, ima avto, to je pač to. To ja tako kot bi bil samurai brez meča, a je potem sploh še samurai?
Quack !

m0LN4r ::

pegasus je izjavil:

Kako upravičite vse te vrtoglavo visoke številke za operativne stroške vozil? Just a cost of doing business? Je to sploh biznis, ali je to samo neznanje načrtovanja stroškov?

Tako kot vse druge brezvezne razvade. Razna bedna potovanja, ker ti doma ni dovolj lepo, da se pofotkas. Turizem je se vecji nateg, kjer ti prodajajo meglo na vsakem koraku.

Grozno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Kakšni vrtoglavi stroški? Če nekaj delaš, si menda lahko privoščiš nek normalen avto. Če niti to ne, kaj si pa lahk?

darkolord ::

pegasus je izjavil:

Kako upravičite vse te vrtoglavo visoke številke za operativne stroške vozil? Just a cost of doing business? Je to sploh biznis, ali je to samo neznanje načrtovanja stroškov?
Za večino(?) avto ni zgolj orodje za prevoz, ampak še statusni simbol, razvajanje, za nekatere hobi, whatever ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Gagatronix ::

Nekaterim je avto podaljsek penisa. Za nekatere druge pa pac potreba.

maticb492 ::

Večini je avto podaljšek penisa... bolj redkim pa potreba, še posebej finančno, samo večina je finančno nepismena.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

m0LN4r ::

Vse je podaljsevanje penisa, samo avto najbolj izstopa, na cesti. Pa slabi soferji so najbolj favs pa zena jim ne pusti nic.

Anyway.

Zakaj ni turkov na luni?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

HotBurek ::

Avto na bencin = brezpogonja svoboda

Avto na baterije = poneumljeno suženstvo

Skratka, denar investiran v avto na bencin je denar v svobodo. 8-)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

m0LN4r ::

maticb492 je izjavil:

Večini je avto podaljšek penisa... bolj redkim pa potreba, še posebej finančno, samo večina je finančno nepismena.

Nah nimate pojma, penis se podaljsuje doma, ko imas obiske in reces ja nova kuhna, to pa ono, ploscice smo menjali, ker so ble stare dolgocasne, tlakovce smo menjali, teraso predelali aja pa letos smos sli dvakrat rit namakat v slano vodo, zena pa ima pekinezerja in novo torbico.

HotBurek je izjavil:

Avto na bencin = brezpogonja svoboda

Avto na baterije = poneumljeno suženstvo

Skratka, denar investiran v avto na bencin je denar v svobodo. 8-)

Strast, sport.
Voznja je perfekcionizem, casovno in idealna linija.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Cupakabra123 ::

Zavarovanje in vse dajatve: 300€
Vinjeta: 115€
Bencin: 600€/leto
Servis: 140/leto

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ok pol pa, zakaj ni trenirkarjev na luni?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kunigunda ::

OutOfTheBox je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vozi se z njim pol leta in poročaj, koliko je vredna zastonj voznja.


Lahko ti povem da te pripelje od točke A do B, tako kot dražji avto. Zdej če pa ceniš občutek kot da sediš v pilotski kabini z 1000 lučkami, potem boš pri Daci to res težko dosegel. Dacia cilja predvsem tiste ki jim je namen avta pripeljat točke od A do B.

Eni majo bimerja da jih pripelje do tocke G :P

maticb492 ::

Cupakabra123 je izjavil:

Zavarovanje in vse dajatve: 300€
Vinjeta: 115€
Bencin: 600€/leto
Servis: 140/leto



Kaj preostanek plače si v FTX investiral? :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Cupakabra123 ::

maticb492 je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

Zavarovanje in vse dajatve: 300€
Vinjeta: 115€
Bencin: 600€/leto
Servis: 140/leto



Kaj preostanek plače si v FTX investiral? :))

Kaj je FTX?

HotBurek ::

FTX = Fail Trade eXchange
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Cupakabra123 ::

Kaj ima to veze s stroski za avto?

maticb492 ::

Sprašujem, ker si v drugi temi anpisal da imaš plačo 7000€ bruto, tak da ne vem kje porabiš preostanek?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Kayzon ::

m0LN4r je izjavil:

To so dokaj brezvezne primerjave.
Najboljse je imeti en varcen avto in enga za uzivat.
Normalno, da bodo stroski pri drugem drazji.

Sem razmisljal o "varcnem" se enem, ampak its just too much fun. Zato pa pomladi grem po lightweight felge in semislick gume. To bo to.


Se boljse varcen avto,pa za uzivanje sportni motor,k se realno nuben avto ne more primerjat s tem.

Cupakabra123 ::

maticb492 je izjavil:

Sprašujem, ker si v drugi temi anpisal da imaš plačo 7000€ bruto, tak da ne vem kje porabiš preostanek?

Kdaj sem rekel da imam 7k. Sem blizu samo nisem se tam. Mogoce cez kaki dve leti :D Drugace ce pa ze sprasujes sem kupil drugo nepremicnino in doma skos neki rihtam. Verjetno sledi kak avto v cca 3eh letih, ko bo trenutni ze starejsi.

WizzardOfOZ ::

maticb492 je izjavil:

Sprašujem, ker si v drugi temi anpisal da imaš plačo 7000€ bruto, tak da ne vem kje porabiš preostanek?


Kot da je težko 7k zapravit na mesec?
Veliko lažje, kot preživeti cel mesec z minimalcem in se trudit plačat vse položnice, za katere socialcem pada helikopterski denar.

En dober izlet na Cookove otoke pobere nekje 15k v treh tednih za 3 osebe, če se greš še malo vozit s helikopterjem in če si privoščiš malo več.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kunigunda ::

WizzardOfOZ je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Sprašujem, ker si v drugi temi anpisal da imaš plačo 7000€ bruto, tak da ne vem kje porabiš preostanek?


Kot da je težko 7k zapravit na mesec?
Veliko lažje, kot preživeti cel mesec z minimalcem in se trudit plačat vse položnice, za katere socialcem pada helikopterski denar.

En dober izlet na Cookove otoke pobere nekje 15k v treh tednih za 3 osebe, če se greš še malo vozit s helikopterjem in če si privoščiš malo več.

Ce si su preko agencije so te dobr oskubl. Frend je eno leto dol delal, najem hise ob morju, hrana, benz, pa je reku da je jurja na mesec vse kostal (ostalo je pa na kupcek zlagal).

gojira ::

Da se vrnemo nazaj na temo:

Bencin: 2400eu/leto
Servis: 400eu/leto
Zavarovanje: 600eu/leto
Registracija: 200eu/leto
Pnevmatike: 1x 800eu (letne) + 1x 500eu (zimske) / 5 let
Vinjeta: 110eu/leto

Skupno neka povprečna cena na mesec: 315eu

Leasinga oz. kredita za avto nimam. Je pa avto star 5 let, cena pa je bila 20k. Bi si moral še armotizacijo izračunat in upoštevat še to.

WizzardOfOZ ::

kunigunda je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Sprašujem, ker si v drugi temi anpisal da imaš plačo 7000€ bruto, tak da ne vem kje porabiš preostanek?


Kot da je težko 7k zapravit na mesec?
Veliko lažje, kot preživeti cel mesec z minimalcem in se trudit plačat vse položnice, za katere socialcem pada helikopterski denar.

En dober izlet na Cookove otoke pobere nekje 15k v treh tednih za 3 osebe, če se greš še malo vozit s helikopterjem in če si privoščiš malo več.

Ce si su preko agencije so te dobr oskubl. Frend je eno leto dol delal, najem hise ob morju, hrana, benz, pa je reku da je jurja na mesec vse kostal (ostalo je pa na kupcek zlagal).

Nekaj je it tja za eno leto, pa tam delat celo leto, nekaj pa če greš tja turistično (ko že ne moreš v tiste hiške za delavce), kjer se s helikopterjem vsak dan na drug otok zapelješ. Pa brez agencije smo šli. Večinoma hodimo po svetu brez agencij.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

clix ::

Corolla TS 1.8:
Nakupna cena 2021: 24000€
Amortizacija, po 15 let vrednost 0€: 133€/M
Registracija 142€/L
Zavarovanje polni kasko: 730€/L
Letni servis, cca 350€/L
Letni strošek pnevmatik in menjave 250€/L
Vinjeta 110€/L
Parkirna hiša 36€/M
Prevoženi KM/ leto, cca 15 000km
Beležena poraba na pumpi 5,3L
Trenutna cena goriva 1,482€/L
Cena goriva na mesec: 98€/M

Skupaj na Leto: 4786€
Na mesec: 399€
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sportni avto - Letni stroski (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
697523 (5419) Utk
»

Najcenejša avtomobilska znamka za vzdrževanje.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8216815 (13397) starfotr
»

Mesečni stroški suva vs ostalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12219618 (15976) sebas4
»

Koliko ste dali za avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6112029 (9066) Dosan

Več podobnih tem