» »

Elon Musk postal edini vladar Twitterja

1
2
»

kow ::

Musk ni placal 44 milijard - toliko so placali vsi investitorji skupaj. Ce sem prav spomnim, sem nekje zasledil, da je Musk placal cirka 30 milijard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Glugy ::

kow je izjavil:

Verjetno je kaj prodal
Ocitno si padel na limanice klikov zeljnih medijev.

Se prav niti sam se nisi pozanimal; govoriš namreč o verjetnosti, bi pa pametoval o limancih. Cccc...

mtosev ::

Me zanima kolk bodo delnice Twitterja čez npr leto dni. Down or up.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Phantomeye ::

firme, živijo od oglaševanje pa tako-imenovani free speech. Ne grejo skupaj. Pa sem mislil, da bo Zuckerberg prej potopil Meto zaradi Metaverse.

no comment ::

mtosev je izjavil:

Me zanima kolk bodo delnice Twitterja čez npr leto dni. Down or up.

Čez npr. leto dni bodo delnice… umaknjene z borze.

Oblikovanje cene delnic podjerij, s katerimi se ne trguje javno, je bolj zapleteno. Ali pa manj, kakor vzameš. Vsekakor pa manj transparentno.

c3p0 ::

cvalsr je izjavil:

Meni pa popolnoma dol visi za Shitter, Fakefuck, Instagovno,...
Ničesar od tega ne uporabljam in se imam čisto lepo.
Me mora zaradi tega kaj skrbeti?


Ti si tisti čudak, ki na ulici ne gleda v telefon. Shame on you!

kow ::

Glugy je izjavil:

kow je izjavil:

Verjetno je kaj prodal
Ocitno si padel na limanice klikov zeljnih medijev.

Se prav niti sam se nisi pozanimal; govoriš namreč o verjetnosti, bi pa pametoval o limancih. Cccc...


Prodajo njegovih delnic (ker je velik delnicar) bos (s casovnim zamikom) nasel v bazi EDGAR. Lahko pa mi razlozis, kje bos nasel podatke o Muskovih zasebnih posojilih? A ce ti vzames kredit, je to vidno ostalim ljudem? Skratka, lahko operiramo samo s posrednimi podatki o virih financiranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Machete ::

hamez66 je izjavil:

Biden ne piše svojih twitov in Zemlja je ravna. Seveda Biden sam piše svoje twite no, kakšne mate. Ste čist oprani od teh teorij zarot.


Dobro no, to ni ravno t.z. rank, Biden pač ni profil, ki bi pisal svoje tvite. Mogoče jih odobri, ampak piše pa zelo dvomim. Saj so sestavljeni zelo 'strojno' PRovsko.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Velki ::

kow je izjavil:

Velki je izjavil:

Kje bo Musk dobil toliko denarja? Oz. ali je že plačal? Kaj se ni govorilo da bo v tem primeru njegova delnica kar konkretno padla (Tesla)? Pa zaenkrat ni nobene spremembe v ceni...?


Musk je imel poleti 23.5% delez v Tesli (ima tudi velik delez v SpaceX), ki ima trenutno 670 milijard dolarjev kapitalizacije. Verjetno je kaj prodal, ampak to bi bilo dovolj, da vec kot 3x kupi twitter. Pa ni ga kupil sam, dobil je soinvestitorje. Kot zanimivost, Binance je vlozil pol milijarde. Ce prodajas velike kolicine delnic - cena obcutno pade samo v primeru, da ni kupcev.

Ocitno si padel na limanice klikov zeljnih medijev.


Se definitivno spoznaš na delnice bolj kot jaz, vendar zgleda da si ga tokrat kiksnil... :P
Ker stvar kar pada in pada...

c3p0 ::

Machete je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Biden ne piše svojih twitov in Zemlja je ravna. Seveda Biden sam piše svoje twite no, kakšne mate. Ste čist oprani od teh teorij zarot.


Dobro no, to ni ravno t.z. rank, Biden pač ni profil, ki bi pisal svoje tvite. Mogoče jih odobri, ampak piše pa zelo dvomim. Saj so sestavljeni zelo 'strojno' PRovsko.


Nekako ga ne vidim, da bi sploh uporabljal računalnik.

Miki N ::

Verjemite, če bi Joe pisal svoje twite, bi vedeli. Teta Demi ima svoj stil.

kow ::

Velki je izjavil:


Se definitivno spoznaš na delnice bolj kot jaz, vendar zgleda da si ga tokrat kiksnil... :P
Ker stvar kar pada in pada...


Ker prodaja Musk? Ali so razlogi drugi? Si premislil? Ce bi ugibal, je glavni razlog slaba gospodarska situacija na kitajskem, kjer je Tesla znizala cene avtomobilov. Mimogrede, je prisla ven stevilka za kitajsko proizvodnjo v oktobru: 87k avtomobilov - rekordna mesecna proizvodnja, ki pa bo samo delno negirala padec marze. Trgi pac - nihce se ne ukvarja kaj bo cez 5 let, ampak se ksefta sproti. Je pa za dolgorocne investitorje irrelevantno.

Zadeva pa popolnoma nic ne spremeni originalne poante. Da ima Musk se vedno dovolj kapitala. Tudi, ce tviter propade, bo ostal eden najbogatejsih ljudi na svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Maxlos ::

kow je izjavil:

Velki je izjavil:


Se definitivno spoznaš na delnice bolj kot jaz, vendar zgleda da si ga tokrat kiksnil... :P
Ker stvar kar pada in pada...


Ker prodaja Musk? Ali so razlogi drugi? Si premislil? Ce bi ugibal, je glavni razlog slaba gospodarska situacija na kitajskem, kjer je Tesla znizala cene avtomobilov. Mimogrede, je prisla ven stevilka za kitajsko proizvodnjo v oktobru: 87k avtomobilov - rekordna mesecna proizvodnja, ki pa bo samo delno negirala padec marze. Trgi pac - nihce se ne ukvarja kaj bo cez 5 let, ampak se ksefta sproti. Je pa za dolgorocne investitorje irrelevantno.

Zadeva pa popolnoma nic ne spremeni originalne poante. Da ima Musk se vedno dovolj kapitala. Tudi, ce tviter propade, bo ostal eden najbogatejsih ljudi na svetu.


Pri google zadetek te bo postavil na relana tla in postavil tvojo laž bolj v kontkest trolanja iz drugih tem.
Ker prodaja Musk? Ali so razlogi drugi? Si premislil? Ce bi ugibal, je glavni razlog slaba gospodarska situacija na kitajskem, kjer je Tesla znizala cene avtomobilov.
Barking up the wrong tree

Velki ::

Nikjer nisem zapisal da bo tesla zaradi tega propadla, pa tudi skoraj noben youtuber ni mnenja da bi zaradi tega propadla... Šlo se je samo za to da bo delnica padla ob nakupu twitterja kar izgleda da se sedaj dogaja.
Pa saj bo verjetno tudi bounceback ker ovc za strižt je še polno.
Pa da ne pozabimo še vpliva obveznega lupljenja ameriških davkoplačevalcev za subvencije za el. vozila proizvedena v ameriki...

kow ::

Zdaj si zopet zabluzil. Poanta je, da navkljub histericni propagandi ideoloske levice, Musk ostaja poln dnarja. Je pa res, da ima vse v firmah, ki mu lahko propadejo. Ampak to lahko reces za vsakega podjetnika.

tilen03 ::

kow je izjavil:

Zdaj si zopet zabluzil. Poanta je, da navkljub histericni propagandi ideoloske levice, Musk ostaja poln dnarja. Je pa res, da ima vse v firmah, ki mu lahko propadejo. Ampak to lahko reces za vsakega podjetnika.

Saj nikoli ni bilo govora, da Musk ostal brez denarja. Ko je bila Tesla na robu financnega propada, ni zelel vloziti lastnega denarja. Tudi tukaj ga ni veliko in ga niti ne bo, vedno bo poln dnarja.

Twitter pa bo postal revnejsi, tako intelektualno kot tudi ekonomsko

Sele posteno ni zacel, pa neumnost udarja ven. Kaj pa, ko bomo prica vecjim njegovim zmazkom

Invictus ::

Uporaba twiterja za vecino:

https://twitter.com/dlargo77

Drugace je pac nepomemben, vsaj v slovenskem prostoru...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

no comment ::

Musk pravi, da gre lahko Twitter tudi v bankrot. Prosim, kupite si blue checkmark.

Za $vobodo govora gre!

tikitoki ::

Dokaz, da je Musk izkoriscevalski kmetavz. Odpusti dobrsen del delovne sile in nato grozi z 80 urnim delovnikom.

https://www.bloomberg.com/news/articles...

kow ::

tikitoki je izjavil:

Dokaz, da je Musk izkoriscevalski kmetavz. Odpusti dobrsen del delovne sile in nato grozi z 80 urnim delovnikom.
https://www.bloomberg.com/news/articles...


Musk je ultrakapitalist. Ne delaj pa si utvar, da tviter ne bi odpuscal v vsakem primeru. Ze v obdobju tech bubblea niso bili profitabilni.
Glavno vprasanje je kaksen del prihodka bodo sedaj izgubili zaradi bojkota velikih oglasevalcev. Podatkov pa ne bomo vec imeli, ker gre za privatno podjetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

tikitoki ::

Ce moras folk posiljevati z 80 urnim delovnikom, da zasluzis "dovolj", potem je cas, da gres na smetisce zgodovine.

DarwiN ::


Ampak je modra kljukica, tko da ... 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

GizmoX ::

tikitoki je izjavil:

Ce moras folk posiljevati z 80 urnim delovnikom, da zasluzis "dovolj", potem je cas, da gres na smetisce zgodovine.
V Sloveniji ti alternativni delovni urniki niso poznani.
To NI skok iz 40 ur/teden na 80 ur/teden (torej NI 7 dni x 11 ur, ter NI 6 dni x 13 ur, kaj šele 5 dni x 16 ur) - saj to niso roboti.

To je ponavadi nek 9/80 sistem, npr.: 5x9 ur, vikend frej, 3x9 ur + 1x8 ur, petek in vikend frej. Npr.:
PON 9, TOR 9, SRE 9, ČET 9, PET 9, SOB -, NED - = 45 ur
PON 9, TOR 9, SRE 9, ČET 8, PET -, SOB -, NED - = 35 ur
Povprečno torej še vedno 40 ur na teden.

Se pravi, ko si tam, delaš malo dlje, da s tem pridelaš en dan plusa/podaljšan vikend vsak drug teden. Vsekakor pa to ni nekaj, s čimer bi 200% obremenil delavce.
Enim sigurno odgovarja - včasih so se tega posluževali tudi nekateri v Sloveniji (z nadurami nabrali plus ure, jih koristili za dan "dopusta" z malico in prevozom).
udirač => uni. dipl. inž. rač.

cias ::

DarwiN je izjavil:


Ampak je modra kljukica, tko da ... 8-)


Kaj če je modra kljukica?

tonttu ::

Saj to je ves problem pri vsem tem... da sedaj ta modra znamka ne pomeni, da si nekaj posebnega, ampak da jo ima lahko vsak, ki je dovolj neumen da da $8/mesec. In ego pac boli.
Kar se pa "preverjetnosti" tice, je pa ze sedaj 90% teh "preverjenih" bilo hudo relevantnih, sploh glede na to, da je to imel vsak trol. Pac po novem modra kljukica pomeni oznacbo, da je nekdo dovolj nor, da da za to 8$/mesec in nic drugega. Ne vem kje je tukaj problem. Ce nek fake account da 8$/mesec za kljuci, potem pac lahko Bushs pogresa pobijanje Iracanov. Nikjer pa ne pise, da moram jaz to verjeti, da je to pravi George Bush(brez s).

Lonsarg ::

8$ je povsem dovolj da se prepreči masovne kršitve/impersonalizacije. Posamezne kršitve se rešuje drugače.

Velki ::

Boh pomagaj kakšni butci ste tukaj nekateri, to ste hujši od Janševih vernikov. Saj vedno več ljudi kot spoznam, vedno bolj sem prepričan da smo še slabši od Srbov. Na drugi strani pa imaš lenuhe iz javnega sektorja, ki jih itak nič ne briga kot svoj stolček in se bodo zanj prodali vsem ki jim obljubijo da bodo na njem tudi ostali.
Potem pa si praviš bejž že enkrat na zahod ven iz te vukojebine in malo bolje pomisliš in ugotoviš da bodo kmalu zahodnjaki morali hoditi v skafandrih okoli da ne slučajno predajo kake bolezni živalim ali penzjonistom.
Pa si rečeš, well your fucked!
No če vas je že večino tukaj pesimistov pa lahko tudi jaz kaj takega napišem ?

cias ::

Velki je izjavil:

Boh pomagaj kakšni butci ste tukaj nekateri, to ste hujši od Janševih vernikov. Saj vedno več ljudi kot spoznam, vedno bolj sem prepričan da smo še slabši od Srbov.



Musk je dobesedno Putin?

tilen03 ::

cias je izjavil:

Velki je izjavil:

Boh pomagaj kakšni butci ste tukaj nekateri, to ste hujši od Janševih vernikov. Saj vedno več ljudi kot spoznam, vedno bolj sem prepričan da smo še slabši od Srbov.



Musk je dobesedno Putin?


Ne, Trump
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elon Musk želi prevzeti Twitter (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
10015216 (3365) 111111111111
»

Musk kupil Twitter (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12913262 (9466) Jarno
»

Musk kupil skoraj desetino Twitterja

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
156154 (1144) BigWhale
»

Musk si je premislil in ne želi kupiti Twitterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
9912683 (6202) mtosev
»

Zaposleni v SpaceX s pismom nad Muska, ta jih je odpustil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10412422 (6993) c3p0

Več podobnih tem