» »

Prvi november, kdo ga praznuje in zakaj?

Prvi november, kdo ga praznuje in zakaj?

BigWhale ::

Banzai!

Torej, nakupis tri ducate sveck, hodis od groba h grobu, prizigas svece na grobovih ljudi, ki si jih mogoce celo poznal in se praskas po riti (ali pa vrtas po nosu), stare mame hodijo okrog, ogledujejo grobove, nagrobnike, komentirajo in tekmujejo kdo bo prinesel vecjo ikebano na grob.

Na koncu dneva vsak pride domov in si rece, tako zdaj sem pa za eno leto dober.

Kak smisel je v prazniku, ki ti daje potuho in vzpodbuja hinavscino, kjer naj bi se ljudje spomnili tisih, ki so nam umrli? blink? Ce se nekdo celo leto ni spomnil na cloveka, ki ga mogoce pogresa, zakaj potem ravno takrat ko to pocnejo vsi drugi?

Trapasto obiskovanje grobov in postavljanje bebavih nagrobnikov, ki izzarevajo snobizem in neko cudno tendenco k temu, da nek okostnjak trohni v cimbolj 'zrihtani' luknji v zemlji. Tisti, ki bo mene pokopal me mora pokrit z betonskim pokrovom (v teoriji lahko Thomas svojo LadjicoTM tam postavi :PP), hermeticno (da slucajno ne uspem pobegnit), pa da ne bom kadarkoli videl kakrsne koli svece ali kakega zelenja na tisti betonski ploskvi. Za vsak primer, da ne bo kak moj vnuk svojih otrok nagnal presajat roze in plet plevel na mojem grobu. *roll*

V nasprotnem primeru pridem nazaj strasit...

Kaj si pa ostali mislite?

Thomas ::

Sej jutri je pa Dan Reinkarnacije, ane? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mchaber ::

To je maslo katolikov;( !
.

pingo76 ::

Jaz ga praznujem vedno! To pa zato ker imam slučajno na ta dan tudi rojstni dan. :D - Ni šala! (01.11.76)

updejt: Še najbolj zabavno pa je to da jaz piham sveče na torti medtem ko jih drugi prižigajo drugje. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Thomas ::

Prvi november je Katoliški praznik. Dan prej je Protestantski. In prav je tako. Komur ne paše, nej pač dela, če je zelo zagnan.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Če ne bi bilo uradnih praznikov, nekateri itak ne bi videli sorodstva na kupu nikdar in ne bi _skupaj_ opravili nekaterih obredov, običajev.... Če nič drugega, deda in tata lahko sinu in vnuku povesta več o pradedu (rahmetli), kot le tata sam, a ne?

Pa one izdolbene buče ne bi imele veliko smisla drugač. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Daedalus ::

Precej morbiden je tale "praznik":\ Pol sta pa stara dva užaljena, ker nočem z njimi hodit po grobovih (kaj si bo pa familija mislila)... Svojega sorodstva pa itak ne prenašam najbolje, tak da mi je čisto vseeno, pa če jih kdaj vidim, al pa ne. Skratka, beden in nepotreben "praznik".|O
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

undefined ::

Pač naj bi to bil dan, ko se izkaže izjemno spoštovanje do vseh mrtvih. Ker je tudi dela prost dan, je to še bolj možno. Je res, da ni za nekatere nič posebnega (tudi zame ne), za druge pa je. Pustimo torej ljudem svojo izbiro in se nehajmo že enkrat znašat nad Cerkvijo za vsako dlako, ki vam leži v grlu. :)

Mercier ::

Gre za državni praznik, BTW.

MadMax ::

Brezvezen praznik, ki služi čemu?
Spravljanje žlahte na kup in dan, ko se spomnimo na preminule najdražje?
Sorry, ampak če mora biti za te stvari označen dan na koledarju (pa še to samo en v letu), potem je to patetično.

Nimam pa nič proti, da je dela prost dan :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Thomas ::

Dan mrtvih se da odpraviti le na en način. Oživitev umrlih. Drugo je povsem nerealno in brez upanja na uspeh. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

darh ::

Patetični izgovor za modno revijo... ;((
Excuses are useless! Results are priceless!

undefined ::

> Patetični izgovor za modno revijo...

Huh? Kaj pa ima moda tu zraven?

flipflop ::

Se strinjam,xbite.

Mercier ::

MadMax:

Seveda je patetično. To je, nakako, skupna značilnost vseh obredov. Ni patetike, ni obreda.

To, da pa skupino ljudi dobiš z nekim namenom v nekem času na nekem mestu, pa se ne more zgoditi spontano.

Isto foro bi lahko uporabili za silvestrovo - hudiča, če se ne znamo zabavat na katerikoli dan v letu, nam pa silvestrovo itak nič ne pomaga in če se sam ne morem zabavati tako kot v skupini, sem defekt. Amapak se folk čoporativno nažere ko živina ravno takrat. Pa čisto fino se majo/mamo.

Ja, nekateri pa pretiravajo v "estetiki", nikoli ne pomislijo na umrle bližnje, se pridejo le pokazat na pokopališče.... In?

sidney ::

modna revija na britofu ..... traparija ...... mamo celo leto cas za rajne svojce in prijatelje ...... no ja vsaj nekateri grobovi se takrat mal zrihtajo, da nebi sosed kej ukrog guvoru ......
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

BigWhale ::

> To je maslo katolikov !

Ah, ne, ne, ne... Pojma nimas!

Prvi november izhaja izpred mnogo let... mnogo mnogo... Se preden je sploh bila cerkev... Cerkev je samo lepo prikladno uporabila ze obstojeci praznik v svoje namene... Tako kot 25. December, Veliko noc, ... :)

PS: Thomas, obuditi mrtve? Hecno, da ravno to obljubljajo v bibliji ;)

undefined ::

Thomas se je spet opiral na svoj protokol. :))

mchaber ::

>prvi november izhaja izpred mnogo let... Mnogo mnogo... Se preden je sploh bila cerkev... Cerkev je samo lepo prikladno uporabila ze obstojeci praznik v svoje namene... Tako kot 25. December, veliko noc,... :)

Emh, mislil sem na to, da so katoliki "vsilili" ta praznik med državne. :\

Edino, kar je res dobro, da je to dela prost dan :)
.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

> emh, mislil sem na to, da so katoliki "vsilili" ta
> praznik med dr?avne.

Veliko pred njimi so jih komunisti, potem smo te praznike nehali praznovati, nekatere smo samo preimenovali (Dan OF), druge smo cisto ukinili, uvedli nove (Dan Reformacije)... Vsaka vlada v bistvu malo premiksa te dela proste dneve... In zdaj je problem, ker to cerkev naredi.

Avenger ::

Kolikor vem katoliki ne poznajo dneva mrtvih. Poznajo pa dan vseh svetih. Dan mrtvih je bil, po moji logiki, izumljen nekje v času enoumja, vladavine naše rdeče partije. To, da se ob tem prazniku spominjamo svojih umrlih sorodnikov je sekundarna stvar, ki je zdaj več kot očitno prerasla v primarno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

undefined ::

Res je tako. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božič in praznovanje tega praznika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17426821 (23728) LitralSM
»

Dan spomina na mrtve in preseravanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
629871 (7592) nuclear
»

Prazniki v sloveniji? Kateri vsi so?

Oddelek: Loža
95865 (3798) joze67
»

Prazniki 2010 (katastrofa) - kaj je potrebno za spremembo zakona? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
798550 (6315) connel
»

Noč čarovnic

Oddelek: Loža
172300 (2300) Tear_DR0P

Več podobnih tem