» »

Prazniki v sloveniji? Kateri vsi so?

TheHijacker ::

Izdelujem neko skripto v PHP za izraÄćun delovnega koledarja v podjetju. Programiram v PHP-ju in do sedaj mi gre odliÄćno. Tako kot vsako leto, pa moram zopet roÄćno vnaĹĄati vsakoletne praznike oziroma dela proste dneve.

Kaj vem do sedaj?

Gleda na zakon so prazniki v Sloveniji:

- 1. in 2. januar - novo leto
- 8. februar - PreĹĄernov dan, slovenski kulturni praznik
- 27. april - dan upora proti okupatorju
- 1. in 2. maj - praznik dela
- 25. junij - dan drĹžavnosti
- 1. november - dan spomina na mrtve
- 26. december - dan samostojnosti.

Dela prosti dnevi v Republiki Sloveniji so tudi:
- velikonoÄćna nedelja - velika noÄć in ponedeljek
- binkoĹĄtna nedelja - binkoĹĄti
- 15. avgust - Marijino vnebovzetje
- 31. oktober - dan reformacije
- 25. december - boĹžiÄć.

Torej skoraj vsi datumi so fiksni razen velike noÄći, ter binkoĹĄtov. IzraÄćun tega je kar kompliciran. Sam sem ga naredil po formuli na tej strani in mi deluje odliÄćno.

S tem dobim datum velike noÄći (nedelja) za poljubno leto do leta 2099. Iz tega vem tudi, da je en dan po veliki noÄći, velikonoÄćni ponedeljek, ter da so 7 tednov po veliki noÄći binkoĹĄti.

Na tisti strani piĹĄe tudi, da je pustna nedelja sedem tednov pred veliko noÄćjo a ni dela prost dan. Enako je pustni torek dva dni po nedelji in pustna sobota, en dan pred pustno nedeljo.

Zanimajo me ĹĄe ostali prazniki, ki ni nujno, da so dela prosti. Lahko se predhodno definirani ali pa se jih prepraÄćuna. Kako recimo veĹĄ kdaj je pepelnica (pokop pusta).

Ali kdo pozna ĹĄe kakĹĄne ostale prazniÄćne dneve, ki ni nujno, da so dela prosti? ÄĆe Ĺže enkrat delam nekaj bi rad imel v celoti.

Skripto za izraÄćun velike noÄći od leta 1980 do 2019 lahko sprobate na moji strani. ÄĆe koga zanima koda naj se mi javi.
http://www.google.si

MAC.H ::

Če si se tega res lotil tako resno, kot si napisal, potem ti lahko povem, da je skoraj vsak dan v letu praznik, na nekatere dni tudi po dva. Če si mislil tudi na Valentinovo, Dan boja proti tobaku, Svetovni dan okolja, Dan železničarjev, Mali šmaren, Mednarodni dan miru, Svetovni dan pošte ali Svete tri kralje, potem te čaka kar nekaj dela.

Leta 1999 je pri DELU izšel Slovenski almanah, v katerem so bili napisani vsi prazniki, poskusi najti kaj podobnega.
MAC.H

MAC.H ::

A ja, še to! Na tej strani tudi nekaj piše o tem:

http://www.mc-jesenice.net/info.php?id=...

Lep pozdrav ;)
MAC.H

Super. Samo ne verjamem, da bi vse vključil. Najbolj pomembni so mi še vedno samo dela prosti prazniki.

Vseeno hvala.

Ziga Dolhar ::

Kaj niso to le tisti, ki so uzakonjeni kot taki?
Legal systems are not supposed to be efficient. They are
designed to ensure that innocent people are not found guilty.
If that requires inefficiencies, so be it.

gzibret ::

Pust, Velika noč in vse ostalo, povezano s tem, deluje po luninem koledarju.

Torej pust je prvi torek po 2. polni luni v letu ali nekaj takega (to je kot primer, ne to vzeti za resnico).
Vse je za neki dobr!

Velika noč je glede na luno ja. Poglej si povezave, ki sem jih dal na vrhu. Od tega dne je potem tudi odvisnih še par praznikov.

helboy ::

metalc ::

Vsi prazniki n prosti dnevi so kar na Wikipediji :)

Delovni prazniki so še 17. avgust (dan združitve prekmurskih Slovencev z matičnim narodom po prvi svetovni vojni), 15. september (dan vrnitve Primorske k matični domovini) in 23. november (dan Rudolfa Maistra)

joze67 ::

Vsak 15. v mesecu. Ko pride plača.

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izračun slovenskih praznikov

Oddelek: Programiranje
213934 (2526) imagodei
»

Prazniki 2010 (katastrofa) - kaj je potrebno za spremembo zakona? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
795251 (3016) connel
»

Polovična kazen ob napačnem parkiranju in dnevi/delovni dnevi

153383 (2993) V-i-p
»

Prvi november, kdo ga praznuje in zakaj?

Oddelek: Problemi človeštva
21971 (595) undefined
»

Velika noc

6801 (702) Ninca

Več podobnih tem