» »

Dan spomina na mrtve in preseravanje

Dan spomina na mrtve in preseravanje

«
1
2

jalovec09 ::

Zadnji oktobrski dan, jutri je praznik, spomin na mrtve, se boste odpravl k maši in na grobove, mi smo dolga leta hodil daleč tja doli na dolenjsko, prej nazaj 10 let, je bilo še vse normalno, zadnji dve leti pa samo preseravanje, novi avtomobili, grobovi so skoraj zlati, modna revija na grobovih...sedaj pa kolebam ali it tja med ljudi ali pa it zadnji dan, ko je še prosto na izlet, kjer bo mir,...najbolj pa mi poslabšajo dan ljudje (obiščemo celo vrsto sorodnikov, ko v ospredje dajejo politične razmere, socilne razmere, težave take in drugačne....

jype ::

Pojdi kam, kjer ni takih:

gendale ::

na mrtve se lahko spomniš katerikoli dan v letu
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

opeter ::

Točno tako. Tukaj se gre bolj zaradi tega, da se ljudje dobijo na pokopališčih, potem pa jih slišiš: "Joj, tebe pa nisem že videl celo večnost". In se pogovarjajo itn. Namesto, da bi se povabili med letom na kakšno pijačo.

Pa seveda ne pozabimo na trgovine, ki služijo s prodajo sveč in rož ... ampak o tem nima smisla razpravljat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gruntfürmich ::

za žlahto je to da se znova vidiš in malo poklepetaš.
za vse ostale pa je to postala modna revija.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

AmokRun ::

Jaz ne grem nikoli. Grem pa med letom dostikrat, če se da na rojstni dan umrlih.

jalovec09 ::

opeter je izjavil:

Točno tako. Tukaj se gre bolj zaradi tega, da se ljudje dobijo na pokopališčih, potem pa jih slišiš: "Joj, tebe pa nisem že videl celo večnost". In se pogovarjajo itn. Namesto, da bi se povabili med letom na kakšno pijačo.

Pa seveda ne pozabimo na trgovine, ki služijo s prodajo sveč in rož ... ampak o tem nima smisla razpravljat.



, če še ne veš, se nekateri spoznajo ravno na kakšnem pogrebu

Brane2 ::

IMHO je cela stvar brezveze in izgovor za kupe še živečih trupel, da živijo v preteklosti.

Opazil sem,d a bi se nekateri najraje kar vdelali v tam nek grob, če bi se lahko.

Vedno jim je sedanjost nepomembna, preteklost prevaga.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr_M ::

Jest grem 2x na leto starim starsem prizgat sveco, ponavadi par dni pred 1. novembrom, da se izognem guzvi in razni golazni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

Jaz grem za prvi november na sprehod do tistegale na zgornji fotki, ker nikoli nikogar ne srečam, ker so vsi na britofu.

gruntfürmich ::

kakšen dan prej iti na grob prižgat svečo zna biti zanimivo, ker srečaš kakšnega zanimivega človeka, dočim v gneči težko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ramon dekers ::

Največji hudič so sveče? Koji k...rabiš prižigat sveče pa dajat to plastiko tja. Tega nisem nikoli razumel, kljub naši poganski tradiciji.

Daš eno vrtnico in je to to.

Sicer pa je najbolje da ljudi začnejo upepeljevati. No yust a thought, da ne bo spet kakšna brezezna debata ratala tukaj kako pomembne so sveče in grobovi.

jype je izjavil:

Jaz grem za prvi november na sprehod do tistegale na zgornji fotki, ker nikoli nikogar ne srečam, ker so vsi na britofu.



Upam da vsaj sveče pospraviš za seboj ko dogorijo.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> Upam da vsaj sveče pospraviš za seboj ko dogorijo.

Ne prinesem nobene.

AmokRun ::

Kje pa je tale free tibet? :D

jype ::

RejZoR ::

Men tud ta prvi novemeber ne pomeni kaj dosti. Mislim, ok, je en tak dan, ko gre folk na grobove, če že čez leto ne gre, ampak je pa mal nesmiselno, da se zvozi na tone sveč, eni grobovi so kot kres ne pa grob. Vse nakičeno in okrancljano. Za ta del so mi všeč pokopališča na ameriški sistem. Majhen kotiček, enostaven kamen z imenom in datumom ter mogoče kakšnim psovetilom. Ne pa cel oltar iz tone marmorja kjer vsak hoče imet večjega od soseda. Na pokojne sorodnike pa se spomnim večkrat skozi leto, ali kadar nanese med pogovori ali pa se pač nekako spomniš nanje brez posebnega očitnega razloga. Tud gužva mi ni nikoli preveč sedla, tko da se takih masovnih "eventov" raje izogibam če se da.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ripmork ::

Največji hudič so sveče? Koji k...rabiš prižigat sveče pa dajat to plastiko tja. Tega nisem nikoli razumel, kljub naši poganski tradiciji.

Daš eno vrtnico in je to to.

Sicer pa je najbolje da ljudi začnejo upepeljevati. No yust a thought, da ne bo spet kakšna brezezna debata ratala tukaj kako pomembne so sveče in grobovi.

Ja, sveče so res problem... sama plastika povsod. Baje da smo tu v Slo obsedenci s to plastiko. Ko se je na Dolenjskem gradilo moderno in prav lepo načrtovano pokopališče (Srebrniče) je bilo le-to zasnovno tako, da naj se sveč sploh ne bi tja nosilo... no, plastična kultura je prevladala, namesto zelenja tam vidiš tekmovanje v krancljanju grobov - kot marsikje drugje po Slo.

Kar se upepeljevanja tiče se prav tako strinjam, tu se že stvari premikajo na boljše - zaradi zasedenosti je marsikje danes oteženo ali celo nemogoče klasično pokopavanje, hvala bogu...

kalko ::

Na pokopališče grem samo na pogreb. Pa še glede tega imam dokaj radikalno stališče - ko bodo umrli moji najbližji, bo pogreb v obliki raztrosa pepela in nikjer nobenega kamna.

Ne vidim nobenega smisla v tem, da se pokojnim postavljajo nepremičnine in vse, kar iz tega sledi.

Jebiga, ko človek umre, je samo še kup odsluženega hardvera ...

jype ::

panoramic> Jebiga, ko človek umre, je samo še kup odsluženega hardvera ...

Nikakor ne! Vsaka rožica je vesela komposta, ki ostane za ljudmi!

Zheegec ::

Sploh ne štekam, zakaj ti ljudje gredo na grobove častiti razpadle kosti, a ne verjamejo, da je "duša" v "nebesih"?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ramon dekers ::

kalko je izjavil:

Na pokopališče grem samo na pogreb. Pa še glede tega imam dokaj radikalno stališče - ko bodo umrli moji najbližji, bo pogreb v obliki raztrosa pepela in nikjer nobenega kamna.

Ne vidim nobenega smisla v tem, da se pokojnim postavljajo nepremičnine in vse, kar iz tega sledi.

Jebiga, ko človek umre, je samo še kup odsluženega hardvera ...


Tudi sam ne vidim nobenega smisla v pokopavanju. Prvo ko ti umre draga oseba, se ti na vrata nalimajo pogrebniki, župniki in ostale korporacije in podajo vrtoglave zneske. Nagravžno.

Če si že kdo želi groba bi ga moral imeti kot v ZDA kot je nekdo omeni.

Najhujša misel pa je da se zbudiš ko te že enkrat pokopljejo. Ne zgodi se pogosto se pa.

oemdzi ::

Najhujša misel pa je da se zbudiš ko te že enkrat pokopljejo. Ne zgodi se pogosto se pa.

Zato pa je zara najboljsa varianta, da si ziher :) Kar se tice okrasevanje grobov je pa res katastrofa kaj pocnejo tle pri nas,kic in razkos in potem se pa se setajo med grobovi in si ogledujejo grobove sosedov\znancev...

gendale ::

zato da se raje zbudiš v peči :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jype ::

Kot James Bond!

Phantomeye ::

Ne razumem, zakaj je v sloveniji takšna obsedenost z mrtvimi. mar ne bi raje praznovali 2. novembra kot dan ŽIVIH.

Je pa zanimivo, da se na tvoj račun služi še ko si že zdavnaj pod rušo :P

Berserker ::

Vsa mlada leta sem na grob hodil zgolj na željo staršev, češ da kaj si bodo pa ljudje mislili če nas me bo na grob, mislim pa, da je isto če grem na grob večkrat čez leto, kot pa ravno jutre v največji gneči. Se pa strinjam z žaro, ker je ekološka, vzame manj prostoro, ter se sklada z kulturo davnih prednikov. Sicer pa vsak ima raje čisti ogenj kot pa da strohnimo v zemlji.

Pyr0Beast ::

V bistvu ljudje na grobove ne hodijo zaradi mrtvih temveč zaradi tega da se postavljajo pred drugimi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

guest #44 ::

Pyr0Beast je izjavil:

V bistvu ljudje na grobove ne hodijo zaradi mrtvih temveč zaradi tega da se postavljajo pred drugimi.


Pizda je pa rablo nekaj časa, da je nekdo to povedal. :)

galu ::

Še posebej 80 letne babice, ki stojijo ob grobovih svojih pokojnih mož, ne?

Yes, my grandma always wants to be in her best, when chatting with random people, next to her dead housband.;((
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

zee ::

Kdor je imel cloveka res rad, ne rabi "dedicated" dneva za spomin nanj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

PacificBlue ::

ostanek poganskih verovanj:

Samhain @ Wikipedia
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

al3n ::

Mah.. kar znervira me ves ta direndaj okoli 1. novembra. Obiskat grob bližnjega enkrat na leto, pa takrat dobesedno sveče zložit v piramido, ker ni več prostora, pa polovico cvetličarne gor je zame osebno katastrofa. Kot je Pyrobeast napisal, že nekaj let je to trend, da se seveda moraš postavit pred sosedom in znanci, da maš "najjače" poštiman grob. Osebno bom odšel na grob k bližnjim v prihodnjih dneh, ko se ves ta direndaj poleže. Drugače pa mam odpor do dneva mrtvih že zato, ker je prvo oznanilo, da na vrata že trka december, ter norišnica ki jo folk absolutno preveč zganja okoli njega, ampak to je že druga tema.

Lp

Saladin ::

Če si pogosto na grobovih ti dan mrtvih ne pomeni kaj dosti (saj si vse v tem smislu že redno obavil)
Če pa (zaradi enega ali drugega razloga) praktično ne prihajaš na pokopališče, pa je ta dan še toliko pomembnejši (da malo pospraviš grobove, se spomneš rajnih in vidiš ljudi, ki jih drugače ne bi).

Se pa strinjam, da je vse preveč skomercializirano.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

BigWhale ::

No ja, jaz sem se vedno za pokopalisca. Odlaganje trupel kar tako v naravi ni ravno primerno. Bi pa ukinil vecino ceremonialnosti okrog vsega skupaj.

Na mojem nagrobniku bo pisalo: GAME OVER -- INSERT COIN

Beli_Zajcek ::

BigWhale je izjavil:

No ja, jaz sem se vedno za pokopalisca. Odlaganje trupel kar tako v naravi ni ravno primerno. Bi pa ukinil vecino ceremonialnosti okrog vsega skupaj.

Na mojem nagrobniku bo pisalo: GAME OVER -- INSERT COIN


Tisto malo pepela, ki ostane po upepelitvi je čisto vseeno kam raztreseš.

WarpedGone ::

Cel pomp okrog dneva mrtvih je koristen - človeka spomni, da bo treba zmontirat zimske gume ...

Kar se pokopavanja tiče: raztros pepela + lepa slika na steni lastne hiše.
Britofi so znak mentalne bolezni.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

Na mojem nagrobniku bo pisalo: GAME OVER -- INSERT COIN

Hahaha noro dober quote :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Looooooka ::

Problem ni v ljudeh, ki hodijo okrasevat grobove(izjema so tisti, ki tekmujejo s kksno sestricno v tem, kdo bo vec obesil tja...) ampak v cvetlicarnah in trgovinah.
Vsako leto prodajajo 3000 vec oblik in barv plasticnih svec namesto, da bi lepo na police dali SAMO steklene.Pa naj jim ceno dvignejo za 3x in potem prodajajo samo svece.Ampak v temu ni denarja in ocitno ni nobenega zakona, ki bi sankcioniral tako prodajo.
Ljudje bojo vedno kupili cenejso verzijo.Napadanje nekoga, ki se zeli na nek nacin spomnit na mrtvega je pa nesmiselno in neumno.Ne pripelje do nobene resitve.
Btw...ce raztreses cloveka mu sorodniki se zmeraj nosijo svece.V blizino kjer so ga nametali najvec... :)
Se posebej ce so imeli kaksne nerazciscene zadeve pred smrtjo.Krivda je zajebana stvar.Se posebej v nasi drzavi, kjer se ljudje zelo radi kregajo zaradi premozenja in podobnih neumnosti :)

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Looooooka je izjavil:

Problem ni v ljudeh, ki hodijo okrasevat grobove(izjema so tisti, ki tekmujejo s kksno sestricno v tem, kdo bo vec obesil tja...) ampak v cvetlicarnah in trgovinah.
Vsako leto prodajajo 3000 vec oblik in barv plasticnih svec namesto, da bi lepo na police dali SAMO steklene.Pa naj jim ceno dvignejo za 3x in potem prodajajo samo svece.Ampak v temu ni denarja in ocitno ni nobenega zakona, ki bi sankcioniral tako prodajo.
Ljudje bojo vedno kupili cenejso verzijo.Napadanje nekoga, ki se zeli na nek nacin spomnit na mrtvega je pa nesmiselno in neumno.Ne pripelje do nobene resitve.
Btw...ce raztreses cloveka mu sorodiki se zmeraj nosijo svece.V blizino kjer so ga nametali najvec... :)


Na mrtvega se lahko spomniš z eno svečko ne pa da so gor samokolnice sveč,da o ikebanah nebi..
Pol še pa itq poteka debata cel tedn kak grob je keri mel..

LordTado ::

Pa še kradejo iz grobov po vrh vsega!

Berserker ::

No pa smo preživeli ta dan, na vsakem grobu, največ do 3 minute, doma pa obesil lepo sliko rajnikov v srednjih letah, da se jih spomnim takšne kot so bili v najboljših formi.

Brane2 ::

LordTado je izjavil:

Pa še kradejo iz grobov po vrh vsega!


Ne štekam. Kaj lahko ukradejo iz groba ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

de199 ::

Vsak ma svoj fetish..
Eni drage avtomobile,
drugi PCje je oz. vse kar je podobno pcju (tableti, smartphoni...),
tretji fancy nagrobnike, tono rož in sveč na grobovih..

glavno, da se da kaj zaslužit povsod ;)
tudi sveče bodo naredili EKO frendly ;)

gruntfürmich ::

Looooooka je izjavil:

...plasticnih svec namesto, da bi lepo na police dali SAMO steklene...


zakaj pa steklene? a so ti zeleni sprali možgane da je plastika bed in steklo kul?

guest #44 je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

V bistvu ljudje na grobove ne hodijo zaradi mrtvih temveč zaradi tega da se postavljajo pred drugimi.


Pizda je pa rablo nekaj časa, da je nekdo to povedal. :)


a ti ne spremljaš teme od začetka?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Brane2 je izjavil:

LordTado je izjavil:

Pa še kradejo iz grobov po vrh vsega!


Ne štekam. Kaj lahko ukradejo iz groba ?



Sveče ter ikebane in rože, seveda. To se redno dogaja skoraj na večini pokopališč.(slišal sem celo da ikebane trgovci kradejo, ter ponovno prodajajo, ampak to so zgolj govorice).

Brane2 ::

To je z groba. Kaj pobirajo _iz_ grobov ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

LordTado ::

Brane2 je izjavil:

To je z groba. Kaj pobirajo _iz_ grobov ?

Sedi 5!

Brane2 ::

Dobro, mislu sem da hočeš reč, da se najdejo cigani, ki odpirajo grobove, da bi jih izplenili.

Zato me je zanimalo, kaj hudiča je tako vrednega v grobu. Valjda folk ne pokopava pokojnikov s solidno količino zlatnine, dragih kamnov in denarja.:|
On the journey of life, I chose the psycho path.

dronyx ::

Jaz sem pa študiral, da bi nekje kupil lepo parcelo in postavil pokopališče za elito, kjer bi imeli "all inclusive". To pomeni 365 dni na leto oskrbo grobov, lastnega zaposlenega vrtnarja... Verjetno se elita počuti precej neumno, ko jih pokopavajo kar med navadne plebejce, kar se mi zdi za današnji čas povsem nesprejemljivo.

Looooooka ::


zakaj pa steklene? a so ti zeleni sprali možgane da je plastika bed in steklo kul?


-Plasticne delavci na pokopaliscih pomecejo stran.
-So drazji in bi blo zato tezje motivirati stacune, da jih dajo v prodajo(ce jih bo folk manjkrat menjal morajo nekje zasluzit).
-Se vsaj zlomijo tko da spet obstaja moznost za zamenjavo(motiv za stacune).
To al pa naj zacnejo prodajat svece iz kksnega koruznega skroba...oz necesa kar se razgradi.In to mislim v celoti...ne pa da so potem svetleci deli iz necesa kar je na koncu primerljivo z razpadanjem baterij.
Ampak again...treba je kaznovat/motivirat stacune.Dokler si jih bojo ljudje lahko privoscili se oni pac ne bodo spremenili.20 EUR na let za boljsi spanec babice ponavad ne briga.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vandalizem

Oddelek: Loža
494882 (2487) Phantomeye

Katere sveče? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20432303 (28957) FormerUser
»

Pogreb in cene

Oddelek: Loža
468835 (6161) Invictus
»

Diamant (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010615 (9162) destroyer2k
»

Prvi november, kdo ga praznuje in zakaj?

Oddelek: Problemi človeštva
211658 (1282) undefined

Več podobnih tem