» »

Kateri anime mi priporočate?

Kateri anime mi priporočate?

«
1
2 3

DoloresJane ::

Opažam, da vas je kar veliko po forumu, ki gledate take zadeve. Kateri so torej res vredni ogleda in katerim se je bolje izogniti? Zakaj imate tako mnenje? Tudi kratek opis vsebine (lahko samo v 2 povedih) ne bi škodil.

:)

Rumko ::

Hellsing vampirji, akcija! :D
Trigun tudi akcija, dost komičnih prizorov :))

Hair_Y ::

Scryed - non stop Action (malce mutirani ljudje z nadnaravnimi lastostmi),
nekaj podobnega kot X-men, ko začneš gledat, gledaš do konca....

Predator ::

mnja, ne vemo katere zvrsti so ti všeč :) ; drugače sem jaz animeje iskal na animenfo.com oz na njihovi podstrani genres, pa pregledal večino top100

jaz bi ti priporočil da začneš z last exile, neon genesis evangelion in trigun, potem pa odvisno katere zvrsti ti bojo všeč, več pa napišem zvečer, ko pridem nazaj domov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

sketch ::

Torej...

Nadhezda, kolikor jaz poznam tvoj okus (okej bolj bezno, tako da se lahko motim), bi ti bilo mogoce vsec tole:

- Serial Experiments: Lain

13 delov enega zlo minimalisticneo narisanega animeja o plahi deklici, ki se nikakor ne more vklopiti v druzbo. Skriva se pred svetom, dokler njena soslka ne stori samomor. Po sosolkini smrti Lain dobi SMS v katerem jo soslka vabi, naj pride zraven - da je tam tako svobodno...
Tako se Lain zacne pocasi zanimati za vse, kar je tehnolodskega, in se razvije v vedno bolj razcepljeno osebnost... gre za zapleteno, vcasih tezko razumljivo zgodbo o povezanosti cloveskih dus, tehnologije in na tem forumu toliko opevanem "uploadu". Wired is the protogod, and Lain is it's prophet.

- Grave of the Fireflies

Celovecerni film o japonski vojni. Malo morece, a dosti lustno.

- Neon Genesis Evangelion

Nekaj, kar sprva zgleda kot šodr robo-anime, pa se iskaže za ravno nasprotno. Nekaj že pisal o tem v drugi temi, Waking life in risani dramski filmi

- AKIRA

Klasika, anime, ki je v bistvu prenesel japonski stil animacije v mainstream zahodni svet.

Uživaj v širjenju obzorij :D

lp
s.
Adapt and overcome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

gumby ::

Ghost in the Shell spada med legende... če se ti je dopadel The Matrix, se ti bo tudi tole (mogoče še bolj)

Hayao Miyazaki je naredil kar nekaj odličnih animejev... Spirited away, Princess Mononoke, Castle in the Sky...

XsenO ::

Torej: Slayers, Naruto, Kenshin OVA, .hack//sing,...
1 + 1 = 1

DoloresJane ::

Do sedaj sem gledala samo Mononoke. Sicer mi stil ni bil preveč blizu, ampak kaže ponovno poskusiti. :) Te naslove zbiram bolj za referenco kot pa za zelo resno gledanje. Trenutno imam tako ali tako bolj malo časa - sem se pa namenila med decembrskimi prazniki pogledati nekaj filmo in animejev.

Časa za predloge je tako dovolj. :)

undefined ::

> Do sedaj sem gledala samo Mononoke. Sicer mi stil ni bil preveč blizu, ampak kaže ponovno poskusiti.

Eh, meni anime stil na splošno ni všeč, tko da dvomim, da bo tebi, če ti že prvi ni bil. :)

DoloresJane ::

Rekla sem: kaže ponovno poskusiti. Read my words. READ. :D

undefined ::

> Rekla sem: kaže ponovno poskusiti. Read my words. READ.

I've read them. But those words don't contradict any of my statements above. So I suggest you read my "words" as well. :)

Isht ::

Mam eno skrajno GLUPO vprasanje: kdo ve, kje bi se zgoraj nastete animeje dalo dobit? Mislim, ce vzamemo v zakup, da 56k ne dopusca nabiranja rozic v velikih sopkih ... Jih slucajno prodajajo v kakih prodajalnah po Sloveniji, ali se bolje, dajo na izposojo v kaki videoteki? Seveda bi bilo fino, da na digitalnem mediju, ker ne premorem arhaicne tehnologije :)

Gandalfar ::

Pri dvd.jae.si jih prodajajo oz. ti narocijo ce kaj rabis. Nisem prevec na tekocem s stanjem v vidoetekah a verjetno imajo kaksnega. Sicer pa je se vedno najvecja izbira v zasebnih zbirkah :)

IceIceBaby ::

Če so ti mogoče všeč avtomobili pa kar je povezanega z njimi si poglej Initial D :) Poleg glavne zgodbe o street racerjih je vpleteno zraven še nekaj ljubezenskih zgodb itd.
Men je zakon, ampak sem zaradi avtomobilov pristranski :) Je pa tut punca gledala enkrat z mano pa se ji je zdelo kul, tko da mogoče ni čist mim predlog.

alyo ::

no še jaz :)

Blood - The Last Vampire
Princess Mononoke
Ghost in the shell
The Animatrix
Laputa - Castle in the Sky
Wonderful Days
Nausicaa of the Valley of Wind
Neon Genesis Evangelion
Spriggan
X
Wings of Honneamise
Voices of a Distant Star
Talk is cheap because supply exceds demand.

Some1Else ::

Take stvari niso za otroke.:D Drgač pejt pa mal pogledat na net.

DoloresJane ::

Ravno otrok nisem več. :D Bom najbrž začela z Animatrix. Ljudje mi že celo večnost prigovarjajo, naj si to pogledam.

Some1Else - nabiranje rožic in javna diskusija o tem, kaj se kej dobi, na Slo-Techu ni zaželjena. Ker si bolj nov, ti predlagam, da si natančno prebereš pravila, da ne bo zmede. :) Pravila.

undefined ::

Ja, Animatrix je bil celo meni všeč. To si le oglej. :)

phoenix(tm) ::

Ninja scroll je cist hud men

Raw ::

Meni osebno prinesejo animeji vec zabave kot marsikateri dobri filmi. Tako da... hocem ti rect: "it's worth giving it a shot", pa ne obupaj prekmalu. Me veseli, da te mononoke ni takoj odvrnila. (mononoke je dougcajt)
Kaksn zanr/pod zanr ti je bolj vsec pogruntas le z metodo slepih poizkusov, ampak ko zadenes, zadenes u nulo.

Priporocam ti, da zacnes z razlicnimi:

- ghost in the shell, scryed
- ninja scroll, rurouni kenshin, samurai deeper kyo
- hajime no ippo, hikaru no go
- evangelion, rahxephon
- dragon drive, shaman king
- hellsing, trigun

animatrix je pa itak "a must see" :D

Alex- ::

Animeji...

-Last Exile
-Vandred 8-)
-Love hina again :8)
-DN Angel

Tako je maš animeje za vse okuse in starosti :) .. Poglej si mal zvrsti preden se odločiš in si dobodi. Z last exile bolj ne morš falit. :D
My thoughts about animes: ... več k jih vidm bolj sm fasciniran.

Lp.

Rumko ::

nc, bom mal obudiu temo pa priporocu se par stvari :))

film "zone of the enders", men je biu ful hud, akcija, mechi
Guardian Hearts OVA

pol pa se neki k se ni dokoncano (vsaj nikjer nism vidu da bi ze cela sezona obstajala) ampak kr pristoji slo-techu :D

Battle Programmer Shirase >:D



aja pa glede teh rozic pa tko ... a ni tko dokler mas fansube, pa dokler ni licenciran anime (kar ponavad nedokoncane serije kot je BPS niso) da lahko legalno dljas? sej nam reku da sm sigurn, but it is imo

Gandalfar ::

Great Teacher Onizuka je tud zlo fajn :)

sketch ::

(OT)

Rumko, ni ravno tako... edino kar je res, je, da ti v roke dobis stvari prej, kot pa za njih obstaja distributer, ki bi te lahko tozil. Mednarodni zakoni na tem podrocju pa niso ravno eksplicitni - i.e., japonsko podjetje te tezko tozi za nepooblasceno licenciranje v SLO.
Pravna semantika pa ne zmanjsa dejstva, da je to se vedno kraja, pa cetudi jo prefarbas v roza in ji das usesa se vedno ne bo velikonocni zajcek.

Je pa tudi res, da je veliko tega posledica zelo ohlapnega pogleda nekaterih anime produkcijskih his na copyright. Ker Japonci se namrec zavedajo, da bi prodali veliko manj DVDjev, ce si obozevalci ne bi najprej ogledali fansube in se navdusili za serijo in se zgrazali nad kvaliteto. Lastnost, ki bi se je zahodni svet lahko pocasi nalezel, IMO.

(/OT)

lp
s.
Adapt and overcome.

Rumko ::

em, okay, sam to k sm jst prbou sm sklepu iz fansubov ... k pise anime not licensed yet, renting and selling is illegal al neki v tem smislu .... oh well, i learn something new everyday :8)

IFiT ::

Nevem kakšen ej tvoj okus, nevem kolkio si star in podobno ;)
Ce si recimo najstnik mogoc okoli 15, 16 pa ti se dosti na otrocje mece je za pogledat Naruto.
Naruto:
Anime o ninjah. Če si se kdajkoli igral ninje ti bo to všeč. dosti prizorov je krvavih, če te zanimajo borilne veščine dobiš not par podatkov kako se v originalu reče kakemu oržju in nonstop je akcija. Anime še ni cel zunaj bo verjetno 100+ anime, je pa trenutno zunaj 67 episod.
Mogoče sem predstavil malo narobe v začetku, saj narutoja gledajo tut starejši folk.
Mnevem no, trenutno je to najbolj priljubljen anime in je doživel ogromno fansubov.

Če te pa ninje ne zanimajo pa toplo priporočam GetBackers.

GetBackers:

Well, dva kolega, nadnaravne moči in ogromno akcije. ^.^ zanimivo je, ko se episode ponavadi končajo dokaj smešno oziroma nenavadno.
Celoten anime je v daljših sagah malo mračnjaški, ampak ne tak hudo ko hellsing.


Wolf's rain:

T oje pa če si zafurstriran totalka in če rad bereš shakespeara in podobn crap ki ga razumeš šele po petih branjih.

meni osebno zelo težek anime, dosti mračnjaški in resen.


To je par predlogov, predlagal bi ti da si potegneš dol prva dva dela vseh treh animejev in potem izbereš. Če ti bo naruto že po prvem všeč, pol ga boš gledal non-stop! ^.^

No, vso srečo in obilo zabave!!!


Edit:

Oprosti nisem dobro prebral posta, vidim da si punca :D. sory za to
in pa vse (oziroma večino) nelicinsiranih animejev lahko potegneš dol iz naslednjega linka (potrebuješ bittorent)

http://www.animesuki.com/series.php

Še enkrat, obilo zabave!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IFiT ()

Gandalfar ::

Sasuke: moja najljubjsa fansub skupina kaizoku-fansbus pa pravi, da je one piece trenutno najbolj priljubljen ...

to je tud za pogledat, kjut stvar .. mal razvlecen sicer, o gusarjih pa tko :)

bradek ::

ninja scroll, neon genesis evangelion, ghost in the shell.

DoloresJane ::

Sasuke - ni problema; sem navajena, a me imajo za moškega. Sploh na ircu, kjer imam androgen nick. :) Ne meče me na otročje - rada si pogledam kaj "resnejšega". Nekaj takega, kar kliče po razmisleku. :) Bo v redu?

bradek ::

neon genesis evangelion definitivno :)

lp
M


P.S.: lepo disim :8)

Longinus ::

Neon Genesis Evangelion (verjetno vsi poznamo ampak malogkdo razume :D tako kot jaz )
mononoke hime (verjetno eden najboljših anime filmov kar sem jih videl)
Blood - The Last Vampire
Vampire hunter D
X (bedni konec filma in serije )
Ninja scroll
Onegai twins (one of my favorites)
Kimi Ga Nozomu Eien (drama)
Gunslinger girl (akcija)
.
.
.
in mnogo drugih ki jih nažalost nimam v zbirki >:D

Rumko ::

Bronson: a Onegai Teacher pa ne?


pa zdejle sm se spomnu se enga dobrga .... Hanaukyo maids :D

Longinus ::

onegai teacher si še nažalost nisem ogledal tak da še nimam mnenja o tem, bo pa si ga ogledal kmalu upam saj odvisno od overneta ;(

CCD ::

Vlečem temo iz naftalina ker vidim da vam manjkajo res dobri naslovi. Sledeč seznam nima reda zato bi izpostavil posebej vredne ogleda (**), tistih z eno* ali brez * večinoma še nisem videl, vendar so precej popularne. Za začetnike priporočam tiste označene z /. K samomoru nagnjene ljudi opozarjam, naj se ogibljejo Saikana in KGNE. In za božjo voljo ne glejte DBZ-ja ali Pokemona!

Here goes:

/**Noir
/**Hellsing
/**Full Metal Panic
**Chrno Crusade
/**Vision Of Escaflowne (serija + film)
The Cat Returns Movie
*Ranma 1/2 Season 1**,2,3,4,5,6,7
Ranma 1/2 Movies
*Stellvia of the Universe
**X-TV
**Neon Genesis Eva
/**Chobits
**Serial Experiments Lain
*Dual
/**Ai Yori Aoshi
*Ai Yori Aoshi ~Enishi~
Ikkitousen
**Utena
/**Cowboy Bebop
Cowboy Bebop The Movie
/**Scrapped Princess
/**Mahoromatic Automatic Maiden Season 1 & 2
Samurai Deeper Kyo
/**Love Hina & Love Hina Again OVA
/**Onegai Teacher
Onegai Twins
*Geneshaft
**Ghost in the Shell SAC
**Kimi Ga Nozomu Eien
**Furi Kuri (Fooly Cooly, FLCL)
*Little Snow Fairy Sugar
Crest of the Stars
**Fruits Basket
**Vandread
**Saikano
**Azumanga Daioh
*Gensou Maden Saiyuki
/**Hack Sign
*Trigun
*Steel Angel Kurumi & SAK Second
*Outlaw Star
/**Berserk
*Tsukihime
/**Last Exile
**Ninja Scroll Movie
*Scryed

še? te so tudi lahko prijetne za ogled
Dai Guard
Neo Ranga
Argentosoma
Abenobashi Mahou Shotengai
Haibane Renmei
Gunparade March
Mao Chan
Najica Blitz Tactics
Now and Then Here and There
Gundam Wing
Kiddy Grade

Aha in še to...če koga zanima kaj več o katerem od teh naslovov je dobrodošel da me poišče na #anime-legion@irc.mircx.com nick omgifos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCD ()

Longinus ::

jp seveda da sebomo oglasili za več informacij

Longinus ::

Zanima me če ve mogoče kdo če katera trgovina prodaja ali uvaža animeje na dvd-jih ker bi si jih rad par nabavil ?!

Gandalfar ::

Jae

Thomas ::

Baje da "Princess Belldandy" je huda in še hudejša. Z Googlom pojdi za njo!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Longinus ::

Princes Beldandy hmm to me spominja na oh my goddess anime 4 ova deli + movie zelo zanimivo vse skupaj nimaš kaj romantika mi je pač všeč :8)
Se bom oglasil pri njih in upam da se bomo lahko kaj zmenili .
Zainterisiran pa sem predvsem za :
Serial Experiments Lain
Love Hina
NGE

pingo76 ::

Kenshin reminiscence je prava umetnija. Ostali kenshini (nisem gledal vse) pa so krneki in meni nezanimivi. Kenshin reminiscence pa je anime n1 zame. Imam prijatelje ki imajo tega na tone in nič ni bilo niti blizu tega kljub dobrim priporočilom. Mogoče sem samo jaz tak ali ta naime je tako dober, da se še 3/4 filmske (dobre) industrije lahko le zgleduje po njem. Morda pretiravam ali mene je zelo navdušil.

Gandalfar ::

Meni osebno je najboljsi Kenshin - Tsuikohen :)

madviper ::

Po tem ko sem prebral to temo, se sprašujem, če bi enega od slo-tech-ovih fanov te zvrsti prosil, da bi mi odstopo, kater del (npr. da bi mi kopijo posla na cd-jih, ali kako drugače), a bi bilo to proti pravilom slo-tech-a, ali je to dovoljeno?

To je samo vprašanje, o pravilih, da vem a lahko nadaljujem, ali lahko samo sledim:D ?
I'd like to do something crazy!

OwcA ::

V kolikor ti kdo ne da ali posodi originala, takšno početje ni v skladu s pravili.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

CCD ::

Uff, dost replyev odkar sm nazadnje bil tle.

Noh ja, da so DDoserji skenslal mircx najbrž veste tko da vse grupe ka so ble na tej mreži so se zdej preselile na različne serverje. Jest sm še zmer na #anime-legion sam network je zdaj irc.immortal-anime.net tak da folk ala Bronson, madviper če vas kaj zanima se oglaste kej ni nikjer nobenih Slovencov k bi gledal kej druzga kt DBZ. Bljah.

Gandalfar: Kaj je T**neki kar si napisal nimam pojma ampak verjetno si mislil Kenshin OVA 2 - Seisouhen. Prva ova je Reminiscence in ma 4 dele, Seisouhen pa 2. Definitivno the best drama/samurai/romance anime ever. The movie not too shabby to :)

JAE ma pa tak bedno ponudbo anim da glava peče. Sam jim ne zamerim ker glede na povpraševanje...

Glede Belldandy - To je ime boginje iz Ah! My Goddess ki je v originalu 5-ep OVA, da obstaja kaka Princess pa prvič slišim.

Aja, Bronson, kolk si ti kej vidu od teh anim k jih iščeš? Vem da folk misli da je NGE best anime ever & stuff sam to je čist bullshit. Ne vem če se ti splača DVD-je nabavljat. Glede Lain je tko da je super sam vsaj na začetku je lahko bl pain gledat ker gre vse tako počaaaaasiiii. Res enjoyable title high-rewatch-value DVD-have-to-own je pa Love Hina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCD ()

Longinus ::

Lain sem si danes ogledal zadnji del in je po mojem mnenju je zelo dober anime.
Zgodba je zelo zanimiva in tudi anime nasploh je še bolj zablužen kot pa NGE tak da Lain popolnoma ne kapiram :8) ampak mislim da je to normalno če si ga samo enkrat ogledaš je pa anime 100% priporočljiv tistim bolj zahtevnim gledalcem animejev ki so pripravljeni se bolj posvečit zgodbi.
Glede NGE mislim da ni bullshit ne celo prepričan sem da ni bullshit in mislim da nisem edini ki tako misli.Čeprav osebno mislim da bi še lahko naredili par epizod da bi tako odgovorili na nekatera vprašanje ki so ostala odprta na koncu animeja.Drugače pa je anime moj favorite in mislim da bo tudi ostal.
JP mogoče sem se res zmotil z princess Belldandy saj je tudi že nekaj časa minlo od kar sem si nazadnje ogledal anime pa movie :D ga bo treba pač spet poiskat in si ga ogledat.
Za love hina pa si nisem več siguren če bi si nabavil dvd-je saj je mislim da je samo po par epizod na dvd-ju to pa mi ni najbolj všeč .Tak da to še moram malo premislit.

Aja če še kdo kaj pozna podobnega kot je ah my goddess , love hina ali Lain naj samo reče bi se zelo veselil. 8-)

Gandalfar ::

Teh serij je velik ..

Lustna je tud Hand Maid May (11 delov)

Mogoce bi ti bil tudi .hack// vsec.

Od filmov mi je pa Perfect Blue cist hud (triler).

Gandalfar ::

Aja, angel tail je tud tak slog (en zmeden tip pa cel kup deklc naokoli..)

CCD ::

Bronson nisem reku da je NGE bullshit ampak da je bullshit to da folk misli da je to najboljša anima ever. Ker ni. Sklicujem se na dvd prodajalce v ZDA ki mečejo gor nalepke "The best anime series ever" pa prob je to da to ni le marketinška poteza. Če pa hočeš konc videt je pa kao razdelan mal bolj v filmu End of Evangelion (remastered, [zx]) morm priznat da ga še nism vidu sej ne da ga ne bi mel ane :)

To o podobnosti je problem ker si navrgel 3 žanre anim. Če govoriš o tem 1 fant + n deklet pol so to Love Hina [AXP], Ai Yori Aoshi [KAA] in AYA ~Enishi~ [AonE] pa mogoče mislim da Kare Kano (His and Her Circumstances) [AX] pa definitivno Fruits Basket [AlphaA]-slednja v obratnem smislu. Emm, perhaps še Vandread [AX, ZX,...], Last Exile morš videt čeprav ne poudarja tega ampak glavni lik je über j****. Pol pa Mahoromatic[KAA] (konc je kr neki) pa Onegai Twins, da ne pozabim Dual [AX]. Aha še Steel Angel Kurumi [KAA] pa SAK 2nd čeprav ta 2nd je en hudo čudn lesbo action niti ne vem če bi priporočil.

Anima ob kateri sm se v zadnjem času najbolj nasmejal je Azumanga Daioh če češ kej highschool komedije, no DVDs na žalost..yet.
Aha pa zlo lepa anima je Chobits [KAA]; o kmetu k pride v mest študirat pa najde napreden "pc" imenovan persocom v obliki ženske.

Glede .hack sag poznam samo Sign in je dobra anima na trenutke mogoče sam mal premal dogaja.

Pa Bronson če ti je NGE favourite potem nisi vidu dost anim ker...ahem... Last Exile, Kimi Ga Nozomu Eien, Kenshin OVA in podobni ga posekajo podolgem in počez. Poglej si jih. Pr KGNE prprav robčke ker to je tak pain sam je 1A.

Noh ja tolk zaenkrat če te kateri od zgorej naštetih naslovov kej bolj zanima vpraš.

CCD ::

Aha še neki bi dodal... Fajn narisana, fajn muska, fajn efekti, fajn zgodba in oh in sploh ownz je Noir [KAA]. Dve assasinki iščeta svojo preteklost, poudarja zgodbo ne akcije in je polna simbolizma. Stil risanja je podoben Hellsingu (še en must-watch btw) in na DVD-ju pride celo s 5.1 zvokom. Morilsko :D

In če ti bo všeč ta chicks with guns stil potem prečekiri še ecchi animo Najica Dengeki Sakusen (N. Blitz Tactics) [KAA]. Pantsu! hehe. I luv ecchi. Futari ownz >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCD ()

Gandalfar ::

Noir je cist hudo odtrgana zadeva. Potem bos se nekaj casa poslusal soundtracke, ki so tud hudi.

Najica je pa sick :>
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

anime & manga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
15013886 (596) DjJuvan
»

Ghost in the Shell (2017) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16425673 (18565) bambam20
»

animeji

Oddelek: Sedem umetnosti
112208 (1853) jizzer
»

Kateri animeji so vam dobri?

Oddelek: Sedem umetnosti
325341 (4861) BigFoot
»

Anime

Oddelek: Loža
313051 (2647) Goku

Več podobnih tem