» »

Ghost in the Shell (2017)

Ghost in the Shell (2017)

«
1
2 3 4

oo7 ::

Začeli so snemati film Ghost in the Shell, ki naj bi izšel 14 aprila 2017

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1219827/


First Look: Scarlett Johansson In Anime Adaptation ‘Ghost In The Shell’


Announcing the start of production "Ghost in the Shell," Paramount Pictures and DreamWorks Pictures have debuted the first image of Scarlett Johansson from the live-action adaptation.

Based on Masamune Shirow's seminal cyberpunk manga, the film follows the Major, a special ops, one-of-a-kind human-cyborg hybrid who leads the elite task force Section 9. Devoted to stopping the most dangerous criminals and extremists, Section 9 is faced with an enemy whose singular goal is to wipe out Hanka Robotic's advancements in cyber technology.

Directed by Rupert Sanders ("Snow White and the Huntsman"), "Ghost in the Shell" also stars Beat Takeshi Kitano as Daisuke Aramaki, Juliette Binoche as Dr. Ouelet, Michael Pitt as Kuze, Pilou Asbæk as Batou, and Kaori Momoi. The members of Section 9 are played by Chin Han, Danusia Samal, Lasarus Ratuere, Yutaka Izumihara and Tuwanda Manyimo.

http://www.comicbookresources.com/artic...
  • zavarovalo slike: gzibret ()

[D]emon ::

Sramota da grejo tako whitewashat zadevo. ScarJo je fajn igralka, but major Kusanagi she is not.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

opeter ::

Zakaj pa imajo anime/manga figure tako velike oči? To ni ravno fizična lastnost Japoncev ... ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zero_max ::

[D]emon je izjavil:

Sramota da grejo tako whitewashat zadevo. ScarJo je fajn igralka, but major Kusanagi she is not.


Nimajo idej in se gredo taih igric. To je žalostno. Nekaj podobnega so se šli z Girl with the dragon tattoo.

Japonci s svojimi risankami (stripi) peljejo scat razne Marvele ipd.

oo7 ::

Oh No, Ghost In The Shell Considered Using CGI To Make White Actors Look Asian :))

http://www.gizmodo.com.au/2016/04/oh-no...

Zmajc ::

Ne vem no ...

Phantomeye ::

opeter je izjavil:

Zakaj pa imajo anime/manga figure tako velike oči? To ni ravno fizična lastnost Japoncev ... ;)


Niti belcev...
"The animation of characters with large eyes in anime can be traced back to Osamu Tezuka, who was deeply influenced by such early animation characters as Betty Boop, who was drawn with disproportionately large eyes."

+ ostali (mickey mouse)

Velike oči niso, ker bi radi, da njihovi karakterji zgledajo kot belci. Povzeli so zgolj animacijske tehnike zahoda (delno). Poleg tega so pa velike oči, le ena izmed stilov risanja in nikakor ne standard.

Zgodovina sprememb…

Zmajc ::

Mene osebno ne moti da je glavna igralka belka, org karakter je v bistvu kiborg in niti v animeju ne zgleda pretirano azijsko.

Je pa sigurno ogromno igralk ki bi bile primernejše za to vlogo kot neka Scarlet Johannson ...


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Phantomeye ::

Zmajc je izjavil:

Mene osebno ne moti da je glavna igralka belka, org karakter je v bistvu kiborg in niti v animeju ne zgleda pretirano azijsko.

Je pa sigurno ogromno igralk ki bi bile primernejše za to vlogo kot neka Scarlet Johannson ...




ziher se bo zgodila še ena lucy

Personanonim ::

opeter je izjavil:

Zakaj pa imajo anime/manga figure tako velike oči? To ni ravno fizična lastnost Japoncev ... ;)


Zato ker je kawaii ^_^
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

boogie_xlr ::

opeter je izjavil:

Zakaj pa imajo anime/manga figure tako velike oči? To ni ravno fizična lastnost Japoncev ... ;)
In zakaj ima Disneyjev Pluto tako velike oči?

opeter ::

boogie_xlr je izjavil:

opeter je izjavil:

Zakaj pa imajo anime/manga figure tako velike oči? To ni ravno fizična lastnost Japoncev ... ;)
In zakaj ima Disneyjev Pluto tako velike oči?


Pluto je stiliziran pes z grbo na raznih koncih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

m0LN4r ::



Evo vam Trailer, dogaja se.
Za nekatere, ki ne poznajo duha v skoljki tle mal pomoci, da se pripravite:

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

opeter je izjavil:

Zakaj pa imajo anime/manga figure tako velike oči? To ni ravno fizična lastnost Japoncev ... ;)

Zato, ker pri tehniki risanja risb, so oci tiste s katerim se izraza cutva na najbolj izrazit nacin. Ljudjem je nekje v podzavesti to prirojeno, saj kot dojencki se sprva naucimo risati z svincnikom enostavne oblike in vecinoma gledamo ljudi v oci oz. boljereceno, ko si dojencek in te vsak dvigne si ga pretezno videl samo v obraz oz. oci. Ravnotako, ko gledas kak film ali serijo gledas govorce pretezno v oci. Ne pa v usta, uho, zobe, lase itn. Japonci ze vejo kaj delajo.
http://www.pef.um.si/content/Zalozba/cl...

Duh Matjaz ima zelo zelo poucna predavanja na to temo:
dojencek-otrok - ucenje vida
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

pegasus ::

Trailer pokaže praktično vse najbolj prepoznavne scene iz animejev, pa tudi storyline mislim da prepoznam, katerega bodo obdelali v filmu. Torej nič presenetljivo novega, kar je po svoje varna izbira za začetek. Je pa lepo videti, da je filmska tehnika končno dosegla animacijo izpred 23 let :D

m0LN4r ::

Meni ga tele intro bolj zmaga still:


PS:
uff 2015 nisem pogledal, bye decki
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

pegasus ::

Malo klikanja in yt me pripelje na:

Kar šokantno, da še obstajajo osebe tam nekje zunaj, ki še znajo brati med vrsticami in razumejo videno na večih nivojih.

oo7 ::

Zgleda zanimivo čeprav nimam pojma za kaj se gre :)

Kurzweil ::

@M-Power, poglej risanke, katere film v nekaterih kadrih dobedesno kopira. imaš pa potem še 2. del in reboot 1. dela če se ne motim. Vredu je za pogledat.

jype ::

Major Kusanagi ni azijka, btw.

kuglvinkl ::

NIsem ziher, če je Major dost bad ass...
Your focus determines your reallity

Jst ::

Zarota! Puppet masterji nas pripravljajo na tehnološko singularnost, and what better way then through Hollywood...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Kurzweil je izjavil:

@M-Power, poglej risanke, katere film v nekaterih kadrih dobedesno kopira. imaš pa potem še 2. del in reboot 1. dela če se ne motim. Vredu je za pogledat.



Bom pogledal hvala.

oo7 ::

GHOST IN THE SHELL: 2017 Movie VS 1995 Anime - Side-by-Side Comparison



-

oo7 ::

Še Japonski trailer



.

m0LN4r ::

Mnjah, prevec anglescine je notr :(
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

flbroker ::

Anime je za otroke do 6let.

jype ::

I'm offended by this.

Magic1 ::

flbroker je izjavil:

Anime je za otroke do 6let.

Sej televizija, računalniki,... je tudi za otroke do šest let. Za prave dece je itak lopata in kramp.
Magic

[D]emon ::

Magic1> Za prave dece je itak lopata in kramp.

Pa nasekat se ga pa babo prebutat na redni osnovi, tega ne pozabt! /s

flbroker> Anime je za otroke do 6let.

Ves koliko animejev je, ki niti pod razno niso namenjeni otrokom ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

flbroker ::

Risanke razumem, pa animirane filme tudi, te japonske in korejske animeje pa ne kapiram. vse je na istem principu narejo, vsem se usta enako odpirajo ne glede na to kar recejo pa vsi liki so prav japonsko cudaski, cloveske oblike z veliki ocmi...

[D]emon ::

Ce si ti omejen se ne pomeni, da je tvoje (ne)razumevanje sveta resnica. Ti priporocam ogled kakega Princess Mononoke, lahko pa tudi recimo pogledas Neon Genesis Evangelion. Definitivno dva primera, ki nista za 6-letnike.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Izi ::

Problem je, da so Japonci nam tako različni, kot bi bili iz neke druge galaksije. Posledično so tudi njihovi animeji ponavadi nam precej čudaški ali pa nezanimivi. Ne pa vsi.
Ravno "Ghost in the Shell" iz leta 1995 je en redkih, ki je zelo v redu in zanimiv tudi nam. Sem ga pogledal že pred več kot desetletjem in kljub njihovemu čudaškemu jeziku je zelo v redu zadeva. Film bo pa sedaj celo v angleščini, tako da je to še dodaten plus.
Tole ni običajna japonska zadeva, kjer imamo velikanske pošasti in zmaje, ki meljejo vse pred seboj dokler jih ne premaga kakšna drobna deklica :P
Zadeva je Cyberpunk sci-fi in bo verjetno zanimiva večini tukajšnjih ljubiteljev futurističnih kriminalk, robotkov in kiborgov.

AtaStrudl ::

Se strinjam, tudi meni je vecina mang/animejev precej tujih, medtem ko mi je originalna GITS risanka precej vsec, se posebej backstreet urbane sekvence so super narisane,
Glede na side by side primerjavo zgoraj, pa tele novotarije ne bom sel gledat.
Ocitno gre samo za to, da bi iz stare uspesnice namolzli se nekaj denarja.
Hej, glavni junakinji so amputirali bradavicke na joskih? Kako kruto! Tipicno USArsko...

jype ::

AtaStrudl> Hej, glavni junakinji so amputirali bradavicke na joskih? Kako kruto! Tipicno USArsko...

Zakaj naj bi pa robocop imel prsne bradavice?

[D]emon> Ce si ti omejen se ne pomeni, da je tvoje (ne)razumevanje sveta resnica. Ti priporocam ogled kakega Princess Mononoke, lahko pa tudi recimo pogledas Neon Genesis Evangelion. Definitivno dva primera, ki nista za 6-letnike.

[D]emon ::

jype hahaha :))


Drugace pa, ako se prav spomnim izvirnega materiala (je preteklo ze kar nekaj vode, odkar sem ga nazadnje gledal) ima Major Kusanagi prsne bradavice. Tu gre kvecjemu za amerisko puritansko jajcanje, kjer je vse sprejemljivo, da se prelivajo hektolitri krvi in kopicijo trupla, vendar je konec sveta ce se zenski vidijo bradavice.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Ja, ampak ravno v tem primeru jih v resnici ne potrebuje.

[D]emon ::

V bistvu, ce bi razumel point, da gre tu za shell, ki je kopija cloveskega telesa ... :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Ni kopija:

vostok_1 ::

Priznam, meni tudi anime ne sede, pa sem jih skušal nekaj pogledat. Japonci in podobne vzhodnjaške kulture so kot roboti, na katere so kasneje prilepili čustva. They don't really know how to properly use them.
Evropejski animeji mi dosti bolj gredo (mislim, da francija in španija imata nekaj dobrih).
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Point je bolj v tem, da ko sekiri stokrat zamenjaš, včasih glavo in včasih štil, sekira postane druga sekira. Kusanagi se skozi film sprašuje o tem, s katerim servisnim posegom je prenehala biti izvorna oseba in postala nekdo drug.

vostok_1> Priznam, meni tudi anime ne sede, pa sem jih skušal nekaj pogledat. Japonci in podobne vzhodnjaške kulture so kot roboti, na katere so kasneje prilepili čustva. They don't really know how to properly use them.

Moraš kdaj obiskat par različnih kitajskih, japonskih in korejskih mest. Boš veliko lažje razumel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

[D]emon ::

Se vedno si pa sfalil origin story, ocitno. Major je bila kot otrok udelezena v nesreci zaradi katere je bila prisiljena postati full-cyborg. Nekdo jo je potem poimenoval (ali pa si je to ime izbrala sama) Kusanagi, kar je ime misticnega meca. Motoko, po drugi strani, pa se zapise z dvema kanjijema, "origin" in "child". Kar je hint na to nesreco. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

To je vse res, ampak to so detajli zgodbe, filozofsko vprašanje, ki se ga film loteva, je še vedno dilema glede zamenjave delov.

[D]emon ::

Ze res, ampak torte ne mores naredit brez ene od sestavin. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Point je bolj v tem, da ko sekiri stokrat zamenjaš, včasih glavo in včasih štil, sekira postane druga sekira. Kusanagi se skozi film sprašuje o tem, s katerim servisnim posegom je prenehala biti izvorna oseba in postala nekdo drug.

vostok_1> Priznam, meni tudi anime ne sede, pa sem jih skušal nekaj pogledat. Japonci in podobne vzhodnjaške kulture so kot roboti, na katere so kasneje prilepili čustva. They don't really know how to properly use them.

Moraš kdaj obiskat par različnih kitajskih, japonskih in korejskih mest. Boš veliko lažje razumel.


Razumel kaj?
Nič novega ne bi spoznal, kar ne bi moral na daljavo. Sure, zadeve se spreminjajo, ampak dejstvo je da pretekla kultura je nanje močno vplivala. Že po samem jeziku imajo drugačen princip sporočanja. Tradicionalno so to dokaj formalne družbe. Vse to se odraža tudi na njihovi umetnosti.
Ni da je to kaj narobe, nikakor ne, sam ne razumem jih, vsaj ne na nekem notranje emocionalnem nivoju.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

pegasus ::

vostok_1 je izjavil:

ne razumem jih, vsaj ne na nekem notranje emocionalnem nivoju.
Zanimivo ... meni so animeji približno edini medij, kjer se lahko z nekaterimi naslovi čustveno identificiram. Noben igran film me ne zagrabi do enake mere ... nekaj kitajskih pride blizu.

jype ::

vostok_1> Ni da je to kaj narobe, nikakor ne, sam ne razumem jih, vsaj ne na nekem notranje emocionalnem nivoju.

Ja, saj - če tam nekaj časa preživiš, spoznaš njihov odnos do življenja (no, ali pa če redno sodeluješ z njimi) in ga posledično lažje razumeš.

BorutK-73 ::

Niso vsi animeji isti, naprimer meni je všeč samo Sidonia no kishi.

[D]emon ::

Sam sem pol leta prezivel na Japonskem, med Tokyom in Nagoyo. Ceprav sem kot tujec imel cel kup birokratskih "preprek" (ki to v bistvu niso, samo striktni so), je bilo tistih sest mesecev najsrecnejsih v mojem zivljenju.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

m0LN4r ::

flbroker je izjavil:

Anime je za otroke do 6let.

Zadnji holivud blockbusterji so tam do 4let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sci-fi predlogi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
579205 (1932) Apofis
»

Kateri animeji so vam dobri?

Oddelek: Sedem umetnosti
325330 (4850) BigFoot
»

Zadnji opomin !!!

Oddelek: Loža
201711 (1229) trillian
»

Anime

Oddelek: Loža
313033 (2629) Goku

Več podobnih tem