» »

anime & manga

anime & manga

«
1
2 3 4

bigbada ::

Vse ki vas zanimajo animeji in mange ( japonske risanke in stripi)
se nam pridružite na največjem slovenskem spletnem portalu za anime&mange:
http://www.sloanime.org/
ter forumu in diskutirajte ter se zabavajte z nami:
http://forum.sloanime.org/index.php

Povabite še svoje prijatelje, ki imajo podoben interes!

lp

Bananovec ::

Ohoho, ta stran pa je aktivna že verjetno 4 leta in še vedno napreduje. Nazadnje, ko sem še velikokrat kliknil na ta naslov, sem videl, da je bil glavni na tej strani DjJuvan.

-Uh, vidim, da je še zdaj.

bigbada ::

bump...
stran podkrepljena z novimi animeji, ki so aktualni to sezono(poletje 2010).
Vsake tolko časa bodo dodani tudi predlogi za ogled animejev(po priporočilih uporabnikov). Dodani bodo animeji za starejše in animeji za najstnike.


http://www.sloanime.org/
http://forum.sloanime.org/

bigbada ::

bump

Ilustrarium 2010 je prvi tak dogodek v Sloveniji, posvečen razstavi avtorskih in prerisanih ilustracij iz bolj ali manj znanih japonskih risank in stripov - imenovanih animeji in mange. Gre za ljubiteljska dela posameznikov, ki so jim všeč različni liki iz animejev in mang, ter zbirko lastnih avtorskih del. Ilustrarium 2010 se bo 28. avgusta od petnajste (15:00), do večernih ur, dogajal v prostorih Kino Šiške, na Trgu prekomorskih brigad 3. Poleg razstave bo prireditev tudi družabni dogodek in zbor ljubiteljev animejev in mang. Poplesavali boste lahko na arkadnih podlagah, prebrali kakšno mango, revijo, si ogledali različne figure in prisluhnili simboličnemu predavanju. Najbolj vztrajni bodo lahko ob pomoči poznavalca tudi kaj narisali. Obisk zaželjen s strani mladih in starih, šolarjev in družin.

več na
http://www.sloanime.org/arhiv/ilustrari...

Portal sloanime.org ima tudi novo socialno omrežje kjer lahko dodajaš pod prijatelje ljubitelje animejev, mang in z njimi izmenjuješ izkušnje glede serij(katere se splača gledati, najljubše serije itd.)

www.sloanime.org
lp

bigbada ::

anime&manga popis



Po dolgih dveh letih, končno spet zaganjamo vse-slovenski popis ljubiteljev japonskih animacij in stripov - animejev in mang. Ker je od prejšnjega popisa 2008 minilo že dve leti, bi morali takratni popis 474-ih ljubiteljev krepko povoziti. Tokrat se ne popisujejo le ljubitelji ANIMEJEV, ampak tudi MANG. Zato ne varčujte s svojo anonimnostjo in kontakti, popišite se na popis.sloanime.org in k temu povabite še vse znance, prijatelje in sovražnike. Razširite preko emaila, msnja, fejsbuka, twitterja, forumov, osebnih strani, blogov, ljubezenskih pisem, prošenj, osmrtnic in SOSa.
http://popis.sloanime.org/


Novička iz sloanime: http://www.sloanime.org/arhiv/popis-slo......ej-naprej-3902/

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Dead_Meat ::

Omenjeni portal je dobil precej lično novo podobo in maskoto, prva stran zdaj ponuja ključne informacije o zvrsteh in ustvarili smo posebno podstran Novice, kjer bodo odslej zbrane informacije iz scene v domačem jeziku in iz tujih virov. V bistvu smo malo pošmekšali stran :P Poleg tega je bila pred časom ustvarjena podstran Ilustrarium, ki je naš specialni dogodek in se bo vsako leto odvijal v avgustu (letos že drugič zapored).
Splača se vsakotedensko spremljat RSS ali newsletterje (Pismonoša), ker tudi obveščamo o kino projekcijah animejev... predvsem v mariborskem koncu.

LP

Zgodovina sprememb…

DjJuvan ::

Da malce predramim star topik; portal še vedno laufa, gledalcev in bralcev animejev/mang je vse več, začeli pa smo za širše občinstvo pripravljati še kratke video preglede novih animejev. Ker se planira tudi daljša oddaja, je to le ogrevanje=)

Trenutno 6. epizoda pregleda:


Preostale epizode

Predlogi zaželeni!

nuclear ::

sloanime propadel?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

dottor ::

Ne, samo drugo/drugačno ekipo ima
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Rias Gremory ::

Če me spomin ne vara DjJuvan že kakšno leto (najbrž več) ni več pri SloAnime.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

nuclear ::

DjJuvan se se kej javlja? On je legenda slovenske anime scene, a mogoce kdo ve ce je imel kaksne druge projekte?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

acookook ::

Zadnje dneve dobivam lušt, da spet začel gledati animeje, iz otroških let sem na nemškem RTL2 gledal Yu-Gi-Oh (vse do GX je kar kul), One Piece, spomnim pa se tudi nekega otroškega detektiva (me kdo prosim lahko spomni). Začel bi od začetka gledati One Piece, vendar ne vem kje do prvih epizod v digitalni obliki (in po želji tudi v nemščini, sprejemljiva pa bo tudi angleščina). Kam se lahko obrnem za starejše epizode animejev?

meho7 ::

Pithlit ::

acookook je izjavil:

(me kdo prosim lahko spomni).

Conan
Life is as complicated as we make it...

predi ::

acookook je izjavil:

Kam se lahko obrnem za starejše epizode animejev?
https://www.crunchyroll.com/one-piece, nyaa.si

acookook ::

meho7 je izjavil:

Kiss Anime?

Hvala, vendar vidim, da ni vseh epizod, bo pa verjetno tale stran

predi je izjavil:

acookook je izjavil:

Kam se lahko obrnem za starejše epizode animejev?
https://www.crunchyroll.com/one-piece, nyaa.si

Hvala, bom pogledal.

Pithlit je izjavil:

acookook je izjavil:

(me kdo prosim lahko spomni).

Conan

Ja, točno. Sicer me conan na nekaj drugega spominja. No sem malo tudi pogledal kaj se je na RTL2 tudi predvajalo https://www.anime2you.de/rtlii-special/..., gledal pa sem:
-Kickers
-Pokemon
-Digimon
-Jeanne, die Kamikaze-Diebin
-Detektiv Conan
-Yu-Gi-Oh!
-Beyblade
-One Piece
-Yu-Gi-Oh! GX
-Naruto
Škoda da so znali kar naenkrat prekiniti.

meho7 ::

RTL2 ;(
V 90ih so imeli zlato dobo anime serij. To si gledu, ko Vampya ni bilo ze vec?

pegasus ::

Za trenutne svetovne razmere priporočam ogled animeja Zipang. Površinsko primeren za military geeks, pod površjem pa za vse ostale, ki vidijo globje.

acookook ::

meho7 je izjavil:

RTL2 ;(
V 90ih so imeli zlato dobo anime serij. To si gledu, ko Vampya ni bilo ze vec?

?

meho7 ::

Ce se tega ne spomnis


si gledal anime serije po letu 2000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

acookook ::

Nekam mi je znano...

meho7 ::

predi ::

Po desetletju premora se nadaljuje anime različica marsikomu dobro poznane serije Bleach. Prva epizoda serije Sennen Kessen Hen (Thousand-Year Blood War) je izšla 11.10.2022. Mogoče nostalgija pritegne koga nazaj. V zaključni špici prve epizode je zelo hiter recap (bolj tribute) pomembnejših dogodkov do trenutka, kjer se zgodba zdaj nadaljuje.

opeter ::

Jaz sem gledal spodnje animeje:








Pač odvisno od tega, kaj so predvajali TV Slovenija, HRT ali pa na ORF, oziroma konec 80-ih in v začetku 90-ih na ZDF/RTL/RTL 2/SAT 1/Kabel 1/VOX/Pro 7 (te sem gledal na satelitu, če so bile kakšne risanke).

Vampyja se spomnim še iz začetka 90-ih. Pa tudi Bim Bam Bino (neka velika miš v puloverju) ali kaj je že bil.

Večna špica, ki mi je ostala v spominu:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

mtosev ::

Jaz sem na cartoon networku v devetdesetih in malo kasneje gledal skoraj vse kar so tedaj imeli. Spomnim se Animaniacs, Pinky and the Brain, Swat Kats, The real adventures of Jonny Quest, Godzilla, Cow and chicken, Samurai Jack, Gobots, The Flintstones, The Jetsons, Scooby-Doo, Courage, The Mask, Dexter's Lab, Fatdog Mendoza, Johnny Bravo, Tom and Jerry, I am weasel, Megas XLR, etc...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

D3m ::

@opeter

To sem gledal na ORF1, ko sem šolo končal OBVEZNO doma.

Pozabil si še na











|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Tidule ::

predi je izjavil:

Po desetletju premora se nadaljuje anime različica marsikomu dobro poznane serije Bleach. Prva epizoda serije Sennen Kessen Hen (Thousand-Year Blood War) je izšla 11.10.2022. Mogoče nostalgija pritegne koga nazaj. V zaključni špici prve epizode je zelo hiter recap (bolj tribute) pomembnejših dogodkov do trenutka, kjer se zgodba zdaj nadaljuje.


Je bilo zanimivo pogledat po 10 letih:) Če bodo obdržali fokus na glavni zgodbi zna bit zadeva povsem gledljiva. Največji problem zaključka mange, vsaj zame, ni bil v sami kvaliteti zgodbe ampak v tem, da kvaliteta kot celota niti pod razno ni bila več na nivoju. Zadevo so štancali po inerciji, z minimalno truda in je bilo še kar mučno. Če bodo zadevo vizuelno in produkcijsko držal na nivoju, je to zame še vedno eden boljših "maratonskih" animejev (Edino traume o filerjih je treba pozabit).

opeter ::

mtosev je izjavil:

Jaz sem na cartoon networku v devetdesetih in malo kasneje gledal skoraj vse kar so tedaj imeli. Spomnim se Animaniacs, Pinky and the Brain, Swat Kats, The real adventures of Jonny Quest, Godzilla, Cow and chicken, Samurai Jack, Gobots, The Flintstones, The Jetsons, Scooby-Doo, Courage, The Mask, Dexter's Lab, Fatdog Mendoza, Johnny Bravo, Tom and Jerry, I am weasel, Megas XLR, etc...


Lepo, samo večina naštetih nima kaj dosti zveze z animejem kot je v naslovu. Razen, da so animirani filmi/risanke ...

D3m je izjavil:

@opeter

To sem gledal na ORF1, ko sem šolo končal OBVEZNO doma.


Oh, imaš prav, na Viking Viki, Heidi, Mila Superstar ipd. sem čisto pozabil. Sailor Moon pa nisem preveč maral ...
To serijo sem še rad gledal:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

pegasus ::

Btw, kam je zdaj poniknila domača otaku scena? Se še kje zbirajo, jih je še kje mogoče najti? Al s(m)o že vsi samo še oldtakuji s svojimi familijami?

D3m ::

S svojimi familijami.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ganon ::

Živ Žav, Buš Buš ipd. v anime temi?? :))

broken/link ::

pegasus je izjavil:

Btw, kam je zdaj poniknila domača otaku scena? Se še kje zbirajo, jih je še kje mogoče najti? Al s(m)o že vsi samo še oldtakuji s svojimi familijami?


samo še oldtakuji smo :)

najprej je scena migrirala v smer cosplay-a, oz se je to spremenilo z novo generacijo, sedaj pa še to počasi zamira oz se spet menja generacija :)

Pithlit ::

pegasus je izjavil:

Btw, kam je zdaj poniknila domača otaku scena? Se še kje zbirajo, jih je še kje mogoče najti? Al s(m)o že vsi samo še oldtakuji s svojimi familijami?

We're just old.

Btw Gundam: The witch from Mercury je supercute (vsem k ste občutljivi na 'woke' pa srčno odsvetujem ogled)
Life is as complicated as we make it...

predi ::

Tidule je izjavil:

predi je izjavil:

Po desetletju premora se nadaljuje anime različica marsikomu dobro poznane serije Bleach. Prva epizoda serije Sennen Kessen Hen (Thousand-Year Blood War) je izšla 11.10.2022. Mogoče nostalgija pritegne koga nazaj. V zaključni špici prve epizode je zelo hiter recap (bolj tribute) pomembnejših dogodkov do trenutka, kjer se zgodba zdaj nadaljuje.


Je bilo zanimivo pogledat po 10 letih:) Če bodo obdržali fokus na glavni zgodbi zna bit zadeva povsem gledljiva. Največji problem zaključka mange, vsaj zame, ni bil v sami kvaliteti zgodbe ampak v tem, da kvaliteta kot celota niti pod razno ni bila več na nivoju. Zadevo so štancali po inerciji, z minimalno truda in je bilo še kar mučno. Če bodo zadevo vizuelno in produkcijsko držal na nivoju, je to zame še vedno eden boljših "maratonskih" animejev (Edino traume o filerjih je treba pozabit).
V bistvu meni Bleach nikoli ni povzročal muk. Še Bounto Act sem mirno prebavil. Travme sem mogoče dobil pri Naruto Šitpoden. Več let fillerjev, niso bili normalni. Se mi zdi, da je bilo približno polovico vseh epizod samo filler. Pa ima zadeva nekje 500 epizod...

Tidule ::

Bounto ark je bili meni naporen, da sem kmalu obupal. Ostali pa so bili manj moteci, predvsem pa kratki. Zampakuto rebellion je v bistvu cist ok.

Na sreco sem bil pri narutu ze dovolj pameten, da sem jih preprosto spustil, ker tisto je bilo za zile rezat.

Goran's Blog ::

Mene od Animejev zmaga One Piece (dobro razen vlečejo u božjo m....).
Anime Kingdom je tudi zelo dobra zgodba in se lepo razvija.
Drugače Naruto je bil zakon (Boruto je sranje).
Od novejših so mi ušeč še Shadow House, Dragon Quest, Mairimashita!, Boku no Hero Academia, Jujutsu Kaisen, Golden Kamuy, The Rising of the Shield Hero pa še bi se našlo ma se ne spomnem na pamet.

D3m ::

Pussyji. ;)

Trigun, Gundam Wing, Berserk, Elfen Lied, Claymore, Ninja Scroll, Akira, Battle Angel Alita, Fist of the North Star, Macros Zero, Macros Plus, Jin-Roh Wolf Brigade, Attack on Titan....
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Tidule ::

No ja, ce smo ze pri pussijih:)

shiki, devilman, hellsing, parasyte, uzumaki, monster, perfect blue

Od novejsih pa vsekakor The Promised Neverland (1 sezona) in attack on titan.

Je pa na maratonskih shounen mangah/animejih kot so big three pac nekaj kar potegne:) eden prvih ki je mene potegnil v to sceno je bil yu yu hakusho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

predi ::

Sam še vedno konzumiram toliko tega, da se mi takšnih seznamov v bistvu ne splača delat. Nikoli se sicer nisem imel za otakuja. Pač fan žanra. Večina teh serij niti ni vredna omembe, je pa vmes tudi kak biser. Če grem po zgodovini svojega RSS feeda, par teh, ki so se mi zdeli v redu in čakam nadaljevanje/kaj podobnega; Made in Abyss, Komi-san, Kaguya, Honzuki, Paripi Koumei, Kyojin, Vanitas, Mushoku Tensei, Kimetsu no Yaiba, Tokyo Revengers, Jujutsu Kaisen, Re:Zero, Dr. Stone, Haikyuu, Enen no Shouboutai, Tower of god, Vinland Saga, High Score Girl, Goblin Slayer, etc.

pegasus ::

Gleda kdo kaj inteligentnega? Naslove, ki jih je vredno gledati znova in znova?

Goran's Blog ::

Ne vem v kakšnem smislu inteligentnega ?
Mene je zelo fascinirala zgodba Anima Steins;Gate.

Pithlit ::

pegasus je izjavil:

Gleda kdo kaj inteligentnega? Naslove, ki jih je vredno gledati znova in znova?

Sta D3m pa Tidule servirala kar nekaj konkretnega materiala (večino tega mam celo original R2 DVD).

Še kako Paprika pa Patlabor WXIII lohk komot dodaš. Tko, na hitr. Al pa Grave Of The Fireflies... če si v mood-u za si žile rezat. Kak Angels Egg za complete mindfuck...
Life is as complicated as we make it...

pegasus ::

Inteligentno v smislu večplastnosti zgodbe ali pa res intezivnih čustev. Npr vse od ABeja (Lain, Haibane, Texhnolyze, ...), pa večina od Miyazakija (Nauška, Mononoke, ...), kaka reč od Nasuja (recimo Kara no Kyoukai), Gits, od bolj svežih bi recimo izpostavil Beastars. Pač se staramo in okus se stara z nami ... na žalost se oža tudi ponudba, ker je vsaj na zahodu ciljna publika animejev še vedno mladina. Tako da širim interes še v iyashikei smeri, z naslovi ala Aria, Yuru Camp, Super Cub, Sora Yori Mo Tooi Basho, Healer Girl, ... in v kak slice of life, npr. naslovi od Kyoto Animation, pa kak Yagata Kimi ni Naru, Scum's Wish, ipd. Redko se mi zapaše še kaka epska štorija v stilu Ginga Eiyuu Densetsu ali pa Golden Kamuy, nakar počasi zmanjka naslovov ...

Patlabor je zanimiv drugi film, še posebej tisti monolog o unjust peace in just war... drugače ni nič posebnega. Angel's Egg je bolj artsy zadeva. Od svežih naslovov bi recimo izpostavil Made in Abyss, zaradi izredno mikavnih in unikatnih barvitih stvorov, ki spodbujajo domišljijo.

Na splošno pa ... če je nek anime super popularen, je to dober signal, da mi zanj ni potrebno trošiti bandwidtha in časa. Zadnja taka napaka je bil Attack on Titan.

Tidule ::

Miyazakija bo težko kaj prekosilo. Drugače recimo mi je od novejši sedla Your name. Wolfs rain mi je bil malo preveč zatežen, ampak nekateri ga zelo hvalijo.

pegasus ::

Your name je ... ok za pogledat, ni pa nekaj kar bi gledal znova in znova.
Wolf's Rain je wannabe, rakuen gor ali dol, ni jim ratalo.

D3m ::

Če pa kdo išče zelo dober humor pa vsekakor

Temple, Grand Blue, Sora Yori Takaku, One Punch Man

Smeh zagarantiran

Pithlit je izjavil:

pegasus je izjavil:

Gleda kdo kaj inteligentnega? Naslove, ki jih je vredno gledati znova in znova?

Sta D3m pa Tidule servirala kar nekaj konkretnega materiala (večino tega mam celo original R2 DVD).

Še kako Paprika pa Patlabor WXIII lohk komot dodaš. Tko, na hitr. Al pa Grave Of The Fireflies... če si v mood-u za si žile rezat. Kak Angels Egg za complete mindfuck...



Pfffft.....

Poglej Gantz xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

broken/link ::

D3m je izjavil:

Če pa kdo išče zelo dober humor pa vsekakor

DMC!
in ne devil may cry, ampak Detroit Metal City. https://anidb.net/anime/5587
To je bila daleč najboljša anime komedija, kar sem jih jaz pogledal. Kratke, 10min epizode, tako da imaš celo serijo pogledano v cca 2h.

Če koga zanima kratek povzetek:
Ampak res, odlična situacijska komedija, z Negishi-jem v glavni vlogi. Negichi je mlad fant, ki mu je všeč pop-kultura, sweedish pop, je prijazen, dobrodušen, željan postati učitelj v vrtcu. Ko pa gre študirat v Tokyo, dobi službo kot death metal pevec v bendu Detroit Metal City, njegov lik, ki ga igra pa je "Johannes Krauser II". in seveda je ta link vse, kar Negichi ni. Ampak ko je Negichi v liku, Negichija ni-ni :)

pegasus ::

Za humor je Mind Game. Pozor, znajo boleti trebušne mišice od režanja.

D3m ::

Zame je Grand Blue.
|HP EliteBook|R5 6650U|

predi ::

@pegasus, a Yuru Camp boš gledal znova in znova? Dobro zate. Punce znajo prespati en dan v naravi izven sezone, ni kaj. Mogoče ti bo prijal kakšen na temo kakšnega drugega šolskega krožka; Asobi Asobase?

>:D
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shingeki no kyojin - Attack on Titan (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8815451 (5065) yoco
»

Kateri anime mi priporočate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11214951 (6721) predi
»

Ghost in the Shell (2017) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16425722 (18614) bambam20
»

Attack on Titan - Live Action (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7012971 (9580) dottor

Več podobnih tem